GERESAN A. C. VAN OEVEREN ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ. WIERINGERMEER. H. H. LANDBOUWERS* TANDHEEKUNDIGE - INRICHTING DENTOFORM PARLEVLIET - DE HAUKES, het belang van de gemeente-huishou ding beter hebben gevonden als de burgemeester deze zaak maar had la ten wachten voor z'n opvolger. Uw tijd is spoedig gekomen, aldus de heer Kuiken. De voorz. antwoordt den heer Kui ken, dat hij nu niet op een genomen besluit van de Raad terug moet ko men. Er is nu eenmaal door de Raad besloten een nieuw Raadhuis te bou wen en het Rijk heeft dit goed gevon den. Dit heeft met mijn heengaan niets te maken en gebeurt ook niet om mij, doch in het belang van de Gem. De toestand zooals wij die nu heb ben is reeds lang tot schade van de Gem.-administratie geweest. De hr. Kuiken zegt, best te weten, dat hij alleen tegen heeft gestemd, doch men had met een geringe ver bouwing in de secretaris-woning best een werkkamer voor de burgem. en secr. kunnen maken, desnoods nog 'n wachtkamer er bij. We hadden dan voor heel wat minder klaar geweest. Het zou vrij wat beter zijn als we er voor waakten, dat de belasting niet hooger wordt. f. Ingekomen is het verslag van den Keuringsdienst voor waren. g. ProcessenverbaaJ wegens ge houden kas-verificatie. In kas moest zijn en was f 2669.51. h. De. leden der commissies tot Wering van Schoolverzuim hebben thans alle hun benoeming aangeno men.. j. De levering van brandstoffen voor de gemeente-gebouwen in het a.s. winter-seizoen is aan de laagste inschrijfster, de Fa. J. Vlaming en Zn. gegupd. Uit de mededeeling van den voorz. blijkt dat verschillende brandstoffen ondermeer de anthraciet met 30 proc. zijn gestegen. De hi*. Kuiken merkt op dat de zo mer levering altijd goedkooper is. De voorz. zegt dat men dan over een groote bergplaats moet beschikken, doch dan moet het toch in den winter naar de verschillende gebouwen ver voerd worden, wat ook weer kost. De hr. Kloosterman zegt, dat als bij ieder gebouw een flink berghok is, de ze kosten er met eenige jaren wel uit zijn te halen, als men zomer's koopt. De voorz. zegt, dat dit natuurlijk een abnormale prijsverhooging is die niet altijd voorkomt. Spr. gelooft ech ter wel dat het zomer's koopen voor- deeliger is. B. en W. zullen een en an der in gedachte houden. k. Bij brief van Z.E. den Minister van Sociale Zaken dd. 16 Sept. 1937, No. 201-1129, is een regeling getroffen tot toekenning van een extra bijslag aan; inwonende kinderen. 1. Bij brief van Z.E. den Minister van Sociale Zaken dd. 24 Sept. 1937 No. 200-1209, is medegedeeld, dat een regeling zal worden getroffen tot steunverleening aan kleine boeren hierop is bericht gezonden, dat de re geling met 1 Nov. a.s in deze gemeen te zal worden ingevoerd. Van de nader te tnstalleeren com missie, wordt de Burgem. voorz., en de hr. Doets secr. De hr. Cornelissen zegt B. en W dank voor hun bemoei-ingen. Al deze punten worden vervolgens voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van het Bestuur der Afd. Anna Paulowna der Docesanen Land en Tuinbouwbond in het bisdom Haar lem om een subsidie uit de gem.-kas van f 100 per jaar voor een van hun nentwege te houden tuinbou{w-winter cursus te Breezand. Hoewel Ged. Staten nog geen goed keuring aan dit verzoek hebben ge hecht, wordt de gevraagde subsidie toegestaan. Er blijken '22 leerlingen te zijn, doch gezien de weinige publici teit die er aan gegeven is en boven dien kunnen verschillende menschen in de meening verkeerd hebben dat de cursus alleen voor R.K. toeganke lijk is, wat niet juist is zal nog een oproeping plaats hebben per adver tentie. De hi*. Kloosterman deelt nog mede dat de cursus volgende week aanvangt Voorstel tot verhuur aan J. A. van