38e JAARGANG DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937 No. ioo NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN TANDH. intli£(il!iiü BEKENDE LAGE TARIEVEN. ORANJEFEESTEN TE H.-H0EF. DE BULTENAAR. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT SLKEN I BUREAU? ADVERTENTIëN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN. f Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.25. i CAFÉ 'T CENTRUM SCHAGEN. SPREEKUUR van de tandarts elke Donderdag van 9V21 uur. Inlichtingen kosteloos. VOORUITGANG IN IJMUIDEN. Omzet aan de vischhal toegenomen.5 De omzet aan de vischhallen te IJmuiden' is in Augustus geweest f 609.370 in Augus- tus van het vorige jaar was de omzet f 506.924. Dat is dus een vooruitgang met ruim f 100.000. BINNENLANDSCH NIEUWS. Zakkenrollers werken te Zaandam. Daar sedert Zaterdagmiddag te Zaan dam de jaarlijksche kermis wordt ge vierd, hebben zakkenrollers en zwijn tjesjagers gebruik gemaakt van de groote drukte om hun slag te slaan. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van zeven rijwielen op één avond, twee personen kwamen mede- deeling doen, dat zij bun portemonnaie op bet kermisterrein kwijt waren ge raakt, resp. met een inhoud van f 20 en f 23. Een derde, die echter onder den invloed van sterken drank verkeerde, niettegenstaande de kermis „droogge legd" is, deed aangifte dat hem des a- vonds in een café zijn portefeuille met f 120.- was ontfutseld. Hiertegenover kan melding gemaakt worden, dat Zaterdagavond een dame in de Westzijde een pakje bankbiljet ten, negen van f 10.-, heeft gevonden en die daarvan aangifte bij de politie heeft, gedaan, echter zonder dat tot he den de eigenaar bij de politie zich heeft aangemeld VEEL REGEN IN DEN HERFST? Voorspelling van de Bilt. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut te de Bilt heeft de volgende seizoensverwachting voor den herfst opgemaakt De berekeningen omtrent het karakter van den herfstneerslag leiden tot dusver tot de uitkomst, dat de maanden September, Octo- ber en November gezamenlijk een neerslag merkbaar boven normaal zouden opleveren de berekende afwijking bedraagt ongeveer 25 procent. Een van de hulpmiddelen ter berekening komt eerst later ter beschikking, zoodat wel licht nog een nadere mededeeling zal volgen. Ook de neerslag over Augustus is beneden normaal gebleven, zoodat het geheele zomer seizoen een neerslag eenigszins onder nor maal heeft opgeleverd, terwijl die volgens de berekening normaal had moeten zijn. DUITSCH OPLEIDINGSSCHIP TE DEN HELDER. Dinsdag is te Den Helder in de haven aan gekomen het Duitsche opleidingsschip Gorch Fock. Het schip heeft ligplaats genomen voor de marinekazerne. Op de reede van Texel is per marinebarkas een officier van piket aan boord gebracht, die de Gorch Fock namens den commandant van de marine verwelkom de. Er was voor de binnenkomst van het mooie zeilschip van de zijde van het publiek groote belangstelling. Honderden menschen waren aan de buitenhaven, toen de bark de haven o epigen kracht binnenliep. De zeilen waren echter geborgen, hetgeen wel een teleurstel ling was voor de vele belangstellenden. traject f 29.80. Bij de lossing had de schipper in zijn dienst buiten deze muren van noode dus verdiend f 20.95. Daar hij voor het karwij heeft. 