Eenvoudige wollen japonnen Moderne weefsels Gekleede japonnen voor jongedames Ons Patronenhoekje Korte mantels KNIPPEN EN NAAIEN. HET BESTELLEN VAN PATRONEN Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkregen by „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prys der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel Deze uiterst practische model len leenen zich om veel gedragen te worden gedurende den dag. Ze kleeden vlot en hebb n geen overdadige garneering, zoodat een geslaagd geheel slechts ver kregen wordt, indien men de juiste stof en kleur weet te kie zen. Deux pièces vallen zeer in den en worden zoowel tweedee- lig als aan elkander gezet gedra gen, zoodat men in dit laatste ge val meer een deux-pièces effect krijgt. Fantasie en effen weefsels noppé, tweed zijn aangenaam in het dragen. Het eerste model is van groen genopte stof en heeft smalle nervures aan voorpand en langs onderkant gladde schootjes, terwijl als halsafwerking een smal shawlkraagje in de halsope ning is gezet. Midden in een sportief model, dat met knoopjes sluit aan het bovengedeelte, terwijl rechts en aardig japonnetje is, dat zeer ge schikt is voor jonge meisjes en een opgeknoopte rok heeft met puntige vóór- en achterbaan. Garneering van fluweel aan pas en op taillehoogte. Onze modepremie is ingeslagen! Vele lezeressen vroegen haar aan en waren er enthousiast over. Misschien hebt U ons modeblad nog niet aangevraagd, zoodat U het beslist vandaag nog moet doen. U leert er uit, hoe U moet knippen en naaien. Er wordt een geheele cursus in gegeven in kunst van knippen en naaien. Verder zijn er nog meerdere voordee-len aan verbon den, zoodat men goed zal doen dit gratis modeblad onmiddellijk te bestellen. Men kan dit doen door te schrijven aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Ha venstraat 58, Den Haag, onder bijsluiting van tien cents aan postzegels of per giro op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag. Het modeblad wordt dan om gaand kosteloos en franco toegezonden. De modellen, die onze schetsjes aangeven Kleeden jeugdig en zijn bedoeld voor slanke figuren. Het meest linksche japonnetje heeft - en ingehaald voorpand en pas van op tulle genaaide loovertjes, terwijl het rokje uit vier baantjes bestaat. Het rechter figuurtje geeft een japon weer van goudbruine reversible met kan ten pas en bovenmouwen Het geheel is dof verwerkt, doch voor de garneering zijn bie zen van den glimmenden kant aangebracht. Wollen kant is het materaal, dat ge dacht is voor het meest linksche model der groep van drie, terwijl dwarse stofreepen als entredeux eenige afwisseling brengen en dit model bij uitstak geschikt maken voor zéér tengere figuurtjes. In het midden een min of meer streng model van fluweel om matte crêpe zijde. Geheel rechts een dunne wollen japon met kleurig borduursel aan pas en ondermou wen. Aan de gedrapeerde ceintuur met lange afhangende einden ziet men lange zijden franje. Zooals men ziet zijn deze middag japon nen heel veel korter dan de afgeloopen zomer het geval is geweest. Men hoede zich in dit opzicht echter steeds voor overdrij ving door 't e korte rokken te gaan dragen. De hedendaagsche vrouw zal niet gaarne weer de onaesthetische korte en nauwe rok ken gaan dragen, die omstreeks tien jaar geleden als zeer modieus golden. Zelfs bij de thans in de mode zijnde lengte heeft men wel degelijk rekening te houden met verschillende factoren, waarvan de voor naamste wel zijn het figuur en de beenen. Is men kort en dik of heeft men beenen, die niet zeer goed gevormd zijn, dan zal verstandig doen lange rokken te blijven dragen. Het meest moderne is het combineeren van twee weef sels in afstekende kleur voor japonnen, terwijl deze moge lijkheid voor mantels even eens is open gesteld voor bont- of bontstof en zwaardere weefsels. Als laatste mode snufje ziet men zelfs avond japonnen, waarvan voor- en achterzijde een sterk contrast vormen. Als voorbeeld noemen wij een robe prinsesse, waarvan de voorpanden van matte zwarte crêpe waren en de ge heele rugzijde van cerise crêpe was gemaakt. De sombere voorkant werd onderbroken door een garneering van opge stikte biezen van het materiaal