T 29e JAARGANG DONDERDAG 17 FEBRUARI 1938 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINQEN EN OMSTREKEN GELOUTERD. BEZOEKT MET DE WACO HET CARNAVAL TE BONN. Ruwe schrale huid PUROL1 .THOOH3ÖMAA TaOUSH £>0 WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden t 1.25. UITGEVER J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. Russische order voor Nederlandsche werven. Twee groote baggermolens. Naar men meldt zijn voor van sowjet-Kusland bij de werf „De Klop" te sliedrecht en de werf „Gusto" i€ Schiedam 2 gvoote baggermolens be steld. Deze baggermolens zullen een capaciteit hebben van 750 kub. meter per uur. Nederlander in België berooid. Een inwoner van een Noord-Bra- bantsch plaatsje had bij een bezoek aan het Belgische stadje Lier kennis gemaakt met 2 inwoners van deze plaats. Deze kennismaking, werd ge vierd met een bezoek aan talrijke „estaminees", waarbij het geestrijke vocht rijkelijk vloeiae. Teneinde na dien weer eenigszins op verhaal te ko men, werd een wandeling buiten het stadje gemaakt. Op deze wandeling werd onze Brabander evenwel dooi beide nieuwe kennissen bewusteloos geslagen en beroofd van ongeveer drie ,uuizend franc aan Nederlanüsch en Bel gisch geld. Een der daders is aangehouden. Hij had het grootste deel van het geroofde Nederlandsche geld nog in zijn bezit, BOOMEN WAREN NIET GESLOTEN. Het liep zonder ongelukken af. Dinsdagavond ongeveer half negen passeerde een trein van de Zuid lioll. Electrische Scheveningen-Den Haag den bewaakten overweg in den Pomp- stationsweg te Scheveningen, terwijl de hoornen niet gesloten waren. Er was op dat oogenblik geen verkeer op den weg, zoodat ongelukken uitbleven. Een politie-agent, die toevallig ter plaatse was, heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. De zaak zal bij de directie der Ned, Spoorwegen te Utrecht in onderzoek worden gegeven. Orchideeën voor de Prinsessen. Uit Indië per vliegtuig aange voerd. Met het vliegtuig, dat Dinsdagmid dag op Schiphol landde, zijn zendingen prachtige orchideeën uit Indië aange komen. bestemd voor Prinses Juliana en Prinses Beatrix. De bloemen zijn on middellijk na aankomst per auto naar het Paleis Soestdijk gebracht. NEDERLAND ZAL SOWJET-UNIE NIET ERKENNEN. Moskou en de Derde Internatio nale. Eenzijdige annuleering vor deringen. De Regeering is niet voornemens, al dus wordt opgemerkt in de Memorie van Antwoord inzake de begrooting van Buitenl. Zaken aan de Eerste Ka mer, met de Regeering der Sowjet- Unie diplomatieke betrekkingen te on derhouden. Overwegingen ontleend aan de staatsregeling der Unie liggen aan dit standpunt niet ten grondslag, wel echler overwegingen betreffende de nauwe handen die bestaan tusschen de Regeering der Unie en de revoluti- onnaire Derde Internationale, en de houding die de Sowjet Regeering rekening!heeft aangenomen inzake de eenzijdi FEUILLETON. EERSTE HOOFDSTUK. In de gezellige, antiek gemeubelde eetka mer gebruikten de heer Hartema en zijne dochter het ontbijt. De vader, een man van ongeveer vijf-en- vyftig jaar, met grijs haar en grijzen baard, zat verdiept in zijn courant de dochter bla derde in een pas verschenen modejournaal, maar blijkbaar waren hare gedachten niet vervuld met hetgeen zij deed. Zij verlangde een gesprek met haar vader aan te knoopen, maar durfde hem in de lezing zijner courant niet storen, iets wat hij, zooals zij wist, niet gaarne had. Toen hij haar echter zijn kopje overhandigde, met verzoek het nog eens vol te schenken, maakte zij van de gelegenheid gebruik om hem te vragen „Wist u, dat de jonge van Almen naar Au stralië gaat Blijkbaar stelde de heer