Poot-Aardappelen bruins Dekzeilen CINEMA DE HAAN - WIERINGEN SAN FRANCISCO GARNALEN DROGERIJ TE WIERINGEN? CINEMA DE HAAN - WIERINGEN SAN FRANCISCO Tb koop ZITTING wees de inleider er dan ook op. dat het Instituut als plicht had, om zoo veel mogelijk de belangen van de ak ker-, weide- en tuinbouwbedrijven in het oog te houden. Hij wees er op, dat overal in Nederland pogingen wer den gedaan, om door doelmatige be werking de gronden te verbeteren of door speciale werktuigen, zooals de motor-wiedmackine, de schade aan de gewassen tot de kleinste proportie te rug te brengen. Deze motor-wiedma- chine had bij prof. Visser de mee ning doen postvatten, dat een machi ne geconstrueerd moest kunnen wor den, die, behalve voor schoffelen, óók voor andere doeleinden, zou kunnen worden benut. De prijs van een derge lijk werktuig mocht, gezien de omstan digheden op landbouwgebied, niet hoog zijn, enwas het werktuig in derdaad practisch, dan zou het be taald .moeten kunnen worden door af schaffing van een of meer paarden, dus feitelijk met gesloten beurs. Het instituut is uitgegaan van het standpunt, dat het aantal van de hand gedane auto's bijna onbeperkt groot is. Honderden van die auto's worden niet afgekeurd omdat de motoren of de overbrengingen versleten zijn, maar omdat ze door mooiere of comfortabe ler wagens zijn vervangen. Zoekt men dus uit dien voorraad de goed bruik bare auto's uit, dan heeft men voor een geringe kapitaals-uitgave het be gin van den goedkoopen landbouw trekker. Om dezen trekker voor landbouw doeleinden bruikbaar te maken, moest den draaicirkel verkleind worden. Hoe korter de machine aan het eind der akkers kan wenden, des te beter. Be gonnen werd dus met de verkorting van de wielbasis door de achterwielen meer naar voren te brengen. De tweede eisch, welke werd gesteld, was het geschikt maken van den trek ker voor het grootste aantal rijdende, zoowel als stationnaire werktuigen, zooals dorschmachines, bietensnijders, stroosnijders, meelmolen, houtzaag- machines enz. Maar ook voor het aan drijven ,van grasmaaimachines, gras- drijven van grasmaaimachines, graan- maaier-zelfbinders, machines voor het boomen enz. enz. Eerste eisch hiervoor was het aan brengen van een afzonderlijk aange dreven as, voorzien van een riem- schijf een z.g. „aftakas." Bij de door prof. Visser gebruikte auto was hier voor aangewezen het groote conische wiel bij de cardan, (hij noemt dit zelf „het ei van Columbus") Hij plaatste n.1. achter dit groote conische wiel een tweede conisch rad, waardoor hij in het verlengde van de cardan-as een nieuwe as kreeg naar achter uitste kend, met 't zelfde aantal omwente lingen loopend. Deze constructie had echter één nadeel, althans bij een snelloopenden motor het toerental was belangrijke te hoog en moest belang rijk gereduceerd worden. In de prac- tijk hebben tal van smeden de oplos sing hiervan gezocht in het aanbren gen van een tweeden versnellingsbak achter en aansluitende op de eerste wisselkast. Tal van ongelukken (breuk enz.) waren daarvan het gevolg, om dat de minder deskundige construc teur over 't hoofd zag, dat bij over brenging van dezelfde kracht bij ge ringer aantal omwentelingen in ver houding veel zwaarder eischen wer den gesteld aan assen en overbreng- werk van de tweede versnellingsin richting. De oplossing werd te Wageningen gevonden door op de bestaande achter