GRiSSILO'S ÏERBÜDE8ING TANDHEELKUNDIGE - INRICHTING DËNTOFORM ZITTING BOUWT thans uw GRASSILO'S. W. UITERDIJK „DE VRIJHEIDSBOND" SprekerH. D. LOUWES, STAAT TER DEKKING FRANS A. 26. GEMEENTE W1ERINGEN. BEKENDMAKING. KOSTELOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Wierin- gen brengen ter algemene kennis, dat gele genheid tot kosteloze vaccinatie en revaccina- tie zal worden gegeven in verschillende school gebouwen en wel Maandag 24 Mei a.s. des middags 12 uur in de o.l. school te Den Oever Maandag 24 Mei a.s. des n.m. 12.15 uur in de o.l. school te Oosterland Dinsdag 25 Mei a.s. des middags 12 uur in de o.l. school te Westerland Dinsdag 25 Mei a.s. n.m. 4 uur in de 0.1. school te Hippolytushoef. Revaccinatie telkens een week later. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze gelegenheid algemeen is opengesteld, dus niet alleen voor de schoolbevolking. Meenemen van trouwboekjes of geboorte bewijzen is zeer gewenst. Ouders en verzorgers worden er op opmerk zaam gemaakt, dat de meest geschikte leef tijd, waarop de kinderen kunnen worden in geënt tussen 3 en 9 maanden is en dat de maanden Mei en December voor de inenting de meest geschikte tijdvakken zijn. Wieringen, 19 Mei 1937. Burgem. en Weth. voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Verkiezingen Ned Herv. Gem. H.hoef. In verband met het overlijden van den President-Kerkvoogd, den heer P. Kaan Cz., was een vacature ontstaan in het college van Kerkvoogden. Op 15 Mei j.1. werd door het college van Notabelen stemming gehouden ter verkiezing van een Kerkboogd te H.hoef Met meerderheid van stemmen werd de heer H. Smit tot kerkvoogd benoemd welke deze benoeming onder dankzeg ging voor het in hem gestelde vertrou wen aanvaardde Door het College van Kerkvoogden werd tot President - Kerkvoogd be noemd de heer O. J. Bosker, die deze functie op zich nam met in eerbiedige be woordingen de overleden President te herdenken en de hoop uitsprak diens voetsporen te volgen, die steeds opbou wend voor het kerkelijk leven waren ge weest. DEN OEVER. BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Den Oever de woon keet van den Heer M. Wieringa tot den grond toe afgebrand. De bewoners waren Zaterdag morgen reeds vertrokken om de Pinksterda gen door te brengen bij familie te Edam en den daarop volgende nacht om vier uur brak de brand uit, terwijl niemand van de bewo ners was achtergebleven. Hoe de brand ont staan is niet vast te stellen. Alles ging verlo ren. DEN OEVER. FIETS GESTOLEN. Toen tweede Pinksterdag eenige jongens van Hippo naar Den Oever waren getrokken om een kijkje te nemen bij de vischafslag, bleek bij hun terugkeer, dat de fiets van het Zoontje van den heer J. Koorn Nz. was ver dwenen. Aangifte van de vermissing is gedaan bij de Rijkspolitie te Den Oever. Aanbesteding Zuiderzeewerken. De hoofd-ingeuieur - directeur van de rijkswaterstaat heeft heden aanbesteed het wijzigen van het buitenbeloop van den Aisluitdijk der Zuiderzee tusschen Kornwerderzand en ue Friesclie kust, met bijkomende werken. Laagste inschrijver was de heer W. H Klos te Santpoort - Wieringen voor f 102.800. Flink aantal sollicitanten. Voor de betrekking van wijkverpleegster afd. Wieringen het Witte Kruis hebben zich 30 sol licitanten aangemeld. Uitslag verkooping. De landverkooping ten verzoeke van P. en G. Kooy, ten overstaan van Notaris Obreen had tot uitslag, een perceel land te Ooster- klieft 1 Westzijde 33.53 snees en 2. Oostzijde 36,715 snees, Koopster Herv. Diaconie van Stroe, Oosterland en Den Oever voor f 3005.