?8e JAARGANG ZATERDAG 23 OCTOBER 1937 No. 122 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN TANDHEELKUNDIGE INRICHTING GEBR. GOYARTS. IEDEREN DINSDAG DE BULTENAAR. N. V. WACO - HOORN. WIERINGER COURANT ■mSUL, VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.25. UITGEVER BUREAU: Hippolytushoef Wieringen ADVERTENTIëN Van 1 5 regels 1 0.50 CORN. J. BOSKER WIERINGEN. i 4" - Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 SPREEKUREN HIPPOLYTUSHOEF. 10 3 UUR HOTEL CENTRAAL S. KAAN Pz. LAGE, VASTE TARIEVEN. VERMAKEN van SLECHT passende Gebitten. BINNENLANDSCH NIEUWS. EUWE VERLIEST WEER. Te agressief spel leidt tot nederlaag. In 26 zetten afgeloopen. In de Stadsgehoorzaal te Leiden is Donder dagavond de achtste partij om het wereld kampioenschap schaken gespeeld. In een Nimzo-Indische verdediging trad Euwe te agressief op en verloor na 26 zetten, zoodat de stand 53 is voor Aljechin. DE BRANDSTOFFENVOORZIENING. Limburgsehe mijnen exporteeren niet tot nadeel van het cigeh land te veel. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Wijnkoop, betreffende de brandstof- fenvoorziening in het a.s. winterseizoen heeft de minister van Economische Zaken geant woord, dat hem niet is gebleken, dat de Lim burgsehe mijnen, tot nadeel van haar lever anties in eigen land, veel te veel naar het buitenland zouden exporteeren. Indien hier en daar stagnaties in den aan voer van bepaalde soorten kolen mochten optreden, dan houden deze verband met de sterk toegenomen vraag naar die soorten en de belangrijke voorraadvorming bij de afne mers. Voorts herinnert de minister er aan, dat zijn ambtsvoorganger reeds op 12 Nov. 1936, bij de beantwoording van soortgelijke vragen als thans zijn gesteld, er op heeft ge wezen, dat zekere vertragingen in den aan voer van kolen gedurende de maanden Sep tember en October moeten worden beschouwd als een seizoensverschijnsel, hetwelk verband houdt met de bij het invallen van den winter plotseling stijgende vraag naar de meest gang bare soorten huisbrandkolen. De ervaringen, in het vorige stookseizoen opgedaan, hebben dit geheel bevestigd. HET KNIPPERSIGNAAL VOOR AUTOMOBILISTEN. A.N.W.B. waarschuwt tegen overmatig gebruik. D. A.N.W.B. schrijft Het is nu ongeveer een jaar geleden dat het hoornsignaal bij donker tot 10 uur facul tatief en daarna gebiedend door het knipper signaal werd vervangen. Juist nu de dagen korten, gaat dit knip persignaal een steeds belangrijker rol in het verkeer spelen. En daarbij is het gebleken, dat al van bestuurders van motorrijtuigen het signaal niet goed toepassen, want ofschoon het langzamerhand wel algemeen bekend is dat men alleen een hoornsignaal mag geven, wanneer de veiligheid van het verkeer dit eischt, wordt het feit, dat dezelfde bepaling voor het knippersignaal geldt, door velen over het hoofd gezien. Het gevolg is dan ook, dat dat tal van bestuurders van motorrijtuigen het dere zijstraat, en voor ieder vervoermiddel dat zij willen inhalen of passeeren even hun hoofdlichtbundels ontsteken. Op de drukkere wegen, vooral in de buitenwijken van de FEUILLETON. Naar het Fransch van Paul Féval. 76.) Men had hem zijne sporen gelaten. Hij maakte er een los, prikte zich met de stift in den arm, gebruikte het bloed als inkt, een hoekje van een zakdoek als papier en een sprietje stroo ais pen. Met dergelijk schrijftuig schrijft men niet snel en duidelijk, maar men schrijft toch. Op die wijze zette Lagardère eenige woorden ne der en daarop begon hij, altijd met behulp van zijn spoor, een der tegels van den vloer uit te breken. Hij had zich niet vergist. Onder zijn cel waren er twee andere. In de eerste lag de klei ne markies de Chaverny, nog altijd dronken, als een engeltje te slapen. In