»:w°" M. Minnes Wieringen Kleeren maken de Man Tenn Takes Het nieuwe hoek e van REMARQUE is uit! f Meubelfabriek EIK EN LINDEN Alkmaar! SPORT. BOSKER's BOEKHANDEL H.-HOEF - MIDDENMEER. UW VULPEN! BOSKER'S VULPENHUIS JAC. KNOOP J. SCHOORL Pz. Maataf deeling GEMEENTE WIERINGEN. Algem. vergadering der Coöp. Boerenleenbank te Wieringen. Gezellige belangstelling der leden. Secretaris, de heer Jb. Kuiper. Te ruim half negen neemt de secretaris der Bank, de heer C. J. Bosker het woord en doet mededeeling van het feit, dat de Raad v. Toe' zicht en het Bestuur hem heeft opgedragen deze vergadering te lijden. De groote opkomst van ruim 300 stemgerechtigden stemt den spr. tot genoegen. Het was meestal gewoonte dat niet meer dan 70 a 80 leden gehoor gaven aan den oproep. De heer B. schetst dan de belangen welke verbonden zijn aan het bezoeken der algemeene vergadering in 't al gemeen. Wat de functie van 't Bestuur er Raad van Toezicht betreft, merkt voorzitter cp dat deze de laatste jaren zeer verzwaard is geworden. En nogmaals geeft spr. uiting van vergenoegdheid dat de opkomst zoo spontaan is. Dan verzoekt voorz. den aanwezigen op te staan en memoreert dan in eerbiedige bewoor dingen het verscheiden van den heer Spaan der en P. Kaan, respect, kassier en lid R. v. T. Tot slot vraagt voorz. medewerking van de leden om deze vergadering rustig en zakelijk te doen afloopen. Vervolgens leest de heer K. Maaskant de notulen, welke onder dankzegging en onver anderd worden goedgekeurd. Verslag der Jaarrekening. Bij monde van den heer Jan Doves brengt de Controle-commissie rapport uit van hun bevindingen en wordt medegedeeld, dat alles, voorzoover te controleeren door deze commis sie, in goede orde werd bevonden. Waarop de rekening wordt goedgekeurd. Verkiezing lid van 't Bestuur. De heer C. J. Bosker (herkiesbaar) wordt herkozen met overgroote meerderheid van stemmen, waarop de heer M. S. Bakker vraagt of deze zijn herbenoeming accepteert. Deze vraag wordt bevestigend beantwoord, hetgeen aanleiding geeft tot applaus. Vacature lid Raad v. Toezicht. Deze vacature is ontstaan door het overlij den van den heer P. Kaan Czn. In de 2e vrije stemming behaalt het plaats- vervangende lid D. Jac. Mulder de meerder heid van stemmen en wordt aldus benoemd tot lid van den Raad v. Toezicht. Verkiezing van 2 plaatsv. bestuursleden we gens periodieke aftr. der heeren A. Klein Szn. en D. Jac. Mulder De laatste is thans niet meer herkiesbaar. Der gewoonte getrouw wordt de heer Alb. Klein Sz. by acclamatie herbenoemd. De heer J. Veerdig Sz. wordt daarop met 173 stemmen in de plaats van D. Jac. Mulder gekozen. Het nieuwe Bankgebouw. Hierover was in den breede reeds onder de bevolking van Wieringen gesproken. Vooral de vestigingsplaats deed veel stof opwaaien. In goed gekozen bewoordingen memoreert de heer C. J. Bosker het ontstaan der Bank. 27 Jaar geleden nam de Holl. Mij. v. Land bouw (afd. Wieringen) het initiatief om op Wieringen een Coop. Boerenleenbank te stich ten. Eerst nam spr. gedurende 8 jaar het kassierschap waar. Toen wijlen de heer Spaan der kassier werd, nam deze de Bank mede naar Oosterland, zulks met goedvinden van het Bestuur en R. v. T. Na zijn pensioennee- ring wilde de heer Spaander het liefst te Den Oever blijven wonen en zoo geschiedde het dat ook de Bank te Den Oever terecht kwam. Evenwel werd in 1932 reeds door de alg. ver gadering besloten tot stichting van een nieuw bankgebouw te H.