28« JAARGANG DONDERDAG ie> APRIL 1937 No. -i'-i NIEUWE- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINOEN EN OMSTREKEN ZIJN KLEINE MEISJE. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Te- BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 B1NNENLANDSCH NIEUWS. Scherpe prijsdaling voor tarwe. Op termijnmarkten te Liver- pool en Londen. Op de tarwe-teraiijnmarkten te Li- verpool en te Rotterdam en op de mais termijnmarkt te Rotterdam trad Dins dag een vrij scherpe reactie in. Tar we was te Rotterdam en op de meeste termijnen 30 cent per 100 lvg., mais f 3 per last lager dan Maandag. Deze ver laging kwam onverwacht, want aan vankelijk hadden de Europeesche markten het Amerikaansche oogstrap port, dat een groote oogst van winter tarwe voorspelt, genegeerd. Zoowel de markten in Argentinië als in Noord Amerika waren lager. Vermoedelijk hebben hier de afla ders een hand in het spel. Er zijn zeer groote hoeveelheden tarwe op specula lie verkocht, in de hoop, dat Duitsch- land, Italië en Spanje deze voorraden wel zullen koopen. Blijven deze koo- pers op een zeker moment uit, dan zakt de markt in. Ook de omstandig heid, dat tal van speculatieve koopers als de markt hoog is, winst nemen en zich van hun voorraden ontdoen, werkt deze reactie in de hand. Intus- schen wordt de werkelijke positie van de markt hierdoor niet anders. De ho- na-fide-handel beschouwt dan ook over het algemeen deze reactie als een middel om de markt gezond te ma ken. Daarom zal waarschijnlijk straks weer een redres intreden. De agenten van uitvoerfirma's hl Bulgarije hebben telegrafisch bericht ontvangen, dat ook Bulgarije beslo ten heeft den uitvoer van tarwe te ver bieden. Men weet nog niet of dit een blijvende maatregel is dan wel een besluit om voorloopig de binnenland sche voorraden te inventariseeren. De meeste van deze landen hebben van te voren veel tarwe verkocht, die nog moet worden uitgevoerd. Kind uit trein gevallen. En niet gewond. Toen Dinsdagvoormiddag de snel trein van Roermond naar Maastricht, welke om 10 uur te Sittard moet arri- veeren, Maasbraclit passeerde, werd de trein door het trekken aan de nood rem tot stilstand gebracht. Het bleek, dat er een kind uit den trein was geval len. In grooten angst renden de vader, treinpersoneel langs de lijn en tot al ler verbazing kwam de keine, een vier jarig meisje, hen reeds huilend tege moet. Het kind bleek zoo goed als geen letsel te hebben opgeloopen. Met een vertraging van tien minu ien zette de trein de reis voort. De kleine was door den schrik en emotie geheel overstuur geraakt, en te Sit tard aangekomen, reed de vader, die FEUILLETON. ROMAN NAAR HET ENGELSCH. 39.) Hij zat alleen in de coupé en een glimlach vol bitterheid kwam op zijn gezicht. „Grace heeft mijn geloof in de vrouw gedood" ging hij in gedachten verder", vóór het dood was, geloofde ik in een goede vrouw, zooals ik in God geloofde. Nuhij haalde veelbetee- kenend zijn schouders op en de glimlach op zijn gezicht leek niet veel meer op dien zon- nigen glimlach die hem vroeger zoo aantrek kelijk maakte. „En Grace heeft zich na den dood van d'r man heelemaal uit de wereld teruggetrokken in een klooster. Grace en de eenzaamheid dat hoort niet bepaalt bij elkaar en toch wat voor recht heb ik haar te veroordeelen Misschien heeft die andere man haar echte liefde weten te wekken. God vergeve mij dat ik over hun beiden zoo hard heb geoordeeld." Deze gedachte bracht een zachtere uitdrukking op zijn gezicht en van dit droevige verleden keerde hij naar het yroo- Ujke heden terug. „Die kleine Sylvia", zou ze aan het station zijn om mij af te halen En zal ze weer haar armen