s 't Is uitkijken Heeren! gemeente wier1ngen. SPORT. gemeente anna paulowna. binnenlandsch nieuws. KI eodlngmag. Wloring&rm&or Middenmeter BESCHIKBAAR: J. MONTSMA SLOOTDORP. 3 RAMSONES HARKEN 3 BOBBI SCHUDDERS 2 zware Mc. Cormick Machines en 1 DEERING MACHINE 2 AUTO's - D.K.W. '32. CHR. TOL, STAAT TER DEKKING FRANS A. 26. dekgeld i 7.—. a. hoogendoorn, Heemraadschap Wieringen. marktberichten. moeite noch kosten worden ontzien olievat schoonmaken om het publiek iets goeds te brengen. I Om het vat te verwarmen had hij er Of hier het gure weer de schuld' poetskatoen onder gelegd en dit in draagt, wij weten het niet, wel weten we, dat de medespelenden uitstekend spel hebben geleverd en dat er door ue aanwezigen ten volle is genoten.. Ook de grimage was tot in de puntjes verzorgd. Wij hopen dan ook van harte dat de eerstvolgende uitvoering vroeger zal plaats vinden, hetgeen net bezoek ten goede zal komen. St. Maartensbrug. Tot poststation houdster alhier is benoemd mevr. G. Veuger-van der Oordt aihier. zulks in plaais van onzen plaatsgenoot, den hr. W. Blauw, die met ingang van 1 Mei a.s. aftreedt. i Emmabloem-collecte. Zooals ieder jaar zal hier aan de huizen en op straat binnenkort het hmma-bloempje woruen aangeboden. De dag is bepaald op 6 Mei, Hemelvaartsdag. Het is een collecte, die jaarlijks over ons geheeele land wordt gehouden en bestemd is voor de bestrijding der tu berculose. De organisatie is in handen der Cen trale Vereeniging, die de bloempjes le vert, maar wat hier plaatselijk hijeen-j gebracht wordt, komt na betaling der bloempjes ten goede aan de kas der afd. van het Witte Kruis voor het genoem de doel. Ons plaatselijk Comité biedt de bloempjes aan voor minstens 10 ct. per stuk en voor auto-bezitters heeft het kransies, die tegen 50 cent worden berekend. Deze aankondiging is tegelijk een op wekking om de bloempjes en kransjes van ons plaatselijk comité aan te ne men en zoo iets bij te dragen tot voor ziening in de behoeften der hygiëne. Gymfeest in het gymnastiek-lokaal. Woendagmiddag mochten wij liet feest der kleine gymnasten van de Gym nastiek-vereeniging „Wieringen" onder leiding van den heer Pennekamp bij wonen. Van een dergelijk feest gaat steeds een bijzondere bekoring uit en ook nu| weer, als wij zagen hoe correct die kleine lichaampjes op de maat der mu ziek van den heer Zon, de oefeningen uitvoerde, hoe flink zij marcheerden, dan werden we ons weer bewust van de groote opvoedende kracht, die er van de Gym uitgaat, en we kunnen de ouders niet genoeg aanraden laai uwe'kinderen toch tot de jeugdafd. toe treden Het staalt hun naar lichaam en ziel De aanwezige ouders volgden vol enthousiasme de verrichtingen' en tel kens klonk een hartelijk applaus. Na de oefeningen hadden wedstrij den plaats, waarvan de uitslag was als volgt Grootste Meisjes Wedstrijd Vrije oef. Brug en Paard M. Rotgans le prijs 49 pnt. M. Met- brand gestoken, nadat hij een hoeveel heid petroleum in het vat had gedaan om dit te ontdoen van de achtergeble ven smeerolie. Door de ontwikkelde gassen, volgde plotseling een ernstige ontplolfing, waardoor het deksel tegen L.'s hoofd terecht kwam. Bovendien tastten de uit het vat slaande vlammen de kleeren van L. aan, benevens van een 12-jarig meisje. Dit vluchtte gillend weg, waarop toege snelde voorbijgangers haar de kleeren van het lichaam rukten. Met ernstige brandwonden is het meisje naar een Ziekenhuis te Utrecht vervoerd. L. zelf wist de vlammen te dooven door zich in een hoop zakken te