29e JAARGANG DONDERDAG si APRIL 1938 No. 46 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GELOUTERD WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITOBV1R CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Iedere regel meer Van 1 5 regels f 0.10 f 0.50 BINNENLANDSCH NIEUWS. STILSTAANDE AUTO AANGEREDEN Chauffeur, die er naast stond, zwaai- gewond. Tengevolge van den hevigen sneeuw storm is in den nacht van Maandag op Dinsdag in de gemeente Vries, een auto-ongeluk gebeurd. Toen de 33-jarige chauffeur R. de Vries, wonende te Enschedé, de ruit van zijn auto schoonwischte, naderde uit de richting Groningen een auto. Deze reed pardoes tegen den anderen wagen aan. De heer De Vries geraakte tusschen beide auto's bekneld. De snelheid waarmede de auto uit de richting Groningen reed, was zoo groot, dat het stilstaande voertuig 50 a 00 M. werd voortgeduwd. Nadat den heer De Vries de eerste geneeskundige hulp was verleend, werd hij in levensgevaarlijken toe stand naar het Wilhelmina ziekenhuis te Assen vervoerd. De auto, die uit de lichting Groningen kwam, was een huur-auto, bestuurd door een 20-jarig jongmenseh uit Assen. ZU1DERZEE-STEUNWET. De directeur van den Rijksdienst, ter uitvoering van de Zuiderzee-steun wet 1925, deelt in aansluiting op de bekendmaking van 31 Maart j.1. mode aan belanghebbenden, woonachtig te Amsterdam, Yolendam, (gem. Edam), Huizen, Bunschoten, Monnikendam, Marken en Harderwijk, die als visch- vcnter zijn erkend en die zijn toegetre- len tot de regeling A. dat de totaal- toeslag in het tijdvak van 10 April tot 24 April 1938 zal bedragen 50 pCt. van den grondslag. Het betreft hier degenen, die bezig zijn hun bedrijf te vervormen met te verwachten gunstig resultaat en die dit bedrijf vrijwel uitsluitend uitoe fenen. VERHUIZERS VINDEN I 11.000. In oude waschtafel. Op een bovenhuis aan den Overtoom te Amsterdam, hebben twee verhui zers Zaterdagavond 'een merkwaardi ge ontdekking gedaan. I11 een oude waschtafel vonden zij onder een mar meren dekblad een damcstaschje, met eenige enveloppen met bankbiljetten van f 300 en 100, totaal voor een bedrag van f 11.000. Kortgeleden is de bewoner van het perc. na den dood van z'n bewoner naar het buitenland vertrokken. Eenige oude meubelen waren in het huis ach tergebleven en werden op zijn verzoek naar kennissen overgebracht. De vinders hebben de politie van de vondst in kennis gesteld. RIJKSMIDDELEN IN MAART. In 3 maanden f 3 millioen bij de raming ten achter. Maart FEUILLETON bracht f 2 millioen meer op dan vorig jaar. De Rijksmiddelen brachten in Mrt. f 37.31 millioen op tegen f 35.49 milli oen in Maart 1937 en f 35.76 millioen als 1/12 der raming. In de eerste 3 maanden van 1938 be droegen de totale ontvangsten f 104.03 millioen (vorig jaar f 99.21 millioen) bij f 107.31 millioen ais 3/12 der raming. Wat de kohierbelastingen betreft, was einde Maart in totaal f 46.08 milli oen op kohier gebracht tegen f 41.08 millioen op 31 Maart 1937. VEENBRAND IN DRENTE. Zondagmorgen is een veenbrand uit gebroken in het. Valtherveen onder de gemeente Odooi-n. Het veen van zes eigenaars is door het vuur aangetast. Een hoeveelheid bagger, turf, bagger- schotten en stikken, toebehoorende aan drie verveners, is reeds verbrand. Met behulp van vier watermachines trachtte men het vuur te blussclien. ITet vuur is thans zoover gebluscht, dat. geen gevaar voor uitbreiding meer be staat. De brand is beperkt gebleven tot zes plaatsen. Dertien hoopen bag ger zijn verbrand. In het geheel zijn 160.000 stuks bagger, eenige hoopen turf en een hoeveelheid baggergereed- schap een prooi der vlammen gewor den. De bagger was verzekerd. Thans zijn wachten aangesteld, die bij eventueel oplaaien van de vlammen kunnen op treden. Vijf personen bij auto-ongeluk verdronken. In den nacht van Zondag op Maan dag, is te Capelle aan den IJssel een auto, waarin zeven personen waren gezeten, met groote snelheid uit de bocht geschoten en te water gereden. Vijf passagiers verdronken. De twee anderen werden gewond. Drie millioen meer aangevraagd voor Defensie. Mededeelingen Minister aan Tweede Kamer. