VRIJZ. DEM. BOND KENNISGEYINfi. firoote Film en Propaganda-avonil B. Schrieken Belangrijk Schoon'ft Zadelmakerij EN STOFFEERDERIJ TE MIDDENMEER. VOORLOOPIG BERICHT HOUDT ZATERDAGAVOND 2 4 APRIL VRIJ. BESTUURSORGAAN WIERINGERMEER IN DE TWEEDE KAMER. TEELERS GEVRAAGD VOOR SPINAZIEZAAD. CORN. BOCKSTRAAT 115 SCHAGEN ELKEN WOENSDAGBeurs, W.-meer. ELKEN DONDERDAG: MARKT Schagen genheid persoonlijk het scheidende gezin de hand te drukken. De heer Bergsma kan trotsch zijn op deze geste van de Wieringer bevolking, terwijl deze op haar beurt onzen brigadier met leede oogen ziet vertrekken. Wij besluiten met den wensch, dat het den nieuwe Brigade-Commandant en zijn huisge- nooten voorspoedig moge gaan in zijn nieuwe Purmerender omgeving en wij twijfelen niet of aldaar zal men dezelfde gevoelens koeste ren. Bergsmalaten wij zeggen au revoir. VANDALISME TE HIPPOLYTUSHOEF. Reeds vele malen werd geconstateerd, dat kwajongens ruiten hadden ingegooid van de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Eenige weken terug zijn niet minder dan 128 ruiten vernieuwd en thans zijn er weer eenige stuk- geworpen. Het politie-toezicht te dezer plaat se is eigenlijk te weinig om dit euvel te on dervangen. Doch de jeugd gaat nog verder en ontziet zich niet onbewust grafschennis te plegen. Bloemen, vazen en potten worden eveneens vernield. Nader vernamen wij, dat eenige opgescho ten jongens hier telkens de hand in hebben. Wij hopen dat de daders een ernstige straf zullen krijgen. Evenwel kunnen wij niet nalaten hierbij een beroep te doen op de ouders, opdat de kinderen daar eindelijk eens mee zullen op houden. Het wordt nu toch wel al te erg EEN NIEUWE GEMEENTE - VELDWACHTER Wij vernemen, dat een paar Raadsfracties zullen voorstellen zoo spoedig mogelijk maat regelen te nemen tot aanstelling van een gemeente-veldwachter. H«!t wordt ook meer dan tijd, dat in de beide groote dorpen een politietoezicht komt en een einde wordt ge maakt aan de vele straatschenderijen, die thans in de dorpen voorkomen. De Rijkspoli tie heeft inderdaad genoeg te doen om het veld buiten de dorpkommen te bewaken. OUDERAVOND DER O. L. SCHOOL TE H.-HOEF OP DINSDAG 16 MAART. Om acht uur heet de voorzitter, de heer V. t Hof de aanwezige ouders welkom. Tot zijn spijt moet hij de ouders al direct op een te leurstelling voorbereiden. Miek Kort is ver hinderd op deze avond te zingen. Na deze me- dedeeling worden de notulen gelezen door den heer Metselaar en onder dankzegging onveranderd goedgekeurd. De heer Metselaar brengt verslag uit van de algemeene vergade ring der tandartsen-dienst en van de vergade ring der Centrale Ouderraad te Wieringen. De tandartsen-dienst marcheert op het oo- genblik goed en staat er financieel niet slecht voor. Bij de pas opgerichte Centrale Ouderraad zijn aangesloten de vier Oudercommissies der openbare scholen te Wieringen, en zij bestaat uit de heeren C. Metselaar, Hippolytushoef, voorzitterV. Koorn, Den Oever, secr. pen ningmeester en de heer Doesburg, Oosterland, algem. bestuurslid. Eenige dames belasten zich met het klaar maken en rondbrengen van een kopje thee en een koekje, wat door de aanwezigen ten zeerste geapprecieerd wordt. In de nu volgende pauze wordt het werk der leerlingen door de ouders ingezien. Daarna leest de heer v. 