28e JAARGANG DONDERDAG 0 DECEMBER 1937 No. i-v- NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 1 WIERINGEN EN OMSTREKEN HET IJS GEBROKEN. REISBUREAU WACO HOORN Tel. 184 WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU A DVERTENTIëN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG. UITGEVER fk Hippolytushoef Wieringen Van 1 5 regels f 0.50 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Telef. Intercomm. No. 19. Iedere regel meer f 0.10 per 3 maanden f 1.25. SLUITEN VAN VELE STATIONS EN HALTEN. Met ingang van 15 December verdwijnen er 148, Versnel ling van den reistijd. - Ver grooting van aantal treinen. Dinsdag hebben de Ned. Spoorwegen bekend gemaakt, welke kleine stations en halten met ingang van 15 Mei a.s. voor het publiek zullen worden ge sloten. De sluiting van deze stations en van de overige stopplaatsen beteekent al lereerst versnelling van den reistijd, waaraan wij op grond van gegevens, door een der hoofdingenieurs van het bedrijf verstrekt, kunnen toevoegen, dat het aantal treinen met ingang van de nieuwe dienstregeling nog zal worden vergroot. Daar staat natuurlijk tegenover, dat reizigers, die tot dusver gewoon waren van deze halten gebruik te maken, ge dupeerd worden, maar de Spoorwegen hebben er nauwlettend zorg voor ge dragen, dat slechts de stations en stopplaatsen zijn uitgekozen met een zoo gering mogelijk reizigersverkeer. In jiet algemeen zijn liet diegenen, waarvoor de uitgaven, benoodigd ter bediening van het verkeer, de op brengst van dat verkeer belangrijk overtroffen. Het verkeer, dat tengevol ge van genoemden maatregel verloren gaat, bedraagt echter niet meer dan 1 pCt, van de opbrengst van het gehee- le verkeer der N.S. De Spoorwegen zijn er van overtuigd, dat met dit besluit het algemeen belang wordt gediend, waarbij zij dan aan de autobus de plaats geven, die dit verkeersmiddel toekomt. Welke stations en halten in onze omgeving zullen ver dwijnen. Baanvak Heer Ilugowaard—Den Hel der Noordscharwoude, Zijdewind, Oudesluis, Breezand en Koegras. Baanvak Zaandam-Enkhuizen, Zaan brug-Oostzaan. Ivwadijk, Oosthuizen, Avenliorn, Blokker, Westwoud, Lutje- broek en Broekerhaven. Baanvak Alkmaar-Hoorn Sint Pan cras, Middelweg, Spierdijk, Zuider- meer en Bobeldijk-Berkhout. BINNENLANDSCH NIEUWS. Aliechin wereldkampioen. Euwc gaf de 25ste partij na 43 zetten op. De 25ste partij van den wedstrijd om liet wereldkampioenschap schaken tus schen dr. Euwe en dr. Aljechin, welke Dinsdagavond in de kleine zaal van den Dierentuin te Den Haag werd voortgezet, is door dr. Euwe na 43 zetten opgegeven. Dr. Aljechin lieeft door deze overwin ning 15VA punt behaald, een aantal, dat di'. Euwe niet, meer kan bereiken. Hierdoor heeft dr. Aljechin den ti tel van wereldkampioen veroverd. SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. Had 163 biggen over de grens gereden. Einde der vorige week hebben, naar thans bekend wordt, de grensbeamb ten met behulp van de rijksveld- wacht en de marechaussee uit Baarle Nassau, een belangrijke varkenssmok kelarij ontdekt. Op den Chaamschen weg tusschen het z.g. Hoog Huis en de Fransche baan, zag de grensbewaking des nachts een groote vrachtauto ko men uit de richting van de Belgische grens. De chauffeur negeerde het roo- de lantaarns-top-signaal en poogde bovendien een douanier en een rijks veldwachter te overrijden. Een snelle mobilisatie leidde tot een achtervol ging. die uitliep in een schuur van een landbouwer te Chaam. De smokkelaar v/erd er aangetroffen met een leege au to. De „lading" liep echter knorrend rond en men had veel moeite om de 163 krulstaartjes knorrend en schreeu wend in het halfduister in den groo (en stal te vangen. De smokkelaar ont kende natuurlijk den fraudeleuzen in voer van deze „ongemerkte" biggen maar dat hielp niet burgemeester Hofland liet hem na verhoor in arrest' stellen. Later is hij voor den officier van justitie te Breda geleid. Meisje onder taxi geworpen. Ongeluk op beijzelden weg. Dinsdagmorgen is op de Nieuwe weg i in de Haarlemmermeer, juist over de grens van Haarlem, een 15-jarig meis je door een slippende K.L.M.