Poot-Aardappelen Een Goed adres Winkeliers Inkoop - Combinatie KMoras! KROEZE W. I. c. WIERINGER COURANT. MICHAIL TOECHATSJEFSKI. HOOFDPIJN, KIESPIJN, ™mD02 BOSKER'S VULPENHUIS UW VULPEN Te koop VOOR DAMES- en HEEREN KAPPEN. TWEEDE BLAD ZATERDAG 19 JUNI No. 68. BUITENLANDSCH NIEUWS. WARMTEGOLF IN DEN WINTER. ARGENTINIË. Ondanks het feit, dat Argentinië midden in den winter zit, is tien dagen geleden een warmtegolf begonnen, die den oogst schade heeft toegebracht. Sprinkhanen uit den Chaco zijn de provincie Corrientes binnen gedrongen. ALLE HOOGSTE LEIDERS VAN WIT RUSLAND ZIJN DOOD. Tsjcrwiahow en Goloded waren bekend als vooraanstaande communisten. Be zelfmoord van Tsjerwiakov heeft in Rus land veel opzien gebaard, daar hij in het ge- heele land zeer goed bekend stond. Hij was bijzonder populair in zijn republiek Wit- Rusland, waar hij de „roode president" werd genoemd. Hüj is zeventien jaar lang voorzitter van het centraal executief comité voor Wit- Rusland geweest en het volk stelde hem naast Kalinin als nominaal hoofd van de Sowjet- Unie. Hij is ook jarenlang een van de zeven ondervoorzitters van het centraal executief comité van Sow jet-Rusland geweest en heeft eenige malen in Moskou decreten onder teekend als plaatsvervangend hoofd van den staat. Niemand gelooft dat hij wegens fami- lieredenen zelfmoord heeft gepleegd. De ont wrichting van de militaire, administratieve en politieke machinerie in Wit-Rusland is door dezen dood volledig geworden. Goloded, die voorzitter was van den raad van volkscommissarissen voor Wit-Rusland, is als saboteur in hechtenis genomen. Generaal Oeborewitsj, de oppperbevelhebber van het leger van Wit-Rusland, is doodgeschoten en generaal Boelin, zijn onderbevelhebber, is spoorloos verdwenen. Vijf leiders van de com munistische partij-organisatie in Wit-Rus- leand, zijn als vijanden des volks gebrand merkt. Tsjerwiakov is altijd nauw verbonden ge weest met het roode leger, waarvan hij negen tien jaar geleden een der organisatoren was. Hij had een zeer actief aandeel in den strijd om Petrograd in 1917. Toen hij later den mi litairen dienst vaarwel zeide, viel hem de zeer zeldzame eer te beurt, dat een regiment naar hem werd genoemd. Goloded was ook nauw verbonden aan het roode leger en is tien jaar lang hoofd van de administratie in Wit-Rusland geweest. De regeering te Moskou heeft heden aan gekondigd, dat de ontdekking van de sabo teurs nog maar een begin is en dat deze ont dekking op groote schaal zal worden voortge zet. Officieel is de benoeming van generaal Gaiiit als commandant van het militaire district van den Oeral aangekondigd. Hij is in den burgeroorlog een actief leider geweest. Hij nam deel aan de verovering van het win terpaleis in Petrograd. Wat er met'zijn voor ganger, generaal Garkavy, is gebeurd, is niet bekend. Deze was een pupil van Toechats- jevski. Vioolbouwer en Veldmaarschalk. Michail Toechats jeski, één van de acht onlangs geëxecuteerde officieren, -WUL.S ccn vau tie mcvkwaavdigslc figu- ren van Sowjet-Rusland. In zijn per soon vereenigden zich de overleverin gen der YVestersche beschaving met de kenmerken der Russishe geestes gesteldheid tot een vreemdsoortig, voor ons moeilijk te begrijpen pyscholo gisch beeld. Met beliuip van zijn mili taire organisaties de geheele wereld te ontwrichten dat beschouwde hij als zijn eenige levenstaak. Aan zijn veelbewogen leven is thans door den kogel een plotseling einde gemaakt. Gedurende al den tijd, dat deze man voor Stalin werkzaam was, hoorde men slechts weinig van hem. Hij ver scheen korten tijd in Londen of in Parijs. De dagbladen schreven enkele korte regels. Dat was alles. Hij hield zich dan ook