I. H. Mlouweis naar Zeeland C. OMIS Woensdag 8 Deo SPORT. ZITTING HOEFBEHANDELING. BEZOEKT DE MUZIEKUITVOERING VAN „S O LI DEO GLORIA" (Dir. de heer Jac. Broer) op de zoete kinderen op het tooneel. De eene categorie kreeg een vermaning, de andere een pluimpje. Als het scherm neer was, kwam de Sint zelf in de zaal, stelde vragen aan de verschillende kinderen en gaf ze een hand. Aan het slot stonden allen op het tooneel en zongen een liedje van strooi en. En er werd ook gestrooid. Dan kwam Zwarte Piet op het tooneel zwaar gebogen onder het gewicht van een grooten zak, dien hij op zijn rug droeg. In die zak waren cadeautjes, die rondgedeeld werden. Vervolgens bedankte St. Nicolaas de dames, die hun best hadden gedaan om de kinderen alles te leeren. Zij wa ren hierin geheel geslaagd en uit dank baarheid overhandigde de Sint ieder van hen een mooi cadeau als aan denken. Bij het uitgaan kregen alle kinderen nog een versnapering. Om 'ongeveer 6 uur was alles afgeloopen. De Sint en zijn knecht langs dezen weg hartelijk dank. Zij lieten een bij zonder prettigen indruk achter. Sint Nicolaasieest te H.-Hoef. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur verlieten de Goede Sint en zijn Knecht Iiotel de Haan. De Sint was gezeten op zijn beroemde witte paard. Na een rit door het dorp ie hebben gemaakt, gin gen zij hun jaarlijks bezoek brengen aan de O.L. School. De kinderen ver drongen elkaar voor de ramen toen de Sint en Zwarte Piet over het school plein wandelden. Wat een blijde ge zichten, hoe genieten de kinderen van zoo'n feest. Er waren natuurlijk ook wel enkele angstige kijkers te bespeuren, want er zijn er altijd, die een kwaad geweten hebben. Sinterklaas bezocht achtereenvolgens de verschillende lokalen. Enkele kinde ren moesten voor de klas een liedje zingen en enkelen kregen een beris ping, omdat ze niet goed hadden opge past. Maar allen kregen toch een pre sentje, want „Een zakje met wat zout, dat geeft de Sint niet gauw. Ook de kinderen die door ziekte ver hinderd waren de school te bezoeken, werden dooi* den Sint en zijn Knecht niet vergeten en brachten in eigen per soon de cadeautjes bij de kinderen aan huis.. Des middags was het feest voor de kinderen van de Kleuterschool in Cine ma de Haan. Ook dit was een prach tig feest. De kleuters zongen dat hot een lie ve lust was. De Sint en Piet waren na tuurlijk ook aanwezig en ieder klein meisje kreeg een pop en een prenten boek en de jongens een auto en een prentenboek. Het was dus een prachtige dag, deze Zaterdag. De Sint in „Noorderlicht." Ter gele genheid van, liet Sint Nicolaasieest werden de bewoners van „Noorder licht" dit jaar verrast met een reusach tige tulband, geschonken door den lir. Jan Dekker, Hollebalg, terwijl de fa. D. Minnes een blik speculaas, en bak ker K. Minnes een groot krentenbrood cadeau gaven. Al deze versnaperin gen werden ten zeerste op prijs ge stel d en hebben, op zijn tijd, hun weg gevonden naar de diverse magen. Den gevers hartelijk dank Overigens is het Sint Nicolaasfeest op Noorderlichtweer prettig gevierd. De traditioneele kist was weer gear riveerd en een ieder kreeg daaruit zijn deel, terwijl de rijmpjes weer niet ontbraken. Chocolademelk met een klaasje gelach en gejoel, en het was verscheidene oudjes eigenlijk nog weer veel te vroeg