assen een klein kettïngwiel aan te brengen en op de nieuw aan te bren gen wielassen, die uit den aard der zaak ook versterkt moesten worden, een tweede ketting-wiel van ongeveer drievoudige doorsnee. Ook hier deed zich weer een bezwaar voor. De aftak as moest namelijk kunnen blijven doordraaien bij stilstaande wagen, zooals bij maaien, sproeien enz. De bei de kettingwielen werden daarvoor van een wrijvingskoppeling voorzien. Ter voorkoming van onnoodige kosten wer den hiervoor de onderdeelen van de rem gebruikt. Natuurlijk mochten deze koppelingen bij doorloopend ploeg- werk, eggen, bij stooten op slechte landwegen enz. niet doorloopend en te zwaar belast worden. In die gevallen kan men deze koppelingen buiten wer king stellen door ze te grendelen. Waar het chassis ruimte genoeg had, om er een eenvoudigen bak op te zetten, werd ook dit dusdanig inge richt, dat deze plaatsruimte biedt vooi het vervoer van personeel naar veraf gelegen akkers, voor bergplaats van zakken kunstmest of zaad of zelfs voor het plaatsen van een vat van 700 liter voor het gieren van grasland of voor de Bordeausche pap voor de aardappel-bessproei-ing met de daarbij behoorende sproeipomp. De hoogleeraar wees er verder op, dat het eerst de trekker vertoont zou worden, dienende als schoffelmachine. Het schoffelraam is daarvoor tegen een raamwerk gemonteerd. De voor wielen zijn uitschuifbaar gemaakt in verband met den rijenstand. Bij de achterwielen was dit niet mogelijk, dus zijn die alleen in te stellen op en kele vooruit vastgestelde wijdten. Na deze schoffeldemonstratie wordt de machine veranderd in «en maai machine, die achteraan is geplaatst, zoodat ze ook ingericht kan worden voor korenmaaien met afleg-appa raat. Later zal hieraan nog gemakke lijk een zijdelingsche afvoer aange bracht kunnen worden en misschien ook nog wel een bindapparaat. Na de maaiproeven werden trek- proeven met de machine gehouden, nadat liet maai-apparaat er van was tief_ verb??d moet gebeuren Volgens spreker is de rechtsvorm van een N.V. de beste. De afgenomen. Het bleek, dat aan den trekhaak be lastingen tot 600 Kg. verkregen werden hetgeen wil zeggen, dat de machine d.v. sterk genoeg was voor het voort bewegen van twee wagens. Aangezien de gummibanden uit den aard der zaak meer aan slip onderhe vig zijn, bestaat de mogelijkheid, om door het aanbrengen van z.g. sneeuw kettingen den gronddruk aanmerke lijk te verhoogen. Alles bij elkaar genomen mag wor den geconstateerd, dat het doei be reikt is en dat een kleine trekker is te bouwen van een tweedehandsch luxe auto, die dan voor zeer veel doelein den is te gebruiken. Let men er boven dien nog op, dat dergelijke verbouwde de auto's, zoolang deze uitsluitend ten dienste van het eigen landbouwbe drijf worden gebruikt, vrij zijn van wegenbelasting, dan mag men zeggen dat voor den landbouw deze oude au to een zeer veredeld werktuig is ge worden. VRIJDAG, ZATERDAG EN ZONDAG 8.15, ZONDAGMIDDAG 3 UUR 's werelds grootste, machtigste en indrukwekkendste film schouwspel mest Clark Gable en Jeanette Mac Donald. GEMEENTE WIERINGEN. om de Zuid visschen. De heer Nan Kaan stelt thans de vraag of het nieuwe bedrijf een Naamlooze Vennoot schap moet worden of dat dit.onder coopera- Gecombineerde Vergadering der Visschers- vereenigingen D. E. T. V. en Motorvisschersvereen. „Wieringen." In principe besloten tot de oprich- richting