28e JAARGANG ZATERDAG 24 JULI 1937 No. 83 NIEUWE- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGBN EN OMSTREKEN TANDHEELKUNDIGE INRICHTING GEBR. GOYARTS. DE BULTENAAR. ADMINISTRATIE- EN BELASTINGZAKEN. N.V. W. A. C. O. - HOORN ZOMERDIENSTREGELING. WIERINGER COURANT ■rmw VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maandden f 1.25. UITGEVER BOSKER WIERINGEN. BUREAU: Hippolytushoef Wierlngen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 VERPLAATST naar Hotel Centraal S. Kaan Pz., Telefoon 18. H.-HOEF IEDEREN DINSDAG 10—3 UUR. Lage vaste tarieven. Ook voor Ziekenfondsl. ANNA PAULOWNA HOTEL VEERBURG. SPREEKURENVOLGENS AFSPRAAK. WINST BIJ VERKOOP VAN BEDRIJFSMIDDELEN door Mr. J. H. van Doorne, Advocaat en Belastingconsulent. 37 Het kapitaal dat in een bedrijf aangewend wordt onderscheidt men in vlottend en vast kapitaal. De Hooge Raad merkt aan tot het eerste te behooren, wat ten behoeve van het bedrijf wordt omgezet, en tot het tweede dat, wat bestemd is om meer blijvend de verweze- lijking van het bedrijfsdoel te bevorderen. Aan deze onderscheiding zijn op deze plaats her innerd, omdat het voor de hand ligt dat, spre kend over bedrijfsmiddelen, gedoeld wordt op het vaste kapitaal eener zaak. Het kapitaal, dat eenmaal het karakter van vast kapitaal bezit, zal dit gewoonlijk behouden; een be kend voorbeeld als uitzondering op dezen re gel is het bedrijfsvee van den landbouwer en veehouder, (melk- en fokvee, werk- en fok- paarden) dat tot de bedrijfsmiddelen behoort, maar dat toch ieder moment van bestemming kan veranderen doordien de eigenaar het be stemt tot verkoop, dus tot kapitaal, dat be stemd is om te worden „omgezet." Doorgaans behouden echter de bedrijf middelen hun ka rakter van vast kapitaal, ook al komt het voor, dat de loop van een bedrijf meebrengt, dat bedrijfsmiddelen voor verkoop bestemd worden, zonder dat zij tot het vlottende kapi taal moet worden gerekend. Wij denken b.v. aan den aannemer van grondwerken die zijn bedrijfsmiddelen, rails kipkarren enz. na oplevering van het werk verkoopt, of een speelboot-exploitant die af- tandsch geworden materiaal van de hand doet. In deze gevallen, waarin de verkoop is een normale, met het bedrijfsdoel strookende, en met het karakter der onderneming geenszins strijdige handeling, zal winst of verlies, bij dien verkoop tot uiting komend, invloed heb ben op de te becijferen bedrijfswinst. Met de jurisprudentie op dit gebied is het nu niet bepaald zonneklaar gesteld. De Hooge Raad is tenslotte na tal van arresten, waar van de een weer afweek van den ander, geko men tot een leer, welker consequentie sombe re aspecten opent voor den belastingbetaler. We komen hierop straks terug. Aanvankelijk waren zoowel Hooge Raad als Minister van oordeel, dat de winst met den verkoop van bedrijfsmiddelen gemaakt, steeds was te be lasten als bedrijfswinst. Ten deele werd op deze meening teruggekomen bij arrest van 22 December 1919 door te beslissen, dat voor deel, door staking van een bedrijf verkregen door verkoop van bedrijfsmiddelen, niet als bedrijfswinst moest worden aangemerkt. In strijd met dit standpunt was dat, hetwelk de Hooge Raad innam bij zijn arrest van 16 Juni 1920 waarbij werd beslist, dat winst met den verkoop van bedrijfsmiddelen behaald, nim mer bedrijfswinst vertegenwoordigt, doch slechts als vermogensvermeerdering behoort te worden aangemerkt. Gedurende eenige ja ren hield daarop de leer stand, vastgelegd in arrest van 9 Februari 1931 waarbij werd be slist dat verkoop van bedrijfsmiddelen wel als inkomen aan te merken winst oplevert, in dien de verkoop is een normale uit het ka rakter der onderneming en met haar bedrijfs doel strookende handeling. Doch ook dit laatste arrest bleef niet lang in stand. Allengs werd meer