afgeloopen. Tot volgend jaar, St. Nicolaas SINT NICOLAAS IN DE WESTERLANDER SCHOOL. Zaterdagmorgen te 10 uur arriveerde de goede Sint en zijn knecht aan de school te Westerland. De Sint werd hartelijk met ge zang der kinderen begroet en sprak daarvoor zijn dank hen op het hart drukkende vlijtig te werken en goed op te passen. Prachtigecadeaux werden aan elk der kin deren uitgereikt. Geen wonder, dat het vol gende lied tot Sinterklaas gericht nog jube lender klonk. Het werd een welgeslaagd feest. Sint Nicolaasfeest Oosterland. Voor de kleintjes was het in Oosterland groot feest in de zaal van den heer Alb. Klein. De Sint en zijn knecht waren daar aanwezig nadat ze eerst een rondgang hadden gemaakt door het dorp Sinterklaas reed hier, evenals dat in Hippo het geval was, op zijn paard. De grootere kinderen moesten in school blijven, maar ze kregen later allemaal een cadeautje. Rijwielplaatje-controle. In de afge loopen week te Den Oever zijn bij ge houden controle negen slachtoffers ge vallen van het rijwielplaatje. DOOPSGEZ. GEM. Vrijdag a.s. Doopsgezin de Zusterkring. V.C.J.B. Oosterland. Hedenavond bij eenkomst om half acht. Uitslag Verkooping Ten overstaan van No taris Obreen werden Zaterdagavond in Café A. Klein te Oosterland voor de Erven van nu wijlen J. Gz. Smid aan den Akkerweg de na volgende onroerende goederen publiek ver kocht. Perceel I Boerenbehuizing met erf en land groot 21.315 sn. Hoogste bieder C. Tijsen Jz. 12400. Kooper P. R. Smit W.Meer f 2480. Perceel II'Burgerwoonhuis groot 3.53 sn. Hoogste bieders N. Tijsen en P. R. Bakker f 1800. Kooper G. Smid Jz. f 1980. Perceel III. Bouwland achtertuin 25.48 sn. Hoogste bieder J. Rotgans P.Elbz. f 1470. Koo per M. Heijblok Mz. voor f 1720. Perceel IV. Horntje groot 21.66 sn. Hoogste bieder J. Rotgans PElbz. f 1175. Kooper P. Kaleveld Bz. voor f 1177.- P®rceel V. Hoorndijk groot 36.40 sn. Hoog ste bieder P. Kaleveld Bz. f 1715. Kooper M. Heijblok Mz. voor f 1735. Perceel VI. Balkven groot 16.13 snees. Hoog ste bieders N. Tijsen en P. R. Bakker f 940.- Kooper J. Zomerdijk Sz. f 942. SUCCES I HELDER I 2—3 SUCCES - NIEUWS. Deze wedstrijd die van weerszijden met spanning tegemoet gezien is, werd dit keer door Helder gewonnen. De Successers hadden deze wedstrijd niet behoeven te verliezen, als de spelers zich iets meer beheerscht hadden, want het laatste kwartier was het Helder- doel zoo onder druk dat met een volledig elf tal wel een gelijk spel of wellicht een puntje voorsprong was te behalen. Een kwartier voor het einde werd n.1. Rijkers van het veld ge stuurd, zoodat met 10 man verder gespeeld moest worden. Rijkers werd „genomen", zoo als dit in voetbaltermen heet, hetgeen toe vallig door de scheidsrechter niet werd op gemerkt. Bij de woordenwisseling die tusschen beide spelers ontstond wist Rijkers zich niet meer te beheerschen en gebruikte z'n han den, met het resultaat dat de kleedkamer op gezocht moest worden. De Succesopstelling heeft ook thans niet voldaan en het zal de elftal-commissie nog wel eenige hoofdbrekens kosten aleer de juiste opstelling weer gevon den is. Het Helder-elftal maakte ook al geen groot- sche indruk. De overwinning zou misschien verdiend genoemd kunnen worden, als we het spel alleen over de eerste helft bekijken, doch in de 2e helft was