6 dagen noodig zou hebben gehad, zou zijn Of en wanneer Het zal niet mijn zorg zijn. verdienste bedragen hebben f 3.49. Ik weet dat ik door veel gebeden gedragen En dit betreft alleen de heenreis. Zou de word, tezamen met de anderen, die door God schipper, na het lossen, nog naar de plaatsin deze eenzaamheid en stilte gebracht zijn." In de afgeloopen acht maanden van ditvan herkomst terug zijn gevaren een kwes- j Te Berlijn en in de provincie zijn twaalf jaar beliep de totale omzet een bedrag van'tie over de noodzakelijkheid waarvan men predikanten gearresteerd, zoodat het aantal f 4.076.648 in dezelfde periode van 1936 was het niet algemeen eens is dan zou hij bo- j gearresteerde dominees gestegen is tot 120. het bedrag f 3.441.068. Er is dus een grootere vendien nog f 7 aan brug- en sluisgeld kwijt omzet in dit jaar geweest van f 635.580. zijn geweest. Het is nog niet een herstel, maar uit deze In feite zou in dat geval de verdienste van cijfers blijkt toch, dat er weer vooruitgang is. den schipper zijn neergekomen op nog niet heelemaal f 14. ONVOORZICHTIGE WIELRENNER. Op een dergelijke basis wilden de schippers Rotterdammer te Nieuwerkerk gevallen.niet accordeeren. Zij verklaarden zich soli- Een Rotterdamsche wielrenner is Zondag- dair, en daar ook de bevrachtingscommissie middag op den Parallelweg onder Nieuwer- voet bij stuk hield was het conflict geschapen, kerk aan den IJssel tengevolge van het klap- Het omvat 76 geschorste schippers en een pen van een band eenige malen over den kop 25-tal schippers, die niet laden willen om hun collega's niet te dupeeren. geslagen en daarna op den weg gesmakt, waarbij hij een sleutelbeen brak. In hoog tempo reden Zondagmiddag om streeks halféén twee wielrenners achter el kaar door Nieuwerkerk. Op den Parallelweg week de voorste renner eenigszins naar links uit om een anderen weggebruiker te passee- ren. Daar de tweede wielrenner vlak achter den eerste reed en blijkbaar geen erg had in de BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCH PROTESTANTSCH VERZET. Lutheranen steunen Niemöllterianen. De maatregelen der rijksregeering tegen de Duitsche protestantsche kerk hebben ertoe i geleid, dat de geheele protestantsche kerke- manoeuvre van den voornjder, botste h« metjljjke leidi z00wel van de BeIijdenls kerki het voorwiel van zon racefiets tegen het ach- U, van de Luthersche Kerk en van de Alt- terspatbord van het rijwiel van zijn metge- preussische Union zaterdag besloten hebben, zei. Dit spatbord bleek vlijmscherp te z«n plaats van de Zondagspi.eek een uiterst want het sneed den band finaal aoor, zoodatscherp protesj van den kansel voor te lezen, de fietser de macht over het stuur verloor en alle deeIen van het rljk werden de na eenige buitelingen op den weg werd ge- l00vlgen daarin opgeroepen met onverzwakte smakt. j bracht weerstand te bieden aan de pogingen der nationaal-socialistische overheid, de Een juist passeerende arts, dr. H stateerde een sleutelbeenfracteur, A. is naar zijn woonplaats vervoerd. age, con- C. de L., DE SCHORSING VAN HONDERD SCHIPPERS. Er is een schippersconflict te Zwolle, waar omtrent van schipperszijde een communiqué is verstrekt, waaruit blijkt, dat het hier een z.g. basaltkwestie betreft. Een partij basalt moest van Zwolle ver voerd worden naar Kloosterdijk bij Vrooms- hoop (O.) De schippers konden daarvoor een prijs bedingen van f 1.45 per last (2000 kg),j terwijl het geldende tarief f 1.95 per last is. Christelijke leer en het geloof in God nog verder te ondermijnen en daarvoor de bloei-, bodem- en rassentheorieën in de plaats te stellen. Voor de eerste maal heeft hierdoor de zeer gematigde Luthersche kerk zich zonder voor behoud aan de zijde der Belijdeniskerk ge schaard. a. Het gaat om God, om den eeuwigen le venden God, b. Het gaat om Christus, c. Het gaat om de kerk. Onder deze omstandigheden roepen wij de Een schipper, die toch leeg naar Vroomshoop gemeenten op. moest, omdat hij met turf geladen op Zwolle Laat u geen lijden te veel zijn, zet den zou terugvaren, accepteerde. De overigen wei- strijd tot het uiterste voort. Wij willen slechts gerden echter voor den door de bevrachtings- i boete doen, omdat wij niet nog veel trouwer commissie bedongen prijs te varen. Naar men aan Gods woord zijn geweest, weet had de bevrachtingscommissie te Zwol- j