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging en ver- hooging der Rijksbegrooting (Defensie) voor het Dienstjaar 1937. Het voornaamste dat mede aanlei ding is geweest tot het indienen van dit wetsontwerp is Het aanstellen in vasten dienst op 1 Juli 1937 van een groot aantal ar beidscontractanten, die blijvende func ties innemen. Versnelde afbouw van 4 mijnenve gers en bijwerkrekening van Hr. Ms- O 16. Aanmaak van torpedo's in eigen be heer (houw van een werkplaats en aan schaffing van werktuigen.) Voorzieningen aan magazijnen en huren van bergruimte in verband met de aanschaffing van nieuw materieel (Defensiefonds) vooi' de landmacht. 27.) Mevrouw Grandjean gevoelde de waarheid van hetgeen Ida zeide zij wilde haar niet zeggen, dat zij nog tal van brieven had ont vangen, waarin op het wegzenden van Ida werd aangedrongen, met bedreiging dat de meisjes anders van school zouden genomen worden, omdat het zedelijk gevoel geschokt werd, als men wist dat zijn kind ook onder de leiding stond van iemand, op wie zulke gegronde vermoedens rustten. „Ge zijt een edel meisje, Ida misschien heb je gelijk dat het beter is, dat je tijdelijk vertrekt. Ik heb het ondervonden, ik ben machteloos om je te helpen. Maar ik weet dat je het salaris niet kunt missen. Je begrijpt dat, tot dit alles is opgehelderd, je dat even goed ontvangt als wanneer je hier waart. Je kunt dat aannemen, want je weet, dat ik je vriendin ben." „Mevrouw, geloof me, het is niet uit hoog moed als ik u voor dit laatste bedank. Als we het werkelijk noodig hebben, dan beloof ik u, zal ik bij u komen. Maar nu is het nog niet noodig." „Beloof je me dat, Idat „Ja, mevrouw, mijne hand er op." „En mag ik nu en dan eens een bezoek bij je komen brengen Ik begrijp wel, dat je liever niet bij mij komt." „U weet, mevrouw, hoeveel genoegen het mij altijd doet, u te zien." Het hart van Ida was vol. Thans had zij geene betrekking meer en zij behoefde er ook niet aan te denken, dat zij nog lessen zou krijgen. Alles" was uit. Zij was door de maat schappij veroordeeld, onschuldig veroordeeld. Voortaan zou zij door handenarbeid haar kost moeten verdienen zij zou naaiwerk zoe- ken. Maar hoeveel zou dit geven Diep mistroostig kwam zij te huis. Haar eerste gang was naar haar kamer daar haalde zij een étui en ging toen naar het vertrek, waar haar vader zich bevond. Met een stem, die in de tranen bijna smoorde, zeide zij „Daar vader, daar is het collier van moeder om te verkoopen, want ik heb geen betrek king meer." ZESTIENDE HOOFDSTUK Den volgenden dag ontving Ida twee brie ven uit Melbourne. Thans was het niet de hand van Grete, maar het waren brieven van Van Almen. Haar hart klopte bijna hoorbadr, toen zij er een opende en het volgende las Lieve Ida Zult gij het mij kwalijk nemen, als ik u bij den naam noem, waarmede ik u reeds een maal heb aangesproken Ik heb behoefte om aan u te schrijven. Ik heb door mijne moeder alles van u gehoord ik weet dat gij bij de ontvangst van dezen brief in betrekking zijt. Geloof mij, dat ik diep, diep deelneem in het lot dat u getroffen heeft, en had ik dit slechts eenigszins kun nen voorzien, dan ware ik niet hierheen ge gaan. Ik had u dan nogmaals de vraag her haald, die ik u reeds eenmaal deed en waar op het antwoord voor mijn levensgeluk be slissend is. Als ik in die dagen van zware be proeving bij u was geweest, dan had ik het gwaagd u mijn hand aan te bieden en dan, al ware uwe liefde voor mij slechts de helft geweest van hetgeen ik voor u gevoel, dan zouden wij, ook met mijne matige verdien sten, hoogst gelukkig hebben kunnen leven. Ik heb u gezegd, wat mij weerhield u eer der mijne liefde te verklaren. Gij stondt te hoog voor mij ik achtte u niet bereikbaar en toch kon ik geen afstand van u doen. Daarom ging ik heen, ik had hoop mijne po sitie zoodanig te verbeteren, dat ik na mijne terugkomst den beslissenden stap zou durven wagen. Ik wil u niet verhelen, dat dit doel niet bereikt