Emmabloemcollecte TANDHEELKUNDIGE INRICHTING GEBR. GOYARTS. TE KOOP: BESCHIKBAAR: door een revolver in bedwang wordt gehouden, terwijl de loopen van twee andere vuurwapenen op de ontstellen de dames en heeren gericht zijn. Eeni- ge leden van het gezelschap in de litt hebben zich ontpopt ais rasechte mis dadigers, met wie het slecht kersen eten is. In een oogenblik tijd zijn de dames van haar juweelen ontdaan, terwijl een heer van een goed gevulde porte feuille wordt beroofd. Niet omhoog, maar naar beneden gaat de lift dan weer, nogmaals een dreigende blik en een veelzeggend gebaar naar het berooide gezelschap en de roovers ver dwijnen als bij tooverslag door de ho teldeuren. nemen plaats in een ge reedstaande auto, die op vol gas weg rijdt. Niemand van de talrijke voor bijgangers kan vermoeden, dat dit de slot-scène is van een brutaal stukje gangsterswerk, dat de politie weer kan den vol werk geeft. GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag verkooping op j. Zaterdag .in hotel S. Kaan ten overstaan van Notaris Obreen. De Zuidweid, 35.24 sn.; De Heezenkrocht 29.26 sn.; boeten erf tuin en land te Ooster- klieft 15.8025 sn. alles eigendom van P. en G. Kooij Hz. en d.. Koopster bij combinatie Mej. Gr. Bakker Sd. voor de somma van f 4646.- Doopsgez. Zusterkring. Donderdag avond a.s. des avonds 8 uur bijeen komst. De Oud-Hoilandsche Kermis. Ondanks slecht weer een groot succes. De fancy-iair die ge'durende de Za terdag, Zondag en Maandag door de voetbal-vereen. „Succes" was georga niseerd is een volkomen succes gewor den. Wij schatten het aantal bezoekers dat tot heden geweest is in „Concor- dia" op minstens 2UU0 man. En hoe wel de vooruitzichten niet gunstig waren met het oog op slecht weer en geldgebrek bij het groote publiek, ver namen wij dat „Succes" in geen ge val heeft te klagen gehad. Integen deel, men is alleszins tevreden over het verloop der leesten. Zaterdag ongeveer 8 uur sprak de heer D. Oden de openingsrede uit op dat tijdstip was de zaal zoo goed als ledig. De mandolineclub O.K.K.' speelde ter inleiding enkele nummers en dan stroomen de menschen lang zaam, zeer langzaam, gelijk, de lava uit den krater der vuurspuwende berg vloeit, de diverse gelegenheden in. Za terdag was het matig te noemen. Doch de Zondag deed het beter. Voor al het „Cabaret der duizend wonde ren" liep gesmeerd. Niet in het minst minst was dat de „schuld" van de be roemde clows Pirandello en August. Eenige leden van „Harmonie" vorm den net theater-orkest. Wij hebben een voorstelling bijge woond en ons verbaasd over de atle tische toeren van de dames van de Gym. Verder trad een drietal dans- girls op. Dan Pirandello en August, wat werd er om gelachen. De klap op de vuurpijl vormde wel de beroemde professor Melorini, „well-known in the coutry." Deze artist toonde ons frappante staaltjes van goochelkunst. En na de goochelarij ontpopt Melorini zicht als een uitstekend buikspreker. Ook de auto-skooter had veel pu bliek en wij kunnen alles samen-vat tend de meening uitspreken dat deze oud-hollandsche kermis uitmuntend is geslaagd. DEN OEVER. Uitvoering Oeversche Orkest Vereeniging en Zang en Vriendschap. Het was voor het eerst, dat deze twee vereenigingen de proel van samenwerking gaven en we mo gen zeggen, dat deze uitnemend is geslaagd. De zang met orkest-bege leiding was zoo harmonisch, zoo prachtig van klank, dat de bezoekers onder de bekoring moesten komen. Het hartelijk applaus was dan ook zeer verdiend. De aparte nummers van de zang waren, zooals we dat van het koor van den heer Hovenier gewoon zijn, in alle onderdeelen goed verzorgd. En wat hei orkest betreft, een vori ge maal hebben we reeds geschreven over de prestaties van dit jonge gezel schap, en thans mogen we gerust zeg gen, dat dit vocaal ensemble waard is een stampvolle zaal te hebben. Moge dit a.s. Zondag als de uitvoering te H.