Een celbrief. Ie een speciaal tarief voor basalt ingevoerd,' Ds..Martin Niemöller heeft uit de gevange- sinds het voor de schippers niet meer moge-nis zijn gemeenteleden te Dahlem een brief lijk was dit product in Emmerik over te la- geschreven, waarin hij o.m. getuigde den, zooals vroeger steeds gebeurde. ik verklaar gaarne, dat ik mij heden Toen de weigerachtige schippers in hun na zes weken niet slechts ongebroken, houding persisteerden, ondanks het dreige-maar ook vol. dank en vreugde over Gods ge ment, dat hun steunuitkeering, dit is de nadige leiding in mijn cel bevind. Het is im ZWEMMER ZONDER BEENEN BLIJFT 145 UUR IN HET WATER. Charles Zimmy, een 46-jarige zwemmer zonder beenen, heeft Zondag een tocht beëin digd van 232 km, van Albany naar New York, waarbij hij gedurende 145 uren en 37 minu ten achtereen in het water bleef, vertelt de New Yorksche correspondent van de „Times." Bij de finish zwom hij krachtig, maar toen hij uit het water kwam bleek, dat hij een bloeduitstorting in de longen had, en waar schijnlijk longontsteking. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd. Daar hij geen beenen heeft, kan hij zich gemakkelijk laten drijven. Hij was in staat drijvende te slapen, met zijn handen achter het hoofd gevouwen. Hij kreeg voortdurend voedsel van zijn begeleiders in een kleine boot, maar nam ongeveer 17 kg in gewicht af. Als bescherming tegen de kou was hij geheel ingevet. Zimmy verdiende met deze prestatie niets dan eenige reclame voor de zwemdemonstratie, waarvan hij moet le ven, sedert hij bij een ongeluk op zijn negen de jaar beide beenen verloren heeft. GEMEENTE WIERINGEN. DE ORANJEFEESTEN Een prachtige dag heeft Dinsdag de geheele Wieringer bevolking, maar bo venal de schooljeugd meegemaakt met het feestvieren ter eere van de verjaar dag van H.M. de Koningin, en georga niseerd door de Oranjevereeniging Wie ringen. Reeds vroeg wapperden de vlaggen van de torens en van de meeste open bare gebouwen en particuliere wonin gen. Een en ander gaf al een echt fees telijk cachet dat nog verhoogd werd door de stralen van een heerlijk Oran jezonnetje. In alle dorpen van de Gemeente had het Oranje comité een apart program ma, dat bijzonder slaagde in elk opzicht Laten we dus ieder apart een plaats geven en beginnen met Hippolytushoef Des morgens te 8 uur zorgde de lieer J. J. Bosker er reeds voor dat het YVil- helmus en verdere Vaderlandsclie lie - ..v». w <-u. uaiugc iciuiug in mijn uei oevina. net is im-1 uïtkeering, welke een niet varende schipper,1 mers een ondoorgrondelijke waarheid van en van -orell klonken en ver in die meer dan 14 dagen In Zwolle gelegen onzen Heere Jezus Christus, dat Zijn trouw den omtrek kon men deze plechtige heeft, van Maatschappelijk Hulpbetoon ont- in alle omstandigheden ons overeind houdt,muziek hooren. Deuren en ramen gin- vangtze bedraagt f 2.50 per week, in dat inderdaad alsof er niets geschied Is, terwijl 'g™ open en vanaf de kerktoren zagen geval zou worden ingetrokken, zijn zij hoof- j toch juist alles geschied is wat ons nood aan-|«ij hoe door het publiek daarop gerea 'geerd werd. Dra liepen de kinderen met i delijk voor de bevrachtingscommissie geroe- doet. Zoo rust ik dus nu in vrede uit van de geer npn Hip allpn hppft aanffovnoH Hof eii rror)„_ ..„I» 1i_ i t ge- troost en geduldig af, of de Heere mij verder pen, die allen heeft aangezegd, dat zij gedu- vele onrust der laatste jaren en wacht rende een maand van alle vervoer in Neder land zijn uitgesloten. Intusschen is, naar men weet, de kwestie, door de schippersorganisaties, ter kennis van1 A UAADU de ministers van Binnenlandsche Zaken en1 N.V. W. A. 0/. O. HOUKN van Sociale Zaken gebracht. Nader gepresiseerd, lag het geval er aldus FEUILLETON. ZOMERDIENSTREGELING. Een schip van 70 ton kon naar Kloosterdijk onze uitgebreide dienst en tariefregeling a 5 ct. Verkrijgbaar bij de chauffeurs en in Bosker's Boekh. H.