ONZE FOTO-PAGINA De basaltblokken worden geplaatst op den dijk nabij Urk, die aangelegd wordt in verband met de drooglegging van den Noord Oost polder Ook het laatste gereedgekomen gedeelte van het nieuwe kanaal Groningen IJsselmeer zal met ingang van 1 September voor zoover dit door de provincie Groningen loopt, voor de scheepvaart worden vrijgegeven Midden in het gebied van den hardnekkigen strijd te Sjanghai. Japansche marine troepen bestoken achter een barricade in de straten der stad de Chineesche strijdkrachten Het Grieksche s.s. „Possidon", dat op den Nieuwen Waterweg In aanvaring is geweest met het m s. .IJssel' is naar Rotterdam gesleept, waar de schade voorloopig hersteld werd Zwaar werk voor Het hijschen van ieders jeugdige handen, het zeil is niet werk Ter gelegenheid van den grooten landbouw-feestdag, welke Woensdag te Purmerend is gehouden, vonden in den middag internationale hard draverijen plaats. Een tweetal deelnemers in actie De aviateurs. die aan de luchtrace Istres - Damascus-Parijs deelnamen, onder wie ook Bruno Mussolini, zijn door de Fransche regeering op het luchtvaartpaviljoen der Wereldtentoonstelling te Parijs ontvangen. Een toto tijdens de bezichtiging Honderden vluchtelingen zoeken een veilig onderkomen nabije Frankrijk. Val van Santander opent nieuwe fase in den burgeroorlog. Na een periode van betrekkelijke rust aan de Spaansche fronten, gedurende welke de strijd zich traag voortsleepte, is het krijgsbedrijf eensklaps weer opgeleefd door den val van Santander, de stad aan de Golf van Biskae, welker vermeestering na Bilbao het eerstvolgen de doelwit van Franco's strijdmacht was. De noordelijke provincies zijn hiermede vrijwel geheel in handen van Franco, wiens troepen thans hun krachten op de volledige onderwerping van Asturië rich ten. De hoofdstad, Oviedo, is reeds in het bezit der rechtschen, doch hun positie is daar nog onzeker, daar de stad al sedert vele weken bloot staat aan een soort beleg door de Asturische mijnwerkers, de dinamiteros.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 6