-bus on der een taxi geslingerd, die uit tegen overgestelde richting kwam. Het kind werd op slag gedood. De 15-jarige Annie van Bruggen liep met de fiets aan d!e hand en in gezel schap van haar even oude vriendin netje Stokman, naar haar school te Haarlem. Zij werden ingehaald door een K.L.M.-bus, bestuurd door den chauffeur V. uit Amsterdam. Op dat oogenblik naderde uit de richting Haarlem een taxi, bestuurd door den 23-jarigen K. Toen de chauffeur van de bus merkte, dat hij niet tegelijk met de meisjes zou kunnen passeeren. j remde hij, maar doordat de weg was be 'ijzeld, begon de wagen te slingeren. Annie van Bruggen werd door de bus gegrepen en juist voor de taxi ge worpen, die met de twee voorwielen over haar heen reed. Het meisje werd op slag gedood. Het deerlijk verminkte lijk is naar Haarlem vervoerd. De autobus boitste tegen een boom, waardoor de rechterzijde werd openge scheurd en kwam eerst in een sloot tot stilstand. De chauffeur van de autobus, die in overspannen toestand was geraakt, is naar Schiphol overge bracht. De chauffeur van de taxi en zijn passagiers, drie onderwijzeressen uit Haarlem, bleven ongedeerd. In de K.L.M.-bus zaten geen passagiers. S.D.A.P. contra 3e Internationale. „Het Volk" meldt FEUILLETON. 5.) Hij achtte het volstrekt niet noodig de juis te termen te herhalen, die de Graaf gebruiko had, want die waren niet bijzonder vriende lijk of beleefd geweest. De heer Havisham wilde het aanbod van zijn adellijken patroon liever in meer gepaste en hoffelijke vormen kleeden. Weer schrikte hij even toen mevrouw Errol aan Mary verzocht het kind te gaan halen en hem bij haar te brengen en toen Mary vertelde waar hij was. „Goed, mevrouw, ik zal niet lang naar hem behoeven te zoeken, want hij zit zeker weer bij mijnheer Hobbs op den hoogen stoel ach ter de toonbank over de poletiek te praten of hij speelt tusschen de zeepvaatjes en aard appelzakken, zoo lief en zoet als een engel. „Mijnheer Hobbs heeft hem al zijn leven gekend," zei mevrouw Errol. „Hij is altijd zoo goed voor Cedric geweest en er bestaat wer kelijk eene soort van vriendschap tusschen hen." Toen hij zich herinnerde wat hij in het voorbijrijden van den winkel gezien had zakken aardappelen, manden met appels, door allerlei weinig aristocratische handelsartike len omringd begon de twijfel den heer Havisham weer te bekruipen. In Engeland sloten jongeheertjes geen vriendschap met komenijsmannen, en hij vond het eene zon derlinge manier van doen. Het zou erg las tig en jammer zijn als het kind slechte ma nieren had en neiging toonde het gezelschap zijner minderen te zoeken. Een van de bitter ste grieven in het leven van den ouden Graaf was geweest, dat zijne beide oudste zoons altijd die hebbelijkheid hadden gehad. Kon het mogelijk zijn, dacht hij, dat dit kind hunne slechte eigenschappen geërfd had in plaats van de vele deugden zijns vaders Deze en dergelijke gedachten hielden hem Het partijbestuur der S.D.A.P. nam in zijn laatstgehouden bijeenkomst ken nis van de berichten der dagbladen, aangaande de onderhandelingen tus schen I.V.V. en de Russische vakver- eenigingen. Het partijbestuur consta teerde, dat van eenig besluit nog geen sprake is. Het partijbestuur zal in geen geval bereid zijn op internationaal of nationaal gebied eenige verbinding met de Communistische Internationale of met haar secties te bevorderen of te aanvaarden. Vrouwelijke kinderrechter De Ned. Vereen, voor Vrouwenbe- langen en gelijk Staatsburgerschap, heeft aan den Minister van Justitie gerequesjeerd, opdat ook vrouwen tot Kinderrechter benoembaar zullen zijn, aangezien