-hoef-Middenmeer. bevrachten voor f 50.75. De brug-, sluis-, ka naal- en jaagkosten, benevens 7% provisie voor beurs en bevrachter bedroegen op dit Naar het Fransch van Paul Féval. 54. Een huwelijk herhaalde hij bij zich zei ven. Dat kan geen ijdele schijnvertooning wezen want die man verricht niets zonder een doel. Ik doorzie het niet goed en ondertusschen verloopt de tijd. Maar of hij het al dan niet verkiest, ik zweer dat ik dat souper zal bijwonen Nu, nu, welk nieuws is er vroegen de ho velingen, want zij begonnen een zeer persoon lijk belang in de lotgevallen van Lagardère te stellen. Die lieden willen het alleen aan monseig neur zeggen, antwoordde Peyrolles. Geheel ontnuchterd, daar zij den ganschen dag op eene tafel in de kroeg hadden liggen te slapen, zagen Cocardasse en Passepoil er als dandies uit. Met opgeheven hoofd gingen ze recht op Gonzaga toe, dien zij met groot vertoon van deftigheid begroeten. Wat wet gij vroeg de prins. Zeg het spoe dig. Nadat Cocardasse en Passepoil elkander aangezien hadden, zeide de laatste Spreek gij edele vriend. Het is u beter toevertrouwd, antwoordde de eerste. Vooruitriep Gonzaga, zullen wij op u moe ten wachten Na een nieuwen strijd van wellevendheid begon eindelijk Passepoil Daar ik de jongste en de minste in rang ben, gehoorzaam ik mijn edelen vriend en vat het woord op Ik durf zeggen, dat ik mijne taak met geluk volbracht heb. Zoo ik gelukki ger ben geweest dan mijn edele vriend, heb ik dit niet aan mijne meerdere talenten te dan ken. Cocardasse glimlachte eens en streek be daard zijne knevels op, daar hij zich over tuigd hield, dat de zegenpraal toch ten slotte wel aan zijne zijde zou wezen. Zij hadden bij het verlaten der kroeg nog een bezoek in de woning van Lagardère afgelegd en daar alles in denzelfden toestand terug gevonden. Er was geen spoor van Lagardère te ontdekken geweest en hierop bouwden zij hunne verdichtsels. Bekort u, zeide Gonzaga tegen Passepoil. Ik zal alles in twee woorden vertellen, ant woordde deze de waarheid vereischt niet veel toelichting. Volgens de bevelen van monseig neur gingen wij dezen morgen uit en daar wij gaarne twee koorden op den boog hadden, besloten wij, dat ieder op zich zeiven de ver- eischte nasporingen zou doen en gingen wij dus van elkander. Wat mijn edele vriend verricht heeft, weet ik niet. Ik voor mij begaf mij naar het Paleis Royal, waar de werklieden bezig waren met het wegruimen der stellages, die voor het feest gediend hebben. Men sprak over niets anders dan over den bloedplas, dien men tusschen de Indiaansche tent en het paviljoen van den conciërge le Bréant gevonden had. Ik ben dien bloedplas gaan zien en heb van daar af het spoor gevolgd van de Indiaansche tent door de vestibule van het paviljoen van mijnheer den regent tot in de Rue Saint-Ho- rioré. De lakeien vroegen mij Wat hebt gij verloren vriend waarop ik antwoordde Het portret van mijn meisje. Sla dat maar over, zeide Gonzaga. Ik bekort mij zooveel mogelijk, monseigneur. In de Rue Saint-Honeré, waar zooveel paar den en koetsen doorgaan, was het spoor uit- gewischt, doch ik ging maar dadelijk naar den waterkant. Langs welken weg vroeg de prins. Door de Rue de 1'Oratoire. Gonzaga en zijne vertrouwelingen wisselden een blik met elkander. Indien hij de Rue Pierre Lescot genoemd had, zou hij alle ver trouwen hebben, daar het dwaze avontuur van Oriol en Montaubert nu bekend was. Doch het behoorde altijd tot de mogelijk heden, dat Lagardère de Rue de 1'Oratoire doorgegaan was en broeder Passepoil her nam Ik spreek oprecht tegen u, monseigneur. Ik vond het bloedspoor in de Rue 1'Oratoire te rug, zoodat ik het tot aan de Seine kon vol gen. Daar hield het op, doch er stonden