-Hoef wordt herhaald, zoo zijn. kost veel overleg. Zes groote sleep- nooten decien eenter hun pncht en de Hooireus lag eindelijk aan de zware manille s gemeerd. Een mouerne walvischvaarder is 'n wondersemp, ochter ook een luxe schipt- ZeKer, de geneele inrichting uuiut op een zeer bezig en geregeld nedrijf, ayer het algemeen met pret tig riekend. Maar waar het schip woon huis is, kan het wedijveren met de nest ingerichte mailschepen. Fraai netimmerde ruime hutten, warm en gezellig. nuiseiijKe salons, badkamers, versieringen, kortom alles wat een zeeman net leven kan veraangena men, vindt men op de mouerne whaiers. Een walvischjager van 1937 ver schut wel veel in uiterlijk en behui zing met zijn harpoeneerenden en messenzwaaienden collega uit de 17e eeuw, die de Groenlanuvaart beoefen de. En als de reuk van de traan in den loop der eeuwen zou zijn veran derd, dan zou men de aloude „kleine visscherij" niet meer terugkennen. iniusschen is de Terje Viken een wonderscnip. Een robuste 3U.U00 ton ner, breed en zwaar, verleden jaar Ju li op zijn eerste reis vertrokken. Het schip vaart de Engeiscre vlag, maar is geneel bemand met Noren, de walvischvaarders bij uitnemendheid. Het barre klimaat van de Zuidelijke uszee en het zware werk ligt alleen het Noorsche ras. Daar valt niet tegen ie concurreeren. Een geheel aparten bouw herkent men in de Terje Viken. De midscheeps is eigenlijk gesplitst. Het brughuis is van het voorschip geschoven. De rest van het dekhuis bevindt zich op het achterschip. De geweldige machine kamer bevindt zich daar eveneens. Maar het meest frappeert wel het uit zonder lijk lange en hreede hoofddek, de eigenlijke werkplaats van den wal vischvaarder,. Zooals bekend worden de walvisschen gevangen door de kleine jagers, scheepjes ter grootte van trawlers. Deze harpoeneeien de die met het kanon en leveren de cadavers af aan de groote schepen. Zoo is de tegenwoordige walvisch vaarder een drijvende fabriek met al lures van een mailschip wat betreft de grootte en inrichting. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Gym-uitvoering D.O.K.E.V. Zondag avond j.1. gaf DoKEV een uitvoering in de zaal van den heer Borst te Bree- zand. Het was erg jammer dat de zaal niet geheel bezet was, het non stop-programma had dit zeer zeker verdiend. Het is bekend dat DOKEV met de dames-ald. het sterkt is bezet. Keurig is er gewerkt. Thans was de heeren-afd. goed bezet en ook hier werd schitterend gewerkt aan Brug, Haard en vooral aan de ringen, waar bij de heeren Vergouwen, Muntje- werf nog een praentnummer staaf- oefening samen ten beste gaf. Ook de verschillende dames gaven een keu rig staaltje van hun kunnen. De afd. meisjes oogstte met hun nummer Bloemendans veel succes. DOKEV' met zijn leider de heer Siewerts, deze bijgestaan door Mevr. Bakker-v. Eeken en de heer D. de Jong, kan op een goed geslaagde avond terugzien. Na afloop was er nog een gezellig bal. B.K.C. 'heeft wegens de terreinwerk zaamheden eenige weken rust gehad en a.s. Zondag wegens de Interland- westrijd ook weer rust, doch mis schien laat men wel in de morgen uren een oefen-wedstrijd spelen tus- schen eigen krachten. B.K.C. heeft 2 nieuwe leden en wel A. v.d. Horst en Nic. van Wees. Spreekuren IEDEREN DINSDAG H.-HOEF CAFE KOK 10—4 UUR. SPREEKUREN DEN HELDER Loodsgr. 40, iederen MAANDAG en DONDERDAG 91/131/1 uur. Lage, vaste tarieven. MARKTBERICHTEN. 