-hoef over te gaan. De Raad v. Toezicht en 't Bestuift- waren, gezien de praktijk der afgeloopen jaren, een parig van oordeel, dat Hippolytushoef het Centrum was. En ook de Inspectie der Cen trale Bank te Utrecht adviseerde in die geest. Wat betreft de kostprijs van 't nieuwe ge bouw, deelt voorz. mede, dat deze in vergelij king met andere plaatsen laag is gehouden en toont zulks met voorbeelden aan. De heer Jansen vraagt dan of er ook no( zitting te Den Oever wordt gehouden. De voorz. repliceert, dat dit zeer zeker za geschieden en wanneer Den Oever zich der mate uitbreidt, dat het gewenscht is om daar meer zitdagen te houden zal het Bestuur daar zeer zeker toe overgaan, ook al zou men da gelij ksche zitdagen noodzakelijk achten. De heer Veltman vestigt er de aandacht op, dat men rekening dient te houden met par keerplaats en rijwielstalling. Voorz. antwoordt, dat hieraan reeds werd gedacht. De heer Jb. Tijsen achtte het beter het bankgebouw te Den Oever te koopenhet geen echter volgens voorz. niet aan te bevelen kon zijn. Want evenals te Hippo voldoet ook dit gebouw niet aan de eischen, welke men aan een dergelijke instelling kan stellen. En dan keurt de vergadering met spontaan applaus de vestiging van het Bankgebouw te H.-hoef goed. Benoeming kassier. Alvorens tot de benoeming van kassier over te gaan, verzoekt voorz. eerst de andere agen dapunten te mogen afhandelen, daar het stembureau het nog te druk had met de vo rige verkiezingen. (Wij geven echter niettemin ons verslag in de volgorde van de agenda.) De verkiezing van den kassier vormde wel de hoofdschotel van dezen avond. Een ieder der drie candidaten, die op de voordracht stonden, bewerkten hun vrienden en kennis sen en men voelde als het ware, dat het hier ging tusschén de heeren P. Spaander en P. de Graaf of beter gezegd tusschen Oost en West. Alvorens deze belangrijke verkiezing een aanvang neemt, geeft de voorzitter een korte inleiding betreffende de plichten van den nieuwen kassier. Nevenbetrekkingen zullen niet waargenomen worden. Hij zal zich ge heel aan de Bank moeten wijden. Daarom is het salaris ook hooger gesteld dan vroeger. De heer Maarten Kooij merkt op, dat voor zitter nu wel gewaagd heeft van de plichten, doch niet van de rechten. Hij vraagt tevens voor hoe lang de benoeming plaats heeft hoe pensioen geregeld is hoe de aanbeste ding van gebouw zal geschieden. De heer C. J. Bosker antwoordt, dat de be noeming geschiedt voor 4 jaar en dan herbe noeming kan volgen. De pensioen-regeling is uniform de bepalingen der Centrale Bank. Met de aanbesteding wordt rekening gehou den met de aannemers, welke leden zijn der Coop. Boerenleenbank, dus geen algemeene, aanbesteding. Ook de heer Jansen vraagt in die geest en'ton-wedstrijd. wordt eveneens naar genoegen beantwoord. De heer A. Veltman deelt mede, dat hem en ook andere leden een pamflet per post werd gezonden, waarin werd gezegd, dat het Be stuur de heer Spaander no. 1 plaatste en dus aezen het gescniktst voor de betrekking van Kassier vond. Verder stond daarin gescnreven aat de stemgerechtigden het Bestuur niet moesten teleurstellen en zich als één man moesten scharen achter den candidaat P. D. spaander. De heer Veltman vraagt of dit pamflet uit ging van het Bestuur, omrede dit Dy verschei dene leden dien indruk had verwekt. Zoo neen, dan vind hy deze circulaire brutaal in- geiaeeazoo ja, dan zou hy van 't bestuur men vernemen ot dit de candidaten no. 2 en 3 ongeschikt achtte voor den taak van Kassier. Voorz. ontkent ten stelligste, dat hef Be stuur achter deze circulaire staat. Ook hy heeft deze gelezen en stelt er prys op te ver klaren, dat het Besuur hier vry uit gaat. Een en ander zou beneden