van garnalen-drogerij, welke naar alle waarschijnlijkheid de rechtsvorm eener N.V. zal kiezen. Zondagmiddag vergaderden genoemde ver- eenigingen in hotel Kaan te Hippolytushoef. men. Er staat een termijn open van 14 dagen Eerst te half vier wordt de vergadering wel- om zich als aandeelhouder op te geven bij de aandeelen zouden f 50.of f 100.groot kunnen zijn. Echter wil hij gaarne weten of men in principe vóór of tegen de oprichting is. De aandeelhouders zullen voorkeur hebben bij de levering van de garnalen. Dit is niet meer dan billijk, daar een ieder in de gelegen heid wordt gesteld een of meer aandeelen te nemen. De heer Reyer Bakker vindt dat wel zeer weinig stemmen uit de vergadering opgaan. Nu neemt de heer J. Lont J.Gz. het woord. Deze is sterk voor zoo'n drogerij JUj dringt er met klem op aan toe vf" »r niet bij de pakken te blijven ziften, c..r!? de kansen te grijpen die er nu zijn. Veel andere keuze is er niet meer voor de visscherman. Het bij- elkander te brengen bedrag is slechts f 5.000.- over een groote groep menschen. Desnoods zou toch wel de vereen. D.E.T.V. onder goed vinding eener algemeene vergadering kunnen bijspringen of „Visschersfonds". Dit is toch heel gewoon, dat visschersvereenigingen geld beleggen in bedrijven, welke door visschers zijn opgericht. De heer Luit de Jong zegt er niet voor te zijn, dat de vereenigingen hun geld daaraan geven dat gaat toch zoo maar niet. Er zou den bij f 5.000.- 100 aandeelen van f 50 moe ten zijn, hetgeen z.i. niet mogelijk is. Voorz. zegt dat het natuurlijk mogelijk zou zijn dat een algem. vergadering van D.E.T.V. besloot eenige aandeelen in een dergelijke N.V. te steken. Doch hij acht dit voorloopig niet noodzakelijk. Wat de plaatsing van 100 aandeelen betreft, merkt voorz. op dat er genoeg visschers zullen zijn, die meer dan 1 aandeel nemen en dan heeft men natuur lijk minder dan 100 deelhebbers noodig. De heer Koorn komt nogmaals terug op het nut van het zoeken naar nieuw arbeids terrein en is er sterk voor dat de fabriek er komt. Hij acht het een vuistslag in het ge zicht van het bestuur, wanneer geen mensch thans zijn mond open doet, terwijl toch alles uit den boezem van den visscherman kwam en het bestuur er zoo veel belangeloos voor deed. De heer Tijsen deelt op een vraag uit de vergadering mede, dat de begrooting totaal op f 16000.- komt. (Gebouw getaxeerd op f 12000.-, machines etc. op f 4000.-) Thans wordt aan de hand der presentie lijst gevraagd wie er in principe voor is. Het resultaat is overweldigend met slechts één stem tegen wordt besloten verdere maat regelen, aan de oprichting verbonden, te ne- ONS WIERINGERMEERHOEKJE. ke gepresideerd werd door den heer J. Tijsen Sr. geopend. Na het gebruikelijke welkom, deelt deze mede, dat er in visscherskringen stemmen zijn opgegaan om te geraken tot de oprichting van een garnalen-drogerij. De respectievelijke besturen en de ingestelde commissie hebben niet stilgezeten. Er is een deputatie uit de besturen geweest naar de Pluimvee-Centrale om de afzet der garnalen te bespreken. Ook werd een reis gemaakt naar Zoutkamp, alwaar een tweetal dusdanige fa brieken in oogenschouw werden genomen. Alles verliep tot dusver gunstig. In Zoutkamp werd men uiterst vriendelijk en zakelijk te woord gestaan en overal werd men rondge leid. De aanvragen voor een terrein aan het Rijk zijn echter tot