's-Werelds grootsten walvischvaarder. De „Terje Viken", een wonder- schip. Het walvischseizoen is ten einde. Uit de Zuidelijke IJszee komen de groo te walvischvaarders, de drijvende traankokerijen en tankschepen naar het Noordelijk halfrond voor het los sen van de vangst, de duizenden ton nen traan. Een korte rust en dan gaan ze weer weg. De grootsten onder de grooten zijn den Waterweg binnenge vallen. Enkele dagen geleden de „Kos mos II", Vrijdagmiddag de kampioen de „Terje Viken", Zaterdag de „Sir James Clark Ross." Het was een heel karwei, voordat Vrijdagmiddag de walvischvaarder „Terje Viken" in de Wilhelmina-ha- ven gemeerd lag voor de tanks van het Schieveem te Schiedam, waarin 6000 ton traan zou worden gelost. Een schip van 30.000 ton, groot-er dus dan de Statendam, te meeren, De Veemarkt. ALKMAAR, 26 April 1937. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 45 vette koeien f 160-275 handel redelijk 3 vette kalveren f 45-85 per Kg. 60-90 cent 203 Nuchtere kalveren, slacht f 6-16 fok f 10-18 4 vette schapen_f 24-36 235 vette varkens per Kg. 47-50 cent handel redelijk. De Amsterdamsche Veemarkt AMSTERDAM, 26 April 1937. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 472 vette koeien le kw. 70-78 cent 2e kw. 58-78 cent; 3e kw. 58-68 cent per Kg, slachtgew. 56 Melk- en kalfkoeien f 180-240 123 Vette kalveren 2e kw. 48-56 cent 3e kw. 50-56 cent per Kg. levend gew. 198 Nuchtere kalveren f 5-8,50 Scha pen f 24-32 582 Varkens wegende van 90-110 Kg. 56-57 cent zware varkens 55-56 cent vette varkens 54-56 cent per Kg. slachtgew. Paar den f 80-120. Minister Oud spreekt over de naderende stembusstrijd te Middenmeer. In Hotel Smit te Middenmeer sprak Zater dagavond Minister Oud voor de kortelings op gerichte afdeeling van de Vrijz. Dem. Bond. De zaal was zoo goed als geheel bezet en onder de talrijke aanwezigen waren ook velen van buiten den Polder. Nadat de voorzitter der afdeeling, de heer G. Schoorl zijn welkoms- en inleidend woord had gesproken, was het woord aan Minister Oud, die z'n eerste spreekbeurt in het nieuwe stuk Nederland inleidde met een overzicht te geven, van en waarom het gaat" bij de a.s. verkiezingen. Spr. behandelde allereerst de taak van de politieke partijen in verkiezingsdagen. Taak is voorlichting te geven Er zou ten slotte niet veel van het algemeen kiesrecht terecht komen als men in den blinde ging stemmen daarvoor zijn de problemen te veel omvattend. Er moet van deze voorlichting echter een opvoedend karakter uitgaan. Spr. zal in het eerste deel van zijn rede hoofdzakelijk spreken over het beleid wat is gevoerd in de afgeloopen vier jaar. Dit zal U niet verwonderen aldus spr., daar wij er zelf de verantwoordelijkheid van heb ben gedragen. Vroeger kwamen op z'n hoogst 2e kamerleden tot U in verkiezingsdagen om te spreken. In 1933 is radicaal gebroken met het stelsel, dat een minsterie uit een rechtsche of link- sche kamermeerderheid werd samengesteld. Dr. Colijn heeft de eerste poging gedaan om de scheidingslijn van rechts en links te overbruggen, waardoor een breedere grond slag werd verkregen. Wij betreuren dit niet, want het zal z'n goede weerslag in ons volk vinden. Spr. achtte het een groote verdienste van Dr. Colijn dat hij met erkenning van de be- ginselverschillen, die scheidingslijn heeft ge broken. Het was in de allermoeilijkste tijd, dat dit kabinet werd samengesteld, de crisis begon juist in groote omvang door te werken in ons bedrijfsleven en landbouw. Zienderoogen daal de het welvaartspeil van ons volk. Moeilijke problemen deden zich voor, aan de eene kant dalende opbrengsten, terwijl aan de andere kant de middelen om op allerlei gebied te steunen grooter moesten worden. De kwestie van de financiën werd dan ook zeer moeilijk. In 1932, aldus spr., heb ik te Haarlem ge zegd in een Bondsvergadering, dat straks na de verkiezingen allen die van goede wille zijn samen zullen moeten werken. Toen Dr. Colijn een beroep op ons ging doen, hebben wij dit niet aanvaardt, omdat het zoo'n aangename taak was. Men heeft ons wel eens verweten, dat wij