ferste Seizoenwedstrijd ViSCHCLUB „VISCHVERWACHTING" ZITTING machine zich zoodra de propeller be gon te, draaien in beweging, raasde over het vliegterrein, waarna het toi groote ontzetting van de toeschouwers in de richting van Dover verdween. Onmiddellijk werden de politie en de brandweer van de omliggende plaat sen in kennis gesteld van het ge beurde. De machine vloog over de naburige plaatsen Hyth en Lympe en maakte daarbij de meest zonderlinge caprio len, zonder evenwel omlaag te stor ten. Pas na ruim een half uur kwam liet bericht, dat het vliegtuig bij Haw kinge tegen een boom was gevlogen en was neergestort, zonder dat hierbij ongelukken waren gebeurd. OP REIS IN EEN IJZEREN LONG. Een gevaarlijke en kostbare reis. „Daar gaat de dapperste man van de we- ïeld." Dit waren de woorden, waarmede de burgemeester van Peiping, Tsjin Te-tsjoen, Woensdag afscheid nam .van mr. Frederick B. Snite, toen deze de 15.000 km. lange reis naar zijn ouderlijk liuis te Chicago in de Vereenig- de Staten aanvaardde. Het is dan ook een reis onder omstandighe- .den welke vermoedelijk eenig zijn in de we reld. In Maart 1936 werd Snite aangetast door de ontzettende ziekte, die kinderverlamming heet. Hij herstelde, maar verloor het vermo gen adem te halen. Sinds dien tijd is hij in het leven gehouden door een „ijzeren long," een electrischen respirator, een ruim twee meter langen cylinder, waaruit alleen zijn hoofd te voorschijn komt. Zonder dezen res pirator zou Snite nog maar vijf minuten lucht kunnen krijgen. Thans is hij via Shanghai op weg naar huis en daar het gedurende de reis natuurlijk niet mogelijk is, electrischen stroom voor den res pirator te krijgen, is deze aangesloten op een draagbaren benzinemotor. Door China reist Snite met een specialen trein en de autoritei ten hebben voor een extra scherpe bewaking zorg gedragen om den rit een vlot verloop te doen hebben. De 26-jarige Amerikaan wordt gedurende de geheele reis vergezeld door een dokter en een paar verpleegsters, alsmede door een Schotschen technicus, William All- ston. Deze heeft tot taak, er voor te zorgen dat de draagbare motor behoorlijk function- r.eert. Wanneer Snite zich inscheept aan boord van de „President Coolidge" zal Allston de werking van den motor aan de scheepsmachi- nisten uiteenzetten, opdat deze zijn taak dan kunnen overnemen. Het is niet alleen een gevaarlijke, maar ook een uitermate kostbare reis. Alles bij elkaar zullen de kosten namelijk niet minder dan een milhoen gulden beloopen. De eenige die zich over den goeden afloop van het avon tuur niet bezorgd maakt, is de jonge Snite zelf. Aan zijn vader seinde hij Ik ga op weg, we zullen het winnen, va der En nauwelijks bevond hij zich in den trein, of hij riep al om biefstuk met uien. Want zijn eetlust laat niets te wenschen over. EEN ZOMERJURK een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILA Z ONNEBRUIN doet Uw huiskleur spoedig wijken. Doos 25 en 50 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 ct. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. ARBEIDSBEURS WIERINGEN. Telefoon no. 37, Hippolytnshoef. Openstelling Met ingang van Maandag 14 Juni '37 zal de Arbeidsbeurs geopend zijn Voor WERKGEVERS Op alle werkdagen, behalve Zaterdags 8.30 - 112.30 14.