ZITTING door een enke ling opgelegde tucht maai* op de bur gerlijke verantwoordelijkheid van al len, is Nederland een van de essenti- eeie haarden van onze beschaving. Gedurende de jongste feestdagen heeft het op duidelijke wijze getoond, dat het zijn aard getrouw wenscht te bij ven. Moge het, in een gewettigde 011 afhankelijkheid en met rechtmatigen trots, dat steeds blijven BU1TENLANDSCH NIEUWS. Malaria eischt in Indië jaarlijks twee millioen dooden. Een derde der bevolking lijdt aan deze ziekte. Meer dan honderd millioen nien- schen of bijna een derde van de bevol king van Bi'itsch-Indië lijdt ieder jaar aan malaria. Dit cijfer is volgens den directeur van den malariabestrijdings dienst een gematigde schatting. Onge twijfeld veroorzaakt de malaria ieder jaar twee millioen dooden. De vlakten van Bengalen, het grootste deel van Assam en de hellingen van de Eastern en Western Ghats zijn de streken, wei ke het ernstigst worden getroffen, hoe wel ook de vlakten van de Puntsjab en de Vereenigde provincies van tijd tot tijd zeer sterk van malaria hebben te lijden. Het groote Lloyd-stuwdam- plan heeft de uitwerking der malaria in Sind (bij Hailerabad) aanzienlijk verergerd. De provinciale regeeringen hebben meer dan 50.000 pond Sterling uitge geven voor de bestrijding der malaria en distribueerden ongeveer 26 ton kinine en andere geneesmiddelen. Argentijnsch graan naar Duitschland Zou met Duitsche goederen worden betaald. De Duitsche delegatie is onderweg naar Argentinië, met het doel daar graan te koopen. Volgens ramingen zou Duitschland in 1937 1 millioen ton graan moeten invoeren en hiervan is tot nu toe ingevoerd uit Joego-slavië 80.000 ton, uit Roemenië 50.000 ton,' uit Hongarije 50.000 ton en 40.000 ton uit Tsjech,o-Slowakije. Duitiscliland zou dus nog 780.000 ton moeten invoeren. Duitschland zal nu trachten graan in Argentinië te ruilen tegen Duitsche goederen en diensten. Doop van dochtertje van den hertog van Kent. Het dochtertje van den hertog en hertogin van Kent zal in het begin van de tweede week van Februari in hei Buckingham Palace worden gedoopt. Het zal overeenkomstig het gebruik in de Britsche koninklijke familie wor den besprenkeld met water uit de Jor- daan. Er is nog geen beslissing geno men omtrent de namen van het prin sesje. Vereenigde Staten Reeds 270.000 dakloozen tenge volge van ae overstroomingen. Regeering doet een beroep op de bevolking. De toestand van de bewoners der overstroomde gebieden wordt erger, aangezien zij thans niet alleen be dreigd worden door de ontketende ele menten, maar bovendien door voedsel gebrek en een tekort aan drinkwater. In verscheidene districten is reeds typhus ontstaan, terwijl zich ook tal van gevallen van iogontsteking zich voordoen. In één dorp hebben reeds twintig personen longontsteking ge kregen. In tal van straten in Cincin- nati staat het water vijf meter hoog. Vijf duizend personen hebben de wijk genomen in kerken, ziekenhuis en scholen. De politie in deze stad heeft order gekregen te schieten op plunderaars, die op heeterdaad betrapt worden. Een plunderende neger is reeds doodgeschoten. In Cincinnati blijft het water stijgen evenals in Louisville en Memphis. In Pittsburgh is het daarentegen reeds be gonnen te dalen. In Francfort in Ken- tucky zijn negentien gevangenen ont snapt, toen de gevangenis onderliep. De bewakers openden het vuur en wisten hen allen weer in arrest te stel len. n Aurora drijven 45.000 hl. benzi ne op de oppervlakte van het water. Men heeft voorzorgsmaatregelen geno men ter voorkoming van een in brand geraken van deze benzine, aangezien dit een ware ramp zou zijn. President Roosevelt, die raamt, dat 270.000 personen dakloos zijn gewor den, heeft een proclamatie tot het volk gericht, waarin hij vraagt twee milli oen dollar bijeen te brengen voor het hulpfonds ten bate der slachtoffers. De