de waardigheid van een bestuur zyn. Uit een 15-tal sollicitanten werd een 11-tal gekozen en na presentatie by Bestuur, Raad van Toezicht en Inspectie der centrale Bank werd een drietal sollicitanten uit deze elf heeren gekozen. Het bestuur was er dus wel degeiyk van overtuigd, dat elk voor zich dezer drie candidaten in staat was de lunctie van kassier te vervullen. Het wordt thans aan de algemeene verga dering overgelaten te bepalen, wie van deze drie kassier moet worden. Door 't Bestuur wordt geen voorkeur gegeven. Verder gaande zegt voorz., dat de reclame, welke canaidaten zelf voor zich maken, uiter aard buiten het Bestuur valt. De stemming voor kassier geeft vervolgens het volgende resultaat (meerderheid was 155 stemmen) P. Spaander 173 st., P. de Graaf 132, P. Bakker Hz. 3 st. Zoodat de heer P. D. Spaander als kassier is gekozen. Salaris-regeling. Het salaris van kassier wordt gesteld op i i7oü.-, pius vrij wonen, licht en verwarming. uoeogekeurd. Rekening en Balans. Hieraan ontleenen wij het volgende cijfer materiaal. Ontvangen Kassaldo 31 Jan. '35 f 32.232.97 Spaargelden Spaarbank 222.107.34 Terugontv. op voorschotten 62.333.82 Loopende rekeningen 282.157.30 Rente van voorschotten 18.993.46 Idem loopende rekeningen 8.331.07 Effecten 3.982.50 Rente v. Centr. Bank 7.616.10 Voorsch. prov. enz. 117.55 Diverse onkosten 709.81 30 Mei Naar Oss. 4 Juni Alg. Vergadering. 21 Juni Vaardigheidsrit^ Weder zal aan de Baan-directies wor den verzocht om over de baan op een Donderdagavond te mogen beschikken. De opbrengst van deze avond zal in een z.g. brokkenpot worden gedaan en ge heel zijn voor de Wier. Wielerclub. Hulde werd gebracht aan Jantje de Haan, die zoo prachtig in Den Helder heeft gereden op afgeloopen Zondag. De rondvraag levert geen belangrijke punten op. Alle aanwezigen werden ge tracteerd op chocolademelk en koek ter eere van de verjaardag van de vrouw van den penningmeester. Daarna sluiting. Uitgaven Terugbet. spaargelden. Voorschotten verstrekt Loopende rekeningen Ren,te Spaargelden Rente loop. Rek. By dragen Centr. Bank enz. Salarissen Afschrijvingen Div. uitgaven Winst op res. gebracht, Kassaldo 31 Dec. 1936 BALANS. Debet Kas 31 Dec. 1935 Uitstaande voorschotten Te goed in loop. rek. Te vorderen rente y. voorsch. Credit tfersch. aan Spaarbank schuld in loop. rek. Saldo winst f 638.581.92 f 234.675.80 40.925.— 310.702.45 28.284.15 631.04 557.60 1.600.— 1.983.20 2.463.0b 7.209.06 9.550.56 WIELERCLUB „WARINGEN." Zondag j.1. werd de laatste trainings- rit verreden van de voorjaars-competi- tie. De laatste rit is maar ten deele goed geslaagd. Een 5-tal renners stelde het aanwezige publiek, 't bestuur en zeker hun zelf ook bitter teleur, om op dus danige manier het wedstrijd-reglement te laken, en niet na te komen, dat deze renners niet geplaatst konden worden, in de uitslag. Deze renners hebben 't in hun gestelde vertrouwen erg misbruikt ten opzichte van het bestuur, die alle pogingen in het werk stelt om alle ren ners vooruit te brengen. De overige ren ners hebben deze handicap-race goed uitgereden en hebben allen een goede tijd gemaakt over de 62 Km. C. Jeroen se werd door de pechduivel achtervolgd en verloor hierdoor enkele minuten. Ie C. Korshuize tijd 1.43.52, 6 pnt 2e C. Oostdijk 1.43-52 5 pnt: 3e S. Lont 1.42-44, 4 pnt. 4e Jn. Verbiest 1.44-47, 3 pnt. 5e M. Deijkers 1.45-1, 2 pnt. 6e C. Jeroense 1.52-20, 1 pnt. Uitslag Competitie volgt later. Wielerclub „Wieringen." Donderdag a.s. zullen er trainings-wedstrijden ge houden worden op de Wielerbaan. Alle renners zorgen op tijd aanwezig te zijn en een trainingskaart te heb ben. Maandag as., zal ons lid D. Klink starten op de Wielerbaan Alkmaar in 'n groot progr. o.a. met Pijnenburg- Slaats, Zims-Kuster en andere groot meesters op wielergebied. Wie gaat Klink aanmoedigen en tevens genieten van een prachtig wieler-programma. Geeft U zich nog heden op voor de bus bij Jl Cornelese, Zandburen 7, te H.