?8e JAARGANG DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1937 No. 193 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE BULTENAAR. N.V. W. A. C. O. - HOORN ZOMERDIENSTREGELING. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU: Hlppolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. ESTHER DE BOER-VAN RIJK OVERLEDEN. Na een ziekbed van enkele we ken zacht en kalm ontslapen. Dinsdagavond om half twaalf is me vrouw Esther de Boer-Van Rijk in den ouderdom van ruim 84 jaar in haar woning aan het Oosteinde te Amster dam, na een ziekbed van enkele we ken, zacht en kalm ontslapen. Vrachtauto in de Lek gereden. Twee inzittenden verdronken. Dinsdagmorgen om kwart voor tien is onder de gemeente rienhoven nabij Ameide, een vrachtauto van den besteldienst „Reederij op de Lek' bij het passeecrcn van een andere auto de Lek ingereden. De vrachtauto schoot geheel onder water. Van alle kanten werd hulp geboden, zoodat men er reeds na vijf minuten in slaag de, een van de inzittenden, den onge veer 39-jarigen G. de Bie uit Ameide, naar boven te brengen. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. De Bie was gehuwd en vader van vier kinderen. Een half uur later eerst slaagde men er in den 18-jarigen J. de Groot uit Nieuwpoort op het droge te brengen. Dinsdagmiddag om half één wist men nog niet met zekerheid of zich wellicht nog een derde persoon tn den wagen bevindt. De vrachtauto, welke grootendeels met fruit was geladen, was op weg naar de veiling te Rotterdam. PAARD OP HOL GESLAGEN. Kind gedood man zwaar ge wond. Dinsdagmiddag sloeg te Beegden bij Roermond het paard van den landbou wer Vullings, dat voor een kar met 1 ooi was gespannen, plotseling op hol. Het dier rende den achter het erf ge legen tuin in, de kar mei zich mee- sleurer d. In den tuin speelden eenige kinde ren, terwijl het 9 maanden oude doch tertje van dm landbouwer in een kin derwagen lag. Het paard heeft den wagen omvergeloopen, tengevolge waarvan het kindje op slag werd ge dood. Vullings, die trachete het paard te grijpen, raakte onder de kar en- kreeg een zware hersenschudding. De man is van geestelijken bijstand voorzien. Het paard is later gegrepen. PROVINCIAAL NIEUWS. Het drama te Broek op Langendijk. De c'? io veroordeelden in vrij heid gesteld. Men herinnert zich het noodlottig gebeuren in den Kermisnacht van 21 op 22 Sepl. te Broek op Langendijk, toen de veldwachter van den Bosch door eenige jongelui uit zijn bed ge- FEUILLETON. Naar het Fransch van Paal Féval. 57.) Gonzaga woonde voor het oogenblik het partijtje niet bij, want hij was op het Palais Royal ontboden. Maar behalve den voor hem bestemden stoel stonden er "nog drie andere stoelen ledig. De eerste was die van donna Cruz, die zich verwijderd had, zoodra Gongaga vertrokken was. Men wist niet recht of de prins haar gedwongen had dit feest bij te wonen, dan wel of zij het was, die hem overreed had haar toe te laten. Een ding was echter zeker dereen vond haar betooverend. De tweede stoel was nog in 't geheel niet bezet geweest. De derde behoorde aan Esopus, anders ge naamd Jonas, die door Chaverny in een duel met glazen Champagne overwonnen was. Op 't oogenblik, dat wij dit gezelschap bin nentreden, was Chaverny bezig den bulte naar die in een wijden leuningstoel in slaap was gevallen, onder een aantal mantels der dames te bedelven, zoodat hij in zijn bewus- teloozen toestand gevaar liep daaronder te stikken. Overigens kreeg de bultenaar zijn verdiende loon, want hij had zijne belofte niet gehouden en was stil en stug en afgetrokken geweest in plaats van vroolijk, zoo als hij be loofd had. De vraag, die