regeering zelf heeft eveneens twee millioen ter beschikking gesteld. Er is een 10-tal personen omgekomen. De materieele schade neemt nog steeds toe. Godsdienstige opleving in Engeland. Een groep Londenaars, bestaande uit dominees van verschillende kerken, zakenlui van de City en officieren van de land- en zeemacht, zijn een grootsch opgezette beweging begonnen tot gods dienstige weder-opleving en geven daarmede practisch gevolg aan den wensch, door den aartsbisschop van Canterbury in zijn Nieuwjaarsbood schap geuit. De aanleiding is de ge denkdag van de geboorte thans hon derd jaar geleden, van één van de grootste Engelsche evangelisten, D. L. Moody. Een nationale raad is voor het doel gevormd en uit alle klassen van de sa menleving, van de hoogste tot de laag ste, zijn reeds gelden voor het doel bin nengestroomd. De bijeegkomsten zul len in Februari beginnen. De Albert- hall, de Central Hall en één van de grootste schouwburgen zijn er* te Lon den voor besproken. De B.B.C. doet ook a^n het werk mee met een voordracht over het werk van Moody en met het opnemen van de redevoering in de bijeenkomsten in het radio-programma. Na Londen moe ten andere steden en belangrijk centra van Groot-Brittannië aan de beurt komen. ESPERANTO-NIEUWS. Esperanto in de Deensche technische scholen. De Deensche minister van On derwijs heeft den 23e Nov. 1936 door 'n brief gericht aan de directeur van de Technische School te Lögstor zijn in stemming betuigd om Esperanto te on derwijzen in de technische vakscholen. In Denemarken bestaan ongeveer 300 van zulke scholen. Huwelijksgeschenk. Het Internatio nale Cseli instituut voor Esperanto heeft aan 11. K. H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard een Esperanto Bijbel aangeboden met sleuteltjes in de Nederlandsche en Duitsche taal. Door een particulier schrijven van de kamerheer van H.K.H. betuigde de Prinses haar oprechte dank voor dit buitengewone geschenk. LANDBOUW. LOSSE OPMERKINGEN. Onze land- en tuinbouwvoorlichtings- dienstt Hoe goed ook bedoeld, het dreigde met de land- en tuinbouwvoorlclitings dienst in het verkeerde spoor te loopen Als tenminste niet bijtijds was inge grepen. Wat wij veronderstellen, dat is ge daan. Tenminste tot deze veronderstel ling geeft aanleiding wat kort geleden door den Minister van Landbouw op aan hem gestelde vragen in de Tweede Kamer is geantwoord. Zooals men zal weten, heeft sedert vele jaren de land- en tuinbouw zeer veel te danken aan de voorlichting van de daartoe aangestelde rijksland- en tuinbouw-consulenten. Door het voor lichtend werk van deze eminente des kundigen, bij wie alle ambtenarij vreemd was, is Nederland op land- en tuinbouwgebied een land geworden, dat door vele buitenlandsche deskun digen als een voorbeeld genoemd wordt. Maar de voor enkele jaren door de regeering tot in het hngewensclite door gevoerde bezuiniging heeft deze con sulenten in hun nuttigen arbeid ge- iiemd tot dreigende schade van onzen land- en tuinbouw. Nu werden voor eenige jaren op ad vies van den Directeur-Generaal van den Landbouw door Minister Steen- berghe bedrijfsconsulenten aangesteld, die minder in hun Seweging geremd werden dan de nog steeds werkzaam zijnde rijksland- en tuinbouw-consu lenten. Hier kwam nog bij, dat ze op elkanders terrein kwamen en wel moes ten komen krachtens de hun opgedra gen taak. In een enkele provincie bijv. in Nrd.