Geen Spreekuur HOEPELS TANDHEELKUNDIGE - INRICHTING DENTOFORM MAANDAG 9 AUG. HET POLDERFEEST 1937. Voor DROGISTARTIKELEN en ROOKARTIKELEN NAAR J. BOUMA tt i Li i\ i n u u i\ vv/vivnn i TWEEDE BLAD ZATERDAG 7 AUGUSTUS No. 89. BINNENLANDSCH NIEUWS. Versterkte lichtingen miliciens. Vrijstellingen wegens broeder dienst zullen vervallen,. Opheffing van de loting Aan liet voornemen van de regee ring, over te gaan tot uitbreiding van de sterkte der lichtingen voor den dienstplicht, zal waarschijnlijk eer ge volg worden gegeven dan oorspronke lijk in de bedoeling lag. Het is te ver wachten, dat de jongelieden van de lichting 1938, die wegens broeder- dienst werden vrijgesteld, toch - voor een groot deel althans - tot den werke- iijken dienst zullen worden opgeroe pen. De noodige voorstellen daartoe zullen eer tegemoet kunnen worden gezien. Reeds is thans - gelijk men weet uit de mededeelingen de regeering bij de behandeling der laatste wijziging van de Dienstplichtwet - aan de vrij stellingen wegens broederdienst, ver leend voor de lichting 1938 en nog even tueel te verleenen voor de lichting '39, een voorloopig karakter gegeven. De lotelingen van de lichting 1938, die broederdienst konden doen gelden, kregen in December 1936 van de Com missarissen der Koningin bericht van hun vrijstelling van den werkelijken dienst. De burgemeesters dienen in het jaar voor de opkomst onder de wa penen de bestemming van de dienst- p. bekend te maken. Zij, die voor eer ste oefening onder de wapenen komen, zijn „gewoon" en de vrijgestelden „bui tengewoon" dienstplichtigen. Onder de tweede categorie vallen degenen, die vrijgeloot zijn en zij, die wegens broe derdienst niet behoeven op te komen. Nu hebben, naar „De Telegraaf" heeft vernomen, de burgemeesters in December wegens broederdienst vrij gestelden bericht, dat deze vrijstelling „voorloopig" is geschied en dat de be trokkenen er op moeten rekenen, als nog in 1938 als gewoon dienstplichti gen te kunnen worden ingelijfd. Het contingent „gewone" dienst plichtigen der lichting 1938 werd bij Kon. Besl. van 20 Dec. 1937 vastgesteld op 25.917. Indien - zooals verwacht wordt - dat contingent bij eventueele nadere wetswijziging op ongeveer 32000 wordt gesteld,, dan zullen vele, wegens broederdienst vrijgestelden alsnog moeten opkomen. Jaarlijks be draagt het aantal wegens broeder dienst vrijgestelden ongeveer 25.000. liet gemiddelde percentage van de af- gekeurden bedraagt 40 pCt. Een groot deel van de overblijvenden (circa 15.000) zou dus in de termen vallen voor den werkelijken dienstplicht in 1938. Wanneer men bedenkt, dat het aan tal vrijgeloten dienstplichtigen betrek kelijk gering ts - dit jaar ongeveer 500, dan zal de versterking van de lichtin gen voornamelijk uit de vrijgestelden (buitengewoon dienstplichtigen) moe ten geschieden. De dit jaar vrijgelote dienstplichtigen zijn ook slechts voor loopig van opkomst vrijgesteld. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat én de loting én de vrijstellingen wegens broederdienst in de toekomst geheel komen te vervallen. HOOIBROEI MIDDEN IN „OUD-DEN HELDER." Midden in het oudste gedeelte van Den Helder, dat bekend staat'onder den naam van „Oud Den Helder" en welke stadswijk zeer dicht bevolkt is, staat de groote hooi schuur van den heer Bonselaar. Deze schuur was vol met, naar men mededeelde, niet min der dan 120.000 kg hooi. In deze kapitale hoe veelheid hooi werd Donderdag brand ontdekt door broei. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het eerste gevaar, door flink water te geven, nog vrij spoedig af te wenden. Dadelijk daarop begon men met karren vol het hooi uit de schuur te rijden naar een na bijgelegen land aan den Singel. De geheele dag was hiermede heengegaan, zonder dat er door de burgerij veel aandacht aan geschon ken werd. Des avonds zou dat echter anders v/orden. Naarmate meer hooi uit de schuur gehaald werd, naderde men steeds meer den vuurhaard, en toen de avond viel kon men door de Langestraat de hoofdstraat van „Oud Den Helder" een paard en wagen zien rennen, die een hoéveelheid hooi met zich voerde, welke in brand stond. Dit leverde een fantastisch schouwspel op. Gelukkig stond er vrijwel geen wind, want anders was aan deze wijze van vervoer een groot risico verbonden geweest. Vanzelfsprekend trok dit niet alle daagsche gebeuren veel belangstelling en me nig Oud Heldenaar liet er dan ook zijn nacht rust voor schieten. Het brandende hooi werd zooveel mogelijk uitgespreid op genoemd landje, terwijl met de kleine spuit van de brandweer constant water gegeven werd, wat niet wegnam, dat telkens weer de vlammen den kop opstaken en de omgeving in een grilligen gloed zetten. Intusschen kwam er maar geen eind aan den hooivoorraad in de schuur. Om 11 uur 's avonds was de helft er pas uitAf en toe moesten de mannen het opsteken van het hooi staken, omdat de hitte ondragelijk werd en het vuur te hevig. Dan greep de brandweer in, welke de vlammen doofde, waarna de mannen hun benauwend werk weer konden hervatten. Om het blus- schingswerk te vergemakkelijken bleek het noodig een gedeelte uit het dak te hakken. Geweldige rookmassa's traden door dit gat en de dakramen naar buiten, waardoor de atmospheer in de huizen, welke ten opzichte van den wind ongunstig lagen ondragelijk werd. Den geheelen werd doorgewerkt met het blusschen en het wegvoeren van het hooi. auto zit. Soms rijdt hij in een heel anderen wagen om de menschen op een dwaalspoor te BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK principieele dienstweigeraars. De duin die Stalin's weg bewaken, is legio. Het is ook beplanting is" daar, in overleg met het lang niet altijd zeker, dat hij in de middelste] Staatsboschbeheer, als werkobject ge- 1""'1 kozen. In aansluiting aan dit bericht meldt men nog, dat de voorbereidingen voor de inrichting van het kamp op het oogenblik worden getroffen. De autoriteiten, die het besluit toti de oprichting van het kamp hebben genomen, zijn hierbij van het stand ONS WIERINGERMEERHOEKJE. brengen, Hieruit blijkt, dat hij vrees heeft voor iets, dat zou kunnen gebeuren. Onder de millioe- nen aanbidders kan één mensch zijn, die Sta lin's vijand is en één mensch is voldoende om voorgoed een einde te maken aan Stalin's macht. Hij weet dit maar al te goed. Hijzelf, jJosef Stalin, zoon van den priester Visarjan Centraal Bureau voor de Statistiek, in de naaste toekomst, andere (hand) arbeid te doen verrichten. VERLAAGDE POSTTARIEVEN. Nieuwe prijzen der postzegelboekjes. Inwisseling frankeerzegels en briefkaarten. In verband met de invoering van het stui- versport worden te zijner tijd nieuwe postze gelboekjes, bevattende 24 frankeerzegels van 4 cent tegen 96 cent en gemengde boekjes met 6 frankeerzegels van elk der frankeer- waarden 1, 1 V«, 2l/s, 4 en 5 cent tegen 84 cent verkrijgbaar gesteld. Tevens zullen arbeidslijs ten met aangehechte briefkaart van 4 cent worden aangemaakt. De verkoopprijs dezer lijsten zal 9 cent bedragen. Bij het publiek voorhanden arbeidslijsten met aangehechte briefkaart van 5 cent wor den tot en met 31 Augustus a.s. tegen vergoe ding van 10 cent per lijst teruggenomen. De op de kantoren nog voorradige arbeids lijsten met aangehechte briefkaart van 5 cent zullen van 1 September af eveneens tegen den nieuwen prijs van 9 cent worden verkocht dc aan die lijsten gehechte briefkaarten wor den bij eventueele inwisseling tegen 4 cent teruggenomen. Nog bij het publiek voorhanden postzegels van 6 en 21 cent, briefomslagen en postbladen met een zegelafdruk van 6 cent en briefkaar ten (enkele en dubbele) met een zegelafdruk van 5 cent kunnen, mits gaaf en ongeschon den, ook op de poststations en postagentschap pen, alsmede bij de met zegelverkoop belaste bestellers