liefst op den achtergrond waar hij een zeer veelsoortige en in tensieve activiteit aan den dag legde. Naast zijn drukke bezigheden deed liij veel aanhij dweepte met litera tuur, voornamelijk met Fransche. Hij had zijn hart verpand aan de mu ziek en vervaardigde in zijn vrije uren violen, die volgens het oordeel van deskundigen tot de meesterwerken der viooiüouwkunst behoorden. In het avontuurlijke leven van maar schalk Toechatsjefski weerspiegelt zich de historié van een der bloedigste omwentelingen der wereldgeschiede nis. Michail Toechatsjefski werd als laatste telg van een va.11 de oudste ade- iijke famiiies van het tsaristische Rus land in 1893 geboren. Opgevoed door Fransche gouvernantes maakte zich spoedig een groote liefde tot de Fran sche letterkunde en de Fransche le venskunst bij hem .merkbaar. Spoedig leerde hij piano spelen en het kon ge beuren, dat hij somsr uren lang bij de piano zat, verdiept in zijn eigen we reld van fantasie en (Lroomen. Toen hij in het cadettenkorps te Moskou werd opgenomen, viel hij op door zijn ongewone begaafdheid en zijn onstuimig temperament, maar ook door zijn verbazingwekkenden aan leg de moeilijkste en .'strategische op gaven met speelschs gemakkelijkheid op te lossen. De liefd e tot al wat Fransch was bleef h em evénwel bij. Nochtans las hij insUede van belletris- tische en aesthetisch< boeken nu lijvige werken over het lei ren van Napoleon en over de geschiedt mis van de Napo leontische oorlogen. Toen hij de cadett enschool als een van de beste leerlin g-en verliet, kwam hij als luitenant in het Semenofski- regiment te Petersb urg. Toen de wereldoo rlog uitbrak, zag hij zijn groote kan s gekomen. Hij kreeg het bevel ov( ;r een -compagnie, veroverde een Oos' tenrijksche batterij door een stormaar jvail en hoopte met een hooge militaire onderscheiding te worden beloond. Dank zijn afgunstige vrienden, die tegen hem intrigeerden, bleef de verwachte onderscheiding evenwel uit met het gevolg, dat de on stuimige jonge officier in het geheele tsaristische regime een belemmering van de carrière ging zien. Bij het offensief van den Duitschen generaal Mackensen, waarhij de Rus sen uit de Karpathen werden gedre ven, werd luitenant Toechatsjefski ge vangen genomen en voorloopig te Stralsund ge-interneerd. Hij trachtte uit het interneeringskamp te ont vluchten en slaagde er ook in, met 'n visschersschuitje het eiland Rugen te bereiken. Daar werd hij door een hoer ontdekt en weer naar Stralsund teruggebracht. Ondanks de verscherp te bewaking stelde hij nog enkele kee- ren pogingen tot ontvluchting in het werk en werd daarom van het eene kamp naar het ander getransporteerd. Bij een van zijn ontvluchtingen be reikte hij bijna ook de Hollandsche grens, maar werd, enkele meters van net begeerde doel, door een Duitschen grenspost aangehouden en gearres teerd. De „wilde Rus" zooals men hem spoedig ging noemen, kwam daarna m het interneeringskamp hij Ingol- stadt in Beieren. Omstreeks dezen djd brak in Rusland de omwenteling dit. Met gloeiende belangstelling volg de Toechatsjefski de berichten over de bijzonderheden van deze beweging, zooyer zij in het kamp konden door dringen. Vol geestdrift sprak hij met zijn kameraden over de gebeurtenissen in Rusland. Hij ontvluchtte. Ditmaal werd zijn poging met succes bekroond. Enkele maanden later meldde zich 'n mager, gehavend jongmensch bij Trotski, die toen de opperste krijgs heer van Sowjet-Rusland was. In zijn ingevallen gezicht gloeiden twee fana tieke oogen,. Luitenant Toechatsjefski bood zijn diensten aan. Trotski begreep onmiddellijk, dat deze jongeman een groot militair ta lent bezat en steunde hem, zooveel hij maar kon. De