allen in 't begin van dezen avond had bezig gehouden, was deze waar om donna Cruz tegenwoordig was. Gonzaga deed niets zonder oogmerk. Tot nog toe had hij haar met de grootste streng heid bewaakt en thans liet hij haar in gezel schap van een dozijn loshoofdige jongelieden soupeeren. Dit was op zijn minst genomen onbegrijpelijk. Chaverny had gevraagd of dit zijne bruid was, maar Gonzaga had het hoofd geschud liaald werd en er een woordenwisse ling ontstond waarbij de veldwachter zich bedreigd achtte en een schot los te waardoor de jeugdige M. Kool doo- delijk werd getroffen. De jonge mannen, die dien nacht in gezelschap van den verslagene waren hebben daarna voor de Alkmaarsche Rechtbank terecht gestaan en werden op 1 Dcc. van het vorige jaar ieder tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Naar men meldt is met ingang van gisteren aan de drie veroordeelden, S. G-, D. S. en D. K. voorwaardelijk vrijstelling van straf verleend. Er worden dus 3 maanden van de straf afgetrokken. Het is de bedoeling dat clc voorwaardelijk vrijgestelden de ze maanden onder toezicht van de re- classeering zullen blijven. Een meisje geschaakt. Op verzoek van de politie te Groote broek is een 30-jarige arbeider uit Muntendam aangehouden, die wordt verdacht van schaken van een minder jarig meisje aldaar woonachtig. Hij is naar Alkmaar op transport gesteld. Het geld kwam uit de lucht gevallen Een vliegtuig, dat dezer dagen zeer laag over het woonhuis van Mevr. Wed. P. v.d. M. te Burgerbrug vloog, had blijkbaar te veel ballast aan boord Althans, plotseling kwam uit het vliegtuig iets naar boneden vallen in den tuin bij genoemd huis, waar mevr. v.d. M. de mannoeuvres van de machine gadesloeg. Mevr. v.d. M. raap te het gevallen voorwerp op en kwam tot de aangename ontdekking.,, dat het een echte Hollandsche rijksdaal der was. VRIJWILLIGE OUDERDOMSVERZEKERING. Volgens het jaarverslag van den Raad van Arbeid te Alkmaar was het bedrag der premie ontvangen voor de Vrijwillige Ouderdomsver- zekering (V. O. V.) in 1936 ruim f 100000. hooger dan in 1935. De kleinste jaarpremie per verzekerde be droeg f 3.67 en de grootste f 904.16. De kapitaalwaarde der loopende verzeke ringen op 1 Januari 1937 bedroeg in totaal f 16.474.400.—. Hieruit blijkt, dat de pensioengedachte hoe langer hoe meer veld wint en menigeen op deze manier zorgt voor een onbezorgden le vensavond, wat uiteindelijk onze geheele 'oe volking ten goede komt. Ook het feit, dat de gemiddelde levensduur steeds stijgende is (de laatste 60 jaar is de gemiddelde levensduur der Nederlandsche bevolking met ongeveer 20 jaar toegenomen) zal hieraan niet vreemd zijn. Bovendien zijn de laatste jaren aeer leerzaam geweest hebben velen ondervonden hoe moeilijk het vaak is, ondanks spaarzaamheid, op hun ouden dag een behoorlijk en rustig inkomen te krijgen. PROVINCIALE FOKVEE-TENTOONSTELLING TE HOORN, 14 SEPT. 1937. Dinsdag 14 September a.s., nog een dag of wat dus, en het puikje van het Noordholl. fok- vee wordt te Hoorn op de Veemarkt bijeen gebracht. en op de benieuwde vragen van den markies, die weten wilde, waar zijne bruid zich dan bevond, alleen geantwoord Geduld Er was goed gedronken en ook de dames waren dus zeer vroolijk, allen lachten, dron ken en zongen en niemand dacht aan de zwarte wolken, die boven dit feestmaal van Belsazar hingen. Alleen mijnheer Peyrolles behield zijn lang en zuur gezicfit en de algemeene vroolijkheid sleepte hem niet mede. Donna Cruz moet hier komen zeide Cha verny. Gij kondt dan toch ten minste wel zeggen mademoiselle de Nevers, merkte Peyrolles droogjes aan. Een algemeen gelach was de vrucht