Mker-PloeQ-Schijfeg W.Bos, - Balpen H. H. LANDBOUWERS. TE KOOP: prima gebruikte MAAIMACHINES, Politie. Gev. 4 zakken met tarwe. Verl. een ziekenfondskaart. Inl. bij den Gem.-Bode. GEVAARLIJK SPEELGOED. Aan de Uosterklief hebben de jon gens een aardig spelletje bedacht* doch rekenen niet op het gevaar wat daaraan verbonden is. Zij hebben na melijk een blikken bus aan een eind touw gebonden en die over de electri- sche geleidingen geworpen, en door aan ciat touw te trekken, komen de draden met elkaar in contact en ont staat er een vonk, wat zij natuurlijk heel mooi vinden. Doch door die vonk ontstaat een brandpunt in de geleidin gen welke bij herhaald tegen elkaar trekken der geleidingen een draad breuk veroorzaakt. Zou zoo'n draad een der kinderen treffen, bij de val, dan kan dat zelfs doodelijk zijn. Het touw waaraan de bus verbon den, zit kan bij dit vochtige klimaat een ie er goede geleider worden en de kinderen doodelijk treilen. Het is wenschelijk dat de ouders hun kinderen waarschuwen om niet met electrische stroom te spelen, FILMBESPREKING. CINEMA DE HAAN „DE KROEG." De mm „DE KKOEG", draait a.s. Vrijdag en zaterdag in bovengenoem de oioscoop. De meeste lezers en lezeressen zul len Zola s l,Assemmoir (De Kroeg) wei kennen. De inhoud van dit boek is vrij ge trouw weergegeven in deze lilm. De verwoestende werking van de absinth - die ten tijde dat Emile Zola zijn meesterwerken schreei, te Parijs nog mocht worden verkocht - wordt op voortreffelijke wijze vertolkt door Daniël Mendaiile de verwording van den braven loodgieter Coupau tot den delireerende waanzinnige is zeer knap spel de scène van den verdierlijkten krankzinnige in de isoleer kamer is wreed-tragisch, schrijnt in de ziel. Nog knapper is het spel van Line Nora als Gervaise, eerst de beminde van den lanteriantenden Lantier daarna de aanvankelijk gelukkige, later de door het leven neergeranselde echtgenoote van het absinth-slacht-of- fer tenslotte de straatmeid liefde- lijk opgenomen door den grooten goed •moedigen buurman, smid Gouget. Overigens is deze uitmuntende film te prijz.en om haar eenvoud en de sobernexd der toegepaste middelen. GEMEENTE ZiJPE. GEMEENTERAAD VAN ZUPL Openbare Vergadering op Dinsdag, 23 Maart 1937, des voorm. 10 uur. Aanwezig allen. Voorz. de heer Mr. D. Breebaart, Bur gemeester. Secr. de hr. J. A. De Boer. Na opening worden de notulen on veranderd vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken en mededeelingen worden voor kennisge ving aangenomen. Wij, vermelden hier van, dat de Minister van Financiën de /verkrijging van een Rijks voorschot voor een landarbeiderspiaatsje aan G. van de Stoop niet wenscht te bevor deren. omdat de toestand van de bij dit plaatsje behoorende woning ge acht wordt niet aan gestelde eischen te voldoen. Voorts dat B. en W. een conferentie hebben gehad met den aannemer Bruil, inzake de klachten inzake plot seling ontslag van bij het rijwielpad langs het N.