rollen. L. kon na verbonden te zijn naar zijn woning terugkeeren-. Pluimveevoeder geen veevoeder in den zin aer wet. Een voor den voederhandel princi pieel belangrijk vonnis van de Amster ïlamsche Rechtbank. De Amsterdamsche Rechtbank heeft in hooger beroep van rechtsvervolging ontslagen een veevoeder-fabrikant, die gemengd pluim,vee-voeder had afge leverd, op welks verpakking niet stond aangegeven de procentueele samen stelling, zooals de Wet van 31 Decein- br 192u eischt in het veelomschreven artikel 4. De rechtbank overwoog, dat deze wet, wel spreekt van „veevoeder", niet van toepassing is op pluimvee voeder, aangezien „pluimvee" niet is te brengen onder „vee", blijkende o.a. uit de omstandigheid, dat naast de veewet een (speciale Pluimvee-wet be staat. Vereeniging van Huisvrouwen. Te Zeist kwam de Ned. Vereen, van Huisvrouwen Dinsdagmiddag bijeen tot het houden van een tweedaagsch congres. Hieraan ontleenen wij, dat de Ver eeniging thans 96 afdeelingen omvat, met totaal 32000 leden, welk aantal in het afgeloopen jaar niet toenam, hoe wel het aantal afdeelingen steeg. Veel succes werd bereikt met het In ternaat te Arnhem als opleidings-insti- tuut voor dienstboden, welk instituut wel geen oplossing brengt van het dienstbodenvraagstuk in het algemeen, doch de voldoening geeft bij tal van werklooze meisjes weer zelfvertrouwen bij te brengen. Meegedeeld werd, dat H.M. de Ko ningin zich bereid had verklaard, be schermvrouwe van de vereen, te worden Het Prinselijk Paar naar Londen. Vertrek op 9 Mei per Hr. Ms. „Gelderland." Men meldt, dat het Prinselijk Echt paar in verband met de uitnoodiging van Z. M. den Koning van Groot Brit tannië om in den avond van 9 Mei te Londen aan te komen, zich dien och tend aan boord van Hr. Ms. „Gelder polder dan recht zouden hebben op subsidie evenals de Neutrale Onderlinge te Medemblik en ver moedelijk ook alle maatschappij en, welke op dit terrein sociaal werk verrichten. selaar '2e pr. 47 pnt. R. van der Veen'land" zal inschepen ten einde met dien 45x/2 pet. A. de Wit 3e pr. 45^ PJlt- oorlogsbodem de reis naar Engeland te M. Heijblok 4e pr. 45 pnt. i maken. Knotsen zetten Meisjes Geertje Hille le prijs Gonnie Land man 2e pr. Antje Roossien 3e pr. Waddie Hidden 4e pr. Pietje Wage- maker 5e pr. Blokjes rapen. Kleinste Meisjes Tinie Post le pr. Truida Walters 2e pr. Geertje Watters 3e pr. Rita Smit 4e pr. Aan komen vliegen een postduif ge merkt 50 1 412. Gev. een bruin wollen heeren hand schoen en een portemonnaie. Inl. bij den Gem.-Bode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 2 MEI. NED. HERV. GEM Den Oever v.m. 10 uur Ds. van Beek. Westerland 'sav. 7Va uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM H-hoef nam. 2 uur intrede Ds. de Wilde, Bevestiging door Ds. Veenland van Tjalleberd, Promotie - Degradatiewedstrijden. De stand is als volgt Zaandijk 4 2 0 2 45 4 D. W. V. 3 111 2—2 3 O. V. V. O. 3 1 1 1 3—2 In deze af deeling is Zaandijk uitgespeeld, doch is nog niet veilig. Stand derde klasse Alkmaar 3 2 1 0 71 5 Texel 3 111 2—2 3 Q. S. C. 4 10 3 1—7 In deze afdeeling staat Alkmaar er prach tig voor en behoeft slechts gelijk te spelen tegen Texel om in veilige haven te komen. B.K.C.