het maar weinig overtui gend, en in de verdediging rammelde het ook behoorlijk. Het werd ons nu ook duidelijk hoe het de Alkm. Boys kon gelukken een overtuigende overwinning op dit elftal te boeken, want een kampioensploeg is het, om met de woorden van een Helder-supporter te spreken, geenszins. Dat Succes geen beter resultaat heeft kunnen boeken is o.i. te zoe ken in een gebrek aan een goede midvoor- schutter. DE WEDSTRIJD had direct al een levendig begin, beide ploegen trekken ten aanval, er Succes gelukt het Helder iets terug te drin gen, maar zooals zoovele malen gebeurt, de tegenpartij weet door een vlugge uitval te doelpunten. Helder krijgt een corner tegen zich, welke wordt weggewerkt en meteen trek ken de wit-hemden ten aanval, wat besloten wordt met een schot op doel, welke resultaat heeft. Succes trekt niet ontmoedigd weer op het Helderdoel af, doch het spel wordt te kort gehouden. De Helder-aanvallen zijn meer epen en daardoor gelukt het hen ook beter en weten ze een voorsprong van 20 te ne men. Helder speelt hierna iets rustiger, maar dat staat Succes niet toe, ze trekt dan ook verwoed op het Helderdoel af, waar de ver dediging alle zeilen moet bijzetten. Een corner wordt hen echter noodlottig, goed voor doel gebracht, brengt deze een groote verwarring teweeg, tot een der vele beenen de bal in doel brengt 12. Helder begrijpt dat de wedstrijd nog niet gewonnen is en pakt weer stevig aan, een doelpunt valt hen ten deel, maar het wordt geannuleerd wegens buitenspel. Aan de andere kant is spanning al even groot, de H.-keeper weet nog met moeite corner te werken, deze wordt weggewerkt en meteen trekken de Helderschen weer ten aanval, een schot op ongeveer 'n 30 meter afstand beoor deelt Posthumus verkeerd en de bal gaat langs de paal in 't net 13 voor Helder met welke stand de rust inging. De 2e helft neemt Succes het initiatief, een pracht schot van Ott wordt even mooi ge houden. Bij een Helderaanval verricht Post humus schitterend werk door een gevaarlijk schot op te vangen en de bal aan de voor hoede door te geven welke met een aanval een corner forceert, deze kwam eveneens goed voor doel en het is Cor Lont welke de ach terstand verkleint 23. Succes wordt gaande weg sterker en de Helderschen voelen zich alles behalve zeker, wat tot resultaat heeft dat het spel slechter en een zeer ruw karak ter krijgt. Een kwartier voor het einde krij gen we het bewuste incident, waardoor Rij kers van het tapijt verdwijnt. Meenen we dat het nu met Succes gedaan zou zijn, hoe anders kwam dit uit. Het Helder-team werd teruggedrongen en met man en macht werd getracht de 23 voorsprong te behouden, wat hen dan ook gelukt is, zoodat het eind van deze spannende, maar minder fraaie wed strijd kwam met 2—3. Vermelden we nog dat de scheidsrechter welke de wedstrijd zeer streng leidde geen der partijen bevredigd heeft. Zelfs bij een eenvoudige botsing welke bij het voetballen en speciaal op een glad terrein herhaaldelijk voor komt werd een vrije schop toegekend, waardoor het spel geregeld onderbroken werd. Als het Ned. Elftal een scheidsrechter had gehad met de opvattingen als deze, had er menige speler gestraft geworden. Enfin de wedstrijd behoort weer tot het verleden, Hel der heeft weer nieuwe moed en Succes zal doorgaan het de sterkste