BOELHUIS It Mitiitgr lult- en ALLIS C1ALMER- tuctiiei C. OMIS PLAATST KOSTELOOS WOENSDAG 14 JULI 1937 ZITTING instanties over hetgeen nu dadelijk gebeuren moet. De minister heeft aan het kerkbestuur een telegram gezonden, waarin wordt medege deeld, dat in afwachting van nader accoord inzake gezamenlijke financiering tusschen kerkvoogdij, rijk, provincie, burgerlijke ge meente en Werkfonds, de minister voor on middellijk noodige voorzieningen f 15.000 be schikbaar stelt, te besteden in overleg met den rijksdienst voor Monumentenzorg. Een Goede Huidverzorging Witte Purol wrijft' onzichtbaar weg in de huid en is daarom zoo geschikt voor gebruik overdag Dit houdt de huid zacht en mooi en voorkomt en geneest zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. BUITENLAND. Geringe oo&stverwachüngen in Polen. 'Volgens berichten in de Poolsche bla den £al de opbrengst van den oogst dit jaar, naar het zien laat aanzien, vijf tot acht proc. geringer zijn dan verle den jaar. „Express Poranny" eischt gebruik making van betere landbouwwerk tuigen en aanbrenging van betere ar- beiusmethoden. De gestadige toene ming der bevolking dient van een stij ging der productie van landbouw- voortbrengselen gepaard gaan. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMaak. 12 Juli 1937. Op de ge- houaeg veemarkt waren aanvoer en prijzen als voigt: 72 vette koeien f 19u a 820; 1-2 kalveren vette, 5U a 85 per Kg. bo-8o cent en graskalveren i 25-32 81 Nuchtere kalveren f 6 a 16; 1 vet schaap f 32 2ö4 vette varkens per Kg. 4y-o2 cent 14 Schrammen i 20 a 30 43 Biggen pl.m. 10 weken f 15 a 18 1 Bigzeug f 80 en 1 Zeug met biggen f 120. De Amsterdamsche Veemarkt AMSTERDAM, 12 Juli 1937. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en pnj^eii ais vuige 894 vette koeien ie ivw. <u-ö2 cent 2e kW. 08-Y4 cent; 3e kw. 5Y-o2 cent per Kg. slachtgew. 64 Meik- en Kankoeien f 18o-250 84 Vette kalveren 2e kw. 50-60 en 3e kw. 42-48 cent per Kg. levend gew. 110 Nuchtere schapen f 28-33 496 Varkens, vleeschvarkens» wegende van 90-110 Kg. 61-62 cent zware varkens 60-61 cent en vette varkens 58-59 cent per Kg. slachtgew. 8 Paai den f 100-170. Ter veemarkt waren he den 3 wagons geslachte runderen uit Denemarkenaangevoerd. CRISIS - BUREAU. VERKOOP KOOLZAAD OOGST 1937. Nar aanleiding van de verklaring, welke de telers van koolzaad van den oogst 1937 op het door hen ingediende aanvraagformulier hebben geteekend, n.1. dat zij eventueel het het koolzaad tegen richtprijs aan de Neder- landsche Akkerbouw-Centrale zouden leveren maakt deze bekend/ dat zij van deze bereidver klaring van de telers geen gebruik zal maken. De telers dienen dus geen rekening te hou den met eenige mogelijkheid van aflevering van koolzaad aan genoemde Centrale en zijn geheel vrij een bestemming voor het door hen geteelde koolzaad te zoeken. GEMEENTE WIER1NGEN. Docps&ez. Jongerenkring, Vrijdag a.s. des avonds 8 uur bijeenkomst. Geslaagd. Voor het overgangs examen Rijks'.uiubcuwschool te Bos koop van de le naar de 2e klas is ge slaagd onze plaatsgenoot Okko Bos- ker Jr. Concert „Harmonie." Woensdag avond half negen zal de muziekver- eeniging Harmonie'' een concert ge ven op het Marktplein bij de Arbeids beurs. Uitslag verloting Zang en Vriendschap. De prijzen zijn gevallen op de nummers C55 (hoofdprijs rijwiel); 1407 (2e hoofdpr. 