-Nieuws. B,K.C. 2 speelt Zon dagmorgen 11 uur voor het Gouden Kruis tegen Wieringerwaard 2. B.K.C. die eenige weken niet heeft gespeeld moet zich goed aanpassen. Uitvoering „The Heic Boys" met me dewerking van Zang en Vriendschap geven een uitvoering in de zaal van den heer Slikker. (Zie advertentie in dit nummer.) Vat uit elkaar gesprongen. Dinsdag wilde de 24-jarige L. te Ne- derhorst den Berg een ledig smeer- 1900 werkloozen minder te Rotterdam. Toch in bouwnijverheid nog 7000, in metaalnijverheid nog 6000 werkloozen. Einde Maart stonden te Rotterdam nog ingeschreven 47.338 mannelijke en 2663 vrouwelijke werkloozen. Sinds de vorige maand is het aantal vermin derd met 1894. In de bouwbedrijven verminderde het met 637, metaalbedrijven met 181, ongeschoolde met 396. De bouwvakken tellen nog 7734, de metaalbedrijven nog 6310 werkloozen. WIER1NGERMEERPOLDER. Nog eens de kwestie van Ziekenhnis- verpleging en Witte Kruis. In ons nummer van 13 April j.1. heb ben we een beschrijving gegeven van een- Witte Kruisvergadering welke is gehouden op 6 April te Slootdorp en in ons nummer van 15 April gaven we een beschouwing van een te Schagen gehouden vergadering van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging, waar de W.-Meer bij aan is gesloten. Wij zouden het bij deze twee artike len hebben gelaten, als niet de Medem blikker Courant van Zaterdag 24 April met het volgende was komen aandragen Wieringermeer. In de Wieringer- meerbode van Donderdag 15 April 1.1. kwam een verslag voor van de Vereen, voor Ziekenhuis verpleging. Hierin wordt een ver wijt gericht aan het Gemeente bestuur van Medemblik. De Burgemeester heelt ons uil- uitdrukkelijk verklaard, dat de Hoe goed de redactie van de Med. Courant is ingelicht moge wel blijken uit het feit, dat zij een beschouwing met een verslag verwart. We zullen echter over deze slip of the pen maar heen stappen. Maar waar we even bij stil zullen staan, is de bewering van Burgemees ter Peters, dat de door ons gegeven uiteenzetting van ieiten onjuist is. Kijk, die zit, daar kan de Wieringer meerbode het'^mhloopig wel mee doen,, en Zij® 'f Edelachtbare zal geen' polemiek beginnen, daar liij op een andere plaats z'n meening hier over reeds gezegd heeft. Het is de redactie van de Medemblikker natuui lijk heelemaal niet kwalijk te nemen, dat zij van de heele geschiedenis niets begrijpt en weet zij zou dan onze artikelen van 13 en 15 April eens grondig moeten lezen en met liet vel dere verloop ook bekend moeten zijn- Zij zou dan liet woordje „Onjuist corrigeeren in „Niet eens" Want, dat de Burgemeester het niet eens met ons zou zijn, daar heb ben we geen oogenblik aan getwijfeld, maar daarom zijn wij nog niet onjuist geweest. En de bewering van één van Meuern blik's Raadsleden, dat aan Ziekenhuis verpleging geen subsidie was loege- gezegd, zou de klap op de vuurpijl moeten zijn aan ons adres. Geachte Collega van de Medenibk Crt., toen gij dat in Uw blad schreef op 24 April had ge er natuurlijk geen flauw vermoeden van dat de feiten de bewering van Uw raadslid ''eeaB achterhaald hadden, want op Maan dagmorgen 19 April, was er reeds van het Gemeente Bestuur van Medem- nlik bericht dat de f 200 subsidie voor iiekenhuis-verpleging bij den Gem.- untvanger konden worden gehaald, nen suosidie die in het najaar van i»aó was toegezegd. Bij hei beoorüee- len lette U vooral op de datums. Onze „onjuiste beschouwing verscheen ut Aoril. Doen er is meer Wij hebben met onze artikelen niet beoogd een stem mug legen het Gem.-Besiuur van Me- uembliK le verwennen, noch tegen ue persoon van den Burgemeester, die wij bovendien geen enkeie maal per soonlijk heDnen aangehaald in onze artiKelen. Wij heuben alleen in gematigde vorm een bescüouwing gegeven, uoe men in de W.