nilMS KAM MAAI Elegant van Wiliy II Kledingmagazijn WIERINGERMEER HOLLANDS - NOORDERKWARTIER STELT BESCHIKBAAR GEMEENTE WIERINGEN. WIERINGEN IN FEESTVREUGDE Zoo is dan de Najtionale feestdag ter eere van de Geboorte van onze Prin ses dan voorbij en Wielingen is in het vreugdebetoon niét achterwege ge bleven. De stormwind kon Harmonie niet weerhouden om 's middags al vroeg een muzikale marsch door Westerland en De Haukes te maken, en allengs mar cheerde een stoet der burgerij achter de muziek aan om aan het slolt bij de smederij van Luijt spontaan het Wil helmus mede te zingen. Toen was H.-Hoef aan de beurt. Op ale pleinen en sltraaihoeken werd halt gehouden en de stemming groeide al lengs tot die hoogte, dai als de muziek zweeg, de zang van muzikanten en jo lige jongens en meisjes werd opgezöt. Zette de muziek weer in, dan werd een ronde-dans uitgevoerd. Ook het „Noorderlicht" werd niét ver ge-ten en hoe de 'bewoners daar genoten bleek wel. hoe achter de vensters de maat werd geslagen, toen de muziek de vaderlandsche liederen speelde en hun enthousiast wuiven bij het ver trek blijk gaf, dat de daad van Harmo nie zeer werd gewaardeerd. Intussclien had des middags het feest plaats voor de schoolkinderen van H.-Hoef en Westerland, voor welk feest het initiatief is uiigegaan van de directie van Cinema De Haan, daSt niet genoeg kan worden gewaardeerd. Verschillende firma's en kindervrien den ter plaatse, namelijk J. Timmer man, His Wilms, Jb. Oden, D. Minnes, T. Takes, S. de Jong, Jn. Haverkorn, J. Doves Sz. (Elft), O. J. Bosker, D. Do- ves, Corn. J. Bosker, De Koornschoof, N. Wagemaker Sz. hadden hiertoe koek, limonade en prijsjes geschonken. Van Gemeenite-wege werd aan elk kind een herinneringsmedaille uitgereikt. Ruim 600 kinderen kwamen onder leiding van hun onderwijzers tegen 2 uur de ruime bioscoopzaal binnen. Een pracht gezicMt, dat beweeglijke volkje. Door Burgemeester Kolff werd een openingswoord gesproken tot de aan wezigen. De kinderen werden erop ge wezen, welke groote beteekenis de ge boorde van de Prinses voor hen en voor ons beteekende. Spr. shetste in korte woorden de geschiedenis van het Oranjehuis. Vervolgens werd onder leiding van den heer Van 't Hoff, het Wilhelmus gezongen. De daarop volgende Polygoon-film deed hét geweldig. Deze sportfilm werkte uitermaie op de lachspieren van de kleinen. Het is interessant om om eens waar te nemen, bij welke mo menten hét meest gelachen wordt. De daarop volgende 2 acter bezorgde even eens veel pret. En dan het lang verbeide moment de beroemde goochelaar Prof. Ben Ali Bibi. In een Chineesch gewaad ge stoken, vertoonde deze de ongelooflijk ste trucjes. In den beginne snapten de kinderen er nog niet veel van, maar plots beginnen ze „mee te goochelen' en op alles en nog wat te létten. Een moeilijk publicum voor een goochelaar Overal vermoeden ze dat iéts zit. Maal ais dan even later weer uit komt, dat de oplossing geheel anders is dan werd verwacht, dan werd er geklapt, dat hei daverde. Jannes had succes In de pauze wordt gedronken en ge snoept. Het rumoer neem't langzamer hand toe. want zoo lang kan men niet stil zitien. De zangwedstrijd was ook heel leuk maar de kleine menschen begonnen hun geduld te veriiezen met het gevolg, dat het moeilijk werd de kleine zan gers te beluisteren. De uitslagen der gelukkige winnaars Van de kleinsten behaalde Trieneke Doves de le prijs en Janneske Bosker en Nelie Lont een 2e pr. le KI. Lagere School 1. W. Stubbe, 2. Henk Cornelissen, 3. Dina Nelissen, verder nog P. Nieman én Dik Oden. i2e klasse 1. A. Jongkind, 2. G. Wie- brecht, 3. G. Posthuma, 4. E> ten Brinke en verder nog eenige troostprijzen. 