Russische oorlog brak uit en Trotski gaf den 'amper 25-jari- gen officier de belangrijkste strategi sche functie het opperbevel over de Wolga-armee Hij kreeg een eigen salonrijtuig en raasde van het eene frontdeel naar het ander. In een afdeeling van zijn salonwagen richtte hij een kleine werk plaats in, waai* het merkwaardig naar spiritus, lak en hout ging ruiken. De roode maarschalk herinnerde zich weer zijn oude liefhebberij hij bouwde vio len, die hij bekenden Russichen mu sici ten geschenke gaf, omdat hij zelf niet viopl kon spelen. Urenlang hield hij zich bezig- met het afmeten en - lij men van zijn. Instrumenten. "Hij ver gat zijn geheele omgeving. Hij was weer net als vroeger, toen hij als kind bij de piano zat Ie droomen en te fan- taseeren. DE DIESELMOTOR VIERT 'N JUBILEUM. 1897 1937 Een en ander uit het leven van zijn uitvinder. Het zal binnenkort veertig jaar geleden zijn, dat Rudolf Diesel zijn motor uitvond. In Buitschland zal dit feit worden herdacht, o.a. te Essen, waar de uitvinder in zijn eigen labo ratorium den eersten, bruikbaren Dieselmo tor tot stand bracht. Diesel was een zoon van een Duitschen va der hij werd geboren te Parijs, 18 Maart 1858. Hij ontving zijn onderricht in Parijs en be zocht later de Industrieschool te Augsburg en nadien de Technische Hoogeschool te München, welke hij in 1879 verliet. Daarna werd hij assistent van Von Linde, die ver maardheid verwierf door het vloeibaar ma ken van lucht. Langen tijd was Diesel werk zaam als civiel ingenieur. Allerlei proefne mingen werden door hem verricht. Om zich geheel aan de technische wetenschap te kun nen wijden, liet hij voor eenigen tijd zijn functie als civiel ingenieur rusten en publi ceerde een in 1883 uitgegeven werk, dat groo te waardeering vond, doch in technisch we tenschappelijke kringen aanleiding gaf tot een heftigen woorden- en pennestrijd. „The orie und Konstruktion eines rationellen Warme-motors" heette het boekwerk, dat zooveel opzien baarde. Inusschen werkte Diesel aan zijn levens werk, den thans beroemden Diesel-verbran dingsmotor door middel van samengeperste lucht. In Februari 1892 vroeg hij patent aan en een jaar later een aanvulling, waarmee de grondslag was gelegd voor den naar hem ge noemden motor. Friedrich Krupp A. G. te Essen richtte in samenwerking met de Machinenfabrik Augs burg voor Diesel een laboratorium in, waar na jaren van hard werken in 1897 de eerste bruikbare Diestlmotor tot stand kwam. Deze had een capaciteit van 20 P.K. De machine is thans te bezichtigen in het Duitsche Mu seum te München. Diesel's vurigste wensch zijn motor in de toekomst van groot nut voor de techniek te mogen zien, is in vervulling gegaan. De Dieselmotoren zijn in den tegen- woordigen tijd van groote waarde. Zij brach ten een volledige omwenteling op technisch terrein en in het bijzonder op dat van de scheepvaart. Hoe groot de beteekenis der Dieselmotoren is blijkt wel uit het feit, dat de Geallieerden na den oorlog van Duitschland de uitlevering van het Dieselpatent verlangden en verkre gen. Langzamerhand gingen alle Europeesche fabrieken over tot de aanschaffing van Die selmotoren. De aanvrage voor Dieselmotoren werd steeds grooter. De uitvinder zelf heeft het verheugend feit mogen beleven, dat kort vóór zijn geheimzinnigen dood reeds 300 mo toren uitsluitend voor de scheepvaart, werden afgeleverd. Omtrent het principe van den Dieselmotor gaf Diesel zelf een verklaring, welke luide .De Dieselmotor is een machine, waarin de brandstof zonder eenig voorafgaand proces onmiddellijk uit den eylinder wordt omgezet en verder zoo nuttig gebruikt, als de stand der huidige techniek dit toelaat." Ook de Nederlandsche