ploegen in deze af- deeling lastig te maken. K. N. V. B. 3e KLASSE. Zooals wellicht zelden zal gebeuren zijn dit seizoen alle wedstrijden, welke voor de eerste helft waren vastgesteld, zonder ook maar een enkele onderbreking, voor weersgesteldheid e.d. afgewerkt. De tweede helft zal wel iets minder vlot gaan waarschijnlijk, maar alles wijst er toch op, dat in dit seizoen de compe titie vlot zal verloopen. Deze Zondag bracht Helder tegen Succes in het veld, de withem- den schijnen zich nog niet hersteld te heb ben. althans ze kwamen maar net met de hakken over de sloot, 23 was hier de uitslag, Alkmaarsche Boys deed het heel wat beter, met een 41 nederlaag stuurt ze Purmer- steijn naar huis. Zaandijk kwam bij Assen delft op bezoek en wist 3 maal het doel te vinden, tegen Assendelft geen enkele. AP.S.G. gaf Texel geen kans en met 41 moesten de eilanders de vlag strijken, waarmede het voor de Texelaars er niet best uit begint te zien. Vorige week heeft Volewijckers een 7—1 overwinning geboekt zoodat deze club dit keer niet in het veld kwam. De stand is als volgt Alkm. Boys 9 6 3 0 26—8 15 Helder 9 7 0 2 30-19 14 Zaandijk 9 5 2 2 27-15 12 Volewijckers 9 3 3 3 22-15 9 Succes 9 3 3 3 17-14 9 A.P.G.S. 9 4 1 4 18-20 9 Hollandia 9 3 2 3 16-18 3 Purmersteijn 9 2 2 5 11-17 6 Assendelft 9 2 0 7 13-27 4 Texel 9 2 0 7 6-30 4 4e KLASS A. Dat B.K.C. het in Alkmaar niet licht zou hebben was vooruit te bezien, een gelijk spel lag in de verwachtingen en hierbij is het ook gebleven, daar beide niet meer dan 1 maal het net wisten te vinden 1—1. M.F.C. begint zich blijkbaar te herstellen, althans een 3—0 overwinning bij Andijk thuis behaald wijst daar eenigszins op. Wieringerwaard schudde een concurrent van zich af, door een flinke overwinning op Watervogels, welke dit sei zoen ook niet mis is, doch nu toch met een 82 nederlaag aftrokken. De stand is als volgt W.-waard 9 6 2 1 40-17 14 BJC.C. 9 6 1 2 26-14 13 Watervogels 9 5 2 2 25-24 12 Andijk 9 ^4 2 3 17-21 10 M. F. C. 9^ 2 3 24-20 8 Alkmaar 9*34 15-28 7 Schagen 8 0 4 16-16 8 Strandvogels 8 3 1 4 15-28 7 D. T. S. 8 116 14-22 3 N. Niedorp 8 1 0 7 9-21 2 Kerkelijke verkiezing. Tot leden van den Hervormden Kerkeraad te Oosterland zijn de heeren G. Smid en J. Hegeman herbenoemd als ouderling en diaken. ONS W1ERINGE\RMEERHOEKJE. Vol verwachting klopt ons hart. In ons nummer van Dinsdag hebben wij melding gemaakt van de a.s. be noeming van twee belangrijke functio narissen bij het nieuwe bestuur wat met de inwerkingtreding van het openbaar lichaam zal optreden. Een andere zaak, die, ons nog veel meer interesseert en met ons natuur lijk vrijwel de geheele bevolking Wie zijn het, die in de Kroonraad van dit openbaar lichaam benoemd zullen worden En als men zoo hier en daar zijn oor te luisteren legt, dan boort men veel verschillende namen noemen van Burgemeesters uit den omtrek van Wethouders uit groote plaatsen, doch officieel is er nog niets bekend. Toch zal men een voordracht gereed BINNENLANDSCH NIEUWS. Kleine spoorboekje zou niet me?r verschijnen. Plannen voor een nieuwen gids die in vier deelen uit elkaar ge nomen kan worden. Naar \olgens de N. R. Crt. verluidt, zou het in de bedoeling van de Nedei Spoorwegen liggen, het z.g. kleine spoorboekje «liet meer uit te geven en zich te bepalen tot uitgifte