boots lieden te spreken. Zij waren met hun drieën zeide er een, en de heer was reeds gekwetst na hem zijne beurs afgezet te hebben, wier pen zij hem in het water. Vrienden, vroeg ik daarop, hebt gij dien heer goed gezien Zij wilden echter niet dadelijk antwoorden, daar zij mij voor een spion van den luitenant van politie hielden. Ik zeide echter Ik behoor tot de bedienden van dien heer die de Saint-Sau- rin heet. De heer zij zijne ziel genadig gaven zij ten antwoord. Ja, wij hebben hem gezien. Hoe was hij dan gekleed, vrienden Hij had een zwart masker voor en droeg een wit satijnen jas. Er ontstond een gemompel onder de hove lingen, die teekens met elkander wisselden, en Gonzaga Jcnikte goedkeurend met het hoofd. Alleen Cocardasse zette een ongeloovig gezicht. Ik ging nu de Louvre langs, en ging tus schen de rivier en de Tuilerien door, tot aan de Porte de la Conférence. Ik volgde de Cours la-Reine en den weg van Billy, ging het veer van Pasy en vervolgens Sèvres voorbij, en kwam aldus te Saint-Cloud, waar netten in de rivier staan. Gij hebt zeker in die netten gezocht En wat hebt ge er in gevonden Broeder Passepoil begon zijn wambuis los te knoopen, hetgeen Cocardasse groote oogen deed opzetten, want zoo iets had hij niet ver wacht. Wat Passepoil voor den dag haalde, had hij niet in de netten gevonden, want hij had oranje getooid op straat en zongen de liederen mee. Een fleurig en mooi ge zicht Het toren-concert werd later op den dag nog eens herhaald. Des middags trok de schooljeugd he geleid door vroolijke marschen van Harmonie door de straten en daarna hadden de kinderwedstrijden op de wie lerbaan plaats terwijl des avonds de „Gym" begeleid door Harmonie optrad in het licht der „Jupiter-lampen" Waar des middags al de kindertjes I vandaan kwamen, was een raadsel, maar het middenterrein van de haan wemelde er van. Doch wat meer is er I waren vele toeschouwers op de tribune gezeten, zoodat er een echt gezellig feest van werd gemaakt. De uitslagen der kinderspelen luid den als volgt Waschophangen meisjes 6 tot 9 jaar: 1. M. Ilille; 2e Japie Kort; 3e Hanneke de Jong. Wedloop met hindernissen Meisjes 6 tot 9 jr. 1. Netty Lont; 2. Jopie Rasch en 3. Jeanne Beeker. Idem van 10 tot 13 jaar 1*. Joh. Lont; 2. Truida Walters en 3 Jopie Beukema. .i.atoped-reiinen jongens 6-9 jaar 1. Jo Visser; 2e. N. Rotgans; 3. W. Zwa nink. Idem meisjes 6 tot 8 jaar: 1. Marie Bruul. 2e Jeanne Beeker. Idem 8 tot 11 jaar: 1. Jopie Beukema Idem Jongens 9 tot 13 jaar: 1. Janjaap van Rijn; 2. H. Doesburg en 3. J. Wieringa. Fietsen met hindernissen. Jongens 8 tot 10 jaar 1. Cees de Vries. 2. Ale Pa kers en 3. Cor Rotgans. Idem 11 tot 13 jaar: 1. Ebel Bos; 2. Joost de Krijger en 3. L. de Greef. Wedloop met hindernissen Jongens 6 tot 9 jaar: 1. Cor Wiegman; 2. Jaap v. Goor en 3. Piet Wieringa. Idem 10 tot 14 jaar: 1. Eelke Moes. 2. Ti Tichelaar en 3. A. Oldersma. En dan tegen een uur of zes zijn de ze mooie feesten afgeloopen, werden de prijzen uitgereikt en kreeg ieder kind een glas limonade en een jodekoek. Des avonds tegen het vallen van den duisternis werd bij de Wielerbaan de optocht samengesteld. De lampions der kinderen werden ontstoken en even la ter rookten de fakkels. Harmonie voor op, daarachter de dames van de „Gym" in hun sportcostumes, dan de prachtig versierde fietsen van de kinderen van Westerland en dan de kinderen met hun oranje lampions. Daarachter de vele „meeloopers"" waar de stemming wel inzat. Na een rondegang door het dorp onder volle muziek werd terugge keerd naar de Wielerbaan en konden de avondfeesten een aanvang nemen. De tribune geraakte nagenoeg stamp vol en toen de turnsters het groene ta- e pijt betraden, fel belicht door de sterke schijnwerpers, was een warm applaus een welkome aanmoediging voor de da mes. Harmonie speelde