tot en met 31 October a.s. worden ingeruild tegen hetzij hetzelfde aantal zegels enz. van het nieuwe tarief, waarbij dan per stuk 1 cent wordt terugbetaald, hetzij tegen een met het waardeverschil overeenkomend grooter aantal zegels. punt uitgegaan, dat het wenschelijk Doegasjwili en de machtigste man ter wereld, was de principieele dienstweigeraars, weet precies over welk een macht een mensch die thans o.m. werkzaam zijn bij het'k™ beschikken. Wanneer hy wil, kan hij met één woord allen en alles vernietigen Italianen, die in Spanje gingen strijden Merkwaardige mededeelingen omtrent ÜLOri ansche vrijwilli- KOV gers. Men schrijft aan het Iibld. Verschillende Italiaansche dagbla den - waaronder als belangrijkste de „Stampa" van Turijn - publiceerden in hun nummer van 2 Augustus een correspondentie van den bekenden journalist Sandro Sandri, welke sterk de aandacht heeft getrokken wijl zij tot nu toe onbekende bijzon derheden bevat over de hulp, die Italië aan generaaj Franco verleent. Reeds de eerste volzin van het arti kel is een onthulling „In Augustus van het vorige jaar bevond ik mij in het Noorden van Spanje toen ik ver nam dat in het Zuiden de eerste Itali- aansche vrijwilligers waren aangeko men." Men zal zich herinneren dat van Italiaansche zijde herhaaldelijk is verzekerd, dat de eerste vrijwilligers pas in December naar Spanje zouden zijn vertrokken. Sandri vertelt dan dat men reeds in Augustus 1936 wonderen vertelde van de Italiaansche jacht vliegtuigen. Die eerste vliegers waren in Spanje gekomen in kleine groepjes; zij landden te Cadix of te Yigo en wer den ingelijfd bij de luchtvloot van het vreemdelingen-JegioeiV. Na de inneming van Irun door Fran co begaf Sandri zich naar het Zuiden en op een avond hoort hij te Caceres in een herberg het fascistenlied ,Giovi nezza" zingen en maakt kennis met de eerste vrijwilligers bestuurders van tanks, artillerie- en infanterie sol daten. Hij vertelt hoe deze vrijwilli gers nog in burgei k leeding in Spanje plachtten aan te komen hoogstens droegen zij het zwarte hemd. Eerst BUITENLANDSCH NIEUWS. Kamp v. principieele dienstweigeraars Duinbeplanting bij Hoek van Holland werkobject. Volgens Het Volk" wordt te Hoek van Holland een kamp ingericht voor DE MACHTIGSTE MAN TER WERELD. Terwijl 170 millioenmenschen hem vereeren als een afgod, rookt Stalin raadselachtig- glimlachend zijn onafscheidelijke pijp. De buitenlandsche correspondenten te Mos kou hebben Stalin enkele weken geleden ge zien, zooals zij hem nog nooit gezien hadden, namelijk van heel dichtbij. Bij de groote pa rades op het Roode Plein, den 7den November en den lsten Mei,, staat de Russische dictator op het dak van Lenins mausoleum en dan kan men hem slechts uit de verte bekijken. Maar toen de Russische Poolvliegers te Mos kou terugkwamen, vertoonde Stalin zich op vijf meter afstand van de pers, Waarschijnlijk dit hij dit met een bedoeling' om te laten zien, dat de bloedige gebeurtenis sen van den laatsten tijd hem niet hadden veranderd. Hij deed zoo „gewoon", dat een Engelsche journalist bijna op hem toegestapt was met de vraag How do you do, mr. Stalin Omstanders brachten echter den Brit aan het verstand, dat zooiets aan waanzin grens de. Immers, Stalin laat zich niet toespreken, Stalin is geen Europeesch staatsman, hij is een Aziatische afgod, een idool voor het Rus sische volk. De Aziaat. Stalin heeft tot nu toe slechts met zeven journalisten gesproken twee Duische, twee Amerikaansche, twee Engelsche en één Japan ner. Tot dezen laatste zei hij Welkom, Ik ben blij u te ontmoeten. Ik ben namelijk zelf ook een Aziaat. Dit was de waarheid. Stalin is een Aziati-| sche figuur. De verheerlijking van Hitier en' Mussolini is gering in vergelijking met de ver afgoding van den „nieuwen tsaar", welke zon der voorbeeld is ih de moderne geschiedenis. De Russen zeggen „God is er niet