3e klasse 1. A. Landman, 2. Tynie Bosker Cd., 3. N. Lont, 4. Parlevliet. Na de „kennismaking met Prins Bern hard" komt er nog een leuke film en dan vertrekken de kinderkens met blij de gezichten naar huis. Dit feest wa9 zooads gezegd goed geslaagd en des avonds volgde in dezelfde zaal het feest der grooten. De eivolle bioscoop (naar schatting 800 peronen) gaf de verwachting, dat het een pracht-avond zou worden en in derdaad is dft bewaarheid. Harmonie opende met het „Wilhel- mu'", dat spontaan staande werd mee gezongen. Daarna hield burgemeester Kolff een rede. Spr. bracht de geschiedenis van het Oranjehuis naar voren, hoe daar moeilijke tijden zijn geweest, dat Tt re- geeren bijna onmogelijk was en de schuld op de vorst werd geschoven. Het was Mr. Thorbecke, de groote Staatsman, die door zijn grondwether- -zienning in 1848 hierin verbetering bracht. Van toen af werd de band tus- schen hét Oranjehuis en ons Volk heeh ter en hechter en op 't moment gevoe len wij dat Oranje en Nederland één zijn. Spr. zegt daaromtrent door een deel van de radiorede van Minister Colijn zoo getroffen te zijn toen hij sprak over „Nederland en Oranje tot één wortel geworden." „Soms is een Vorstenhuis van buiten af door een sterker macht aan een volk opgedrongen. Soms heeft de erfopvol ging aan het land volmaakt vreemde personen op den -troon gebracht. Elders zien wij landen op zoek naar een vorst. Niets van dat alles bij ons. Nederland en Oranje zijn samen geworden, saamg e g r o e i d tot wat zij nu zijn. Zij wortelen in dezelfde aarde en hun wor telen hebben zich in die aarde onder den grond ineengestrengeld, zoodat zij tot één wortel geworden zijn." Spr. besluit zijn gedocumenteerde rede met een driewerf hoera te verzoe ken voor de jonggeboren Prinses en de Koninklijke familie. Daarop zette Harmonie in met pittige Nationale volkliederen en uit volle borst werd meegezongen en telkens da verde hét applaus. Dit was niet minder met het kinder koor van den Heer Hovenier het geval. Wal een lief koortje en toen drie num mertjes gezongen waren en de groote toovenaar (Pietje de Vries) met zijn kor nuften hadden geëindigd, werden zij door langdurig applaus teruggeroepen en moesten bisseeren. Evenzoo was dit het geval met hun slotnummer „Het kleine huisje." Het publiek was extase. Na de pauze waren hot „Zang en Vriendschap" en de Mandoline-vereen. O.K.K., die met hun optreden groote bijval oogstten. Onder groote hilariteit werd het sioi gevormd door het zangspel „De Lande lijke concert repetitie." Onbedaarlijk werd er gelachen, en men werd gedwon gen 't laatste fragment ie herhalen. Geen wonder, dat de heer Bosker na mens den voorzitttr (die naar 't feesi e Den Oever was getogen) hartelijke woorden van dank sprak tot de mede werkende vereeenigingen, die de avond tot een groot succes hadden gemaakt. In "t bijzonder beval hij hierbij het kinderkoor in de gunst der ouders aan. Een druk en gezellig