Spoorwegen hebben het gebruik van den Dieselmotor op prijs we ten te stellen. Zij hebben een aantal z.g. Die seltreinen aangeschaft, welke op de voor naamste trajecten van Nederland loopen. Ömtrent den dood van ir. Diesel tast men tot op heden nog in het duister. Het is be kend, dat Diesel in 1933 een reis naar Enge land ondernam. Te Hoek van Hollland stapte hij op de „Dresden", om aan Harwich voet aan wel te zetten. Onderweg is de uitvinder spoorlo- erdwenen. Wat de oorzaak van Diesel'} Taeimzinnigen dood is, weet men niet, v wel is bekend, dat langen tijd na zijn vt-^wijning het lijk van den ingenieur door een schipper we-'jr^ opgevischt. Uit enke le voorwerpen, welké zich in de kleeren van den verdronkene bevonden, kon men opma ken, dat men het lijk van ir. Diesel had ge vonden. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist-. BINNENLANDSCH NIEUWS." De smokkelende chauüfeur. Zijn firma, die van niets wist voor f '7000 benadeeld. Dezer dagen werd gemeld de aan houding nabij Mook van een Amster damschen chaufieui wegens bet smok jkelen van ongebanderolleerd sigaret tenpapier in de vrachtauto van zijn werkgever. Bij de aanhouding ging de chauffeur aan den haal met achterla ting van auto en inhoud. De smokke laar is naderhand te Amsterdam aan gehouden en naar Mook overgebracht. Bij het onderzoek is gebleken, dat de chauffeur door deze ongeoorloofde handelingen zijn firma voor ongeveer 7000 gulden heeft benadeeld De firma; die van deze smokkelzaak in het ge heel niet op de hoogte was, wordt namelijk verplicht tot het betalen van invoerrechten en boete, terwijl de au to verbeurd is verklaard. De chauffeur blijkt een geraffineerd smokkelaar te zijn, die zich reeds vroe ger aan verschillende smokkelarijen heeft schuldig gemaakt, daarbij ge bruik makend van den goeden naam van de transportfirma, waarbij hij in dienst was. De aangehoudene is weer op vrije voeten gesteld. Medemblik. De dilettanten tooneel vereeniging ^Hierna Beter" aangeslo ten bij den „Bond van Dilletanten Tooneelvereenigingen in West-Fries land", heeft thans na de zoo succes volle Kunst-avond van Mevr. Eslher 'de Boer-van Rijk, welke voor deze ver eeniging naar afscheids-voorstelling gaf, besloten, om in het as. winter seizoen een groote Nationale Tooneel wedstrijd te houden voor dilletanten Tooneelvereenigingen eri Rederijkers kamers in Nederland. Voor deze wedstrijd bestaat hij di verse vereenigingen evenals het vorige seizoen weer groote belangstelling. Thans kwamea reeds aanvragen tol deelname binnen uit Haarlem, Zaan dam, Hilversum en Gouda. GEMEENTE WIERINGEN. Onze Mandoline-club voor de AVRO-microfoon. Het schijnt thans zeker te zijn dat O.K.K. onder leiding van den heer P. Jongkind voor de Avro-microfoon zal spelen. Wij raden derhalve onze plaatsge- nooten aan Stemt Zondag 11 Juli a.s. af op de AVRO (1.20-2 uur) IJ zult dan door de aether hel snaren-spel van onze dames kunnen bewonderen. Nieuwbouw. Ons wordt medege deeld, dat de heer His Wilms een woonhuis laat houwen in de Elft vóór zijn garage aldaar. Een en ander is op gedragen aan de fa Gebr. Boersen. Zoodat naast het nieuwe Boeren leen bankgebouw ook weer een nieuwe woning zal verrijzen, hetgeen het aan zien van de Elft zeer zeker niet zal schaden. SUCCES-NIEUWS. Zondag gaat Succes 2 naar J. V. C. I (Julianadorp) om daar voor de promotiewedstrijden te spelen. Weet Suc ces deze wedstrijd te winnen dan heeft zij deze overgangswedstrijden royaal gewonnen, Door de flinke overwinning van verleden week staat zij thans op de bovenste plaats. Opge past dus hoor Aanvang der wedstrijd om 10 uur. CONCERT HARMONIE TE WESTERLAND. Naar wij vernemen, zal thans het onlangs uitgestelde concert van de muziekvereeniging „Harmonie" worden gehouden op Zondag 4 Juli a.s. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 20 JUNI. NED. HERV. GEM. H.-hoef vm. 10'/2 uur Ds. van Beek. Oosterland nam. 2 uur Ds. van Beek. Doopsbediening. DOOPSGEZ. GEM H.hoef voorm. half elf (Z.T.) Ds. de Wilde EVANGELISATIE Den Oever vm. 10 uur de heer O. Deen. Hippolytushoef nam. 4.30 uur de hr. O. Deen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. DE OOGST WEER IN ZICHT en daarmede nadert weer met rasse schreden de drukke tijd, In verband hiermede komen ook reeds weer de seizoenarbeiders bij de Cultuur Maat schappij om het te kort aan werkkrachten aan te vullen. Sommigen nemen intrek in 't kamp, anderen voorzien zich van een kost huis. Het schijnt echter allen lang niet goed te bevallen daar er reeds weer eenigen de zak bij elkaar gepakt hebben en weer de terug weg aanvaarden. VOLKSTUINTJES. De volktuintjes staan er verbazend goed voor. Wel is waar is van som mige koolsoorten weinig of niets terecht ge komen, doch de aardappelen en boontjes staan prachtig en werkt het weer mee, dan belooft de oogst zeker heel wat voor de toe komst. Internationaal Landbouwcongres zal de W.-Meer bezoeken. Het internatio naal Landbouwcongres wat momen teel in ons land wordt gehouden, zal Dinsdag 22 Juni a.s. een excursie naar den W.-Meerpolder maken. Het circa uit 170 personen bestaande gezelschap, zal onder leiding staan van Ir. Sme ding en eenige inspecteurs van de Cul tuur maatschappij. De lunch zal worden genuttigd in de Hotels te Middenmeer en Slootdorp. Onze politie als verkeers-opvoeder van de jengd. Vrijdagmiddag half vier. De school te Slootdorv komt uit en een joelende groep meisjes en jongens komt naar huiten. Een deel er van pakt de fiets uit het rijwielhok en in optocht trek ken zij de Kerkstraat in, de Brink op om vervolgens de verschilende zijwe gen in te slaan. Op de kruising Brink-Nieuwe Slui- zerweg, staan drie polder-politie mannen, en houden controle op we genkaart, rijwielplaatje, enz. De fietsende schooljeugd rijdt onbe zorgd op de politie-mannen toe, schots en scheef langs de weg alsof de weg van hen alleen is. Plotseling klinkt uit de mond van 'n politieman het bevel om af te stappen, hoewel zij hen reeds gepasseerd zijn. Wij vreezen controle voor de jeugd en zien in gedachten reeds betraande gezichten. Doch de politie heeft voor het belastingmerk van de school jeugd geen belangstelling, doch gelast de heele optocht terug te gaan en bij* de Kerkstraat opnieuw op te stappen, rechts van den weg te rijden, bel-sig- naal te geven bij afbuiging naar rechts of links. Wij halen verruimd adem en onze waardeering stijgt voor de politie mannen bij dit stukje opvoeding langs de weg. Luid bellend, keurig recht en richting" aangevend, passeert de kara vaan met uitgestreken gezichten de politie voor de tweede maal. Als ze het nu maar onthouden. Failliet verklaard. De aannemers firma Camerling en v.d. Weg te Dor drecht, die verleden jaar een groot aantal boerderijen in den Polder heb ben gebouwd, is in staat van faillisse ment verklaard, alsmede de twee fir manten de heeren F. Camerling en v.d. Weg. Het groote verlies wat deze fir ma geleden heeft op den houw van de boerderijen, zal wel mede eén oorzaak eijn van de déconfiture van deze firma. Curator is Mr. Blassé te Dordrecht. Kerkenbouw te Wieriugerwerf. Thans worden te Wieringerwerf bo ringen verricht voor een Ned. Ilerv. Kerk en een Gereformeerde Kerk. De bouw van een Geref. Kerk staat reeds vast. Architect Rothuizen te Arnhem is opgedragen een plan te maken voor een Kerk met 300 zit plaatsen eventueel uit te breiden tot 420 plaatsen. Ambtdragers bevestigd. J.l. Zondag zijn de heeren H. K. Mollema. D. Ste vens, F. Verstrate en J. Provoost als ambtdragers in de Geref. Kerk te W.