-H. Kanaal tewerkgestelde arbeiders, welke bespreking tot een bevredigend resultaat heeft geleid. Van de Oudercommissie te Petten is het verzoek ingekomen om gemeente lijke subsidie voor het aansstellen van een leerkracht aan de school te Pet ten boven de verplichte onderwijzers. Gedeeltelijk zullen deze kosten door de ouders worden gedragen. B. en W. stellen voor f 150 per jaar hiervoor beschikbaar te stellen, welk voorstel, na eenige besprekingen wordt aangenomen. Voorstellen inzake verbourw van het Raad huis en het bouwen van een ambtswoning voor den Secretaris (aankoop bouwterrein, bouwen van een ambtswoning, voorstel bepa ling van den huurprijs, enz.) De voorz. zegt, dat B. en W. hierom trent een ontwerp-voorstel hebben, het geen spr. voorleest. Hieruit blijkt, dat het door allerlei omstandigheden ge- wenscht is over een grootere ruimte voor de gemeente-administratie te be schikken, waartoe een gedeelte van de bovenverdieping van het Raadhuis voor concierge-woning dient te worden ingericht. De vrijkomende vertrekken zullen voor de administratie worden bestemd en het Raadhuis in verband daarmede worden gereorganiseerd. Voor reorganisatie zal f 1000.- uit de kapitaaldienst noodig zijn, de rest te betalen uit den gewonen onderhouds- post. Van de te bouwen ambtswoning voor de Secretaris worden de kosten van aankoop terrein, bouw, met inbe grip van aanbrenging centrale verwar ming. geraamd op f 8500. De voorstel len zijn gedaan door B. en W. in over eenstemming met da hiervoor inge stelde commissie, be.staande uit Mevr. Vriesman-Slot en de heeren Doedens en Jansma, benevens- de waarn. gem.- opzichter. Voorgesteld wordt,. Ged. Staten te ver zoeken de huur van. de ambtswoning voor den secretaris te bepalen op 12 pCt. van diens j aarwedde. De heer Van der Sluijs geeft een ren- tabiliteits-overzich t van de amhts-wo- ning. De kosten z uilen f 8500 bedragen. Het bedrag kan geleend worden tegen 4 pCt. Kosten en rente per jaar dus f 540.- De huur-opbrengst zal f 426.- neüragen, zoodat het eerste jaar res teert voor onderhoud en lasten f 36.- Bij een aflossingstermijn van 50 jaren zal de rente ieaer jaar f 6.80 minder worden. Spr. laat hierbij de aflossing buiten beschouwing, ornaat de ge meente biervoor bezit in de plaats Krijgt, hoewei door het ieder jaar stij- gena verschil tusschen huur en rente, ae bewoner toch over de jaren een be langrijk bedrag aan aflossing zal beta len. Spr. vindt bet voorstel tegenover de burgerij volkomen verantwoord. De heer Doedens zegt aanvankelijk opposant in de commissie te zijn ge weest. Na verschillende bezuinigingen Kon spr. zich met de plannen vereeni gen. Eén punt zag spr. echter gaarne veranderd. Spr. wil nieuwe tegels aan brengen in de hal. De kosten verhoo- gen aaardoor met f 300 De heer Veltman had gaarne gezien, dat de commissie mei een ïapport was gekomen. Hei is voor spr. moeilijk thans een oordeel te veilen. hoewel spr. vertrouwen in de commissie sielt. Verder wil spr., dat de Raad zich de gunning voorbehoudt. Na nog eenige besprekingen wordt het amendement Doedens om tegels aan te brengen met algemeene stem men aangenomen. Eveneens worden de voorstellen van B. en W. met betrekking tot de reor ganisatie van het Raadhuis en de douw van een ambtswoning, voor den secretaris met algemeene stemmen aangenomen. Met 9 tegen 2 stemmen wordt beslo ten, de Raad de gunning van het werk te doen voorbehouden. Tegen stemden de heeren Jansma en van der Sluijs. Na een uitvoerige bespreking om trent de wenschelijkheid de aanbeste ding van het werk te doen houden on der Zijper ingezetenen, wordt met 6 te gen 5 stemmen besloten tot openbare aanbesteding zonder eenige beperking. Hiertegen stemden Mevr. Vriesman- Slot en de heeren Doedens, Blom, Doorn en Nannis. Voorstel inzake het verstrekken van extra hulp aan werkloozen in 