bal, waarbij Jannes de leiding had, duurde tot ver over middernacht, en een elk ging vol daan huiswaarts over deze prachtige Oranje-avond. - - HET ORANJEFEEST TE DEN OEVER Des morgens 10 uur werd hier de Nationale feestdag ingezet door de Kleuterschool en de le en 2e klas van de Lagere Scholen, die in optocht, on der het zingen van allerlei liedjes naar de zaal Wiron trokken, waar hun een prettige en aangeame morgen werd be reid. De samenkomst werd geopend dooi den voorz. van het Oranje Comité „Oost Wieringen". de heer M. Bosker. Hij heette allen van harte welkom en wensch hun op dezen dag een gezellig feest toe. De kinderen zongen hierna verschil lende bekende liederen, het eerste was het Wilhelmus, begeleid door muziek. Hierna volgde een poppenkast-ver tooning met de welbekende Jan Klaas- sen, bestaande uit 2 gedeelten. Na een tractatie op Oranje-muisjes en andere versnaperingen en zang was weldra het einde daar. De bijeenkomst werd gesloten door den heer Bosker, die de kinderen verder een genoeglijke dag toewenscht en de muzikanten be dankt voor de, begeleiding. 's Middags was er feest voor de rijpe re jeugd, eveneens in zaal Wiron. Zin gende trok klas voor klas voorbij en verdween in de zaal, die weldra tjokvol was. Achteraan was nogeen kleine ruimte, die direct ingenomen werd door de verschillende moeders. De heer Bosker verzocht allen de raid dag in te zetten mei hei Wilhelmus. Toen de laatste tonen wegstierven, sprak de voorz. een toepasselijk woord. Spr. memoreerde nog even de blijde ge beurtenis en schetste de beteekenis voor ons vaderland. Daarna werd een begin gemaakt met de vertooning van de propagandafilm „Onze volkskracht in de scheepvaart", in roulatie gebracht door het Onderwijs fonds voor de scheepvaart. De film toonde duidelijk aan de voortschrijden de techniek op scheepvaartgebied. In een kort tijdsbestek werd een fil misch bezoek gebracht aan de verschil lende scheepswerven hier te lande. Te vens namen we nog een kijkje in de Kromhout motoren fabrieken te Amster dam. Meerdere malen verscheen op het doek H.M. de Koningin, meestal vergezeld door Prinses Juliana en Prins Bernhard. lederen keer ging dan uit de zaal een hoera op. Verder liet de film ons zien de ver schillende stichtingen ten behoeve van schipperskinderen, teneinde daar het onderwijs te volgen. Tot voor kort be zochten die kinderen geen school. Tusschen de deelen in werd getrac- teerd op chocola, sinaasappelen en muisjes. Ondertusschen waren ook de Heer en Mevrouw Kolff aangekomen en de hr. Bosker heette hen van harte welkom. Vervolgens werd nog de Oranje-film gedraaid, een korte samenvatting van de gebeurtenissen in ons Koninklijk Huis gedurende het afgeloopen jaar. Na afloop sprak het Hoofd der Chr. School, de heer De Vries een kort woord Hij verzocht allen een luid hoera voor den voorz. te brengen, één hoera voor de bestuurders en een driewerf hoera voor de nieuwe Prinses. Gesloten werd met het Wilhelmus. De voorz. bedankte den heer De Vries, en ook het verdere onderwijzend personeel voor de perfecte samenwer king met het comité, teneinde dit feesf Ite kunnen bereiden, en dan is ook aan deze middag 'n einde gekomen en gaan allen tevreden naar huis. Des avonds was eveneens de zaal ge heel gevuld. De opening geschiedde nu door de