en meer onder „bedrijfswinst betrokkenhet criterium „normale" uit het karakter der onderneming voortvloeiende handeling" werd vervaagd door een arrest van 23 Februari 1925, waarbij de Hooge Raad ook als bedrijfswinst aanmerkte ae winst, welke niet als normaal gevolg van het bedrijf was te voorzien, dus uit het karakter der onderneming voortvloeiend, maar waarbij ook andere oorzaken tot den verkoop hadden geleid. Tevens besliste ons hoogste rechtscollege, dat ook in den „norma len gang" van het bedrijf kan liggen een ver koop van bedrijfsmiddelen, al zijn deze niet „aangeschaft" met de bedoeling ze te eeniger tijd te verkoopen. In dezen lijn geredeneerd was het dan ook logisch, dat de Hooge Raad bij arrest van 19 Maart 1930 als bedrijfswinst aanmerkte de winst behaald bij verkoop van een sleepboot, niet, omdat deze ongeschikt voor het bedrijf was geworden, maar omdat de eigenaar kans zag die met winst te verkoopen. Al was die boot slechts bedrijfsmiddel, behoorende dus tot het vaste kapitaal der onderneming, zoo dat het niet in den lijn van het bedrijf lag, die te verkoopen, toch oordeelde de Hooge Raad, dat die verkoop was „een daad verricht in het bedrijf" zoodat de ermede behaalde winst was aan te merken als opbrengst van het bedrijf. (Wordt vervolgd.) FEUILLETON Naar het Fransch van Paul Féval. 37.) Dat de ridder de Lagadère pas twee dagen geleden dit stuk niet onder deze voorwaarden zou kunnen aannemen. En waarom niet vroeg de hertog van Orle- ans met zekere achterdocht en op hoogen toon. Omdat zijn eed het hem zou verboden hebben. Had hij dan nog iets anders gezworen dan het kind tot vader te strekken Hij had ook gezworen Ne vers te wreken. Ga voort, mijnheer, zeide de regent nieuws gierig. Op het oogenblik toen de ridder de Lagar- dère het kleine meisje wegvoerde, hernam de gebochelde langzaam, had hij aan de moor denaars toegeroepen Allen die hier staan, zullen door mijne hand sterven Zij waren met hun negenen de ridder had zeven hun ner herkend, die allen zijn gedood. Door zijne hand vroeg de regent verblee- kende. Koel boog de bultenaar ten teeken van be vestiging. En de beide anderen ging de regent voort met vragen. De bultenaar zweeg eenige oogenblikken al vorens te antwoorden. Monseigneur, zeide hij daarop, er zijn hoof den, welke de vorsten niet gaarne op het scha vot zien vallen, want de zwaarste van dien val doet soms de tronen schudden. Monsieur de Lagardère laat de keus aan uwe koninklijke hoogheid en heeft mij belast te zeggen De achtste der moordenaars is niets dan een on dergeschikte mijnheer de Lagardère telt hem nietmaar de negende is de meester en N.V. Centraal Administratiekantoor UtrechtAmsterdamGorinchemGoes-Soest Hoofdkantoor Trans 15 Utrecht Tel. 11871. Directeur Mr. J. H. VAN DOORNE. BINNENLANDSCH NIEUWS. TIENDUIZENDEN VISSCIIEN IN DE MARK VERGIFTIGD. Gedeelte rivier afgesloten. Reddingswerk der omwonenden. Men meldt uit Breda In het water van de rivier de Mark is op groote schaal visch vergiftigd. Toen eenige wandelaars achter de Baronielaan langs de rivier liepen, hoorden zij een vreemd geplas. In het water zagen zij honderden visschen, die wild rondzwommen. Zij trachtten een goed heenkomen op den wal te vinden, waar zij op het droge amechtig bleven liggen. Door dit zonderlinge schouwspel verwon derd, begaven de wandelaars zich met een bootje te water en in minder dan geen tijd hadden zij honderden visschen gevangen. In den loop van den avond nam de vischvergif- tiging reeds ernstige vormen aan. Waren het eerst honderden en duizenden, na eenige uren dreven tienduizenden visschen bewusteloos op het water. Honderden dezer dieren werden overgebracht naar tuinen van bewoners der Baronielaan. Daar werden zij met schoon water af- die man moet sterven. Als uwe koninklijke