EED (KECIT m jongste Bediende Dr. zen hierdoor weer toeneemt. B. en W. zou dan maatregelen kunnen nemen, b.v. de be paling maken, dat die menschen hier een half jaar ingezetenen moeten zijn om werk- loozensteun te kunnen ontvangen, maar dit zou wel zeer onbillijk zijn, daar ze hier im mers gehaald zijn door een officiëel Lichaam, zoo draait men in een kring rond. Het tekort aan woningen blijft en men moet probeeren er een eind aan te maken. Daarna merkt de heer Bontkes op, dat Bos- ker niet op de eigenlijke zaak ingaat, de kwestie is de huisvesting en al zouden er ar beiders vertrekken, er blijft nog woningnood. Spr. wenscht dat de Raad zich uitspreekt over de kwestie van de woningbouw en over de opruiming van de keeten en krotten. De heer Hulsebos zegt hierop dat de zaak niet duidelijk is in Wieringen, hier worden de minst bewoonbare woningen nog niet onbe woonbaar verklaard. De voorzitter vraagt vraagt of de Raad het eens is met het voorstel dat B. en W. zich met Binnenl. Zaken in verbinding stelt over deze zaak, want men moet toch eerst toestem ming hebben van het Rijk. De heer Lont merkt hierop op, dat er men schen zijn die liever een rijksdaalder uitspa ren en in een keet wonen, dan huur te beta len voor een beter huis. Raadpleeg de men schen eerst of ze huur willen betalen. Voorz. antwoordt, dat er een termijn is van goedkeuring inzake het bewonen van keeten, wanneer dit termijn verstreken is, zijn de menschen genoodzaakt in goede woningen te gaan wonen. Mevr. Wit-Slikker zegt hierop dat ze met eenige bevreemding de woorden van den heer Lont heeft aangehoord. Spr. merkt op, dat er menschen zijn, die zich niet meer in andere woningen durven begeven, die denken dat ze eenvoudig niet meer uit hun krotten kun nen. In Amsterdam, zoo gaat spr. verder, was de toestand eenige jaren geleden hetzelfde en toen heeft men daar een betondorp gebouwd en de menschen moesten uit de krotten en in huizen van beton, waarin eenvoudig niets af te breken was en het resultaat was goed, de gezondheid werd beter, de menschen kwa men ook geestelijk op hooger peil. Dan vertelt spr. een voorval van 25 jaar geleden. Ze zat in de klas bij meester Berg huis, toen er een jongen op school kwam, met een stuk(je) van zijn oor afgebeten door en rat en zulke toestanden duren nog voort. De menschen moeten rijp gemaakt wordén voor betere woningen. De heer Lont antwoordt hierop dat de door hem gemaakte opmerking over het niet wil len van de menschen, onlangs door anderen gemaakt is in een raadsvergadering. Mevr. Wit-Slikker zegt nog dat ze het vree- selijk vindt, dat deze toestanden nog voort duren. Verder worden geen algemeene beschouwin gen over de begrooting gehouden en de voor zitter gaat over tot het voorlezen van de verschillende punten van de begrooting. De begrooting sluit tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 467.130.41 de Post onvoor ziene uitgaven bedraagt f 4000.Het eind cijfer van de kapitaaldienst is groot f 23002.8S Voor ziekenverpleging wordt f 12000 uitge trokken, voor krankzinnigen verpleging f 6000 voor ondersteuning f 27000, voor uitkeering aan werkloozen f 190.000. De heer Bosker vraagt of men er mee kan instemmen, dat het bedrag noodig voor de verbetering van de toren der Ned. Herv. Kerk tc H.