CERESAN No. 34 SPORT. VOOR HET SCHOONEN DROGEN VAN ZADEN H. H. LANDBOUWERS A. C. VAN OEVEREN ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ. WIERINGERMEER. TANDHEELKUNDIGE - INRICHTING DENTOFORM PARLEVLIET - DE HAUKES. Doorn. De heer Doorn denkt dat de raad 'n vorige maal is overrompeld, toen de voorz. voorstelde tot aansluiting hij het Advies-hureau. Het brengt niets anders als groote kosten en narigheid mee. a Doedens. De heer Doedens zegt dat B. en W. hun ruggegraat kwijt zijn, en alles ge schiedt onder suggestie van Wieger Bi*uin. Allerlei kleine dingen bemoeien zij zich mee een varkensboetje b.v. waarvoor men vroeger kalk-zand- steen gebruikte, moet nu met Belgi sche zandsteen worden gebouwd. Leugens- Voorz. valt de heer Doedens in de rede en zegt dat deze leugens vertelt, want deze kleine dingen beoordeelen alleen B. en W. Nederl. fabrikaat wordt achtergesteld. De heer Doedens houdt vol dat het Nederl fabrikaat en 'n vooruitstrevend aannemer bij de Adv.-Comm. wordt ten achter gesteld. Spr. meent, dat de Zijpe bij de Advies-Comm. wordt ten ach ter gesteld. Spr. meent, dat de Zijpe het best zonder de Advies-Commissie kan stellen en hoopt dat de meerder heid van den Raad zich uitspreekt om er niet meer bij aan te sluiten. Voorz. verdedigt het Advies-Bureau. Spr. stelt zich lijnrecht tegenover de woordvoerders. Hoe zou nspr. de raad kunnen overrompelen, terwijl de leden de stukken thuis krijgen Verder is het een groote dwaasheid te beweren, dat Nederl. fabrikaat ten achter wordt gesteld en dat B. en W- hunne ruggegraat zouden hebben ver loren. In het request van de 12 aannemers wordt ondermeer geklaagd over het onnoodig ophouden van het werk. De adviezen blijven in den regel niet lan ger als vier dagen weg. De bouw-aanvragen moeten in ieder geval grondig worden bekeken en blijven we niet bij de Advies-Comm. aangesloten, dan zullen B. en W. voor hun beoordeeling misschien nog meer tijd noodig hebben. Bovendien staat daar een termijn van twee maanden voor. Dit is niet een bedreiging, dat dit zal gebeuren, want B. en W. deden steeds alles om de beoordeeling zoo spoedig mogelijk af te wikkelen. Wat de bewering van het duurdere bouwen betreft, er werd toch steeds overleg gepleegd,, ja soms werd de bouwprijs door het advies van de Com missie zelfs lager. Dan zijn er van de 12 onderteekena ren van het adres zes bij, die nooit wat met de Advies-commissie hebben uit te staan gehad, maar evengoed hebben zij het onderteekend. Spr. meent, dat hier van instru- eeren van zekere zijde sprake kan zijn en B. en W* zouden het jam mer vinden als de aansluiting aan de Advies-Commissie zcru worden ver broken. B. en W. blijven adviseeren voor- aansluiting en spr. verwondert zich er over, dat de heer Doorn, die toch voor de uitgaafpost van de Advies- Comm. stemde, nu het adres tegen de Commissie onderteekende. De Wethouders op de bres. De heer v.d. Sluijs geeft een uiteen zetting hoe vlug B. en W. de adviezen afwerken, en de heer Nannis zegt het volkomen eens te zijn met 't betoog van den voorz., die de tolk is geweest van B. en W. De heer Doedens beschouwt zich niet als leugenaar. De heer Doedens zegt dat aanvra gen bij de Advies-Commissie soms on noodig opgehouden worden. De leges- gelden zijn met 100 proc. verhoogd. Als U beweert dat wij steeds liegen, kunnen we ons in 't vervolg wei stil houden. De voorz. Ik heb gezegd, dat 't 'n leu gen is, dat door de adviezen van de Commissie de binnenlandsche mate rialen zouden worden ten achter ge steld. De heer Doedens. Nu liegt U zelf. Een bestuurslid van den Poider heeft onprettige ervaring. De