hoogheid niet wil, dat de beul hem zal aanra ken, laat hem dan een degen in de handen gegeven worden, en monsieur de Lagardère neemt het overige voor zijne rekening. Het is eene rechtvaardige zaak, zeide de regent, hem voor de tweede maal het perka ment toereikende ik doe dit ter gedachtenis van mijn armen Philips. Als mijnheer de La-, gardère hulp noodig heeft. Monseigneur, mijnheer de Lagardère ver zoekt maar ééne zaak van uwe koninklijke hoogheid. Welke dan Stilzwijgendheidwant een enkel woord zou alles kunnen verijdelen. Ik zal zwijgen. De bultenaar maakte eene diepe buiging, vouwde het perkament op, stak het bij zich en begaf zich naar de deur. Binnen twee uren dus vroeg de regent. Ja, monseigneur. Hebt gij wat gij wildet, kereltje vroeg de oude conciërge le Bréant, toen de bultenaar in den gang kwam. Ja, antwoordde deze, hem een louis in de hand stoppende. Ik verlang van u den sleutel van uw pavil joen in den tuin. En wat wilt gij daarmede doen, manneke De gebochelde gaf geen antwoord, maar duwde hem een tweede louis d'or in de hand. Dat kereltje heeft zonderlinge invallen mompelde le Bréant. Daar is de sleutel. Eindelijk wensch ik, zeide de bultenaar nog, dat gij het pak in het paviljoen brengt, dat ik u van morgen bezorgd heb. Is daar nog een louis mee te verdienen Wel twee. Bravo Gij zij t iemand, waar men wat mee kan aanvangen Maar gij hebt een kaart noodig, om daar binnen te komen. Met de soldaten, die op wacht staan, is geen gekscheren. Ik heb eene kaartbreng het pak maar, zeide de bochel. gespoeld, waarna men hen liet zwemmen in teilen water. Na eenige uren kwamen zij weer bij. Woensdagavond heeft de politie echter maatregelen genomen. Besloten werd het ge deelte, waar de vergiftiging optrad, van de Baronielaan tot Boeimeersingel, af te sluiten. Bij het nieuwe gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant werd een ijzeren staketsel op gericht. Hiertegen ving men de visch. Donder dagmorgen was men bezig de doode dieren daar bijeen te zamelen, waarna zij door de gemeentereiniging naar de vuilnisbelt ver voerd werden. Deze werkzaamheden hadden echter geen al te vlot verloop, aangezien door den lagen waterstand van de Mark de rivier nagenoeg geen stroom heeft. Daarom is de gemeentereinlging begonnen met schuiten de doode visch op te scheppen. Was het tot nog toe alleen witvisch, die ten offer viel aan de vergiftiging, thans komt ook de paling boven, wat slechts zelden bij water verontreiniging voorkomt. Het staat thans vrijwel vast, dat de oorzaak der vergiftiging te wijten is aan het jongstleden Zaterdag omvallen van een teerspuiter der N.V. Bitumenweg uit Utrecht, waardoor groote hoeveelheden olie, teer en carbolineum in de riolen te recht zijn gekomen. Eerst meende men, dat de visch, die uit het water was opgeschept schadelijk voor de ge zondheid zou zijn. Dr. Hermans, directeur van de G.G.D. stelde een onderzoek in. Hier- j bij bleek, dat de visch, welke niet dood was, doch slechts bedwelmd, niet schadelijk voor de gezondheid is, mits zij goed wordt gerei nigd. Echter surveiileeren langs de Mark een aantal agenten om te voorkomen, dat de doode visch wordt opgeschept. Voor de hengelaarsvereeniging, die in dit deel van de Mark het water gepacht heeft, beteekent het gebeurde een groote schade, want nagenoeg geen visch je is hier overge bleven. DE JEUGDWERKLOOSHEID. Aanzienlijke vermindering, maar nog geen rozengeur en maneschijn, Cursussen hebben wel veel goed gedaan. Op 1 April 1936 waren in Nederland ruim 77000 mannen en jongens en ruim 13000 vrou wen en meisjes beneden den 25-jarigen leef tijd als geheel werkloos bij de arbeidsbeurzen ingeschreven. Op denzelfden datum van dit jaar ca. 64000 en 11000. Een daling dus met resp. 17 en 15% in één jaar tijd. Toch zijn er