de tweede lagen Cocardasse en Psasepoil op een bos stroo na te denken over de onbestendigheid van al het ondermaansche en de wisselvalligheid der fortuin. Ook Chaverny dacht en droomde, doch op een andere wijze. Hij lag op stroo met geha vende kleederen en verward kapsel en ver keerde in een zeer onrustigentoestand, daar hij door benauwde droomen gekweld werd. Nog ééns, bochel, maar niet valsch doen Gij houdt u maar alsof gij drinkt, maar ik zie den wijn over uw jabot loopen. Komaan laat twee vaten brengen, maar zij moeten goed vol zijn ik zal er een uitdrinken en gij het andere.. Help, help neem die vrouw eens weg, die op mijne borst gaat zitten Wat is zij zwaar Is dat mijne vrouw Dan moet ik getrouwd zijn. Dit denkbeeld scheen hem nfet veel genoe gen te doen, want zijne trekken drukten eene onmiskenbare ontevredenheid uit. 't Is donna Cruz, riep hij, ik herken haar giootere steden, is dit niet alleen erg hinder lijk voor het tegemoetkomend verkeer, maar het levert daarbij mogelijkheid van verblin ding op, doordat het oog van de tegenliggers met korte tusschenpoozen telkens weer door een krachtige lichtbundel wordt getroffen. Ofschoon geen zuivere verblinding heeft men lrier toch te doen met een partieele verblin ding welke bepaald gevaren met zich brengt. De A.N.W.B. vestigt in dit verband speciaal de aandacht op artikel 32 van het motor- en rijwielreglement, waarbij het verboden is ge bruik te maken van een knippersignaal, an ders dan wanneer de veiligheid van het ver keer zulks vordert. Holland „doen" in twee dagen. Is voldoende om enthousiast te zijn. Elf Amerikaansche heeren, leiders van de American Expres Company,, hebben een bezoek aan ons land ge bracht, dat zich over twee dagen uit strekte. Twee dagendat is mondjesmaat, zal men zeggen, maar o neen, voor haastige Amerikanen is het werkelijk nogal veel en het ware te wenschen, dat alle Amerikanen, die Nederland komen „doen", daarvoor zooveel tijd beschikbaar stelden. Meestal gaat het zoo 'n morgentje voor Amsterdam, een middag voor Marken-Volendam en een zonsopgang in een Haagsche hotel kamer. De elf heeren van de Amexo zijn op 25 Sept. uit New York vertrokken voor een rondreis door Europa en eerst op 20 Nov. zullen zij in de Nieuwe We reld terugkeeren met koffers vol hotel plakkaten uit Engeland, Scandinavië, Nederland;. Duitschland, de Donau- landen en Italië. Want zij hebben op zich genomen al deze landen te bezoe ken en er de toeristische mogelijkhe den te leeren kennen. Hetgeen een studiereis heet. - Inderdaad, het is wel wat veel voor acht weken, zei een der Ame rikanen tijdens de lunch in de Haag sche „YVittebrug". Wij zien alles maar zoo'n beetje in vogelvlucht en toch is het voldoende om een indruk op te doen. - Hoe is die indruk wat Nederland betreft - In Nederland wordt ontzaglijk veel gegeten. En goed gegeten (de zegsman zuchtte daarbij diep en liet zich een flinke portie kip geven.) Wat mij verder is opgevallen, is, dat de ho tels - ook de minder luxueuze - zoo voortreffelijk zijn, keurig schoon, con- fortabel, „up to date." Een heel ver schil met Engeland, waar zelfs veel groote hotels „behind" zijn. Scandi navië - vooral Zweden - is ook best, maar nergens kan men beter logeeren dan in Nederland. - Wat hebt u hier gezien Amsterdam, Volendam, Marken BUITENLANDSCH NIEUWS. HONING VOOR MUSSOLINI. Van Lloyd George's bijen. Lloyd George wil zich met Mussolini verzoe nen door middel van honing. Dat heeft hij te kennen gegeven in een rede, die hij Woens dag in Birmingham ter gelegenheid van de opening van de vruchtententoonstelling heeft gehouden. Hij zeide Toen ik afgeloopen Maandag van een tocht door mijn boomgaard terugkeerde, vond ik een bericht dat verklaarde, dat