-Hoef. Toonzalen geo pend van 9-12 en 1V2-5VB uur. Zaterdags 9-1 en 's middags 2l/t-5 uur en 's av. 7Vï-10 u. Op andere tijd gelieve naast de fabriek, Linde gracht aan te no. 8 bellen. fabrikaat. Van de meubelen, die in de catalogus staan, welke de I laatste tijd in omloop zijn, en waarvan de modellen ook ten deele in onze collectie voorkomen, zijn de prijzen bij ons toch 10% goedkoper, terwijl onze keuze onovertrefbaar is. Ieder gewenscht model, wordt naar ver langde uitvoering gemaakt. Permanente garantie. Lindegracht 1016. f 638.581.92 f 9.550.56 453.536.23 592.024.03 4.084.90 f 1.059.195.72 965.704.60 88.655.- 4.636.12 f 1.059.195.72 Balans en rekening worden daarna goedge- Keurd. Verder wordt besloten f 100.bij te dragen, aan de Rundvee-fokvereeniging en f 200.- aan Holl. Mij. v. Landbouw, afd. Wieringen. De rest der winst wordt wederom gereserveerd. De rentevoet wordt hetzelfde vastgesteld als 't vorige jaar, dus 2.75% Spaargelden, los; 3% Spaargelden, vast4% Voorschotten op nypotheek4'/* Voorschotten op borgtocht; 2.75% Loop. Rek. Credit4'/« Loop. Rek. iebet. De nieuwe kas-commissie voor 1937 zal wor- Jen gevormd door de heeren C. Everts, Hip polytushoef, S. Asjes Pzn., De HaukesJb. ^ïegeman Jz., Den Oever. Verder wordt opgaaf gedaan van een 13-tal uitgetreden leden. In de rondvraag vraagt de heer Nic. Kuiper wat verstaan wordt onder neven-betrekkingen, vfoorz. antwoord, dat de nieuw-benoemde Kassier er niets geen betrekkingen of zaken .nag bij uitoefenen, daa-.r zulks gevaar op kan xeveren voor de soliditeit der Bank. Dr. Beeker vraagt of daaronder ook begre pen is de echtgenoote van den kassier. Ook deze zal daaronder begrepen zijn. Uitsluitend bank-belangen mogen behartigd worden. Er gaan uit de vergadering stemmen op om de aanbesteding algemeen te doen zijn. By zitten en opstaan wordt besloten het Bestuurs voorstel te handhaven, zoodat dus alleen le den-aannemers in aanmerking komen voor het bankgebouw. Ver na middernacht sluit voorzitter deze druk bezochte, doch ordelijk verloopen verga dering. P. de Gr. Politie. Gev. een roode damesmuts. Verl. een rijwielplaatje in etui en een bruine portemonnaie met rits-slui ting, inh. ongeveer f 1.20. Inl. bij den Gem.-Bode. Vergadering „Wielerclub Wieringen." Vrijdagavond vergadering van boven genoemde vereeniging in Restaurant Wielerbaan. De presidente was absent, waarom de heer Cornelese de vergadering leidde. Na opening en het lezen der notulen wordt mededeeling gedaan van het ko mende programma. 16 Mei. Flevo - Wieringen A-klasse 80 Km. B-klasse 60 Km. Aanvang 10 uur 30. 23 Mei Baanwedstrijd30 Km. pele SUCCES NIEUWS. Zondag speelde Succes 2 haar eerste promotiewedstrijd tegen H.R.C. 5. Deze wedstrijd was een zeer spannende wed strijd van beide kanten doch het is geen der partijen gelukt een overwinning te boeken, want deze ontmoeting eindigde in een gelijk spel 11, waar beide partijen tevreden mee kunnen zijn. Succes 3 speelde een thuiswedstrijd tegen Atlas 2 en wist het ook tot een gelijk spel te brengen, n.1. 11. Promotie - Degradatiewedstrijden, Uitslagen Texel Alkmaar 3—2 4e ronde K.N.V.B.-beker Beverwijk Excelsior 35 H. R. C. D. O. S. 7—8 K>e O Qüt ,o<*' V .90 wrè- TIEN GEBODEN VOOR HET AFRICHTEN VAN HONDEN. 