-Groningen en ook ;n Limburg gaat het goed, omdat daar de Land- bouw-consulent ook bedrijfsconsu- lent is. Minister Deckers heeft ingezien, dat het elders mis zou loopen tot schade van de boeren en tuinders en gaat daarom deze diensten wijzigen. De ge bieden worden kleiner, zoodat men de de bedrijfs-consulenten een ambtsge bied als de landbouw-consulenien zal geven. Hoe ze zullen heeten, laat ons natuurlijk koud, als het maar zoo geregeld wordt,, dat ze niet in eikaars wielen rijden, waardoor natuurlijk de boer het kind van de rekening zou zijn. Wij hebben teveel aan onze consulen Iten te danken en zullen er nog gaarne veel van profiteeren. Daarom juichen wij het ingrijpen van Minister Deckers zeer toe. BINNENLANDSCH NIEUWS. INSTORTING TIJDENS DEN OCHTEND DIENST IN DE R.K. KERK TE DEN DUNGEN. Sezoekers vluchtten in doodsangst naar buitendrie kinderen gewond. In de r.k. kerk te Den Dungen (N.Br.) heeft Zondagmorgen tijdens den dienst een instor ting plaats gehad, die een hevige paniek on der de kerkbezoekers heeft veroorzaakt. En kele kinderen liepen brandwonden op, toen ieder naar den uitgang drong, maar verder viel, gelukkig geen ernstige ongelukken voor. Toen Zondagmorgen omstreeks acht uur de vroegmis, welke werd geleid door den assis tent van pastoor Coulmy, pater Mattheüs uit St. Oedenrode, een aanvang nam, was het kerkgebouw met ongeveer 600 kerkgangers geheel gevuld. Juist toen pater Mattheüs de consecratie had verricht, weerklonk plotseling een hevig gekraak, direct daarna gevolgd door een donderend geraas. Met een oorverdoovend lawaai stortten groote brokstukken steen naar beneden, welke in een gang tusschen de banken terecht kwamen. Aan dit gelukkig- toeval is het dan ook te danken geweest, dat niemand van de kerkbezoekers door de zware stukken vallende steen werd getroffen. Door het neervallende puin werd een dikke stof wolk gevormd, welke de aanwezigen belette te zien wat er eigenlijk gebeurde. Deze duisternis tezamen met het geraas, die de inéénstorting veroorzaakt, stichtten een ontzettende verwarring onder de kerk bezoekers, die verlamd van schrik op hun zit plaatsen waren gebleven. Eén seconde bleef het stil in de kerk, toen ontstond een onbe schrijfelijke paniek. Men dacht niet anders, of de geheele kerk zou instorten. Daarom trachtten allen zoo snel mogelijk den uitgang te bereiken. Meisjes en vrouwen gilden van angst en het gedrang werd zoo hevig, dat een drietal meisjes tegen een brandende kachel werd geduwd. De negenjarige Corrie van Gfunsven uit Den Dungen liep hierdoor brand wonden aan armen en bovenlijf op, terwijl de kleeren van de elfjarige Anna Groenen- daal vlam vatten. Ook dit kind kreeg brand wonden. Tijdens de paniek was een dertigtal man nen en vrouwen onder den voet geloopen, doch behoudens blauwe plekken en schaafwonden, slaagden allen er, verder in, ongedeerd buiten te komen. De instorting werd niet gevolgd door ande re, zoodat reeds spoedig bleek, dat de kerk bezoekers door hun angst, de situatie gevaar lijker hadden gemaakt en dat allen rustig het kerkgebouw hadden kunen verlaten. OUDE MAN VERBRAND. Tragisch ongeval. In den nacht van Zondag op Maandag is te Collumsgate onder de gemeente Diepen veen, brand ontstaan in een boerderijtje na bij den weg Deventer-Holten. De eenige be woner, de 80-jarige J. H Scheuter, is blijk baar in den slaap door het vuur verrast. Het geheel verkoolde lijk werd in bed gevonden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Jaarvergadering van den West-Frie- sche Bond van Harmonie-Fanfare corpsen te Hoorn op 1.1. Zondag. Ver tegenwoordigd waren 27 van de 33 ver eenigingen. De voorz. de lieer \V. J. Bruul opende en herdacht in een gloedvolle rede het 25-jarig hes taan. Besloten werd dit jaar het concours te Twisk te houden op Hemelvaarts dag 6 Mei en den daarop volgenden Zondag 9 Mei. De uitslag van den eere-wedstrijd van den eersten concoursdag betreffen de het aantal behaaide punten zal on middellijk na afloop worden bekend gemaakt. Werd besloten een collectief con tract te sluiten met het auteurs-bu reau Buma. De kosten van de vereeni- gingen worden iets minder en men Kan dan zooveel malen in het open haar optreden als men zelf wil. Echter balmuziek ten optreden voor andere vereenigingen vallen daar huiten. Onder applaus weid voorloopig gedgevonden, dat