van een nl- gemecneii reisgids, bestaande uit vier deelen, namelijk het le deel, oniva1 lende de toelichtende bepalingen, aan wijzingen, «-.aïionsriamen, tarie *en, enz dan 'n deo! met de gewone dienst regeling. ver volgens de tram- en au!o- busaatislut.ingen en tenslotte bui ten landschc aü nsluitingen., Overwogen wordt het boekje /.oo ir cons'rueerer. dat de verschillende deelen uiincembaar zijn, zoodat de houder een '»f meer deelen naar behoef te bij zich l a?1 steken, daar- het geheel daarvoor te g: oót zou worden. Matroos over boord geslagen. Slachtoffer kon niet zwemmen De bemanning van het motortank schip „Ransdorp" dat te iJmuiden Vrijdagmiddag is binnengeloopen, deed mededeeling, dat de matroos Sterk over boord is geslagen en ver dronken. Sterk had de wacht en zou Vrijdag morgen om zes uur worden afgelost, door een ander lid van de bemanning. Toen deze op den afgesproket tijd ver scheen, was Sterk niet te.vinden. Men voer een eind terug en zocht nauwkeu rig de omgeving af, evenwel zonder resultaat. De man kon niet zwemmen. De „Ransdorp" was op weg van Hamburg naar IJmuiden. Het ongeluk moet ter hoogte van Terschelling gebeurd zijn. TE HEET GEBAKERD. Op de Prinsegracht te Den Haag kwa men Zaterdagmiddag twee wielrijders met elkaar in botsing. Omtrent de schuldvraag ontstond een heftige woor denwisseling, welke ontaardde in een hevigen twist. Het. gevolg hiervan was dat een wielrijder, de 43-jarige J. L. R. zijn tegenstander, den 17-jarigen F. B„ met een fruitkist bewerkte. Met een hersenschudding werd de 17-jarige jongeman naar den Centralen post van den geneeskundigen dienst vervoerd. R„ die aanvankelijk beenen had ge maakt, hooft zich later hij de politie gemeld. MARKTBERICHTEN. DE TARWEMARKT GEDRUKT. Vereen. Staten drukken de prijzen van mais en andere voergranen. Indien de termijnmarkten even sterk op kwaliteiten tarwe reageerden, als zij dat nu doen op kwantiteiten die voorradig zijn óf verwacht worden, zou de tarwemarkt den laatsten tijd tijd niet zoo lusteloos zijn geweest. De flauwe Amerikaansche effecten- markten kwamen de tarwe hij de groo te oogst-overschotten der Vereenigdc Staten erg ongelegen. Amerikaansche exporttarwe is goedkoop en concur reert in prijs gemakkelijk met nieuwe Australische en Argentijnsche tarwe. Over de kwaliteit wordt echter alge meen geklaagd. Ook Zuid-Amerika is den laatsten tijd, een zeldzaam ver schijnsel, niet Noord-Amerikaansche tarwe bedacht. Zoowel daar als in Eu ropa hangt veel af van de Argentijn sche prijzen en kwaliteiten hoe het straks verder zal gaan. Van de 900 millioen bushels tarwe, die in de Vereen. Staten werden ge oogst, zal op 1 Juli nog een goed deel over" zijn. De meeste tarwe die wordt uitgevoerd geeft een slechte meelop- brengst en ondanks de certificaten, die zulks garandeeren, is eenheid van kwaliteit verre te zoeken. De Ameri kaansche meelindustrie betaalt hooge premies voor goede maaltarwe. Het kan wel niet anderss of op het eind van het seizoen moet er een overschot blijven van minderwaardige tarwe, die echter wel zoo lang mogelijk voor de markt van broodgraan zal worden be schikbaar gehouden, omdat ook de voorraden voergranen zoo groot zijn, dat de Vereen. Staten ook daarin ande re landen sterke concurrentie aan doen op de exportmarkt. De gemiddel den