juist menige vrouw on der de Nederlandsche juristen door kennis, aanleg en ambitie bij uitstek geschikt is om in bet belang van bel verwaarloosde kind dit ambt te ver vullen. Fraudeerend Notaris staat opnieuw terecht. Wederom eischt de officier van jusititie 2l/2 jaar gevangenisstraf Nadat de officier van justitie te Rotterdam eenige weken geleden 2lA jaar gevangnisstraf had geëischt tegen een 61-jarigen oud-notaris, die terecht beeft gestaan wegens verduistering van f 354.900 en het gebruik maken van een valsche balans, beeft de Rot- terdamsche rechtbank zich Dinsdag morgen wederom eenige uren met deze zaak bezig gehouden, teneinde van den rijks-accour«tant C. J. Vis eenige nadere mededeelingen te vernemen betreffende bepaalde aqten van geldlee ningen en hypotheken waarvan in de tenlastelegging sprake is. Er werden ter zitting nog eenige verslepingen ter sprake gebracht, die ten kantore van den notaris zouden zijn geschied. Op de vraag van den president of verdachte van een en ander op de hoogte geweest is, antwoordde deze wederom ontkennend. In den tijd, dat de verslepingen ge schiedden was verdachte steeds uit- s^tedig. Hij heeft, naar hij zeide, volle dig vertrouwd op de controle van zijn accountants. De officier van justitie, mr. Meisch- ke, zeide in zijn requisitoir, dat nie mand anders dan verdachte verant woordelijk gestéld kan worden voor de handelingen ten kantore verricht. Met KERSTDAGEN en NIEUWJAAR naar Dusseldorp, Keulen, Antwerpen en Brussel. 7 dagen naar Parijs, geheel verzorgd f 48.—. Vraagt inlichtingen. Spreker blijft van meening, dat ver dachte van een en ander op de hoogte is geweest en persisteerde daarom bij zijn eisch. Verdachte's raadsman, mr. Groene- boom, protesteerde tegen het feit, dat zijn cliënt vijf minuten na het uit spreken van het in/.erlocaire vonnis, .dat de Rechtbank eenige weken gele- 'den gewezen heeft, door den burgetm. |van Oostkapelle in tegenwoordigheid jvan twee veldwachters ten huize van 'zijn familie is gearresteerd. Vrees voor vluchten bestond er naar sprekers meening wiet. Bovendien heeft men destijds de voorwaarde geste M dat verdachte zich gedurende Jiet vooronderzzoek te Oostkapclle in Zee- 'land zou vestigen. Spr. verzocht on middellijke invrijheidsstellng. Op zeer 'uitvoerige gronden betoogde spr. da' z'n cliënt onschuldig is. Er werden te 'zijnen kantore twee boekhoudingen ge voerd en men heeft zijn cliënt steeds de valsche boeken voorgelegd. De' onmiddellijke invrijheidsstelüng heeft de Rechtbank afgewezen, even als het verzoek van den advocaat als nog de vrouw van den notaris als ge tuige te hooren. Het vonnis zal over 1.4 dagen wórden gewezen. PORTEMONNAIE MET BELSIGNAAL. Inbreker ontsnapte toch. Later aangehouden. In Lunteren, gemeente Ede, waren de ge moederen den laatsten tijd verontrust door eenige geheimzinnige diefstallen, die van tijd tot tijd werden gepleegd bij dezelfde zaak. Uit alles bleek dat de dief zeer goed op de hoogte was van de inrichting van het huis en de gewoonten van den bewoner, een electri- cien. De electricien ging er zelfs toe over aan zijn portemonnaie, die hij 's nachts ergens nerlegde, een signaalinrichting aan te bren gen. Bij aanraking zouden er verscheidene bellen weerklinken. Op zekeren nacht klonk dit alarmsignaal, hetgeen dus een teeken was, dat een onbe voegde aan de portemonnaie was geweest. De winkelier holde naar de deur, maar moest zich er mee vergenoegen, een onbekende fi guur in de duisternis te zien verdwijnen. De diefstallen werden voortgezet. Bij een buurman van den electricien werd geld uit een fietstasch ontvreemd en een smid, die in de nabijheid woont, moest zelfs constateeren, aat men hem een bankbiljet van f 100 had ontstolen. De politie heeft nu een einde aan de inbra ken gemaakt, door de hand te leggen op een ze ventien jarigen jongen uit Amersfoort, die een bekentenis heeft afgelegd. Van de door hem ontvreemde f 100 werd nog f 50 op hem gevonden. De dader kwam wel eens op be zoek bij een van zijn slachtoffers en was dus van de situatie op de hoogte. Hij is ter be schikking gesteld van de justitie te Arnhem. TEGEN HET VLIEGVELD TE BERGEN (N.