-hoef nog op de begrooting geplaatst wordt. Als men dit bedrag op de suppletoire begrooting plaatst duurt het heel lang Voor de zaak in behandeling komt en het is drin gend noodig dat de zolders worden hersteld. Dit voorstel wordt aangenomen, dus zal de begrooting nu nog met een bedrag verhoogd worden. Kosten instandhouding van bijzondere scholen over 1938. De kosten per leerling voor de openbare lagere scholen, worden ingevolge art. 55fcis der Lager-Onderwij swet voor 1938 vastge steld op f 13,11, voor de bijzondere scholen te vermeerderen met f 0.50 per leerling voor ad- ministatiekosten. Aangenomen. Voorz. zegt hierop, dat nog een punt ter sprake moet komen, n.1. de uitbreiding van het Arbeidsbureau. Sociale zaken heeft be paald, dat elke werklooze een stamkaart moeten, dat is een kaart waarop alles wat hij krijgt aan ondersteuning nauwkeurig is toegelicht. Nu moet er minstens nog één amb tenaar op het arbeidsbureau geplaatst wor den, zoodat het tegenwoordige gebouw te klein wordt en de Arbeidsbeurs waarschijnlijk zal worden overgeplaatst naar de twee eerste lokalen der oude O.L. school te H.hoef. B. en W. vraagt voor deze zaak een blanco crediet aan bij de Raad, daar er in de school nood zakelijke verbeteringen moeten worden aan gebracht. Men zal probeeren, dit met zoo weinig mogelijk kosten gepaard te laten gaan. Verder moet wegens het groote aantal leer lingen nog een leerkracht geplaatst worden in de O. L. School te H.-hoef, zoodat de Kleu terschool die twee lokalen van dit gebouw in gebruik had ook overgeplaatst moet worden naar de oude school en wel naar de twee ach terste lokalen. Mevr. Wit-Slikker zou graag zien, dat de Kleuterschool dan de twee eerste lokalen in gebruik mocht nemen, daar deze lichter zijn en zij acht dat beter voor de kleintjes. Voorz. antwoordt hierop, dat op het arbeids bureau toch ook de geheele dag dag gewerkt moet worden, dat men soms 's avonds ook nog werkt en bovendien wil men het tweede lokaal als stempellokaal inrichten hiervoor kan men toch moeilijk het achterste lokaal gebruiken. De heer Bosker merkt op, dat hij ook over de opmerking van Mevr. Wit al eerder had gedacht, maar het Bureau van Arbeidsbe middeling moet noodzakelijk twee ingangen hebben en dit zou in de achterste lokalen van de school moeilijk gaan. Het voorstel wordt hierop aangenomen. "RONDVRAAG. De heer 'Koorn vraagt of het werkvolk misschien eens tijd heeft om in Den Oever te komen, daar men groote last heeft van gaten en kuilen in de weg. Voorz. antwoordt, dat men er voor zal zor gen. Mevr. Wit-Slikker vraagt of er dit jaar nog dekens door het Crisis-comité uitgereikt zullen worden. Voorz. antwoordt dat er heel weinig geld is. De heer Hulsebos heeft nog een vraag over de volkshuisvesting. Waar zullen de woningen moeten staan, er is weinig bouwterrein be schikbaar. De heer Bosker merkt op, dat er wel kaar ten zijn uitgewerkt. De voorz. zegt hierop, dat een plan steeds veranderd moet worden, daar particulieren ook steeds bouwen en daar de goedkeuring nog lang op zich kan laten wachten, moet men daar voorloopig maar van afzien. Hierna sluit de voorzitter de vergadering en wenscht de leden een prettig Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar. KERSTFEEST IN DE „VERMANING" Zacht getemperd rood licht van de electrische kroonlampen, het flikke rende kaarslicht op de lange tafels, waaraan in lange rijen de Doopsgez. Jongeren en Zusterkring met hun gas een gezeten waren, en aan 't eind daar van de versieide Kerstboom, dat alles gaf een „wijding" op deze bijeenkomst welke doordrong tot ieder, die er Woensdagavond aan deelnam. Hiertoe droeg ook niet weinig, bij datgene wat werd gedeclameerd en ge zongen. Uit alles sprak de bedoeling van liet feest, dat loutert en moet in werken tot het hart, het „vrede op aai de, in de menschen een welbehagen I" „De geboorte van Christus, die Gods liefde op aarde bracht.' Al het gegevene werd vol aandacht aangehoord, de gemeenschappelijke Kerstzangen klonken machtig en vol, doch bovenal was het de Kerst cantate onder leiding van Mevr. Hoe- demaker, die hier alle luister bijzette. Uit alles bleek hoe ernstige studie dit mooie zangspel mogelijk had ge maakt de solisten, het volle koor, het nuanceerende orgelspel allen wa ren volkomen op elkander