1. Onuitputtelijk geduld is de eerste voor waarde voor succes. 2. Leer uw hond kennen wen hem aan u en begin eerst dan met africhten. 3. Voeder en verzorg uw hond zelfhoud andere personen bij hem vandaan. 4. Uw hond is als een kind, dat u slechts ten deele begrijpt. Probeer zelf, hém te be grijpen. 5. Belooning en straf zijn de middelen, die u bij het africhten ten dienste staan. 6. Elk vergrijp moet onmiddellijk gestraft worden Straf echter nooit in toorn. 7. Straf uw hond nooit, als hij uit eigen bewegiing naar u toekomt, ook al heeft hij even tevoren gezondigd prijs hem dan liever. Laat uw hond nooit zijn zin doordrij ven zie geen enkele ongehoorzaamheid door de vingers. 9. Verveel uw hond niet. Breng zooveel mogelijk afwisseling in de oefeningen. 10. Begin niet met een nieuwe oefeningen, voor de vorige er goed in zit. GOUDVOORRAAD NED. BANK. Meer dan een miliard. Blijkens den per 3 Mei opgemaakten week staat van de Nederlandsche Bank toont de goudvoorraad een verdere stijging met rond f 50 millioen, welke aanwas wederom op rekening zal moeten worden gesteld van een transactie met het Egalisatiefonds. De goudvoorraad is thans voor het eerst sedert 6 Maart 1933 weer boven het milliard gestegen. De rekening-courant-saldi van anderen stegen met 23.1 millioen, doch de saldi van het Rijk daalden met f 34.6 millioen. Repareert H.-hoef Middenmeer WETEN EN KUNNEN. a 75 CENT. KLEINVEETEELT. No. 60. De Barnevelders. Handleiding voor het houden en fokken van het Barnevelder hoen derras door C. S. Th. van Gink, No. 61. De Leghorns. Hunne kleurslagen, ken merken en eigenschappen door S. 9. Th. van Gink. No. 62. Verzorging, Voeding en Huisvesting van den Hond door L. Seegers. No. 63. Het Fokken en Grootbrengen van Honden door L. Seegers. No. 64 Onze Katten. Overzicht der Rassen, voeding, verzorging en fokken door W. J. van der Werf. Stuurt direct uw Aardappelen, Groenten en Fruit naar Makelaar Verkoopplaats 5de Haven op de Centrale Markt Jan van Galenstraat Amsterdam. Kantoor ls verplaatst van de Dacostastr. 16 naar Admiraal de Ruyterweg 196 bij de Jan van Galenstraat. Telefoon blijft 81431. Uitsluitend Commissie verkoop, direct na verkoop afrekening en kassa bij de Bankier of op de Postgiro. Verzoeke afzendingen vooruit te melden. Per telefoon te spreken 's middags van 1—2 uur, 's avonds van 67 uur. Makelaar te Schagen, (Tel. 82.) Opmaken van alle onderhand - sche akten, als Schuldbekentenis sen, Huurcontracten, Huurkoop contracten, Koopakten van Huizen en Landerijen, alle akten noodig bij regeling van Nalaten schappen (Inventaris, Successie- Memorie, Akten van Boedelschei ding, vestiging van Vruchtgebruik of Erfdienstbaarheid), Akten van Taxatie, Vennootschapscontrac ten, enz. VLOTTE AFDOENING TEGEN BILLIJK SALARIS. Eiken Donderdagmiddag van 26 uur zitting in café KOK, Nieuwatraat te Hippolytushoef. Beëedigd Makelaar Tel. Hippolytushoef 15. Heeft GELDEN BESCHIKBAAR tegen Hypotkeek op Landerijen, Huizen en Schepen. Belast zich met het plaatsen ran Particuliere gelden Sluit Levens-, Brand-, Scheeps-, Trans- portverzekering enz. Die ze heeft trekke ze aan, die ze niet heeft loopt naar HIPPOLYTUSHOEF WIERINGEN. VOOR WEINIG GELD IS MEN AL GOED GEKLEED. Reeds vanaf f 9.75 koopt men al een COSTUUM. U vindt daar een groote sorteering COSTUUMS., nieuwste modellen, Prijzen vallen U mede. Zij passen U goed ook voor uw portemonnaie. JONGENS COSTUUMS, REGEN JASSEN, steeds ruim gesorteerd. Ook vragen wij uw aandacht voor onze

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4