van die vermaning en onder het geroep van Mademoiselle de Nevers mademoiselle de Nevers vlogen de gasten van hun zetels op. Mijne positie begon Chaverny, doch al len ontliepen hem en snelden naar de deur, door welke donna Cruz vertrokken was en begonnen te roepen donna Cruz donna Cruz Chaverny volgde hen en begon te trom melen op de deur van het vertrek waar men meende dat de Spaansche schoone zich ver borgen hield. „Heeren Heeren" kwam Peyrolles waar schuwend tusschen beide, doch Chaverny greep hem bij den kraag, met de woorden Als gij uw mond niet houdt, uil, zullen wij u als een balk gebruiken om de deur open te loopen Donna Cruz was echter niet in het vertrek, waarvan zij van binnen de deur afgesloten had, en had zich naar haar slaapkamer in de benedenverdieping begeven, waar een verbor gen trap uit het vertrek heenleidde. In die slaapkamer lag Aurora ontsteld en met roodbekreten oogen op de sopha. Sedert vijftien uren bevond zij zich in dit huis en indien donna Cruz haar niet vertroost had, zou zij reeds van verdriet gestorven zijn. Zelfs sedert den aanvang van het souper was de Spaansche haar twee maal komen bezoeken. „Welke tijding hebt gij vroeg Aurora. De motieven, welke de Prov. Bond van Rundveefokvereen. er toe brachten te beslui ten tot het jaarlijks exposeeren van het bes te van het beste, zijn van veelzijdigen aard, motieven, welke wij meermalen in een arti keltje hebben uiteengezet. Wij willen enkele dezer motieven hier nog eens nader naar voren brengen. Noordhol land is een provincie met overwegend gras land, de rundveehouderij en -fokkerij is de voornaamste bron van bodemexploitatie. Iedere rundveehouder, die door eigen aanfok zorgt voor de jaarlij ksche aanvulling van zijn veestapel, is een rundveefokker. Iedere rundveefokker die zijn eigen belang inziet, zal maatregelen treffen, om te pogen de kwa liteit van zijn veestapel te verbeteren. Slechts een klein deel van de N.H. rundveefokkers heeft zich met het oog op deze doelbewuste vee verbetering georganiseerd in plaatselijke fokvereenigingen, welke wederom gezamen lijk den Prov. Bond van fokvereen. vormen. Via de plaatselijke fokvereen. wordt gezorgd voor de productie-controle., voor de afstam- mings-registratie, voor de registratie van het exterieur, allemaal maatregelen, welke een juiste selectie in hooge mate bevorderen. De georganiseerde fokkerij kan evenwel niet en kel volstaan met onderzoek, waardeering en registratie, maar heeft ook behoefte aan aan schouwelijke vergelijking van de bereikte re sultaten, hiervoor zijn de fokveedagen of ten toonstellingen, (plaatselijke, streeks, en pro vinciale) noodzakelijk. Veetentoonstellingen zijn dan ook onmisbaar bij de veeverbetering, zoowel voor de fokkers als voor de leiders der fokkerij. Georganiseerde veeverbetering brengt kos ten met zich mee, kosten, welke de fokkers met rente hopen terug te ontvangen via de uitbetaling van de fabriek en via den afzet van overtollig fokvee. Bevordering van den afzet is een van de eerste en voornaamste gevolgen van georganiseerde veeverbetering. Voor de bevordering van dien afzet is het ge regeld exposeeren van het^beste fokvee een der voornaamste middelen. Noordholland) heeft op het gebied den Izwart bond rundveefokkerij altijd een zeer goeden klank gehad, ondanks het betrekkelijk gering aantal georganiseerde fokkers. Bij afzet naar het buitenland heeft N.H. altijd een behoor lijk contingent geleverd. Deze buitenlandsche afzetmogelijkheden zijn de laatste jaren sterk verminderd, zoodat de afzet binnen lands overbleef. Deze binnenlandsche afzet was vroeger beter dan de laatste jaren. Oorzaak de opkomst