in 1938 het concours te Iiippolytuslioef wordt gehouden, vanwege het 50-jarig bestaan van Iiarmoni e Wieri «gen OUD-MINISTER MARCHANT. Geen candidatuur voor de Tweede Kamer. De Maasbode-parlementaire redacteur meldt, dat mr. H. P. Marchant, oud-minister van onderwijs, die op verscheidene plaatsen in katholieke kiesvereenigingen candidaat is gesteld voor de Tweede Kamer, niet bereid is een Kamerzetel te aanvaarden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De ijzel. Maandagmiddag werden de wegen op verschillende plaatsen onbe gaanbaar, doch gelukkig dat het begon te vriezen, zoodat vooral te teerwegen spoedig weer begaanbaar waren. Vele telefoondraden zijn door de zwa re ijzel gesprongen. Teraardebestelling D. Stammes. He denmiddag wordt de heer D. Stam mes ter aarde besteld, die Vrijdagmor gen op de onbewaakte overweg door den trein werd gegrepen en gedood. Het mede-leven van de gemeentena- Iren is groot, daar de heer Stammes in verschillendte vereenigingen en in >.et burgerleven een zeer geacht en be- bemind persoon was. Rust zacht heer Stammes. JUBILEUM. Naar wij vernemen is de heer Teuteling op 22 Mei a.s. 25 jaar gemeente veldwachter in onze polder. Deze dag zal voor de altijd ijverige, en zeer geziene politieman niet ongemerkt voorbijgaan. B.K.C.-NIEUWS. B.K.C. verliest van Water vogels in Den Helder met 32, zeer verdiend. B.K.C. telde een invaller voor v. d. Goes, waarvoor v. d. Burg inviel en niet omdat v. d. Burg nou direkt zoo slecht was, was de mid denlinie toch uit vorm, men nam een verde digende houding aan. Stuwde niet genoeg en daarbij kwam nog dat ons achterstel Prins, Tauber en Van Teulingen ook de kijk niet konden krijgen over hun zeer zware taak. Watervogels heeft de zege dan ook ten vol ste verdiend, niet door mooi spel maar door hun harde werken. Deze wedstrijd heeft erg veel door de wind te lijden gehad. Onze voor hoede Jb. v. Wees, Webeling, De Schipper, Jan v. Wees en Blok hebben gedaan wat ze maar konden doen. v, Teulingen Jz. heeft als rechtshalf geweldig veel werk verzet en ook Post die vandaag de spilplaats moest be zetten die hij niet machtig was, wel heeft Post veel goede dingen gedaan doch kon het spel niet open krijgen. Watervogels nam al spoedig de leiding doch B.K.C. wist door Blok gelijk te maken en na de rust door goed spel van Jan v. Wees en Blok nam B.K.C. de lei ding en toen Watervogels gelijk maakte was de fut er bij B.K.C. al wat uit en in de aller laatste minuut door sterk volhouden maakte Watervogels er verdiend 32 van. B.K.C Oudeschild werd uitgesteld, ter wijl Succes 3—B.K.C. 3 wegens terreinafkeu- ring niet doorging. ONS FLEVO-NIEUWS. Dc reis naar Enk huizen is ook geen zegetocht geworden, met 7-1 betoonde West-Frisia zich de meerdere van Flevo. Dc meeste doelpunten zijn na de rust gekomen toen Flevo tegen wind op speelde. Voor de rust was het een aardige partij met gelijk opgaande kansen. Zeer xeel gemiste kansen aan de Flevo-zijde, zelfs een strafschop werd in de handen van de keeper geschoten. Eenmaal doelpunte West-Frisia slechts vóór de rust, en toen het na de rust binnen tien minuten reeds 4-0 stond, doordat de rood-gelen beter wis te profiteeren van de wind, was de fut er bij Flevo uit. Het begint er op de onderste plaats nu bedenkelijk uit te zien. Thans moe ten nog 6 wedstrijden gespeeld worden t.w. Hollandia ,3 en Nieuwe Niedorp 2 uit. Thuis Twisk 1, Andijk 2, Hoog- karspel 1 en M.F.C. 2. Er kunnen dus nog eenige winstpun ten behaald worden, maar het zullen nog zware wedstrijden zijn. Gladde wegen. Leek het er veel op dat wij dit jaar verschoond zouden blijven van de gladheid op de weg, GEMEENTE WIERINGEN. De vooruitzichten voor Wieringen en andere plaatsen aan de Waddenzee, ontstaan door de afsluiting der voormalige Zuiderzee. Nu, de gevolgen der afsluiting der v.m. Zuiderzee, voor de belanghebben