Mus solini hevig tegen mij had uitgevaren. Een tweede bericht vertelde, dat mijn vruchten den eersten prijs hadden gekregen op deze tentoonstelling. Dit laatste bericht herstelde mijn opgewektheid, die door het eerste bedor ven was geworden. Ik heb ook een prijs gewonnen voor mijn honing en ik denk erover een potje ervan naar Mussolini te sturen om betere betrek kingen met hem te bevorderen. Een toornig man is een slecht onderhandelaar en een potje honing zou een zegen kunnen worden in de niet-inmengingscommissie. Voor een goed begrip van de zaak moet er aan worden herinnerd, dat afgeloopen maand uit Rome werd gemeld dat er maar 40.000 Italianen in Spanje vochten en dat het schan dalig en onverantwoordelijk was van Lloyd George, zulke fantastische cijfers te noemen. Lloyd George had verklaard dat er meer dan 100.000 Italianen in Spanje vochten. VAN HET DUIVELSEILAND ONTSNAPT. Vier man in een kano. Drie Fransche en één Italiaansche vluchte ling van het Duivelseiland, waar zij in begin Augustus ontsnapten, zijn Zaterdag te San Thomas in een open kano aangekomen na een allergevaarlijkste reis. Zonder een cent, l kleed in lompen, hongerig en ziek kwamen zij aan en hoorden het verzoek, Dinsdag maar weer te willen vertrekken. Sinds zij gevlucht zijn, zoo vertelde één hunner, hebben zij nergens langer dan en kele dagen mogen blijven. In Nederlandsch Guyana mochten zij niet blijven, zij wisten een kano te krijgen en vertrokken naar Tri- nidad. Daar verjoegen de inlanders hen, waar op zij hun heil zochten in San Lucia, waar zij vergunning kregen, dertien dagen te blijven. Twee dagen werden hun slechts toegestaan in Dominica en even weinig tijd in Antigua. Bij Tertola leden zij schipbreuk, waarbij al hun bezittingen verloren gingen. Thans weten we niet meer, wat wij doen moeten, zoo zeide de man. ABESSIJNEN STONDEN OP. Mussolini's imperiale perikelen. Een Italiaan, die juist in Cairo is terugge keerd na een verblijf in Abessynië heeft aan den correspondent van de Daile Telegraph aldaar verteld, dat het aantal Italiaansche verliezen in den recenten opstand grooter is dan officieel is gemeld. De opstand deed zich voor in Addis Abeba. De Italiaansche autori teiten meenden, dat aan het voornaamste verzet in Abessynië een einde was gekomen. Zij wilden dus snel uitvoering gaan geven aan hun plan een groot inboorlingenleger te stichten. Eenige duizenden Abessijnen werden Met Ingang van 3 OCTOBER Winterdlenst. Zomerdienstregeling 1937 blijft onveranderd gehandhaafd als winterdienstregeling. Dienstregelingen a 5 ct. verkrijgbaar bij onze chauffeurs. v/el. Gaat voor mij staan, want zij moet mij in dezen toestand niet zien. Neem uwe vijftig duizend kronen maar terug, want ik wil haar trouwen In die benauwdheid, welke de nachtmerrie hem veroorzaakte, hoorde hij het gedruisch niet, dat boven zijn hoofd gemaakt werd. Om de waarheid te zeggen zou men een kanon hebben moeten lossen om hem wakker te ma ken. Na eenige oogenblikken begon er kalk te vallen. Chaverny voelde dit in zijn slaap en wreef zich een paar malen het gezicht als om eene lastige vlieg weg te jagen. Er ontstond een gat in de zoldering, juist boven het gelaat van den markies, op wiens voorhoofd tegelijk een grooter stuk kalk te recht kwam. Wij zijn geen kinderen, dat wij elkander met steenen moeten gooien, drommelsche bochel, riep de jonge heer uit. Navailles, neem den bult eens bij zijn beenen wij zullen hem in het water smijten. Het gat in de zoldering werd grooter en eene stem van boven zeide Wie gij ook zijt daar beneden wees zoo goed een broeder in) 1 lijden te antwoorden! Zit gij ook buiten) toegang Mag er niemand van buiten af bij u komen Chaverny bleef nog altijd doorslapen, maar zijn