van belangrijke zwartbontfokcentra in andere deelen van ons land, zwartbont- centra, die zich hebben ontwikkeld .van koo- pers tot verkoopers en dus tot concurrenten. Noordholland moet evenwel trachten het verloren terrein te herwinnen en daarvoor is noodzakelijk het jaarlijks houden van een Prov. tentoonstelling, waarvoor zoodanige re clame moet worden gemaakt, dat velen, zeer velen tot een'bezoek worden geprikkeld. De kwaliteit van het gebodene en de daarmede opgedane ervaring zijn beslissend of men terugkomt. Ook hopen wij, dat de kwaliteit van het geëxposeerde fokvee zeer vele N.H. fokkers geen leden -— van de plaatselijke fokvereen. mag opwekken zich aan te sluiten. De catalogus van de tentoonstelling bevat 450 nummers rundvee, 65 nrs. schapen, 28 nrs'. varkens en een onbekend aantal geiten. De inzending fokschapen en fokvarkens is gering, is te beschouwen als een goed N.H. monster. De schapen- en varkensfokdag blijft de jaar- lijksche tentoonstelling der Afd. Alkmaar v.d. H.M.v.L. Een 50-tal Engelsche rundveefokkers zullen kosten voor toezicht geschiedt als voor erwten. LAN D~B O U W Dure varkens en weinig vleesch. Slechte vooruitzichten voor consument en slagerij. De varkensprijzen zijn op het mo ment weer stijver, dan een paar we- een bezoek aan de Hoornsche tentoonstelling ken geleden. Met het rundvee is het brengen. Ter gelegenheid van den Prov. fok- veetentoonstelling houdt de Pluimvee-organi satie een 3-daagsche expositie. De N.H. voor den consument nog wat gunsti ger en men moet daarbij nog even af wachten, of de veehandel gelijk krijgt, Bond van Zuivelfabrieken houdt de jaarlijk- J clie op het moment aanneemt, dat ook Sf-np IfüaslfPllrino- ra Unnvn t^hn,>^Skl"rin,i^ H00,m' te,™U1 d?or„een de overgang der koeien uit de weide technicus een lezing zal worden gehouden. Een zeer belangrijke, ja, de belangrijkste dag voor N.H. op het gebied der rundveefokkerij wordt Hoorn,, 14 Sept. a.s. Men verzuime de dag niet. De Rijksveeteelt-consulent L. DE VRIES. CRISIS - BUREAU. naar de stallen, met den daaraan ver bonden uitverkoop van overtollig vee op de gewoonlijk zeer drukke najaars markten, ditmaal geen prijsverlaging van meer dan tijdelijke beteekenis kan meebrengen. Voor den consument ziet het er voorloopig nog niet naar uit, dat hij door lager veeprijzen weer eens een extra stukje vleesch of spek op het bord zal krijgen. Van de 5 procent, vermin- Onze uitgebreide dienst en tariefregeling a 5 ct. Verkrijgbaar bij de chauffeurs en in Bosker's Boekh. H.-hoef-MIddenmeer. „Mijnheer van Gonzaga is op het paleis ontboden," zeide donna Cruz. „Maar gij moet zoo neerslachtig niet zijn, zusje daar boven is het zoo schrikkelijk niet, en als ik niet wist, dat gij hier in 't verdriet zat, zou ik mij daar van ganscher harte vermaken." „Wat gebeurt er toch in het salon Het gerucht dringt tot hiertoe door. „Er gebeuren allerlei dwaashedenmen schatert het uit van pleizier, de champagne vloeit bij stroomen. De heeren zijn vroolijk en geestig, en een vooral, zekere mijnheer de „Chaverny—" Aurora streek met de hand langs het voor hoofd, als om iets te herinneren en herhaalde Chaverny „Hij is nog jong, maar vonkelt van geest. Maar," viel zij zich zelve plotseling in de re de „ik mag mij niet te veel met hem bezig houden, want hij is verloofd en raad eens met wie „Ik weet het niet en het gaat blij ook niet aan. „Het gaat u zeer veel aan want die mar kies de Chaverny is verloofd met u." Aurora hief met een flauw lachje het bleek gelaat op. „Neen, ik scherts niet," verzekerde donna Cruz. „Maar hebt gij, kleine Flor, geen tijdingen van Lagardère vroeg Aurora. „Neen, ik