van de 5 oogstjaren 1928-1932 wor den voor tarwe en mais overschreden. Er is altijd eenige be-invloeding tus schen de prijzen van brood- en van voergraan, doch ook hier valt -niet? te -hebben, althans het lijkt ons toch zoo 'ongeveer de tijd, dat den volke in de Wieringermeer kond worde gedaan, wie hier heer en meester zullen zijn voor de eerstvolgende periode van mis schien wel vijf jaar. En toch, zou het wel zoo heel erg vlot gaan? Zal inderdaad per 1 Janu ari 1938 het Openhaar Lichaam in wer king treden Het wil ons voorkomen, dat er in ©en Haag bij de drie meest ge-interesseerde 'Ministers druk gecon fereerd wordt, of men de wet voorloo- pig nog maar niet zal laten rusten. Wij schreven in ons bericht van de benoeming van den secretaris, dat lïet Kon. Besluit liieivan dezer dagen wel zal afkomen. Doch ongeacht of het Kon. Besl. afkomt voor Jan. of niet, per 1 Jan. treedt de benoemde func tionaris als secr. van het Openbaar Li chaam de W.-Mcer in dienst. De woning wordt reeds in gereed heid gebracht. Een wonderlijke situatie, zooals er trouwens meer zijn te verwachten, hij deze karikatuur van bestuursregeling. Men is met üeze wel, waarin men de grondgedachte heeft neergelegd, dat het 'n overgang moet zijn naar 'n lieusche gemeente op de verkeerde weg Wanneer het inderdaad de bedoe ling is om belangstelling te wekken bij de bevolking voor het bestuur van den Polder, dan zou men" wat meer aandacht aan de bevoking in de wet hebben moeten schenken. Want van eenig medespreken in de „gemeentelijke" zaken is voor de be volking geen sprake, waarbij wij voor opstellen, dat een herhaling van de klucht „Dorpscommissie" ongewenscht zou zijn. Doch een nevenraad gekozen krach tens de algemeen geldende Kieswet, die in verschillende zaken van advies zou kunnen dienen, was toch wel het. minste wat meri verwacht zou mogen hebben. Beter ware het, als men de geheele wet maar ergens in de hanebalken I van het een of ander departement weg stopte en maar zonder meer overging tot het uitroepen van de gemeente „Wieringermeer." Men zal ons tegenwerpen dat dit een voudiger lijkt als het is, doch waar de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft gezegd, dat de autonomie van de gemeenten zoo langzamerhand weer in het oude spoor dient te komen, kan het toch niet de bedoeling zijn om een groep menschen in een gemeenschp bijeen onmondig te laten, voor den tijd van vijf jaar. Het Openhaar Lichaam zal toch ze ker niet huiten de Rijks-subsidie kun nen hij het „gemeentelijk beheer." Wat maakt het dan tenslotte uit. De dui ten blijven toen de hoofdzaak. Het lijkt ons toe, dat in de eerstvolgende excursie-gids van de W.-Meer directie liet steriotiepe slagzinnetje wederom zal voorkomen „Met vrij groote ze- kereid kan per 1 Jan. 1939 het Open haar Lichaam worden tegemoet gezien" NED. HERV. GEM. Dinsdag Bijbelcursus Ds. Nijholt, Slootdorp. half acht. Woensdag 8 Dec., dameskrans te Slootdorp om half acht. De datum is dus een week ver sprongen. Ongeluk. Toen de hoer Heerschap, Postkantooi houder alhier, zijn motor wilde aantrappen, sloeg de motor te rug en wel tegen een heen van den hr. II„ met het gevolg dat de dokter er aan te pas moest komen. Heerschap zal nu cenigen tijd rust moeten houden. W.-Werf. Zaterdagavond was er in verg.