ingesteld en vormden een harmonisch geheel, waarvan men onder de bekoring moest komen. Het was reeds bijna elf uur, toen Ds. de Wilde het sluitingswoord sprak en daarbij uit liet komen hoe van deze Kerst-avond een bijzondere wijding is uitgegaan Moge dit tot aller ha hen hebben ingewerkt. Mevr.Boon dankte tevens aan het slot namens de Oeversche D)ospsgez. Zuster vi ing voor de gastvrijheid hun dezen avond verleend. Fiets gestolen. Toen Woensdagavond de heer S. Gorter uit Den Oever, na dat hij een bezoek had gebracht aan den kapper de Haan, zijn rijwiel wilde bestijgen, dat hij tegen het raam had geplaatst, kwam hij tot de onaangena me ontdekking, dat dit zoo goed als nieuwe voorrwerp verdwenen was. Van den dader was geen spoor te bekennen. De politie heeft deze zaak in handen. Men zij dus gewaarschuwd, dat men zijn fie^s niet onbeheerd buiten iaat staan. Hallo! Hallo Hier APOLLO. Zooals waarschijnlijk reeds eenigs- zins bekend is, ligt het in de bedoe ling van het bestuur van de Muzick- vereen. „Apollo" te Den Oever, om een BONTE AVOND te organiseeren. Als datum is vastgesteld Zondag 2 Januari. Medewerkenden zijn, be halve „Apollo" zelf de Oevursche Orkest Vereeniging en de Gymnas- tiekvereen. „D.O.S.". terwijl tevens een aardige operette zal worden opge voerd met solisten, koor en orkest. Wij waren reeds in de gelegenheid een repetitie bij te wonen en wij kun nen een ieder de verzekering gever», dtt het (fn prachtige avond belooft e worden, die niemand zal mogen verzuimen. Te zijner tijd leze men de advertentie in ons blad. Steunregeling. De geldigheidsduur van de steunregeling voor de/.e ge meente die op 1 Jan. a.s. zou afloopen, is verlengd t.m. 2 Juli 1938 voor de in deze gemeente woonachtige werklooze valide, bonafide arbeider, die in het' vrije bedrijf in loondienst hebben ge werkt en buiten hun schuld werkloos zijn geworden. Gymnastiek-Nieuws. Indertijd werd door een inwoner van Schagen een wisselprijs beschikbaar gesteld, welke besftemd was voor die club die het grootst gemiddeld aantaal punten be haalde bij de H. N. K. wedstrijden. Voor het eerst is deze prijs dit jaar toegekend aan onze plaatselijke Gym- vc» eeniging. Wij spreken de wensch uit dat deze prijs in het bezit zal moge blijven van onze Wieringer Gym-vereeniging. GEMEENTE ZIJPE. GEMEENTERAAD VAN ZIJPE. Dinsdagmiddag vergaderde de Raad, waarbij alle leden aanwezig waren, onder voorzitterschap v. Mr. Breebaart. Bij de mededeelingen werd het ver zoek Ned. Koffiehüishoudersbond, om de sluitingstijd in den winter te stel len op 11 uur, opgeschort, ter nadere behandeling. Inzake het verzoek van de Zijper Be- stuurderbond om toekenning brand stoffen-toeslag aan georganiseerde werkloozen, zegt voorz., dat dit wel niet zal gaan. De hr. Nannis meent dat 't wellicht voor kleine gezinnen mogelijk zal zijn via het Burgerl. Armbestuur. De hr. v.d. Sluijs zal het in 't B. A. bespreken, maar betwijfeld of in deze iets kan worden gedaan. Geen weg op de Zij per Zeedij k Vanwege de geringe Prov. subsidie durven B. en W. geen voorstel te doen om dit werk te doen uitvoeren. Op voorstel van den hr. Dignum zal voorz. hiervoor nog eens bij het Werk fonds aankloppen. Geen hoofd der school met acte handelskennis. De voordracht voor het te benoemen hoofd der school te Burgerbrug werd door B. en W. (in overleg met In speet.) samengesteld als volgt 1. H. N. Kaptein, Den Helder 2. H. A. Bulten, Alkmaar 3. C. K. Ha melink, Anna Paulowna. Naar aanleiding van een adres van de plaatselijke Middenstand om een hoofd te benoemenjsset acte boekhou den, zegt voorz. da\. de voordracht reeds was opgemaakt en bovendien acht spr. toch onderwijs aan de kinde ren het voornaamste. De hr. Doedeïis wijst op het ver plichte Middenstands-diploma voor jonge