-Meer denkt over het voogdijschap van de Gemeente Me demblik. En hierin staan wij niet alleen, me eenige bescheidenheid mogen wij ge rust zeggen dat voor 1UU procent ue bevolking van den poiuer instemi met hetgeen wij hierover schreven. Het leit, dat aan belastinggeld een 30 a 40.000 gulden uit den Poider naai iviedemhhk verhuist, zonder dat de bewoners hier iets van terugzien, echtvaardigt tocli zekea ons goed recht, dit gemeente-bestuur er op te wijzen, dal zij ook nog wel iets heelt ie verrichten op sociaal terrein legen over de bewoners van dit gebiedsdeel, ook als is de verbintenis van tijdeuj- Ken aard. En al knoopt het raadslid, wat zijn inlichtingen aan de redactie van de Medembl. Crt. verschatte aan zijn bewering vast, dat het geven van sulisidie's tot consekwentie's leidt, dan zegt ons dat niet veel. En ais men consekwent in Medem blik wil zijn dan zal men moeten gaan erkennen, dat het volkomen in orde is dat deze gemeente de tekorten op vangt van de twee vereenigingen in den Polder, die zich op sociaal ter rein bewegen en waarvan men niet anders kan zeggen, ondanks de te korten, dat men de gemeente Medem blik groote financieele uitgaven heelt bespaard. Want wij herhalen het, in dien men indertijd in den Polder er niet toe over was gegaan, om b.v. de Vereeniging voor Ziekenhuis-verple- ging op te richten, en men had zicb] met een beroep op het tijdelijke karak ter hiervan kunnen onthouden, dan zou een groot deel van de patiënten uit den Polder voor rekening van de gemeente Medemblik in de diverse inrichtingen zijn verpleegd en behan deld, gezien de weinige draagkracht van het overgroote deel. Want gehol pen hadden zij moeten worden als zij niet verzekerd waren geweest. In de vier jaar dat deze vereeniging werkt heeft zij f 13000 aan diverse in- richtingen betaald. Een bedrag wa voor particulier initiatief nog al wat zegt. Zoo is het ook met het Witte Kruis werk, deze vereeniging, die zooveel nuttig en mooi werk doet en gedaan het ONS WIERIN GE RMEERHOEKJE. Er zijn immers zooveel factoren die van belang zijn bij het koopen van Heeren- of Jongenskleeding: kwaliteit der stof fen, de binnenbewerking, de blijvende pasvorm en afwerking, inderdaad 't is uitkijken Heeren! Wanneer U al deze goede eigenschappen in kleeding ver- eenigd wilt zien, tegen een prijs dien U bést kunt betalen, wel, komt U dan eens onze collectie zien. Er zijn tal van Costuums bij die U gaarne zult dragen! PETTEN brengen wij iets bijzonders OOK IN OVERHEMDEN DASSEN HOE DEN - daar gegeven uiteenzetting van heeft, sukkelt het eene jaar feiten onjuist is, doch dat hij dit andere jaar uit met tekorten en krijgt niet in een polemiek wil recht- over 1937 pas f 200 subsidie. Dit had zetten, maar er reeds voldoende zijn meening op een andere ver gadering over had te kennen ge geven. Een van Medemblik's Raadsle den heeft ons nog over deze kwes tie gezegd, dat door den Raad wel een subsidie aan het „Witte Kruis" was toegestaan, doch zeker niet aan een ziekenhuis-kostenver zekering, daar de consekwentie hiervan zou zijn, dat ook de Zie- ken-huiskosten-verzekering voor Medemblik en de Wieringermeer- niet behoeven te gebeuren als zij ieder jaar op een behoorlijke subsidie had kunnen rekenen van Medemblik. Medemblik zou hier niet noodlijdend door zijn geworden, het had slechts een bescheiden compensatie geweest tegenover het groote bedrag wat ge vorderd wordt aan belastingen. Medemblik heeft door de schriele houding die steeds is aangenomen tegenover den Polder, aan zich zelf te