1937, (z.g. steunver lening B). Naar aanleiding van de circulaire van den Minister van Sociale Zaken van 1 Maart 1937, betreffende extra hulp aan werkloozen in 1937 (steun- verleening B), stellen B. en W. voor, evenals vorige jaren, ook voor het jaar 1937 extra steun aan werkloozen te verleenen. Maximaal mag voor 1937 voor extra steun B worden besteed f 5.30 per werklooze. Van dit bedrag neemt het Departement van Sociale Zaken f 3.30 voor zijn rekening, indien de gemeenteraad f 2 beschikbaar stelt. Ter bepaling van het aantal werkloo zen zal worden genomen het gemid delde cijfer over de eerste 10 maanden van 1936. Voor deze gemeente bedraagt dit 179. B. en W. stellen voor, voor het jaar 1937 een bedrag van 179 x f 2 is f 358.- beschikbaar te stellen en de uitvoering der regeling wederom op te dragen aan het daarvoor aangewezen orgaan. Hiertoe wordt met algem. st. besloten Een verzoek om ontheffing hondenbelasting, wordt ingewilligd. Voorstel van B. en W. tot gewijzigde vast stelling van de in de vergadering van 19 Jan. 1937 vastgestelde verordening op de heffing van Schoolgeld. Betreft 'n administratieve wijziging, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Verzoek van Mej. A. A. M. Kuiper om eer vol ontslag als onderwijzeres aan de o.l. school te Burgerbrug. Wordt met algemeene stemmen en onder dankbetuiging verleend. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening tegen het bekalken enz. van wegen e.d. De verordening wordt met 6 tegen 5 stemmen vastgesteld. Tegen Mevr. Vriesman-Slot en de heeren Doedens, Blom, Doorn en Veltman. Begrooting Weeshuis, dienst 1937. Met algem. stemmen goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 7145.47. Begrooting Armbestuur, dienst 1937. T.a.v. deze begrooting wijst de heer Doedens op verbeteringen, die in bet Tehuis Ouden van Dagen dienen te worden aangebracht, meer in het bij zonder betreffende de wenschelijkheid tot het hebben van slaapvertrekken, gelijkvloers voor de oudjes en het heb ben van een gelegenheid voor aparte Huisvesting van echtparen in 't Tehuis Weth. Van der Sluijs, tevens voorz. van het Armbestuur deelt mede, dat reeds eenige restauratie heeft plaats gehad en dat bij het Armbestuur reeds gedacht is aan aparte huisvesting voor echtparen. Financieelc moeiijlche- den vormen echter vooralsnog, een hé- zwaar. Gemeentebegrooting, dienst 1937. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen wordt geen gebruik gemaakt Vervolgens wordt behandeld een nota van opmerkingen van Ged. Staten, waarbij het College het oordeel vraagt omtrent het voornemen: le. de jaarwedde van elk der Wet houders te verlagen van f 350 tot f 300.- 2e. de vergoeding voor de Leden van den Raad voor het bijwonen van zijne vergaderingen te verlagen van f 4 tot f 3, per lid voor elke bijgewoonde ver gadering. B. en W- stellen den Raad voor, Ged. Staten te adviseeren niet tot verla ging over te gaan. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. Voorstel van B. en W. zulks op aandrin gen van Ged. Staten om het presentiegeld vcor de stembureauleden te bepalen op f 4. per zittingsdag. Voorz. licht toe, dat het presentiegeld thans f 5.- bedraagt, plus f 3 voor verver schingen. Besloten wordt het presentie-geld te bepalen op f 4.- en f 2.