'n mandoline); 923 335 506 836 677 1383 1453 826 43 369 533 475 27 1414 1455 1366 613 1297 857 1356 1426 702 174 890 478 1117 87 1336 1485 546 800 841 807 446 108 1263 565 306 291 1013 1260 433 887 872 De prijzen kunnen worden afgehaald bij L. Geusebroek Zandburen 19 H.hoef. Een aardige attentie. Een dezer da gen lieten de heeren C. de Haan en T. Eekhof, vischhandciareu, een flin ke bezending gebakken bot aan net Tehuis voor Ouden van Dagen bezor gen. Onnoodig te zeggen dat deze al daar dankbaar in ontvangst werd geno men. De oudjes hebben van het zoo fijn gebakken gerecht heerlijk ge smuld en zijn den gever zeer dank baar voor deze aardige attentie. De OperetteGrietje Gollzang. In een onzer vorige nummers heb ben we op het mooie van een kinder operette reeds gezinspeeld nu Zater dag hebben de aanwezigen in „Con- cordia" - (er hadden helaas meer kun nen zijn) - zelf kunnen constateeren, hoe innig en imponeerend zulk een kinderspel is. Ook de inhoud van deze operette leent zich vooral voor deze plaats, waar hier sprake is van visschers-kin deren aan het strand wachtend op hun vaders, die jop zee zijn. De solo- ien samenzang der kinderen begeleid door den Heer Hovenier op de piano was uitnemend en de ronde-dansen brachten de goede afwisseling. Het slot van het eerste bedrijf, het gebed, was indrukwekkend. Het tweede bedrijf, de stranding van bet schip en de gelukkige red ding. Alleen de hond bleef achter. Het kinderhart spreekt en vier moedi ge jongens zullen uitvaren om het dier te redden. In het laatste bedrijf is het nacht, maar de kleinen waken aan 't strand en zwaaien met toortsen, om de klei ne redders den weg aan te geven. En hun juichlied weerklinkt als ook bij het ochtendgloren allen behouden we- derkeeren. De solo-zangertjes Maiietje Omis, Wüjnie en Lies Doves en Henny Rezel waren zoo vrij in hun optreden als men 't slechts wenschen kan. De rollen voor wat ouderen, waren in goede handen van Bep en Annie Geusebroek. Ook de mimiek van Bietje de Vries finie Bosker en Gonnie Landman als echte kleine visschersjongens was in orde. En dan die heele kleine dingen met hun Volendammer kapjes, wat deden ze hun rondedans best Het dankbare applaus, zoo zelfs, dat de laatste coupletten nog eens bei liaald pioesten worden, was wel het1 teeken, dat de kleinen goed werk had den geleverd, het bewijs van ernstige studie, wat later ook door den leider den heer Hovenier werd verteld een klein, maar plichtsgetrouw kinaer koor. En we willen ook het beroep, dat de heer Hovenier op de ouders deed, die hun kineren nog niet naar het koor zonden, in wijder kring ken baar maken. Ouders, laat uwe kinde ren tot het mooie koor toetreden iaat ze zingen, het vormt hun halt, het staalt hun geest. En zij zijn de toekomst voor het GEMEENTE ANNA PAULOWNA. ..Ongeluk. Zondagavond had de heer Arie Keppel, die per motor een dienstkameraad in Schermerhorn had opgezocht, aldaar het on geluk tegen een stilstaande auto op te rijden Hij werd vrij ernstig aan voet en dijbeen ge wond. Na verbonden te zijn, is hij per eigen motor naar huis gekomen. Bij nader onderzoek was de vverwonding van dien aard dat hij gerui- men tijd rust zal moeten houden. Een slappe, gerimpelde huid wordt weer soepel en veerkrachtig door Purol. Uitslag wedstrij(W„Vischverwacli- ting." Zondag j.l. hebreen vischwed- strijd plaats, in het kanaal aan de ocnagerweg. De vangst was niet groot, totaal werden 24 baarzen ge vangen. De prijzen werden 11a afloop 111 notel bmit uitgereikt door den voorz. M. bmit. Deze bracht een woord van uank. aan auen die voor deze wed strijd prijzen beschikbaar stelden. De prijzen vleien ais volgt le pr. M. bmn (goud baarsje das- spel) beschikbaar gesteld door den W eied. Heer btoitvis. 