't Hof het eerste gedeelte van de „Jeugdherinneringen" van Lighart voor. Dit hoofdstuk is getiteld „De Bewaarschool." Daaruit blijkt, dat een kind in zijn jeugd soms een angst wordt bijgebracht, die invloed heeft op een groot deel van zijn verdere le ven. De rondvraag levert niets op en daarna volgt sluiting en keeren de 45 aanwezige ou ders huiswaarts. OUDERAVOND O.L.S. OOSTERLAND. Een twintigtal ouders waren Dinsdag 16 Maart op de Ouderavond van de O.L.S. te Oosterland aanwezig, toen de voorz. met een woord van welkom opende. De notulen door den heer Zetzema gelezen, werden onveran derd en onder dankzegging goedgekeurd. Daarna deed 't hoofd der school enkele mede- deelingen betreffende de vacantie, 't aantal leerlingen en de pas gestichte Centrale Ou derraad. Verder wees hij op de wenschelijk- heid om de wenken van den Schoolarts beter op te volgen, want dat liet volgens dr. Grün- wald te wenschen over. Vervolgens bracht de heer J. Boon verslag uit over de tandartsendienst. Daar de tand arts nog maar één keer rond is geweest, gaat natuurlijk alles direct nog niet even vlot. Verschillende ouders die klachen hadden, werd daarop gewezen. Wanneer de dienst wat langer gewerkt zal hebben, zal men er ook beter over kunnen oordeelen. Bij de verkiezing van een lid van de ouder commissie (vacature-Zetzema) werd de heer A. Klein met alg. stemmen als zoodanig ge kozen. Voorz. hoopte dat met den heer Klein op dezelfde prettige wijze zou mogen samenge werkt als met den heer Zetzema, wien een woord van dank toe komt voor zijn werk als voorzitter dezer commissie verricht. Juffr. Veenstra las toen voor „Wiekje", een schets uit „Kinderen uit m'n klas" door P. J. Cokes-de Vries, hetwelk met veel aandacht werd aangehoord. Hieruit bleek hoeveel ge duld en volharding noodig is om de kinderen de eerste beginselen der wetenschap bij te brengen, maar ook hoeveel, voldoening dit werk geeft, al is de waarde :ering der ouders vaak gering. In de pauze werden de aanwezigen getrac- teerd op een kopje thee mot 'n koekje en tevens was er gelegenheid "het werk van de kinderen te bekijken. Na de pauze besprak het hoofd der school verschillende gevaren, die de kinderen bedrei gen. In 't bijzonder wees hij op 't gevaar van het rooken, mede aan de hand' van eigen er varingen. Het oordeel van verschillende dok toren en onderwijzers werd aang ehaald, waar uit bleek hoe schadelijk 't rooke-n is voor de gezondheid niet alleen, waaar ook' hoe weinig bevorderlijk het rooken is voor de prestaties op school. Andere gevaren, waarop spr. wees waren 't gebruik van alcohol door kinderen, 't spelen op de weg (verkeersongelukken!), de toenemende onverschilligheid en daardoor de grootere baldadigheid en tuchteloosheid, een en ander mede gezien als een gevolg van crisisomstandigheden thuis. Een beroep werd gedaan op de ouders om met de onderwijzers samen te werken, teneinde de gevaren beter te kunnen bestrijden. Bij de rondvraag kwam de wenschelijkheid naar voren ook een waarschuwingsbord „Voor zichtig Schoolte doen plaatsen aan de Akkerweg. Zal aan 't gemeentebestuur ver zocht worden. Ook werd nog breedvoerig ge sproken over de mogelijkheden ter vergroo ting van 't aantal leerlingen, maar tot een oplossing kwam de vergadering niet. Helaas moest worden geconstateerd, dat men heel wat dichter bij die oplossing zou zijn, als er onder de menschen die daarvoor in aanmer king komen, meer belangstelling voor en meeleven met de Openbare School was. Niets meer aan de orde zijnde sloot voorz. de vergadering. Ouderavond O.L. School te Westerland De avond wordt geopend door den Heer Cornelissen, die in liet bijzonder den Heer Marinus welkom heet, den spreker van deze avond. Na het voorlezen der notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd, volgt