DEKZEILEN Van Wijck SU1I. C. EELMAH EN GETEERDE SCHELFNETTEN CHEVALIERGERST. ZITTING BINNENLANDSCH NIEUWS. De toestand van dr. van Dam. Er wordt gemeld dat de toestand van den bekenden Alkmaarschen chirurg, Dr. van Dam verergerd is. Liet het zich oorspronkelijk aanzien dat de patiënt na de operatie geleidelijk in beterschap toenam, de laatste dagen is daarin een ongunstige verandering gekomen. Dr. van Dam die nog altijd in het Roode Kruis-ziekenhuis in Den Haag verpleegd wordt, heeft de laatste da gen veel pijn geleden en de toestand is zoodanig verergerd dat deze ernstig is te noemen en er weinig hoop op beter schap bestaat. merkwaardige proeven in de deemster. Wij lezen in het Volksblad In de Beemster is op het oogenblik een on derzoek gaande dat een vanouds in de land bouwwetenschap gevestigde meening omver schijnt te zullen werpen. Het onderzoek wordt geleid door prof. Mauschhaupt van het Bo- demkundig Instituut te Groningen, die reeds heeft toegezegd de merkwaardige resultaten van deze proeven a.s. winter in een vergade ring van de Beemster boeren te zullen komen behandelen. Het is namelijk betrekkelijk toevallig geble ken dat de opvatting, die men algemeen koes terde ten aanzien van den grondwaterstand in de akkers, moet worden herzien. De theo rie, die men daaromtrent sinds jaar en dag op de landbouwscholen verkondigde, blijkt niet met de practijk te kloppen. Men meende, dat het grondwater in de akkers hooger stond dan in de slooten, met het hoogste punt mid den tusschen twee slooten in. De doorsnede van het land zou dus een grondwaterstand te zien geven, die van sloot tot sloot min of meer bol verliep. In alle leerboeken over ont watering en bodemwerking kan men fraaie schematische teekeningen van dezen theore tisch berekenden toestand vinden. Peilingen in de Beemster toonen echter aan, dat het water in het midden van het land niet het hoogst maar het laagst staat, althans ter plaatse van de proefnemingen. De geheele theorie moet nu worden gewijzigd of althans worden aangevuld met eert aantal practische slagen-om-den-artn. In dat opzicht hebben we de resultaten van het onderzoek van prof. Mauschhaupt af te wachten. De aanleiding tot dit onderzoek was een geschil tusschen veehouders en akkerbouwers in den Beemster. Veehouders hebben graag veel water in de sloot, omdat grasland een groote waterbehoefte heeft, terwijl de bouw- boeren daarentegen een diepe ontwatering wenschen, omdat de wortels der gewassen dan dieper in den grond kunnen doordringen en dus krachtiger planten geven. Om nu precies vast te stellen hoe hoog de grondwaterstand in de verschillende percee- len was, sloeg men op drie verschillende plaatsen buizen van ongeveer anderhalve meter lengte in den grond, die voorzien wa ren van een peilschaal. Deze buizen werden geslagen op het land van de heeren Klaas Zijp en J. A. Köhne, beiden aan den Nekker- weg en van den heer P. Met aan den Jisper- weg. In ieder der drie gevallen werd één buis dicht bij de sloot en één in het midden van het land geslagen. Tot groote verbazing van de proefnemers bleek toen, dat de werkelijke toestand precies tegenovergesteld was aan hetgeen men vol gens de theorie moest verwachten in het midden was de waterstand het laagst. Soms zelfs zoo laag, dat de buizen geheel droog waren. Om na te gaan of geen toevallige oor zaak het opstijgen van het water in de buis belette, werd zelfs eenige malen een emmer water in