29e JAARGANG DONDERDAG 13 JANUARI 1938 No, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VDBR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET IJS GEBROKEN. REIST PER W.A. C. O WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maande!» f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN, BUREAU Hippolytushoef Wielingen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN: Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. PERSONEELE BELASTING VOOR AUTOMOBIELEN. Ontheffing voor buiten bedrijf gestelde wagens. De K. N. A. C. schrijft Zooals bekend, bepaalt art. 31-bis van de wet op de personeele belasting, dat deze belasting wordt geheven wegens liet houden van motorrijtuigen. In dii artikkel is dus geen rekening gehou den met de omstandigheid of men de automobiel al of niet in gebruik heeft. Echt,er is bij beschikking van den Minister van Financiën bepaald, dat ontheffing kan worden verleend als men de betrokken automobiel geduren de een geheel kalenderjaar buiten be drijf stelt. Heeft men dit plan opgevat, dan dient men hiervan vóór 22 Januari mededeeling te doen aan den betrokken inspecteur. Als men de belasting-auto riteken eerst na genoemden datum waarschuwt, dan is men de personee le belasting over het loopende kalen derjaar verschuldigd voor het houden van een automobiel, ongeacht het feit. of men er mee rijdt of niet. Men wachtte met deze kennisgeving dus niex, tot het beschrijvingsbiljet is omvangen, omdat dit veelal eerst la ter worde verzonden. Heeft men den inspecteur gewaar schuwd, dan wordt de auvo verzegeld. Deze mag dan niet meer naar een an dere bewaarplaats worden gebracht zonder voorkennis en goedkeuring van den betreffenden inspecteur. Indien men in den loop van het jaar de automobiel toch weer in gebruik wenschi: te nemen, dan is personeele belasting verschuldigd over het ge- heele kalenderjaar. BEDORVEN VLEESCH ONTDEKT. Proces-verbaal ('gen 3 slagers. De politie en de keurinsdienst Ilengeio (O.) hebben hij een gewezen slager aan de. Schaepmansiraat al daar een hoeveelheid vlcesch in be slag genomen, dat niet ter keuring was aangeboden. Het vleesh werd aangeirol fen in de slaapkamer, waai- het' een vreeselijken stank verspreidde. Een verder onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat twee sjagers ter plaaise van dezen slager vleesch-betrokken. Een gedeelte van liet vleesch is in beslag genomen, afgekeurd en vernie tigd. Een ander gedeelte is na betaling van he»t keurloon terug gegeven. Tegen de drie slagers is proces-verbaal opge maakt. Het vleesch was afkomstig van een slager uit een der omliggende dor pen. ROOKVERBOB GEVRAAGD Voor kinderen beneden 16 jaar De Bond ter behartiging van de be- langen van het kind, de Ned. Anti- FEUILLETON. 18.) Op den morgen toen de nieuwe pony gepro beerd werd, was de Graaf zó in zijn schik geweest, dat hij zijne jicht bijna had verge ten. Toen de stalknecht voorkwam met het mooie dier, dat den bruinen, glanzenden nek zoo bevallig boog en de manen schudde in den helderen zonneschijn, was de Graaf bij het open venster van de bibliotheek gaaiv zitten, en had toegekeken terwijl Cedric zijne eerste les ontving. Hij was nieuwsgierig of de knaap ook eenige vrees zou toonen hij had dikwijls gezien, dat kinderen bij hunne eer ste rijles den moed verloren. Vol blijde verrukking zette Cedric zich in den zadelhij had nog nooit op een pony gezeten en vond het heerlijk. Wilkins, de stal knecht, leidde het dier aan den teugel op en neer voorbij het bibliotheekvenster. ,,'t Is een kordate jongen, dat is hij," ver klaarde Wilkins later in den stal, terwijl hij vol zelfvoldoening grinnikte, ,,'t Was niets geen moeite om hem er bovenop te krijgen en toen hij een maal zat ziet ge, een volwassen kerel zou zich niet