- Het woon- en winkelhuis van Ant. Keijzer Fz. Hoofdstr. H.hoef is opgehouden voor f3400 PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 23 MEI. NED. HERV. GEM Westerland '§av. 7Va uur Ds, van Beek. 27 Mei 8 uur Herv. Zusterkring Oosterland. DOOPSGEZ. GEM: H.hoef voorm. half elf (Z.T.) Ds. de Wilde EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Den Oever nam. 2.3Q uur de heer O. Deen. GEREF. KERK: Den Oever vm. 10 uur Leesdienst. Den Oever nam. 3 uur Cand. v. Eerden. H.-hoef vm. 10 uur Cand. v. Eerden. H.-hoef 3 uur Leesdisent. hem bij de spontane huldiging prachtig geschenk aanbood. Ook wa ren daarbij veel bloemen en een ge denkalbum Moge hij nog vele jaren in gezond heid zijn taak vervullen ..Breezand. Verg. Kath. Dem. Partij. OP Maandag 24 Mei a.s. zal des avonds in de zaal van den heer Borst te Breezand een groote openbare vergadering worden gehou den van de Katholieke Democratische Partij waar als spreker zal optreden de heer Sluit- man. Zie advertentie in dit blad MARkTBERICHTÊNr" Ds Amsterdamsche Veemarkt AMbihhbAM, ly Mei ly37. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als voigt 2b4 Vette kalveren ie kw;. bo-o4 cent 2e kw. 48-58 cent; oe kw. 3o-4o cent per Kg. levend gew. 8y Nuchtere kalveren b-y.5u 2o4 Var kens, vleeschvarkens wegende van 90- 11U Kg. 57-58 cent, zware varkens 56- 57 cent en vette varkens 55-56 cent per Kg. slachtgew. een Christ. Hist. Unie. En besluit met te wijzen op de voor beelden in een Duitschland, een Italië, en een Rusland, waar de staatsmacht op de voorgrond staat. Ook het autarchies streven van deze landen neemt spr. onder de loupe en noemt dit voor het volk funest. De slechte werking van dit stelsel zal zijn uitwerking niet missen, daar God de volken op elkander heeft aangewezen. Na de rede van den heer Snoek-Hen- kemans werden eenige vragen gesteld, die afdoende werden beantwoord. Na de pauze sprak de heer W. Wage naar. Directeur van het Christ. Hist. Dagblad „De Nederlander", die niet bijzonder veel gei>£&|ei1 "%|anstateerde dat de Christ. Hist^jnie over men schen beschikte als dè heer Snoek- Henkemans, ondanks zijn hooge leef tijd, (de heer Snoek-Henkemans wordt a.s. Vrijdag 21 Mei 75 jaar) en die nog over zooveel vitaliteit beschikt om voor de beginselen op te komen. Spr. hield vervolgens een inleiding over „Wat wij noodig hebben." In de allereerste plaats Gods woord, waar over spr. uitvoerig spreekt. Tenslotte hield deze spr. een uitvoe rig pleidooi voor het door hem geleidde 14. 8 Magere Varkens 23 idem vette per Kg. 0,45 a 0,49. 110 Biggen 10 a 16 DE WIERINGERMEER. Schagen 20 Mei 1937 4 Paarden 180 a 225. 13 Gelde koeien mag. 150 a 200. 30 vette koeien 200 a 360 .20 Kankoeien 180 a 270. 10 Pinken 100 a 145. iöz iMucntere kalveren 12 a 18. 25 vette scna dagblad, wat 111 geen Christ. Hist. ge pen 24 a 34. 142 overhouders 20 a 28. 1183,zin mag ontbreken.. De krant is ons lammeren 10 a 15. 4 Bokken en geiten 1 a machtig wapen, ook in de politiek. He hangt er immers van af, hoe gij u voor laat lichten, aldus spr. Spr. wijst hierbij op de offers, die be kende voormannen van de Unie zich ge troost hebben en hoopt dat met lezen a- vond een tijdperk zal aanbreken van goed vereenigingsleven in de Christ. Hist. Unie van de Wieringermeer. De voorzitter d£hkte beide sprekers, waarna de heer Snoeck Henkemans voorging in dankgebed. Taalonderzoek. Binnenkort komen er in den polder een 60-tal Amsterdamsche studenten. Dit bezoek staat in verband met taalon derzoek, enz., en staat onder leiding van professor Veening, den bekenden specialist op dat gebied. In de periode, die genoemde heeren alhier doorbren gen, zullen zij worden onder gebracht in het Kamp te Slootdorp. BEURS EN MARKT. Op de Beurs was het Woensdagmorgen bij zonder stil. Er werden dan ook weinig zaken gedaan. Verkocht werd een klein partijtje haver voor f 7.50 en een partijtje uitschoonsel ging nog van de hand. Christ, Hist. Unie, Aid. W.