de buis leeggegoten, maar ook dit water trok in korten tijd in den grond weg. Dat had natuurlijk niet het geval kunnen zijn als de verbinding met den omringenden grond verbroken was. De landbouwkundigen ston den paf over dit onverwachte resultaat, krab den zich eens achter het oor engingen aan het werk om een verklaring te vinden. De oude theorie van den bollen grondwater stand was getorpedeerd. Inmiddels weten de Beemster boeren nog niet welke waterstand in de slooten het best is te achten. Voor de bemaling van de polders kan dat onderzoek van groote beteekenis worden. Na haar dood ontmoetten angstige, verwar de jonge olifanten angstige en verwarde jonge Nedei'landers, en die ontmoeting leverde wei nig fraais op. Het Rotterdamsche relletje was een afspie geling op minimum-schaal van de groote conflicten om ons heen het zijn botsingen tusschen angsten. Het Japansche volk zou het als een vernedering van zijn regeering beschouwen indien het de bescherming van zijn onderdanen te Shanghai aan een buiten- landsche mogendheid overliet en aldus zegt Tokio „China zou er den uitleg aan geven, dat de Japansche troepen voor de Chineesche op de vlucht gingen en buitenlandsche mo gendheden te hulp riepen om hen te redden." Achter het losgebroken geweld in Spanje en Azië staan derden met hun ontploffings middelen. De angst, gewekt door het ontvallen van veilige leiding, de angst voor de gevaarlijke wereld, drijft tot het redeloos geweld. Jenny, de oude olifant, was voor het instinct of het verstand van jongeren een richtpunt voor veiligheid en leiding. Na haar dood wil den de jongeren zich veiligheid verschaffen door het stichten van onveiligheid. En de dompteur, de man die door lange er varing de olifanten en de menschen heeft leeren kennen, keerde terug tot het simpele troostmiddel van alle tijden waarom dit alles draait en waarin de bron van ons primaire veiligheidsgevoel gelegen is vijftien witte- brooden ons dagelij ksche brood BUITENLANDSCH NIEUWS. KANTOORPERSONEEL VRAAGT OM... SALARISVERLAGING. Het kantoorpersoneel in Chili heeft ver zocht de wet inzake de verhooging der sala rissen in te trekken. Deze wet werd begin van dit jaar ingediend. Het verzoek van het personeel vindt zijn oorzaak in het feit, dat de werkgevers ruim 3000 man ontslagen heb ben, teneinde de salarisonkosten te drukken. De wet schreef een salarisverhooging voor van 10 tot 60%. Enkele maanden geleden vier de het kantoorpersoneel feest naar aanleiding van het feit, dat de wet in zake de salarisver hooging was aangenomen ZEEP UIT STEENKOOL. Volgens de „Deutscher Volkswirt" zal de Duitsche industrie binnenkort beginnen met het vervaardigen van zeep uit steenkool. Dit nieuwe procédé is noodzakelijk geworden door de onvoldoende hoeveelheid ter beschikking- staande vetten en de noodzaak den invoer te beperken. GEMEENTE WIERINGEN. GEWELD EN BROOD. Een olifautelijke les. De olifanten van een hier te lande reizend circus hadden hun leidster verloren. Deze meer dan honderd jaar oude Jenny kende de wereld ze verleende een veilige bemiddeling tusschen de jongere dieren en de verwarren de verschijnselen van groote steden en me nigten. De reactie van de olifanten, op den dag na hun verlies, was een zeer menschelijke. Zij trapten eerst hun eigen omgeving, hun huisvestiging en het terrein van hun arbeid en broodwinning in elkaar, en daarop vluch ten ze de griezelige, onbekende wereld in en verspreidden