slaap was, tengevolge der stukken kalk, die op zijn neus vielen, minder zwaar gewor den als er nog een half dozijn brokken bij kwamen, zou hij wel geheel ontwaken. Hola riep de stem van Lagardère van bo ven hebt gij daar beneden mij niet ver staan Chaverny hield een oogenblik op met pra ten en snorkte vrij luid. Er is daar toch iemand, zeide de stem in de hoogte, want ik zie iets bewegen. Daarop kwam een klein pakje door het zol dergat en viel op den linkerwang van Cha verny, die eensklaps opsprong, zijn gezicht met beide handen vasthield en verwoed uit riep Ellendeling durft gij mij een slag ge ven Maar waar ben ik Het schijnt, dat ik nog altijd droom. Hebt gij het pakje vroeg de stem van bo ven. Ei de bult heeft zich ergens verscholen. Hij heeft mij eene poets gespeeld zeide Chaverny. Maar wat ziet de kamer er hier wonderlijk uit Plotseling zag hij het. gat in de zoldering en riep hij uit Ik zie het al, verwenschte bochelIk zal u dat betaald zetten Laat de deur voor mij open doen. Ik kan u niet verstaan, zeide de stem daar boven gij zijt te ver van de opening. Maar ik zie u toch en ik herken u. Mijnheer de Chaverny, ofschoon gij uw leven in slecht gezelschap hebt doorgebracht, zijt gij nog in den waren zin een edelman dat weet ik, en daarom heb ik verhinderd dat gij dezen nacht vermoord wordt. Dat is toch niet volkomen de stem van den bultenaar, zeide de markies, groote oogen op zettende maar wat spreekt hij daar van moorden Wie durft op zulk een gemeenza- men toon het woord tot mij richten Ik ben de ridder de Lagardère, zeide de stem op dat oogenblik, alsof zij de vragen van den markies beantwoordde. Wat zeide Chaverny vol verbazing. Dat is er ook een, die taai genoeg mag genoemd worden Weet gij wel, waar gij hier zijt ging de stem voort. Chaverny schudde met hevige bewegingen het hoofd om te kennen te geven, dat hij het niet wist. Gij zit in de gevangenis van het Chatelet, op de tweede verdieping der Tour Neuve. Gij moet dezen morgen uit uw hotel opgelicht zijn. Die mijn lieve en hartelijke neef voor mij bewerkt heeft, bromde de kleine markies ik herinner mij, dat ik gisteren mijne afkeuring over zekere dingen te kennen gaf. Herinnert gij u nog het drinkduel, dat gij met den bultenaar gehad hebt vervolgde de gewapend met moderne geweren en machine geweren. De nieuwe recruten schenen aan vankelijk gewillig en verheugd, in het Itali aansche leger te worden ingelijfd. Maar in middels waren zij bezig zich voor te bereiden voor den opstand. Op een afgesproken teeken keerden de Abbijssijnsche troepen zich tegen hun officieren en doodden ze allen. Alle beschikbare Italiaansche en inboorlin gentroepen uit Eritrea werden zoo snel mo gelijk naar Addis Abeba gezonden. De opstand werd onderdrukt en voor het oogenblik is de toestand normaal, zegt men. Blijkens uitvoerige mededeelingen in de News Chronicle houdt de hierboven aangege ven poging van Italië, een machtig inboorlin genleger te vormen, verband met eerzuchtige plannen, die niets minder beoogen dan de stichting van een Italiaansche rijk in Afrika, dat zich zou uitstrekken van de Roode Zee tot den Atlantischen Oceaan en van de Conco tot de Middellandsche Zee. Reusachtige pro paganda, reeds actief of in voorbereiding, welke ten doel heeft de Arabieren voor de Italianen te winnen, moet het grootsche plan bevorderen. Het propaganda-ministerie in Rome maakt documenten klaar in 28 Afrikaansche talen voor verspreiding onder de inboorlingen. Vooral aan de Moslim wordt aandacht be steed sedert Mussolini bij zijn bezoek aan Tripoli „het zwaard van den Islam" ontving. In Harrar, in Abessynië, zal een groote uni versiteit worden gebouwd voor de Moham medanen. Daar is ook een groote radio-zender in