zakenmenschen. Deze benoe ming was een pracht gelegenheid om het hoofd directeur der Middenst. cur sus te maken. Voorz. zegt, dat de voordracht onmo gelijk kan teruggenomen worden. Ver der vindt spr. de wijze van actie voeren der Middenstand onsympathiek. Ze zullen zich moeten wijzigen De hr. Doorn zegt, dat de Raad deze voordracht in alle opzichten niet hoeft te steunen. Voorz. wijst er op, dat B. en W., in dien de Raad niet van deze voordracht benoemen wil, de bevoegdheid hebben zelf te benoemen. De hr. Doedens heeft de meening, dat voorz. de inspecteur niet heeft ge sproken over het verzoek, hetgeen voor zitter bevestigd. De hr. Van der Sluijs zegt, dat B. en W. zich welwillend in de gang van zaken tegenover de Middenstand had den betoond. Winterhanden f p y R Q L Wintervoeten Doos 30 cent Winterteenen BiJ Apoth. en Drog. De Voorz. zegt nogmaals, dat de Middenstanders zich moeten wijzigen. De heer Kaptein wordt met algem. stemmen benoemd. Benoeming verschillende functionarissen. Tot onderwijzer aan de O. L. School te Burgerbrug wordt benoemd de hr. P. Kronenburg te Schagerbrug tot regent Weeshuis de hr. A. Nannis -aftr.) tot lid Burgerl. Armbest. de hr. W. Eriks (aftr.) tot lid commissie v. toezicht L. O. de hr. 11. Jippes (aftr.) Er is geld noodig. Wordt goedgevonden voor de nieu we ambtswoning burgemeester en het verbouwen van het Raadhuis een geld leening te sluiten tot een bedrag van f 26000 tegen de eerste acht jaren 31/» proc. 's jaars de volgende 42 jaren 3 3/4 procent. Verder wordt op voorstel van B. en W. goedgekeurd de huurtijd der ge- meente-landerijen met 2 jaar te ver lengen. Echter moet de huur met f 10 per H.A. worden verhoogd. De huur ders nemen hiermede genoegen. Tuingrond in huur. Op voorstel van B. en W. word be sloten van het Hoogheemraadschap N. H. Noorderkwartier het dijksdeel in de kom van Oudesluis voor 10 jaar te huren tegen f 130 per jaar. De Gemeente zal nu de buitenberm in perceeltjes verhuren aan de burge rij voor tuingrond. Hot bouwrijp maken zal in werk verschaffing paats hebben en wordt begroot op f 675. Schoolarts Komt in behandeling het voorstel van B. en W. om aan te sluiten bij den Schoolartsen-dienst, district Helder. De kosten zullen voor Zijpe pl.m. f 530 per jaar bedragen. De hr. Doorn is niet voor aansluiting Om daar een bedrag van ruim f 500 voor uit te geven, terwijl onze twee geneesheeren toch zeker de dienst ook wel kunnen uitvoeren, aclit spr. niet verantwoord. De hr. v.d. Sluijs verdedigt warm de schoolartseendienst en vindt het een noodzaak. Op een vraag van den hr. Doedens blijkt dat de R. K. School te 't Zand nog niet aansluit. De hr. Doedens hoopt dan dat de schoolartsendienst beter zal werken als de tandverzorging, want dat heeft niets om het lijf. Met 9 tegen 2 stemmen (Doorn en Doedens) wordt tot aansluiten beslopen Op het kantje af. Het gemiddelde aantal leerlingen op de O. L. School te 't Zand bedraagt over 1937 47. Volgens de wet moet dit minimum 50 zijn, zoodat tot opheffing zou moeten worden besloten Waar echter meer dan 25 leeriingen meer dan 4 Km. van een andere O. L. School verwijderd wonen, kan onthef fing van de sluiting der school wor den verzocht. Op voorstel van B. en W. wordt al dus besloten. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Kerstvergadering van de afd. W.