daar angst en schrik. Als pijnlijk en beschamend neven-verschijn sel wordt gemeld, dat de straatjeugd, beko men van den allereersten schrik, de verwar ring trachtte te vergrooten door het afsteken van vuurwerk. Het geheele geval eindigde met de uitdee- ling van wittebrood en eenige materieele en lijfelijke schade. Ziehier, zeer in het kort, de geschiedenis van talrijke drama's van menschen en vol ken deze circus-olifanten hadden geen zin rijker voorstelling van dit tijdsbeeld kunnen geven. Het was de vlucht in het geweld, uit angst en verwarring. Het geweld werd eerst gekeerd tegen het eigen huis, en dat is niet anders dan de bur geroorlog. Vervolgens wendde het zich naar buiten, en daarmede werd het tweede stadium, de dislocatie van het conflict, bereikt. Daarna sloeg de angst der jeugdige tijdge- nooten op zijn beurt om in betoon van ge weld de knallende voetzoekers. En het einde was brood en treurnis over schade. Men schrijft olifanten een zeer menschelijk verstand toe. In de kalme leidster, de meer dan honderdjarige Jenny, was dat verstand door ervaring tot een zekere rijpheid geko men, en dat gaf haar het gezag over de jon gere generatie van haar soortgenooten. Aanrijding van een jongetje Zondagmiddag stak het zoontje van den veehouder Jb. Lont Cz. te .De Elft per fiets de betonweg over. Juist naderde een auto en een aanrijding kon niet meer worden voorkomen. De automobilist bracht het kind on middellijk naar Dr. Beeker, die een lichte hersensschudding constateerde. Het ongeluk is dus wondergoed af geloopen.. De autobestuurder was de hr. Fr. Neijts van Den Helder. Koninginnedag te H.hoef. Het bestuur der Oranje Vereeniging verzoekt ons mede te deelen: dat de optocht der kinderen des mid dags half drie vanaf de Wielerbaan zal plaats hebben. Oranjerozet of sjerp is gewenscht ook vlaggetje De muziekvereeniging Harmonie zal de optocht begeleiden Daarna kinderwedstrijden op de wie lerbaan en muziek van Harmonie Des avonds 8 uur verzamelen bij de Wielerbaan. Fakkeloptocht van Har monie door het doi^p te half negen. Kinderen met lampions kunnen zich te 8 uur bij de Wielerbaan melden en te half negen dan achter Harmonie in marschorde aansluiten Na de marsch op de Wielerbaan het zingen van nationale liederen door de kinderen begeleid door Harmonie. Daarna rythmische dansen van de Gym ohder schijnwerpers begeleid door Harmonie. t Tot slot concertnummers. De burgerij wordt verzocht de vlag uit te steken - Cursus HolL Mij. van Landbouw. Naar wij vernemen zullen ook dezen winter wederom eenige nuttige sur- sussen vanwege bovengenoemde Mij afd. Wielingen worden gegeven. Het ligt in de bedoeling een tweetal cursussen te geven a. In kennis van het paard; b. In gezondheidsleer en veeverloskunde. Bekwame docenten zullen hierin on derwijs geven. Gegadigden kunnen zich opgeven ten kantore van O. J. Bosker. DEN OEVER. Aanrijding. Maandagmorgen j-V- kwamen een tandem en een gewone fiets in minder aangename aanraking met elkaar op de draaibrug te Den Oever. Het rijwiel pad is niet zoo heel breed en beide rich tingen gaan over hetzelfde pad. Een botsing kan dus heel gauw gebeuren als men niet voorzichtig is. De betrok kenen, toevallig drie dames, kwamen er met lichte verwondingen vanaf. De fietsen werden eenigszins bescha digd. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin is aan Mej. A. Kalf, huis houdster bij den heer S. Bruul te Den Oever, de bronzen medaille verleend. Wij wenschen Antje van deze plaats van harte geluk met deze welverdiende hooge onderscheiding. Doopsgez. Zusterkring Donderdag 8 uur, WIERINGER WIELERBAAN Begunstigd door prachtig zomerweer hadden Zondag op de Wielerbaan Wie ringen spannende wtedstrijden plaats. Het publiek heeft van het zeer sportie ve rennen uitermate genoten Na de voorstellingsronde waarbij vooral de stayer Piet van Kempen met applaus werd begroet, was het direct al Jan Kreijger, die de gang er in zet te. Hij wilde n.1. het sprintrecord van 12 1/5 sec. dat op naam stond van Wals verbeteren. Hij kon het helaas nog niet halen en maakte een tijd van 12 4/5. Het blijft echter een ferme poging en wij zijn er van overtuigd dat de vlugge Jan zijn pogingen niet zal opge ven en dat hij er te eeniger tijd zeker in zal slagen het baanrecord te breken. Immers, bij de sprintseries over 3 ronden, die nu volg-den deed hij zich alweer van zijj^Seste zijde kennen. Een tegensthridér als de sterke' Am sterdammer Zwartepoote valt niet mee te spotten, doch bij de finale sloeg Jan Kerijger hem met een wiellengte. Tijd 13 seconden. In de klassement-race over 25 ron den wer.d de Amsterdammer Roes no. 1 Schipper van Midden Beemster werd no. 2 en onze bekende Meijer van Wieringen no. 3. Meijer was trouwens den geheelen wedstrijd in goede con ditie, dat zagen we latei ook bij dei koppelwedstrijd. Doch laten we nu eerst beschrijven de hoofdschotel van het programma, het rennen achter motoreu, dit voor 't eerst op de Wieringerbaan De stayers waren de bekende Piet van Kempen, de Belg Maurice Seynae- ve en de Hollander Alb. de Graaf. De gangmakers op de motoren wa ren Wiersma, Vermandei en Kaser. In het begin wat gelach van sommi gen van het publieki over het voor hen ongewone schouwspel van de houding der gangmakers, die in kaarsrechte houding gelijk standbeelden op hun ino ter waren gezeten, ol liever gezegd, stonden Maar langzamerhand ging dit la chen over ia ademlooze spanning 'oen in razende sin-'heid de achtervolging werd ingezet. In deze eerste kamp bleek de Graaf de sterkste; hoe Piet zijn best deed om te passeeren, telkens hoog in de bocht hangend geraakte hij los van zijn gang maker en dus op achter. Over medeleven van het publiek had hij niet te klagen maar de aanmoedi gingen mochten nici haten. De Graaf werd no 1 Seynaeve no 2 op 5 meter en Van Kempen no 3 op 30 meter. Voor afwisseling kregen we nu een afvalrace voor amateurs en nieuwe'in gen. Hierbij kwamen ernstige valpar- ONS WIERINGERMEERHOEKJE. tempo - tempo, cijfers die spreken, gehad, strafbaar is gesteld bij art. 174 U Met een zestal dorschmachines van de Cul-jvan het wethoek van strafrecht, heeft 1 iHrmootwhonnü nipf minripr.^ Rijkspoijtie 'n onderzoek ingesteld tijen, zoo zel|g, dat de renner Smit van Scbagen zij Sleutelbeen brak. Van Hekke uit Amsterdam werd in deze race no. 1. Onder veel hilariteit werd daarna 'n achtervolging uitgevoerd door 4 kleine jongens n.1. Piet van Dijk, Heijerinans, Jan de Haan Nz.