-Meer. Dinsdagavond hield de afd. Wierin germeer van de Christ. Hist. Unie een openbare vergadering in bet Gym lo kaal te Middenmeer. Deze vergadering, waarop o.a. de oudé voorvechter van de Unie, de heer J. R. Snoek-Henkemans als spreker optrad, had maar een matig bezoek. De heer Leijten, voorzitter van de af- deelin, liet zingen Psalm 25 2, waar na Schriftlezing en gebed volgde. Vervolgens sprak de heer Leijten '11 Wieringerwerf. De Dames gaan op reis. In de laatst gehouden vergadering i van de Vereen, van Vrijz. Vrouwen is be kort welkomswoord tot de sprekers eni„i„t GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Ouden van dagen rit. Gisteravond beeft de Commissie boor de Ouden van dagen tocht vergaderd en besloten dit jaar op 15 Juni a.s. de tocht te ondernemen en wel naar bet beroemde vliegveld Schiphol, enz. Ouden van dagen gelieven de adver tentie dienaangaande in dit blad goed te lezen Zilveren Jubileum Gem. Veldw, Teutelink. Donderdagavond werd de heer Teutelink door de burgerij op grootsche wijze gehuldigd voor zijn hu mane plichtsbetrachting onafgebroken gedurende 25 jaar jegens de burgerij van Anna Paulowna en Breezand Deze zeer geziene politieman was steeds eerlijk in het recht en dwingt respect af bij ieder die hem kent de geheele burge- Geen wonder, da 0 ij met dit jubileum medeleefde en van het verkiezings-manifost van bezoekers. De heer Snoek-Henkemans hield hierop een rede over de beteekenis der a.s. verkiezingen. Spr. stelde voorop drie vragen, waar op hij dan zou trachten 'n antwoord te geven. Ie. Hebben de Kamer-verkiezingen hpt.PpkPTïis 9 2e. Heeft deze Kamer-verkiezing bijzondere beteekenis 3e. Heeft deze Kamer-verkiezing on middellijke beteekenis De spr. wijst er op, dat velen weinig beteekenis hechten aan de verkiezin gen, waarbij men dan van de stelling uitgaat, dat het al weinig uitmaakt wie of verkozen wordt. Dit is echter een gevaarlijke stelling, daar het bij deze verkiezingen er om gaan zal, of ons grootste grondbeginsel van ons staatsbestel, de geestelijke vrijheid van ons volk zal worderi aan getast, ja dan nee. Spr. gaat .dan terug in de historie van ons land, en noemt verschillende perioden waarin ons volk pal beeft ge staan voor de geestelijke vrijheid. En het was Willem van Oranje, die ons deze weg heeft opgebracht en steeds weer was het Oranje, die onze geestelijke vrijheid heeft beschermd. Eenmaal is ons volk van het goede pad afgeraakt dit was aan het einde van de 17e eeuw, een periode van 18 jaren, die de zwartste bladzijden in on ze geschiedenis zullen zijn, toen de Ne derlanden niet meer bestonden en in het Fransche volk was opgegaan. Altijd is het de geest van het volk wat regeert. Ook nu En God houdt de historie van ons volk in handen. Daarom stelt spr. de vraag hebben de Kamer-verkiezingen beteekenis. De Kamer is de geest van het volk; die regeert. Onze Koningin regeert, en Zij kiest Haar medewerkers. Doch de bekwaamste regeering is het niet mogelijk te regeeren, als zij niet gedragen wordt door het volk. Daarom hebben de Kamer-verkiezin gen zonder twijfel beteekenis. Spr. 2e vraag heeft deze Kamer-ver kiezing bijzondere beteekenis beant woordt hij als volgt In de 25 jaar dat spr. lid is geweest van de 2e Kamer heeft hij nog nimmer zoo grondig de grondbeginselen aan de orde gezien als bij deze verkiezingen Wij zijn zoozeer gewend aan onze rijheid, dat wij het niet meer als een oorrecht zien, aldus spi% Spr. wijst dan op de theoriën, die ook in ons land gepropageerd worden, waarbij de geestelijke vrijheid aan ban den komt te liggen, alle critiek en con trole op ons Staatsbestel weg valt. De bijzondere beteekenis van deze Kamer-verkiezingen ziet spr1. niet al leen voor ons land, doch