2e pr. J. Bodewiis, Hengel 3e pr. G. van Zijl, id. 4e pr. R. Jurrink, kistje sigaren 5e pr H. bmit Jz., Bioemenvaas 6e pv. j. de Jong, id. 7e pr. B. Faber, Vischtuig 8e pr.4 id. 9e pr. Mej. A. bout-Kuiper, doos sigaren 10 pr. Sj. Kelder, Va P- tabak. Wie gaan er nog meer mee Zondag 18 Juli a.s. vertrekt de bus naar Werverskoof en Enkhuizen. ds. Nijholt verzoekt ieder zich nu groote koor, dat ook op dezen avond zeer binnenkort op te geven voor al een drietal nummers deed hooren en le plaatsen bezet zijn. Kosten zijn aan toonde hoe het ook met Zang en de bus niet verbonden. Vriendschap steeds ^excelsior gaat. Een compliment aan den directeur den heer Hovenier die met zijn ko ren zulk een pracht-avond gaf, en die op zijn beurt de dames Geuse broek dankte voor hun hulp bij de studie en opvoering van de operette. Wij hopen van harte, dat de opvoe ring nog eens kan worden herhaald en dat dan de zaal geheel gevuld is. Politie. Vermist een damesrijwiel Gev een rijwielplaatje in etui. Inl. bij den Gem.-Bode. De mandoline-club „O.K.K. houdt de Wieringer kleuren hoog. Wij behoeven het verleden Aan on ze mandoline-club niet 11a te gaan en ook behoeven wij niet te herinne ren aan den opbloei van de club van den hr. P. Jongkind wij weten het allen maar al U goed O.K.K. is de beste mandolineclub in den lande. Dit wil wat zeggen. Een dergelijke sublieme vereeniging uit een zoo'n klein zielental te putten, voorwaar een buitengewone prestatie heer Jong kind. Overal waar U met de girls en niet te vergeten..Uw pianist den hr. Zon en ook de bassist den hr. P. Bruul kwaamt, telkens was het Veni, Vidi, Vici. Uw laatste prestatie was om met de wisselbeker thuis te komen, hetgeen niet minder wilde zeggen als in het kort: OIK. de EERS1E man doline-club in Nederland. Wij kunnen en willen niets te kort doen aan een vereeniging, welke onze Gemeente zoo goed in der „vreemde" vertegenwoordigt en daarom van deze plaats alle hulde voor den heer Jongkind in de eerste plaats en clan voor zijn discipelen en andere mede werkers in de tweede plaats. Het was niet een heel gewone omstandig heid, .dat O.K.K. afgeloopen Zondag voor de A.V.R.O.-microfoon stond integendeel dit was een zeer bijzon der en vereerend feit. Dat gaat zoo gemakkelijk niet om in de studio door te dringen. Doch zie, Jongkind is het gelukt en met succes. De meesten onzer lezers hebben Zondag. 1 u. 50 afgestemd op de AVRO en er zal, evenals bij ons, even een kleine nerveuse rilling door hen zijn heengegaan, tjoien Guus Weitzel aankondigde, dat de mandoline-club O.K.K. van Wielingen onder leiding van den heer P. Jongkind, voor ons, neen voor duizenden en duizenden luistervinken ging spelen. Drie num mers, correct en beschaafd uitgevoerd werden op trillende aethergolven in talrijke huiskamers ten gehoore ge bracht. Het eerste nummer schonk ons direct de overtuiging, dat „men" daar in de Hilversumsche studio nog geen last had van de zenuwen en wij dus de onze ook gerust op zij konden zetten. Achtereenvolgens hoorden wij „Poesia Alpestne", „Tramonto" en de bekende „Alte Kameraden"-marsch. Een woord van lof over deze uitzen ding is wel op zijn plaats. Naar wij vernemen was ook onze Burgemeester met Mevrouw en doch ter in de studio aanwezig, het geen zeer door de O.K.K..