-en Hollander van Wie ringerwerf. Er zat spirit in de jonge lui; fel werd er gekampt en het slot was dat Jan de liaan als winnaar van den mocht nemeil strjjd ïejeijj bcirquet in ontvangst t nenieflTn èbf^eeverondje rijden. Weer raasden niF^ eldra de motoren en de tweede kamp tusschen Van Kern pen en zijn strijdmakkers ging in. Nu waren weldra de rollen omgekeerd. Piet liet nu niet op zich wachten en had weldra een flinke voorsprong. Bewondering hadden we ook voor de taaie Belg Seynaeve. Hij had een prachtige spurt, die zich niet zoo maar zonder strijd liet passeeren. Thans was Van Kempen no. 1; Sey naeve 2 en de Graaf 3. De Koppelwedstrijd over 200 ronden (40 K.M.) voor amateurs en onafhanke lijken had weinig variatie wat uitloo- pen betreft. Alleen het koppel Meijer Gageïdonck wist zich van het peleton los te maken en wist met taaie volhar ding een ronde voorsprong te krijgen Wel deed Zwartepoote nog een poging maar het mocht niet haten. Angst vallig bewaakten Meijer en Gageldonch hun winst, zoo zelfs dat bij de klasse menten door hen geen moeite werd ge daan punten 'e behalen maar zich fit hielden om een oogje op de uitlooppo gingen te houden Inderdaad hebben zij overwonnen met hun kostbare ïonde. Nic. Bakker en Zwartepoote werden 2e met 14 pun ten en S. Lom en Brizee 3e met 12 p. Tot slot kregen we de finale achter motoren. Geweldig werd er gereden. Nu was Van Kempen overwegend de zwaarste. Vanwege de loting de ach terste zijnde, haalde hij ze ten slotte een voor een voorbij en werd over den geheelen wedstrijd no 1 Dat hem een ware ovatie bij de eerc ronde werd gebracht laat zich beprij- pen Maar het hartelijkste compliment ontving hij wel van vrouw en kind in de vorm van eön kus Wij sluiten dit relaas met de wenscli dat de directie van de Wielerbaan er in moge slagen binnenkort nog eens stayers te laten rennen De sportlief hebbers zullen het toejuichen tuurmaatschappij werd Zaterdag niet minder dan 3076 H.L. tarwe gedorschen, dit is ruim 500 H.L. per dorschkast, hetgeen een buiten gewone capaciteit is. Deze 3076 H.L. vertegen woordigen een gewicht van 226600 Kg. Hiervan werden 5898 pakken stroo geperst met een gewicht van 328488 Kg. DE BRANDWEER. In een Vrijdagavond gehouden vergadering van het Vrijw. Brandweercorps, is het jaar lijks reisje besproken. In principe werd besloten dit jaar een tocht door het Gooi te maken. Door de brandraad zal geïnformeerd worden naar een en ander, waarna de datum officiéél zal worden vast gesteld. MOOI SUCCES VAN DE WIERINGERMEER- FANFARE. Zondag heeft de Wieringermeerfanfare on der leiding van den heer Joh. van Glabbeek deel genomen aan het Nat. Concours G. I. Z A. M. U. C. in Schinkelhaven te Amsterdam. Het corps nam deel in de 2e afd. Fanfare en mocht het genoegen smaken om in de marschwedstrijd een eerste prijs te behalen met 55V2 punt en in de concertwedstrijd een tweede prijs met 324 punten. (Om een eerste prijs te behalen moest men 336 punten heb ben.) Het resultaat van de deelname aan dit concours mag dus voor de Wieringermeer fanfare allezins bevredigend genoemd worden. Directeur en leden onze welgemeende feli citaties. Het was voor den heer v. Glabbeek wel een succesvolle dag, daar hij met „Ons Genoegen" uit Wieringerwaard in de 3e afd. Fanfare een eerste prijs behaalde en met „Eendracht" uit Kolhorn in de super-afd.Harmonie eveneens een eerste prijs. ORANJEAVOND 31 AUGs. MIDDENMEER. Het bestuur der Chr. Oranjevereen. zag zich op 't laatste oogenblik nog genoodzaakt wij ziging in het programma van de Oranjeavond aan te brengen, doordat de Heer Grondsma berichtte tot zijn spijt verhinderd te zijn. Deze plotselinge moeilijkheid is echter op zeer gelukkige wijze opgelost. Ds. W. J. J. Meinus, Herst. Ev. Luth. predi kant te Den Helder, die Maandag voor de Oranjevereen. in Den Helder als feestredenaar optreedt met het onderwerp Voor