INRICHTING GIECE GEBITTEN 130, 28e JAARGANG DINSDAG 13 APRIL 1937 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ZIJN KLEINE MEISJE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 CAFÉ 'T CENTRUM SCHAGEN. SPREEKUUR van de tandarts elke Donderdag van 9'/è1 uui Met garantie. Trekken inbegrepen. Consult kosteloos. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE KOUS MET GELD. Dat het moderne geldwezen nog, geen gemeengoed is, bewees een Veluwsch boertje. De berichten over moorden en overvallen hadden hem zoo angstig gemaakt, dat hij besloot - dwars tegen de tradities van zijn geslacht in - zijn kous met geld naar een spaarbank te brengen. Dat leek hem op den duur toch veiliger dan de kous onder de ma tras van zijn bed te bewaren. Na lang wikken en wegen deed hij met alge meen goedvinden van zijn familie den eener portemonnaie met een rijksdaal- van dienst order om „alle bagage" in der was verminderd. Hiervan werd de uato te pakken. Een minuut of wat aangifte gedaan bij den rijksveldwach-J later, toen de loopknecht van het mo- ter, die maatregelen nam. Eenige geld dehuis kwam, was de kamer leeg Aanrijding met doodelijk gevolg te Heerhugowaard. Vrijdagavond omstreeks zes uur speelde.een groepje kinderen nabij het z.g. Kruis in den Rustenburgerweg, toen Notaris Noot uit Benningbroek met zijn auto naderde. Toen hij seinen gaf, maakten twee kinderen aanstalten om den weg over te steken. Eén van hen deed dit inderdaad, doch het an dere bleef staan, waaruit de bestuur der van de auto opmaakt, dat hij kon doorrijden. Plotseling stak echter de knaap, die was blijven staan, de 4-ja- rige zoon van het echtpaar B., den weg over. Hij werd door den wagen gegre pen en op den berm van den weg ge slingerd, waar hij zwaar gewond bleef liggen. Geneeskundige hulp, die spoedig aanwezig was, mocht niet meer baten. De knaaj) overleed na enkele oogen- blikken. Dievegge te Heerhugowaard gearresteerd. De familie B. alhier kreeg af en toe bezoek van een kennis. Zij kwam ech ter in het begin der vorige week tot de minder aangename ontdekking dat bij het vertrek van de kennis de inhoud stukken werden door hem gemerkt en toen de kennis weer in den familie kring van B. verscheen, zaten die geld stukken in dezelfde portemonnaie. Ook nu werd een aanval gedaan op den inhoud, maar ditmaal liep het niet zoo vlot. De rijksveldwachter hield ver dachte aan en ontkennen baatte niet. Tevens bekende zij reeds eenige malen tevoren iets te hebben weggenomen. Fietsen van werkloozen gestolen. Opnieuw heeft de politie den man gearresteerd, die er zijn werk van maakt fietsen van werkloozen te lee- nen en te eigen bate te verkoopen. Hij lieeft reeds een uitgebreid strafregis ter en thans bevindt hij zich op het bureau P. Aertszstraat om weldra weer ter beschikking van de justitie te wor den gesteld. De man bezoekt een werklooze en zegt Wil je werk hebben Graag. Dan weet ik wel een baantje voor je. Zal ik dat even voor je in orde gaan maken Graag. Mag ik dan even jet fiets leenen, ik kom zoo terug De fiets wordt in goed vertrouwen geleend, maar de werklooze ziet het evenmin iets van het baantje I grooten stap. Toen hij de kous met inhoud aan»pjw^ nooit terug en hoort den directeur van de spaarbank over reikte, vroeg deze hem, hoeveel geld de kous wel bevatte. -- Dat weet ik niet, zei het boertje gelaten, dat moet u maar natellen. Het bleek, dat de kous een aardig kapitaaltje inhield. Prinses Juliana, die geheel onkundig was van het gebeurde, vertrokken Daar zaten de modehuizen. Wat nu met de kronings-show Het puikje der collectie weg. De heer Moyneux ging per auto hei prinselijk paar na, maar het lukte hem niet het in te halen. Het was te snel de Belgische grens over. Ten einde raad wendde men zich toen tot den Quai d'Orsay en het Ne- Nederlandsch gezantschap en Woens dag waren de toiletten en de japon- stof alweer per auto in Parijs terug. BUITENLANDSCH NIEUWS. FE UILLETON ROMAN NAAR HET ENGELSOH. 