Hartema belang in deze mededeeling hij liet althans zijne cou rant op de tafel rusten en zag zijne dochter aan. „Wat zeg je, Ida naar Australië wat moet hij daar doen „Dat weet ik niet, maar me dunkt, het is voor zijne ouders nog al hard voor een paar jaar is hunne dochter getrouwd en nu de zoon ook voor zoo lang weg." „Het zal wel zijn voor de Australische wol nu, misschien heeft van Almen wel gelijk om er goed bovenop te blijven in de wereld, moet men niet aan den ouden sleur blijven hangen altijd wat nieuws zoeken in den handel is het niet genoeg gelijk te blijven met een ander, je moet de anderen vooruit ge annuleering van de Nederlandsche vorderingen op Rusland. KUIKENS VLIEGEN OVER DE NOORDZEE. Morgen doet zich het merkwaar dige verschijnsel voor, dat eendagslcui- kens in nog geen 2 uur 360 Km. zullen vliegen. En er is geen sprake van één enkel wonderkuiken, maar van een vlucht van 1200 kuikens. Deze massale manifestatie van het Nederlandsche pluimvee zal te Schiphol aanvangen en op liet Londensche vliegveld Croy- don een einde vinden. Groote zendingen Geldersche kuikens zullen over de Noordzee worden ge bracht ter verbetering van den Engel- schen pluimveestapel. Binnenkort zal de K.L.M. alleen al van één fokkerij 25.000 kuikens van Rhode Island-hen- nen verzenden. De eendagskuikens worden bij 50 stuks in speciale doozen geborgen, die zoo zijn ingericht, dat zij onmogelijk doodgedrukt kunnen worden. Een doos met 50 kuikens weegt ongeveer 3 Kg, De 1200 levende wezens, die in het zelfde vliegtuig den overtocht zullen maken, wegen dus tezamen slechts 72 Kg., of het gewicht van één normaal mensch. ENTAMBBEDRIJF WORDT GESLOTEN. Aan 200 man omslag aangezegd. Naar men meldt, heeft de directie van hë. blokband taxibedrijf „Entam" te Amsterdam besloten tegen 20 Febr. a.s. het bedrijf voorloopig \e sluiten op grond van de „allerbedroevendste be drijfsresultaten. In verband hiermede is aan bijna 200 man personeel ontslag aangezegd. De Entam rijdt met 76 blokband- wagens de directie is sinds lang on tevreden over de uitkomsten van het bedrijf en nu ook de laatste maanden de resultaten zeer slecht zijn geweest, is zij tot hei besluil gekomen hei be drijf stop te zet en. Naar aanleiding van het s/.opzetten van het En'.ambedrijf zullen, naar men meldt, de besprekingen over een nieuw tarief voor het stationeerbedrijf stagna tie ondervinden. Niettemin is herzie ning van dit tarief dringend noodzake lijk, want ook de andere staj ionneer- bedrijven (o.a. de Atax) werken elke week met groote verliezen. Het fooi-looze tarief is derhalve het zooveelste taxi-tarief, dat een volko men mislukking is geworden. KUNSTTANDEN INGESLIKT EN OVERLEDEN. De mijnwerker Paffen te Kaalheide, gemeente Kcrkrade, had eenige dagen geleden tijdens het eten, het ongeluk loopen.Nu, het zal den jongen geen kwaad doen hij geeft mij altijd den indruk van een bedorven zoontje het is goed dat zoo'n mannetje ook eens ziet, wat er in de wereld te koop is. Van wien heb je het gehoord „Van Adèle, die vertelde, het mij gisteren." „Ja, ik moet zeggen, van Almen heeft ge lijk al dat teren op de oude lui is de pest voor de jongens. Leer hen zelf de handen uit de mouw steken dat heb ik ook moeten doen en" voegde hij er bij, terwijl hij het welbehagen een blik sloeg door de smaakvol ingerichte kamer „het is mij goed beko men geloof me, Ida, als ik altoos bij mijn vader thuis was gebleven, dan zaten wij hier niet op het mooiste gedeelte van de stad. God weet, kind, of je dan niet zelve je brood hadt moeten verdienen." „Nu, dat zoudt u zoo erg niet gevonden heb ben," antwoord Ida, terwijl