- voor verver- schingen beschikbaar te stellen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de subsidieregeling voor afdeelingen van gezond heids- en vacantiekolonies. B. en W. stellen voor, met ingang van 1 Januari 1937 le. in te trekken het Raadsbesluit van 15 Januari 1936 inzake subsidiee- ring van afdeelingen van gezondheids- en vacantie-koloi^^ 2e. tot wederopzeggings een subsi die toe te kennen aan a. de afd. ,,'t Zand", „Oudesluis" en ,.Zuid-Zijpe" van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Va- cantie-kolonies b. de afd. „Zijpe" van de Vereeniging Katholieke Kinder-uitzending in het Bisdom Haarlem en wel overeenkomstig de volgende bepalingen le. het subsidie zal bedragen 50 pCt. der verpleegkosten, doch niet meer dan een bedrag, berekend naar 25 cent per kind per verpleegdag in de zomer maanden en 50 cent per kind per ver pleegdag in de wintermaanden tot een maximum-bedrag van f 50- per afd. 2e. B. en W. zijn bevoegd, met hand having van het maximum uit te keeren bedrag van f 200.-, de grootte van het. aan elke vereeniging (afdeeling) afzon derlijk toe te kennen subsidie te wijzi gen,, indien daaraan naar hun oordeel behoefte bestaat in verband met het aantal uitzendingen en met den finan- cieelen toestand der vereeniging. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel van B. en W. zulks op verzoek van Ged. Staten om de vergoeding voor rljwielonderhoud voor de wijkverpleegsters met ingang van 1 Januari 1937 te verlagen en te bepalen op f 30,per jaar. Ook de gemeen teveldwachters ontvangen een rijwielvergoe ding van f 30.- per jaar). Verschillende Raadsleden vinden het ver zoek van Ged. Staten ongemotiveerd. Beslo ten wordt de vergoeding te handhaven op f 40.—. Voorstel van B. en W. om den Agent der arbeidsbemiddeling te Schagerbrug met ingang van 1 Januari 1937 een tijdelijke vergoeding van f 100.per jaar toe te kennen voor het stempelen van werkloozenkaarten en het in verband daarmede, beschikbaar stellen van een verwarmd lokaal. De heeren Veltman en Doom achten de voorgestelde vergoeding te laag en de heer Doorn stelt voor het bedrag te bepalen op f 200.-. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 4 st. Voor stemden mevr. Vriesman-Slot en de heeren Blom, Doom en Veltman. Het voorstel van B. en W. wordt hiema aangen. Voorstel van B. en W. om met ingang van 1 Januari 1937 tot wederopzeggens toe te kennen a. aan de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Petten een subsidie van f 25.- per jaar b. aan de Federatie van V.V.V.'s in Noord- holland boven het Noordzeekanaal een sub sidie van f 10.- per jaar. Dit voorstel wordt met almeene stemmen aangenomen. Verzoek van het Hoofdbestuur der Noord- hollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" om subsidie. B. enW. stellen voor evenals vorige jaren hierop afwijzend te beschikken. Hiertoe wordt met algemeene stemmen be sloten, omdat de financieele toestand van „Het Witte Kruis" niet ongunstig is te noe men. Hierna volgt postgewijze behandeling der gemeene begrooting. Aangevangen wordt met de ontvangen. Personeele belasting. T.a.v. den post 200 opcenten op de hoofd som der Personeele belasting vraagt de heer Doorn of dit nu niet anders had gekund. Ie der jaar wordt deze post maar weer gehand haafd. Spreker kan er geen woorden voor vinden om zijn afkeuring er over uit te spre ken, dat de burgerij maar steeds door wordt uitgeperst en uitgeklopt. De caféhouders moe- en voor een biljart bij een grondbedrag van f 20.