er zoo ver schrikkelijk op gesteld waren, doch wij heb ben inzicht genoeg, dat als het uitsluitend om de partij ging, hadden wij het niet moe ten doen. Wij zouden het veel gemakkelijker hebben gehad en rustiger in de kamer heb ben gezeten, als we b.v. in de oppositie waren gegaan. Want de Ministerzetel was nu niet o'irect iets, om je populair te maken. Wan neer wij buiten schot waren gebleven zouden wij ons als kleine partij niets hebben te ver wijten gehad, maar of we democratie daar een dienst mee hadden bewezen is nog de vraag. Wij hebben in ons regeeringsstelsel een ver doorgevoerde democratie. Doch een dergelijk stelsel moet ook z'n bruikbaarheid bewijzen. Als de democratie in 1933 onmachtig was ge weest zou ze niet in staat zijn geweest ons volk door de crisis heen te leiden. Het was daarom in 1933 onze plicht deel te nemen aan de regeering. Men heeft toen wel gezegd, dat we daar onze beginselen voor in de steek zouden laten, doch de uitkomsten wa ren anders dan werd verwacht. Wij Vrijz. Democraten hebben altijd ge zegd wij hebben onze beginselen hoog te houden en te trachten deze uiteindelijk te verwezenlijken, doch wij blijven met onze voe ten op de bodem der werkelijkheid staan, en houden de toestand van het oogenblik in het oog. Wij hebben ons al die jaren onthouden van rijke beloften, want nooit wordt er zoo veel beloofd als in verkiezingsdagen. Het gaat er nu maar om, hoe was de toestand in 1933 en ook had het anders gekund Niet dat spreker wil beweren dat er geen fouten zijn gemaakt. We hebben zelfs massa's fouten gemaakt. Doch als er thans menschen met groote programs en plannen in de zak loopen, wees dan op uw hoede Want zoo eenvoudig is het niet. De financiën zijn de zenuwen van ons staatsbestel. Om een beeld te schilderen zegt spr. dat b.v. in 1930 de inkomsten waren 96 millioen en thans inl937 45 millioen. Terwijl men voor groote crisisuitgaven kwam te staan daalden maar steeds de inkomsten. Spr.'s voorganger Minister de Geer kon uit de spaarpot van het leeningsfonds van 1914 putten. Doch toen spr. aan het bewind kwam was deze spaarpot finaal op en was er zelfs een gat in van 60 millioen. Toen spr. de begrooting van 1934 moest op maken, waren de crisisuitgaven b.v. voor Rijk en Gemeenten 150 millioen. Nu had hij schul den kunnen maken en geen nieuwe belastin gen kunnen heffen. Steeds maar schulden op schulden stapelen. Doch het gaat met een particulier die dit doet zoolang goed tot hij geen crediet meer heeft en tenslotte failliet gaat. De Staat maakt hierop geen uitzonde ring alleen deze gaat op een nettere manier. Je kunt b.v. net als de Russen dit gedaan hebben alle schulden anuleeren, of je kunt ook de bankbiljettenpers in werking stellen, want. papier is geduldig. Doch je weet met deze methode wel waar je begint, doch niet waar je eindigt. De kapitalisten zouden hier niet mee getroffen worden, want deze hebben in den regel meer de mogelijkheden om hun kapitaal veilig te stellen, doch de kleine man zou hier het meest getroffen wor den. Er moet dus een politiek gevolgd worden, die van de tering naar de nering. Toen spr. de begrooting van 1934 samen stelde was er een tekort van 190 millioen. Het was dus spr.'s eerste plicht dit te kort geleidelijk te beperken. Allerlei onaangename belasingen en vernieuwingen moesten worden toegepast. Doch een begrooting kun je wel opmaken doch je weet nooit vooruit, hoe de uitkomsten zijn. De opbrengsten van de belas tingen gingen maar steeds achter uit. Spr. schetst de afmattende strijd, die gevoerd moest worden. Doch spr. en het heele kabinet wa ren van oordeel, dat men niet mocht opge ven de politiek van aanpassing moest door gezet worden. Herhaaldelijk heeft men spr. verweten, dat wij de koopkracht verminderden. En men stel de daar