zij haar vader schalks aanziet. „U waart er immers zoo be paald op gesteld dat ik mijn examen zou doen, om me desnoods zelf te kunnen helpen. Bah ik krijg nog eene rilling, als ik aan dat examen denkik heb nooit zoo'n na ren tijd doorgebracht. Het was maar goed, dat u er niet op hebt gestaan, dat ik nog meer examens deed, toen dat in het Fransch ach ter den rug was, want dan zouden mijne bes te jaren vergald zijn geweest, en het dient toch voor niets, als je eenmaal het geluk hebt een rijken vader te bezitten." „Dat kan niemand ooit van te voren zeg gen alleen omdat ik mijn dochtertje te lief heb en omdat ik zag welk een moeite en hoofdbrekens haar dat examen gekost heeft, heb ik er later niet meer van gesproken. Maar goed was het niet van mij ik zou zoo gaar ne gezien hebben, dat je een akte voor het middelbaar onderwijs hadt gehaald, dan hadt je ten minste, als de fortuin je tegen liep, een aangenamer betrekking kunnen krijgen." „Maar vader, waar denkt u toch aan Ik geloof, dat als een vreemde u hoorde spre ken, hij zou meenen, dat we morgen op 4 kunsttanden in te slikken. Twee da gen later voelde P. zich ziek en de pijn in zijn buik nam toe. Een genees heer werd geraadpleegd en deze ge- lasttë overbrenging naar het Zieken huis noodzakelijk. Hier werd operatief ingegrepen om de tanden te verwijderen. Dit heeft niet mogen baten. P. is eenigen tijd la ter overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 kinderen achter. DOOR ZEUG AANGEVALLEN. Meisje ernstig gewond. Toen Dinsdagmorgen vroeg de doch ter van den landbouwer A. B. te Ros- sum bij Oldenxaal een zeug met 16 big gen wilde gaan voederen, werd zij plot seling door de zeug aangevallen en op ernstige wijze toegetakeld. Op haar hulpgeroep kwam haar broer toege sneld en dezen gelukte het zijn zuster te bevrijden. Het meisje had dermate verwondingen aan armen en handen opgeloopen, dat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroe pen, welke werd verleend door dr. Es- sink uit Oldenzaal. BUITENLANSCH NIEUWS. Volgende week weer Noorderlicht Sprekend tot de leden van de Man chester Astronomical Society heeft Pater Rowland S. J. directeur van het beroemde Stonyhorst-Observatorium van Blackburn (Engeland) verklaard, dat het Noorderlicht waarschijnlijk weer te zien zal zijn op een avond tus schen 18 en 24 Februari 21 en 22 Febr. komen hiervoor het meest in aanmer king. HET TROCES NIEMÖLLER. Reeds 5000 brieven ontving de predikant. Het bericht, dat het proces tegen dr. Nie- rnóller met gesloten deuren wordt behandeld, heeft overal in Duitschland zooveel medege voelen gewekt, dat de brieven bij den predi kant binnenstroomen. Sedert den aanvang van het proces hebben hem niet minder dan 5000 brieven en berichten bereikt. De staatsautoriteiten hopen nog steeds, dat de moeilijkheden tusschen de rechtbank en de verdedigers van Niemöller overbrugd zul len worden, in welk geval de behandeling van het proces 19 Februari zal worden voortgezet. Naar men meent te weten, zal ds. Niemöl ler slechts zijn eigen raadsman erkennen en wil hij niets te doen hebben met een hem van staatswege toegevoegden verdediger. VERZEKERING TEGEN ZAKKEN VOOR EXAMENS. Op de universiteit te Providence (Rhode Island) kunnen de studenten zich tegenwoor dig verzekeren tegen het zakken voor exa mens. De „maatschappij" is opgericht door eenige ondernemende „seniores" en tegen 4 dagen van de grootste pret. Geheel verzorgd f 23.50, vertrek Zaterdag 26 Februari. Vraagt Prospectus. REISBUREAU WACO, Tel. 35 Tel. 184 HOORN. straat zullen staan. En dat komt toch niet goed overeen met de manier, waarop wij