heden toe op niets uitgeloopen. Op een drietal requesten daartoe werd steeds afwijzend beschikt. Echter bestaat nog de kans, dat"èefFierrein zal worden toegekend. Op de reis naar Zoutkamp heeft men een timmerman meegenomen, die daar een be grooting en teekening der fabriek maakte. Voorzitter merkt op dat voor zoo'n fabriek vanzelfsprekend kaplaal noodig is doch bui tendien moet men zekerheid hebben omtrent den aanvoer der garnalen. Na deze inleiding geeft spr. het woord over aan den heer N. Kaan (voorz. Motorvisschers vereen.) Deze het woord nemende zegt in de eerste plaats dank voor de prettige samen werking met de DJJ.T.V. Spreker haalt de woorden van den heer Tijsen aan, wanneer hij het heeft over het doel en de oprichting der drogerij. De Visscherij-Centrale heeft er nog op gewezen, dat van hunnentwege geen subsidie zou worden gegeven. Spr. wil gaarne uit de vergadering hooren of er in principe animo voor de oprichting bestaat, daar de gecombineerde besturen anders zeer moeilijk verder kunnen werken. Thans zou spr. gaarne het woord laten aan de vergadering. De heer J. Tijsen zegt hierop nog, dat de Visschers ongeveer f 5000.bij elkander moe ten brengen. Getracht zal worden de rest van het benoodigde kapitaal van derden te ver krijgen. Spr. laat evenwel duidelijk uitkomen, dat hij persoonlijk geen RECLAME voor zoo'n fabriek wil maken, doch slechts vertolkt het geen door de gecomb. besturen is verricht. De heer S. Koorn, als zijnde de eerste spre ker uit de vergadering is in principe een voor stander van alle nieuwe perspectieven, welke in den toekomst voor een visscherman open liggen en daarom dus ook voor deze oprich ting. Er moet iets komen, zoo zegt hij, en wanneer een en ander gezamenlijk geschiedt, zal het zeer wel mogelijk zijn. Spr. heeft meer het oog op een drijvende fabriek, temeer als er zooveel moeilijkheden met het benoo digde land verrijzen. Tevens meent hij dat zulks terugkomende kosten medebrengt. Voorz. oppert bezwaren tegen een bedrijf- te-water en pleit voor een fabriek op de vas te wal. Ook de overige bestuursleden zijn die meening toegedaan. Over dit punt wordt nog even heen en weer gepraat. De heer Reyer Bakker denkt, dat er ook wel voordeelen aan een drijvende drogerij kleven, temeer daar deze transportabel is. De heer Kaan repliceert, dat dat logischer is dat de visschers naar de drogerij varen als- dat het omgekeerde geschiedt. Hij prefereert dan ook een fabriek op de vaste wal verre boven een drijvende. De heer S. Koorn acht het noodzakelijk dat de aandeelen zooveel mogelijk onder de schippers komen en zou dan ook willen dat de coupures niet te groot werden. De heer Jan Bakker maakt een vergelijking tusschen Wieringen en de andere visscherij - centra. In Januari en Februari wordt, zoo zegt hij niet gevischt. Daar de perioden der diverse visscherij en samenvallen komen de IJsselmeervisschers er niet aan toe. De heer Luit Wigbout is van meening dat volgende adressenJan Bakker, Gesterweg, Den Oever N. Kaan en Jb. Lont te H.