muziekvcreen. „Apollo" o.l.v. den heer Jac. Bakker, met 't spelen van het Wil helmus, dat door de aanwezigen staan de meegezongen werd. Toen trad de voorz. naar voren. Hij las een gedicht op rijm, waarin de his torie van Oranje en het vaderland. Spr. heette dan allen hartelijk wel kom op den avond van deze Nationale feestdag en wenschte allen een pretti- gen avond toe van gepaste Vreugde. Op de wijze van het Angelus zongen toen 2 zangeressen en 2 zangers „De klokken die brengen de boodschap." (Applaus.) Vervolgens trad op de plaatselijke gymvereen. D. O. S., die het publiek vergastte op een 4-tal mau ers, heeren vrije oefening, dames oefeningen, dames vrije oefening,Jbeeren. brug. Nummer 5 van t' programma bracht weer de zangeressen en zangers van daarstraks, nu met „Ook op Wierin gen kloppen de harten voor Oranje.", hetwelk ook veel bijval ontlokte. Voor de pauze trad nog op het Mandoj line ensemble „Oost-Wieringen" o.l.v. I den heer Jac. Bakker met 2 werkelijk heel mooi ten gehoore gebrachte num mers. Een warm applaus viel hen ten deel. De heer Bosker heette de Oranje vrienden uit Hippo van harte welkom, die even tevoren binnengekomen waren Na de pauze sprak de burgem. de hr. Kolff, over ons Oranjehuis. (Zie rede gehouden te H.-Hoef.) Vervolgens trad op, de Oeversche Or- keétvereen. onder leiding van den heer v. Vrede. Zij speelden een 2-tal num mers „Der Kalif von Bagdad" en de wals „Dorfskinder." Beide nummers werden goed vertolkt en ook hier klonk een welgemeend applaus. Tot slot van den avond werd de ope rette Schachten links rechts in 1 bedrijf, van Wera Servaes, opgevoerd Het geheel ging als gesmeerd en wel dra kondigde een tweemaal herhaald applaus het einde van het progr. aan. De voorz. dankte voor de aanwezig heid en wensclïtte allen verder een ge zellig bal toe. Het Oranje Comité „Oost-Wieringen" kan tevreden zijn over de resultaten, behaald op de Nationale feestdag. Ook de verschillende medewerkenden kunnen met genoegen op deze welge slaagde avond terugzien. METERHUUR VERLAGING PROV. ELECTR. BEDRIJF. De Directie van het P.E.N. is tot huurverlaging van de meters overgegaan en wel als volgtlichtmeters verlaagd van 35 op 25 ct. per maand id. electr. koken van 60 op 25 ct. p. m.id. kracht van 60 op 50 ct. p maand. Het gaat dus de goede kant op. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 6 FEBRUARI. NED. HERV. GEM. H.-hoef vm. lO'/s uur Ds. van Beek. Oranjepreek. Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. Oranjepreek. 11 Febr. 8 uur Herv. Zusterkring, Oosterland. DOOPSGEZ. GEM H.-hoef nam. 2Vs uur Ds. de Wilde. Bijeenkomst Doopsgez. Jongerenkring Maan dagavond 7 Febr. 'sav. 8 uur. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. VOOR MODERNE SLAAGT U UITSTEKEND EN ZEER VOORDEELIG IN HET MIDDENMEER Telefoon 35. Aparte stoffen. Vraagt stalen ERNSTIG ONGEVAL MET DONDERBUS. Bij de feestschoten aan de Heyplaat. Maandagmorgen werden op een terrein aan de Heyplaat, Rotterdam, bij gelegenheid van de Blijde Gebeurtenis donderbussen af geschoten. De 13-jarige H. Korte, wonende Engelmanstraat, had de onvoorzichtigheid een in het gras vallende donderbus op te ra pen, welke bus nog niet was ontploft. Niet zoodra had hij het voorwerp opgeraapt of het sprong met een geweldigen slag uit el kander. De rechterhand werd hem