om mijn hals slaan zooals ze bij mijn vertrek deed Zou ze nog steeds hetzelfde lieve impulsieve kind zijn Of zou ze een zelfbewust, egoïstisch schoolmeisje geworden zijn Een geamuseerde glimlach speelde om zijn mond. „Zij is geweldig rijk en als zij lang zamerhand ouder wordt zal ik fortuinjagers moeten afweren en mij als vader moeten la ten gelden." Het beeld van Sylvia zijn kleine meisje, Sylvia, omringd door fortuin jagers hij grin nikte even van plezier. Maar daaraan da£ht hü als aan iets wat nog heel ver af lag hij stelde zich Sylvia nog als net zoo'rt kind voor als toen hij weggegaan was, hoogstens iets veranderd en grooter geworden en hij ver heugde zich er al op om met haar in het met twee zijner kinderen naar Maas tricht reisde, terstond naar een dei- Ziekenhuizen, waar het geneeskundig onderzoek uitwees dat het kind niets mankeerde. Staking bij Ned. Scheepsbouw Maatschappij. Tweehonderd nageljongens leggen het werk neer. Een staking van ongeveer 200 man van de in totaal uit 1500 personen be staande personeel van de Nederl Scheepsbouw Maatschappij te Amster dam is uitgebroken. De stakers eischten een conferentie met de directie, welke eisch werd afge wezen. Reeds geruimen tijd zijn er bespre kingen gaande tusschen de directie en de vakvereenigingen. Doch blijk baar verliepen deze onderhandelin gen niet naar de wensch van degenen, die nu staken. Zij besloten derhalve tot directe actie. Eerst staakten 40 jon gens. Geleidelijk aan liep dit aantal op tot 200. Ook en aantal tegenhou- ders en klinkers (volwassen arbeiders) legden het werk neer. De rest zijn na geljongens. Na het neerleggen van het werk, ver lieten de meeste stakers dadelijk het terrein. De anderen deden dit na som matie. VEEVERVOER PER AUTO. Met ingang van 1 Januari a.s. zullen naar wij in „Spoor- en Tramwegen'* lezen, vrachtauto's en aanhangwa gens, welke vee vervoeren, onderwor pen worden aan een speciale keuring, welker eischen onlangs door het in schrijvingsbureau voor motorrijtuigen en aanhangwagens zijn gepubliceerd. Daarmede is voorzien in een behoefte, welke niet alleen door dierenvrienden maar ook door hen, welke aandringen op zooveel mogelijk gelijk maken der concurrentie-voorwaarden tusschen auto'- en spoorwegvervoer. levendig gevoeld werd. ONDEUGELIJK VLEESCH. Tc Almelo in beslag genomen. Te Almelo heeft de politie in samen werinng met de ambtenaren van deii VTeeschkeuringsdienst een inval ge daan in de woning van een inwoner aan de Bornebroekschestraat. Daar werden een groote partij vleesch van frauduleus geslacht, vee en vijftig wor sten aangetroffen, die voor diverse res taurants in de stad waren bestemd. Het vleesch en de worsten werden in beslag genomen, daar de partij voor consumptie niet geschikt was. Tegen den Almeloër is proces-ver baal opgemaakt. Hij schijnt het vee niet zelf te hebben geslacht. Het onder zoek leidde naar enkele dorpen in den omtrek. Blijkbaar heeft men hier met oen schemeruurtje samen te zitten en haar te vertellen van alles wat hij in Indië en op zijn reizen gezien en beleefd had. „Ik wilde dat ik meer met haar in contact gebleven was de laatste twee jaar", mompel de hij, toen hij bedacht hoe zelden hij haar geschreven had en hoe lang het geleden was dat hij een brief van haar ontvangen had, omdat hij door zijn voortdurend reizen haar zelden een adres had kunnen geven, waar heen zij schrijven kon. Ja, het zal nu al wel een jaar geleden zijn dat Miss Stansdale het kind geregeld mee naar Londen neemt voor lessen. Hij had Sylvia's financieele aangele genheid aan zijn advocaat overgelaten en hij had haar tante de vrije hand gelaten wat haar opvoeding