omstandigheden die bij nadere bestudeering van de cijfers ons optimisme temperen. In de eerste plaats moet men bedenken, dat lang niet alle jongere werkloozen bij de ar beidsbeurzen staan ingeschreven in sommi ge gemeenten is dit slechts met de helft van het totale aantal het geval. Daarom moeten wij wel aannemen, dat er in Nederland nog ongeveer 100.000 werkloozen beneden de 25 jaar zijn. Er is een tweede omstandigheid. Gaan wij na, van welken leeftijd de jonge arbeiders zijn, die weer in het bedrijfsleven worden op genomen, dan blijkt dat dit in veel sterker mate het geval is bij de 1417, dan bij de 1824-jarigen. Voor de eerste categorie be draagt de daling van het werkloosheidscijfer van April 1936 tot April 1937 ongeveer 23,5 voor de tweede slechts 15 Nu is het onge twijfeld verheugend, dat het aantal van hen, die onmiddellijk nadat ze van school komen geen werk kunnen vinden, zoo vrij sterk af neemt. Maar aan den anderen kant rijst de vraag of het bedrijfsleven deze jongens en meisjes wel zal kunnen handhaven, wanneer zij ouder worden en de eischen van volwassen arbeiders gaan stellen. WIELRIJDSTER AANGEREDEN. Zwaar gewond naar ziekenhuis vervoerd. Op den Aalsterweg is Dinsdagavond om ongeveer halfnegen een auto-ongeluk gebeurd, waarvan een meisje uit Amsterdam het slacht offer is geworden. De gezusters Qisolf, wonende Lutmastraat 27 te Amsterdam, logeerden bij hun broer in de Gestelschestraat te Eindhoven, 's Avonds waren zij gaan fietsen, waarbij zij in de na bijheid van Aalst den grooten weg wilden oversteken. Op dat oogenblik weifelde de 32- jarige A. Gisolf, zoodat zij werd aangereden door een uit de richting Valkenswaard nade rende Eindhovensche auto. De bestuurder remde uit alle macht, doch kon niet voorko men, dat het meisje werd aangereden en te gen den weg gesmakt. Weldra waren twee doktoren ter plaatse, die een schedelfractuur vaststelden en haar naar het St. Josefs zie kenhuis aan den Aalsterweg lieten overbren gen. Woensdagmorgen was haar toestand, hoe wel bedenkelijk, niet meer levensgevaarlijk. PUBLIEKE VERKOOPINGEN VAN VROEG FRUIT OP HET HOUT. Heden hebben in de omstreken van Eist (Betuwe) de groote publieke verkoopingen van vroeg fruit op het hout plaats gevonden. In de verschillende verkooplokalen was steeds een groot aantal gegadigden met veel koop- lust opgekomen. Er werden dientengevolge hooge prijzen besteed, zoodat het fruit al ge heel op het hout blijkt te zijn verkocht. Prui- men waren berekend op 15 a 20 cent per kilo, naar gelang van qualiteit en soort. Het ge- i was valt vrij goed mee. Het heeft op vele plaatsen nogal te lijden van ongedierte. Ook wordt zeer naar regen verlangd en men vreest, dat anders nog veel vruchten zullen afvallen. DE ZIEKTE VAN WEIL. Tengevolge van het zwemmen in de Barne- veldsche beek te Amersfoort heeft zich op nieuw een geval voorgedaan van de ziekte van Weil. De patiënte de 35-jarige mej. v. d. H. is naar de barakken van het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. IIET DREIGENDE PUFAANVOERVERBOD EN DE BELANGEN DER VISSCHERS. De coöperatieve vischmeelfabriek „Noord zee" U.A., gevestigd te Haarlem, heeft dezer dagen een adres gezonden aan den raad der gemeenten 's Gravenhage, Katwijk, Urk, Den Helder en Texel, waarin zij verzoekt den mi nister van landbouw en visscherij erop te willen wijzen, dat de coöperatieve vischmeel fabriek „Noordzee" bij een uit te vaardigen pufaanvoerverbod niet in staat is de belangen der visschers te behartigen, waardoor aan deze groep der bevolking dan een groot finan cieel nadeel wordt berokkend en bovendien het voor Nederland benoodigde kwantum vischmeel, dat de coöperatie dan niet in staat is te fabriceeren, vanuit het buitenland zal moeten worden betrokken. De boeren hebben het recht hun melk