— niet minder dan f 40.aan opcenten dit is samen f 60.per jaar betalen. Dat is niet vol te houden. De voorzitter verzoekt den heer Doom dan de uitgaafposten aan te geven, waarop vermin derd kan worden. De heer Doorn zegt, dat hij hiervan bij de behandeling der uitgaafposten gebruik zal maken. Jaarwedde Burgemeester. Bij de behandeling der uitgaafposten stelt de heer Doorn voor Ged. Staten te verzoeken, de jaarwedde van den Burgemeester met 10% te verlagen. Spr. is van oordeel, dat het Burgemeesterschap van Zijpe niet den gehee- len persoon vraagt. Ook na verlaging met 10% is de functie goed betaald. De heer Dignum is het er niet mee eens, dat de functie van Burgemeester in Zijpe niet den vollen persoon vraagt. De eerste bur ger van de gemeente moet z.i. een jaarwedde hebben, waarvan hij er behoorlijk kan komen. Het voorstel Doorn wordt niet ondersteund, zoodat de post ongewijzigd blijft gehandhaafd. Reiskosten. Bij den post reis- en verblijfkosten, wil de heer Doom zien vastgelegd, dat voor dienst reizen van het Gemeentebestuur een auto bij garagehouders wordt gehuurd. Het reizen zal dan wel niet goedkooper worden doch ook niet duurder en de ingezetenen, die er voor zitten, profiteeren er van. Wordt vervolgd 3e pagina. ONS UITVOERIG VERSLAG VOORDRACHTEN Ir. W. A. BOSMA EN Ir. CHR. v. STEEN. INLEIDING gehouden voor de leden der drie Landbouworganisatiesin de de Wieringer- meer, op Woensdag 24 Februari 1937 in hotel Smit te Middenmeer. Aanwezig ruim 200 personen. I. Voordracht van Ir. W. A. Bosma over de resultaten van de proefvelden. In Februari 1935 is te Middenmeer een bij eenkomst gehouden van de bedrijfsboeren van de Landbouwcultuurmaatschappij en de eerste pachters in de Wieringermeer, bij welke gelegenheid o.a. een uiteenzetting is gegeven over de grondbewerking en de vrucht- wisseling gedurende de eerste jaren. Verder zijn de hoofdzaken met betrekking tot be werking, gewassenkeuze, alsmede bemesting zoowel in 1935 als in 1936 per circulaire aan de pachters toegezonden. Voor de meesten van de hier aanwezigen kan dan ook de gevolgde gedragslijn, voor zoover gebaseerd op de re sultaten van verschillende proefnemingen, bekend zijn en zal heden niet anders worden gedaan, dan in groote trekken de uitkomsten van de onderzoekingen nog eens naar voren te brengen en de schriftelijk gestelde vragen in verband staande met de proefvelden, te beantwoorden. 1. Het standpunt, ingenomen ten opzichte van de bewerking, hangt ten nauwste samen met de afwijkende eigenschappen, die de grond aanvankelijk bezit. Na het droogkomen heeft de te natte en te zoute kleigrond geen structuur en bezit een sterkere neiging, om bij overmaat van water zijn verband te verliezen en uiteen loopen tot een brijachtige massa, zoogenaamd te peptiseeren. Geleidelijk aan krijgt de klei een beteren bouw (structuur). Deze structuurvorming begint bij het bovenste laagje en zet zich langzaam naar beneden toe voort. De diepte van bewerking nu is in groote trekken geregeld naar de mate van structuur vorming. Aanvankelijk is zoo ondiep mogelijk bewerkt. De bouwvoor is regelmatig wat die per gemaakt en men heeft vermeden, om in eens een dikkere laag grond, die bij vorige bewerkingen nog niet aan de oppervlakte was gebracht, boven te halen. Uit opzettelijk uit gevoerde diepere bewerkingen zijn tot dusver gemiddeld geen voordeelen verkregen wel hebben zich daarbij