een klein verslag over de Maan dag gehouden vergadering der Ouder raad. Bij een verkiezing voor een lid der Ouderconimissie krijgt de heer Tijsen de meeste stemmen. Deze neemt de benoeming aan. Lezing van den heer Marinus over het onderwerp „De Openbare school is de geschikste school voor onze kin deren." Het stichten van bijzondere scholen, die weer verdeeld zijn in el kaar slecht verdragende richtingen, heeft een splitsing tussen de kinderen teweeg gebracht. Deze worden angst vallig van elkaar gescheiden. De Open bare school is de school voor allen ieder kind, van welke richting ook, is welkom en de godsdienstige begrippen der ouders worden daar niet gekwetst, omdat daar eerbied voor andersden kenden bestaat. Daardoor kwam spr. tot de conclusie, dat juist de Openbare school de meest Christelijke is, want die voedt op tot de gedachte „Hebt uw naasten lief, gelijk uzelve." In de pauze wordt 't werk der kinde ren bezichtigd. Daarna werd door den afgevaar digde verslag uitgebracht van de verga dering voor tandverzorging in Schagen. Bij de rondvraag bleek, dat bij vele ouders toch nog een misverstand be staat over 't aantal kinderen dai be handeld wordt. (Mag ik de redactie verzoeken 't vol gende niet weg te laten Speciaal voor de niet aanwezige ouders zij vermeld, dat alleen de lste en 2de klas in het beginjaar zijn be handeld. Met de overgang krijgen we een opschuiving, zodat de tandarts de nieuwe 1ste klas erbij krijgt en dan 3 klassen te behandelen heeft. Een kind, dat nu in de 1ste klas zit en op de school blijft, wordt 2 x per jaar be handeld en tijdens zijn schoolleven dus 12 a 14 keer. Als de zaken zo vlug ver lopen als in 't 1ste behandelingsjaar, dan kunnen waarschijnlijk in 1037 reeds de kinderen van 4 klassen on derzocht'worden. Dus, ouders, er is geen reden meer om te bedanken. Na woorden van dank, speciaal aanj den heer Marinus, besloot de voorzit ter deze gezellige Ouder-avond. SCHAKEN. Dinsdagavond ontmoetten de Schaakclubs van Wieringen en Hoorn elkaar in café Halfleeg voor de laatste wedstrijd in café Halfweeg voor de laatste wedstrijd in de Schaakcompetitie. De uitslag 8—2 voor Hoorn was toch wel een beetje geflatteerd. Dit kwam door verschillende omstandigheden, waarin vooral de zenuwen den Wieringer schakers parten speelden. Minder aangenaam was het, dat één partij, waarin nog van alles mogelijk was, door arbitrage in het voordeel van Hoorn beslist werd. Hieronder laten wij de eindstand van de competitie volgen. Kampioen Enkhuizen met 4Vi punt (beter gemiddelde dan Hoom.) 2 Hoorn 4lA> p. A Andijk 3'/2 p. 4 Medem- blik 3 p. 5 Spierdijk 2 p.6 Wieringen 1 p. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 21 MAART. NED. HERV. GEM H.-hoef v.m. IOVi uur Ds. van Beek. Nieuwe Lidmaten. Collecte. Oosterland nam. 2 uur Ds. van Beek. Nieuwe Lidmaten. Collecte. Woensdag 24 Maart 8 uur Herv. Zusterkring te Hippolytushoef. H.-hoef Vrijdag 26 Maart 7V» u. Ds. v. Beek Avondmaalsviering. DOOPSGEZ. GEM: H.-hoef v.m. 10 uur Ds. M. A. Hylkema van Westzaan. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. Berkhof van Amsterdam. Den Oever nam. 2 uur de hr. Berkhof. Een Gouden Huwelijksfeest. Sinds een paar dagen wappert de Hollandsche driekleur van af de vlschafslag te Den Oever. Men vroeg zich af waarvoor? Het antwoord kwam al ras. De populaire afslager, de hr. J. Wiegman en zijn echtgenoote zijn 27 dezer 50 jaar ge trouwd; de bruidsdagen waren dus aangebro ken en om aan dit heugelijk feit een feeste lijk cachet te geven wappert het dundoek Wij wenschen het echtpaar van harte ge- i»*- L.UJiül! j Paul Kiès in „Concordia.". Voor de afd. S.D.A.P., sprak gisteravond voor een goedgevulde zaal Paul Kiès over „De toestand in Spanje." Deze spreker vond bij het publiek een aandachtig gehoor. Spr. schetste op boeiende wijze den toestand voor den oorlog en hoe deze zich thans ontwikkelt en wees er met nadruk aan het slot van zijn rede op, dat men heeft te waken voor het fascistisch gevaar. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door eenige aanwe zigen gebruik gemaakt en deze werden door spr. op duidelijke wijze beant woord. Voor de bezoekers 'n leerzame avond. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 16 Maart. Vee. Aanvoer in to taal 4938 stuks 907 vette runderen, 1184 mag. runderen, 143 vette kalveren, 73 graskalve ren, 2222 nuchere kalveren, 6 varkens, 9 veu lens, 191 paarden, 127 schapen en lammeren. Vette koeien le soort 68, 2e s. 62, 3e s. 4655 ct. per kg vette ossen le s. 66, 2e s. 61, 3e s. 4855 ct. per kgstieren le s. 64, 2e s. 58, 3e s. 52 ct. per kg le s. f 300. 2e s. f 250, 3e s. f 150 per stukvette kalveren le s. 100, 2e s. 90, 3e s. 6878 ct. per kggraskal veren le s. 2e s. 60, 3e s. 48 ct. per kg; f 654520 per stuk slacht- en nuchtere kalveren le s. 40, 2e s. 35, 3e s. 30 ct. per kg; f 9»A77»5 per stukfok- en nuchtere kal veren f 14—12—10 per stukslachtpaarden le s. 54, 2e s. 50, 3e s. 46 ct. per kg; f 225 170130 per stuk werkpaarden f 280195 125 hitten f 14011580 schapen le s. 51, 2e s. 46, 3e s. 36 ct. per kg f 30—24—20 per stuklammeren le s. 54, 2e s. 44, 3e s. 34 ct. per kg f 26—21—15 per stuk kalfkoeien f 235—190—120 melkkoeien f 245—195—140; varekoeien f 175140100 vaarzen f 155 115—85 pinken f 130—100—75. Vette koeien en ossen handel tamelijk, prij zen iets hooger, prima koeien tot 75 ct., dito ossen tot 71 ct. Stieren handel redelijk, prij zen hooger. Vette kalveren met matigen han- tfel, prima exempl. tot 110 ct. Graskalveren handel flauw, nauwelijks prijshoudend. Nuch tere slacht- en fokkalveren handel levendig, prijzen iets minder. Kalf- en melkkoeien kalm, staande prijzen. Varekoeien handel tamelijk, prijzen stationnair. Vaarzen en pinken handel traag, prijzen stabiel. Paarden handel matig, met stijgende prijzen. Schapen en lammeren handel vlug. Voor rekening plan-Deterding werden 48 runderen aangekocht. De veemarkt was, mede in verband met de Paaschveetentoonstelling, zeer druk bezocht. Groningen, 16 Maart. Vee. Kalf- en melk koeien le s. f 220240, 2e s. f 190210, 3e s. f 130150 kalfvaarzen le s. f 180200, 2e s. f 130160 vare koeien le s. f 140160 2e s. f 110130 vaarzen le s. f 120130, 2e s. f 80100 stieren le s. 5254 ct., 2e s. 4648 ct. per kg slachtvee le s. 6062 ct., 2e ,<s. 50 —54 ct., 3e s. 3436 ct.; vette kalveren le s. 7678 ct., 2e s. 6268 ct. per kg weidescha- pen le s. f 1620, vette lammeren le s. f 18 —21, vette schapen le s. f 2834, 2e s. f 20 24 biggen le s. f 914, 1.401.70 de week; vette varkens f le s. 46—48 ct. Aanvoer 1079 runderen, 1914 kalveren, 274 schapen, 2 lam meren, 612 vai'kens, 145 biggen en 17 paar den. In het kalf- en melkvee had de handel, mede in verband met de steeds stijgende prij zen, en langzaam verloop. Voor eerste soort slachtvee waren de prijzen iets hooger dan de vorige weekde afwijkende soorten werden evenals de stieren, prijshoudend verhandeld. Vette- en nuchtere kalveren f 4.007.50, zware kalveren hooger. In wolvee had de handel in alle soorten, bij geringen aanvoer, een prijshoudend verloop. Vette varkens en zouters prijshoudend. Biggen, bij geringen aanvoer, duur. Purmerend 16 Maart, Vee. Totaal aange voerd 553 stuks. 