heer Bruin vindt de woorden van den voorz., dat voor beoordeeling door B. en W. 2 maanden staat, wel dege lijk een dreigement, en spr. heeft als bestuurslid van den Polder ook min der prettige ervaring met de Advies- Commissie beleefd. Als de Advies- Commissie beweert dat dergelijke werken niet door den Polder-opzichcc-r uitgevoerd kunnen worden, maar dit een architect moet doen, en als de voorz. dan, zooals hij zich tegenover den heer Kooij heeft geuit, zegt Ik hou me stipt aan de Advies-Commis sie", dan worden zoowat allen van zulk werk afzijdig houden. (De voorz. interrumpeert, dat hij ge zegd heeft „ik houd me stipt aan de bouw-verordening". wat de heer Bruin doet opmerken, dat het dan zeker ook weer een leugen is.) De voorz. meent, dat het verkeerd overgebracht en een misverstand kan zijn. Een stem vóór de Advies-Comm. De heer Jansma meent dat er wei nig steekhoudende feiten tegen de Ad vies-Comm. genoemd zijn. Het betreft hier in hoofdzaak de kwestie bouw van het nieuwe Polder huis en architect Wieger Bruin, doch spr. kan het billijken, dat men zulk 'n gebouw liever onder toezicht/ Van een architect had. De heer Jansma besluit zijn betoog met de mededeeling dat hij voor aan sluiting Advies-Comm. zal stemmen. Afgevaardigden van de aanne mers bezochten raadsleden. De raadsleden werden vooraf door afgevaardigden van de aannemers be zocht, aldus de heer Veltman, die nu het woord verkreeg, doch van hunne betoogen tegen de Advies-Commissie is nu weinig overgebleven. Ook kan spr. niet onderschrijven, dat het bouwen tijdens aansluiting bij de Commissie minder is geworden. De heer Nannis komt er tegen op, dat B. en W. geen ruggegraat hebben. Integendeel, dikwijls namen zij een ander standpunt in, als het advies van de Commissie. Geen graaiers noodig. De heer Doorn raad aan de Advies- Commissie af te schaffen wij hebben hier geen graaiers noodig De voorz. zegt, het met de zienswijze van den heer Doorn niet eens te zijn, wat aan den heer Doorn de uitroep ontlokt „Dat weet ik al twee jaar" Maar alles wat gij gedaan hebt is mis. Voorz. zegt in aanmerking te nemen, wie het zegt. De heer Van der Sluijs meent, als er oorzaken zijn, die verholpen kunnen worden, b.v. van minder bouwen, dan kan daar eens ernstig over gepraat worden. De stemming. Dan wordt er gestemd en blijken 6 leden voor aansluiting bij de Advies- Commissie. 5 Waren er tegen n.1. Doorn, Doe dens, Dignum„ Bos en Bruin. De aansluiting blijft dus Hierna sluiting. Burgerlijke Stand Gem. Zijpe. van 24 t.e.m. 30 Sept. 1937. Geboren Jannetje Louise, d.v. Sipke Dob- ma en Anna Theresia van de Velde Jan, z.v. Simon Cornelis van Egmgnd en Klasina Buik. Ondertrouwd Fieter Bchaatsenberg, 21 j., landarbeider en Neeltje Rens, 19 Jaar, beiden te Zijpe. Getrouwd Geene. Overleden Lijsabeth Leef lang, 77 jaar, we duwe van Pieter Kreijger Jacob Stins, 68 j., weduwnaar van Elizabeth HazebeltCornelis Marees, 76 jaar, ongehuwd. K.N.V.B. 3e KLASSE. Het programma in deze afdeeling brengt Helder naar Zaandijk, waar de withemden gelegenheid hebben te toonen dat de 2 be haalde overwinningen geen toeval zijn. Pur- mersteijn heeft dit keer met Hollandia te doen en we geven haar dit keer de kans. De Texelmannen gaan naar Alkm. Boys dat de 2 puntjes wel zal incasseeren. Volewijckers krijgt bezoek van z'n plaatsgenoot A.P.G.S., alhoewel er van een plaatselijke ontmoeting moeilijk voorspellingen gedaan kunnen wor den gelooven we toch dat er voor A.P.G.S. één puntje bij is. Succes zal om bij te blijven van Assendelft moeten winnen, wat met een beet je fortuinlijk spel wel mogelijk is. In de 4e