betreft, maar zijn geweten sprak toen hij bedacht hoe lang hoe vree- selijk lang het geleden was dat hij zich per soonlijk geïnteresseerd had voor haar belan- >n. Dit zelfverwijt vervulde hem gedurende de rest van zijn reis naar Londen en hij kon er zich den nacht voor zijn reis naar Birdsbrook niet van losmaken. Ook gedurende zijn reis den volgenden dag kwelde het hem en toen de trein het station naderde leunde hij uit het portierraampje en zocht het perron af naar Sylvia. Maar er was niets van het kind te bespeuren en de knecht die op hem toe kwam was een vreemde. „Is Miss Sylvia niet aan het station geko men vroeg hij met een eigenaardig gevoel van teleurstelling, toen hij den verbaasden blik van den knecht zag voegde hij er aan toe: „Miss Stansdale en Miss Sylvia zijn zeker thuis, hè „O Ja, meneer, Miss Damansky (Giles schrok onwillekeurig op) heeft de gesloten auto voor U gestuurd. Zij dacht dat U den avond wel wat kil zou vinden nadat U zoo lang in warme landen bent geweest." ,Gaf Sylvia orders Zijn kleine meisje die aan zijn gemak dachtHij glimlachte toen hij instapte en dacht aan de zorgzaamheid van het kind. Hij verlangde nog meer dan hij zelf had gedacht naar het kleine lieve ge zichtje met het .krullige haar. De rit door de lanen die vol waren van belofte, was een ver complot op vrij groote schaal te doen. BUITENUNDSCH NIEUWS. Sultan van Djokja verlooft zich met Grieksche. Volgens „Paiis Soir" zal de Pakoe Alam Soerjodilogo, sultan van Djokja- karta, die voor het huwelijksfeest van Prinses Juliana naar Nederland was gekomen, binnenkort in het huwelijk treden met een Helleensch meisje van 19 jaar, Nadia Afouraz genaamd, die tot een der oude aricratische families van Griekenland behoort. De sultan heeft dit meisje te St. Moritz ontmoet, waar hij na zijn bezoek aan Den Haag nog eenigen tijd heeft doorgebracht. De families verzetten zich aanvanke lijk legen het plan, maar Nadia, die de liefde van den Pakoe Alam beant woorde wist ten slotte haar zin door te drijven. In Juni zal zij naar Djokja vertrekken, waarheen haar verloofde haar intussehen reeds is voorgegaan. HOE HET ROERGEBIED GROEIT. In het groote Duitsche industrie-ge- bied aan de Roer kan men een ont wikkeling van het Zuiden naar het Noorden waarnemen en deze wordt, in de laatste jaren steeds duidelijker. Men heeft zelfs het tijdstip berekend, waarop het gebied van de Lippe ge lijk zal staan in de beteekenis met het tegenwoordige Roergebied. Tusschen Hamborn en Dinslaken is een mijnstad in aanleg. Daar ont staat de modernste mijn ter wereld, de dubbele mijn Walsum. Men is er reeds jaren lang bezig en men heeft een diepte van 800 M. bereikt. Het ge- heele project omvat een waarde van honderd millioen Mark. Het werk is nog niet geheel voltooid. Men neemt aan, dat, de nieuwe mijn werk zal ge ven aan 5000 arbeiders. Er worden deeds woonwijken aangelegd voor 20.000 menschen. Een nieuwe stad wordt als het ware uit den bodem ge stampt. Behalve de woonhuizen moe ten er scholen, ziekenhuizen en open bare gebouwen worden gebouwd. Am bachtslieden en winkeliers moeten ge legenheid vinden, er zich te vestigen. Bovendien waar steenkool wordt gedolven, ontstaan ijzergieterijen en andere fabrieken. Overigens is dit niet het eenige voor beeld van de ontwikkeling van het nijverheidsgebied van de Roer. Overal staan nieuwe fabrieken, soms in een Amerikaansch tempo. Men is daar in het gebied van de superlatieven, van de moderste mijn ter wereld, van den grootsten gasmeter, de grootste autogeen-gelaschte brug, de grootste fabriek voor levering van gas op ver ren afstand enz. enz. frissching voor den jongen man die pas uit het