-Meer van de Bond v. Boerinnen e.a. Platte landsvrouwen. Dinsdagmiddag hebben een 50 damesleden van genoemde bond een Kerstverg. gehouden in Hotel Smit te Slootdorp. Voor deze gelegenheid had het be stuur Mej. Mien v.d. Heide uitgenoo digd, die een lezing hield over Ver houding tusschen jongeren en ouderen Er was een speciale Kersttafel aan gericht, verschillende dames hadden Kerstgebak en derg. meegebracht, weer anderen zorgden voor een zang- nummert je of een stukje muziek. Het onderwerp wat Mej. v.d. Heide behandelde, was uiteraard de volle be langstelling van de dames en werd aandachtig beluisterd. Mej. v.d. Heide is o.a. bekend door haar artikeltjes in „In en Om" liet blad voor de leden van B. B. o.a. en als leidster van de bijeen komsten op „De Vonk" ,een aantal oud-leerlingen waren aanwezig. In de pauze werd nog een inzame ling gehouden voor het luiermand- comité, terwijl tevens dc goederen wei* den uitgereikt, die hiervoor vervaar digd zullen worden. Nog werd een verloting gehouden voor de 1 est rijding der kosten. Met een speciaal woord van dank aan Mej. v.d. Heide, werd deze goed geslaagde middag gesloten. Een mooi stu'k werk. De lir. K. Kok, banketbakker te Middenmeer heeft voor zijn Kerst-Etalage een fraai stuk suikerwerk vervaardigd. Het is een fantasiestuk van bij «ia 1 M. hoog en schijnt ons om het te maken een geduldwerkje toe. Kerstfeest Chr. Zondagschool ie Wie- ringerwerf. Dinsdagavond is door de jeugd der Chr. Zondagschool het Kerstfeest gevierd in het Gymgebouw. De hr. Broersma opende deze bijeen komst met een welkom, daarna werd er gezongen en ging toen voor in gebed Het wijdingsverhaal werd door den hr. Broersma verteld, terwijl de heer Struiksma enkele verhalen deed. Af en toe werden de kinderen ge- tracteerd en aan het eind kreeg ieder kind een cadeautje. Eenige kinderen, die de Zondagschool in verband met hun leeftijd gingen verlaten, ontvingen een bijbeltje. Cand. v. Twillert sloot deze echt ge zellige avond met dankgebed. KERSTBOOMVERSIERING BOSKER'S BOEKHANDEL H.-HOEF MIDDENMEER. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Begin Januari naar Soestdijk Prinses Juliana versiert den Kerstboom. Het blijft met Prins Bernhard goed gaan. Als het herstel verder nor- BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK (met inbegrip gedeeltel. W.-Meer.) Van 16 t.m. 23 Dec. 1937 Geboren Lobbetje, dochter van C. Kes en L. de Waart, W.-Werf; Willem Christiaan Joseph, zoon van M. A. Janssen en G. A. Keijsers Greta An- nie, dochter van A. Buma en A. de Wit Catharina, dochter van A. Tienkamp en T. Best. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Arian van Schie, oud 24 jaar en Helena Martina Vermeulen oud 21 jaar. Overleden Geene. AANBESTEDINGEN. De directie van den Wieringermecr- polder te Alkmaar heeft Donderdag morgen aanbesteed den bouw van 19 kapschuren in de W.-Meer. De laagste inschrijvers waren Voor perceel 1 (13 kapschuren) N.V. voorheen A. Kingma en Zn. te Leeuwarden-Slootdorp voor f 46.666'. Voor perceel ,2 (6 kapschuren) J. Geuzebroek Jz. te Medemblik voor f 17.500. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. NED. HERV. EVANGELISATIE: Verbeterde Opgave. 25 DECEMBER, le Kerstdag. Middenmeer vm. 9.30 uur Ev. K. Kiewiet. Slootdorp vm. 9.30 uur Cand. Nijdam. W.-werf nm. 2 uur Cand. Nijdam. Te Wieringerwerf worden de godsdienstoefe ningen voortaan gehouden in de Herv. Kerk. 26 DECEMBER, 2e, Kerstdag. Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. Nijdam. W.-werf v.m. 9.30 uur Ev. K. Kiewiet. Slootdorp geen dienst. GEREF. KERK WIERINGERWERF: 25 DECEMBER le Kerstdag. W.-werf nam. 4 uur Cand. van Twillert. (Ds. Chr. v. d. VlietOpenb. belijdenis.) 26 DECEMBER, 2e Kerstdag. W.-werf v.m. 9.30 uur Cand. v. Twillert. W.