heb volstrekt niets vernomen." „Gisteren," hervatte Aurora, „zeiden die mannen toen zij ons aanrandden „hij is dood, Lagardère is dood." „Wat dat betreft," merkte donna Cruz aan, „ben ik overtuigd, dat hij niet dood is." „Hoe zij t gij daar zoo zeker van riep Aurora met hernieuwde belangstelling uit. „Vooreerst, omdat zij daar boven nog bang voor hem zijn, en ten tweede omdat die vrouw, die men voor mijne moeder wilde doen door gaan. Die vijandin van hem, die ik den afgeloo- pen nacht in het Paleis-Royal gezien heb Ja, zijne vijandin. Volgens uwe beschrijving! heb ik haar zeer goed herkend. Mijne tweede DENATURATIE VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw Cen-waai'mee de crisisheffing is trale maakt bekend, dat ingevolge de derd> bemerkt, hij niets en de slagers Crisis Steunbeschikking voor veldboo bemerken thans ook wel, dat ze daar- nen van den oogst 1937 met ingang'mee niet ziJn geholpen. Ze vragen zich van 7 Sept, 1937 de mogelijkheid tot dan ook af> waarom nog de andere denaturatie van veldboonen van den 5 procent moet worden betaald, nu de oogst 1937 is opengesteld. Een vergoe-1 regeering, die weer invoer van ding daarvoor zal achteraf worden be-!Dee,fêch vleesch en Deensche slacht- paald, op basis van den richtprijs, wel-; Paarden toestaat, geen uitvoerpremie ke, zooals reeds eerder werd bekend meer betaalt voor Hollandsche koeien, gemaakt, bepaald is op f 9.25 per Met welke betaling indertijd de crl 100 Kg. J Veldboonen welke worden gedenatu rcerd door telers, moeten gezond en boerenschoon zijn.; veldboonen welke door handelare.n ter denaturatie wor den aangeboden, moeten ten minste voldoen aan de door de Centrale voor de verschillende, rassen van oogst 1937 vast te stellen standaard-monsters. De eischen.. welke aan veldboonen die door handelaren ter denaturatie worden aangeboden, worden gesteld, zullen namelijk hooger zijn, dan die voor de boonen, welke door telers wor den gedenatureerd. Zoolang de standaardmonsters nog niet zijn vastgesteld, dienen de hande laren er rekening mede te houden, dat geen vergoeding zal worden uitge keerd. indien de ter denaturatie aan geboden partij vuil of een abnormaal hoog percentage afwijkende boonen (piksel) bevat. In gevallen waarin' de handelaar twijfelt, kan hij, bij wijze van over gangsmaatregel, alvorens tot denatu;- ratie over te gaan, een monster ter be oordeeling aan de Centrale inzenden. De aanvragen tot denaturatie moe ten voor telers en handelaren geschie den op dezelfde wijze als die tot nu toe gelden voor aanvragen tot dena turatie erwten. Hoeveelheden kleiner dan 200 Kg. worden niet ter denaturatie toegela ten. De berekening van eventueele reden, zeg ik, is dat die vrouw hem nog altijd vervolgt en dat haar haat niet verminderd is. Toen ik mij heden bij mijnheer van Gonzaga ging beklagen over de behandeling, die men mij in de Rue Pierre Lescot heeft aangedaan, heb ik die vrouw gezien en hooren spreken. Zij zeide tegen een heer met grijze haren, die juist van haar heenging 't is mijn recht en plichtik ben op mijn hoede en hij zal mij niet ontkomen, en eer er vier en twintig uur verloopen zijn, zal hij gearresteerd wezen, al moest ik het met eigen handen doen. O dat moet dezelfde vrouw zijn verklaarde Aurora. Ik herken haar aan dien haat, en meer dan eens is de gedachte bij mij opgere zen Welke gedachte vroeg donna Cruz nieuws gierig. Niets ik weet het niet Ik ben een dwaas meisje Ik heb u nog een ding te zeggen, hervatte donna Cruz op aarzelenden toon, 't is bijna eene boodschap, die ik u breng. Mijnheer van Gonzaga is goed voor mij geweest, maar ik vertrouw hem niet meer. Van u