(rands b Z. Exc A. J. P. baron de Adlercreutz. die van zijn post van Zweedsch gezant te den Haag afscheid nam, heeft deze week de residentie verlaten. - Het afscheid op het station hotel twee maharadja's uit Britsch-Indië die cp weg zijn naar Engeland om er de kronings feesten van Koning George VI bij te wonen. De Prins en de Prinses begaven zich onmid dellijk naar hun vertrekken, waar zij zich verfrischten na den vermoeienden autotocht. Vermoedelijk zullen de Prins en de Prinses eenige dagen te Weenen blijven en zich van daar dan eerst naar Zeil am See begeven, waar, zooals bekend, H.M. de Koningin op het oogenblik verblijft. PRINSELIJK PAAR TE TE WEENEN. Ze zijn niet bij te houden. Prins en Prinses chauffeeren om beurten. Hotel op een van de drukste punten der Oostenrijksche hoofdstad. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn Donderdag vroeger op den dag te Weenen aangekomen dan men verwacht had, hetgeen er op wijst, dat zij den tocht met vrij groote snelheid hebben afgelegd. Om kwart voor twee waren zij uit Boeda pest vertrokken en reeds om tien minuten over half zes reden zij voor aan den ingang van het hotel „Bristol" aan de Ringstrasze, waar niemand wist, dat het hooge gezelschap voor nemens was daar zijn intrek te nemen, en waar het evenmin kamers had laten bespre ken. Op den weg tusschen Boedapest en Weenen hebben Prinses Juliana en Prins Bernhard beurtelings gechauffeerd. Bij het vertrek uit Boedapest en bij de aan komst te Weenen zat de Prins aan het stuur rad. Op de plaats van bestemming aangekomen, sprong de Prins fluks uit den kleinen sport wagen en nog voor de portier of een der chasseurs van het hotel gelegenheid had ge had toe te snellen, hielp hij zijn gade galant bij het uitstappen. Het gevolg kwam in twee auto's aan. De Prinses was gekleed in donkerbruine bontjas en getooid met een donderen hoed met voile. De Prins droeg een donkeré auto jas en had een pet en een autobril op, In hetzelfde hotel worden steeds eenige ka mers ter beschikking gehouden voor den Her tog van Windsor, waarin deze dikwijls zijn maaltijden gebruikt, wanneer hij te Weenen vertoeft. Op het oogenblik wonen eveneens in het MAHARADJA'S CHARTEREN K.L.M. VLIEGTUIGEN. Om de Kroningsfeesten te Lon den bij te wonen. De goede naam, dien onze K.L.M. in Britsch-Indië geniet, blijkt thans op nieuw uit het feit, dat vier of vijf van de voornaamste Indische vorsten, die zich in April naar Londen zullen bege ven tot het bijwonen van de kronings feesten, hebben besloten, gebruik te maken voor hun reis naar het Westen van de vliegtuigen der Nederlandsche Luchtvaartmaatschappij, de K.L.M. Teneinde er van verzekerd te zijn, ongestoord en met beperkt gezelschap te kunnen reizen, hebben verscheidene Indische vorsten alle beschikbare plaatsen in de vliegtuigen der Amster- dam-Batavia-lijn, die in April dezen dienst vliegen, opgekocht. Zoo heeft de Maharadja van Jodpoer voor hem, zijn echtgenoot^ en volge lingen het Douglasvliegtuig PH-ALE, de „Edelvalk" besproken, terwijl de Maharadja van Jaipoer op de PH-AKN de „Nachtegaal", beslag legde. Beide vorsten zijn veel en graag geziene gas ten bij de K.L.M. Zij, die Schiphol ken nen en de Amsterdamsche luchthaven geregeld bezoeken, zullen zich onge twijfeld den jeugdigen heerscher van, Jaipoer, Z.H. Sawai Man Singhji Baha dur, herinneren, wanneer hij op door reis naar Londen even op Schiphol ver poosde. Sawai Singhji heeft als Prins, na zijn militaire opleiding genoten te hebben te Woolwich, zich bijzonder on derscheiden in den wereldoorlog met zijn inheemsche regiment in Mesopo- tamië. De vorst van Jodpoer stamt uit een der oudste Britsch-Indische geslachten, welke reeds in de zesde eeuw aan het bewind was. Zijn staat telt thans ruim 2 millioen inwoners. Deze jongste regee rende telg der Rajputs is zelf 'n enthou siast vlieger. Hij behaalde reeds jaren geleden zijn brevet. Het gezelschap van den vorst, dat zich per K.L.M. naar de Engelsche Kro ningsfeesten zal begeven, bestaat uit de Maharadja en vier familie-leden. De Maharadja van Kashmir heeft nog nimmer met de K.L.M. gevlogen. - Behalve de Maharadja van Cooh Be- har, die reeds vele reizen per K.L.M. maakte, heeft ook de Maharadja van Kasmir, Hari Singh, een der lijntoe- stellen der K.L.M. besproken voor de vlucht met zijn gevolg naar Londen. Verder is de K.L.M. nog in onderhan deling over dergelijke vluchten met de Maharadja's van Haiderabad en van Rajkot, alsmede met den Maharadja van Nepal. Het wassende water in Noord-Brabant. Een kijkje in het overstroomde gebied bij Ulvenhout in de omgeving van Breda De bouwvallige Vechtbrug te Muiden is thans ook voor de Gooische tram gesloten. Tramreizigers moeten aan de eene zijde der brug uitstappen, om aan de overzijde in een andere tram hun rit voort te zetten - Met het m.s. .Dempo' vertrok Woensdagavond uit Rotterdam een detachement aanvullingstroepen van de Koloniale Reserve naar Ned. Indië. Een veelzeggend snapshot aan boord Het Gellerth Hotel te Budapest, waar H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard hun intrek hebben genomen Schipper J Molenaar, die bij het ongeluk met de Zandvoortsche roei- leddingboot Woensdag om het leven kwam .Sloepenrol de generale repetitie in het oefenen met de redding- booten aan boord van de .Dempo", die Woensdagavond uit Rotterdam vertrok voor een reis naar Ned Indië

Wieringer courant | 1937 | | pagina 6