afgerukt, terwijl hij verder een groote buikwond be kwam. In zeer ernstigen toestand werd de jongen in het Ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 1 Febr. 1938. Vee. Aanvoer in totaal 2901 stuks, waarvan 675 vette runderen, 559 magere runderen, 32 vette kalveren, 120 graskalveren, 1101 nuch tere kalveren, 2 varkens, 3 veulens, 132 paar den, 206 schapen en lammeren, 71 bokken en geiten. De prijzen waren als volgtvette koeien le s. 75, 2e s. 66, 3e s. 50—54 ct. per kg vette ossen le s. 70, 2e s. 66, 3e s. 5054 ct. per kg stieren le s. 68, 2e s. 62, 3e s. 56 ct. per kg, le s. f 350, 2e s. f 270, 3e s. f 190 per stukvette kalveren le s. 1.25, 2e s. f 1.10, 3e s. f 0.750.80 per kg graskalveren 2e s. 68, 3e s. 58 ct. per kg, le s. f 85, 2e s. f 65, 3e s. f 30 per stukslacht nuchtere kal veren le s. 52, 2e s. 46, 3e s. 42 ct. per kg. le s. f 12, 2e s. f 8, 3e s. f 6 per stukfok nuch tere kalveren le s. f 22, 2e s. f 20, 3e s. f 18 per stuk slachtpaarden le s. 58, 2e s. 52, 3e s. 44 ct. per kg, le s. f 240, 2e s. f 190, 3e s. f 140 per stukwerkpaarden 1 e s. f 330, 2e s f 280, 3e s. f 200 per stuk hitten le s. f 220, 2e s. f 180, 3e s. f 100 per stuk scha pen le s. 55, 2e s. 50, 3e s. 45 ct. per kg, le, s. f 31, 2e s. f 27, 3e s. f 24 per stuklammeren le s. 63, 2e s. 49, 3e s. 41 ct. p. kg, le s. f 21, 2e s. f 19, 3e s. f 16 per stukkalfkoeien le s. f 315, 2e s. f 270, 3e s. f 165 melkkoeien le s. f 310, 2e s. f 275, 3e s. f 200 vare koei en le s. f 205, 2e s. f 170, 3e s. f 140 vaarzen le s. f 210, 2e s. f 160, 3e s. f 120 pinken le s. f 170, 2e s. f 140, 3e s. f 100 bokken of geiten le s. f 12, 2e s. f 7, 3e s. f 4. Vettet koeien en ossen aanvoer korter, han del tamelijk, prijzen onveranderd, prima koeien tot 80 ct., prima ossen tot 74 ct. Stie ren aanvoer iets kleiner, handel stroef, prij zen als vorige week. Vette kalveren aanvoer gering, handel willig, prima's tot f 135. Gras kalveren aanvoer als vorige week., handel tamelijk, prijzen iets hooger. Nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer iets ruimer, handel levendiger, prijzen iets lager. Paarden aan voer kleiner, handel flauw, prijzen le en 2e qual. slacht iets stijver, overigens onveran derd. Schapen en lammeren aanvoer min der, handel kalm. Kalf- en melkkeien aan voer korter, handel sleepend, prijzen onver anderd. Vare koeien aanvoer klein, handel redelijk, prijzen goed prijsh. Vaarzen en pin ken aanvoer gewoon, handel stil, prijzen als vorige week. Bokken en geiten aanvoer klein, handel vlot, prijzen lager. ELECTRICITEITSVOORZIENING WIERINGERMEER. Toen de dorpen in de Wieringermeer in 1932 gereed kwamen, zijn deze onmid dellijk van electriciteit en leidingwater voorzien, waarvoor de Provinciale Nrd. Holl. bedrijven werden ingeschakeld. Waar het hier aanvankelijk een onren dabel gebied betrof, bleef het Rijk tegen over de Provincie aansprakelijk voor een exploitatie-tekort. Wat de walerlei ding betreft is dit lekori door voorige- zette bebouwing inmiddels in een over scho't omgezet, terwijl ook de verliezen op de electriieitsvoorziening in de dor pen tot een minimiem terugliepen. Naarmate de bebouwing aan de bui tenwegen toenam, deed zich de behoef te aan leidingwater sterk gevoelen, vooral in die gedeelten van den Polder, waar goed drinkwater