Rijn van het bloembollenbedriji „Ceres" op dezelfde voorwaarden, Wordt goed gevonden. Benoeming van personeel voor ver- onderwijs. Benoemd worden de volgende leer krachten School I de heer Mol School II de heeren Van Dijk en De Wilde School III de heer Hazeloop. Aldus besloten. Verzoeken om vrijstelling of ver mindering van aanslagen in het schoolgeld en belasting op de honden. Verschillende verzoeken worden toe gestaan of afgewezen overeenkomstig adviezen van B. en W. Voorstel om medewerking te verlee- nen aan de spaarregeling voor den z.g. B-steun voor werkloozen. De voorz. leest de desbetreffende cir culaire voor, waaruit blijkt dat aan hen die de z.g. B-steun genieten en 'n kwartje per week van hun uitkeering sparen, krijgen een .kwartje er bij, dit geldt voor gezinnen met twee en meer kinderen. Gezinnen met meer dan 4 kinderen krijgen 40 cent toeslag op het bespaarde kwartje. Gezinnen met minder dan 2 kinderen komen voor deze extra B-steun niet in aanmerking Mevr. Borst-Liefhebber zegt, hier al een en ander over gelezen te hebben, doch kan zich niet voorstellen, waar van menschen die jarenlang werkloos zijn, nog kunnen sparen. Hoe lang zul len zij niet moeten sparen om een be drag, wat de moeite waard is. En waar moeten zij dat kwartje weke lijks brengen De voorz. zegt, dat het kwartje hier gebracht moet worden, na verloop van enkele weken is er een bedragje bij een, waarvoor dan kleeding of schoei sel gekocht kan worden. Mevr. Borst-Liefhebber vindt dat de regeering wel wat meer had kunnen doen, vooral nu zij zegt dat de geld middelen wat ruimer zijn toegevloeid. Als er zes weken is gespaard is er nog maar 3 gulden bijeen, wat kan daar nu voor gekocht worden. Hoe veel komt men b.v. dan nog niet te kort voor een wollen deken Spr. ziet van dat sparen niets te recht komen. De menschen zijn veel te veel reeds op achter, als zij een kwartje moe ten sparen van het beetje steun, moet een ander weer tegoed houden. De menschen zijn nog lang niet aan het sparen toe. De hi*. Kuiken verwacht ook niet veel van sparen door menschen die doorloopend in steun loopen. Het geeft een heele rompslomp aan papa rassen. Als ze een heele winter hebben gespaard is nog niet eens een wollen deken bij el naar. Spr. vond het Crisi-comité heel wat beter, dat hielp direct. De voorz. zegt, dat er momenteel geen werkloozen zijn. Vorige week kwamen we zelfs menschen te kort» Er is nog een regeling, dat als men schen het kwartje heelemaal niet kun nen missen, dat dit dan betaalt mag worden door de Kerkelijke Armbestu ren. Voor menschen die niet bij een Kerkgenootschap zijn aangesloten, zou een aparte regeling getroffen moe ten worden. De hr. Dekker zegt, dat dit Ministe rie wel iets beters had kunnen doen dan een spaarsysteem voor werkloo zen uit te vinden. Vorige Ministeries hebben steeds aan de steun geknib |beld en de normen verlaagd, doch thans hebben de steuntrekkers iedere week een vorm van steunverlaging door de prijsstijging der levensmidde len. En dat voor menschen die jaren lang reeds met tekorten zitten. Thans moet ook nog door scharre len langs de weg een beroep op ons volk gedaan worden. Spr. vindt het een regeling beneden peil. De datum 1 Nov. is bovendien nog voor 't platteland slecht gekozen ook. De voorz. meent dat er een misver stand heerscht. .Men heeft bezwaar te gen het woord J,sparen." Doch er is toch een zeker bedrag, van den steun noodig voor kleeding, dekking en schoeisel, welnu men krijgt daar een toeslag voor. De hr. Dekker zegt, dat men van den steun geen kleeding, dekking en schoeisel kan koopen. Als de vaste lasten als huur enz. be taald zijn, dan blijft er nog te weinig over om eten van te koopen. Men moest eens weten hoe slecht de