passende mu ziek en de dames deden onder leiding van den ijverigen directeur Pennekamp hun keurige oefeningen. Wij behoeven niet te zeggen, dat deze avond een pracht propaganda - avond voor de Gym was. Een ieder genoot van dit sportieve schouwspel op liet prachtige terrein van de Wielerbaan. Toen de da mes Snooy en de Wit, onze favorieten, ieder een solo-oefening uitvoerden, was het doodstil op de baan. Doch zoo dra de beenen weder aangesloten wa ren barstte een kolossaal applaus los. En dat was verdiend. Want wat deze dames presteerden dwong bij een ieder geen voet te Saint-Cloud gezet, maar hij had het in de kamer van Lagardère zeiven gevon den, tijdens hun- eerste bezoek dien morgen. Zonder bepaald plan, maar omdat hij nooit iets nutteloos liet rondslingeren, had hij het bij zich gestoken, zonder dat Cocardasse er iets van bemerkt had. Het was de wit satijnen jas, dien Lagardère op het bal van den regent gedragen had, en dien Passepoil nu in de kroeg in een emmer water had gedoopt. Hij reikte den jas aan den prins van Gon zaga toe, die met afgrijzen terugdeinsde. Ie dereen ondervond eene gelijksoortige gewaar wording, want allen herkenden het kleeding- stuk dadelijk als dat van Lagardère. Het water is troebel en diep, antwoordde Passepoil, en de hemel beware mij, iets te vertellen als ik er niet volkomen zeker van ben. Zoo mag ik het hooren riep Cocardasse uit. Als mijn vriend gelogen had, zou ik hem mijn gansche leven niet meer aangezien heb ben Maar, mijn jongen, gij hebt niet gelo gen Hoe had het lijk in de netten te Saint- Cloud kunnen liggen, vermits ik het ruim twee uren van daar op den vasten wal gezien heb Passepoil sloeg zedig de oogen neder, ter wijl aller blikken zich nu op Cocardasse ves tigden. De prins richtte zich echter nogmaals tot Passepoil en vroeg Wat weet gij omtrent die twee kerels, die de jonge dame met de rosé domino op den voet volgden Ik moet bekennen, monseigneur, dat ik al mijn tijd aan die andere zaak besteed heb, antwoordde de aangesprokene. Mijn kameraad Passepoil heeft alles ge daan, wat hij kon, bracht Cocardasse in 't midden. Gij hebt u verstandig gedragen, mijn jongen en ik maak u mijn compliment, al wil ik daarmede ook niet zeggen, dat gij op ge lijke hoogte met mij staat. Hebt gij u dan beter gekweten vroeg Gon zaga op twijfelenden toon. Ja, monseigneur Als Cocardasse zich met iets bemoeit, vindt hij andere dingen dan oude vodden op den bodem van eene rivier. Spreek op Wat hebt gij dan gedaan Vooreerst, monseigneur, heb ik met die twee schavuiten gesproken, zooals ik thans de eer heb met u te spreken. Secundo heb ik het lijk gezien. Zijt ge daar wel zeker van kon Gonzaga zich niet weerhouden te vragen. Ik zal alles in geregelde orde vertellen, zei de Cocardasse, de vuist op de heup zettende. Toen ik bij den Marché der Innocents van mijn kameraad afscheid nam, ging ik van de eene kroeg naar de andere daar ik mannen van het zwaard zocht. Kent gij den Moriaan, in de Rue Saint- Thomas Daar klettert het altijd van rapie ren. Tegen twee uur kwamen er twee schel men uit den Moriaan. Dag landsman, zei ik. Bonjour Cocardasse, zei hij. Ik ken hen alle maal, alsof zij mijne eigen zoons waren. Wij gingen gezamenlijk naar den anderen kant van Saint-Germain 1'Auxerrois in de oude gracht der abdij en converseerden daar een poosje met den degen. Nu die twee zullen niemand meer verdedigen, bij nacht noch bij dag. Hebt gij hen buiten gevecht gesteld vroeg Gonzaga die het niet duidelijk begreep. Cocardasse deed een paar uitvallen met zijn rapier in de ijle lucht, hernam daarop zijne fiere en ernstige houding en zeide 't Waren er maar twee Ik heb er wel meer tegelijk in het stof doen bijten. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant. j

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1