God, Ne- derl. en Oranje, zal D.V. Dinsdagavond te Middenmeer dezelfde rede houden, 't Belooft dus een heel mooie avond te worden een uitnemend redenaar, zang en orgelmuziek. Aangezien deze samenkomst 't eenig is, wat buiten de kinderfeesten deze nationale dag den Wieringermeerbewoners biedt, twij felen we niet of de kerk zal vol worden. Nog zij er aan herinnerd dat de toegang vrij is, en van Wieringeriverf en Slootdorp een bus van Garage De Haan om 7.45, tegen een ge ringe vergoeding naar Middenmeer vervoert. Het optreden van Allex de Haas op het PHderfeest In het nummer van Donderdag 26 Augustus j.1. hebben de lezers kennis kunnen nemen van een ingezonden stukje, onderteekend met Polderbewo ner, waarin het optreden van den hu morist Allex de Ilaas in sommige voor drachten Godsonteerend werd genoemd Waar een dergelijk optreden in bet openbaar, indien dit zou hebben plaats te rbe- l 'n Bij dit onderzoek is komen vast staan dat de zich noemende Polder woner afgegaan is op gezegden var ind van negen jaar en de inzender zelf het feit niet had bijgewoond. Dat Gods naam in geen enkel op zicht gebruikt of misbruikt is. Ten onrechte werd dus door dit stuk je de goede naam van een artist en van de commissie uit dc burgerij in discrediet gebracht. BLOEMWERKEN. Ondergeteekende maakt bekend, dat door hem alle bestellingen op het gebied van BLOEMWERKEN worden aangenomen. Aanbevelend A. BOERHAVE, Torenstraat 42, Middenmeer. SLOOTDORP. leveren wij U uiterst billijk. BEL OP No. 17 SLOOTDORP en wij bezorgen ze U direct. Ook in Wieringen, Anna Paulowna- polder enz. TEXEL Tel. 122, vraagt voor comb. Belgische 1 Bierbrouwerijen bemonsterde marktbijko- I mende offerten Betaling bij de schuit BIJ (NIET VOOR) aflevering. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Middenmeer. DONDERDAG 2 SEPT. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in'de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. B.K.C.-NIEUWS.. B.K.C. I heeft Zondag met 4 invallers (voor Prins, Blok, v. Teulin- gen en Paardekooper) waarvoor invielen Schipper, Meereboer, Rezel en Jn. Steenvoor den) een prima wedstrijd gespeeld tegen Haarlemsche Boys I. Hoewel de overwinning volop is verdiend zijn de cijfers 82 geflat teerd, daar de Boys in het veld niet veel zwakker waren, doch door het steeds verkeerd opstellen konden de Boys de gevaarlijke B.K. C.-voorhoede met De Lange en de Kleine Jan aan 't hoofd waren ze niet te houden, en hoe de Boys ook werkten konden ze niet verhin deren dat B.K.C. hun keeper 8 maal wist te verschalken. In de middenlinie was v. Teu- lingen Jz. bijzonder op dreef, terwijl de ach terhoede goed sloot met Tauber als uitblinker a.s. Zondag een mooie oefenwedstrijd tegen D.T.S. Koninklijke Onderscheiding voor veldwach ter Teutelink.. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin is aan onze veld wachter de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver verleend VISCHLUST. Zondag 25 Sept. zal door de Hengelvereeniging „Vischlust" een groote wedstrijd worden gehouden in de Molenvaart om mooie prijzen. BREEZAND. Openlucht Gym-uitvocring. Traditie getrouw gaf Zondag genoemde ver eeniging een openlucht uitvoering achter de zaal van den Heer Borst. Hoewel de belang stelling niet overgroot was had D.O.K.E.V. een zeer dankbaar publiek. ALTIJD VERDER. Zondag hield de Postdui venvereniging Altijd Verder een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Oudenbosch, afst. 