-ers werd geapprecieerd. Burgemeester is im mers nog de eere-vooz. van O.K.K. Tijdens de uitzending ontving- de heer Jongkind een telefonische mede deeling van den hr. O. J. Bosker, loco burgemeester, dat men op Wierin- gen vol enthousiasme luisterde naar de prachtige uitzending en dat alles schitterend overkwam. Deze mededeeling moet den heer Jongkind een; groote genoegdoening hebben gegeven, te mi?er waar de uitzending nog aan de gang was. Nogmaals van deze plaats onze complimenten voor dirigent, leden en verdere medewerkers. Vei rek Slootdorp 1 uur N.T., dan over W-Werf (Raadhuis) en Midden- meer (brug.) Bouw aangevangen. Met de bouw van de onlangs aanbesteedde Herv. Kerk is bereids een aanvang gemaakt De heimachine is opgesteld om de zware betonnen palen in den grond te slaan, waarop straks de fundeering gelegd zal worden. Een dorp zonder kerk, is ook niet alledaags. Welnu, niet lang zal bet meer duren of ook in W.-Werf steekt de toren boven de daken uit en weer is het dorp een stuk tot zijn werkelijkheid genaderd. Een pracht-resultaat. De inteeken- lijst^en tfön bate voor aanschaffing instrumenten voor' de mandolineclub „Door het volk, voor het Volk." heeft netto opgebracht de som van f 150. Het bestuur betuigt dan ook haar oprechte dank voor de milde gaven en tevens aan allen die hebben mede gewerkt tot dit mooie resultaat. F CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 14 JULI nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER ALLE PERSONEEL. Agent houdt zitting eiken WOENSDAG van 1012 uur voormiddags op de graanbeurs te Middenmeer in Hotel Smit. Telefonisch te bereiken onder no. 50 te fitedemblik. De Agent H. GEUSEBROEK. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Deurwaarder TEUNIS te Medemblik zal op DES NAM. 1 UUR, bij het HOTEL „SMIT" te MIDDENMEER, publiek en om contant geld verkoopen een flinke partij prima groote (en ook kleinere) ZOOWEL NIEUWE ALS GEBRUIKTE De kleeden worden bij den verkoop geheel uitgelegd. Mobilisalie-apèl voor de Bazar. Zaterdagavond organiseerde het Ba- zar-comité van de Ned. Herv. Evan gelisatie een gezellige avond in het Vereenigingsgebouw achter de Herv. Kerk te Middenmeer. Het doel dezer avond was, de leden op te wekken alle krachten in te spannen tot het wel slagen der Bazar. De Bazar zal gehou den worden, volgens mededeeling van den voorz., in alle drie de dorpen, als er tenminste voldoende goederen binnenkomen. Ook van buiten den Polder heeft men veel medewerking. De avond werd opgeluisterd door enkele samenspraken van de leden der Meisjesvereen. uit Slootdorp en Mid denmeer, die, goed gespeeld, in de smaak vielen. Verder waren er nog en kele zangnummers en voordrachten. Tijdens de pauze kon men zich voor zien van loten van de verloting, die gehouden wordt ten bate van de Ba zar. Sommige leden, die in deze maan den den Polder uitgingen namen er heel wat mee om deze op het Oude land te slijten. Leden, die niet aanwezig waren, en toch ook mede willen werken bij den verkoop der loten, kunnen deze ver krijgen bij de dames Vogelaar te Wie ringerwerf, de Visser te Middenmeer, en Hoogendoorn te Slootdorp. Laat niemand