aan de coöperatieve zuivelfabrieken af te leveren, Dadelijk vriendje. Deze gang in dan rechtsom, in de vestibule, en dan moet gij den stoep maar afgaan. Op het oogenblik dat de bochel het vertrek van den regent verliet, kwam Nocé in de In- diaansche tent, waar men nog druk aan het lansquenetspelen was. Heeren, heeren, riep hij uit, leg de kaarten maar neder, wij staan op een vulkaan. Mijnheer de Machault is drie dozijn samenzweringen op het spoor geko men, van welke de minste die van Catalina in de schaduw stelt. Vol vrees heeft de regent een zwart manneke bij zich laten komen, die hem de toekomst moet voorspellen. Is dat zwarte manneke dan ook een toove- naar Van top tot teen, antwoordde Nocé. Hij heeft aan den regent voorspeld, dat mijnheer Law in den Mississipi zou verdrinken dat Kom, kom, zwijg maar met die gekheden riepen degenen, die het minst opgewonden waren, terwijl de anderen het uitschaterden. Dat is een mooie zetzeide Peyrolles. En dat mijnheer Peyrolles vóór zijn dood nog een eerlijk man zou worden. De uitbarsting van vroolijkheid, die daarop volgde, kende geene grenzen en toen verlie ten allen de tafel en begaven zich naar den ingang der tent, omdat Nocé, toevallig naar het bordes ziende, dat naar de vertrekken van den regent leidde, uitriep Kijk, kijk, daar is hij, niet de regent, maar het zwarte man neke. Iedereen zag hem duidelijk, met zijn bult en zijn kromme beenen, met langzame schreden het bordes afkomen. Een sergeant der wacht hield hem beneden aan den stoep tegen, doch het manneke toonde zijne toegangskaart en ging met een lachje door. HOOFDSTUK III. Herinnering aan de drie Philipsen. Het zwarte manneke had een lorgnet in de hand en nam de versieringen van den tuin met de aandacht van een kenner en liefheb ber op. Hij groette de dames zeer beleefd, doch met hetzelfde recht eischen nu de visschers om hun eigen gevangen visch aan hun coöpe ratie ter verwerking tot vischmeel af te leve ren. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Nieuwe Zaken Den Helder Bureau voor Belas tingadviezen en Sociale zaken „B.B.S." Prins Hendriklaan 8. Firma J. F. Beemsterboer, Keizer straat 15-17, goud, juweel en horloge rie. Wijzigingen Den Helder Corn. Quak, Hooger- werfstraat 1-3, machinale houtbewer king overgegaan aan A. Quak. PROVINCIAAL NIEUWS. Onze uitgebreide dienst en tariefregeling a 5 ct. Verkrijgbaar bij de chauffeurs en in Bosker's Boekh. H.-hoef-Middenmeer. IVe Great Fryske Langeanne 29, 30 en 31 Juli Het is blijkbaar niet alge-meen be kend, dat op de IVe Great Fryske Lan geanne ook buiten de lezingen veel te genieten zal zijn. Beide avonden wordt in Hoorn een demonstratie kanl klossen gegeven door de kantwerk school te Wijdenes er is een boeken- uitstalling van „It Fryske boek", waarin ook de West-friesche uitgaven niet zullen worden vergeten, uitstal ling van Makkumer aardewerk, Hin- delooper houtwerk, souvenirs aan hei Congres, vervaardigd door de bekende zilverfabriek Begeer te Utrecht, enz. Op den eersten avond worden West- friesche voordrachten gegeven, bene vens Gijsberfc-voordrachten in cos- tuum. Deze laatste hebben onlangs in Leeuwarden een groot succes geoogst; de tweede avond zal worden gevuld met een concert, aangeboden door de gemeente Hoorn. Dit concert zal wor den uitgevoerd door het bekende Hoornsche Harmonie-corps „Kunst Na Arbeid", dir. de Heer G. Boedijn. Dit alles zal geschieden in de zalen en tuin van het Parkhotel te Hoorn. Medemblik ontvangt hare gasten in de prachtige oude ridderzaal van hei Radboudslot en werkt heel hard om het terrein rondom het kasteel in or de te krijgen, opdat de historische vorm tot zijn recht zal komen. Boven dien zal daar een bizondere uitstal ling van oude archiefstukken zijn, waarop o.m. de handteekeningen van Prins