tegenover, dat men de koopkracht moest verhoogen. De koopkracht verhoogen is natuurlijk een mooi principe. Doch als ie mand 10.000 kapitaal heeft en 2000 gulden inkomen, waarvan men plotseling 500 gulden afneemt, en hij wil zijn uitgaven niet vermin deren, dan zal hij 500 gulden van het kapi taal af moeten nemen, dan verhoogt men de koopkracht niet, doch eet men zijn kapitaal op. Ook is gezegd waarom geeft de re geering geen groot crediet voor de scheepsbouw. Er zouden dan duizen- uen werk hebben en de koopkracht was verhoogd. Dit zou goed zijn, als de schepen, die klaar waren met winst zouden gaan varen, doch als men ze aan de kant moet opleggen, dan zou men de rede neering verüer door kunnen trekken, en zou ze weer kunnen gaan sloopen, waardoor weer een aantal arbeiders werk zouden hebben. Maar men was dan even ver heen als bij het begin, uoch was bovendien 80 millioen kwijt. De regeering heeft wel geld be schikbaar gesteld voor de bouw van een schip, doch men had de zekerheid dat het schip ioonend in de vaart kon worden gebracht. De Ned. Regeering is verweten, dat zij geen fut meer heeft om groote wer ken uit te laten voeren. Spr. hoeft niet ver te gaan, de plek waarop v e staan getuigt wel van de durf van de iNed. Regeering. Nergens op de wereld heeft men dergelijke werken onderno men als de drooglegging van de Zui derzee. Spr. is er van overtuigd, dat de politiek van ons de beste is geweest Spr. wijst in dit verband naar Fvanli rijk, waar men eerst de zelfde politiek gevoerd heeft, doch daarna, de poli tiek van de verhoogde koopkracht ging invoeren. Verhoogde loonen, ver korte aibeidsduur. Frankrijk moest door zijn binnenlandsche politiek van net goud af, waardoor de prijzen on rustbarend hoog werden. ij in Nederland hebben dit binnen redelijke grenzen weten te behouden. De aanpassing aan het verminderde welvaartspeil acht spr. nog altijd de juiste politiek. Óns crediet was onge- ept. Wij hebben b.v. voor 3 procent neel gemakkelijk kunnen leenen, de leening werd zeis zeven maal overtee- kend. In Frankrijk moest men tegen <tV2 procent leenen en dan nog alleen met garantie van buitenlandsche va luta's, omdat men het vertrouwen in eigen munt had verloren. Uit deze voorbeelden spreekt duide lijk, dat de onze de juiste politiek is geweest. En als de voorteekenen niet nedriegen, zullen de vruchten reeds spoedig te plukken zijn reeds nu, bij net kleine beetje opleving, wat is waar te nemen. Spr. wil Columbus tot voor beeld nemen, deze wist, dat als zij maar doorvaarden, dat zij land in zicht moesten krijgen. Ook sprt heeft menigmaal gezegd, „Volhouden", en hij gelooft, dat een klein streepje land in zicht is. Om niet gelijk behoeven te geven, zegt men, dat die oplevingen ondanks de politiek van de regeering er even goed was gekomen. Maar ja, dan ben je gauw klaar. (Applaus.) Hierna wordt gepauzeerd'. In dit tweede gedeelte behandelt spr. het vraagstuk van de verzorging van onze Ouden van Dagen. Spr. be handelt achtereenvolgens de verschil lende vormen van staatspensioen die er van 1913 af zijn geweest. Spr. staat nog altijd op het stand punt, dat een goede verzorging van onze ouden van dagen een eisch en rechtvaardig is. Doch de oplossing is moeilijk, omdat men hierover vooral in de rechtsche partijen nog al van meening verschilt op welke wijze Men heeft in die kringen de weg van verzekering als het middel om tot het staatspensioen te komen, aangegeven. Doch langs de weg van verzekering gaat het niet, dat is reeds bewezen, want de vrijwillige ouderdoms-verze- kering heeft aangetoond, dat 39 cent per week voor velen nog een heel be drag is in gewone tijden, laat staan nu de crisis er nog bij is gekomen. Spr. gaat uitvoerig op de materie in en zegt dat om volledig staatspensioen door te voeren, geen