omstandigheden voorge daan, die de uitvoering van het werk en (of) de onwikkeling van de gewassen, vooral in het eerste gedeelte van de ontwikkeling der plan ten, hebben bemoeilijkt. Als regel is dan ook afgeraden, om de bouwvoor in één keer van b.v. circa 15 cm. te brengen op 25 a 30 cm. Er kunnen zich omstandigheden voordoen! (bijvoorbeeld om den grond te mengen, om om een of andere laag te verbreken), dat over de bezwaren tegen diepere bewerking wordt heengestapt. Voor dit doel is in onder zoek genomen het losmaken van diepere la gen zonder den grond boven te brengen niet alleen door middel van den ondergronds- ploeg, maar ook met behulp van den zooge- naamden Klausing-ploeg, die van den losge sneden ploegvoor enkel het bovenste gedeelte keert, terwijl het onderste gedeelte beneden blijft, alleen in zekere mate wordt verbrok keld. Bij het scheuren van grasland op lichte gronden, die neiging tot stuiven vertoonen, doet men het beste, de ploegdiepte te regelen naar de goed doorgewortelde laag. Bij de bewerking is er verder naar gestreefd, de neiging van den grond om te „gaan loo pen", zoo min mogelijk in de hand te werken, door hem niet fijner te verdeelen en (of) vaker te bewerken, dan voor het verkrijgen van een goed zaaibed, bestrijding van onkrui den enz. noodig wordt geacht. In de allereer ste plaats heeft dit wel gegolden voor de pe riode van het in cultuurbrengen, dus voor de jaren, die aan de verpachting voorafgegaan zijn. Vermeden zijn toen, waar eenigszins mo gelijk, werkzaamheden als herhaalde stoppel bewerking, terwijl na het zaaien niet zwaar der is geëgd, dan voor bedekken of onder brengen van het zaad wenschelijk werd ge acht. In de daaropvolgende jaren is het karakter van den grond in bedoeld opzicht ontegenzeggelijk verbeterdin belangrijke mate heeft hieraan wel het inschakelen van groenbemesting mede gewerkt. Daarmede niet gezegd, dat de grond geheel als normaal mag worden beschouwd en het is dan ook nog wel gerechtvaardigd te adviseeren, om met herhaalde stoppelbewerking de noodige voorzichtigheid in acht te nemen en niet meer toe te passen, dan voor onkruidbestrijding enz. wenschelijk is, vooral, wanneer men met deze stoppelbewerkingen later in het seizoen komt en met kortere tusschenpoozen op el kaar laat volgen. (Wordt vervolgd.) BEURS EN MARKT. Iedere week zien we weer nieuwe gezichten op de Beurs, een teeken -dat de nieuwe pachters, zoo langza merhand komen opdagen. De groote drukte die op de Beurs de laatste tijd heersch is wel het gevolg dat men op het land nog weinig kan doen, dooi de voortdurende regen. Toch werd nog tamelijk veel zaad aangevoerd. De noteeringen waren Voertarwe f 8.25-8.90; Rogge f 9-9.25 Wintergcrst 1' 8.75-9.10 Zomergerst f 9-9.50 Witte haver f 8-8.25 Zaai- haver f 8.50-9 Groene erwten f 8.25- 9.25 Paardeboonen f 7.25- 7.75 Duiveboonen f 9.50-10J25; Blauw maan zaad f 22-23 Kanvijzaad f 22.50-23..50 Geslaagd. De jongeheer H. Bekema, te Middenmeer, slaagde voor het eind examen Ambachtschool Den Helder. Verbetering. In ons nummer van Dinsdag, komt in de advertentie van de heeren Luth en Van Galen, be treffende het zaaien van vlas met ma chine, een storende fout voor. Er staat dat gezaaid wordt met 15- rijige machine, dit moet zijn 25. De Fancy-Fair van de W.-Meer- Fanfare. Zooals wij reeds eenige ma len hebben gemeld zal de W.-Meer- Fanfare op 2, 3 en 4 April een Fancy- Fair houden te M.