linnen kast van een d^el van ons volk er Aanbieding begrooting voor 1938. B. en W. bieden hierop de begroo ting 1938 aan. Voor de Gem. dienst op inkomsten en uitgaven tot een bedrag van 295295.21. Het bedrag aan bijdragen van het Rijk wordt geraamd op f 19775.11. De kapitaaldienst aan inkomsten 280595.60. De uitgaven f 286467.05. Nadeelig saldo f 5871.45. De voorz. doet hierop de mededee ling dat door den heer Nui, die een landarbeidersplaatsje bewoont, slecht aan zijn verplichtingen wordt vol daan. Nui is nog r»; amer zonder werk geweest en schuif '&lles van hem af. Hier is geen sprake van onmacht, doch van onwil. Herhaaldelijk is hij aange maand, ook van spr. persoonlijk. Spr. verzoekt machtiging van de Raad dat indien Nui niet vóór 1 Dec. aan zijn verplichtingen heeft voldaan, om dan de Notaris opdracht te geven de plaats I te verkoopen. De Raad geeft met nadruk hiervoor met algem. stemmen toestemming. Vervolgens stellen B. en W. voor de pensioen grondslag van den heer Haze loop vast te stellen op f 1888.-. Wordt goedgevonden,. Rondvraag. De hr. Kloosterman zou gaarne wen schen dat de waarschuwingsborden voor het snelverkeer „School" bij ver schillende scholen wat terug gezet wer den. Bij de R.K. Kleuterschool is een slachtoffer gevallen en werkelijk de borden staan te dicht bij de ingang De voorz. belooft dat dit direct zal veranderen. De hr. Dekker vraagt of precentie geld wordt gegeven voor de vergade ringen van de commissie die wordt ingesteld voor de kleine boeren. Als dit overdag is, zullen de arbeiders-afge vaardigden loonderving hebben. Waar in de circulaire van den Minister over' kosten wordt gesproken vraagt spr. of deze kosten ook gemaakt mogen worden. Wordt t.z.t. geregeld. Verschillende raadsleden stellen nog vragen over lichtpunten op don kere plaatsen die door B. en W. zul len worden nagegaan. Hierna sluiting, waarna de Raad in comité ging ter bespreking van de verbouw van het Raadhuis met de heeren Wiecher Bruin en Saai. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Officieel. AAN DE NIEUWE PACHTERS IN DE WIERINGERMEER. Uitgifte Nov. 1937. Vervolg VRUCHTWISSELING. 2o. Voor de Wieringermeergronden heeft Klei en zware klei 40 kg Hierbij zij opgemerkt, dat voor veel fosfor- zuur vragende gewassen als koolzaad en bie ten de genoemde fosforzuurbemesting met 20 a 40 kg dient te worden verhoogd. Even eens dient te kalibemesting verhoogd te wor den voor veel kalivragende gewassen als aard een vlinderbloemig groenbemestingsgewas, m-appejen en bieten, waarbij voor de zandgron- geschakeld in de vruchtwisseling, zijn bijzon- - ^eR te geven hoeveelheden met 100 kg dere beteekenis, om de diepere bewor e mg, j zlRVere vermeerderd moeten worden, ter- de stikstofbinding en de verhooging van het humusgehalte. Dit geldt voor alle gronden de verhooging van het humusgehalte nog in het bijzonder voor de lichtere en vooral voor de stuivende gronden. De gebondenheid van den grond en de vochtvoorziening van het gewas in droge perioden worden er door be vorderd. Volledigheidshalve wordt ook gewezen op enkele nadeelen van de groenbemestingsge- wassen. Allereerst is daar de kans op vreterij in een volgend gewas. Er is echter geen reden om aan te nemen, dat dit nadeel in de Wie- ringermeer ernstiger is dan op het oude land. Verder heeft speciaal overjarige en oudere lucerne het bezwaar, dat het eerste jaar na het scheuren veel last van opslag wordt on dervonden. Dit treedt vooral op, indien men geen gelegenheid heeft gehad in het vooraf gaande jaar tijdig en vaker te ploegen. Voor bepaalde gewassen is dit direct nadeelig, zoo als voor erwten, waar men bij het wieden de erwtenwortels met de lucerne-wortels lot- trekt. Bij biten moet men