38.) „Zoo was het dat Wat er iets dat je deed komen Hij glimlachte weer met zijn oud, sarcartisch lachje en ging toen voort „Het moet je goede engel geweest zijn die je stuurde of het noodlot of wat je maar wilt. Want, doordat ik jou zie denk ik aan iets dat ik anders misschien zou vergeten hebben. En juist hier," zei hij droomerig, „op deze plaats, had ik er in elk geval aan moeten denken." „Eigenaardig", ging hij na een oogenblik zwijgend voort, „het was precies op denzelfden weg, waar ik verongelukte dat ik haar over reden heb Tiny je weet wel en het kind. Hoe heet het kind ook weer, dat ben ik vergeten". „Sylvia" zei Rosa zacht. „O, Ja, Sylvia. Ze was daar met haar moe der dien dag toen ik met de auto het ponny- wagentje omverreed. Ik wist niet dat het mijn kind was, het kind van haar en mij. Ik ben er nu zeker van, het is mij het vorige jaar in Engeland geblekenHij staarde een oogenblik als wezenloos voor zich uit en Rosa dacht dat het bewustzijn hem verliet. Hij zag aan Rosa's gezicht wat zij dacht en schudde het hoofd. „Neen, mijn arme hersens geven het nog niet op, ofschoonlang duren zal het niet meer. Ze was mijn wettige vrouw, de moeder van Sylvia, 't was een Engelsch meisje, Hes ter Stansdale heette ze. Ze liep om mij van haar familie weg. Zij twee vrouwen heb ben van mij gehouden zei hij met een lange blik op Grace, „maar ze was later bang voor wat ze had gedaan. Ze verlangde telkens weer naar haar familie. Ze was achteraf bang Te veel gebruikt vau een geneesmiddel Te Zaandam is een 35-jarige gehuw de man uit de Slachthuisstraat plotse ling gestorven hij had tegen chroni sche hoofdpijn een geneesmiddel ge bruikt, dat op de markt was gekocht. In strijd met het voorschrift, dat niet meer dan vijftien druppels mochten worden ingenomen, schijnt het over blijvende in het fleschje aan te toonen dat een veel grootere hoeveelheid is ge bruikt. Prinses Juliana en de Engelsche Kronings-toiletten. De gevolgen van een overhaast vertrek. Toen Prinses Juliana haar Hotel in Parijs had verlaten en in snelle auto vaart op weg naar Den Haag] was, al dus vertelt Reuter, kwam men tot de ontdekking, dat ze per ongeluk had meegenomen een half dozijn kro nings-toiletten en eenige rollen prach tige japonstof, de keur van een eollee tie, welke was bestemd voor een spe ciale kronings-show, welke eenige da gen later gehouden zou worden. Het geval zit zoo in elkaar. Vorige week Maandag! bezocht Prin ses Juliana eenige modehuizen w.o. Worth en Molyneux. Ze koos eenige toiletten uit om ze haar hotel te pas sen. Er was er een bij in schitterend groen satijn met een zilveren lamé sleep, dat zij bij de kroningsplechtig heid wil dragen. Ook nam ze eenig rol len kostbare japonstof mee. Dinsdagochtend gaf de rechercheur voor mij, bang voor alle ondernemingen waar in ik betrokken was. Ze wist lang niet alles, maar wat ze wist stond haar tegen. Ze was bang voor mij, maar ze maakte me toch af en toe verwijten en ze probeerde mij de les te lezen. Dat kon ik van haar niet hebben. Zij was niet de vrouw, die een ander mensch van mij kon maken. Ik kon geen menschen dulden, die me critiseerden, die me weer streefden, die me verwijten maakten. Dat heb jij ondervonden, Rosa. Daarom