Oosten kwam en zijn oogen bleven rusten op het zachte groen van den jongen meidoorn en op de duizenden bloesems wilde vergeet- mij-nietjes vormden een blauw tapijt voor de lage hazelaarsstruiken en voor de pinkster bloemen. De lucht was vervuld met zoete geur en zoo blauw als een Mei-lucht, maar zijn leeuwe rikken zongen hun hoogste lied en in den pereboom bij de poort zat een lijster, die zijn lieflijkste tonen deed hooren. Zijn gezang bracht een glimlach op Giles gezicht en de oude poortwachter, die hem gegroet en de poort weer gesloten had, zei tot zijn dochter „Het doet je goed hem te zien glimlachen. Hij zag er zoo oud en ernstig uit toen hij de laan opreed, hij keek heelemaal veranderd, maar toen hij glimlachte leek hij weer de cude." „Mogelijk heeft hij de vrouw nog niet ver geten die hem zoo gemeen behandeld heeft" zei zijn dochter, „sommige menschen kunnen niet vergeten, en zij behandelde hem schun nig." „Ze zeggen dat ze ervoor betaald werd", beweerde zijn vrouw „sommigen vertellen dat zij gek van verdriet was toen die meneer is gestorven, waarmee ze is weggeloopen. „Maar moeder, waar hebt U dien onzin vandaan antwoordde de dochter op spot- tenden toon en mrs. Budd schudde ernstig haar hoofd en zei„Wel kind, ik hoor wat ik hoor en ik zie wat ik zie, én miss Nash, miss Sylvia's nieuwe kamenier, vertelde mij dat ze van haar vriendin gehoord heeft, dat de da me, waar Sir Giles mee had willen trouwen, zich ergens opgeborgen heeft, maar dat zal wel niet zoo lang duren, zei miss Nash, want die houd meer van de wereld. Mrs. Budd's dochter glimlachte toen haar moeder uitgebabbeld was en daar zij wist hoe de oude vrouw al het gepraat dat zij hoorde, verdraaide, hechtte ze niet bepaald veel waar de aan haar beweringen, en wenschte in haar eenvoudige, romantische ziel, dat Sir Giles' valsche geliefde tot hem terug zou keeren en boete zou doen voor wat zij aan hem misdre ven had. MARKTBERICHTEN. Groningen, 13 April. Kalf- en melkkoeien. Ie s. f 230—245, 2e s. f 190—215, 3e s. f 140— 160, kalfvaarzen le s. f 180200, 2e s. f 130 160, vare koeien le s. f 160—180, 2e s. f 120— 140, vaarzen f 120—130, f 80—100, stieren le s. 5456, 2e s. 48—50 ct. per kg slachtvee le s. 6263 ct., 2e s. 5455 ct., 3e S. 3537 ct., vette kalveren le s. 60—62 ct., 2e s. 5054 ct. per kg biggen f 9—15, f 1.50—1.80 de week; ■vette varkens, le s. 4344, 2e s. 3941 ct.; Zouters 4041 ct. Aanvoer 1842 runderen, 1382 kalveren, 254 schapen, 60 lammeren, 635 varkens, 206 biggen, 49 paarden. De handel in kalf-, melk- en weidevee was goeder was groote aanvoer, de prijzen waren hoog. Minder vlug was de handel in slachtvee en stieren. De prijzen van de vorige week kon den met moeite en niet geheel bedongen wor den. De handèl in de vette kalveren verliep zeer slecht, de prijzen liepen terug. Nuchtere kalveren werden verhandeld van f 57.50 Zware kalveren waren iets duurder. Handel in vette varkens slechtprijzen lager, even als die van zouters. De handel in biggen was minder vlug. Rotterdam, 13 April. Vee. Aanvoer in totaal 5451 stuks 893 vette runderen, 1755 magere runderen, 142 vette kalveren, 124 graskalve^ ren, 3 varkens, 2 veulens, 176 paarden, 106 schapen en lammeren. Vette koeien le s. 2e s. 62, 3e s. 4554 ct. per kg vette ossen le s. 66, 2e s. 62, 3e s. 4656 ct. per kg stieren le s. 62, 2e s. 56, 3e s. 50 ct. per kg le soort f 290, 2e s. f 240, 3e s. f 140 per stuk; vette kalveren le s. 90, 2e s. 75, 3e s. 50—60 ct. per kg graskalveren le s. 2e s. 57, 3e s. 45 ct. per kg f 554520 per stukslacht- en nuchtere kalveren le s. 43, 2e s. 38, 3e s. 34 ct. per kgf "lOVs8'/s—7 per stuk fok- en nuchtere kalveren