Willem, Maurits, Alva, Bussu, Lonoy en andere bekende namen voor komen. Auto-tochten worden gemaakt op den eersten dag, naar Hoorn, den .twee den dag naar Enkhuizen, liet Congres wordt door de gemeente-besturen van de steden Hoorn, Enkhuizen en Me demblik officieel ten Stadhuize ont vangen. Dicht bij het kasteel Radboud te Medemblik is een ideaal kampeer terrein. I In West-Friesland wordt de grootst mogelijke moeite gedaan de gasten onvergetelijke dagen aan te bieden, en dit zullen het ongetwijfeld worden. scheen, als een ondeugende bultenaar, in zijn vuistje te lachen. Voor het gelaat had hij een zwart fluweelen masker. Naarmate hij dichterbij kwam, sloegen de spelers hem met meer oplettendheid gade. Peyrolles keek het nauwkeurigst van allen toe. Wat een wonderlijk gedrochtriep Chaver- ny uit. Dat schijnt wel. Ja, bevestigde Navailles. Wat dan vroeg de dikke Oriol, die niet goed kon zien. De man van straks, antwoordde Chaverny. De man van de dertigduizend livres De man van het hondenhok Jonas. Esopus Onmogelijk zeide Oriol. Hoe zou zulk een wezen in het kabinet van den regent komen Wat kan hij aan zijne koninklijke hoogheid te zeggen hebben gehad dacht Peyrolles van zijn kant. Ik heb nooit goede gedachten van dien snaak gehad. Onderwijl kwam het kereltje meer en meer in de nabijheid, zonder naar het scheen, acht te slaan op de groep, die zich voor den ingang der Italiaansche tent verzameld had. Hij lorgneerde, glimlachte en salueerde. Men had zich geen innemender en beleefder bochel kunnen voorstellen. Hij was dichtbij genoeg, dat men hem kon hooren mompelen CharmantCharmant Niemand verstaat die dingen zoo goed als zijne hoogheid. Nu, het doet mij genoegen, veel genoegen dat ik alles gezien heb. Binnen de tent verhieven zich eenige stem men. Het was een ander gezelschap, dat plaats had genomen rondom de door de spe lers verlaten tafel, alleen heeren van gevor derden leeftijd en hoogen rang. Wat er gebeurd is, weet ik niet, zeide een hunner, maar ik heb het gezien, dat Bonnivet op uitdrukkelijken last van den regent de wachtposten liet verdubbelen. Op de Cour aux Ris, voegde een ander er bij staan twee compagniën gardes Frangai- ses. De regent is voor niemand te spreken. Machault heeft het ijselijk druk. Zelfs mijnheer van Gonzaga heeft den re gent niet te spreken kunnen krijgen. Onze jongelieden deden hun best om zoo veel mogelijk van dit gesprek af te luisteren doch de bejaarde heeren zettende nu hun onderhoud op zachter toon voort. Er zal hier iets gebeuren ik heb er een voorgevoel van, zeide Chaverny. Vraag er den toovenaar dan maar eens naar, was de raad, dien Nocé gaf. Het zwarte manneke, thans tot hem gena derd, groette beleefd en zeide Bepaald zal er iets gebeuren maar wat dat is de vraag. Waarschijnlijk iets onverwachts, vervolgde hij zijn lorgnet afwrijvende. Hihihihernam hij op een snijdenden toon, waarin hij iets geheimzinnigs legde ik kom uit eene warme, heel warme plaats en vind het hier dus nogal koud. Vergun mij, mijne heeren, dat ik hier binnenga ik zal u zeer verplicht zijn. Onze spelers huiverden een weinig en maak ten plaats, doch hielden allen strak het oog op den bultenaar gevestigd. Met een overvloed van buigingen tred hij de tent in. Toen hij de groep voorname heeren in 't oog oog kreeg, die daar rondom de tafel zaten, schudde hij met eene uitdrukking van tevredenheid het hoofd en zeide Ja, ja, er is iets gaande. De regent is ern stig en de wachten worden verdubbeld, maar niemand weet wat het beteekent. Mijnheer de hertog de Tresmes weet het niet, ofschoon hij gouverneur van Parijs is mijnheer de Ma chault weet het niet, al Is hij luitenant van politie. Weet gij het monsieur de la Ferté- Senneterre (Wordt vervolgd). IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1