-Meer. In het begin van de week is hierover een circu laire gezonden aan de bevolking, In deze circulaire wordt de medewer king gevraagd van de bevolking, tot het beschikbaar stellen van eenige prijsjes. Een iedere vrouw of meisje heeft natuurlijk in de afgeloopen winter wel een aardig handwerkje gemaakt, en het mannelijk gedeelte een figuur zaag-werkje of ander huisvlijt-artikel gemaakt. Indien men het missen wil voor de Fancy-Fair, laat men het dan geven. Onze vereenigingen heb ben een moeilijk bestaan, en vooral muziekvereenigingen, die steeds dure instrumenten moeten aanschaffen, zit ten gedurig met een leege kas, zoodat zoo nu en dan eens even op de groote trom moet worden geslagen, om wat geldmiddelen bijeen te krijgen. Een fancy-fair of bazar is een ge schikte attractie hiervoor, doch men heeft de steun hiervoor noodig van het publiek. De muziek-vereenigingen hebben over deze medewerking niet te klagen over het algemeen, zoodat wij dan ook vertrouwen dat de fancy-fair van de W.-Meer-Fanfare ook goed zal slagen. Dezer dagen zullen eenige korpsleden antwoord komen halen op de toege zonden circulaire, stuurt hen niet met leege handen weg. Vacantie Catechisatie Slootdorp. Ds. Nijholt verzoekt ons mede te dee len dat heden (Donderdag) de vacan tie ingaat van de meisjes-catechisatie te Slootdorp. ERNSTIG ONGELUK. De heer de Caluwe, in dienst van de hengstenvereeniging Wierin germeer en omstreken kreeg Woensdag zoo'n hevige klap van een paard tegen het hoofd, clat hij direct in het ziekenhuis moest wor den opgenomen, KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. Goede Vrijdag Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Kreb. NED. HERV. GEM ZONDAG 28 MAART. Slootdorp vm. 10 uur Ds. Nijholt. Middenmeer vm. 10 uur Ds. Kreb. W.-werf 7 uur Ds. Nijholt. NED. HERV. EVANGELISATIE Goede Vrijdag Middenmeer 's av. 7.30 uur Ev. K. Kiewiet. Wieringerwerf 7.30 uur Cand. H. van Vliet. Zondag W.-werf 9.30 u. Cand. H. van Vliet. (Afscheid). Slootdorp nam. 2 uur Ev. K. Kiewiet. Middenmeer 's av. 7 uur Ev. K. Kiewiet. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp vm. 9 uur Ds. C. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 2 uur Cand. Fijn van Draat. GEREF. KERK MIDDENMEER. Goede Vrijdag Middenmeer 's av. 7.30 uur Cand. F. v. Draat. Zondag M.-meer 9.30 u. Cand. Fijn van Draat. Middenmeer nam. 2.30 uur Ds. C. v. d, Vliet Wieringerwerf Goede Vrijdag, le en 2e Paaschdag bus naar Middenmeer. Maandag 2de Paaschdag NED. HERV. EVANGELISATIE Middenmeer vm. 9.30 uur Ev. K. Kiewiet. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp vm. 9 uur Ds. C. v. d. Vliet. GEREF. MIDDENMEER Middenmeer vm. 9.30 uur Cand. Fijn v. Draat. BESCHIKBAAR. Landbouwers, als U ondanks de regen vroeg klaar wilt zijn met zaaien, vraagt dan prtjs. W. DE FEIJTER, Kanaalweg Middenmeer. Wij ZAAIEN voor U VLAS met een 2 M. zaaimachine met 25 rijen voor f 3 tot f 4 per H.A. Aanvragen bij P. G. LUTH en K. V. GALEN, WIERINGERMEER. één en tweepaards. Een voorwagen. Gebruikte hooihark- machines, vorkjesschudders, Bobby schudder, Martin zwadkeerder. Alle merken voorradig, ook ondcrdeelen. Voor goede werking word ten volle ingestaan. TOT VOLLE TEVREDENHEID GELEVERD OOK IN DE WIERINGERMEER, WELKE ADRESSEN WIJ KUNNEN EN MOGEN NOEMEN. Vraagt prijs en inlichtingen. TEL. 153.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2