meer, de tsaar is er niet meer, Lenin is dood, nu is Stalin onze afgod." Stalin spreekt dag en nacht tot zijn volk. Niet hijzelf, want men hoort zijn stem zelden of nooit, doch zijn woorden zijn monsterach tig groot en straten en pleinen te lezen. Zijn portret is reeds voldoende om de massa te biologeeren. Mysterie. Heel Moskou lag als 't ware aan de voeten van Stalin, toen hij naar 't slagveld toog om de Polen te verwelkomen. Hij zeide bijna geen woord. Hij omarmde prof. Schmidt en ku6te dezen. Daarop werden enkele redevoeringen gehouden, naar welke Stalin met een effen gezicht luisterde, terwijl hij rustig een pijp rookte. Alle redevoeringen kwamen op hetzelfde neer. Gij, hoogverheven Stalin, machtigste Ier menschen, gij gebieder van 170.000.000 Russen, gij allen hebt de Noordpool veroverd. Schmidt en de zijnen waren slechts werktui gen in uwe hand. Stalin stond er star-glimlachend bij. Hij heeft iets donkers in zijn blikken, doch men kan evengoed zeggen, dat hij er tevreden uitziet. Zijn gedachten laten zich niet raden. Hij is een raadselachtig mensch. Een geheimzinnige sluier ligt over alles, wat Stalin betreft. Niemand weet met zeker heid, hoe hij zijn dagen doorbrengt. Niemand weet zelfs of hij nog getrouwd is. Toen zijn moeder stierf, stond er geen letter over in de Russische kranten. Men wist alleen, dat zij geen Russisch kende, dat zij een vrome vrouw was en dat zij niet in het Kremlin wilde ko men. Ook schijnt zij niet geweten te hebben, wat voor een beroep haar zoon ging uitoefe nen, toen hij Lenin opvolgde. Het staat vast, dat Stalin gehuwd geweest is. Hij heeft eenige kinderen, o.a. een jongen van 15 en een meisje van 10 jaar. Vrees. Hij woont niet in het Kremlin, doch in een Moscou'sche voorstad. lederen morgen rijdt hij naar zijn bureau, maar niemand, behalve GPOe-beambten, weet van. tevoren, door wel ke straten hij gaat. Aan beide kanten van (met inbegrip van gedeeltel. W.-Mcer.: Geboren Apolina Maria d.v. Corne lis Franse en Sabina de Koning te Middenrneer Emma Christina, d.v. Johannes Winnubstc en Geertruida Grooteman Otto, z.v. Paulus Ottens en Anna Bakker Aaltje, d.v. IIarm Batterink en Trijntje Zwaan, YY.Meer; Dirk Jan, z.v. Evert Braak en Trijntje Bakker tje Middenrneer Martha, Catharina, d.v. Cornelis Martinus Bra keboer en Christina Maria Schoenma ker te Medemblik Klaas, z.v. Be rend Hindriks en Jantje Mannes te Middenrneer Marinus Jacobus, z.v. Jacobus de Bruijn en Maria Timmers te Middenrneer. Ondertrouwd Steven Lobregt en Wilhelmina Ekelmans Ie Midden- meer. Gehuwd en Overleden Geene. Het Stroo-verkoopbureau groeit. In de Donderdagavond te Midden- meer gehouden huish. vergadering van het strooverkoop-bureau, kon de voorz. de hr. E. Bruins constateeren, dat. het bureau groeit. De vereeniging telt thans 70 leden met. pl.m. 6 milli- oen Kg. stroo. Ten aanzien van het nuttige effect van de vereeniging is de stemming onder de aangeslotenen zeer optimis tisch. Voor Friesland is als vertegenwoor diger van de vereeniging aangesteld de heer H. Koning te Winsum, die reeds een belangrijk kwantum stroo heeft weten te plaatsen. Het bestuur vroeg en verkreeg mach tiging van de vergadering om naar be vinden te handelen. Politie. Verloren een schildplaat;,. (groene kleur) en een reserveband van luxe auto Ford V 8. Inl. en bij vinding bericht bij den Rijksveldwachter te Middenrneer. Jamboree-Padvinders bezoeken de Wieringermeer. Padvinders van ver schillende nationaliteiten brachten Vrijdag een bezoek per touringcar aan de W.