den, wel duidelijk bewezen kan ge acht worden, vooral voor de bewoners van Wieringen nu bewezen is, dat het Zeegras, voorheen een belangrijke bron van bestaan voor hen, totaal is verdwenen, tevens tengevolge hiervan de vischstand in de Waddenzee, zoo ook de groei der mosselen, van het oesterzaad, kruikels en wulken zeer gering geworden is en daar officieel is te kennen gegeven, dat bovenstaande toestand niet door de afsluitdijk is en wordt veroorzaakt, doch door een mysterieuze, zeer eigenaardige als op de klokslag van de afsluiting ontstane ziekte in het zeegras Nu willen wij, neutraal, de feiten in het juiste licht stellen en kunnen wij het volgende aantoonen toen voor heen de vloed, die voornamelijk door het Marsdiep (zooals nu nog) via bewes ten en be-oosten Wieringen de Zuider zee instroomde, aldus een groote 95 Km. lange en ongeveer 35 a 45 Kin. breede oppervlakte bespoelende met varieerende diepten en ondiepten, (dit gerekend bezuiden den afsluitdijk ge legen gedeelte), toen liad die vloed al- zoo in één getijde een weg af te leggen over opwaarts hellende bodem in een tijdsbestek van uur, waarvan door invloed der meestal vele Z.W. en W.- winden en door de nog hier en daar loo pende ebstroom er kalme stroomen en Kabbeling ontstonden, en hierdoor het mogelijk was, dat in eene rustige bezin king der door de verschillende getij den ontstane beslibbing zich vormde, wat elkv. Vegetage, vooral op de Wierwaarden, waar door de bovengen, oorzaken eene ondiepte zich in de loop der jaren had kunnen vormen, mo gelijk maakten. Zoo ontstond er de jaren bewezen mo gelijkheid van Zeegras gewas, planten en de, velen soorten gewassen en fosie- len dien de vischstand mogelijk hield. N'u is de toestand na de afsluiting zoo: dezelfde vloed zooals bekend niet veroorzaakt door natuurlijk vervloeien van hoog naar laag, doch door de maan en gedeeltelijk de zons-aantrekking van het zeewater bij vloed ongeveer Z. naar N. en bij eb tegenovergesteld loopende langs de kust. Tevens meer dan 200 dagen per jaar nog voortgedre ven door WAV en Z.W. winden. Deze vloed vindt door het tot 45 M. diepe en van 1.600 - 2.400 M. breede Schulpen gat en Marsdiep, eene veel te groote mond om de nu zeer kleine en ondiepe oppervlakte der Waddenzee te kunnen bestroomen. Van stroomen is nu geen sprake meer, doch slaat deze kolossale folume water door de Waddenzee met eene intensiteit die alle vegetatie voiko men onmogelijk maakt en alle visch en ander gedierte in één getijde er in en weder door- en uitslaat. Door deze onstuimige waterbeweging ontstaat ook een hevige eb-stroom wat de snel heid der strooming nog vergroot en oorzaak is dat de duinen langs de Noord-Hollandsche kust van het vaste land, zoowel als van Texel, Vlieland, gedeeltelijk Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog en in de zeegaten voortdurend afnemen, vooral bij eb. Nu zeer verontrustend het weinig te bevisschen water in de Waddenzee door de hevige vloedgetijen hoe langer hoe meer aanslibt langs de Balgdijk, Noorddijk op Wieringen en langs de Afsl. dijk en Friesche kust tot de Lau werzee toe, zoodai in de nabije toe komst te verwachten is dat het groot? ste gedeelte der Z. en Z.O. helft der Waddenzee volkomen dicht slibt, be halve dan voor de sluizen, in het bij zonder de spuisluizen rijst de vraag wat is hieraan te verhelpen Om nu te voorkomen dat vooral Wieringen het slachtoffer wordt van boven geschetste toestand, geef ik het volgende in overweging, de bevoegde Maandagmorgen toen men uit 't glas naar buiten keek was het mis. Aan de hoornen en heesters een laag ijzel, en op de wegen was het niet beter. Daar kwam dan nog de storm hij, en zij die per fiets moesten, hebben van de glad neid danig geprofileerd. Aan valpar tijen dan ook geen gebrek echter hoor den wij van ernstige ongelukken niet. liet spreekt wel vanzelf, dat ook de au to's het niet gemakkelijk hadden. Meer dan eens zagen wij ze een kwartslag draaien en sommige had den moeite om weer op gang te ko men. Zoo was het ook mei een zware tankwagen van de Standaard Oil. Comp., die zeker een hall uur werk had om weer op weg te komen, maar ook van die voertuigen hoorden wij geluk kig geen ernstige ongelukKen. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringermeer. DONDERDAG 28 JANUARI nam. 2 tot 3 uur door Dl*. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. autoriteiien voor te leggen en vooral de bewoners van Wieringen en Den Hel der hiervoor de noodige actie in te zet ten. Een gedeeltelijke afsluiting te Den Helder van het Marsdiep in de lijn vanaf Kaaphoofd tot pl.m. 250 M. van af de Z. wal van Texel, alzoo eene drie hoek vormende terug naar den dijk achter b.v. oude Gem.-huis, op welk ter rein eene moderne haven voor vissche- rij-afslag, conservenfahriek, werf, (eventueel droog-dok, olie- en kolen- hunker-haven voor de drukke kust vaart tevens spoorverbinding met los- en laadgelegenheid, alles modern tech nisch ingericht. Dan kon tevens via Den Helder Wieringen enz. dc kortste ver binding van en naar Berlijn, Hamburg en Noordelijk gelegen plaatsen per spoor mogelijk gemaakt worden, daar noot- en spoorverbinding van Centraal en Noord Engeland via Den Helder enz. naar Noord Europa pl.m. 150 Km. kor ter zal blijken als alle bestaande ver bindingen. Een en ander zou tevens, wanneer eene doorgang van pl.m. 250 meter breed en 15 M. diep bij laag wa ter, zonder Ir-'-ggeu of sluizen, de juis te toevoer van het water geven voor de Waddenzee. Dan zou zeegras weder groeien met alle gevolgen van dien tot zegen van duizenden, die nu een gesta dige ondergang tegemoet gaan en zou niemands belang geschaad worden en de Marine zou in zijn verrichtingen niet gehinderd worden en de visscherij in hooge mate gebaat. Hoogachtend, J. DAALDER. Den Helder, Januari 1937. UITSLAG VERKOOPING. Het woonhuis en land (67 aren) te Oosterklieft van de erven Dirks werd Zaterdag in openbare verkooping, ten overstaan van de notarissen Haremaker en Obreen, gekocht door den Heer Br. Kat te Hippolytushoef voor f 1120.—. V.C.J.B. te Oosterland. Woensdag 27 Jan. a.s. des avonds 7.30 uur bijeen komst. DEN OEVER. Vischafslag. 21 Jan. aangevoerd 2 tal haring f 12.30 per tal. 22 Jan. 41/* tal haring f 9.15 p. tal. 23 Jan. 1 tal haring 1 9.30 per tal 13 50 Kg. wulken f 17.35-f 19.55 per 100 Kg. FILMNIEUWS. ANNA XARéNINA IN CINEMA DE HAAN. De film ANNA KARéNINA is niet ieen getrouwe wedergave van den ro man, zij is opgebouwd uit motieven naai- Tolstoy's boek. De film „Anna Karénina" is voorbestemd, door het grootsche spel van Greta Garbo voor al, een der glanspunten te worden van het komende seizoen. Het is een won der wat deze vrouw met haar gelaats uitdrukking erin bereikt. Haar spel be hoort tot de aandoenlijkste plastische mimiek,'die ik ooit heb gezien. Een van de goede dingen, welke het zien van de film ANNA KARéNINA tengevolge kan hebben, is, dat de toe schouwer erdoor wordt geleid om Tol stoy's boek te gaan lezen of herlezen. De eragiek 111 het leven van deze An na Karénina, een schrijnende tragiek, welke onherroepelijk haar onder gang moet worden, bestaat erin, dat zij dc liefde eerst leerde kennen, na dat zij moeder was geworden. Wat echter de belangrijkheid schept in deze omstandgheden is het karakter van haar man Alexi Alexandrowitsj Karé nine. De film ANNA KARéNINA is een werk van onschatbare waarde. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt ALKMAAR, 25 Jan. 1937. Op de ge houden veemarkt, waren aanvoer en prijzen als volgt: 79 vette koeien f 140- 260 5 Graskalveren f 50-70 53 Nuch tere kalveren (slacht) f 4-14 45 vette schapen f 20-29 286 vette varkens 42- 45 cent per Kg. Handel vlug

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2