f 16—1412 per stuk slachtpaarden le s. 60, 2e s. 55, 3e s. 49 ct. per kg; f 280220145 per stuk werkpaarden f 310—260—160 hitten f 160—130—80 scha pen le s. 52, 2e s. 46, 3e s. 36 ct. per kg; f 34— 37—12 per stuk lammeren le s. 54, 2e s. 44, 3e s. 33 ct. per kg f 26—21—15 per stuk zuiglammeren le s. f 10, 2e s. f 8, 3e s. f 6 per stuk kalfkoeien f 250—210—140 melk koeien f 260—220—165 varekoeien f 180—150 —110 vaarzen f 175—135—100 pinken 145 —115—90. Vette koeien en ossen handel stug, prijzen iets hooger, prima koeien tot 75 ct., idem os sen tot 70 ct., Stieren handel flauw, prijzen iets lager. Kalf- en melkkoeien handel goed, prijzen hooger. Varekoeien handel slepend, prijshoudend. Vaarzen en pinken handel re delijk met oploopende prijzen. Vette kalveren handel matig. Graskalveren handel stil, prij zen stabiel, prima exemplaren tot 100 ct. Nuchtere slacht- en fokkalveren handel leven dig, prijzen hooger. Paarden handel traag, prijzen vast. Schapen en lammeren handel vlot. Zuiglammeren handel vlót, lagere prij- Purmerend, 13 April Runderen, totaal 1007 stuks. Vette koeien 62—68 ct. per kg 235 vette koeien 62—68 ct. per kg 460 gelde koeien f 80—170; 286 melkkoeien f 110—245; 26 stieren 50—55 ct. per kg; 10 paarden f 80— 130, 27 vette kalveren 30—60 ct. per kg 1108 vlug de oprijlaan door en hij keek met voldoe ning naar het zachte, glooiende grasveld met de mooie boomen, dat een Engelsch park zoo bekoorlijk maakt. De zon scheen fel op de voorzijde van het oude huis, dat in Koningin Elizabeth-stijl gebouwd was, toen de auto voor de deur stilhield. Het gouden licht viel op de ramen in ruitvorm en op het warme rood van de steenenrondom het sierlijk gelijnde dak, dat afstak tegen een strakken voorjaarshemel, fladderden zacht kirrende duiven, die op weg waren naar hun nesten in de slanke olmen in de weilanden. De voordeur stond wijd open en boven aan de trap stond een oude dame in het zwart, die Giles direct als Miss Stansdale herkende. Maar naast haar stond een meisje slank en groot een meisje met schitterende oogen en blozend gezicht. Toen Giles, terwijl hij uit den auto stapte, haar zag, was hij stom ver baasd. Zij droeg een witte japon, waarop ze enkele roode kasroozen had vastgespeld, wier zoete geur Giles al tegemoet kwam terwijl hij de trappen opliep. Een oogenblik staarde hij haar verbaasd aan en had hij het gevoel alsof hij het slachtoffer was van een fantas tisch gezichtsbedrog. „Waar isbegon hij en op hetzelfde oogenblik kwam het meisje in 't wit vlug de trap af en strekte de han den naar hem uit. Een wereld van vreugde en liefde straalde op haar gezicht. „Monsieur O, monsieur", riep ze. „Ik ge loof dat 11 me niet meer kent." Haar handen grepen de zijne met al de spontaniëteit van haar kinderjaren en ze hief haar gezichtje op alsof ze hem kussen wilde, doch ze ging aanstonds achteruit, blozend en met een ze kere schuchtere waardigheid in haar houding die in de plaats was gekomen van de kinder lijke onbevangenheid. ,Ik wou juist zeggen: „Waar is Sylvia?" antwoordde hij, terwijl hij haar glimlachend aankeek, met nog iets van verwondering. „Ik had mij jou nog steeds als een klein meisje voorgesteld enhij hield plotseling op, terwijl hij zich omkeerde om miss Stansdale te begroeten, maar er was nog steeds verba zing in zijn blik en hij voelde zich vreemd, nuchtere kalveren, voor de slacht f 5—13, voor de fok f 1014, 36 mag. varkens f 17— 26; 294 biggen f 8—15, 106 schapen f 15—30; 63 bokken f 4—15 6600 piepkuikene 75—85 cent per kg. Handel in vette-, gelde- en melkkoeien ma tig, in paarden stug, in vette kalveren matig, in nuchtere kalveren stug, in vette en