daarentegen arme kleine Aurora, begin ik meer en meer te houden. Zij zette zich op de sopha bij Aurora neder, en vervolgde Mijnheer van Gonzaga heeft mij zeker gezegd, opdat ik het u zou over vertellen. En wat heeft hij u dan gezegd vroeg Au rora. Zoo even, toen gij mij in de rede zijt geval len om van uwen ridder de Lagardère te spre ken, hernam donna Cruz, was ik bezig u te vertellen, dat men u aan den jongen markies de Chaverny wilde uithuwelijken. Met wel recht zou men dat willen doen Dat weet ik nietmaar men schijnt er weinig naar te vragen of men daartoe al dan niet gerechtigd is. Gonzaga knoopte een praat je met mij aan en liet in zijn gesprek deze woorden vloeien Als zij gehoorzaamt, zal zij datgeen, wat haar op aarde het liefst is, te gen groot gevaar behoeden. Lagardère riep Aurora uit. sis-heffing voornamelijk «werd gemo tiveerd. Het eind van het lied is nu, dat zoo lang de consument niet méér vleesch kan koopen, omdat het even duur blijft of nog duurder wordt, tenslotte wel zoo weinig slagerijen zullen over- bijven, dat er voor hen, die het 't langst konden volhouden, weer een stuk brood zal zijn te verdienen. Doch tenslotte is de bevolking in haar ge heel daarmee weinig gebaat en al is het goed, dat de invoer van Deensch rund- en paardenvleesch eenigen druk op de binnenlandsche markt uitoefent Men begrijpt, dat zeven wagons ge' slachte koeien en dertig slachtpaar- den per week voor heel ons land toch nog niet in staat zijn de vleeschcon- sumptie belangrijk te verruimen. DE HEFFINGEN OP BOTER, MARGARINE, VETTEN EN OLIËN. Naar aanleiding van in de pers verschenen commentaren op de met ingang van 29 Aug. j.1. in werking getreden wijzigingen in de heffingen op boter, margarine, vetten en oliën, waarbij werd te kennen gegeven, dat de beter gesitueerden bij deze wijzigingen be voordeeld zouden zijn, wordt ons van bevoeg de zijde het volgende medegedeeld. Bij het bezien van wijzigingen, welke in de heffingen gelegd op boter, margarine, oliën en vetten worden gebracht, dient in de aller eerste plaats in het oog te worden gehouden, welke de grondslag dezer heffingen is. Deze grondslag is de steun welke aan de melkvee- Ja, bevestigde het Heidinnetje, ik geloof ook dat hij Lagardère bedoelde. Ik kan niet geregeld denken, hernam Au rora, haar hoofd in de hand houdende. De hemel moge zich over mij ontfermen Ik ben sterk en ik ben niet bang, zeide don na Cruz, het andere meisj'e aan haar hart drukkende. Als men u kwaad wil doen, Aurora zal er iemand zijn om u te verdedigen. Terwijl Aurora hare onhelzing beantwoord de, hoorde men met stemverheffing om donna Cruz roepen. Ik moet gaan zeide deze en voegde er bij, toen zij voelde, hoe Aurora beefde vat moed, arm kind Ik ben bang om alleen te blijven, antwoord de- Aurora de lakeien, de dienstboden al len jagen mij vrees aan. Gij behoeft niet te vreezen, want die allen weten, hoeveel ik van u houd en denken, dat ik bij mijnheer van Gonzaga heel veel in te brengen heb. En er zijn oogenblikken, dat ik zelf denk, dat Gonzaga mij noodig heeft Daar het gedrusch op de bovenverdieping toenam, stond donna Cruz op en nam het le dige champagneglas in de hand, dat zij bij het binnenkomen op de tafel had nedergezet. Geef mij raad, smeekte Aurora. Er is nog niets verloren, indien hij mij in derdaad noodig heeft, zeide donna Cruz maar wij moeten tijd trachten te winnen. Maar dat huwelijk. Ik zou duizendmaal lie ver sterven Voor sterven is het altijd tijds genoeg, zusje. Gaat gij mij dan toch verlaten klaagde Aurora, haar aan haar kleed terughoudende. (Wordt vervolgd). IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1