- - 17.30 18- - 19 u. Zaterdags van 8.30 12.30 uur. Voor WERKNEMERS Op alle werkdagen van 8.30 - 11 uur. Bovendjien Maandags, Dinsdags, Woensdags en Vrijdags, des avonds van 6-7 u. en Zaterdags van 12- -12.30 des namiddags. Donderdags van 6-7 uur des avonds alleen voor distributie levensmiddelen Aultotocht Ouden van Dagen. In de vergadering der commissie werd, zooals reeds is medegedeeld, besloten op Woensdag 16 Juni a.s. een tocht naar de Dierentuin te Amster dam te maken. De tocht zal worden gereden over Haarlem. Met groote dankbaarheid kunnen we terugzien op de groote medewerking dér burgerij met de vorige tochten. Moge het ook nu zoo zijn, als, de da mes de lijst prësenteeren. Ook doen wij wederom een beroep op de auto bezitters. Reeds kregen wij spontane toezeggingen doch we we ten, er zijn er zooveel noodig Doch als ieder medewerkt, dan komt de zaak bok dit jaar voor elkaar. Wij rekenen op aller steun. De Commissie. EEN HOOGE GAST. Zondagmorgen arri veerde voor het bekende restaurant Veltman te H.-hoef om ongeveer 11 uur een B.-wagen, (Friesland), welke op normale wijze een plaatsje op de parkeerplaats uitzocht. Toen het gezelschap zich aan een tafeltje had ge plaatst, bleek het al spoedig, dat niemand minder dan Zijne Excellentie Minister Oud hier met zijn gevolg de koffie gebruikte. Zon der opzien te baren vertoefde Zijne Excellen tie geruimen tijd in het restaurant, waarna de terugreis naar den Haag werd onderno men. Zooals bekend had de Minister den vorigen avond in Leeuwarden gesproken. DE WERKLOOSHEID. In de afgeloopen maand is het aantal werkloozen met niet minder dan 130 teruggeloopen. Ruim 100 per sonen werden in de Wieringermeer in het landbouwbedrijf tewerkgesteld. Het aantal werkloozen bedraagt thans nog 191, waarvan 133 in de werkverschaffing in de Wieringermeer zijn tewerkgesteld. Eind April was het aantal 321, eind Maart 363, eind Febr. 376 en eind Jan. 509. Ter aarde - bestelling J. J. BOSKER. Een mooi en langdurig leven is heengegaan met den persoon van den oiiden heer Bosker Een leven van hard werken tot op den dag, dat hij bedlegerig werd om kort te zijn een serieus en welbe steed leven, waarop zijn kinderen en bloedverwanten meer dan trotsch kun nen zijn Maandagmiddag is onder groote belangstelling het stofffelyk overschot van den heer J. J. Bosker aan de schoot der aarde toevertrouwd. Tegen 2 uur waren reeds vele vrien den, kennissen, collega's, zoowel van Wieringen, als van den vasten wal, tei Kerke aanwezig om nog éénmaal van nun eer jegens den ontslapene te ge tuigen. Vele grijsaards, waaronder uit het Tehuis van Ouden van Dagen, ston den reeds bij den dooden-akker ge schaard, stilzwijgende lieden, welke diep beseften, welke goede vader en vriend daar grafwaarts zou worden gedragen. Van /Harmonie", de, vereeniging waaraan vele Bosker's hun steun en sympathie gaven, waren vele leden m uniform aanwezig. Dit corps maak t^e een buitengewoon plechtige in druk, toen zij in corps-verband haar laatste saluut aan den doode brachten Wanneer allen zijJn gezeten en de tonen van het orgel „Gelijk het gras is ons kortstondig leven laat liooren, treedt als eerse spreker Ba. Van Beek naar voren, om bij de oaar, welke met prachtige gloemen was gedekt, troostvolle woorden te spreken tot naaste familie-leden. Ds. Van Beek leest uit Joh. 14 1-4 „Uw hart worde niet ontroerd Gij lieden gelooft in God, gelooft ook in Mij." In het huis mijns Vaders zijn ve le woningen anderszins zoude Ik het u gezegd hebben Ik ga henen om U plaats te bereiden. En zoo wanneer Ik henen zal gegaan zijn en U plaats zal bereid hebben, zoo kom Ik weder en zal U tot mij nemen, opdat gij ook mocht zijn waai- Ik ben. En waar Ik