hierbij achterblijven Na een kort slotwoord van den voor zitter, waarin hij de aanwezigen aan spoorde het parool Werkt voor de Bazar, door te geven aan de niet-aan- wezigen, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. De vlastrekkers gearriveerd. Honderd vijftig Zeeuwsclie vlastrek kers zijn in den Polder gearriveerd. Velen hebben de verre tocht op rij wiel naar den Polder gemaakt. Had men vorig jaar met de huisvesting van dege menschen nogal te kampen, thans is deze aangelegenheid goed ge organiseerd. Een heele partij stroo- zakken, en kussens is in de afgeloopen week gemaakt, zoodat de menschen nu op de boerderij verblijven, zoolang zij daar werken. Sport 1 verplettert Flevo 1 in de Pro- motie-degredatie-wedstrijden met 16-0. Flevo 1 wat degredatie-wedstrijden moest spelen tegen de kampioen uit de 2e klas, Sport 1 uit Hoorn, heeft Zondag een nederlaag moeten slikken die meer als present was. 16 maal is er gescoord, een aantal doelpunten dat bij korfballen maar sporadisch voorkomt. Dit was echter niet de schuld van de Flevo-getrouwen die in het veld ston den, maar van hen, die hun vereeni ging in de steek hebben gelaten. En wij hebben dan ook bewondering voor de jongens, die tot het einde toe zijn blijven voetballen, al was de wed strijd niet om aan te( zien. Sport gaf niet de indruk van een wonderploeg te zijn zij konden ech ter ook geen spel ontplooien tegen 'n ploeg als Flevo dit keer in het veld bracht. Men zal nog een keer naar I-Ioorn moeten vóór de revanche laat ons hopen, dat 't dan niet zoo erg zal zijn Openstelling Kantoor voor Postzaken. Het P.T.T. Station te SLOOTDORP is voor de behandeling van Postzaken voortaan geopend van 9.00 - 10.- 12.00- - 13.00 16.00 - 17.00 uur. Oprichting Stroo-verkoopbureau. Zaterdagavond heeft in Hotel Smit te Middenmeer onder leiding van den heer E. Bruins, voorz. van de voorloo- pige commissie tot stichting van een stroo-verkoopbureau in de W.-Meer, een vergadering plaats gehad, die tot gevolg had, dat tot oprichting van een stroo-verkoopbureau werd besloten. De vergadering was door pl.m. 50 personen bezocht, waaronder een drie tal Schager middenstanders. De heer Bruins constateert in z'n openingswoord dat het aantal belang stellenden wel niet zoo groot is als ver leden week, doch niettemin vol loen- de menschen aanwezig om de zaak voortgang te doen hebben. Spr. vraagt allereerst, voordat men tot de bespreking van oprichting over gaat, of misschien iemand nog inlich tingen wenscht:. De heer Kaan vraagt, of het niet wrenschelijk was geweest, om de organi satie's uit den omtrek uit te noodigen. De heer Bruins antwoordt, dat eerst in den Polder definitief de zaak voor elkaar moet zijn men kan later de lorganisatie's uitbreiden, desnoods over heel Noord-Holland en nog verder. I De heer v.d. Oord vraagt inlichtin gen over de te nemen aandeelen. De heer Bruins zegt dat men aandee len moet nemen a f 1 waarop men ver- I plicht is te leveren 10.000 Kg. stroo en men mag leveren 12500. Iedere deelnemer is verplicht een zeker aantal aandeelen te nemen naar de grootte van zijn bedrijf, doch min stens de helft van het kwantum wit- stroo. De heer Mansholt merkt op; dat als iedere deelnemer de helft maar be hoeft te leveren, het misschien wel 'goed zou zijn om ook de heift van het stroo van de directie er bij te hebben Dan heeft men kans op een behoorlijk kwantum. De heer Bruins zegt, dat bij overleg de Cultuur maatschappij wel genegen is om lid te worden van het bureau. Spr. stelt vervolgens voor om het concept contract te behandelen en deelt vooraf nog mede, dat de commis sie zich gedacht heeft, evenals te Gro ningen, de N.V.