le- leveneen prachtig huis, een buiten, zes prachtige paarden buiten, twee in de stad en dan nog een paar poney's uitslui tend voor het plezier van de juffrouw, de zelfde juffrouw, die, volgens u, bestemd is cm later op de eene of andere school lessen te overhooren aan havelooze kinderen. Bo vendien schijnt u omdat u mijn vader zijt, zal ik het u maar niet kwalijk nemen, want het pleit voor uw nederigheid aan te nemen, dat ik totaal alle bekoorlijkheden mis, die de vrouw in het oog van den man aan trekkelijk maken u schijnt niet te gelooven, dat ik ooit geëngageerd zou kunnen raken „Maar, Ida," viel haar vader haar in de rede, „spreek toch zulke taal nietje zoudt toch niet willen trouwen alleen om een be staan te hebben als ik dat nog moest bele ven, zou het een nagel aan mijn doodkist zijn dan nog liever zou ik als een arbeider het minste werk voor je willen doen. Tot zoo iets zou je toch nog kunnen komen, is 't niet, Ida „Misschien wel", zegt Ida langzaam, „als mij de keus werd gelaten tusschen een fat soenlijken man en de havelooze kindertjes daar heb ik nu eenmaal een afschuw van." „Ik geloof beter van je, Ida, dan je zelve doet. Neen, je zoudt nooit een man nemen, dien je niet innig lief kondt hebben, en het is mij een rust, dat ik daar zoo zeker van ben." „Maar ik vind ons discours verre van ver heffend, vader.doch ja, daar valt mij iets in," en haar vader strak aanziende.... „er is toch niets van waar, vader.v..?" „Waar, van wat vroeg de heer Hartema. „Wel, dat ik spoedig kans zou hebben op de havelooze kindertjes." „Ida, waar haal je dat idéé van daan, dwaas kind „Och, als ik u altijd zoo hoor zinspelen op het brood, dat ik in de toekomst zou moeten verdienen, dan bekruipt mij soms wel eens I betaling van 50 dollarcents voor eerstejaars I en 35 cents voor oudere studenten wordt een volledig studieprogramma verzekerd voor een Semester. Indien de student niet mocht slagen, betaalt de verzekeringsmaatschappij hem alle extra collegegelden uit, t.w. twee dollar voor de eerste poging en vijf dollar voor de volgende twee pogingen. In navolging van gewone verzekerings maatschappijen, die brochures uitgeven over ziekten enz., zal deze studentenorganisatie een werkje uitgeven met „tips" over de hou- ding van studenten bij tentamens en exa mens. DUBBELGANGSTER VAN GRETA GARBO. Durft zich haast niet buitenshuis te vertoonen In een van de groote hotels van Kopenha gen werd dezer dagen op een avond Greta Garbo ontdekt. Het hotelpersoneel en de gasten toonden dadelijk groote belangstelling en eenige buitenlanders stuurden den kellner op haar af met het verzoek om een autogra fie. De dame weigerde evenwel en verklaar de geprikkeld, dat zij Greta Garbo niet was. Tenslotte verliet zij de inrichting. Het bleek later een Kopenhaagsche te zijn. De oorzaak van de verwisseling was deels haar groote gelijkenis met de Zweedsche filmster, deels de omstandigheid, dat de vriendin met wie zij aan tafel zat, Zweedsch sprak. Deze vriendin is eene dame uit Stockholm. Zij vertelde aan de pers, dat de groote gelij kenis van haar Deensche vriendin met Gre ta Garbo herhaaldelijk aan beiden onaange naamheden berokkent. Het is ook vaak in Stockholm gebeurd, wanneer de twee vrien dinnen elkaar daar ontmoetten en in Kopen hagen waagt de dubbelgangster het haast niet zich buitenshuis te vertoonen, zoolang Greta Garbo niet in Amerika is. Eiken keer dat deze een bezoek aan Europa brengt en dus ook te Kopenhagen kan verwacht worden, legt de Kopenhaagsche, die zooveel op haar lijkt, zich vrijwel huisarrest op. Of zij heur haar ook al heel anders opgemaakt dan Gar bo, het