-lokaal te Wieringervverf een feest-avond uitgaande van de Ned. Herv. Jeugdvereenigingen. Uw corres pondent nam voor de aanvang in de zaal nog even een kijkje, en de heer Schatte,timmerman-aannemer alhier, heeft werkelijk oei- van zijn werk, want zoowaar, hij had een gedeelte van de zaal omgetooverd in een werkelijk tooneel. De opkomst was goed, en de heer Fallentin drukte zijn vreugde daar ook over uit in zijn openingswoord. Met. zang en declamatie werd de avond ge vuld, kortom een gevarieerd progr, De debutanten werden telkens met een applausje beloond na ieder gege ven stuk. Het was dan ook eerder laai dan men had verwacht, maar de avond is er een geweest van propaganda en de feeststemming was aanwezig. In één woord een geslaagde avond. Onc eluk. Do hr. L. S. van Anna Pan lowna, die werkzaam was bij een dorschmachine van de Cultuur Mij., had het ongeluk van de ladder te vallen. Hij bekwam een ernstige hoofd wonde. Dr. Hoogkamer in allerijl ge waarschuwd, constateerde hersen schudding. De heer S. werd per auto laar :;ijn woning vervoerd. N mi nstratie ondeijrondsch ploegen. Cp Woensdag 8 Dec. a.s. zal om 9.50 lur 1 ij Middenmeer tegenover de :raan- en kunstmest pakhuizen een demonstratie worden gegeven met ver schillende ohdergrondsch ploegen van Je Landb. Cultuurmij. „W.-Meer." Het zijn een 2 schaarploeg waarvan de voorste schaar veranderd is in een woeler een Klausingploeg, een voet- vloeg gevolgd door ondergrondsch- en een 5 schaar trekploeg met automa tisch uit het werk te slellen woelers. Aangezien de demonstratie op Beursdag wordt gehouden, verwachten wij hiervoor groote belangstelling. Politie. Gevonden een rijwielmerk 1937-1938. Inl. Politie W.-Werf. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Middenmeer. DONDERDAG 9 DEC. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. en speciale Maandags v.m. bij HEESTERMANS. Dinsdags en Vrijdags THUIS. Donderdags en Zaterdags op afspraak. Ged. Hoefsmid, Wieringerwerf. Opgave bij P. Versluis, Kerkstraat 53 Slootdorp en bij C. KORSTANJE, Kanaalweg 9, Middenmeer. in het gymnastieklokaal te Slootdorp. Mooi muziekprogramma. Afgewisseld door voordrachten. AANVANG 7.30 UUR. Entrée f 0.30, belasting inbegrepen. Donateurs vrije toegang op vertoon van kaart. ontdekken dat zich als haussefactor zou kunnen ontwikkelen. Eer het te gendeel. In Duitschland gaat geen kor rei rogge als broodgraan verloren. Inte gendeel, rogge, wordt gemengd met aardappelmeel en aardappelwalsmeel. Tarwemeel wordt nu vermengd met. maismeel, evenals Italië doet, dat daar door den invoer van tarwe geheel uit spaart. De wereldoogsten van rogge, gerst en haver zijn een 10 pCt. grooter dan. in 1936. De verschepingen sinds 1 Aug. zijn hier grooter dan vorig jaar, voor al door meerderen uitvoer uit Canada, Rusland en de Vereen. Staten. Ame rikaansche aanbiedingen maakten het voor gerst en rogge den Europeeschen exporteurs meestal moeilijk zaken te doen. In de Nieuwe Wereld brengt men deze granen gemakkelijk onder op de termijnmarkten, die dan zoo ook de consumptiemarkt bereiken of van den naasten termijn naai- een verder af liggende verschoven worden. In Europa ligt nog veel van deze granen hij den hoer, die met weinig vroolijke blikken naar zijn bezit en naar de markt kijkt.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2