fermer rechtop hebben kunnen houden. „Wilkens," z^i hij, „Wilkens, zit ik zoo goed In de manége zittenze ook rechtop, nietwaar, Wilkins?" zei hij. „Ja," zeg ik, „zoo recht als een kaars, uwe Lord schap," zeg ik. En toen lachte hij, en hij was zoo vroolijk en hij zei „dat is goed," zei hij, „ik zal ook rechtop zitten, Wilkins waar schuw mij maar als ik niet rechtop zit," zei hij." Maar rechtop zitten en zoo aan den teugel op en neer geleid worden was nu juist niet Cedric's ideaal. Het duurde niet lang of hij riep zijn grootvader toe „Mag ik niet alleen rijden En ook een beetje harder Dat jongetje in New-York mocht, draven en galoppeeren." Zijne Lordschap gaf Wilkins een wenk, Tabakbond en de Tuchtunie hebben den Ministers van Justitie en van So ciale Zaken een adres gezonden, waar in zij, zich refereerénd aan een door adr. ontvangen commissoriaal rap port, verzoeken, het rooken (in het openbaar) beneden den 16-jarigen leef tijd te verbieden, alsook hei verkoopen van rookartikelen aan deze jeugdige personen, een en ander door wettelijke maatregel. GEVOLGEN KLEINEREN TARWEOOGST. Maatregelen op korten termijn te verwachten. Maandag is de monopolie-lieffing op ingevoerde tarwebloem, naar aan leiding van de stijging op de larwe- markt, verlaagd van f 3.75 op f 3.40 (de restitutie is derhalve verhoogd van 25 op 00 cents.. Volgens inlichtingen aan het Iibld. zal op korten termijn wijziging worden gebracht in de crisismaatregelen ien aanzien van-de tarwe en bloem, ten einde deze aan «te passen aan den toe stand, welke is geschapen door den sterk gedaalden oogst van Inlandsche .ar we. Niet alleen is de uitzaai gedaald van ruim 150.000 op 110.000 ha., doch bo vendien zijn de kwaliteit en de korrel- brengst per ha. dii jaar geringer. En aangezien het maalgebod aan de meel fabrieken nog steeds voorschrijft om 35 pCt. van hun tarwe-omzet in den vorm van inlandsche tarwe van de re geering te koopen, terwijl de invoer van meel aan banden is gelegd, wordt liet moeilijk om van het inlandsche product voldoende hoeveelheden be schikbaar te stellen. De toestand is dan ook reeds zóó, dat de Tarwe Centrale in dit seizoen nog geheel geen inlandsche voei'tarwe heeft afgeleverd, zoodat aan de vraa naar voertarwe geheel moet worden voldaan door invoer, o.a. uit Roemenie en Amerika. Op liet oogenblik zijn de fabrikanten bezig de 30.000 tons z.g. defensie-voorraad van den ouden oogst te vermalen, waartegenover een zelfde voorraad van oogst 1937 wordt opgelegd. De aanpassing van den nieuwen toe stand - namelijk den geringen inland- schen oogst - welke op korten termijn staat te waclnen, kan de regeering be werkstelligen door verruiming van iden invoer en door verlaging van het maalpercentage. oen mark had de stad Berlijn de vo- rige week reeds voor het wegruimen van de intusschen onmogelijk gewor den massa's in de drukste wijken uit gegeven, toen er weer sneeuw viel In jde zijstraten en in de buitenwijken bleef de oude sneeuw liggen, do bevro ren wagensporen werden met nieuwe lagen bedekt, zoodat de sneeuwploe gen niets meer konden uitrichten Thans is de situatie daar zoo, dat de auto's over de straten hobbelen als over een pasgeploegden akker. Daarbij komt, dat het bij afwisseling hagelt, regenit en vriest en de straten zoo glad zijn (in tegenstelling met de modder poel in de city), dat het verkeer grooi gevaar oplevert en het een wonder is, dat nog geen ernstige ongelukken zijn voor gekomen. Ernstiger zijn de berichten uii de provincie. Overal heeft dezer dagen 'n storm de sneeuw op hoopen gejaagd. Op wegen en spoorlijnen schijnt het schier niet mogelijk den normalen toe 'stand te hersiellen. Uit Breslau worejt gemeld, dat de situatie in Silezië zeer gevaarlijk is. 