mag. varkens, biggen, schapen en bokken matig. Eieren. Coop. Centr. Eierveiling Purmerend. Aanvoer 175000 eendeneieren f 2.552.60 130.000 kippeneieren f 2.55—2.90. Purmerend, 13 April Kaas. (Gemeentelijke Kaasbeurs). Verhandeld 23 partijen 53.000 kg Hoogste prijs f 18.50. Handel mafig, 2 st. kleine boeren f 17.50, 1 st. volvette f 19.50. Handel kalm. Groningen, 13 April. Granen. Rogge f 8.00 —9.50 Wintergerst f 8.50—9.40; Zomergerst f 8.75—9.25 Witte haver f 7.50—8.10; Zwarte haver f 7.50—8.10 Groene erwten f 7.75—9.30 Paardeboonen f 7.50—8.00; Wierboonen f 7.50 —8.00; Waalsche boonen f 7.50—8.00; Karwij- zaad f 18.00—23.50 Geel mosterdzaad f 12.00 -15.25 Kanarie zaad f 12.00—16.00; Lijnzaad (wit) f 7.509.50 Lijnzaad (blauw) f 7.50— 9.50. GEMEENTE WIERINGEN. FILMNIEUWS. STEREO-FILM in Cinema De Haan. Een van de filmgebeurtenissen is zeker, dat de Metro een nieuwe en zeer succesvolle poging heeft gedaan om de sterioscopische film, de film met diepte in de bioscoop te brengen. Bij een vertooning in besloten kring in Hollywood en later bij de vertoo ning in Londen was het succes zoo groot dat er zelfs eenige consternatie ontstond, toen op het witte doek een ladder omviel. Het publiek begon te schreeuwen en was in de vaste over tuiging dat de ladder boven bun hoofden terecht zou komen Deze fimvertooning vereischt geen bijzonder doek. Alleen heeft de toe schouwer het bekende róod-groene cellophaan-brilletje noodig, dat ook bij bet bekijken van z.g. „diepte-pla ten" gebruikt wordt. De Metro heeft deze cellophaan-venstertjes in een stukje carton zoo goedkoop weten te maken, dat bet lastige meenemen, buren of leenen, zooals dat bij een sterioscopische films vaak noodzake- is, kan vervallen. ESPERANTO-NIEUWS. Zondag 11 April kwam de Noord- Holland sche Espera n tiste n-vereeni- ging „La Norda Stelo" bijeen in Alk maar. De vergadering vond plaats in Lunchroom „Valk." De secretaris van „La Norda Stelo" sprak hier o.a. over het 50-jarig be staan van Esperanto. De volgende bij- alsof hij ie Het was dwaas maar toch had hij het ge voel dat de kleine Sylvia van hem weggegaan en dat deze nieuwe Sylvia hem vreemd was, zoo geheel anders dan het kind waar hij al tijd aan gedacht had, het kind dat, zooals hij zich had voorgesteld, op hem toegespron gen zou zijn en haar armen om zijn hals en hem gekust zou hebben. Deze Sylvia had haar gezichtje naar hem opgeheven alsof haar eerste gedachte was hem te begroeten zooals hij gedacht had. Maar ineens had zij zich teruggetrokken, met die schuchtere, lie ve waardigheid, waarvan toch een groote bekoring uitging. En toen hij naar haar keek terwijl zij thee schonk in de zonnige zitkamer, flitste het door zijn gedachten hoe het zou zijn geweest als hij die wangen van haar, die hem aan witte rozen met een heel zachte rose tint deden denken, gekust had. Maar onmiddellijk wierp hij die gedachte van zich af en bedacht met ernst dat hij haar voogd was, in haar oogen waarschijnlijk een man van middel baren leeftijd en dat zij nu behandeld moest worden als een aankomend jong meisje. En hij, in zijn onnadenkendheid had de jaren vergeten, had gedacht dat zij nog een jong kind was, die hij op zijn knieën nemen kon en Oostersche sprookjes vertellen. Hij woelde in het verleden en het heden terwijl hij thee dronk en sandwiches at en al Sylvia's nieuws gierige en miss Stansdale's ernstige vragen beantwoordde en ondertusschen met een op merkzaam oog Sylvia gadesloeg. Haar krullig haar hing nu niet meer los, maar was door de hand van een eerste klas kamenier met die bewonderenswaardige losheid om haar hoofd gewonden. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1