geld is. Dit zou een bedrag van minstens 60 millioen vorderen. „Het Volk" schreef zelfs „dat het niet te verantwoorden is, om te verlangen, dat men nu de eisch van volledig staatspensioen zou stellen. Die beweert, dat dit wel kan, moet gij niet vertrouwen Dat wil niet zeggen, zegt spr. dat heelemaal niets gedaan kan worden. Thans zal er misschien 11 a. 12 milli- oen gevonden kunnen worden, waar- mede onze ergste onverzorgde ouden van dagen geholpen kunnen worden. Dit zou niet gekund hebben, als onze financiën in de war waren geweest. Mijn grootste zorg is altijd geweest een onverkorte uitkeering, van de pen sioenen te kunnen handhaven. Vervolgens komt spr. tot wat hij het allerbelangrijkste noemt bij de verkiezingen, n.1. handhaving van on ze samenwerking, vrijheid en ver draagzaamheid in ons Staatsbestel. Ons volk is gezegend met een groote mede-zeggenschap. Wanneer straks de verkiezingen achter de rug zijn, roept de Koningin alle leiders der groote partijen hij zich en vraagt Zij om advies over de politieke situatie. Zij wijst tenslotte de kahinets-forma- teur aan. Al dien tijd, dat men daar mee bezig is, kan de publieke opinie zich over de eventueele keuze uit spreken, want we hebben gelukkig het voorrecht van de vrije critiek - Want men meent wel eens, dat cri tiek onaangenaam is, dit is onjuist Van critiek wordt wel eens misbruik gemaakt en "is dan beleedigend. Is er echter geen critiek rne^r, kan men zich niet meer vrijelijk uitspre ken, zooals men dat hij dictaturen voorstaat, dan weet de Koningin niet meer, wat er bij het volk leeft en is Zij van het volk afgesloten. Dan werkt de critiek onder de grond en komt eens tot uitbarsting. Daarom is er tus- schen ons leiders en de leiders met met een hoofdletter een groot verschil. Wij moeten op de grootst mogelijke samenwerking blijven aanstturen. In het huidige kabinet zaten 5 verschil lende richtingen, en ondanks de ver schillen in beginsel, was de samen werking voortreffelijk. Spr. zegt dat tusschen hem en Dr. Colijn uiteraard veel contact was. Dr. Colijn bleef ech ter de A.R., en ik de Vrijz. Democraat. Niet elkander bestrijdend, doch ieder strijdend voor zijn beginsel. Samen strijdend om ons volk door de moeilij ke tijd heen te brengen. Ons volk zal inzien, dat samenwer king noodzakelijk is en zal straks op 26 Mei zijn plicht doen. (Applaus.) De heer Schoorl sloot hierop de ver gadering en dankte minister Oud voor zijn mooie opbouwende rede, die naar spr. hoopte weerklank zal vin den in ons volk en wekte de kiezers op„ te stemmen op 26 Mei op No. 1 van lijst 6, Mr. P. J. Oud. IJZEREN BRUG, 7 M. 1., 1 M. br. 1 MAST, zwaar, 13'/. M lang, 8 BRANDKASTEN, 800 PALEN, 1.30 M. lang, 25 cent. 2000 M. STAAL DRAAD, 14 draads, 00 lange PALEN, 4 tot 6 M. 6 Beton RIOOLBUIZEN voor dammen. DEUREN, KOZIJNEN, BATTINGHOUT. 5 IJ ZEREN BALKEN, 5Vs M. lang. 2 IJZEREN BALKEN, dubbel zwaar, 6.70 M., 2 RICHTERS. 9 M. lang, 10 cM. dik, 34 cM. breed. 3 LANGE PLATEN HOUT, 8.70 lang, 24 cM. br. 9 cM. dik. 1 zoo goed als nieuwe DRIEWIELDE KAR. Voorts SPOORBIELS, DEKZEIL, NIEUWE, GEBRUIKTE EN HUURKLEEDEN. H. SCHRIEKEN, SCHAGEN. Woensdag Beurs Middenmeer, Donderdag Markt, Schagen. N. R. S. 15688 lste pr. Drachten, Fr. No. 4. 2-jarige 1ste klas stieren te Alkmaar. V. 7 x bekr. V.V. 9 x bekr. Pref. V.V.V. 10 x bekr. Pref. MV MW met lste prijzen bekr. enz. Opbr. M 2-j. 3248— 4,03 298 d. V.M. 2-j. 4507 4,27 - 330 5-j. 6459 4,02 318 M.M. 2-j. 3477 3,79 328 M.M.M. 5-j. 5910 3,99 307 V.V.M. 5-j 6975 4,67 412 V.M.M. 5-j. 5984 3,85 319 DEKGELD I 12,50. AANTAL VAN EEN EIGENAAR REDUCTIE. T.b.c.-vrij en zuivere dieren worden toegelaten. J. MONTSMA SL00TD0RP. zal gehouden worden op WOENSDAG 30 APRIL a.s. Wij rekenen op uw steun

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2