der rijgzijde. Het geheel was inderdaad zeer origineel en volstrekt niet in strijd met den goeden smaak. Minder opval lende kleurencontrasten zullen gekozen worden voor middag japonnen, terwijl met bij man- tesl zooveel mogelijk in den toon blijft. Donkerbruine stof kan men combineeren met bruin geverfd bont b.v. astra kan of bever, terwijl bij zwart agneau rasé en sealskin pas sen evenals verschillende bontstoffen in de vereischte kleuren. Gewenscht is echter, dat men zijn keus bepaalt of gladde bont soorten. Links is een mantel, die op zeer geluk kige wijze gemoderniseerd is, zooals men ziet is aan de voorpanden, slechts een ge deelte van de stof, die den indruk van een bolero maakt, terwijl de kraag eveneens van bont-(stof) is. Overigens bestaan rug panden en mouwen uit mantelstof. De japon is een combinatie van stof en fluweel, waarbij natuurlijk van zelf spreekt, dat men weefsels kiest, die zich aanpassen aan elkander. Men kan echter ook zeer geschikt wollen en zij den weefsels combineeren. De voorkant dezer japon is in beige en heeft een aangeknipte stofreep in het mid den, die als een ceintuur werkt en op den rug gestrikt wordt. Overigens bestaat dit model uit bruin materiaal. Zeer practisch kan men tweeërlei materiaal verwerken voor een blouse, b.v. zooals de schets bo venaan rechts aangeeft. De vest-blouse, een der meest nieuwe modellen is van donker- roode wollen stof en heeft afgeronde zij stukken van donkerblauw fluweel. Zeer apart werkt het model onderaan rechts, eveneens een blouse, die uit twee kleuren is samengesteld. Donkergroen is de rug, de helft van de mouwen de de shawl-kraag, die tegengevoerd is met reebruin, waarvan het overige deel der blouse is gedacht. Het moge wellicht even onwennig aandoen, doch wanneer men zich aan de mode der tegenstellingen aanpast, kan men inder daad origineele ensembles krijgen. verkrijgen, indien men over een zekere i.ate van fantasie beschikt. WISSELING DER GELAATSKLEUR DOOR SCHRIKKEN. Zeer vele mensohen worden bleek, wan neer zij plotseling schrikken. Wanneer men van deze personen ook andere lichaams- deelen controleert, dan komt men tot de conclusie, dat dit verbleeken niet alleen in het gelaat,' doch over het geheele lichaam plaats vindt. Meestal treedt spoedig daarna een roode kleur op, eveneens over de ge heele huid, hetgeen men als volgt kan ver klaren. Plotseling schrikken werkt op het hart in, de werking hiervan wordt enkele se conden wellicht, gestaakt, zoodat geen toe voer naar de verschillende kanalen plaats vindt. Als gevolg hiervan neemt het ge laat een bleeke, vale kleur aan, terwijl iet volgend oogenblik het hart zijn werking hervat en het bloed, dat in de vaten ge pompt wordt de verhoogde kleur geeft. Plotselinge schrik kan bij bepaalde gevoe lige menschen ernstige gevolgen veroor zaken. Wordt de werking van het hart ge durende meer dan enkele seconden onder broken, dan treedt het ongevaarlijke wis selen der kleur niet op, doch wordt het or ganisme geschaad. Werkt de schrik zoozeer op het hart in, dat het niet meer in staat is het bloed op te pompen, dan is een hart verlamming het noodlottig einde. Lichaam gedrapeerd en in ruime plooien neer zullen moeten vallen. Hetzelfde geldt voor velours chiffon, velours transparent, georgette en kantstof. Vele dezer weefsels, vooral de zwarte, vragen geen andere gar neering dan een clips van shass of een mooie corsage. De garneering eener japon is onderge schikt aan het ontwerp, iets waarmede niet alle vrouwen voldoende rekening houden Doffe zwarte crêpe zijden weefsels domi- neeren meer dan ooit een zullen zich nim mer geheel en al door sleuren laten ver dringen. Werden er in het begin van dit seizoen pogingen aangewend om de combinatie zwart-wit te doen vervangen door spre kende tinten, dan is men hier toch niet ge heel en al ingeslaagd. De Parisienne is al bijzonder aan eerstgenoemde samenstelling gewend, heeft er haar hart aan verpand en waar Parijs voorgaat zouden wij niet gaar ne willen beweren, dat zwart-wit afgedaan heeft. Mooie effecten worden verkregen, indien men onder de met tulle bewerkte stoffen (dentelel) en kantstof een brocaat onderjurk draagt. Zulks lijkt wellicht heel