'Sneeuwstormen, zoo hevig als sinds jaren niet voorgekomen,hebben daar een catastrophe veroorzaakt honder den auto's zijn in de sneeuw blijven steken, twee dorpen zijn van de buiten wereld afgesloten en kunnen slechts met levensgevaar op ski's worden be reikt. De Arbeidsdienst, de S. A., de S. S. en de militairen zijn opgeroepen om hulp te bieden. Het zijn de dorpen Kunzendorf, die toevallig denzelfden naam dragen, het eene bij Boikcnhain, het andere nabij Freiburg. Men heeft tegen de sneeuwmassa's die intusschen zoo hard als graniet zijn geworden, al artillerie in steling gebraclP, evenwel zonder noemenswaardig succes. Te Kunzendorf-Bolkenhain is zelfs al een menschenleven te betreuren. Drie schooljongens, die poogden langs een omweg hun school in een naburig dorp te bereiken, werden onder sneeuwm; sa's, die van een verhoogden spoor overweg vielen, bedolven. Twee hun ner konden worden gered. De landwe gen zijn nog slechts aan de 'toppen der boomen te herkennen. Klimt men op deze sneeuwheuvels,, dan kan men met de hand de telegraafdraden be reiken. In het Reuzengebergte zijn op één traject 30 auto's ingesneeuw. De eige naars hebben met moeite de bewoonde wereld bereikt en hun wagens moeten achter laten. Motor-sneeuwploegen BUITENLANSCH NIEUWS. Sneeuw veroorzaakt overlast en gevaar Twee dorpen in Silezië ge-isoleerd Berlijn en de* meeste andere Duit sclie steden liggen nu al ruim yier we ken onder een sneeuwdeken, die al leen tijdens de Kerstdagen van dooi te lijden heeft gehad. Ruim een haif milli waarop deze zijn eigen paard haalde, opsteeg en Cedric's pony bij den teugel nam. „Ziezoo," zei de Graaf, laat hem nu maar eens draven." De eerstvolgende oogenblikken waren zeer inspannend voor den jeugdigen ruiter. Hij merkte, dat draven lang zoo gemakkelijk niet was als stappen en hoe harder het paard liep, hoe moeilijker het werd. „Het h-hotst verschrikkelijk d-doet het n-niet zei hij. „H-hotst gij oo-ook zoo, W-Wilkins „Neen, Mylord," gaf Wilkins ten antwoord. „Gij zult er langzamerhand wel aan wennen. Hef u maar op in de stijgbeugels „D-dat d-doe ik al," zei Cedric. Dat rijzen en dalen, dat hortend en stoo- tend op en neer gaan, was zoo bijzonder plei- zierig niet. Hij geraakte buiten adem, zijn gezichtje gloeide van inspanning, maar hij bleef volhouden en zat zoo recht als hij kon. De Graaf kon het uit zijn venster zien. Toen de ruiters, nadat zij een oogenblik achter de boomen verborgen waren geweest, weer zicht baar werden, was Cedric zijn hoed kwijt zijne wangen zagen er uit als twee klaprozen, hij had de lippen stijf op elkander gelemd, maar hij draafde als een man. „Stil eens even riep zijn grootvader. „Waar is uw hoed Wilkins raakte even aan den zijne. „Afge vallen, Mylord," zei hij met onmiskenbare voldoening. „Hij wilde niet, dat ik zou afstij gen om den hoed terug te halen." „Is hij niet erg bang vroeg de Graaf droogweg. „Bang, Mylord riep Wilkins. „Ik geloof, dat hij niet eens weet wat dat woord be duidt Ik heb al aan veel jongeheeren rijles gegeven, maar ik heb er nooit een gezien, die zoo dapper volhield." „Moe vroeg de Graaf aan Cedric. „Af stijgen „Het hotst meer dan ik gedacht had," be kende zijne Lordschap openhartig, „en ik ben ook wel een beetje moe maar ik wil toch liever nog niet afstijgen. Ik zou het graag zoo spoedig mogelijk goed kunnen. Zoodra ik wat uitgerust ben, moesten wij mijn hoed maar terug gaan halen." door geheel West-Friesland naar DEN HELDER—WIERINGERMEER en AMSTERDAM. VLUG VEILIG GOEDKOOP. Verwarmde wagens. bleven zelTs in de sneeuw steken en moesten er achterwaarts weer worden uitgetrokken. Ook sneeuwploegen, met 14 paarden bespannen, kwamen slechts weinige meters vooruit. Langs den weg Breslaii-Glatz is de gehcelc mannelij ke bevolking bezig sneeuw te ruimen. Nauwelijk is men echter iets opge