'AME5 RUBRIEK tb Voorjaarskleeding voor 512 backfischen" Woninginrichting Huisvrouwen raden elkander. ONS PATRONENHOEKIE. HL I toL? i LLLEN VAN PATRONEN Patronen van In deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrygen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. II Nieuwe kleeren beheecrschen de Voorjaarsmode, evenals nieuwe modellen en nieuwe weefsels. Vele tinten leen en zich uit stekend voor de jeugd, voor al de moderne pasteltinten een warm barnsteengeel Mei-groen, tomaten-rood e.a. Vele eenvoudige weefsels ver krijgen door menging met kunstzijden draden een glan zend aanzien, terwijl ooi; kunstzijde in de vele variaties uiterst geschikt is voor de jeugd, die gaarne telkens wal anders wil en daarom de meer kostbare weefsels niet be hoeft. Schotsche en andere, meer kleine ruitjes zullen evenals verschillende vroolijk ge kleurde dessins veel bijval vinden. De modellen hebben veel overeenkomst met die der volwassen vrouw, alhoewel men door het aanbrengen der garneeringen toch meer een voud kan aanbrengen. Men ziet veel tweedeelige japon nen, rechter rokken met plooi en of een licht golvende lijn ook ingezette plooien groe pen. Bolero's domineeren even als kraaglooze jakjes, waar shwals bij gedragen worden ook vest-modellen. ASSCHEN. Ook tasschen zijn niet minder dan an dere details der dameskleeding aan mode onderhevig. Wij geven de nieuwste mo dellen hier weer, waarvan de eerste een overslag heet, doch daaronder de eigen lijke ritssluiting met leeren lus om gemak kelijk open en dicht te doen. Er onder is een zeer practisch model, dat met een lus om den arm gehan gen wordt, terwijl het on derste model van geplooid leer is, een dubbel hands- vat en overslag heeft. Er zijn dagen, dat alles ons tegenloopt in huis of keuKen. Het werk vlot niet, er is een of ander onverwacht oponthoud of in de keuken mislukt een of ander. Welke huisvrouw is zoo iets nimmer overkomen? Het komt er echter steeds op aan, de tegenwoordigheid van geest niet te ver liezen en te .trachten het beste van alles te maken. Wat zal men b.v. doen als men in der haast de soep te veel gezouten heeft? Men voegt er eenvoudig eenige geraspte rauwe (geschilde) aardappe.en aan toe of als de De uitgave van een moderne toilet-tafel kan ieder zich niet getroosten èn een be langrijke factor is hier zeker ook de plaatsruimte, waarmede vaak gewoekerd moet worden. Onze afbeelding geeft een aardig hoekje aan met smal, langwerpig laf eitje en tabouret, die uiterst weinig plaats innemen. De tafel is 1 M. bij plm. 50 c.M. en heeft een schuiflade. Men kan tafel en tabouret (misschien een oude stoel, waarvan de leuning afgezaagd is, in een helle kleur lakker b.v. met zwarte pooten. Op tafel komt een ovaal kanten 21<f Jonge meisjes tot 18 jaar dragen de rok ken vrij kort, terwijl veel aansluiten de Bubikragen gedragen worden van eenvou dig wit piqué op jurken. In tegenstelling met de dameskleeding, waarop vele zak jes worden aangebracht is dit by meisjes- kleeding niet het geval. Bolero's worden met lange en korte (drie kwart lange) mouwen gedragen, met en zonder revers. Men ziet veel effen rokken met geruite jakjes en een aardige knoop- garneering. Het eerste model is van geruite stof met moderne, doch driekwart lange mouwen en aangezet schootje; twee baans rok, ter wijl het middelste costume een voorbaan heeft met opgestikte binnenwaartsche plooi bolero en model 3 een geruit jurk je op tweebaans rok heeft. De jurken zijn van eenvoudig waschbaar materiaal en hebben beide mouwen met bovenwijdte. De eerste een kraag met beleg split, de andere een opgestikte pas met knoopsluiting en witte piqué strik. Een der rokken heeft ingezette plooiengroepen, de andere een opgestikte, deels uitspringende plooi. soep