heb ik een doodelijken, onuitroeibaren haat tegen' haar gekregen, daarom heb ik haar verlaten, daarom kon ik kalm wegrijden toen ze ster vend op den weg lag, op denzelfden weg, Haringvisscherij bij Yorkshire. In het Engelsche Lagerhuis is aan de Regeering de vraag gesteld, of zij zich er van bewust was, dat feitelijk de geheele haringvisscherij in Neder landsche handen is en of eenige hulp verleend kan worden aan Britsche treilers om hen in staat te stellen, met succes te concurreeren. Namens de regeering antwoordde Morrisson hierop, dat hij geen reden had te veronderstellen, dat de achter uitgang in de hoeveelheden op den af slag gebrachte haringen in Scarbo- rough te wijten is aan het optreden van Nederlandsche schepen huiten de kust van Yorgshirl. Spr. is van mee ning, dat de oorzaken hoofdzakelijk zijn te wijten aan het bedrijf in zijn ge heel. Met den achteruitgang van de buitenlandsche markt is er voor de vis- schers een streven geweest zich te con centreeren op andere havens, die meer faciliteiten bieden voor zouten, rooken en op de markt brengen van hun waar. Ford belooft ongekende demonstratie tegen vakvereenigingen. Hij zal hoogere loonen betalen dan vakbonden eischen. Havas meldt, dat Henry Ford tegen over vertegenwoordigers van de pers heeft verklaard, dat de „Ford Motor Company" „voordat er stakingen uit breken, een demonstratie zal geven tenn aanzien van loonen, productie en concurrentie, zooals men nog nooit gezien heeft." Ford herhaalde zijn voornemen om de vakvereenigingen te bestrijden, door den 150.000 arbeiders, die hij in dienst heeft, hoogere loonen uit te be talen, dan die, welke de vereeniging zelf eischt. Het minimum-loon bij Ford bedraagt op het oogenblik 6 Dollar. Voorts heeft Ford nog verklaard „De vakvereeniging is de ergste zaak, welke men ooit op aarde heeft gezien, want zijn ontneemt den mensch zijn onafhankelijkheid. Achter de vakver eenigingen staan de financiers. Hun doel is door een handige concurrentie de inkomsten der arbeiders te vermin deren en eventueel het land naar een oorlog te leiden." De „Viscose Company" heeft er in greep hij Rosa's hand steviger, „de duivel werd in mij wakker, toen die vent, die Tred- man, mij in den weg kwam en toen jij me bedroog. Maar nunu kan ik recht doen tegenover het kind en jijvoor jou kan ik niets doen, want het geluk staat in je oogen te lezen." „Ja, ik ben gelukkig," antwoordde ze een voudig. „Ik heb den besten man gekregen dien ik maar wenschen kon. Ik ben gelukkig." „Ik ben er blij om." Zijn stem werd zwak ker. „Als ik alles van voren af moest begin nen, misschien zou ik dan wat anders van mijn leven maken, misschien.... ik weet het niet. Ik ben geboren met een duivel in mij tjoegestemd collectieve onderhandelin gen met het C. I. O. te beginnen. SCHEREN MET MUZIEK. In het jaar 1855 vond een Engelsche meubelmaker een scheermachine uit, waarvan we in een oud blad onge veer de volgende beschrijving aantrof fen Het zag er uit als een ouderwet- sche armstoel, waarin de patiënt heel gemakkelijk ging zitten. De stoel zakte dan heel langzaam naar beneden, en was hij eindelijk op den grond geko men, dan was de heer glad geschoren. Het scheren geschiedde door twee cylinders, waarin vier messen waren aangebracht, Tusschen de messen be vonden zich kwasten, zoodat het inzee- pen en scheren tegelijkertijd ge schiedde. Het gewicht van den patiënt bracht de cylinders in draaiende beweging. Zoodra de eene klant geschoren was en den stoel verliet, ging de zitting van zelf weer in de hoogte en kon de vol gende plaats nemen. Bovendien