schoten of nieuwe sneeuwstormen ma- kei den weg weer onbegaanbaar. In bet Graafschap Glatz is een trein in de sneeuw blijven steken DRIJVEND POOLSTATION. De bevrijdings-organisatie. Voor liet afhalen van de vier over winteraars op het drijvende ijsveld 'ten Oosten van Groenland is ook nog 'een stoomschip voor hydrografisch onderzoek gemobiliseerd, de „Moerma- netz", die van de Moermansk is ver trokken naar den rand van het ijs om zich op de hoogte te stellen van den toestand van het ijs en mef hei pool- station in draadloos contact fe komen. Twee ijsbrekers de „Ermak" en de „Taimyr" zijn aangewezen voor het vervoer van de overwinteraars en hun uitrusting. De eerste heeft drie vlieg tuigen aan boord, die zullen pogen in de nabijheid van het station te landen. Bovendien liggen er le Moermansk nog 2 vliegvuigen klaar om hulp te bieden. RUIM 260.000 BIGGEN MINDER GEFOKT DAN IN 1936. Hoewel de teeltbeperking slechts 6% bedroeg, zijn er 12'/s minder biggen gefokt dan in het voorafgaande jaar. Nu het jaar om is, kan worden medege deeld, dat zijn aangebracht 1.841.684 biggen- merken, tegenover 2.100.878 in 1936. Er was een teeltbeperking ten opzichte van het voor afgaande jaar toegepast van bijna 6%, doch uit bovenstaande cijfers blijkt, dat de var- kenshoudrs onverplicht de teelt met 12V2 hebben ingekrompen. In plaats van 126.000 biggen min der te fokken, hebben de boeren ruim het dubbele, n.1. 260.000 stuks, minder geproduceerd, hetwelk uiteraard een vreemd iicht werpt op de „varkensordening." Thans wordt ook verklaarbaar, waarom in de afgeloopen maanden af en toe moeilijk heden werden ondervonden bij het uitputten van de Eiigelsche bacon-contingenten en van de Duitsche spekeontingenten. Bij het rundvee heeft men het door de teeltbeperking reeds zoover laten komen, dat de melkproductie desondanks is blijven stij gen afgezien van het mond- en klauwzeer doch dat de invoer van vleesch uit Dene marken en Argentinië weer is opengesteld, terwijl het aantal teeltvergunningen met 7 moest worden uitgebreid. Bovendien wor den milliocnen kilo's rundvleesch uit Dene marken ingevoerd, om na verwerking tot vleeschwaren weer te worden geëxporteerd. Bij de varkens is de situatie thans zoo, dat de geheele productieordening in de war is geraakt, omdat de boeren zélf allengs hun vertrouwen daarin dermate hadden verloren, dat zij 134.000 teeltvergunningen ongebruikt hebben gelaten in het afgeloopen jaar. Zij j hadden n.1. in 1936 tienduizenden moeder- d.ieren aan den sloger verkocht, zoodat het Indien iemand, die heel slim was, Cedric had willen leeren hoe hij zijn grootvader het best voor zich kon innemen, dan zou hij hem geen beter middel aan de hand hebben kun nen doen. Toen de pony naar de groote laan terugdraafde, verspreidde zich een blos van genoegen over het oude gezicht en de oogen onder de borstelige wenkbrauwen tintelden van een genot, dat hij niet gedacht had ooit weer te zullen smaken. Hij bleef zitten en wachtte in spanning tot hij het geluid van de paardehoeven weer hoorde. Toen hij het vernam, was het tempo sneller dan daar straks. Cedric had zijn hoed nog niet op Wilkins droeg dien voor hem zijne wangen waren hooger gekleurd dan ooit en de haren fladderden hem om het hoofd, maar hij na derde in stevigen galop. .Verbeeld u," hijgde hij toen zij stilstonden, „ik heb gegaloppeerd Ik deed het nog niet zoo goed als dat jongetje in New-York, maar ik ben er toch niet afgevallen Van dien dag af waren hij en Wilkins en de pony de beste vrienden. Er ging geen dag voorbij waarop de dorpsbewoners hen niet vroolijk zagen draven en galoppeeren door veld en bosch. De kinderen in de boerenwo ningen liepen naar buiten, om het aardige bruine paardje en den kleinen ruiter, die zoo recht in den zadel zat, te