Klassa A speelt M.F.C. nogmaals een thuiswedstrijd, ditmaal tegen Watervogels, dit zal het tegen M.F.C. wei niet bolwerken. B.K.C. dat vorige week een steek liet vallen zal tegen Strandvogels wel beter oppassen. Schagen maakt de reis naar Alkmaar dat bij z'n kampioensplannen geen nederlaag noodig heeft. Andijk krijgt Wieringerwaard en dit kon wel eens een verdeeling der punten wor den. Nieuwe Niedorp denken we de eerste overwinning toe tegen D.T.S. Het Succes-programma ziet er als volgt uit: ASSENDELFT SUCCES Vertrek 11.30 uur. SUCCES II HELDER 3 Aanvang 2 uur. SUCCES III HELDER 6 Aanvang 12 uur. SCHAGEN a SUCCES a Vertrek 10 uur. SCHAGEN b SUCCES b BUITENLANDSCH NIEUWS. VEREEN. STATEN. Zes jaar aan een stuk doorgeslapen. Slachtoffer van slaapziekte thans overleden. De 32-jarige Patricia Maguire, te Chicago, die tengevolge van slaap ziekte zes jaar lang in een verdoofden toestand heeft gelegen, is thans over leden. Zij zou juist geopereerd worden, toen haar toestand tengevolge van een longontstekinge een ernstig karakter aannam. Ondanks bloedtransfusies slaagden de doktoren er niet in, het meisje in het leven te houden. Dempsey zoekt één uit duizenden. Het is gemakkelijker een goud mijn te ontdekken, dan een bokswonder. De vroegere wereldkampioen zwaar gewicht bokser Jack Dempsey, die te genwoordig te New York een restau rant exploiteert, kan zijn liefde voor de bokssport niet vergeten en heeft zich kort geleden ten doel gesteld een nieuw bokstalent te zoeken, een man met ijzer in de vuisten, die hij, de oud wereldkampioen, zou kunnen opleiden tot nieuwen wereldkampioen. Dempsey heeft het grondig aange pakt en te New York, Buffalo en Toron to z.g. tournaments georganiseerd,, om geschikte zwaargewicht-adspiranten te ontdekken. In advertenties ver klaarde Dempsey zich bereid, om de opleiding van in aanmerking komende talenten te dragen en duizenden jonge Amerikanen en Canadeezen meldden zich aan. Dempsey moest allen zien, om te beoordeelen of er kans was op geschiktheid, doch slechts 200 vonden genade in de oogen van den oud-kam pioen, allemaal jongelieden in den ouderdom van 18 tot 24 jaar met gewich ten van 175 tot 296 Amerikaansche ponden en met een lichaamslengte van 1.83 tot 2.13 M. Helaas, zelfs de proefneming met deze 200 werd een groote teleurstelling en Dempsey verklaarde niet al te veel hoop te koesteren een kampioen of ten naastebij een kampioen op te duikelen In een interview zei hij, dat onder de 300 uitgekozenen er niet één was, die aanspraak kon maken op de kwali ficatie klasse. Bij 86 pCt. was er ge brek aan snelheid, zoowel in de armen als in de voeten geen kon een trom melvuur van ^vuistslagen vertooncn en zich behendig bewegen. En Demp sey weet, dat ju 3t snelheid een van de belangrijkste /^fcchen voor een vuist vechter is. Een man, die misschien in staat is om een wilden stier te vellen, verklaarde Dempsey, zal in den ring falen als het hem aan behendigheid ontbreekt. De oud-kampioen heeft nog altijd tijd en geld over voor een jonge man, die een belangrijken zwaarge wicht zou kunnen worden, maar na zijn ervaring met de 200 candidaten acht hij het gemakkelijker om op de Broadway een goudmijn te ontdekken aan een werkelijken zwaargewicht met kans op wereldkampioenschap BINNENLANDSCH NIEUWS. In vier maanden f 1800 verbrast. Schiedamche kantoorbedien de gearresteerd. De distillateursfirma Rijnbende te Schiedam, heeft bij de politie aldaar aangifte gedaan dat een van haar kan toorbedienden, zekere M. zich in de laatste drie of vier maanden schuldig heeft gemaakt aan verduistering van ongeveer f 1800. Het is