rekenen op extra hooge onkosten bij het wieden. Bij de granen is van een nadeel van lucerne-opslag weinig gebleken, ook al leek het bij de eerste ontwik keling of de lucerne het gewas zou overgroei en. Ook voor vlas moet een overjarig of oudere lucerne in het algemeen minder gewenscht worden geacht, zoowel vanwege den opslag als om het feit, dat de stikstofvoorziening van het gewas te zwaar kan zijn, waarbij nog komt, dat eventueele vreterij vooral bij vlas de kwaliteit sterk kan benadeelen. RASSENKEUZE. Voor een betrouwbare beschrijving van de waarde der belangrijkste rassen van de meest voorkomende gewassen, moge worden verwe zen naar de „Beschrijvend Rassenlijst", die telkenjare door het Instituut voor Planten veredeling te Wageningen wordt gepubliceerd. Deze rassenlijst is verkrijgbaar bij de N.V. Leiter-Nijpels te Maastricht tegen inzending van f 0.20 (in postzegels of per postgiro No. 37754). Voor de rassenkeuze van de winter granen wordt bovendien gewezen op de mede- deelingen hierover van het Instituut voor Plantenveredeling (Prof. Broekema) in de landbouwpers van de laatste weken. Voor de Wieringermeer kan men zich daarbij het best richten naar de gegevens voor het Noorden des lands. IV. GRONDBEWERKING. wijl bij deze gewassen ook het nemen van een proef met kalibemesting op lichte zavel met zandigen ondergrond aanbeveling ver dient. Wat de keuze van de meststoffen betreft zij meegedeeld, dat aan superfosfaat volgens de onderzoekingen voorloopig, vooral op de zwaar dere gronden nog voorkeur is te geven. Zoover de praktische uitvoering dit toe laat, lijkt het, met het oog op een mogelijk vastleggen van het fosforzuur, nog gewenscht, deze meststof te geven zoo kort mogelijk vóór het tijdstip dat het gewas het fosforzuur ge bruiken moet. Stikstofbemesting wordt in den herfst in het algemeen overbodig geacht. Omtrent de voorjaarsaanwending volgen dezen winter na dere mededeelingen. De Directie v.d. Wieringermeerpolder, SMEDING. DE EERSTE FRIESCHE ONDERL. LANDB. PAARDEN VERZ. MIJ. TE HEERENVEEN. OPGERICHT 1905. RESERVE f 30.000. VERZEKERT UW PAARDEN, OOK VEULEN MERRIES, voor ongeveer 1 PREMIE en een andere kosten dan eenmaal hoogstens f 1.75 inschrijfgeld. Gunstige voorwaarden. Uitbetaling verliezen binnen drie dagen, genten J. ZEEMAN en G. KOS, Schagen. Een Europeesche vermaardheid de WITTE KRUIS poeders, cachets en tabletten. Afdoend bi| hoofdpi|n, griep, menstruatiepijnen, rheumatiek, tand- en kiespijn, HEEFT U VEE NOODIG OF TE VERKOOPEN Wendt U dan tot H. VAN HOORN, Wieringerwaard. Telefoon 9. Commissionair in gebruiks- en stamboekvee. bq kpottiak* Nadarlond Dutlm - O«0»«0*«»« uit ziet. De voorz. zegt wel te weten hoe .1 moeilijk het is, als het heelemaal niet 'gaat dan kan men zich bij mij vervoe gen dan zal ik zien wat er aan te doen is. t De hr. Kuiken zegt dat als we f 1000 ophalen met de collecte er maar 10 pCt. in de gemeente blijft, daar hebben we weinig aan. De hr. Dekker zegt dat men de da-j turn 1 Nov. ongelukkig voor het plat teland heeft uitgezocht. Als dit 1 Dec. of 15 Dec. zou zijn geweest, dan profi teerde men er hier ook van. Als het weer zoo blijft dan zal er misschien tot die periode werk blij ven voor de menschen. De voorz. zegt, dat de Minister hier van in kennis zal worden gesteld en dat verschuiving van den datum zal worden gevraagd. In ieder geval kun nen we aan de regeling wel mee wer ken en de collecte houden. De hr. Hoogmeijer vindt de rege ling ook niet zoo mooi, doch spr. vindt het sympathiek, dat het parti culier initiatief door den Minister is ingeschakeld, en vindt het van ons Vorstenhuis een mooi gebaar dat Zij door een ruimen gift zijn voorgegaan. Spr. vindt het prachtig dat het par ticulier