henen ga, weet gij en den weg weet gij" Vervolgens schetst spreker den over ledene als een man van groote werk kracht, zoowel op maatschappelijk terrein als in het geestelijk leven. Spr. heeft den ontslapene ook leeren ken nen als lid van den Kerkeraad im mer antwoordde hij op de hem ge stelde vragen met 'n krachtige en wel doordacht „Ja." Men kon er dan op aan dat dit ja ook inderdaad 'n beves tiging was waar men ten volle op aan kon. Het was 'n man die 'n werkelijk geloof bezat, en daarom zij het voor de achterblijvende kinderen 'n groote troost dat hij blijft voortleven, niet al leen voor hen, doch ook voor allen welke hem bij zijn leven gekend heb ben. Het is mij opgedragen (aldus Ds. Van Beek) hier bij dit scheiden de er kentelijkheid te betuigen van de Ker keraad voor 't vele werk en medeleven dat hij de kerk toedroeg en zijn voet sporen zijn dan ook waard nagevolgd te worden. Dan spreekt Burgemeester Kolff, niet alleen in zijn kwaliteit van Hoofd onzer Gemeente, doch inzonderheid als vriend, als mensch. In goed gekozen woorden sprak Burgemeester zijn groote waardeering uit voor den overledene als raadslid en ook als wethoudei\ De Heer Bos ker was geen gewoon, doch 'n buiten gewoon mensch. Vanaf Sept. 1911 tot Sept., 1935 was hij raadslid, vanaf Sept. 1917 tot en met Sept. 1931 was •hij Wetihouder (loco-Bujrgemeester.) Dit, (aldus Burgemeester, is wel het grootste bewijs van het vertrouwen dat de burgerij in hem stelde. Er is aandoening,, in Burgemeester's stem, als hij spreekt over den Heer Bosker als buurman en zijn adviseur in vele dingen. Burgemeester memoreert zijn komst op Wieringen, waarbij de Heer Bosker hem de ambtsketen omhing. Als derde spreker betuigt de Heer D. Minnes, voorz. van het Witte Kruis zijn deelneming aan de fam. Bosker („vader Bosker"), zoo zegt Min nescis immer een bestuurslid van onze vereeniging geweest waar men op aan kon, en scheelde hij ongeveer 'n kwart eeuw met ons in leeftijd, toch waren zijn opvattingen meestal over eenkomstig deonze. 'n Buitengewoon gewaardeerd ge baar was wel de komst van oud- Burgemeester Peereboom, welke na de Heer Minnes naar voren trad, en de familie mede namens zijn vrouw van hun deelneming betuigde. Ook deze spreker dankt van déze plaats den overledene voor al het goede wat hij tijdens zijn Burgemeesterschap van den Hleer Bosker mocht wedervaren. Als laatste spreker komt naar vo ren de WelEerw. Heer Deen. Deze spreekt als mensch tot mensch en ken schetst evenals Ds. Van Beek dat hier is heengegaan een verdienstelijk man. Vele woorden van /persoonlijke waardeering worden door den Heer Deen geuit; spreker meent „hier" geen afscheid te moeten nemen doch 'n tot weerziens te moeten uitroepen. Dan vindt de plechtige uitvaart plaats. Onder de tonen van 't orgel „Op bergen en in dalen en overal is God", schrijdt: de rouwstoet grafwaarts Een hard werker, een eerlijk mensch is heengegaan De oudste zoon, de heer O, J. Bos ker, dankt allen namens de familie, welke hier de laatste eer aan hun vader hebben beween. Een zacht windje speelt om de tee- dere bloemen alles lijkt zoo gelieel overeenkomstig de levenswijze Jvan den overledene. Hij ruste in vrede P. de G. Opening Kleuterschool Den Oever. Maandagavond waren vele ouders en autoriteiten verzameld in het Kleuterschoolgebouw (vroeger hulp gebouw der Christel, school) om bij de officieele opening der Kleuter school tegenwoordog te zijn. We zagen Burgemeester Kolff en Mevr. Wethouder Tijsen; de hoof