aanbouw. De Italianen beloven in hun blaadjes en hun radio-omroepen, dat zij de Moslim zullen bevrijden van het Fransche en het Engelsche juk. Men schrijft verder aan de Italianen het voornemen toe, om zoodra de bom barst de Fransche haven Dzjiboeti in Sonialiland te veroveren met het nieuwe Abessijnsche leger (dat overigens blijkens de mededeeling van de Daily Telegraph zich niet zoo gemakkelijk uit den grond laat stampen). De zuivere kern van de Abessijnsche bevol king, ongeveer 3.000.000 zielen, blijft trouw aan den negus en blijft opstand maken en aanvallen doen op de Italiaansche bezettin gen. Daarom zou Italië zoo graag willen, dat Engeland het Italiaansch bestuur in Abbessy- nië zou erkennen. De negus zou daardoor vernederd worden en zou allicht veel van zijn aanhang in zijn vaderland verliezen. Het doel dat de Italianen zich voorloopig stellen, is een leger van meer dan 2.000.000 te vormen uit. de inboorlingen van het veroverde land. GEMEENTE ZIJPE. Middenstandsfeestverg adering een waar succes geweest. Woensdagavond had in hel lokaal van den heer S. Kuiper de feestverga dering plaats van de Afd. Schager- brug der georganiseerde Midden stand in de Zijpe. Te ruim 8 uur opende de voorz. de heer C. Brugman de bijeenkomst. De- zaal was stampvol. Het deed spr. groot genoegen zoo veel publiek aanwezig te zien. Wel "n bewijs van sympathie voor het wer ken der Middenstand. Het is ook wel, gebleken bij de gehouden reis. waar ongeveer 600 personen aan deelna men. Spr. hoopte het volgende jaar. het getal van 1000 te mogen noemen. stem, die, na een toestemmend teeken van Chaverny, hernam Ik was het, die de rol van den bultenaar speelde. Gij riep de markies uit. De ridder de Lav- gardère Deze hoorde het niet, maar ging voort Toen gij een roes hadt, gaf Gonzaga last u te doen verdwijnen, want gij stond hem in den weg hij is bang voor uwe eerlijkheid. Maai de twee handlangers, aan welke die last werd opgedragen, zijn met lijf en ziel aan mij ge hecht en ik gaf hen tegenbevel. Ik dank u wel, zeide Chaverny. Dit allles is wel vrij ongeloofelij k, maar dat is eenis re den te meer om het te gelooven. Het pakje, dat ik u toegeworpen heb. bovat een boodschap ik heb eenige woorden met bloed op mijn zakdoek geschreven. Hebt gij gelegenheid die boodschap aan mevrouw de prinses van Gonzaga te doen toekomen Chaverny gaf met een teeken te kenneiv, dat hij er geen middel toe bezat maar te gelijk raapte hij den zakdoek op om te zien, hoe zulk een lichte doek hem zoo zwaar op het gezicht had kunnen nederkomen. Het raadsel was spoedig opgelost, want Lagardère had er een steen in gebonden. Daar hadt gij mij de hersenpan mee kun nen verbrijzelen riep Chaverny weinig ge slicht uit. Maar ik moet wel een gezegenden slaap gehad hebben, dat men mij hier heeft kunnen brengen, zonder dat ik er iets van bemerkte. Naar alle waarschijnlijkheid zal ik dezen avohd gedood worden, begon de stem wedier. Er is dus haast bij. Als gij niemand hebt, die de boodschap aan haar adres kan brengten, doe dan, wat ik gedaan heb breek den vleier uwer cel open en laten wij ons geluk in de benedenste verdieping beproeven. Waarmee hebt gij dat gat gemaakt vroe^g Chaverny. Een spoor kwam tot antwoord naar bene den, die nog wit zag van de kalk. De markies begreep alles en ging dadelijk aan het werk, waarbij zijn ijver aangevuurd werd door de In liet bizonder werden welkom ge- heeten, de deelnemers welke dezen avond verzorgden, de firma Niestadt., welke de film (de clou van de avond) geheel gratis had opgenomen en nu zou vertoonen. Voorts de bestuurs leden van de zuster-afdeelingen Oude sluis en 't Zand.. De voorz. sprak tot het publiek langs de moderne weg, n.1. via microfoon en luidspreker, welke