initiatief zich hier gaat ont plooien en raadt de heer Dekker en geestverwanten ook eens iets te gaan doen aan de armenverzorging, zooals dit op Kerkelijk terrein gebeurt. Spr. zou niet weten waarom dit nietl door staatkundige vereenigingen ook' ter hand. zou kunnen worden genomen Hij gelooft niet het met den heer Dekker op dit punt eens te zullen worden De hr. Dekker, O, nee De hr. Hooimeijer vervolgend, doch de Kerkelijke diaconiën hebben aller eerst de verzorging van eigen armen, doch indien de middelen het toela ten, ook de roeping, anderen te helpen Het voorstel wordt hierop aangen. Voorstel om over te gaan tot het converteeren van geldleeningen. De voorz. leest een lijst voor van leenigen die geconverteerd zijn, waar door het bedrag van f 2200 aan rente wordt bespaard. Echter heeft men f 1500 boete te betalen voor een lee ning die vervroegd wordt afgelost, zoodat het voordeel over dit jaar slechts f 700 bedraagt. Wordt goedgekeurd. Wijziging in de begrooting voor '37. Conform besloten. GEMEENTE WIERINGEN. WIELERSPORT. VAARDIGHEIDSRIT. De start voor bovengenoemde rit is bepaald op Zondag a.s. 2 uur bij de Wielerbaan. Vandaar gaat de groep renners door De Haukes rond de W.-Meer over de Poldersteiger, Elft, Slingerweg en het einde is dan weer bij de Wielerbaan. De touristen gaan eveneens door dorp, dan Westerland, Afsluitdijk Kleine Sluis, Wi.-Waard,, Jodenkamp, Slootdorp, Haukes, H.-Hoef. Koning straat, Elft, Slingerweg, Wielerbaan is het eind der rit. Afst. 35 Km. Tijd 2V2 uur. Op de weg zullen contro leurs en pijlen de route aangeven. Het inleggeld is gesteld op 60 cent, terwijl de deelnemers(sters) des avonds gratis toegang hebben tot het bal in Hotel De Haan. Toegelaten. Onze plaatsgenoot, de hr. P. de Graaf, voldaan hebbende aan de eischen van toelating, is één dezer dagen als lid-Accountant-Belasting consulent aangenomen bij het „Ne- derlandsch Genootschap van Accoun tants en Belasting-adviseurs" geves tigd te Utrecht. FILMNIEUWS. Zaterdag- en Zondag de film „ZESTIEN JAAR" in Cinema de Haan. Ongetwijfeld zal deze rolprent zich verheugen in een groote belangstel ling. Lil Dagover blijft nog steeds de groote, interessante, talentvolle ac trice. doch de rollen van Baba (Ger. Katt) en Iréne (Sabine Peters) mogen hier eveneens genoemd worden. Over de heele linie wordt uitstekend spel geboden en de regie van Reinhold Schunzel verdient alle bewondering. De beide meisjes Sabine Peters en Ger. Katt leggen beiden meesterlijk spel aand en dag. De oudste, die alles zwaar opneemt, de kleine, die „bergen verzet", zij zullen U beiden diep ont roeren en een onuitwischbaren indruk achterlaten. Een film, die een bezoek meer dan waard is. Tot dusver genomen proeven hebben voor de Wieringermeer .de noodzakelijkheid van een diepe bewerking dieper dan 20 cm) niet aangetoond. Het op zaai- of wintervoor ploegen zal dan ook nog het best op een ge ringere diepte kunnen plaats vinden, variee- rend 15—18 cm. Dit geldt ook als in één maal een groenbemestingsgewas op wintervoor wordt geploegd. In sommige gevallen zal het wenschelijk zijn hiervan af te wijken. Bij grasland scheu ren op zandgrond b.v. kan het aanbeveling verdienen ondieper te ploegen met het oog op stuifgevaar en om de kans op verdrogen van het te verbouwen gewas tegen te gaan. In sommige andere gevallen kan een dieper losgemaakte bodem voordeelen geven. Zoo is gebleken, dat een zandlaag of een schelplaag dicht onder de bouwvoor aanleiding geeft tot sterk vertakte bieten, hetgeen bij baggerwal- len en stortgrond nogal eens voorkomt. Bre ken van deze hinderlijke lagen is gewenscht. Echter dient dit niet te geschieden door zoo diep mogelijk ploegen, wijl dan te veel nieuwe grond boven gehaald