reeds genoeg gebonden is een weinig azy'n en suiker. Niemand van de aanzitten- den zal het ongelukje merken. Om te voorkomen, dat getikte eieren uit- ioopen by het koken, voegt men aan het kookwater een plat theelepeltje zout of een scheut azijn toe. Ingemaakte vruchten, die op water en suiker gesteriliseerd zijn en niet aan de eischen voldoen, kookt men in tot jam. Is boter door te lang staan ranzig gewor den. dan voegt men er melk of water bij en kneedt deze goed door de boter. Voor handwerkende dames Strykpatroon STP 201 A. Bij het bestellen en het gebruik van strijkpatronen neme men het volgende in acht: Steeds duidelijk nummer van het hek-ef fende patroon vermelden. Vermelden ,of men het strijkpatroon in blauw of geel wenscht te ontvangen. Elk vel bestaat uit 4, 6, 8, 10 of meer motieven, al naar gelang de grootte van het motief. kleed en een losse glazen plaat. In de lade komen allerlei toiletbenoodigdheden, terwijl het toilet-garnituur, handspiegel enz. er bovenop komen. Boven de tafel een spiegel en zoo mogelijk een paar electrische kaarsen. Vele kleine keuken- of atelier-woningen hebben nauwelijks bergruimte voor al lerlei kleine dingen, daarom is zoo'n klein muurkastje heel practisch om een en ander ir te plaatsen. Men kan het ook voor het bewaren van bussen en glazen potjes met levensmiddelen gebruiken en naar verkiezing een afsluitgordijntje of twee glazen schuivende glasplaten gebrui ken. Zeer doelmatig zijn dergelijke kast jes boven vaste waschtafels op meisjes kamers en tevens aardig. DE NIEUWSTE MODE En duizenderlei ander dingen Het nieuwste op het gebied der mode geeft tegenwoordig Amerika. Men heeft eenigen tijd geleden kunnen zien, hoe in ons land de Amerikaansche mode is ge lanceerd en met veel succes. De Ameri kaansche modellen zijn dan ook zeer mooi, niet overdreven, niet al te eenvou dig, maar juist af getemd, ook op den smaak der Nederlandsche vrouwen. Hebt u al eens kennis gemaakt met deze Amerikaansche modellen? Zoo niet, dan moet u ons Voorjaarsmodeblad lezen. Daarin staat een keur van deze modellen en behalve dat, vindt men er duizenderlei dingen in, die te pas kunnen komen. Vraag dit blad maar eens aan bij de Re dactrice Damesrubriek, Nieuwe Haven straat 58, Den Haag, en sluit er dan een postzegel van tien cents bij. Dan ontvangt u kosteloos deze premie, waarvan u zult zeggen, dat zij de moeite waard is. Als u tien cents gireert op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag, wordt u het Voorjaarsmodeblad eveneens toege zonden. U wilt toch op de hoogte blijven? Wel nu, doe het dan! IETS OVER KETELS EN HET VER WIJDEREN VAN DE STEENLAAG Een ketel is een van de meest onmis bare onderdeelen van een keuken uitrus ting. Indien men een niet al te kostbaar exemplaar wenscht, is alluminium wel het meest aan te bevelen, doch dan in een beste kwaliteit. Goedkoop is hier zeer ze ker ook weer duurkoop, want de minder soliede soorten vertoonen na het minste stooten deuken. Ketels van dit materiaal zijn gemakkelijk te onderhouden en ver warmen den inhoud spoedig. Het best kunnen ze gebruikt worden bij gasver- warming, want op een open kolenvuur van fornuis zijn email-ketels meer op hun plaats, evenals de roodkoperen ketels, die vele onzer lezeressen zich ongetwijfeld nog uit het ouderlijk huis zullen herin neren. Indien het water in de plaats van in woning hard is en veel ketelsteen vormt, moet deze laatste zooveel mogelijk ver wijderd worden, want de veelal dikke steenlaag voorkomt het spoedig koken van den inhoud van den ketel. Een eet lepel borax wordt toegevoegd, verder vul len met water en vervolgens aan de kook brengen, daarna van het vuur nemen en ongeveer een half uur laten inwerken, waardoor de ketelsteen zacht wordt en ge