gebleken, dat M. diverse remboursementen, variee- rend tusschen f 50 en 200, welke hij voor door zijn firma geleverde dran ken heeft ge-ind, zonder voorkennis van zijn superieuren, te eigen bate heeft aangewend. Na zijn aanhouding door de Schiedamsche recherche, be kende hij het feit. Hij verklaarde, het geld te hebben verbrast. Zelfs heeft hij links en rechts diver se bedragen tot een totaal van onge veer f 1000 geleend, oorspronkelijk met het doel het tekort bij zijn firma te dekken. Hiervan is echter nooit iets gekomen, daar hij ook dit geld heeft opgemaakt. M. is in het hoofdbureau van politie te Schiedam in bewaring gesteld. Gemeenteveldwachter uit Rolde in arrest. Winkelier verdacht van meineed. Het rustige dorp Rolde is Donder dag opgeschrikt door het gerucht, dat de gemeente-veldwachter en een win kelier naar Assen waren overge bracht en door de justitie aldaar in arrest waren gesteld, als verdacht van meineed afgelegd in een strafzaak, die in 1934 voor de Rechtbank te Assen was behandeld tegen een jachtopziener te Rold,e. Die zaak heeft indertijd veel stof doen opwaaien. De jachtopziener stond toen namelijk terecht als verdacht van doodschieten van een hondje van den gemeente-architect W. Hommes. Dit zou zich als volgt hebben toege dragen. De jachtopziener was met den gemeente-veldwachter en den winke lier op 29 Febr. 1934 op konijnenjacht geweest in de buurt van Rolde. Den volgenden morgen vond men het hond je van den heer Hommes door een trein overreden op een spoorlijn lig gen. Het bleek toen echter, dat het dier een schot hagel had gekregen. De jacht-opziener werd er toen van ver dacht, dat hij het dier tijdens genoem de jacht had doodgeschoten en het ver volgens op de spoorlijn had gelegd. In de daaruit voortkomende straf zaak werden als getuigen gehoord de gemeente-veldwachter en de winke lier, die bij de jacht tegenwoordig wa ren. Zij verklaarden toen, dat zij niets wisten van het doodschieten van den hond. De jachtopziener werd vrijge sproken. Thans is na een langdurig onder zoek een andere wending in de zaak gekomen. De jachtopziener heeft name lijk bekend, dat hij het dier heeft dood geschoten. Ook de gemeente-veldwach ter en de winkelier zouden daar meer van weten, waaruit was af te leiden, dat zij in de strafzaak tegen den jacht opziener een valsche verklaring zou den hebben afgelegd. In verband daar mede zijn zoowel de gemeente-veld wachter als de winkelier naar Assen overgebracht en na verhoor in arrest gesteld. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Helder, 30 Sept. Aangevoerd 12266 stuks kipeieren. Prijzen 52-54 Kg. f 3.60 —380 55-57 Kg. f 4.00—4.80 58-60 Kg. f 4.80 —5.00 61-63 Kg. f 4.80—5.30 64-70 Kg. f 5.00 —5.50 Kleine eieren f 2.90—3.60 Eendeie ren f 2.50—3.00. Schagen, 30 Sept. 1937. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt9 paarden f 150400 3 Veulens f 80 —160 32 Geldekoeien mag. f 120—185 51 idem vette f 200300 8 Kalfkoeien f 190 260 25 Graskalveren f 30—65 23 Nuchtere kalveren f 816 60 Schapen, (mag.) f 22— 28 282 Idem vette f 24 —30 403 Lammeren f 11—20 12 Bokken en Geiten f 2—12 8 Varkens (mag.) f 1830 7 Idem vette per Kg. f 0.56—0.58 38 Biggen f 12—18 Konij nen f 0.20—1 Kippen f 0.40—1.75 Haantjes f 0.20—1. ONS Officieel. AAN DE NIEUWE PACHTERS IN DE WIERINGERMEER. Uitgifte Nov. 1937. VERVOLG. 7. Vlas voldeed aanvankelijk ook vrij slecht, is echter ook snel tot het peil van een normalen oogst gestegen. Waarschijnlijk is zelfs aan te nemen, dat het in de Wieringer- meer gemiddeld wat forscher en geiler wil groeien dan buiten den polder. Bijzonder is er daarom voor te zorgen, dat men geen te hollen stand verkrijgt. Men dient daarom niet al te vroeg te zaaien en voor vlas bij voorkeur geen land te nemen, waar vreterij verwacht kan worden. 