-werf nam. 4 uur Cand. v. Twillert. DE RAAD VOOR DE WIERINGERMEER. Naar wij vernemen zal door den Minister van Binnenlandsche Zaken d e volgende voor dracht aan H.M. de Koningin worden voorge legd van personen die gezamenlijk de Kroon raad zullen vormen, zooals dit krachtens de wet op het Openbaar Lichaam „dc Wierin- germeer" geregeld is. De voordracht luidt als volgt: Ir. S. SMEDING, Directeur van den Wierin- germeerpolder. C. L. de BRU1JN, Secretrais van de Wierin- germeerdirectie. Chr. J. PETERS,, Burgemeester van Medem blik. Mr. A. F. KAMP, Burgemeester van Texel, vo::h. secr. van de Afd. Alg. Bestuur van de ft icringenneerdirectie. Mr. BAKKER, Ambtenaar ter Prov. Griffie te Haarlem. A. VAN OERS, Bestuurslid van de Handeldr. en Industrieelc Middenst. Vereen Wieringer- meer te Slootdorp. A. C. de GRAAF, Voorzitter van de Chr. Boeren- en Tuindersbond te Middenmeer. J. VENHUIZEN, Landbouwer te Slootdorp. H. LEIJTEN, Landarbeider te Middenmeer. vraagt voor zoo spoedig mogelijk in algemeenen dienst. Brieven met opgave van referenties, bekwaamheden, verlangd salaris, vóór 1 Jan. 1938. Pers. bezoeken alleen na oproep. Het Bestuur der Coöperatieve Boerenleenbank te Middenmeer vraagt met ingang van 15 Jan. 1938 vooi' eenvoudig werk, goed kunnende rekenen en een nette hand schrijvende vereiscli;i Bekendheid met machine-schrijven strekt tot aanbeveling. Brieven met uitvoerige inlichtingen vóór 1 Jan. 1938 te richten aan den Secretaris der Boerenleenbank. Pers. bezoeken alleen na oproep. DR. HOOGKAMER, MIDDENMEER. maal verloopt, zal het Prinselijk Paar in de eerste dagen van Januari naar Soestdijk terug kunnen keeren. Hoe wel alles in het ziekenhuis voor de blijde gebeurtenis is gereed gemaakt, bestaat er dus toch nog grootje kans, dat de Koninklijke telg in liet Pa.'cis Soestdijk het levenslicht zal aanscliou wen. De Kerstdagen zullen dus in het Ziekenhuis worden doorgebracht Prinses Juliana heeft den boom, dien de Koningin met haar auto uit Den Haag naar Amsterdam heeft, ge bracht, versierd. Hij krijgt een plaats in de ziekenkamer van clen Prins. Ook de Koningin zal de Kerstdagen in het Ziekenhuis doorbrengen. De Prins zal niet aan den Kerstmaaltijd van de Koningin en de Prinses deelne men, hoewel de dokters hem wel heb ben toegestaan zoo nu en dan te zitten. DE ROOS VAN JERICHO. Het zal voor menigeen een raadsel zijn, waarom in Limburg velen met Kerstmis een takje in het water zet ten, dat den naam draagt van Roos van Jericho. Dit is geen vreemd ge bruik, wanneer men weet,, dat toen het Christendom in deze streken werd gepredikt, de gekerstende volksfanta sie de volksvoorstellingen in christe- lijken zin herschiep. Eigenaardig is bij deze plant, dat de korte vertakkingen zich tegen middel' nacht uitspreiden en den blocivorm van een roos vertoonen. Terwijl men op de ontplooi-ing van de bloem wacht, worden liederen gezongen. Vol- GEVRAAGD BOONENSTROO. S. KOOIMAN, Telefoon 131 Stroohandel Purmerend. gens de sage ontlook deze bloem voor het eerst bij de geboorte van Christus, zij sloot zich hij de Kruisiging en open de zich opieuw bij de Verrijzenis. Veel lezers zullen nu vragen wat de zin is van het in het wa'ter zetten van deze bloem, waarop wij een drieledig antwoord willen geven. De roos is een zinnebeeld van Christus, en heeft daarom een zeldzame analogie mot het Duitsche volkslied Es ist ein Ros' entsprüngen. Bovendien is ook volgens de overtui ging der oude Germanen van wie deze gewoonte afkomstig is, de tijd rond het Kerstfeest de tijd van vruchtbaar heid, welke de beteekenis door het Christendom op de geestelijke orde is overgebracht. Tenslotte heeft deze bloem nog een mystieke beteekenis, daar zij Christus verzinnebeeldt, die de boom des levens wordt genoemd. HAAR KIND GEDOOD Kind stierf na een pak slaag. De gemeentepolitie te Bedum (Gr.) heeft aangehouden de 28-jarige vrouw van den fabrieksarbeider E. W. Deze vrouw zou dezer dagen haar 2-jarig kind op zulk een hardhandige wijze hebben geslagen, dat de kleine kort daarna is overleden. Het lijkje is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht Hier is bij een gerechterlijk onderzoek gebleken, dat de dood inderdaad is ver oorzaakt door mishandeling.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4