den der Openbare scholen van Ooster- land en Den Oever, het hoofd der Christel, school, Aet verder onderwij zend personeel eh dan d'e Mandoline club „Oost-Wieringen" onder leiding van den hr. Jac. Bakker. die de ope- nings-muziek uitvoerde. De voorz. van het bestuur, de hee> Tansen sprak een welkomswoord in 't bijzonder tot Burgemeester en Wet houder en de Mandoline-club. Daarbij moreerde spr., dat hij 15 April j 1. de eerste plannen met Mevr de Haan- Bosker besprak en een vergadering Werd belegd. In 't eerst was er weinig resultaat, toch toen er met lijsten werd rond gegaan bleek hoe groot de sym- phatie en steun der burgerij was en nu reeds kaïl de Kleuterschool wor den geopend. Het bestuur had geen gemakkelijke taak, doch het is geslaagd en spr. brengt daarvoor een woord van dank ook aan den Edelachtb. Heer Burge meester en Mevr. de Haan-Bosker voor hun steun en vele en goede raad gevingen. verder aan Gebr. Boersen, aan N.V Posthuis te Haarlem, aan de heeren V. Bakker en Van Treuren, en het bestuur der Chr..Nat. School, die allen hebben raedegewerkt(. Tenslotte richt spr. zich tot de da mes Poeze uit Alkmaar en Jansen te Wieringen, die als hoofd- en hulp-on derwijzeres de Kleuterschool zullen leiden. Uw taak is niet gemakkelijk, aldus spr, maar het is 'n mooie taak en de ouders geven hun kinderen vol vertrouwen aan U over. Dan krijgt burgem. Kolff het woord. Alvorens deze school te openen, zegt spr., wil ik namens het Gem. Bestuur dank brengen aan het ijverige bestuur, dat met echt Oeversch initiatief de plannen heeft doorgezet, dank ook de medewerking van Mevr. de Haan- Rosker, die ook met zulk een grooi suicces de Kleuterschool te H.-Hoef heeft opgezet. Vooral voor kinderen uit groote huishoudens is de Kleuter school een pracht instituut onder deskundige leiding wordt hun karak ter gevormd en de onderwijzeressen hebben een taak die niet gering is. Ze moeten deze als het ware aanvoelen jen spr. hoopt dat zij daarin zullen sla gen en de school in een behoefte zal voorzien. Dan biedt een der dames den burge meester een schaar op een kussen aan en wordt het lint doorgeknipt, dat het beletsel vormde tot de toe gang van het gemeubileerde lokaal. Alle aanwezigen namen daarop het frissche lokaal in oogenschouw. De kleine lieve stoeltjes en tafeltjes, waarvan op elk een veld-bouquet prijkte was een lust voor de oogen en de ouders zullen zeker het gevoel heb ben gekregen, dat hun kleintjes hier wel goed bezorgd zijn. Het verdere gedeelte van den avond werd nog gezellig door gebracht. Ver verschingen werden aangeboden en de Mandoline-vereen, zorgde voor 'n opgewekte stemming. Wij vernamen van den voorz., den heer Jansen, dat heden Dinsdag reeds 50 kleuters de school zuhen vullen. Voorwaar een succes, maar aan de uitlatingen van de aanwezigen te hooren vermoeden we, dat dit aantal Igauw verdubbeld zal zijn. Dat de Kleuterschool te Den Oever groeie en bloeie, dit zij de leus. BOUWVERGUNNINGEN. Door het gemeen tebestuur is vergunning verleend aan den Heer Herm. Doves, tot verbouw en aanbouw aan zijn woning in de Nieuwstraat en aan den Heer J. Klein Czn. tot den bouw van een woonhuis in de Elft. AMSTERDAM—LEEUWARDEN. In verband met het steeds toenemende verkeer Holland- Friesland via afsluitdijk, doet zich de behoef te aan goede aansluitende wegen steeds ster ker gevoelen. Vooral in de route Wieringer meerHoornAmsterdam komen veel slechte gedeelten voor. Bij stukjes en beetjes worden hier echter verbeteringen