ook interna tionaal. Ons land is altijd het middelpunt en een voorbeeld van vrijheid voor an dere landen geweest. Het prijsgeven van onze geestelijke vrijheid zou niet alleen zijn terugslag doen voelen in ons eigen volk, doch ook in die van andere volken. Spr. geeft tenslotte een overzicht sloten een gezamenlijk uitstapje te ma ken en wel naar liet mooie Gaasterland en omgeving in Friesland. Looncontract, Naar ons ter oore komt zijn de bespre kingen, die er gaande zijn tusschen de pachters eenerzijds en de verschillende landarbeiders org. anderzijds in een der mate gevorderd stadium, dat er, bedrie gen de teekenen niet, een looncontract tot stand kan komen. Nog is het zoo ver niet, doch de besprekingen worden voortgezet en de eersjt volgende samen komst van genoemde instanties vindt plaats op 1 Jjini e.k. Het aanbpd van de pachters is \Jb ct. uurloon en in oogsttijd 35 cent. De moeilijkheden bepalen zich nu nog in hoofdzaak over emonumen- ten, als regenverzuim, vacantie penria- gen, devaluatie-clausule, enz. Telephatische seance's van Maloitz in Hotel Smit te Slootdorp. Zaterdagavond heeft de bekende tele- phaat Maloitz een seance gegeven in j Landarbeidersorganisatie's niet alleen be Hotel Smit te Slootdorp. Slechts een schikten over gegevens van de Middenstand 40 a 50 personen waren aanwezig, het ONS WIERINGERMEERHOEKJE. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaand „inge zonden" in liet e.v. no. van „De Wie- iingermeerbode" geplaatst, waarvoor mijn beleefden dank. Dinsdagavond j.1. werd de vergade ring gehouden van de Chr. i-list. Unie 111 de Wieringermeer te Middenmeer, waar als sprekers optraden de H.Ii. öiioek-Henkemans en Wagenaar van uen Haag; de eerste, een veteraan in ue strijd voor de Chr. Hist. beginselen in een steunpilaar van het Christelijk politieke leven in ons land, de tweede, directeur van het Partijblad der Chr. list. Unie „De Nederlander" en in de wieringermeer bij de Hervormden ocb zeker zeer bekend en gezien. Verwacht mocht worden een stamp volle zaal en een mooie avond voor ve ie n Het resultaat was: een lege zaai, maar tocli een mooie geiundeerde en opbouwende rede van den heer Snoek Henkemans en een gloedvol woord van den lieer Wagenaar. Chr. Histo- rischen en ook geestverwanten, gij liebt veel gemist en diep teleurge steld. SI. H. II. Geachte Redactie. Beleefd verzoeken ondergeteekenden opna me in Uw blad van het volgende. Voor eenigen tijd terug is door de diverse landarbeidersorganisaties aan de Wieringer- meerdirectie verzocht, om aan de arbeiders, werkzaam bij de Cultuurmij. een loonsverhoo- ging te willen toekennen, zulks in verband niet de prijsstijging van verschillende nood zakelijke levensbehoeften die plaats heeft ge had tengevolge van de devaluatie van de Gulden. Door de Wieringermeer-Directie werd als eisch gesteld aan de landarbeidersorganisaties dat zij met concrete gegevens zouden komen die een bespreking over loonsverhooging vruchtbaar zouden maken. Door de landarbeidersorganisaties, alsmede de W.-Meerdirectie werd aan de Middenstand in de Wieringermeer verzocht een vergelijkend overzicht te maken van de prijzen van de voornaamste levensbehoeften in April 1936 en April 1937. Door de Middenstandsvereeniging werd on der haar leden een uitgebreide enquette ge houden. Het resultaat van dit onderzoek werd in een rapport in de kortst mogelijke tijd aan Wieringermeerdirectie en de Organi- satie's uitgebracht Uit dit rapport bleek, dat inderdaad een niet onbelangrijke stijging in de prijzen van de noodzakelijkste levensbehoeften heeft plaats gehad. De onderhandelingen hebben echter voor de arbeiders niet het gewenschte resultaat gehad. De Minister stond geen loonsverhooging toe. Tot zoover zou er voor de