installatie geheel belangeloos door den heer H. de Graaf was geplaatst. De heer De Graaf ontving dan ook een woord van dank voor deze aanleg. Hierna gaf de heer Brugman het woord aan het Jeugd-orkest, welke een drietal nummers ten beste gaf en na ieder nummer een warm applaus oogstte. Hierna werd dan de lang verwachte film vertoond van de gehouden Mid- denstandsreis. Deze film was opgenomen door de fir ma Niestadt te Scliagen. Wannéér gesproken wordt van ge nieten, dan kan dit hier van toepas sing zijn. Een ieder zag zich zelf of een kennis op het witte doek en de lach was dan ook niet van de lucht. De film was in 5 groepen verdeeld, namelijk vertrek, aankomst te Velser- beek, Zandvoort. Schiphol en City- theater., waar de maaltijd werd ge bruikt. De opnamen waren allen zeer duidelijk en tevens mooi. hetgeen voor de firma, Niestadt een compliment is. Tot slot de spreuk „Koopt en laat werken bij de georganiseerde Midden standers. Wij hopen van harte dat deze spreuk zijn uitwerking niet mist, daar door de Middenstanders alles in het werk is gesteld om hun klanten tot zich te trekken. Hierna trad voor het voetlicht „Oome Kees" welke de reis had mede gemaakt. Oome Kees (de heer S. Kui per) heeft ons geweldig aangenaam bezig gehouden en er is dan ook onbe daarlijk gelachen om de verschillende kwinkslagen. Tenslotte verzocht Oome Kees een driewerf hoera voor het Bestuur, voor de H.A.B.O. en voor dc fa. Niestadt. Na de pauze werd een Amerikaan sche verloting gehouden ten bate der kas. Dan trad weer op het Jeugd orkest. met eenige nummers, welke allen veel bijval genoten, zoo zelfs, dat na het vallen van het doek weder om gehaald moest worden en het da verend applaus pas ophield toen nog een nummertje „toe" gegeven werd. Verder trad op Professor Jonny Frans, als Humorist-Goochelaar. Na afloop hiervan bedankte de voorz. allen voor hun medewerking, het publiek voor hun opkomst, welke dan ook buitengewoon groot was. Deze avond moge dan ook voor het bestuur een bewijs van medeleven zijn en het kan niet anders of het volgend reisplan zal een nog grooter succes worden. herinnering aan het kwaad, dat Gonzaga hem had willen doen. Als wij onze rekening niet vandaag nog vereffenen, zal het mijne schuld niet zijn, zeide hij. Hij werkte met ijver voort en maakte een gat, tienmaal grooter dan noodig was, om er het kleine pakje doorheen te werpen. Gij maakt te veel gedruisch markies, zeide Lagardère aan de bovenopening. Pas op, men zal u hooren Chaverny bleef echter de baksteenen, het pleisterwerk en de latten uit elkander ruk ken en scheurde er zich de handen aan open. Holah zeide Cocardasse in de benedenste cel't is alsof zij daarboven aan 't dansen zijn. 't Is misschien een ongelukkige, die ge worgd wordt, merkte Passepoil aan, die de zen morgen met sombere denkbeelden vervuld was. Nu, hernam de Gascogner, als men hem worgt, heeft hij recht om tegen te spartelen. Op dit oogenblik hoorde men een gekraak en een slag, want er kwam een gedeelte van het plafond naar beneden, zoodat er tusschen beide vrienden een stofwolk opvloog. Laten wij onze ziel den hemel aanbevelen zeide Passepoil. Wij hebben onze degens niet en men wil ons stellig te lijf. Neen, jongetje, antwoordde de Gascogner, dan zouden zij door de deur komen. Hei daar riep de markies, wiens geheele gezicht zich voor het gat in de zoldering ver toonde. Hè. zijt gij beiden het, die daar zit Zooals gij ziet, mijnheer, gaf Cocardasse ten antwoord maar waarom zooveel omslag Leg uw stroo onder de opening, dan spring ik naar beneden. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN AD VERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN I Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1