aangebracht en in de groote verkeersweg ingeschakeld. Op 29 Juni vindt weer een belangrijke aan besteding plaats, n.1. het aanleggen van de aardebaan van het gedeelte de Hulk-Kleine Wijzend en het maken van twee bruggen en een veetunnel van gewapend beton in ge noemd weggedeelte en het maken van ver hardingen van parallelwegen en rijwielpaden 'met bijkomende werken in de gemeenten Avenhorn, Berghout en Hoorn. Rioleering Belterlaan. De rioleering van de Belterlaan is na gehouden inschrijving door het Gemeentebestuur gegund aan Joh. Pais, alhier. Keuring dienstplichtigen. Van de 29 jonge lieden uit deze gemeente die aan de keuring van den dienstplicht (lichting 1938) hebben deelgenomen werden er 20 geschikt verklaard voor den militairen dienst. Loop der bevolking. Ingekomen D. Jonge- ma uit HoogkarspelMw. A. C. Vroone- Terwoert uit Amsterdam K. en G. Dokter uit FranekeradeelMw. M. de Wilde uit Aals meer P. Koster en gezin uit Barrsingerhorn E. Weiland en gezin uit Anna Paulowna Mw. G. A. Stavast uit Anna Paulowna F. J. Droog ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Eerste keuring Schooltuintjes. Zooals wij on- angs reeds hebben medegedeeld heeft de heer Aalders, hoofd der school te Middenmeer een verkaveling gehouden van de tuingrond ond de school en speelplaats, voor de leerlin gen van de hoogste klassen. Zes en veertig leerlingen hebben de beschikking gekregen ever een hoekje grond, waarop zij naar be lieven, bloemen, planten of groenten mogen celen. Wij hebben er al op gewezen, dat hier in een groote opvoedkundige waarde schuilt. Onlangs hebben we nog in een ingezonden stuk kunnen lezen, wat er zooal vernield wordt door de jeugd in de aanplantingen. Het is daarom goed gezien van den heer Aal ders dat hij de groottere kinderen van zijn school het verantwoordelijkheidsgevoel gaat bijbrengen, voor een eigen stukje grond. Ten einde dit nog meer aan te moedigen, heeft de heer Aalders een keuring van de tuintjes ingesteld. Zaterdag heeft de eerste keuring plaats, de heer B. J. v. a. Bremen, Marion en Kramer waren bereid gevonden als keuringscommissie te fungeeren. Maximum kon ieder 30 punten behalen, ieder keurings- Üd nam een bepaald onderdeel voor zijn re kening en keurde dus onafhankelijk. Er waren 8 prijsjes beschikbaar, 4 voor de meisjes en 4 voor de jongens. Over het algemeen kan gezegd worden dat de kinderen er van gemaakt hebben wat ze konden. Natuurlijk liep het bij sommigen nog al tamelijk uiteen, doch de fouten zullen zoo langzamerhand wel verbeterd worden als er wordt gewezen. De uitslag was als volgt Meisjes le prijs Imke de Jong, 25 p.2e pr. Mart je Briek, 24 p.; 3e pr. Pietje Leijten, 23 p. 4e pr. Hilda Temmerman, 22 p. Jongens le pr. Leendert van Leenen, 24 p.; 2e pr. Jaap Slot, 23 p.; 3e pr. Bertus Meijerink 22Va p.; 4e pr. Piet Moes, 22 p. Aanbesteding. Zaterdagmiddag heeft te Slootdorp de aanbesteding plaats gehad voor een te bouwen garage, voor rekening van den Heer H. J. Eichenr te Slootdorp, onder archi tectuur van den heer F. Klein. De uitslag was als volgtfa. A. Kingma, Slootdorp f 3295 A. C. van Oeveren, Mid denmeer f 3336 Jac. Kingma, Middenmeer f 3370 L. Schotte Wieringerwerf f 3497. Partijtje hout verbrand. Zaterdag heeft Slootdorp de sensatie beleefd van een brandje. Op het haven-terrein lag een partij steigerhout afkomstig van de boertferijen-bouw van de fa. Smulderrs. Vermoedelijk heeft dé jeugd het zaakje aangestoken. De brandweer zorgde spoedig dat paal en