De inname van Malaga. Onder leiding van den heer J. M. H. Broeksmit (aan bord), bestuurder van den Amsterdamschen Voetbalbond, is Woens dagavond te Amsterdam een cursus aangevangen voor de opleiding tot voetbal-scheidsrechter Na den strijd om Malaga Vluchtelingen, die tijdens de gevechten de stad verlaten hadden, keeren naar hun woningen terug De ruïne van een der huizen, die bij de gevechten om het bezit van de stad Malaga verwoest werden Op Woudestein te Rotterdam werd Woensdag de voorjaarskeuring voor paarden gehouden, uitgeschre ven door het Ned. Trekpaard Stamboek, Het draven voor de Iceurmeeeters De Duitsche minis'er van Oorlog verwelkomt te Eerlijn de veitegenwoord'gers de- ouiteniandsctie i/ontstriiders, die naar de Duitsche hoo'dslad zijn gekomen Spelmoment uit den ijshockey-wedstrijd Nederland - België, welke Woensdag avond op de Amsterdamsche kunstijs baan werd gespeeld, waarbij Nederland met 3 0 in de meerderheid bleef Dr. Kar! Burkhardt, hooglearaar aan universiteit te Ganèva, dia benoemd lp tot Hoog* Commissaris van Danslg In varband mat da binnenkort tot stand te komen electrificatie der lijnen den Haag Gouda en Maarn Arnhem is men thans bezig met den bouw van de diverse onderstations. - Hat Arnhamsche ondarstation, dat bijna gereed is DE KONINKLIJKE FAMILIE IN TIROL. H.M. de Koningin blijft nog eenige dagen.- Prinses Juliana en Prins Bernliard treffen het bijzonder goed met het weer. Het geheele landschap straalt in win- tersche pracht. Het Prinselijk Paar is dezer dagen er op uitgetrokken om ski-tochten te maken. Woensdagmiddag heeft het jonge paar thee gedronken bij H.M. de Konin gin te Zeil am See. Tiroolsche feest-avond. Dien avond was er een Tiroolsch feest op het kasteel Mittersill, waar werd gejodeld en een dans, het Schuh- platterl, werd uitgevoerd. Deze dans wordt begeleid door het geklap van de schoenen op den vloer en de Prinses vond het zoo vermakelijk, dat zij het ook wilde leeren. Zij oefende zich, tot groot pleizier van do Tirolers en de andere gasten. De feeststemming steeg tot een uit bundige hoogte. Donderdagmorgen is het Prinselijk Paar naar de Schmitterhöhc gegaan om een ski-tocht te ondernemen, dien den geheelep dag in beslag zou nemen. Eerst tegen den avond verwacht men de Prinses en den Prins in het kasteel terug. Voor vanavond staat er weel een feest op liet programma, waaraan ongeveer honderd personen zullen deel nemen. De meesten hunner zullen de aristocratische gasten van het kasteel zijn, die de schilderachtige Salzburg- sche kleeding zullen dragen. Uit alle hotels in de omgeving zul len gasten komen om het feest meer luister bij te zetten. Er zijn eenige or kesten geëngageerd en het besluit van den feest-avond zal een groote fakkel optocht zijn. Als gevolg van het doordraaien van kool op de Langedijker veiling wordt deze overtollige kool als veevoeder gebruikt. „Het Jacht" van het Koninklijk Paar waarvan de Keuken - uitrusting geschonken werd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 6