210 vette koeien 6268 per kg183 gelde koeien f 80165, 135 melkkoei en f 110—240 per stuk 25 stieren 55—60 ct. per kg11 paarden f 60130 per stuk 37 i vette kalveren 30—60 ct. per kg 1346 nuch tere kalveren voor de slacht f 513 per stuk voor de fok f 1014 per stuk262 vette var kens voor de slacht 4549 ct. per kg 44 mag. varkens f 18—26, 356 biggen f 13—17, 726 schapen f 1430, 39 bokken f 414 per stuk. Handel in vette, gelde-, melkkoeien en stieren matig, in paarden, vette en nuchtere kalveren stug, in vette varkens matig, in magere varkens en biggen vlug, in bokken en schapen matig. Kipeieren f 33.50 eendeieren f 2.85 piepkuikens f 0.951.02Va per kg. Eieren (Coop. Centr Eierveiling Purmerend G.A.) Aanvoer 120.000 eendeieren f 3.053.15, 110.000 kippeneieren f 3.203.65. Groningen, 16 Maart. Granen. Rogge f 8.50 9.15 Wintergerst f 8.008.75 Zomergerst f 8.00—875 Witte haver f 7.00—7.75 Zwarte haver f 7.007.20 Groene erwten f 7.50 9.30 Paardeboonen f 7.257.50 Wierboonen f 7.25—7.50 Waalsche boonen f 7.25—7.50 Karwijzaad f 17.0022.50 Kanariezaad f 12.00 15.75 Lijnzaad (wit) f 7.00—9.00 Idem (blauw) f 7.00—9.00. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. VOOR ZADELMAKEN EN STOFFEEREN IS UW ADRES Woensdagss op de Beurs. Beleefd aanbevelend. AFD. WIERINGERMEER. MINISTER OUD ZAL DAN EEN REDE HOUDEN TE MIDDENMEER. Artikel 194 van de geldende grond wet verklaart, dat de wet aan andere dan in de grondwet genoemde licha men verordenende bevoegdheid kan geven. Volgens het Dinsdag in de Kamer behandelde ontwerp, zal thans voor de eerste maal een dergelijk .openbaar lichaam" voor de Wierin- germeer en nader te bepalen gedeelten van het IJsselmeer worden ingesteld. Het bestuur van de „De Wieringer- meer" zal worden uitgeoefend door een Raad (niet te verwarren met ge meenteraad) en een directie. Onder de ze instanties zai komen te vallen de leiding en ae uitvoering van den ver deren inpolderingsarbeid, hoofdzake lijk binnen ue Wieringermeer, het eige- naarsbeheer van de Staatseigendom men en het treffen van voorzieningen ter behartiging van Waterstaatsbelan gen. Verder zal een Bestuurs-commis- sie, een dagelijksch bestuur en een voorzitter worden benoemd, waaraan de gemeentelijke bestuurstaak, in af wachting van de eigenlijke gemeente lijke indeeling, zal worden toever trouwd. Er heeft dus een splitsing plaats tusschen de waterschapstaak en gemeentelijke bestuurstaak. Schei ding van machten, welke door den heer Van der Waerden (s.d.a.p.) on gaarne wordt gezien. De verordenende bevoegdheid is hoofdzakelijk beperkt tot de waterschaps-aangelegenheden. Ook deze engere opzet vindt bij den sociaal-democratischen a fgevaardigde geen gunstig onthaal. Minister Van Lidth de Jeude doet echter uitkomen, dat men nieuwe er varingen moet opdoen. Daarom heeft men een partieele regeling gekozen, zoodat ook de nieuwe inrichting in hoofdzaak maar niet uitsluitend -- tot de eigenlijke Wieringermeer zal wor den beperkt. De algemeene regeling voor alle nieuw in te polderen gebie den van het IJsselmeer, welke docr den heer Bongaerst (r.k.) wordt voorge staan, wijst de minister dan ook met. nadruk af. Merkwaardig, hoe bij dit debat aan de op zichzelf toch belangrijke nieuwe administratieve indeeling slechts wei nig aandacht is besteed. Wel spreekt dr. Bierema (lib.) met eenige rhetori- sche overdrijving van „mosterd na den maaltijd." Maar hij heeft in zooverre gelijk, dat deze administratieve