baat nietmen wil in elk geval in haar de film-prima-donna zien HET WINTERT IN EUROPA. Zware sneeuwval. De winter is gekomen Na de betrekkelijk zachte maanden December en Januari is plotseling over West-Europa een soort koude golf gekomen. Uit verschillende landen wordt gemeld, dat de temperatuur flink gedaald is, terwijl bovendien in een groot deel van Eu ropa zware sneeuwval gemeld. Te Verviers (België) heeft het zoo over vloedig gesneeuwd, als in jaren niet is voor gekomen. Ook uit andere Belgische plaatsen wordt gemeld, dat er buitengewoon veel sneeuw gevallen is. Te Waimes bijvoorbeeld bereikte de sneeuwlaag een gemiddelde hoog te van 1 meter, op sommige plaatsen zelfs van 2 meter. Te Elsenborn daarentegen was de sneeuwlaag slechts een halven meter dik. De drie wegen naar Manderveld zijn geheel door de sneeuw geblokkeerd. De autobus, die den dienst onderhoudt tusschen Elsen born en Verviers, is in de sneeuw vastgeloo- pen. Men heeft een beroep moeten doen op een hulpploeg om het voertuig weder vrij te maken. Ook Baraque-St. Michel is geheel afgezon derd. Men is thans druk aan het werk met het vrijmaken van den weg van Bolland naar Herve. Op dezen weg zijn verscheidene auto's ingesneeuwd. Uit Jemappes wordt gemeld, dat tijdens den storm het dak van een woning is afge rukt. De bewoners vluchtten het huis uit. Kort daarop stortte de woning in, doch ge lukkig zijn geen slachtoffers te betreuren. de vrees, dat we misschien er al dichter bij zijn, dan ik vermoed, en dan...." „Nu, wat dan vroeg haar vader onge duldig. „Wel, ik hoor natuurlijk de menschen wel eens spreken van de kolossale speculaties, die u doet. Ze maken mij nooit ongerust, want ik weet wel, dat u ze goed overdacht hebtmaar als u nu ook altijd zoo praat, dat ik mijn brood moet verdienen, dan is het niet zoo onnatuurlijk wanneer ik u vraag, of er niet wat van waar is, dat we misschien gauw onze weelde zullen moeten laten varen." „Onzin maar wat zeggen de menschen dan „Wel, ik geloof dat zij meenen dat bij de sommen, die u waagt, het niet onnatuurlijk zou zijn, als wij op een mooien dag geen cent meer hadden. Wat een ander met duizenden doet, doet u met tonnen. Men begrijpt zelfs niét, dat, nu u toch genoeg hebt en maar ééne dochter, u nog zooveel waagt, omdat wij er zoo weinig aan hebben of we nog rij ker worden, en dus alleen maar de kans loo- pen ons geld te verliezen. Maar ik ben daar over niet ongerust. U weet best wat u doet alleen als u zulke redeneeringen houdt als nu weer van morgen, dan is het toch niet vreemd, dat de gedachte bij mij opkomtzou er ook iets van waar kunnen wezen „Allemaal onzin Omdat de menschen over liet algemeen zoo kwezelachtig bang zijn, dat zij niets durven wagen, ben ik daarom roe keloos Als ik een slag meen te kunnen slaan waarmede veel verdiend kan worden* dan doe ilc hetik overweeg eerst de goede en de kwade kansen, en zijn de goede veel grooter. dan loop ik niet rond bij mijn kennissen om te vragen of zij mee willen doen om te pro- fiteeren van hetgeen ik ontdekt heb. Valt het mee, dan is er niemand die je er voor bedankt maar valt de zaak tegen, dan zijn ze allen klaar om je te verwijten, dat jij ze meege sleept hebt. Neen, als ik zie dat de kans goed is, dan steek ik er mijn geld alleen in, al zijn er drie ton voor noodig. Had ik dit nooit dur Slecht weer in Engeland. Ook Engeland maakt thans kennis met den winter. Zoo wordt uit Londen gemeld, dat hoog water en een van de hevigste stor men van dezen winter aanzienlijke schade hebben aangericht aan de kusten van Oost en Zuid-Oost-Engeland. Een felle sneeuw storm woedde boven het