was er nog een muziek doos aan het apparaat gekoppeld, die vroolijke deuntjes ten beste gaf, ter wijl de baard werd „geschaafd." WEEST VOORZICHTIG. Een vrouw in Helsingfors (Finland) legde, toen zij des avonds naar bed ging, het electrische strijkijzer aan het voeteneinde maar vergat latei' den stroom uit te schakelen. Het. bed vat te vlam en de vrouw ontkwam ternau wernood aan den dood. Behalve de leden schade moest de vrouw voor haar lichtzinnigheid nog boete op den koop toe betalen. Amerikanen wilden naar Spanje. Tal van vrijwilligers voor den rechter. De zes Amerikanen, die te Massa hole bij Perpignan gearresteerd waren zijn in die stad verhoord. Zij verklaar den dat zij van Parijs kwamen en een vacantie-reis in het Zuiden maakten. De rechter van instructie meende ech ter met vrijwilligers te doen te hebben heeft hen laten opsluiten. Het Gerechtshof van Cébet heeft 25 vrijwilligers, die zich aan boord van de „Sans Pareil" naar Spanje hadden wil len begeven, veroordeeld tot 20 dagen gevangnisstraf, waarvan 12 reeds (looi de voorloopige hechtenis zijn gedekt. De schipper van de „Sans Pareil" is veroordeeld tot 3 maanden, en twee zeelieden tot 2 maanden. De Ameri- kaansche consul heeft de dertien Ame rikanen, die zich onder de vrijwilligers bevonden, tijdens de zitting bijgestaan. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKEN STAND. van 25 Maart tot 9 April. Geboren Jannie, d.v. J. Liefhebber en A. StrijbisJoseph Mari Gerardus Hubertus, z.v. L. H. Kerckhoffs en C. M. J. Broex. Ger- rit, z.v. M. Elzinga en R. de Vries Albert, z.v. J. Wittink en H. Boverhof Dirk Corne- lis, z.v. V. Bakker en G. Rotgans Pieter Si- nooit kunnen vergeven, dat ze mij verwijten durfde doen en daarom haatte ik ook het kind. In haar kind stond ze me nog in den weg en het kind zou niet veilig geweest zijn voor mijn egoïsme en voor mijn wraak Niets wat mij in den weg stond was veilig." Er was iets brutaals in het kalme cynisme van zijn biecht. Hij voelde dat in Rosa hef tige verontwaardiging en verzet opkwamen ze poogde haar hand weg te nemen, maar hij hield die vast en vervolgde zachter „Je denkt dat ik een bruut was. Je hobt gelijk ik was een bruut. Ik ben altijd een bruut geweesttotdatweer wierp hij een langen blik op Grace, „totdat Grace van mij ging houden. Sindsdien is de bruut langzamerhand in mij gestorven, maar ten slotte, ik krijg mijn trekken thuis." Weer kwam er een lange pauze, waarin geen der beide vrouwen spraken, toen begon hij opeens weer te spreken „Ik ben blij dat je gekomen bent, Rosa. Mijn geest was heelemaal vervuld van Grace, alleen van Grace maar nu ik jou zie denk ik ook aan die anderen en ik moet een onrecht goed maken. Ofschoonikeen bruut ben Er kwam een moe lachje op zijn bleek gezicht, „kan ik toch wel recht doenop het laatste oogenblik. Ja, ik had voor haar eigen daaden ze was bang'het kind willen dooden en jou ook," opnieuw waar ik mijn laatste rit deedIk heb haar!en ik heb nooit moeite gedaan om hem uit te bannen of te beheerschen. Ik heb hem al tijd zijn gang laten gaan. Als je eens de moeder van een jongen bent, Rosa, leer hem dan om zijn duivel den baas te blijven, om den bruut in zich bij den teugel te houden, misschien zal hij dan niet zoo aan zijn eind komen, met wroeging in het hart, zooals ik het nu doe." Grace boog zich over hem heen, streek zijn donker haar van zijn voorhoofd een won derlijk mengsel van teederheid en doodelijk verdriet was in haar oogen. „Spreek nu niet meer," zei ze tegen haar man. „Je bent moe. Rust nu wat „Ik zal tijd genoeg hebben om te rusten," zei hij, weer