bewonderen, en de jonge Lord nam telkens zijne muts af, groet te hen en riep „Hallo Goeden morgen op eene alles behalve deftige, maar, o zoo vrien delijke, trouwhartige manier. Somtijds hield hij stil om met de kinderen te praten en eens kwam Wilkins op het kasteel terug met het verhaal, dat de jonge lord bij de dorps school volstrekt had willen afstijgen, om een gebrekkig jongetje op den pony naar huis1 te laten rijden. ,En ik mag sterven," zei Wilkins, toen hij de historie in den stal vertelde, „ik mag sterven als ik er iets tegen kon doen. Hij wilde niet, dat ik zou afstijgen, omdat het kind misschien bang zou wezen op een groot paard. En hij zegt, „Wilkins, dat jongetje is gebrekkig en ik niet en ik wil ook wel eens met hem praten." En dat boerenkind moest op het paard zitten en Mylord wandelde er naast, met de handen in den zak en de muts „productie-apparaat" thans te klein was ge worden, om alle teeltvergunningen te benut ten. Als noodsprong heeft de regeering voor het loopende jaar 180.000 biggenmerken méér be schikbaar gesteld. Op de productie in 1938 is nu dus geen pijl meer te trekken. Hoe weinig kijk de „ordende" Veehouderij- centrale zélf op de productie had, is op twee manieren gebleken. Toen halverwege het jaar bleek, dat er een groote achterstand in de varkensproductie was, sprak zij in een com muniqué de verwachting uit dat deze in de tweede jaarhelft wel zou worden ingehaald. Het omgekeerde is echter geschied de ach terstand is nog verder gestegen Toen dr. Deterding aan de Centrale vroeg, of het zin had" om slachtrunderen op te koo pen, kreeg hij ten antwoord, dat het dienstig zou zijn, om de markt met 15.000 stuks te ontlasten. Toen de gemachtigden van dr. Deterding echter aan het koopen gingen, bleek na eenige duizenden stuks, dat de markt zoo krap was, dat het koopen moest worden gestaakt Uit een en ander blijkt, dat het ordenen der dierlijke productie een zeer moeilijke zaak is. De resultaten der afslachting van drachtig vee en van de melksteunbeperking hadden reeds eerder tot deze conclusie ge leid. INGEZONDEN STUKKEN. achter op het hoofd, fluitend en pratend, alsof het de natuurlijkste zaak van de wereld was En toen wij bij de kerk waren en de moeder naar buiten kwam loopen, om te zien wat er te doen was, nam hij zijne muts voor haar af en zeide „Ik heb uw zoontje thuis gebracht omdat zijn been hem pijn deed ik geloof niet dat die stok hem genoeg helpt om op te leunen en ik zal grootvader vragen of hij een paar krukken voor hem wil laten ma ken." Ik mag sterven, als de vrouw niet dacht dat zij in den grond zou zinken, en geen wonder Ik stond zelf ook met open mond en wist niet hoe ik het had Toen de Graaf van het geval hoorde, werd hij niet boos, zooals Wilkins half gevreesd had integendeel, hij begon overluid te la chen, riep Cedric bij zich, liet hem alles „van het begin tot het einde nog eens vertellen en lachte toen weer. En waarlijk, een paar da gen later bleef het rijtuig van Dorincourt stilstaan voor het huis, waar de kreupele jongen woonde en Cedric sprong er uit, met een paar sterke, lichte krukken als .een weer op den schouder hij gaf die aan vrouw Hartle met deze woorden „Het compliment van grootvader en of ge dit als het u belieft aan uw zoontje wilt geven. Wij hopen har telijk dat hij weer beter zal worden." „Ik heb gezegd, „het compliment van groot vader," sprak hij tot den Graaf, toen hij weer in het rijtuig zat. „Gij hadt het wel niet ge zegd, maar ik dacht, dat ge het vergeten hadt. Het is immers goed De Graaf lachte weer en zei niet, dat het verkeerd was geweest. En werkelijk, het twee tal werd met den dag vertrouwelijker samen en met den dag ook werd Cedric's geloof aan de goedheid en welwillendheid van zijn groot vader sterker. Hij twijfelde er geen