-vorm te kiezen voor de vereeniging. Echter gaat met de voorbereiding van de stichting van een N.V'. nog veel tijd heen. Daarom is een concept contract opgemaakt, waar op iedere deelnemer zich bindt tot de levering van het kwantum stroo als aandeelen genomen zijn. Men kan op ueze wijze dan beginnen terwijl "de commissie of het te benoemen bestuur ondertussclien aan de voorbereiding van de stichtings-acte kan werken. Men verplicht zich thans voor één jaar in het concept-contract is opge- ïomen dat men zich voor 3 jaar ver- oindt, wat natuurlijk nog voor wijzi ging vatbaar is. Hierop leest de secretaris van de commissie het concept-contract voor. Verschillende details worden hierbij besproken o.a. de kwestie van het be- waarloon na 1 Januari. Doch gezien het feit, dat dit contract maar voor één jaar. geldt, wordt het zooals voorgesteld ongewijzigd aange nomen men kan het dan aan de praktijk toetsen. Aan de hand van de presentielijst wordt verjvolgens opgenomen, wie deelneming wenscht in 't stroo-bureau. Staande de vergadering werd voor on geveer 2 millioen Kg. stroo geteekend, verdeeld over 166 aandeelen, waarme de de oprichting van het bureau is voltrokken. Hierop wordt de vergadering geslo ten, om hen, die niet toetreden of uit sluitend uit belangstelling kwamen, de gelegenheid te geven te vertrekken. In de na vergadering van aandeel houders werd op voorstel van de com missie de heer Woldering als zaak voerder herbenoemd, die dit tot Maan dag; 12 Juli in beraad wilde houden. De zaakvoerder zal bij alle pachters nog eens langs gaan voor eventueele deelname. Het bestuur of de commissie doet de zaken in overleg met den zaak voerder. Bij acclamatie worden de commissie leden die zich voor deze zaak hebben gespannen, tot het \oorloopig bestuur van het bureau aangewezen, t.w. de heeren E. Bruins, J. A. Woldering, Th. Oostenbrug, J. Verbruggen en S. Breebaart. Besloten werd nog geen bindende voorschriften te geven over de op bouw en afdekking van de stroo- klampen. Nadat de voorz. er nog eens op aan gedrongen had oni propaganda te ma- k'n voor het bureau, volgde sluiting. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 15 JULI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. De aangifte van leerlingen voor het op 1 SEPTEMBER aanvangende leerjaar der openbare ULO SCHOOL TE MEDEMBLIK kan geschieden op MAANDAG 19 JULi 1937, des nam. van 79 uur in het schoolgebouw. Toegelaten kunnen worden leerlingen, die zes klassen eener lagere school met vrucht hebben doorgeloopen. Trouwboekje of geboortebewijs medebren gen. Het onderwijs aan de ULO school omvat, behalve de L. O. vakken. Fransch, Duitsch, Engelsch, Handelsrekenen, Boekhouden en Wiskunde. Zoowel RUPS- als WIELTRACTOREN op lucht en ijzer. DE TRACTORS VOOR HET MODERNE LANDBOUWBEDRIJF. Volledige service, d.w.z. alle onderdeelen heb ben wij regelmatig volledig in voorraad. Vertegenwoordiger voor Wieringermeer, Waard en Groet, Anna Paulowna en Texel Wieringerwerf, Tel. 3. Smederij en Constructiewerkplaats. HANDEL IN LANDBOUWMACHINES.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2