met een mat lachje. „Laat ik aan Rosa zeggen wat ze doen kanom goed te maken wat ik misdreven heb. Dan kan ik rustentot het einde komten daarnaals God zoo goed is als ze zeg gen „Wat kan ik voor U doen vroeg Rosa, toen hij weer een poos bleef zwijgen. „Het juweel het juweel dat ik probeerde in handen te krijgenhoort aan Sylvia. Het is wel echt, Rosa, dat heb je zeker wel begrepen. Ik gaf het haar moeder op den dag van ons geheim huwelijk. En dat Sylvia mijn kind is, weet ik nu zeker. Dus het is een erfenis, die haar toekomtVerderhij zweeg weer even, als trachtte hij zich dingen te herinneren, „verder zijn er landgoederen in Rusland, die aan Sylvia moeten komen, om dat ze mijn eenig kind is. Het huwelijk tus schen mij en haar moeder was wettigdat moet je bewijzende bewijzen zijn in het ivoren étui, waar het juweel inzit. Er is een dubbele bodem in het étui, daar zitten de papieren in je zoudt het nooit gevonden hebben als ik je de aanwijzing niet gaf. Je moet den ondersten bodem er uit breken. Sylvia's moeder wist het ook. Ons wettig hu welijk kun je bewijzen en ik verklaar dat ze ons wettig kind is. Maak een verklaring op, ik zal probeeren te teekenen anders moe ten jullie beiden getuigen." Terwijl Hermann doodstil lag, met gesloten oogen, haalde Rosa papier en inkt en schreef een verklaring en met bevende letters plaat ste Hermann er zijn naam onder. Met veel inspanning was hij er nog in geslaagd. ,Mijn laatste kracht om onrecht goed te maken," zei hij uitgeput. „Het is nog gelukt. Op den rand van de eeuwigheid Het kind moet hebben wat haar toekomt en ze moet haar eigen naam dra gen Prinses Damansky Al het andere wat ik bezit is voor mijn vrouw". Hij wendde zijn oogen van Rosa af en zijn blik bleef op Grace gevestigd. Zij realiseerde zich, dat hij haar aanwezigheid al bijna vergeten had in de be geerte dat zijn laatste oogenblikken geheel voor de vrouw van zijn hart zouden zijn. „Ik zal voor alles zorgen," zei ze en bij het hooren van haar stem keek hij weer naar haar. ,Het is nooit mijn gewoonte geweest ver giffenis te vragen," zei hij, met een zwakke naklank van zijn oude barschheid in zijn toon „maar ik zou toch gelukkig zijn als ik wistdat je me vergeven hebt." Zijn stem werd weer heesch en fluisterend. „Ik heb be rouw van al het kwaad dat ik gedaan heb van al het kwaad," herhaalde hij met nadruk. Hij wachtte niet op haar antwoord, maar draaide met groote moeite zijn hoofd naar Grace en strekte zijn beide handen naar haar mon Willem, zoon van Jn. Bakker en M. Bak ker. Ondertrouwd W. H. Engel en M. J. A. van RoesselP. L. Vroone en A. C. TerwoertA. Hoogesteger en T. BlaauboerJn. de Beer en Gr. de Reus. Gehuwd W. Pathuis en KI. Veenstra A. S. Steigstra en Tr. Veenstra. Overleden Pieter Kreijger, 74 jaar, wedn. van G. Lont en T. Kinne. Jan Tijsen, 81 jaar, echtgen. van H. WiegmanAris Kaptein, 86 jaar, ongehuwd. ZUIDERZEE STEUNWET. Wij vermelden onlangs dat belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet, die meenden in aanmer king te kunnen komen voor een verhooging dr geldelijke tegemoetkoming, dit kunnen aanvragen. Wij willen echter ook nog even wijzen op de bepaling dat, indien de omstandigheden van belanghebbenden, die in het genot van een geldelijke tegemoetkoming zijn, zich zoo danig wijzigen dat daardoor de verleende te gemoetkoming kan worden verminderd, dan wel geheel ingetrokken, dit door de belang hebbenden zoo spoedig mogelijk moet worden medegedeeld. Wordt hieraan niet voldaan, dan kunnen zij van verdere tegemoetkomin gen worden uitgesloten en de ten onrechte genoten bedragen