-Werf bevestigd door Ds. Chr. v.d. Vliet. Ds. Donner sprak namens de Clas sis. Met deze bevesting is Wieringer werf een zelfstandige Kerk geworden. De verandering van de schooltijden. Naar ons werd medegedeeld zal te gen de verandering van de schooltij den, die a.s. Maandag in zal gaan, door verschillende groepen uit de be volking bezwaar worden gemaakt bij de betreffende instanties. O.a. te W.-Werf waar alleen de jeugd uit het dorp de school bezoekt wordt ernstig bezwaar gemaakt. Geslaagd. De beer J. Bos, ambtenaar ter Secretarie te W.-Werf slaagde j.l. Donderdag voor het' examen „Ad ministratie en controle der gemeente- financiën." Aardappel selectie-bedrijf. De heer L. Kuypers, een van de pachters die met Mei den Polder is binnengekomen heeft een bedrijf aan de Schelpen- bolweg. De heer Kuypers die afkom stig is uit Menaldum (Fr.) had daar naast zijn veehoudersbedrijf tevens 'n selectiebedrijf in hoofdzaak voor aard appelen. Hij genoot daar een uitsteken de reputatie met z'n pootgoed wat jaar op jaar in de hoogste klasse st,ond genoteerd. Ook op de nieuwe gronden heeft de heer Kuypers dit neven-bedrijf aange vat en mag het genoegen smaken dat zijn gewas aan de stam reeds in klasse A staat aangegeven. Gedurig ziet men dan ook excursis- ten en andiere belangstellenden stil houden bij het bedrijf. En wijst men elkaar op de prachtige stand van het gewas; De heer K. wil trachten voor z'n be drijf afzet voornamelijk in den Polder te vinden. Een poging waarmede wij hem van harte succes toe wenschen. PERSBERICHT. BEWERKINGSPREMIE VLAS. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de bewerkingspremie voor vlas van oogst 1937, dat overeenkomstig de bepalingen van het Reglement Steun Vlas oogst 1937 is verkocht, tot nadere aankondiging gemiddeld f .40.- per ha zal bedragen, voor waterroot-bewer- king, klasse 1. Voor andere bewerkingsmethoden zal de bewerkingspremie worden berekend op grond slag van de bekende verhoudingen. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 20 JUNI. NED. HERV. GEM Middenmeer 's avonds 8 uur N.T. Ds. Nijholt. NED. HERV. EVANGELISATIE W.-werf vm. 10 uur n.t. Ev. K. Kiewiet. Middenmeer nam. 2.30 u. n.t. Ev. K. Kiewiet. Zondagavond 8 uur n.t. Jongelieden-samen- komst in het Vereen. Gebouw achter de Herv. Kerk te Slootdorp. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp vm. 9.30 uur t>s. C. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 2.30 uur Leesdienst. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenmeer 9.30 uur Cand. A. M. Spiering van Groningen. Middenmeer nam. 2.30 uur Ds. Chr. v.d. Vliet, GEREF. KERK WIERINGERWERF W.-werf nam. 1.30 uur Cand. A. M. Spiering. W-werf 'sav. 7 uur Cand. van Eerden van Den Oever. Bij ons vertrek naar elders roepen wfj vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. FAM. SPIT, Sluis 5, Wieringermeer. H.-hoef Middenmeer Repareert Snelle, correcte afwerking PRIMA TE VELDE STAANDE (KLASSE A) BINTJE, EERSTELING, EIGENHEIMERS EN ALVA. Voor belangstellenden dagelijks te bezichtigen. L. KUIJPERS, Aardappelselectiebedrijf, Schelpenbolweg, Slootdorp. SLOOTDORP. ZOMER - DIENST - REGELING Nederlandsche Spoorwegen voorhanden in Boskers Boekhandel H.-HOEF -- MIDDENMEER. Die wenschen deel te nemen aan het W. I. C. - REISJE naar AMSTERDAM op 2 JULI a.s. kunnen zich opgeven tot en met DINSDAG 22 JUNI bij onderstaande winkeliers, die tevens nadere inlichtingen verstrekken. TE MIDDENMEER BIJ J. VARKEV1SSER. TE SLOOTDORP BIJ A. VAN OERS.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4