145 K.M. In concours waren 74 duiven welke om 8 uur werden gelost. De eerste vogel werd geconstateerd om 11 uur .9 min. en 31 sec. en vloog een snelheid van *767 M. per min. De laatste prijswinnaar werd geconstateerd om 11 uur 41 min. 45 sec. en vloog 663 M. per min. De prijzen en punten vielen als volgt J. Hengstdijk 1, 4 en 11 met 52.8 p. A. Lief hebber 2, 3, 7 en 10 met 57,6 p.R. Geerings 5 en 12 met 25.6 p.P. de Vries 6, 9 en 14 met 30 p. G. v. d. Berg 8 en 15 met 16 p. J. J. Schenkels 13 met 6.5 p. Eveneens werd een wedvlucht gehouden vanaf Curion, afst. 284 K.M. In Concours ^eren 18 duiven, welke om 10.30 uur werden gelost. De eerste vogel werd geconst. om 3 uur 28 min. en 35 sec. en vloog een snelheid van 824 M. per min. De laatste prijswinnaar werd geconst. om 3 uur 37 min. en 8 sec. en vloog 8048 M. per min. De prijzen en punten vielen als volgt A. Liefhebber 1, 2 en 4 met 48 p. W. Blaau- boer 3 met 12 p. GEMEENTE ZIJPE. OUDESLUIS. Zaterdagmiddag te 4 uur werd de Floraliatentoonstelling in de zaal van den Heer Buisman door den voorzitter geopend met een woord van welkom en dank tot de dames der Jury en de jonge dames, die alles in orde maakten, evenals de Heeren J. W. Metzelaar en Buisman en allen die zich beijverd hadden dit bloemenfeest te doen slagen. De Jury bestaande uit de dames Mevr. Kater-Sleutel, Mevr. Metzelaar-Waiboer Mevr. Nobel-Kater kende de volgende prijzen toe. Afd. Floralia-inzendingen Knolbegonia le pr. Groot-Olie, 2e Mej. J. Kaptein, eerv. verm. Gré Slikker. Struikbegonia le pr. Mevr. Kater-Sleutel, 2e Mej. Dieuw Rens, 3e Mej. Truus Buik eerv. verm. Mevr. B. Kossen-Hoep. Bladbegonia le pr. Mevr. B. Kossen-Hoep, 2e L. J. Wijma, 3e Jongej. A. Brémoud, eerv. verm. Mevr. N. Bas-Kreijger. Fransche Geranium, le pr. Jacob de Goede Jr. Azn., 2e Mevr. A. Stammes-Kreijger, 3e Juffr. A. Kaptein. Coleus le pr. Mevr. N. Jimmink-Paarlberg, 2e Mevr. G. Kater-Sleutel, 3e Mevr. Buisman van der Werf, eerv. verm. Mej. Ka Korver. Ster van Bethlehem le pr. Egbert Seidestric ker, 2e Anny Vriesman, 3e Mevr. Droog-Buis- man. Gloxinia le pr. Mej. Ka Korver, 2e Mevr. Kater-Kaan, eerv. verm. Mevr. Kater-Sleutel. Asparagus le pr. Mevr. Knossen, 2e Mevr. Droog-Buisman, 3e Mevr. Droog-Buisman, eerv. verm. Mej. Ka Korver. Soesplantle pr. Mevr. Buisman-van der Werf, 2e Jongej. A. Biemoud. Lobelia le pr. Mevr. Geel-Peetoom. Fucksia le pr. Mevr. A. Delver-Schenk, 2e Jacob de Goede Azn., 3e Mevr. Kater-Sleutel, eerv. vetjn. Mej. Ka Korver Geranium le pr. Mevr. Speelman, 2e Mevr. Speelman, 3e Pieter Huiberts Pzn., eerv. verm. Truus Buik. Heliotroop 2e pr. Mevr. Metzelaar-Kiste- maker. Saloia eerv. verm. Mevr. Metzelaar-Kiste- maker. Afrikaan le pr. Jongej uffr. Af ra Huiberts, j 2e Mevr. Metzelaar-Kistemaker. Petunia le pr. Mevr. Geel-Peetoom, 2e Mej. Jans Nobel. Afd. VRIJE INZENDINGEN. Buitenplanten. Begonia le pr. de Heer H. Jippes, 2e en 3e idem. BladkamerplantenBladbegonia le pr. Mevr. N. Jimmink-Paarlberg. Asparagus 2e pr. Mevr. Buisman-van der Werf. Clivia 3e pr. Mevr. Silver-Smit. Bladbegonia Eerv. verm. Mevr. Hartman. Bloeiende kamerplanten. Begonia le pr. Mej. Dieuw Rens. Oranjeappeltjesboom 2e pr Mevr. Jimmink Paarlberg. Fransche Fuchsia 3e pr. Mevr. Everts-de Jong. Ster van Bethlehem 3e pr. Mevr. Stammes- Kreijger. BegoniaEerv. verm. Mevr. Bas-Kreijger, Eerv. verm. Mej. Anny de Boer.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2