-H.) Telegrafische protesten. Op de afdeelingsvergadering van den Land en Tuinbouwbond te Egmond Binnen aanwe zige polderbesturen, tezamen met dezen bond en dien der Veebonden en Bollenkweekers hebben besloten een telegrafisch protest in te dienen tegen de voorgenomen bemaling bezig terwijl hij met mevrouw Errol zat te praten totdat Cedric binnentrad. Toen de deur openging, aarzelde hij werkelijk een oo genblik eer hij de oogen durfde opslaan. De meeste menschen die den heer Havisham kenden, zouden zeker ten hoogste verbaasd geweest zijn, indien zij hadden kunnen we ten welke zonderlinge gewaarwordingen hem door de ziel gingen, terwijl hij naar het kind keek, dat zijne moeder om den hals vloog, j De plotselinge omkeer in zijne gevoelens ver- wonderde hem zeiven. Hij was overtuigd, dat hij nog nooit zulk een welgemaakt, mooi kind gezien had als dit kleine ventje. Die schoon heid was werkelijk iets buitengewoons. Hij had een sterk, slank en bevallig figuurtje en iets flinks en kordaats in zijn allerliefst ge zichtje hij hield zijn krullebol rechtop en er was iets fiers en mannelijks in zijne hou ding hij geleek zóó sprekend op zijn vader, dat zelfs de deftige, koele advocaat er door getroffen was hij had het goudblonde haar en de bruine oogen zijner moeder, maar in de zijne was geen zweem van schuchterheid of weemoed. Het waren onschuldige oogen, die geene blooheid kenden hij zag er uit alsof hij nog nooit van zijn leven voor iets gevreesd, aan iets getwijfeld had. „Ik heb nooit zulk een welopgevoed, beeld schoon kind gezien," dacht de heer Havisham. Overluid zei hij niets dan „En dit is dus de kleine Lord Fauntleroy En hoe meer hij daarna van den kleinen Lord Fauntleroy zag, hoe meer zijne verba zing klom. Hij had weinig verstand van kin deren, hoewel hij er in Engeland waarlijk 'genoeg gezien had mooie, knappe, blozen de jongens en meisjes, die zorgvuldig bewaakt werden door hunne gouverneurs en gouver nantes, die dan eens verlegen, dan eens luid ruchtig waren, maar nooit bijzonder geschikt om de belangstelling op te wekken van een strengen, stijven rechtsgeleerde. Misschien maakte het persoonlijk belang, dat hij bij de toekomst van den kleinen Lord had, dat hij op Cedric meer acht sloeg dan op andere kinderen maar hoe dit zijn mocht, hij lette op hem, dat was zeker Cedric wist natuurlijk volstrekt niet, dat hij zoozeer de aandacht trok en gedroeg zich geheel zooals gewoonlijk. Op zijn gewone lief tallige wijze stak hij den heer Havisham zijn handje toe, toen zij aan elkander voorgesteld werden en hij beantwoordde alle vragen met dezelfde argelooze vrijmoedigheid, waarmede hij tegen mijnheer Hobbs praatte. Hij was volstrekt niet verlegen, maar nog veel min der brutaal, en toen de heer Havisham met zijne moeder sprak, bemerkte de advocaat, dat hij met evenveel belangstelling zat te luis teren alsof hij een volwassen mensch was ge weest. „Het schijnt een zeer ontwikkeld kind te zijn," zei hij. „Ja, dat geloof ik ook, in enkele opzichten,' gaf zij ten antwoord. „Hij is altijd vlug van bevatting geweest en heeft veel met volwas sen menschen omgegaan. Hij heeft de grap pige gewoonte om lange woorden en deftige uitdrukkingen te gebruiken die hij in boe ken gelezen of van anderen overgenomen heeft, maar hij is dol op spelen. Ik geloof dat hij knap is voor zijn leeftijd, maar gelukkig is hij een echt jongensachtig jongen." Den eerstvolgenden keer, dat de heer Ha visham hem ontmoette, had hij gelegenheid op te merken hoe waar dit laatste was. Toen zijn coupétje den hoek omsloeg, kreeg hij een troepje kleine