oogenblik aan of deze was de beminnelijkste en edel moedigste van alle oude heeren. Het is zoo, zijn eigen wenschen werden vervuld nog eer hij die had uitgesprokenhij kreeg en ge noot zóóveel, dat hij er soms bijna door ver bijsterd werd. Het scheen wel, dat hij alles mocht hebben wat hij wilde en alles doen wat hij prettig vond, en hoewel dit nu geen verstandige methode te noemen is tegenover zulk een jong kind, bleek de kleine Lord er Eenden-sieren on Parathyphus. Mijnheer de Redacteur, beleefd ver zoek ik in Uw klad plaatsruimte voor onderstaande. Reeds eenigen rijd kan men in ver schillende bladen lezen over het ge vaar der Parathyphus-besmeiting door het gebruik van eenden-eieren Blijkens een mededeeling in één on zer vakbladen, wordt hierin zelfs ge meld, dat hei: schade aan sommige za ken berokkent, omdat vanzelfsprekend menige klant er voor terug deinsr een gebakje, of iets dergelijks te eten, waar aan men toch uiterlijk niet kan zien, wat of er in zit, want zoowel hei gebak als de vulling KAN eenden-eieren be vatten. Hoewel dit in smaak zoowei als in kwaliteit natuurlijk ver ten achter staat bij een le klas artikel, begrijp ik niet, dat in sommige zaken zooals dit in een der groote dagbladen vermeld tond, toch nog eenden-eieren voor dit doei worden gebruikt. Het doel van dit schrijven is dan ook om het geachte publiek van Wieringen te verzekeren dat door ons absoluut geen een den-eieren voor gebakjes, koekjes en dergelijke artikelen worden gebruikt en dat dit ook nooit iev.öjfeii het geval is geweest, doch uitsluitend kip-eieren. Zelfs al zouden eenden-eieren "niet besmet zijn met I'arathyphus, voor de smaak en kwaliteit zijn eendgpr'éieren in de banketbakkerij onbruikbaar. U mijnheer de Redacteur, dankend voor de aan mij toegestane plaats ruimte. Banketbakkerij „De Koornschoof" II.-Hoef, Jan. 1938. tegen bestand te zijn. Hoe lief en zacht zijn karakter ook was zou het hem misschien toch al wat kwaad gedaan hebben, indien hij niet dagelijks een paar uur bij zijn moeder op Court-Lodge was geweest. Zijne „beste vrien din" sloeg zeer nauwlettend acht op hem. Zij deden heerlijke, lange wandlingen samen en nooit keerde hij, met hare kussen op zijne wangen, naar het kasteel terug, zonder de herinnering aan menig eenvoudig, ernstig woord in zijn hartje mee te dragen. Eén ding was er echter, dat het kleine ven tje maar niet kon begrijpen. Hij dacht er veel meer over dan iemand vermoeddezelfs zijne moeder wist niet hoe dikwijls hij er over peinsde en het duurde geruimen tijd eer de Graaf zelfs maar op het denkbeeld kwam, dat hij er over nadacht. Maar hij lette veel te goed op hetgeen rondom hem voorviel om niet te merken, dat zijne moeder en zijn grootvader elkander nooit zagen. Wanneer het rijtuig, van Dourincourt voor het hek van Court-Lodge stilhield, stapte de Graaf nooit uit, en bij de enkele gelegenheden, dat zijne Lordschap naar de kerk ging, liet hij Cedric altijd alleen achterblijven om met zijne moe der te praten of gaf hem verlof óm met haar naar huis gaan. Toch werden iederen dag- vruchten en bloemen uit de kassen van het kasteel naar Court-Lodge gezonden. En dan was er nog iets gebeurd, waardoor de Graaf in Cedric's oogen het toppunt van volmaakt heid bereikt had, iets, dat hij gedaan had na den eersten Zondag toen mevrouw Errol al leen uit de kerk naar huis was gewandeld. Ongeveer eene week later, toen Cedric weer eens naar zijne moeder zou gaan, vond hij, in plaats van het groote rijtuig met de twee vurige rossen, een net licht wagentje met een mooi bruin paard voor de deur staan. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN V0OR EENMAAL BETALEN I Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant. J

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1