-Meer en Afsluitdijk. Het bonte gezelschap, w.o. een aan tal Schotsche jongelui in hun typi- cenige maanden later werden zij ge- sche kleedij trok natuurlijk veel Spaan kleed in de uniform van het sche Vreemdelingen-legioen. Te Sevilla ontmoet Sandri dan voor het eerst de vliegers. Wanneer in de toekomst de geschiedenis zal worden geschreven van de Italiaansche vrij willigers in den Spaanschen „bevrij dingsoorlog", zoo zegt hij, dan zullen stellig de eerste hoofdstukken moeten handelen over deze vliegers, „aan wie Franco het transport, van zijn troepen uit Marokko naar het schiereiland heeft te danken en de eerste overwin ningen op het Zuidelijk front." „Van den ochtend tot den avond heb ben zij gevlogen boven de zeeëngte tus schen Ceuta en Algeciras, terwijl de een .na den ander de transportsche pen vol Moorsche hulptroepen van den eenen oever naar den anderen voe ren onder de bescherming dezer gevleu gelde wacht, die de roode oorlogsche- pe op een afstand hield. Eenmaal pro beerde een roode onderzeeboot de zee ëngte binnen te dringen om een groot transportschip te torpedeeren. Maar ,een Savoia 81, bestuurd door den pi- Iloot Muti, wiens naam onder de Itali- laansche fascisten bekend genoeg is, [bemerkte dit voornemen en liet een aantal bommen vallen, die in het wa ter ontploften. Daarop was er niets meer dan een groote vlek olie, die steeds aangroeiend op de golven bleef lrijven. De onderzeeër was getroffen en ontploft door den druk der explo sies. Van dien dag af lieten de rooden de transporten ongemoeid. De roode oorlogsschepen, die later probeerden den overtocht van Franco's leger en vloot van Afrika naar Europa te belet ten, werden dermate bedreigd door de Italiaansche vliegers-vrijwilligers, dat zij voor goed de zeeëngte vrijlieten." De Italiaansche jachtvliegtuigen be haalden in dienzelfden tijd groote suc cessen in Estra-madura en later in de nabijheid van Madrid. „Veertien dagen na hun aankomst waren de Italiaansche vliegers de be heerschers van de lucht in geheel Span je. Terwijl de groote bombardement s- vliegtuigen de belegerde cadetten in het Alcazar van Toledo van munitie en levensmiddelen voorzagen, verniel den dc jachtvliegtuigen de roode lucht vloot, die weken lang geheel van het tooneel van den oorlog verdween." Sandri weidt dan uit over het aan deel. dat de Italiaansche artillerie heeft gehad aan den opmarsch naar Madrid en verhaalt in bijzonderhe den op welke wijze tijdens dien op marsch dc Italianen voor het eerst 'n Sowjet-Russischen gevechtswagen ont waren en weten te vernielen. Even eens weidt hij uit. over het aandeel door de Italiaansche artillerie in de gevechten bij Cata del Carnpo, om daarna allerlei bijzonderheden te ver tellen over een ontmoeting aan het front met den bekenden publicist At- vero Gravelli, die jaren lang te Rome Jietj tijdschrift ^Anti-Europa" heeft uitgegeven. Gravelli blijkt in Spanje te zijn als bestuurder van een tank en Sandri beschrijft, hoe hij in den nacht bekijks. De noodige kiekjes werden gemaakt en men kon hen maar half overtuigen dat ze op de bodem van de voormalige Zuiderzee rondwandel den. Volgende week als de Jamboree of ficieel gesloten is, doch het kampe ment blijft nog een poosje, zullen groote groepen buitenlandsche pad vinders excursies naar den Polder maken. Corstiaansche A. C. van Oeveren en Th. J. van Vegten laatstgenoemde was niet ter vergadering aanwezig. De heer J. C. Vogelaar eveneens niet aanwezig zal als secretaris optreden. Deze commissie zal zich desge- wenscht uitbreiden. A.s. week al de commissie met haar arbeid aanvangen. De heer Pepers deed een dringend beroep op aller medewerking, op die van spr. en van de Directie kan wor den gerekend. Geopperd werd een lijst te doen cir- culeeren, waarop minimaal 35 cent geteekend kan worden, waarvoor dan vrije toegang tot de middag- en avond feesten wordt verkregen. Het werk-comité zal één en ander nader bezien en zoo spoedig mogelijk officieel doen publiceeren. Hierna sluiting. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 8 AUGUSTUS. NED. HERV. GEM Slootdorp 's av. 8 uur G. S. de hr. Korndörffer. NED. HERV. EVANGELISATIE Middenrneer vm. 10 uur de hr. G. Boogaard van Andljk. Slootdorp nm. 2.30 uur Ds. Molenaar van Sint Pancras. Bediening H.A. Bus vertrekt 2 uur van Wieringerwerf over Middenrneer naar Slootdorp. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenrneer v.m. 9.30 uur Lezen. Middenrneer nam. 2.30 uur Ds. Chr. v. d. Vliet! GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. C. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 2.30 uur Leesdienst. GEREF. KERK WIERINGERWERF W.-werf vm. 9.30 uur Cand. H. J. B. de Boer van ten Post. W.-werf nam. 5 uur Cand. H. J. B. de Boer. HOUDT ELKEN MAANDAG 's morgens van 9.30 11.30 SPREEKUUR in café KOK, H.-hoef. Heele gebitten, alles inbegrepen f 30, met garantie. Vullingen f 2. ONZE WAGENS S* Vrijdagavond is in Hotel Smit te Slootdorp een vergadering gehouden ten doel hebbende voorbereidingen te treffen voor de viering van het Pol- derfeest 1937. Aanwezig waren 32 personen. De vergadering werd gepresideerd door den Edelachtbaren heer Burge meester van Medemblik, Chr. Peters, terwijl de hr. J. Bos, ambt. ter secre tarie te W.-Werf als waarn. secretaris fungeerde. De heer Peters deelde in zijn inlei dend woord mede, dat. de tijd zoo lang zamerhand is aangebroken,, dat de be volking zelf de organisatie van het Pol uerfeest in handen neemt. Slootdorp is dit jaar aan de beurt om het feest te hebben. De commissie, die zal worden be noemd, zal hebben te overwegen, of er kinderfeesten georganiseerd zullen moeten worden. Het bezwaar, wat ieder jaar naar voren komt, dat de Polderdag midden in den oogsttijd valt, werd besproken, doch besloten werd om toch het feest op den officieelen tijd te houden, daar anders het idéé van „Polder-jaardag" vervalt. Geadviseerd werd zooveel mogelijk paardensport aan de feestelijkheden te verbinden dit trekt altijd veel pu bliek en ook de pachters animeert men tot medewerking aan de organi satie. Ter vergadering werden verschillen de ideeën naar voren gebracht, welke door liet te benoemen werk-comité zullen worden beoordeeld. De avondfeesten zullen weer in de open lucht worden gehouden een tent huren is te kostbaar. ITet avondfeest zal op dë zelfde wij ze als vorig jaar worden gehouden, met tot slot een vuurwerk. Ilierr^ werd een werk-comité be noemd van de volgende hoeren Di. A. P. Hoogkamer G. Struik Ir. zijn anders dan andere wagens. Ze zijn beter en niet duurder. WAGEN- EN CARROSSERIEBOUW VAN LEEUWEN WOGNUM. or de NIEUWE WIJZE van GRAAN - HOKKEN Uitvinding van A. de HAAN, Ee bij Dokkum. Octrooi aangevraagd INLICHTINGEN en BESTELLING BIJ DEN AGENT voor de WIERINGERMEER J. ZUIDEMA, MOLENWEG 56 Slootdorp. ZOMER - DIENST - REGELING Nederlandsche Spoorwegen voorhanden in Boskers Boekhandel TE KOOP beste EIGENHEIMER EETAARDAPPELEN bij A. BOERHAVE, MIDDENMEER. zijn auto rijden andere auto's. Het publiek van 18 op 19 Maart, hij het gevecht mag niet stilstaan. Het aantal politiemannen voor Palacia Ibarra gewond werd. Zes Italaansche gevechtfwagens gingen volgens zijn zeggen, bij die gelegen heid verloren. Het belangwekkende artikel ein digt met bijzonderheden over den dood van generaal Luzzi, bij Medinaceli en over de laatste uren van zijn vriend en collega, Furio Draga, die gevallen is hij Trijeque. Van de vele en steeds interessante oorlogs-correspondenties uit Spanje, die men in de Italiaansche bladen ge- geld kan vinden, is deze brief van San Voordeeligst adres. Beleefd aanbevelend, J. BOUMA, Tabak- en Sigarenmagazijn - Drogisterij SLOOTDORP. dro Sandri zeker de belangwekkend ste wegens de vele bijzonderheden over de activiteit der vrijwilligers. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 6 Aug. 1937. Op de ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt Fabriekskaas r 34 stapels Kleine f 23 Boerenkaas 6 stapels Kleine Commissie f 21 en 8 stapels Commissie f 22. Totaal 48 sta pels, wegende 118000 Kg. Alles met rijksmerk. Handel vlug.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 3