jongens in het oog, die het blijkbaar erg druk hadden. Twee van hen zouden een wedren houden en een van die twee was zijne Lordschap, die stond te roe pen en leven te maken, dat het een aard had. Hij stond naast een anderen jongen, met het eene roode beentje een stap vooruit. „Eén, stavastschreeuwde de commissa ris van orde. „Twee, opgepastDrie, voor waarts marsch- Zonder dat de heer Havisham zelf recht wist hoe het gekomen was, leunde hij met een zeer ongewoon gevoel van belangstelling uit het portierraampje. Hij kon zich niet her inneren, dat hij ooit iets gezien had, aan de vlugheid gelijk, waarmee ons Lord je de roode beenen onder het gespikkelde korte broekje in de lucht wierp en over den weg vloog, toen het sein voor den aftocht gegeven was. Hij balde de vuisten en voort ging het, tegen den wind in, met glinsterende oogen en vliegende haren. „Hoezee Ced Errolriepen de jongens, dansend en springend van opgewondenheid. „Hoezee, Billy Williams „Hoezee, Ceddie Hoezee, Billy Hoezee Hoezee „Ik geloof wezenlijk, dat hij het winnen zal," mompelde de heer Havisham. De snel heid, waarmee de roode beenen op en neer gingen, de kreten van de jongens, de kramp achtige pogingen van Billy Williams, om met zijne niet te versmaden bruine beenen de roode op zij te komen, brachten hem werke lijk eenigszins in spanning. ,,'t Is gek," zei hij met een verontschuldi gend knikje, „ik kan het niet helpen, maar ik hoop, dat hij het winnen zal Op hetzelfde oogenblik ging uit het midden van de dansende, huppelende jongens een kreet op, nog luider en wilder dan te voren. Met een laatsten wanhopigen sprong had de toekomstige Graaf van Dorincourt den lan tarenpaal op den hoek bereikt, twee seconden vóórdat Billy Williams er hijgend zijne beide armpjes omheen-sloeg. „Driemaal hoezee voor Ceddie Errolgil den de jongens. „Hoezee voor Cedric Errol De heer Havisham verdween van het por tierraampje en zette zich met een koel glim lachje weer in zijn hoekje. „Bravo, Lord Fauntleroy," zei hij. Toen het coupétje voor de deur van me vrouw Errol stilhield, zag hij den overwinnaar en de overwonnene samen aankomen, verge zeld door den luidruchtigen troep. Cedric liep naast Billy Williams en praatte tegen hem. Zijn stralend gezichtje gloeide, zijne blonde krullen kleefden aan het verhitte voorhoofd en hij had de handen in den zak. „Ziet ge," zei hij, blijkbaar met de bedoe ling om zijn ongelukkigen mededinger over de nederlaag te troosten, „ik geloof, dat ik gewonnen heb, omdat mijne beenen een klein beetje langer zijn dan de uwe. Ge weet wel, dat ik drie dagen ouder ben dan gij, dat was in mijn voordeel. Ik ben drie dagen ouder." van het militaire vliegveld te Bergen (N.H.). De Bergermeer is niet de meest belangheb bende in deze. Rinnegom, het gehucht in Egmond Binnen, waar de protestvergadering gehouden werd, ligt 4 km van het geprojec teerde vliegveld. SPANJAARDEN NAAR HET HUIS VAN BEWARING. De Haagsche politie is Dinsdagavond laat nog begonnen met het aanhouden van de in de residentie vertoevende geïnterneerde Spanjaarden. Een deel van hen heeft den nacht in het hoofdbureau van politie door gebracht en is Woensdagochtend in het Huis van Bewaring opgesloten. De overige Span jaarden zijn aangehouden ien naar het Huis van Bewaring overgebracht. In totaal waren hier nog ongeveer twintig Spanjaarden aan wezig. Enkele van hen hadden hier ook hun gezin. Deze zijn niet in bewaring gesteld. De Emdhovensche groep Spanjaarden is intussehen reeds naar 's-Hertogenbosch ge dirigeerd. Omtrent de definitieve verblijf plaats der Spanjaarden is niets beslist, doch zeer vermoedelijk zal fort Honswijk de plaats zijn, waar de vreemdelingen met heel wat minder bewegingsvrijheid doch tevens met heel wat meer waarborgen tegen hun ont snapping de komende maanden zullen slijten. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 7 December. Vee. Aanvoer in totaal 3648 stuks, waarvan 818 vette runde ren, 1223 runderen, 35 vette kalveren, 242 gras kalveren, 4 varkens, 2 veulens, 130 paarden, 347 schapen en lammeren, 126 bokken en geiten. De prijzen waren als volgtvette koei en le s. 76, 2e s. 68, 3e s. 5054 ct. per kg vette ossen le s. 72, 2e s. 65, 3e s. 5054 ct. p. kg stieren le s. 66, 2e s. 62, 3e s. 56 ct. per kg le s. f 360, 2e s. 260. 3e s. f 180 p. stuk vette kalveren le s. 115, 2e s. 100, 3e s. 7580 ct. p. kg graskalveren 2e s. 60, 3e s. 46 ct. p. kg le s. f 65, 2e s. f 55, 3e s. f 30 per stuk slacht nuchtere kalveren le s. 52, 2e s. 48, 3e s. 44 ct. per kg. le s. f 12, 2e s. f 9, 3e s. f 7 per stuk fok nuchtere kalveren le s. f 20, 2e s. f 18, 3e s. f 16 per stuk, slachtpaarden le s. 54, 2e s. 48, 3e s. 44 ct. p. kg le s. f 235, 2e s. f 190, 3e s. f 130 per stuk werkpaarden le s. f 340, 2e s. f 290, 3e s. f 200 per stuk. Hitten le s. f 200, 2e s. f 160, 3e s. f 100 per stuk schapen le s. 54, 2e s. 49, 3e s. 44 ct. per kg le s. f 29, 2e s. f 26, 3e s. f23 per stuk lammeren le s. 62, 2e s. 58, 3e s. 53 ct. p. kg. le s. f 19'/2, 2e s. f 17, 3e s. f 15 per stuk Kalf koeien le s. f 295, 2e s. f 260, 3e s. f 190, melk koeien le s. f 300, 2e s. f 265, 3e s. f 195, vare koeien le s. f 205, 2e s. f 170, 3e s. f 140, vaar zen le s. f 195, 2e s. f 150 3e s. f 115, pinken le s. f 155, 2e s. f 125, 3e s. f 100 bokken en geiten le s. f 12, 2e s. f 7Vs, 3e s. f 4. Vette koeien en ossen aanvoer groot, han del tamelijk, met prijrshoudingen noteerin gen, prima koeien 80 cent, prima ossen 76 ct.; stieren aanvoer gelijk aan vorige week, han del matig, niet geheel prijshoudend vette kalveren aanvoer gering, handel willig pri ma's f 1.25 graskalveren aanvoer gelijk aan vorige week, handel redelijk, prijzen voor den dood niet geheel, voor het leven ruim prijs houdend nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, handel vlug, prijzen constant; paarden, aanvoer gewoon, handel tamelijk, slachtpaarden stijgende prijzen, werkpaarden en hitten onveranderd schapen en lamme ren aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen onveranderdkalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen hooger vare Deze beschouwing van de zaak scheen Belly Williams zóó op te vroolijken, dat hij de we reld weer met een glimlach kon aanzien en zelfs een weinig begon te snoeven, bijna alsof hij een wedstrijd gewonnen had inplaats van verloren. Het scheen soms alsof Cedric een bijzonder talent bezat om alle menschen in eene prettige stemming te brengen. Zelfs in de vreugde van den triomf dacht hij er da delijk aan, dat de verslagene zeker niet vroo- lijk zou wezen, en misschien wel graag zou willen denken, dat hij gewonnen zou hebben, in geval de omstandigheden anders waren geweest. Dienzelfden morgen had de heer Havisham een langdurig gesprek met den jeugdigen overwinnaar, een gesprek, waarbij hij telkens aanleiding vond om zijne kin te wrijven met de magere vingers. Mevrouw Errol was buiten de kamer geroe pen en de advocaat was met Cedric alleen. Eerst wist de heer Havisham in het geheel niet wat hij nu eens tegen zijn klein kame raadje zeggen zou. Het kwam in hem op, dat het wel goed zou zijn Cedric het een en an der te vertellen, om hem voor te bereiden op de ontmoeting met zijn grootvader en de groote verandering, die hem wachtte. Hij merkte, dat het kind geen flauw besef had van hetgeen hij zien zou wanneer hij in En geland kwam, van de woning, de omgeving, waarin hij zijn leven zou doorbrengen. Hij wist nog niet eens, dat zijne moeder niet in écn huis met hem zou wonen. Men had het wijzer geacht hem van den eersten schok te laten bekomen, eer hem dit werd medege deeld. (Wordt medegedeeld.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Cour int, IJ.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1