-hoef te Haukes-Westerland bij Maarten Kooij. Voorz. deelt nog mede, dat de fabriek reeds met 20 garnalen visschers kan draaien, zelfs bij 15. Er kunnen evenwel ook 40 visschers met hun garnalen komen. Na nog eenig heen en weer gepraat sluit voorzitter onder dankzegging deze geanimeer de vergadering j, Over 14 dagen zal wederom een-,vergadering worden uitgeschreven. Geen Trainings-wedstrijden a.s. Don derdag. Waar de Alkm. Wielerclub be richt van verhindering heeft gezonden gaan de tlrainingsritten Donderdag avond op de Wielerbaan n^t door. Een groeiend ledental. begrafe- nisvereeniging „De laatste Eer" mocht heden het 600-ste lid reeds boeken. Het bestaansrecht dezer nieuwe vereeni- ging is dus verzekerd. De Oeversche Kleuterschool. Meld den we voor kort, dat bij de oprich ting 50 kleuters waren ingeschreven, thans is het bezoek aan de Kleuter school reeds boven de 80. Dat is wel een groot succes. Wieringer Wielerbaan. Dus Zondag a.s. zullen zij dan eindelijk komen de grooten der groot en 's werelds beste koppelkoersers. Het programma biedt naar wij vernemen voor elk wat wils. Klink heeft de uitdaging van v. Schijndel om een persoonlijke achtervolging te rijden geaccep teerd. Wij kunnen thans mededeeling doen, die wij vorige week nog verzwegen. Nu heeft de Directie zekerheid gekregen omtrent Kui pers koppelgenoot op 1 Augustus. Dit zal zijnBOEYEN uit Oss. Wie op de hoog te is van de Wielersport weet, wat dat voor Kuiper zeggen wil. Maar de Directie deed meer. Niet allen Kuiper zal gelegenheid krij gen met Boeyen te starten, doch ook Klink, daar diens koppelgenoot Groenewegen op 27 Juni niet kan komen rijden wegens een oud contract. In plaats van Dieterman6 zal starten Moerkerk welke aan Leyenaar werd gekoppeld. Wieringen heeft dus slechts één plaatsge noot in het veld. Wij wijfelen niet of onze plaatsgenooten zullen present zijn om Klink (en daarbij Boeyen) tot het uiterste aan te moedigen. Let op Slaats-Pellenaarsdé grootste koppelkoersers van de wereld. Om 10 uur zullen de loketten open zijn, hetgeen wel noodig zal blijken, daar van bui ten af al vele aanvragen binnenkwamen. DOOPSGEZ. JONGERENKRING. Vrijdgav. 25 Juni, 's avonds 8 uur Doopsgez. Jongeren kring. HERVORMDE ZUSTERKRING. Donderdag 24 Juni, 's avonds 8 uur Her vormde Zusterkring te Oosterland. Politie. Gev. een belastingplaatje in etui. Aan komen loopen een paar kalf- vaarzen. Inl. bij den Gem.-Bode. VRIJDAG, ZATERDAG EN ZONDAG 8.15, ZONDAGMIDDAG 3 UUR 's werelds grootste, machtigste en indrukwekkendste film schouwspel er wel visschers zouden bijkomen, die anders met Clark Gable en Jeanette Mac Donald. DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE. Ned. Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw. Onder voorzitterschap van den heer jhr. M. J. S. de Jonge van Ellemeet is Zaterdag te Amsterdam de jaarverga ring gehouden van het Nederlandsch Instituut, voor Volkshuisvesting en Stedebouw, De Wieringermeer. Prof. ir. M. J. Granpré Molière hield een lezing over de ervaringen, opge daan bij de uitvoering van het stede bouwkundig plan voor de W.-Meer. De drooglegging van de Zuiderzee - aldus spr. - is een vredeswerk het draagt er toe bij, om het volk van Ne derland datgene te geven, wat het tol zijn zelfstandig bestaan en duurzame welvaart noodig heeft. Het gaat er dus niet zoo zeer om, het „geweld en vergif" der zee te overwinnen, zooals dat bij ander plannen het geval was, !maar allereerst om te voldoen aan de behoefte aan cultuurland voor de bin- nenlandsche kolonisatie, en voor land- boujwproducten voor binnenlandsch gebruik. Het zal er toe bijdragen om de verzwakking van de volkskracht door de toenemende „versteedsching" en industrialiseering, met als gevolg het uiteenvallen