VOOR JAARS VERMOEIDHEID. Met het stijgen der jaren neemt het aanpassingsvermogen af. Zoolang het lichaam van den mensch gezond is, kan het zich aan de meest verscheiden omstandigheden van het leven aanpassen, zoo ook aan dc wisse lingen der jaargetijden en de schom melingen van het klimaat. Zoodra de mensch tot de ontdekking komt, dat dit aanpassingsvermogen aan het ver minderen is - hij voelt zich bijvoor beeld bij weersveiandering wat onbe haaglijk - is dat zoo goed als altijd een zekere aanwijzing, dat er iets aan zijn gezondheid hapert. In het voorjaar, als het weer warnier wordt en de mensch zich meer buiten in de natuur ophoudt, treedt er een verandering in het lichaam op als ge volg van den sterk veranderden in vloed van het weer op he. organisme. Zooals bekend, stijgt in tijden van hevige koude de gemiddelde bloed druk aanmerkelijk, dikwijls zelfs tot anderhalf de normale. Menschen, die anders misschien slaperig en vermoeid zijn, gevoelen zich in zoo'n periode van koud weer opeens veel opgewekter en frisscher. Anderzijds treedt echter even snel vermoeidheid en slapte op, zoodra de koude in zwoel weer om slaat. Hoofdpijn, hartbezwaren en rheumatische aanvallen zijn niet zel den de gevolgen van een dergelijke plotselinge weersverandering. In perioden van koude kan het li chaam door verhoogde stofwisseling de afvalstoffen gemakkelijk verwerken. Zoodra het weer echter omslaat, hoo- pen zich de slakken in gewrichten, spieren en weefsels op. In het voorjaar gaat het er dus om deze slakken weer uit het lichaam te verwijderen. De inwendige stofwisse ling in het geheele lichaam moet wor den gestimuleerd en vóór alles moeten wij het lichaam door een juiste samen stelling van het voedsel thans die vita minen toevoegen, die voor den op bouw in het voorjaar noodig zijn en die in den winter ontbraken. Wij vin den deze in de eerste plaats in de jon ge voorjaars-groenten. Deze moeten dan ook thans in overvloed ter tafel komen. Het geheele lichaam moet bij de voorjaarskuyr onderhanden worden genomen spieren, hart, vaatstelsel, huid, darmen en nieren. Ook de geest richt zich thans weer op jonge, blijde dingen en deze nieuwe, frissche gees- tes-instelling is van niet te onderschat ten belang voor het geheele organisme. Na het lange in huis zitten, waarbij gewoonlijk slechts oppervlakkig wordt adem gehaald, moeten wij nu ook de longen weer eens flink aan het werk zetten. Nu wij weer meer buiten kun nen zijn, zullen wij er ons op toeleg gen, de zuivere voorjaarslucht met diepe teugen in te ademen en ook op deze wijze doen wij alles wat nog aan slechte stoifen in ons lichaam aanwe zig was, verdwijnen. BÏNNENLANDSCH NIEUWS. Cacaofabriek te Wormerveer in finan- cieele moeilijkheden. Terugloopende export. Is liquidatie nog te vermijden? Bij de cacao- en chocoladefabriek v.h. J. Pette Hzn. te Wormerveer, zijn naar men meldt, in de afgeloopen dagen ernstige financieele moeilijkheden ge rezen.; Het bedrijf, dat zich sinds 1870 tot een der vooraanstaande cacao-in- dustriën had ontwikkeld* is door de groote exportmoeilijkheden der laat ste jaren steeds achteruit gegaan. Hierbij komt, dat zich de laatste maan den een gebrek aan liquide middelen voordeed, waarvoor geen compensatie kon worden verkregen. Pogingen om met financieelen steun van het Werk fonds de zaak gaande te houden, zijn eveneens mislukt. Het is thans zoover gekomen, dat dezer dagen aan 150 man personeel, 100 pakmeisjes en 50 meest jeugdige arbeiders, ontslag is aange zegd tegen Zaterdag a.s. Het kantoor personeel blijft tot nel einde van deze maand in functie. lieden zal in een vergadering van aandeelhouders wor den overlegd, oi men de zaak totaal liquideeren zai of dat er nog mogelijk heden gevonden kunnen worden, nieuw kapitaal in de zaak te brengen. Dit laatste schijnt niet geheel en al tot de onmogelijkheden te behooren. Kindje onder den trein. Het ruim 2-jarig kindje van den ar beider G. S. te Val the was op de spoor baan aan 't spelen, toen een zandtrein uit de richting Coevorden naderde. De machinist merkte de kleine te laat op, zoodat het kind onder den trein geraakte. Toen deze tot stilstand was gebracht en de machinist het ventje tusschen de rails vandaan haalde, bleek, dat het kind, gelukkig en als door een wonder ongedeerd was, meldt het „N. v. h. N." TWEE DOZIJN De landbouwer B. te Mill heeft ten gemeentehuize aldaar aangifte ge daan van de geboorte van zijn 24ste kind. Een merkwaardig vliegongeluk. Maar goed afgeloopen. Te Stubington in Engeland heeft zich Dinsdag een merkwaardig onge val voorgedaan, dat nog goed is afge loopen. Een vlieger-officier, die zich juist gereed maakte om te landen, vloog in volle vaart op zijn eigen huis in. Het toestel drong door den muur en „landde" in de kinderkamer, waar het kind van den vlieger lag te slapen Als door een wonder werd bij dit onge val niemand gewond. kroning van Z. M. Koning Geerge VI van Engeland in Westminster Abbey te Londen. Een indrukwekkende foto van de plechtigheid. Ree op den zetel H. M. Koningin Elizabeth In den statiekoets gereten passeeren Z. M. Koning George VI en H. M. Koningin Elizabeth de Hall op weg naar Westminster Abbey te Londen voor de plechtige kroning De vorstelijke vertegenwoordigers bij de kroningsplechtigheden in Westminster Abbey te Londen. Op de achterste rij links H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 6