wordt, die aanleiding kan geven tot structuurverslechtering. Het gebruik van een ondergrondwoeler kan hier aanbeveling verdienen. Tenslotte kan nog op gemerkt worden, dat, wil men tot een dikkere bouwvoor komen, geleidelijk dieper ploegen, (ieder jaar 2 a 3 cm. dieper) aangeraden kan worden, bij welke wijze van werken het risico slechts gering zal zijn. ZAAIKLAAR MAKEN VAN DEN GROND. Voor wintergewassen verdient het aanbe veling, hierbij den grond zoo grofkluitig mo gelijk te houden, dus in het algemeen na het ploegen en zaaien zoo weinig mogelijk eggen. Het dichtslaan van den grond door regen wordt dan zooveel mogelijk voorkomen. In het voorjaar zal met dat opeggen van de wintergewassen en het zaaiklaar maken van zomergewassen, gewacht dienen te worden tot de grond voldoende opgedroogd is en bij het eggen geen natte kluiten meer worden boven gehaald. Ook met het rollen moet ge wacht worden tot de grond goed droog is, terwijl op de gronden, die neiging tot stuiven hebben, rollen zooveel mogelijk achterwege moet blijven. Eerste Wieringermeersche Electrische Timmer- en Wagenmakersbedrijf MIDDENMEER TEL. 5 levert U al het noodige TIMMER- EN WAGENWERK, tegen scherp concurreerende prijzen zooals BOERENWAGENS, DRIE- WIELSK ARREN, KRUIWAGENS, LADDERS, enz. enz. enz. Levert uiterst billijkEiken- en Grenen Spoorbiels, Dam- en Hakpalen, Betonnen buizen, Carbolineum, Teer enz. Reeds een groot aantal landbouwwagens geleverd in de Wieringermeer tot groote tevredenheid van de gebruikers. LAGE PREMIE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Boekhouder R J Brugstraat ADVERTEERT IN DIT BLAD I DE BESTE RECLAME 1 RIDDER Middenmeer. STOPPELBEWERKING. Een herhaalde bewerking in den nazomer moet tot het meest noodzakelijke worden be perkt, wijl daardoor het pappig worden van den grond in het najaar bevorderd wordt. Een stoppelbewerking na vroeg het veld rui mende gewassen kan ongestraft geschieden, indien daarna door opslag of inzaai van een gewas begroeiing plaats vindt. Hierdoor wordt verhinderd dat de slagregens den grond tot pap slaan, terwijl door de begroeiing de ver damping wordt bevorderd, zoodat in het na jaar de grond droger zal zijn. In sommige gevall zal het met het oog op de onkruidbe- strijding noodig kunnen zijn van dezen regel af te wijken en een keer vaker te bewerken. V. BEMESTING. Naar aanleiding van de gegevens afgeleid uit de proefveldresultaten, kunnen voor het oogstjaar 1937—1938 de volgende fosforzuur- en kalibemestingen worden aangeraden, voor grasland en granen. De hoeveelheden zijn opgegeven in kg zuivere fosforzuur en kali per ha Grondsoorten FosforzuurKali Zandgrond 80 a 100 kg 100 a 1201 Lichte zavel 80 kg Zware zavel 60 kg zit U in moeilijkheden met uw Trekker of Landbouwmachines Bij ons is aanwezig een MONTEUR, Rijks Gedipt. Hoefsmid, waar door alle reparatie's vakkundig worden uit gevoerd. Hebt u een Auto-trekker noodig Vraagt eerst bij ons de prijzen. Weet U wel dat als U landbouwmachines bij ons koopt, dat U voordeeliger uit bent dan van buiten, daar wij altijd klaar staan, ook als het moet des nachts en voor tijdver lies geen monteur noodig hebben van elders. Levering van alle modellen Haard- en Keu kenkachels. Plaatsing zonder prijsverhooging. Voorradig Rijwielen, Huishoudelijke artike len, Ijzerwaren. Wij leveren alle machines en gereedschappen tegen scherp concurreerende prijzen. K. v.d. GEEST, Elect. Sm. Middenmeer HOUDT ELKEN MAANDAG 's morgens van 9.30 11.30 SPREEKUUR in café KOK, H.-hoef. Heele gebitten, alles inbegrepen f 30, met garantie. Vullingen f 2. het beste ontsmettingsmiddel voor uw zaaizaad. Verkrijgbaar b.d. alleenvertegenwoordiger

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2