makkelijk los gestoken kan worden b.v. met een metalen voorwerp. Een ander methode om de steen te ver wijderen is de ketel met warm water te vullen drie eetlepels amoniak toe te voe gen, koken en aflaten koelen, leeg schen ken en opnieuw met water vullen, dat even doorgekookt en weggegooid wordt. Een eenvoudig middel om het vormen van ketelsteen te voorkomen is om er een stukje loofal in mede te koken, een plant aardig vezelachtig product, afkomstig van een in Japan groeiende groote eetbare ka- labas (verkrijgbaar bij drogisten). De kalkdeelen verzamelen zich in deze bast, die regelmatig vernieuwd kan worden. Ketels, waarvan het handsvat spoedig warm wordt omwikkelt men met een laag touw, waarover raffia of riet komt. Tenslotte nog even over het onderhoud van alluminium-ketels, dat slechts met zeepsop zonder soda geschiedt en kleine, speciaal voor dit doel verkrijgbaar, metalen sponsjes, die het krassen van het gevoelige metaal voorkomen. Indien de naaimachine 's winters in een koude kamer bewaard wordt, gebeurd het vaak, dat de olie dik wordt. Men heeft niet anders te doen, indien men wil gaan naaien, dan de machine een paar uur dicht bij de kachel te plaatsen, daarna veegt men even- tueele olie af en oliet na met petroleum, daarna op een oud lapje zonder draad in de naald naaien, alle overtollige olie afvegen en met goede machineolie olieën. Voor men begint te naaien eerst nog op een reepje katoen een aantal stikseis maken om vlek ken te voorkomen. Knip voor het gebruik alle motieven los van elkaar. Ook het nummer wegknippen. Speld de motieven glad op de stof, met de wasteekening tegen de stof aan. Strijk met een niet te warm strijkijzer, zonder hard te drukken, over het patroon, dan hebt u kans, dat u t motief nog eens kunt gebruiken. Gebruik voor donkere stoffen gele strijk patronen, voor lichte stoffen blauwe strijk patronen. Dit strijkpatroon is verkrijgbaar a ƒ0.18 bij Het Pjactisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. Heerenhandschoenen, die niet te veel ge dragen zijn. reinigt men met een lapje met tetrachloride en wanneer dit volkomen op gedroogd is, wrijft men er een weinig witte was over. AFKLEEDENDE OVERALL. Succespatroon 1692. Prijs ƒ0.25 plus ƒ0.05 voor adm. en verzendkosten. Deze overall kan tevens als morgen japon gedragen worden, aangezien het model bijzonder goed kleedt en slank maakt en bijzonder geschikt is voor ge zette figuren. Kraag en revers zijn aanéén gestikt, terwijl voor een flinlcen over- en onder- slag gezorgd is. Korte mouwen met opsla gen en opgestikte zak. Vele aardige katoentjes leenen zich voor dit schort, zoowel ruiten, smalle strepen, stipjes, bloemen motieven en effen weef sels. Een. mat. bustew. 80 is 4.25 M. en pl.m. 3 M. band om af te biezen. Patronen in de maten 46 t.m. 52. 1692) EEN EENVOUDIG KINDERJURKJE. Succespatroon 1871. Prijs 0.25 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Heel lief is dit modelletje uitgevoerd in een blauw-wit of bruin-beige ruitje met een vestje en kraagje in wit of beige wol len stof. Het is uiterst eenvoudig te maken en be staat uit vóór- en rugstuk en sluit met twee knoopjes vóór. Lange mouwen met rechte manchetten maken het practisch voor koude winter dagen. Ook van flanel, katoen, linnen en andere meer dunne weefsels slaagt deze jurk onge twijfeld, dan b.v. met korte pofmouwtjes. Ben. stof voor 24 jaar pl.m. 1.75 c.M. en 45 c.M. voor het vestje. Patronen in de maten 2, 4, 6 jaar. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode- olad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van .,Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slufc ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents)

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4