tot „massa" te beper ken, en hopelijk te neutraliseeren terwijl er talrijke bijkomstige voor beelden aan verbonden zijn, waarbij de drinkwatervoorziening behoort te worden genoemd. De Wieringermeer, die ongeveer 10 procent van de geheele drooglegging beslaat, en ongeveer één procent aan den Nederlandschen cultuurgrond toe voegt, is een proef polder. Na zeven jaren van ingespannen samenwerking is deze proefneming thans ongeveer voltooid, zoodat ruimere ervaringen ten bate van de volgende, aanzienlijk grootere polders, zijn verkregen. Het was redelijk, dat bij den groo ten omvang, het veelzijdige belang en de wisselende conjuctuur, de Staat zelf ondernemer werd, maar dat door een reeks opeenvolgende bestuurs vormen, eindigende 1 Jan. 1943, een zelfstandige gemeente „De Wieringer meer" zou geboren worden. Op die wijze kunnen zooveel mogelijk de voordeelen van een breede, ver-ziende leiding met die van een vrije en zelf standige bevolking worden samenge voegd, waarbij uiteraard eerst alleen de overheid en haar diensten en later vooral de bevolking zelf ^irf' het woord komt. Als laatste tusschen- vorm wil men 1 Januari 1938 een openbaar lichaam „De Wieringer meer" instellen op grond van het be kende artikel 194 van de Grondwet. Bij het in cultuur brengen van den Polder moest, behalve naar de zuiver landbouwkundige ervaring, met alles wat daaraan vastzit, ten aanzien van verkavelingen, boerderijbouw, ver voer enz., ook op alle overi^é.^'«terrei nen eenig^zins getast en gezocht wor den, zooais afstand, grootte en vorm van de kernen, de perceelen, de wonin gen met hun opbouw in een inklinken den grond met de geheele ontwikke ling van het sociale en cultureele le ven van een heterogene bevolking, de beplanting van dorpen, wegen, erven en de bebossching van de armste ge deelten. Dat alles volgens een schema, aangepast aan de economische de pressie van deze jaren en de snelle ex ploitatie van den Polder. Op grond van ervaringen en wisse lende omstandigheden, moest bij een en ander nogal eens van grond veran derd worden, wat vooral in de figuren van de dorpen is terug te vinden. Bij den opbouw is, wat het aanzien betreft, vooral gelet op eenige een heid in de dakvorinen, het weren van onnoodige reclame en van alle aan stellerij. Een sterk karakter mag men niet verwachten. Moderne vormen zijn hier niet op haar plaats, en de tradi- tioneele vervielen vanzelf, om de een voudige reden dat er geen traditie was. In dat opzicht verkeert de beplan ting in gunstiger omstandigheid, om dat hier inderdaad op geheel natuur lijke wijze van het verschil in grond- gesteldheid is uitgegaan, om die land schapstypen te scheppen, die met den aard van den bodem en met die van het bedrijf harmonieeren. Wanneer het geplante bosch eenmaal voldoende zal zijn opgegroeid, dan zal men kun nen waarnemen dat dit werk door den adviseur ir. Bijhouwer, in samenwer king met het Staatsboschbeheer, met groote zorg is verricht. De Noordoostpolder. Thans is een aanvang met den Nid.- oostpolder gemaakt. Het oppervlak is grooter en ^gelijkmatiger, de grond is wat beter en de exploitatie goedkoo- per. En waar hier de phase van het zoeken voor een groot deel heeft plaats gemaakt voor het weten, zal ook het karakter waarschijnlijk ook strakker en krachtiger worden. Waar aanleg en opbouw aesthetisch in stij gende lijn zijn gegaan, mag, mede ge let op de betere economische verhou dingen, gehoopt worden, dat in dit en andere opzichten met dezen polder iets bereikt zal worden wat bij de Wierin germeer niet achterstraat. W.