Middenstandsver eeniging geen aanleiding zijn om er verder iets over te zeggen als niet het volgende fa beltje in den Polder wordt verspreidt. Er wordt n.1. door een deel teleurgestelde arbeiders rondverteld Dat ter conferentie is gebleken dat dat voor loonsverhooging geen aanlei ding is, doch de Middenstand in de Wieringermeer zou te duur zijn. gaat no ggeregeld wijziging, waardoor bij on middellijke stichting van een gemeente het plaatselijk bestuur al spoedig zou blijken niet meer een afspiegeling te zijn van de bevolking. Bovendien, zal de plaatselijke gemeenschap voorshands nog niet in staat zijn uit eigen inkomsten in haar huishouding te voorzien, zoodat ongetwijfeld een financiëele band met het rijk zou moeten blijven bestaan, zou al thans een plaatselijk bestuur zijn taak naar behooren kunnen verrichten. Thans valt moei lijk te overzien, op welke wijze een gemeente zou moeten worden uitgerust, terwijl niet vaststaat, dat bij den verderen opbouw geen moeilijkheden met een autonoom gemeente bestuur zouden zijn te wachten. De geheele Wieringermeer is voorloopig nog rijkseigen dom, in verband waarmede het weinig zin zou hebben reeds thans tot de oprichting van een waterschap te komen. Nog tal van revisie werkzaamheden aan de bestaande waterbouw kundige werken moeten worden verricht, waar van de kosten door het rijk zullen moeten v, orden gedragen. Beter dan door een water schap kunnen deze werken worden uitgevoerd door den bestaanden in het openbare lichaam te incorporeeren dienst, die met de uitvoering van deze werken vertrouwd is. Uit den aard der zaak zullen voorbereidende maatregelen worden getroffen, welke den overgang naar een waterschap, zoodra de tijd daarvoor rijp geacht wordt, vergemakkelijken. De werkingssfeer van het openbare lichaam over de gemeentelijke zorg in de Wieringer meer zal zich niet langer dan over vijf jaren uitstrekken. Tegen het einde van deze perio de mag worden aangenomen, dat de opbouw zich heeft voltrokken en de toestanden op verschillend gebied zich in die mate hebben geconsolideerd, dat inschakeling van een nor male gemeente mogelijk is. Het ligt in de bedoeling van de regeering, in de eerstkomende jaren de noodige aan dacht te schenken aan de stichting van meer kleine bedrijven in de Wieringermeer. Zij meent evenwel met deze kleine bedrijven niet zoo ver te moeten gaan, dat een rationeele bedrijfsuitoefening in gevaar wordt gebrach. Stille Pinksterdagen. De Pinkster dagen zijn in den Polder kalm verloo- pen, het vrij koude voorjaarsweer lok te weinigen tot een tocht naar den Polder Tweede Pinksterdag was het wel wat drukker, wat zich beperkte tot auto-verkeer van menschen die de bedrijven eens in oogenschouw kwa men nemen in verband met de a.s. verpachting. houdt vanaf MAANDAG 24 MEI 's morgens van 9.30 11.30 SPREEKUUR in café KOK, H.-hoef. Heele gebitten, alles inbegrepen f 30, met garantie. Vullingen f 2. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 20 MEI M. de R. dit is het waartegen het bestuur j nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER van de Middenstand in de Wieringermeer m het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te namens al haar leden met klem tegen op moet I Slootdorp. komen, daar èn Wieringermeerdirectie èn slechte weer en de ongunstig gekozen datum zullen wel invloed gehad heb ben op dit matige bezoek. Ondanks dit ging de voorstelling door en heeft de heer Maloitz met zijn prestatie's op telephatisch gebied het publiek weer voor groote raadsels ge plaatst. Zonder een enkele weifeling volbracht de heer Maloitz al de hem gegeven opdrachten, waaronder zeer ingewikkelde en was er soms eens een weifeling dan lag hem dit aan den ge leider. Het nummer blindlezen was