8. Bietenzaad. De op zichzelve met het oog op de vruchtwisseling en de beperkte fabrieks- bietenbouw zeer welkome bietenzaadteelt, brengt bij de belangstelling, die hiervoor bij de pachters blijkt te bestaan, zijn bijzondere moeilijkheden mede. In de eerste plaats zul len de zaadfirma's hun voorwaarden stellen omtrent den afstand tot andere zaadbieten. Maar daarnaast is te rekenen met een moge lijk schadelijken invloed van de zaadbieten op de fabrieksbieten. Voornamelijk is hierbij te denken aan de vergelingsziekte en aan de valsche meeldauw van de bieten (het z.g.n. langzaam verloopend hartrot), die op de stek- bieten overwinteren en in het tweede jaar op de gewone bieten kunnen overgaan. Het ver dient daarom aanbeveling lo. de stekbieten zoo afgescheiden mogelijk van de andere bieten te zaaien en zooveel mogelijk de aangetaste exemplaren uit de stekbieten te verwijderen. 2o. bij het uitplanten in het tweede jaar dit te doen op een terrein, zoo ver mogelijk verwijderd van de gewone bieten, waarbij vooral gerekend moet worden met de heer- schende windrichting, dus geen zaadbieten aan de West-Zuidwestkant van gewone bie ten. Onderling overleg met de buren zal hier bij in veel gevallen noodig zijn. 9. Consumptiekool. Bij de animo die er bij de koolbouwers bestaat om kool voor consump tie te verbouwen op den verschen Wieringer- meergrond, wordt er den pachters-contrac tanten op gewezen, dat er een gevaar kan schuilen in het beplanten van den grond met koolplanten van plantbedden uit het oude land. De invoer of beter misschien een on noodig snelle invoer van bepaalde koolziekten is hierbij lang niet denkbeeldig. Aan te raden is daarom, bij het afsluiten van contracten vooral aandacht te schenken aan dé herkomst en de kwaliteit van het plantgoed. 10. Groen voedergewassen. Afgezien nog van de beteekenis van deze gewassen voor den grond en in de vruchtwisseling, is ook de op brengst ervan op de Wieringermeergronden zeer goed, zoodat de verbouw ervan, zoowel voor hooiwinning als voor groenvoedering al leszins aanbeveling verdient. Bij aanvaarding van het land met roode klaver of lucerne in den stoppel (bij lucerne ook indien ze ouder is), verdient het daarom aanbeveling een ge deelte hiervan als zoodanig te gebruiken. II. VRUCHTWISSELING. De meest gewenschte opvolging van de ge wassen is in het algemeen dezelfde als de er varingen in het oude land hebben hebben geleerd. In sommige gevallen komt de betee kenis van een bepaalde vruchtopvolging in de Wieringermeer echter in sterker mate naar voren. In het bijzonder is daarom te wijzen op twee punten-: lo. Wintertarwe kan, verbouwd, na gerst, rogge, tarwe of kanariezaad (dus niet na ha ver), een volledige mislukking geven, tenge volge van de aantasting door de tarwehalm- dooder. De opbrengstvermindering is hierbij op de lichtere gronden grooter dan op de zwaardere gronden. Het is daarom aan te ra den, speciaal op de lichtere gronden met win tertarwe pas weer terug te komen, nadat minstens gedurende twee jaar een ander ge was dan de bovengenoemde aargewassen is verbouwd. Is men genoodzaakt hiervan af te v/ijken, dan verdient het aanbeveling in plaats van wintertarwe zomertarwe te zaaien, die blijkens de ervaringen minder aangetast v/ordt en onder deze omstandigheden hoogere opbrengsten kan geven. Ook op gescheurd grasland kan blijkens de ervaring op de lichte gronden een sterke aan tasting van de wintertarwe door de tarwehalm dooder optreden. Hier is ook zomertarwe be ter op haar plaats. (Wordt vervolgd.) BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK (met inbegrip van gedeeltel. W.