wijten, dat men in de Wieringermeer, niet sympathiek spreekt en denkt over hun gemeente-bestuur^ DE GRAANBEURS. Druk, zeer druk was het Woensdag op de Beurs, en er zal wel geen pach ter «gemist hebben, want het was pacht betalen. De directie had voor deze mas sa-aderlating een speciale stand op de Beurs gehuurd. Vanaf negen uur des morgens tot ruim één uur stond men a file. Hier zullen dan ook wel de bes te zaken zijn gedaan. Aanvoer was er maar weinig althans de moeite van een noteering was het niet waard. Voor de dames die collecteerden met de Emmabloem was de Beursdag een buitenkansje of liever gezegd voor de patiënten die deze collecte gold. Opbrengst Emmabloem. De collecte met de Emmabloem heeft gisteren op gebracht 't mooie bedrag van f 102.30 !/a Voor onze veelokkers. In ons num mer van Dinsdag hebben we vermeld de uitslag van de Stierenkeuring le Alkmaar, waar onze fokkers uit den Polder geen slecht figuur hebben ge maakt. Men verzoekt ons van fokvereeni- gingszijde de veehouders er op te wij zen, dat leden van de fokvereeniging, bij dekking der koeien van één der stieren die een premie ontvingen een subsidie van f 5 wordt toegekend voor :een aantal koeien aangewezen of als fokvereenigings-koeien staan ingeschreven. Het lidmaatschap van de fokver eeniging geeft dus belangrijke voor deden. Nog kan worden vermeld dat de stier Frans A 26 voor de Wieringer meer behouden blijft ondanks het hooge bod wat de eigenaar de heer Abr. Hoogendoorn er voor heeft gekre gen. Rectificatie. In ons verslag van de rede van den heer Vorrink staat aan het slot, dat deze geducht afrekende met de debater en dat dit aanleiding gaf tot interupties. Niet echter de heer Vorrink werd geinterumpeerd, doch de debater. Biedt zich aan.: R.K. WERKMAN met twee groote Zoons, op gras, gemengd of bouwbedrijf. Bekend met alle werkzaamheden. Adres te bevragen Bureau Wieringermeer- bode, Middenmeer. N. R. S. 15688 lste pr. Drachten, Fr. No. 4. 2-jarige 1ste klas stieren te Alkmaar. V. 7 x bekr. V.V. 9 x bekr. Pref. V.V.V. 10 x bekr. Pref. MV MVV met lste prijzen bekr. enz. Opbr. M 2-j. 3243— 4,03 298 d. V.M. 2-j. 4507 4,27 330 5-j. 6459 4,02 318 M.M. 2-j. 3477 3,79 328 M.M.M. 5-j. 5910 3,99 307 V.V.M. 5-j 6975 4,67 412 V.M.M. 5-j. 5984 3,85 319 DEKGELD f 12,50. AANTAL VAN EEN EIGENAAR REDUCTIE. T.b.c.-vrij en zuivere dieren worden toegelaten. VENHUIZEN. TEL 2311. de goedgekeurde Premiestier Leden van de Fokvereeniging reductie. ULKEWEG, SLOOTDORP. Betaling lasten-restanten. Het Bestuur van het Heemraad schap Wieringen maakt bekend, dat MAANDAG, 3 MEI 1937, nog maals een BIJZONDERE ZITDAG tot het betalen van restanten waterschapslasten zal worden ge houden. Belastingplichtigen worden drin gend verzocht hiermede rekening te willen houden. J. DOVES, Dijkgraaf. O. J. BOSKER, Secretaris. Paardenmarkt. ALKMAAR, 28 April 19v7. Op de ge houden paardenmarkt werden in to taal 223 vorig jaar 183 - paarden aange voerd. De prijzen waren als volgt rij paarden f 250-425 werkpaarden f 200- 300 slachtpaarden f 100-300 hitten f 150-250. Handel redelijk. De Amsterdamsche Veemarkt. AMSTERDAM, 28 April 1937. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als \olgt 258 vette koeien le kw. 56-64 cent 2e kw. 48-54 cent 3e kw. 40-46 cent per Kg. levend gew 118 Nuchtere kalveren f 5-8.50 189 Varkens, vlee3chvarkens wegende van 90- 110 Kg. 56-57 cent zware var kens 55-56 cent en vette varkens 55-56 cent per Kg. 9iachtgewicht.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2