-Werf. Ongeluk. Heden had de arb. Koops, werkzaam bij de Cult. Maatsch., terwijl hij bezig wgs met maaien zich dermate aan de zeis te bezeeren, dat heelkundige hulp moest worden ingereoepen. Een verbetering. Het Gym. lokaal te W.-Werf, dat nog altijd een min of meer hulppad vanaf de weg had, is nu wel veranderd. Voor de ingang van het gebouw tot aan den weg is be strating aangebracht. Tevens is het het gebouw opnieuw geschilderd, zoo dat zoowel het een als het ander niet weinig aan aanzien heeft gewonnen. Rectificatie W.I.C. reisje. In de ad vertentie van j.1. Zaterdag betreffende het W.I.C. reisje voor de Polderbewo ners, staat abusievelijk dat dit op 2 Juli zal plaats hebben. Dit moet zijn Donderdag 1 Juli. Uitvoering W.-Meer Fanfare te Mid- denmeer. De W.-Meer Fanfare heeft het Zaterdagavond niet erg getroffen met haar uitvoering. Door allerlei om standigheden moest de datum steeds versteld worden en zoo geraakte men hoe langer hoe meer de tijd door. Er was dan ook weinig publiek aan wezig toen de voorzitter de avond met eenige woorden van welkom opende. Onder leiding van directeur Joh. van Glabbeek werden een zestal nummers uitstekend ten gehoore gebracht. Ter wijl onze polderhumoristen Loozen en Hoevenaars voor de vroolijke kant zorgden. Ook de heer Glabbeek gaf eenige zangnummers ten beste. Het aanwezige publiek onderstreepte het gebodene met applaus. Een bal besloot den avond. Politie. Gevonden een belasting- merk. Een zwarte damestasch, inh. lijfgoederen. Inl. Politie Slootdorp. Verloofd: NEL SCHAGEN en SIEM v. d. OORD. Aartswoud, Middenmeer Molenweg 107, 20 Juni 1937. PRIMA TE VELDE STAANDE (KLASSE A) BINTJE, EERSTELING, EIGENHEIMERS EN AL VA. Voor belangstellenden dagelijks te bezichtigen. L. KUIJPERS, Aar dappelsclectiebe drijf. Schelpenbolweg, Slootdorp. STEEDS VOORRADIG DIVERSE TWEEDEHANDS AUTO'S, als Ford, Chevrolet, Citroën enz. Alles geheel ln prima staat en zeer lage prijzen. FORD COACH '29, nieuwe banden, ziet er netjes uit f 60.Ook wagenonderstellen op lucht voor lage prijzen. WESTERHAVEN 34, MEDEMBLIK. CHEM. WASSCHERIJ - VERVERIJ S. KROM. De goederen Maandags gehaald Vrijdags thuis Colb. Costuums, Mantels, Regenjassen f 2.56. Japonnen vanaf f 1.75. Chem. Reinigen Overhemden 20 centw Boorden 8 cent. Boodschappen en goederen worden aangeno men bij SCHOON's Schoenhandel, Brugstraat, Middenmeer. TE KOOP zoo goed als nieuwe in maten van 5 x 4, 6 x 4, 7 x 5 bij 6, 7 of 8 Meter, van groote partij, 200 stuks. Mon- sterkleeden te zien bij A. C. VAN OEVEREN, Middenmeer. PRIJS 85 CENT DE M2. Woensdag op de Beurs aanwezig. Aanbevelend, H. SCHRIEKEN SCHAGEN. De Begrafenisvereeniging „DE WIERIN GERMEER" roept sollicitanten op voor de betrekking van VOORGANGER en DRAGERS Zij, die hiervoor ln aanmerking willen komen kunnen inlichtingen bekomen te Slootdorp bij L van Dijk. Wieringerwerf bq B. J. van de Bremen Middenmeer bq R. J. Ridder. Aanmelding bij laatstgenoemde voor 1 JULI a.s. bij wie tevens tot gemelde datum gele genheid is zich op te geven als lid der veree- niging, zonder dat entréegelden verschuldigd- zijn. CONSULTATIE voor Zuigelingen BUREAU Middenmeer. DONDERDAG 24 JUNI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2