niet kon worden aangeboord. Met financieele medewer king van Rijk en Provincie kon de wa- terleidingaanleg ook in de buitenwegen in 't afgeloopen jaar worden verzekerd. Een belangrijk deel is reeds van een buizennet voorzien, waarop aanslui ting mogelijk is tegen normale tarieven welke ook in het overige verzorgingsge bied van het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noord Holland gelden. Eenzelfde behoefte trad op 'ten aan zien van electrische energie, zoowel voor licht als voor kracht. De belang rijkste kapitaals-uitgaven welke aan de scroomvooziening verbonden waren en de onzekerheid omtrent de te verwach ten afname van electrische energie, maakten het bezwaarlijk een rentabili- teitsberekening op te zetien, waarvan mei eenige waarschijnlijkheid ver wacht mocht worden, dat zij de prac tische werkelijkheid zou benaderen. Na moeizame onderhandelingen tusschen de directie van het P.E.N. en de direc tie van de Wieringermeer is thans over eenstemming bereikt omtrent de basis waarop de electriciteitsvoorziening practisch te verwezelijken is. Het Rijk zal in de aanlegkosten met een belang rijk bedrag participeeren, terwijl de Provincie naast een deel der aanlegkos ten het exploitatie-risico op zich neemt. De stroomlevering zal geschieden met een eenfasig kabelnet mét een distribu- tiespanning,van pl.m. 3000 volt, ter lengte van ongeveer 240 Km., terwijl bij elk gebouw of groep van gebouwen transformatie plaats vindt in 220 dan wel 380 volt. De electriciteitsvoorziening in de Wieringermeer vormt een welkom ob ject voor werkverschaffing en dit is dan ook een van de redenen, welke me de op de beslissing om daartoe over te gaan, van invloed zijn geweest. Binnen enkele maanden zullen de werken aanvangen, zoodat op het einde van dit jaar reeds het grootste deel van het bewoonde gebied in de Wierin germeer over genoemde energie zal kunnen beschikken. De tarieven zul len aansluiten aan die, welke ook el ders in hét door het P.E.N. verzorgde gebied gelden. Met deze beslissing is wederom een belangrijke stap gedaan in de richting van verdere vervolmaking van de ou tillage van de Wieringermeer, welke door de boerenkolonisten met groote voldoening wordt begroet. CENTRAAL GENOOTSCHAP. Ten behoeve van bovengenoemde instelling, is door de Jongefuffrouw Kloosterman een bedrag van f 16.32*4 gecollecteert op de feest-avond in Hotel Smit te Middenmeer op 1 Februari j.1. Een bedrag wat de Vacantie-koloniea weer ten goede komt. Op de Graanbeurs te Middenmeer erd Woensdagmorgen een collecte ge houden, van de opbrengst werden twee telegrammen verzonden, één aan H.M. de Koningin en één aan ons Prin selijk ouderpaar. liet restant van de opbrengst van de collecte zal bestemd worden voor een h'erinnerings-Nvandboi-d, wat een plaatsje zal krijgen in de Beurszaak BEURS EN MARKT. Op de gehouden Graanbeurs was Jiuk bezoek, doch geen noteeringen. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 6 FEBRUARI. NED. HERV. GEM. W.-werf nam. 2 uur Ds. Nijholt. Bevestiging kerkeraadsleden. Middenmeer 'sav. 7 uur Ds. Nijholt. NED. HERV. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ev. K. Kiewiet. Middenmeer 2 uur n.m. Cand. Nijdam! W.-werf 'sav. 7 uur Ev. K. Kiewiet! Slootdorp 7.30 uur Jongelieden samenkomst in het gebouw Maatschappelijk Werk. In alle drie diensten extra collecte. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9 uur Cand. H. Hekman hulppr. te Dedemsvaart. Slootdorp nam. 2 uur Ds. C. v. d. Vliet. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. C. v. d. Vliet. Middenmer nam. 2.30 uur Cand. H. Hekman. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter BEATRIX, JACOBA, WILHELMINA. G. LAMMERS-v. d. Oord J. W. LAMMERS BEJA. Middenmeer, 31 Jan. 1938. Havenstraat 8. BINNENLANDSCH NIEUWS. SLECHTS EEN PAASCHVEE- TENTOONSTELLING Plannen tot centraliseering in verband met mond- en klauw zeer. Naar men meldt, zijn op instigatie van dr. F. van Hootegem plannen in overweging, om met het o°ê" °P mond- en klauwzeer, dit jaar inplaats van de ongeveer 15 plaatselijke Paasch vee-tentoonstellingen één centrale te houden en wel te Amsterdam. De besturen zullen Vrijdag a.s. in ge meenschappelijke vergadering bijeen komen voor hét nemen van een be slissing. AUTO IN VECHT GEREDEN. Een der inzittenden verdronken. Woensdagmorgen is een auto van 'n melkfabriek uit Oudewater op den hoek van den straatweg bij de steen fabriek in de bocht, na tegen een boom te zijn gebotst, in de Vecht gereden. De bestuurder werd door voorbijgangers uit den wagen gehaald. Een jongen van ongeveer 10 jaar, die in den wagen zat, is echter verdronken. De wagen werd totaal vernield. voor een beperkt aantal merries K 1687 lste pr. Centrale Keuring Goes 1936. 2de pr. Centrale Keuring Hoofddorp 1936. 2de pr. Centrale Keuring Hoofddorp 1937. lste pr. Nat. Tentoonst. Den Bosch 1937. lste pr. Centrale Keuring Hoofddorp 1S3Ü. Dekgeld voor merrie's van leden f 21 en voor merrie's van niet-leden f 41. Aangifte bij den Secretaris K. J. KAAN, te Anna Paulowna, Tel. 64. 2000 M2 Pak- en Opslagruimte te huur Ook in perceelen, gelegen aan hoofdwegen en groot vaarwater. W. G. VAN VLIET, (HOTEL SMIT, MIDDENMEER.) DE VIERING VAN DEN NATIONALEN FEESTDAG IN DE WIERINGERMEER. Klokgebeier in de drie dorpen kondigden Maandagmorgen het feest van eensgezindheid aan. Er is een Prinses geboren, heel Neder land viert feest, de Polder laat zich niet on betuigd. Vlaggen wapperen, alom, versiering is aangebracht aan de binnenzijde der ramen, want een buitenversiering van papierenslin gers en andere lichtfeestmateriaal is in dit jaargetijde haast niet mogelijk. Verschillen de woningen hebben een orginieele versie ring aangebracht,vooral de dübb. ingenieurs woning te Middenmeer was keurig. Doch ook de gevelversiering aan de winkels deed het bijzonder goed. Het feest voor de schooljeugd. In Hotel Smit te Middenmeer, werd Dins dagmorgen de schooljeugd uit den polder bijeengebracht. In optocht trok men naar het Hotel. Bijna vijfhonderd kinderen waren heir verzameld en onder leiding van den heer H. Heerink, hoofd der school te Slootdorp, werd het schoolfeest gevierd. Liederen werden ge zongen, waarvan natuurlijk het Wilhelmus nummer één was. De heer Hersevoort had de zangleiding. Voor het gemeentebestuur was aanwezig de heer A. C. de Graaf, wethouder en de heer A. Blaauboer, gemeentesecretaris. De heer Heering vertelde de kinderen een en ander van ons Vorstenhuis en stelde de belangrijkheid van het heugelijk feest waar voor zij heden bijeen waren gebracht in het

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2