vanzelf sprekend het hoogtepunt van den avond. Men stond gewoonweg versteld, hoe de mogelijkheid bestaat dat iemand met proppen watten in zijn oogen, daarover hechtpleister en een blind doek, en dan achter zijn rug willekeu rig bij het publiek afgehaalde briefjes foto's en dergelijke afleest. Het is raadselachtig, maar het gebeurt en suggestie lijkt ons bij dit experiment uitgesloten Ook zagen we weer iets nieuws in het programma. Men liet na melijk het publiek eenige zelfstandige naamwoorden opschrijven. Maloitz betastte geblindoekt dit papier en bracht dan geblindoekt deze woorden in teekenmg, o.a. hond en kraanvogel. Het blijkbaar voor Maloitz onbekende woord comalie-want, (een marine-uit drukking voor eetgerei) verzocht hij te mogen schrijen, wat het experiment er niet minder om maakte. Het was alles weer even interessant wat deze bijzonder begaafde man deed en het pubiek hoewel klein was opge togen. De heer Hermann Diederich vulde de avond aan als conferencier en liumo rist en liet eveneens een goede indruk achter. Door enkele liefhebbers werd nog een dansje tot een besluit gemaakt. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 23 MEI. NED. HERV. GEM Wieringerwerf nam. 2 uur Ds. Korndorfer. (voor Ds. Nijholt.) mten over gegevens van ae Middenstand A aICM l TDATTAn uit de Wieringermeer, doch de Landarbeiders- LULJnüVlAAlklN met 1KA11UK org. hadden o.a. hun inlichtingen ook betrok- BIEDT ZICH AAN tegen zoo billijk tarief ken van verschillende Coöperaties uit alle aeelen en plaatsen van ons land. Het onder zoek was dus verre van eenzijdig. De Voorzitter van de plaatselijke moderne landarbeidersorganisatie deelde in een on derhoud mede dat in een onderhoud mede dat in de cijfers van de Middenstand en de cijfers die verstrekt waren door de verschil lende Coöperaties geen noemenswaardige verschillen waren en dat het percentage dei- opgetreden verhoogingen gelijk was. Deze uitspraak zegt genoeg en levert tevens het bewijs dat door de Middenstand in de Wieringermeer normale prijzen worden bere kend, die de toets der critiek kunnen door staan. M. de Redacteur U nogmaals beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte. Het Bestuur van de Industriëele- en Handeldrijvende Middenstandsver eeniging „Wieringermeer." Mei 1937. Belangrijke Aanbesteding. Woensdagmiddag is in de „Unie" le Alkmaar door de directie der Zuider zeewerken aanbesteed de bouw van 46 boerderijen in de Wieringermeer. De laagste inschrijvers waren: Perceel I (7 boerderijen) H. J. Evers, Deventei*, f 95.000. Perceel II. (8 boerderijen) II. J. Eyers, Deventei', f 117.800. Perceel III (11 boerderijen) K. Ooms Breskengraaf, f 171.600. Perceel IV (9 boerderijen) G. v. Noor dcniie, Hoornaar, f 135.000. Perceel V (11 boerderijen) J. Geuze- broek, Medemblik, f 174.600. De gunning zal nader worden be kend gemaakt. HET OPENBAAR LICHAAM VOOR DE WIERINGERMEER. De memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Aan de memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer in zake het wetsontwerp tot in stelling van een openbaar lichaam voor de ingepolderde Wieringermeer en nader aan te wijzen ingepolderde of in te polderen gedeel ten van het IJsselmeer, is het volgende ont leend. De samenstelling van de bevolking onder- LOONMAAIER VOOR GRAS EN ZAAD. J. H. RANZIJN, Heer Hugowaard (Zuid). Uit voorraad leverbaar. Aannemer Wieringerwaard. op MAANDAG 24 MEI, 's avonds 8 uur in Café SMIT te SLOOTDORP. Lid der Tweede Kamer, Voorzitter van de Groninger Maatschappij van Landbouw, Lid van het Koninkl. Ned. Landbouwcomité. de goedgekeurde Premiestier DEKGELD f 7.—. Leden van de Fokvereeniging reductie. A. H00GEND00RN, ULKEWEG, SLOOTDORP.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2