-Meer.; van 25 tot en met 30 September 1937. Geboren Aleida Theresia Maria, d.v. H. H. Bakker en A. Nusse, (Wieringerwerf Greta, d.v. P. H. J. Feije en G. TrosJohan- nes Petrus, z.v. S. Sijbrandij en A. M. Rozen- daal. Ondertrouwd C. J. de Valois (Piershil) en B. Verhagen, alhier. Getrouwd H. A. Heijnen en A. A. C. Bim- melTh. P. Wester en A. C. Wagenaar. Overleden Petrus Hemmelder, 42 jaar, on gehuwd. Een reisje naar Amsterdam. Een twintigtal leden van de Dames- vereeniging van de Ned. Herv. Gem. uit Middenmeer zullen Dinsdag een reisje maken naar Amsterdam. Het vertrek is op 8 uur bepaald van Hotel Smit te Middenmeer. O.a. zal een bezoek worden gebracht aan Schiphol, Aanvangsuur Catechisatie. Ds. Korndörffer verzoekt ons mede te deelen dat de jongens- en meisjes catechisatie des Donderdags-avonds niet aanvangt om zeven uur, doch om half acht. VANAF HEDEN ZIJN WIJ TELEFONISCH AANGESLOTEN onder SIGARENMAGAZIJN A. POOT MIDDENMEER. De lessen in Costuum- en Linnennaaien beginnen DINSDAG 5 OCTOBER. ATELIER Havenstraat 25, Middenmeer. Aanbevelend, PIET KOOMEN's Graan- en Peulvruchtenhandel N.V., Spanbroek, telef. 5. HEEFT U VEE NOODIG OF TE VERKOOPEN Wendt U dan tot H. VAN HOORN, Wieringerwaard. Telefoon 9. Commissionair in gebruiks- en stamboekvee. Biedt zich aan een net WERKMAN met 2 Zoons, met alle werkzaamheden volledig op de hoogte, zoowel in bouw- als op grasbe- drijf. Adres P. SCHOUTEN, WOGMEER B 45, (Post Spierdijk). zit U in moeilijkheden met uw Trekker of Landbouwmachines Bij ons is aanwezig een MONTEUR, Rijks Gedipl. Hoefsmid, waar door alle reparatie's vakkundig worden uit gevoerd. Hebt u een Auto-trekker noodig Vraagt eerst bij ons de prijzen. Weet U wel dat als U landbouwmachines bij ons koopt, dat U voordeeliger uit bent dan van buiten, daar wij altijd klaar staan, ook als het moet des nachts en voor tijdver lies geen monteur noodig hebben van elders. Levering van alle modellen Haard- en Keu kenkachels. Plaatsing zonder prijsverhooging. VoorradigRijwielen, Huishoudelijke artike len, Ijzerwaren. Wij leveren alle machines en gereedschappen tegen scherp concurreerende prijzen. K. v.d. GEEST, Elect. Sm. Middenmeer DE EERSTE FRIESCHE ONDERL. LANDB. PAARDEN VERZ. MIJ. TE HEERENVEEN. OPGERICHT 1905. RESERVE I 30.001 VERZEKERT UW PAARDEN, OOK VEULEN- MERRIES, voor ongeveer 1 PREMIE en geen andere kosten dan eenmaal hoogstens f 1.75 Inschrijfgeld. Gunstige voorwaarden. Uitbetaling verliezen binnen drie dagen. Agenten J. ZEEMAN en G. KOS, Schagen, Eerste Wieringermeersche Electrische Timmer- en Wagenmakersbedrijf MIDDENMEER TEL 5 levert U al het noodlge TIMMER- EN WAGENWERK, tegen scherp concurreerende prijzen zooalsBOERENWAGENS, DRIE- WIELSKARREN, KRUIWAGENS, LADDERS, enz. enz. enz. Levert uiterst billijkEiken- en Grenen Spoorbiels, Dam- en Hakpalen, Betonnen buizen, Carbolineum, Teer enz. Reeds een groot aantal land bouw wagens geleverd in de Wieringermeer tot groote tevredenheid van de gebruikers. LAGE PREMIE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. Inlichtingen worden gaarne verstrakt door den Boekhouder R JRIDDER Brugstraat Middenmeer. HOUDT ELKEN MAANDAG 's morgens van 9.30 - 11.30 SPREEKUUR in café KOK, H.-hoef. Heele gebitten, alles inbegrepen f 30, met garantie. Vullingen 1 2. het beste ontsmettingsmiddel voor uw zaaizaad. Verkrijgbaar b.d. alleen vertegenwoordiger

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2