worden teruggevorderd. KERMIS WIERINGEN. De kermis is weer in 't zicht. Het gemeentebestuur hield aanbe steding van de standplaatsen voor de a.s. ker mis te Hippolytushoef. Een standplaats werd toegewezen aan M. Bos voor een zweefmolen aan Bebr. Hom- merson en Vermolen voor een autoskooter aan S. Ooms voor een kinderdraaimolen aan F. Snaaijer voor een Schouwburgtentaan R. Klinkhamer voor een Cake-Walk. Voorts zullen worden toegelaten, poffertjes kraam, gebakkraam, vliegbomsport, kop van Jut, werptent, schiettent en kramen voor suikerwerk, visch en fruit. LOOP DER BEVOLKING. (Maart 1937). Ingekomen personen M. Nieuwland uit Medemblik Mw. M. J. A. v. Roussel uit Bioe- mendaalJ. W. Weitkamp uit Utrecht V. J. Timmermans, uit Nw. Vosmeer Y. Dikker- boom en echtgenoote uit PijnackerMw J- H. v. d. Pol uit Zd. Scharwoude Joh. Schoorl uit Zd. en Nd. Schermer Joh. Koop man uit Heerde A. J. Westhoff uit Heerde, met gezin F. Stulp e.e. uit Oldehove G. Wijnia uit Schagen H. Wijnholds en gezin uit GroningenH. Weerelts en gezin uit ZwijndrechtW. Pols uit FranekeradeelA. Gulemond, A. Grijpstra en L. Kuipers e.e. uit MenaldumadeelF. Hille uit Zutphen A. Terpstra uit WinkelMw. A. Knol-Keijzer uit Anna Paulowna Mw. J. Meijer uit Bar- singerhorn P. C. L. Poortman en gezin uit Alkmaar. Vertrokken personen C. F. Polet en gezin naar Anna Paulowna Mw. A. C. Wilms- Brinkman naar Anna Paulowna S. Norbruis Leeuwarden E. Jagersma n. Marum L. A. v. d. Kreeke n. Wolphaartsdijk B. v. Rens- woude e.e. n. TielMw. M. A. Veldboer naar Harlingen A. Bergsma e.e. nr. Purmerend Mw. W. Cornelisse nr. Purmerend Joh. de Vries en gezin nr. Wildervank W. v. Os nr. Gravenhage S. Papegaai en gezin nr. Den Haag Jn. Bijpost en gezin nr. Medemblik M. Meinsma nr. OostdingeradeelA. de Lan ge en gezin nr. Oudega B. de Vries nr. Den Helder J. Schepers e.e. nr. Emmen F. Dee- kens en gezin nr. Nijmegen P. Pimmelaar nr. Medemblik G. B. Kingma nr. Eindhoven; W. G. C. Albrecht nr. Enschede. uit. Rosa sloop de kamer uitze voelde, dat haar taak volbracht was en dat deze twee, die zoo spoedig zouden worden gescheiden, alleen moesten worden gelaten, opdat geen vreemde oogen hun laatst vaarwel zouden bespieden. TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Weer thuis. Achterover leunend in de spoorwegcoupé van de expres uit Dover, keek Giles Tredman uit het raam naar de bloeiende boomgaarden en liet zijn gedachten gaan over de zes jaar die voorbijgegaan waren sedert hij de groene velden en de bloemenweelde van een Engel sche lente 't laatst had gezien. Vier jaar mi litaire dienst waren gevolgd door twee, waar in hij groote reizen had gemaakthij had zijn toekomst telkens uitgesteld uit een soort tegenzin om naar Engeland terug te keeren en daar zijn leven als landedelman te begin nen, nu zijn droom, dat dit leven door Grace zou worden gedeeld, geen werkelijkheid ge worden was. Maar ten slotte, na zes jaar af wezigheid voelde hij zich toch verplicht naar Birdsbrook terug te keeren en de taak te aan vaarden, die het beheer van zijn groote land goed hem oplegde. „Sylvia en haar tante, Miss Stansdale, moe ten de leiding van de huishouding op zich nemen," peinsde hij, terwijl hij met welbeha gen naar het prille-jonge groen van bosch en velden keek en naar de witte bloesems van de vruchtboomen tegen de Mei-lucht. „En hoewel ik niet de minste neiging heb om ooit weer mijn hart aan een vrouw te verliezen, moet ik toch toegeven, dat de leiding van een beschaafde vrouw voor een huishouding on ontbeerlijk is." (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1