kostbaar, doch in werkelijkheid is het niet zoo, aangezien men voor dit doel de goed- Koope soorten kan verwerken. Voor gelegen- dat men minder gekleed voor den dag wil komen draagt men onder deze doorschij nende weefsels een kunstzijden satijnen onderjurk. Kantstoffen oogsten ware triomfen en worden zoowel voor geheele japonnen als voor garneeringen aangewend, voor blou ses en voor casaques. De gekleede middag japonnen zijn aanmerkelijk korter gewor den, waardoor ze jeugdiger kleeden. Bij het toepassen van kantstof als gar neering zal men het meest geslaagde effect DAMESPYAMA. Succespatroon VKK 2155 Prijs 30 cent -1- 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Verschillende materialen, zoowel een voudige als meer luxueuse verwerkt men voor deze flatteuze pyama. Voorstuk der broek met heupstuk en afwerking achter zijde met zoom en elastiek. Blouse met garneering van geschulpte biais in afstekende kleur, die zich herhalen aan mouwen en zakje. Smalle ceintuur, die aan de rugzijde gestikt wordt. Patronen in cie maten 40/46. AMERIKAANSCH MODEL ONDERJURK. Succespatroon VKK 2156 Prijs 30 cent 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Van niét te onderschatten belang is het cra'gen van een goed passende onderjurk, die het goed zitten der japonnen in hooge mate bevordert. De rug bestaat uit één baan met figuur naden, terwijl men aan de voor zijde aparte zijstukken aan de van schuin# stof geknipte voorbaan stikt. De onderjurk krijgt hierdoor een onb#f rispelijken pasvorm. Patronen in alle matea» BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode* olad" Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Wanneer de shows, welke in het midden van den winter te Parijs gehouden worden, voor bij zijn, kan men wel zeggen, dat er een rustperiode is in getreden. Wel ziet men nu en dan nog nieuwe modellen, doch deze houden zich aan de voorgeschreven hoofdlijnen. Wat de voorjaarsmode 1938 zal brengen is nog niet te zeg gen. Zeker is echter, dat in de verschillende groote mode huizen met koortsachtiger: ijver gewerkt om tijdig klaar te zijn. Hoogstwaarschijnlijk zullen er wel geen wijzigin gen van zeer ingrijpender aard plaats vinden. De thans gevolgde hoofdlijn heeft ten coel het vrouwenfiguur zoo voordeelig mogelijk te doer mtkomen. Het is wel te ver- '7achten, dat details en wel- .icht ook weefsels onder der invloed zullen staan der ge beurtenissen in het Oosten Immers steeds werken bij zondere voorvallen op de in- spireerende geest der mode kunstenaars in. Van het grootste belang is het ontwerp der japon, dat zich aan het figuur zal hebben aan te passen, doch tevens aan het te kiezen materiaal Mooie fijne weefsels als mattelassé, cleutelle, facon- né, claque, zal men vanzelf sprekend niet verwerken tot sportieve modellen. Men voelt het aan, dat zij zich leenen voor modellen, die om he* Dikwijls kan men zelfs n-j:: op zachte winterdagen korte manteltjes dragen,althans in dien men warme weefsels ver werkt. Fluweel wordt steed veel gekozen, zoowel effen als in een breede rib. Aan te be velen is om dit weefsel te voe ren en wanneer men deze korte manteltjes op de fiets draagt is een flanellen tus- schenvoering gewenscht. Hel model is niet getailleerd, heef; kraag en revers en opgestikte zakken met overslag, die mei eventueel op de zak kan knoo pen. De sluiting met knoopei is niet zichtbaar, doch met eo> beleg, waarin knoopsgaten zij- gezet. De middelste mantel is va: gabardine en kan zoowel op regendagen als voor de. mor genuren gebruikt worden. He; model is ruim, doch heeft geen klokkende onderkant. Natuur lijk ontbreken ook hier niet de opgestikte zakken, die bijzon der handig zijn om een en an der in op te bergen. De derde mantel is van diagonaal gewe ven stof en geeft een mooie verwerking van het streepdes- sin aan. Hij is gekleeder dan de beide andere mantels, heeft een opge knipt, staande kraagje en sluit met groo te knoopen. VKK 2155 VKK 2156 Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van ,Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te s'ui- ten. (Postzegels liefst van 1 y,t 3, 5, 10 of 12X cent, doch niet van 6 cent).

Wieringer courant | 1938 | | pagina 4