perk werd gesteld aan de uitbrei- ding. Christelijk onderwijs. Naar wij ver nemen hebben een aantal ouders in den Polder een commissie gevormd, teneinde Christelijk onderwijs voor nun kinderen te krijgen in overeen- temming met de doopbelofte. Men wil nu trachten voldoende deelname te vinden om een bus te laten rijden naar Schagen. Een tweede Hervormde Predikant Bij de Orthodoxe groep van de Ned. Herv. Gemeenten in de Wieringer meer, circuleert momenteel een lijst, ten doel hebbende bij de Synode te verzoeken een tweede predikant' aan te stellen. uit Zijpe G. Lettinga en gezin uit Achtkars- pelen J. Punter en gezin uit Ooststelling- werf M. Kooistra uit TietjerksteradeelP. v. d. Zaag en gezin uit Grijpskerk Mw. A. E. v. d. FluitC. Douma uit Nederhorst den Berg F. Bruining uit TietjerksteradeelJ. Toren en gezin uit Vries J. Hof uit Boijl B. Poelman uit GrootegastP. Tijsen en gezin uit den HelderJ. de Keijzer uit Medembük K. Bijlsma en gezin uit Lemsterland Mw. C. de Wild-Wevers uit Zevenbergen Mw. G. A. Netelenbos-Netelenbos D. Bruinsma uit Fra nekeradeel K. Pol uit Texel, met gezin Mw. F. Boekholt uit Vlagtwedde Mw. A. M. Ri- nia-Wiegman uit Wonseradeel, S. v. d. Zee en echtg. uit Medemblik A. Schriener uit Grijps kerk M. d. Meijden uit Herwijnen H. J. Bevelander uit Burgh Mw. J. P. Willeboord- se-Cornelisse. Vertrokken D. de Jager en gezin naar Amsterdam J. J. B. de Leeuw en gezin nr. Rotterdam K. H. de Vries en echtgen. naar PurmerendL. J. Lanen en gezin nr. Rotter dam Mw. A. Vis nr. Nrd. Schadwoude Mw. J. J.Kagemakers-Kooij en gezin nr. Arnhem; Mw. E. Karreman nr. Nieuwerkerk a.d. IJsel C. Kossen en gezin nr. Amsterdam J. W. Weitkamp nr. Medemblik J. en H. Hiemstra nr. BarradeelW. vv. d. Ende en gezin nr. Vianen J. A. Snoijink nr. Rotterdam J. Mes- schendorp nr. DantumadeelH. Brander nr. Voorschoten A. Schreuder nr. Den Helder E. Visser nr. Roden ,J. v. Aken nr. Veghel en gezin Mw. A. T. Baan nr. Barsingerhorn; Jac. Visser en gezin naar SliedrechtWed. J. Wildenberg nr. Amsterdam Mw. J. M. ter Veer nr. Doetinchem A. P. T. Willems nr. Medemblik L. Wijbrandi en gezin naar Haarlem M. Th. Winterberg naar Ede. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes 4 voor de competitie een thuiswedstrijd tegen Petten 2 en kreeg weer eens een nederlaag. Het was trouwens een leuke wedstrijd met veel spanning en er werd door beide elftallen flink gescoord. De eindstand was 46, zoodat Petten deze wedstrijd heeft gewonnen. SUCCES II WEER EERSTE KLASSER N.H.V.B. In 1 D werd de promotie-degradatiewed strijd gespeeld door H.R.C. 5J.V.C. I en is na een spannende wedstrijd geëindigd in het voordeel van H.R.C. 5, 2—0. Door deze neder laag van J.V.C. is dit elftal gedegradeerd en komt volgend seizoen uit in de tweede klasse en H.R.C. 5 in de eerste klasse. Door deze overwinning van H.R.C. 5 is met een Succes II gepromoveerd en is weer eerste klasser geworden, en zullen het dus weer op nieuw in de eerste klas N.H.V.B. probeeren. De resteerende twee wedstrijden voor Succes hebben geen beteekenis meer en kunnen geen ■verandering meer brengen, j De sand is als volgt H. R. R. 5 3 2 1 0 8—3 5 Succes 2 2 1 1 0 52 3 1J. V. C. I 3 0 0 3 3-11 0 j SUCCES I— W.F.C. I. Naar wij vernemen zal Succes I as. Zondagavond een vriend- schappelijke wedstrijd spelen tegen W.F.C. I uit Wormerveer. Met het oog op de heette middaguren wordt deze wedstrijd 's avonds om 7 uur ZONDAG 13 JUNI a.s. Inleggeld 25 cent. Opgave voor deelname SLOOTWEG 10, SLOOTDORP. en bij G. KROEZE te SLOOTDORP. KOSTGANGERS GEVRAAGD bij E. v. d. WOUDE, Meeuwstraat 28 Wieringerwerf. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Middenmeer. DONDERDAG 10 JUNI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. Prijs per Kg. geslacht gewicht in centen. Kwaliteit. Beneden Van Van Van Van Van 50 54 58 67 76 50 kg. tot tot tot tot' tot 53 57 66 75 85 kg kg kg kg kg IA naar 63 66 68 66 64 IB HA kwali- 61 64 66 64 62 IC IIB IIIA teit 59 62 64 62 60 IIC IHB max. 57 60 62 60 58 IIIC 52 55 58 60 58 56 CC cent 53 56 58 56 54 Onder geslacht gewicht wordt ver slaan hert koud gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd mei 2 pCt. De voorwaarden, waaronder de var kens geleverd moeten worden, ezooals zij het laatst zijn vermeld in de publi catie d.d. 24 April j.T, zijn ongewij zigd gebleven. Prijzen varkens bestemd voor bacon- bereiding. De Nederlandsche Veehouderij Cen- Itrale maakt bekend, dat de prijzen 'voor de met ingang van Maandag 7 Juni 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, ver hoogd zijn met 2 cent per Kg. ge slacht gewicht. I Deze prijzen zijn tot weder-opzegging als.volgt VAN GRIEZELEN TOT DIESELEN. De Haagsche Post schrijft En dan mogen wij, in aansluiting hieraan, ook nog even den titel verklaren, welken wij aan het denkbeeldige boek hebben gegeven „Van openlucht-spoorwagen tot Dieseltrein." Openlucht-wagen Ja. Het zal de meesten onzer lezers vermoedelijk met eenige verba zing vervullen, te vernemen dat die eerste treinen geen dak hadden. Men zat er eenvou dig in de open lucht. Als men de afbeeldingen uit dien tijd ziet, schiet men in een lach. Het gevolg van die openluchtmanoeuvres was, dat herhaaldelijk verschillende voorwerpen, die in de netten (of op de planken) boven de hoofden der reizigers werden geborgen, uit den trein vielen,, zoodat men beambten langs de rails liet loopen, om ze op te rapen. Zoo'n trein leverde ook een kleurig gezicht op, want de wagens waren, naar gelang der klassen, in verschillende kleuren geschilderd. Het lijkt ons nog gezelliger dan de diligence en de roefjes. Het is dan ook geen wonder, dat het vertrek van eiken trein met eenige plech tigheid gepaard ging, waarbij met een groote bel veel leven werd gemaakt. Daar kunnen wij nu wel om lachen, maar voor onze voor vaderen was het dan toch maar een gebeur tenis. En men moet niet denken, dat die eer ste treinen algemeen met geestdrift werden begroet. Volstrekt niet. Verschillende men- schen griezelden er van en vertikten het om in zoo'n duivelsding plaats te nemen. Niet al- zoo onze roemruchte Jacob van Lennep. Die schreef een groot vers ter eere van „de aan- leggers en begunstigers van de ijzeren spoor weg van Amsterdam op Haarlem," waaraan wij slechts deze enkele regels willen ontlee- nen 't Is roemrijk over de ijzeren banen Waar spoorslag noodig is noch zweep, Te rollen door 't verbaasd Polaneh Met onafzienbren wagensleep, Van 't Y naar Haarlem wel te stoomen Als waar' de tijd teruggekomen Toen langs de barre Noordzeestroomen Aan Scheveningens. oeverzand, Prins Maurits met den Vlamings wagen, Op vleuglen van den wind gedragen, Vooruitstoof langs 't verwonderd strand. Welke poëet geeft ons, bij het naderend eeuwfeest, een ode op den Diesel MARKTBERICHTEN. Marktbericht Jac. Knoop Amsterdam Admiraal de Ruyterweg 196. Tel. 81431 Van alle kanten komen nog- de oude aardappelen los, zelfs puike partijen

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2