spece rij wel wat laat is opgediend. Kernpunt van de debatten werd ecli ter gevormd door de vraag, welke wij ze van uitgifte der gronden te verkie zen is. In principe is hier staats-exploi- tatie, verkoop, erfpacht of tijdelijke verpachting mogelijk. Volgens het regeeringsvoorstel zullen 3000 ha. voor staats-exploitatie worden gereser veerd. Telkens 5000 ha. kunnen dan jvoor de drie andere, zoo even genoem de wijzen van uitgifte ter beschikking zijn. Of groote of kleine bedrijven de voor keur verdienen, wordt door de heeren Bierema, lib., Bongaerts, r.k., Ebels, v.-d. en Van Koeverden, r.k. besproken. Zij allen stellen terecht in het licht, dat ten slotte de bedoeling van de ge- heele droogmaking vooral is geweest, aan een zoo groot mogelijk aantal be- bouwers grond te verschaffen. Maar natuurlijk moet te groote ver snippering worden tegengegaan. Eigen lijk grootbedrijf aldus de liberale af gevaardigde - bij den landbouw komt in Nederland dan ook niet voor. De minister geeft dr. Bierema Jan ook toe, dat de keuze tusschen middel groot en kleinbedrijf zal moeten aflian gen van de verschillende (bodem)-om- standigheden. De liberale afgevaardig de bepleit bij de erfpacht een stelsel van iedere vijf jaar herzienbaren ca non, zooals die ook in Denemarken in gebruik is. De heeren Bongaerts (r.k.) en Biere ma (lib.) achten de 3000 ha. welke voor staats-exploitatie zijn bestemd, te veel. Het gaat hier slechts om een proef. 1000 ha. zijn daarvoor stellig voldoende. Natuurlijk wordt deze drang tot beperking door den sociaal- democratischen heer Van der Waerden heftig bestreden. De 3000 ha. zouden als een eompronis tusschen de voor- en tegenstanders van staats-exploita tie zijn bedoeld. Over de interpreta tie van dit eompronis is men het ech ter geenendeele eens. Zoo komt de hr. Bongaerts (r.k.) met een amendement, waardoor de 3000 ha. tot 1000 ha. zou den worden teruggebracht. Wel ontraadt minister Van Lidth de Jeude het amendement. Maar Zijne Excellentie laat ten slotte de beslis sing aan de Kamer over. Wieringermeer. Aan de orde is de stemming over het amen dement van den heer Bongaerts op art. 1 van het Wetsontwerp tot instelling van een open baar lichaam voor de ingepolderde Wierin germeer en nader aan te wijzen ingepolderde of in te polderen gedeelten van het IJssel meer. Het amendement, dat de strekking heeft, een gebied van slechts 1000 ha in staatsex ploitatie te houden in plaas van, zooals de regeering had voorgesteld, 3000 ha, wordt aangenomen met 40 tegen 37 stemmen. Er hebben tegen gestemd de sociaal-demo craten, de vrijzinnig-democraten, de r.k. af gevaardigden Moller, Van Poll, Goseling, IJs- selmuiden, Suring en Aalberse, en de heeren Krijger (C.H.), Smeenk (A.R.), Van Houten (C.D.), en Arts (Kath. Dem.) Het artikel en het wetsontwerp worden zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Met dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JAN WILLEM. K. KIEWIET M. KIEWIET - Alberts. Middenmeer, 16 Maart 1937. Vroeg scherp a f 19. PVOS, Aartswoud. Telef. 6. WOENSDAG OP BEURS TE MIDDENMEER. Ingaande heden zai de Heer uitsluitend in Noord Holland als ver tegenwoordiger voor ons optreden. Amsterdam Oude Schans 81 tel. 43067 Groningen Lage Der A 2 tel. 1226 Nieuwe dekkleeden, gebr. dekkleeden Huurinrichting. VAN DE AFD. „WIERINGERMEER" BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM OP VRIJDAG 19 MAART a.s. IN HOTEL SMIT MIDDENMEER. AANVANG 7 UUR. ENTREE VRIJ. DE PL. COMMISSIE.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2