Kanaal. Tal van schepen hebben een schuilplaats gezocht in de havens. De reddingmaatschappijen heb ben tal van verzoeken ontvangen hulp te bieden. De torpedojager Walrus was op drift ge laakt en is bij Scarborough aan den grond geloopen. De bewoners van een klein dorpje, Horsey, ctat door het water van de buitenwereld werd afgesneden, zijn gered. Wegens een dijkdoor braak bij Denver was eenige ongerustheid ontstaan, doch vrijwilligers slaagden er in het gevaar te keeren, hoewel toch 'n stuk grond ter grootte van 40 Acres onder water is gekomen. In Suffolk hebben de zomerhuisjes groote schade opgeloopen. Het olietankschip Tartary was in moeilijk heden, nadat het bij Hasboro Sands aan den grond was geraakt. De reddingboot uit Gor- leeston verleende assistentie en heeft de opvarenden van het schip, de zes leden der bemanning en de vrouw van den schipper gered. De in de laatste dagen aangerichte schade wordt op vele honderdduizenden ponden ge schat. van handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met Doos 30-60ct. BijApoth.en Drogisten MIJNHARDT GEMEENTE WIERINGEN. SCHAAKCLUB WESTERLAND. gespeelde partijen van 14 Febr. C. Brandsema Jr. N. Omis D. Eikelboom C. Brandsema Sr. J. Brandsema C. Asjes Alb. Schilling Ar. Rotgans N. Omis C. Brandsema Jr. P. Rotgans M. de Weerd C. Stammes Ar. Rotgans N. Omis C. Wit Alb. Schilling W. Zoons C. Brandsema Jr. P. Siesling Ar. Rotgans P. Rotgans M. de Weerd C. Stammes C. Brandsema Jr. M. de Weerd P. Siesling C. Brandsema Jr. Competitiestand Schaakclub „Westerland." gesp. gew. verl. rem. punt. Uitslagen 1—0 0—1 0—1 1—0 0—1 1'/i 0—1 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 0—1 Alb. Schilling C. Brandsema Jr. C. Asjes G'. Brandsema Sr. D. Eikelboom P. Rotgans Ar. Rotgans G'. Stammes Mej. A. Rotgans D. Smit W. Zoons J. Brandsema N. Omis M. de Weerd C. Wit K. Halfweeg 7 7 5 4>/2 3'/a 5l/s 5 3 2 2 2 4 3 3'/2 1 0 ven doen, dan was ik nu niet de man, die ik ben. Eens, toen ik nog maar 50.000 gulden in de wereld had, heb ik eene misschien wel wat gewaagde onderneming gedaan, waarin ik alles wat ik bezat moest wagen. Ik heb het gedaan en heb mijn geld driemaal terug ge had. Ik ben van het systeem vai^ Maarschalk von Moltke „Erst wagen, dann wagen." „Maar, vader, dat is toch eigenlijk niets anders dan spelen, wat u zoo innig verfoeit." „Omdat bij het spel alles van het toeval afhangt, maar bij den handel niet. Om daar bij de kansen op winst of verliës goed te kunnen beoordeelen, moet je gewerkt heb ben, altijd maar gewerkt. Laat een luiwam mes maar eens hetzelfde probeeren als ik en hij verliest in korten tijd al zijn geld. Het is waar, ook ik heb wat geluk noodig, maar het is toch goed spelen als je zorgt, dat je altijd 7 van de 10 kansen hebt om te winnen. Al die lui, die zeggen dat ik grof speculeer, doen dit alleen, omdat zij zelve öf te weinig verstand en energie hebben, öf misschien ook te weinig karakter, om hetzelfde te doen als ik. En als ik geld verdien, dan zeggen ze uit jaloezie, dat ik gelukkig ben in het speculeeren. Daar, Ida, die menschen zijn te bang om hun geld te verliezen, omdat zij weten en zelf gevoelen, dat als ze hun geld kwijt raken, zij alles kwijt raken, zij alles kwijt zijn. Als ik al mijn geld verlies het zal in den eersten tijd niet ge beuren, wees daar niet bang voor" voegde hij er met een trotsch glimlachje bij, „dan ben ik nog altijd Hartema. Maar laat mij nu mijn courant lezen." (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN l Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. zyper Courant J

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1