is of bereikt zal worden. Maar laat mij niet zoolang op eenig ant woord wachten het is zoo hard nog zóólang in de onzekerheid te moeten verkeeren laat mij een enkel woordje van u vinden te Aden poste-restante. Ik zal trachten te berusten in Bijdrage Nationaal Luchtvaart laboratorium. In totaal wordt een bedrag van f 2.946.800 meer aangevraagd, Zedenschandaal in Den Haag. Op den avond van Eersten Paasch- dag heeft de politic een inval gedaan in een perceel aan de Columbusstraat in Den Haag, waar de 19-jarige zoon des huizes tijdens de uitstedig- lieid van zijn ouders een groot aantal vriendinnen en vrienden had uitgenoo noodigd. Er waren in totaal 17 jongens en meisjes, van ongeyeer 19 jaar, die op zoo'n manier huishielden, dat de buren het raadzamer achtten de politie te waarschuwen, die daarop een inval in 't huis deed. Het kostte haar eenige moeite zich toegang te verschaffen, maar toen zij eenmaal was binnenge drongen, bleek het, dat er zoo'n toe stand heerschte, dat ingrijpen van de zedenpolitie onvermijdelijk was. De jonge gasten zijn na verhoor naar hun woningen gezonden. De ze denpolitie heeft de zaak in onderzoek. LOOPT NEDERLAND GEVAAR Son^bere voorspelling van lord Strabolgi. De „Snday Pictorial" publiceert en kele gedeelten van een artikel uit „Los Angeles Examiner", geschreven door een Engelschman, lord Strabolgi, die vroeger afgevaardigde in het Lager huis was en bekendheid verwierf als zee-officier Kerworthy. In dit artikel oeweert. lord Strabolgi, dat na Spanje, fsjeclfo Slawakije, Oostenrijk en Italië, Nederland aan de beurt komt om een moeilijken tijd te beleven. Vol gens hejn is ons land, wegens zijn uit gebreide bezittingen, een geschikt voorwerp om door Duitschland op sleeptouw te worden genomen. Neder land, zegt lord Strabolgi, heeft geen bc|ndgenoo)ten en. ^'gejen verdediging, vooral niet, nu de Volkenbond langza merhand door iedereen verlaten wordt. Hitier zou onverwacht zijn slag slaan om ons Oost-Indië bij het Derde Rijk te voegen - een bezit, dat hem olie, rubber en andere belangrijke grondstoffen, die Duitschland goed kan gebruiken, in overvloed zou ople veren, Bovendien - aldus lord Stra bolgi - hebben deze koloniën een zeer groote strategische waarde De Duit- sche strategen geven zich er reken schap van, dat een vlootbasis in Oost- Indië van het allergrootste belang zou zijn in een toekomstigen oorlog met de Vereenigde Staten, waaraan Duitschland zou deelnemen aan de zijde van Japan. Men weet - zoo schrijft de Engelschman verder - dat er een geheim accoord tusschen Japan en Duitschland bestaat ten aanzien van de verdeeling van Nederlandseli Oost-Inlië. Dit accoord is een van de redenen, waarom de Britsche admira liteit zooveel haast heeft gezet achter de voltooi-ing van de nieuwe, sterke vlootbasis te Singapore. Lord Strabolgi komt tot de conclu sie, dat alleen Engeland in staat zou zijn, Nederland te verdedigen, maar.. I tusschen beide landen bestaat geen nadere verbintenis en vóór Engeland een besluit heeft kunnen nemen wat ihet doen zal, heeft Duitschland ruim- 'schoots den tijd om te handelen. Heel 1 Nederland zal dan onder de voeten ge loopen zijn - een verovering die van militair standpunt gezien, oneindig veel gemakkelijker zou zijn dan bijv. die van Tsjecho-Slowakije. BUITENLANDSCH OVERZICHT. „DEN VOLGENDEN KEER IS HET ERNST." Deensche Nazi direigt de Regeering. Zooals men zich zal herinneren heeft ,op 13 April de nationaal- socialist Wes 'tergaard uit Deensch Sleeswijk in het parlement twee losse patronen af geschoten in de richting van den Deen schen minister Steincke, terwijl terzelf dertijd een regen van nationaal-socia- listische pamfletten van de tribune neerdaalde. „De Social Demokraten" heeft be richt, dat Westergaard bij'zijn arres tatie heeft gezegd, dat het den volgen den keer ernst zou zijn. Uit het onder zoek is gebleken, dat hier sprake is van een complot tegen de veiligheid van den staat, dat vertakkingen heeft in Denemarken en Sleeswijk. Vier per sonen zijn gearresteerd, o.a. Peter Pc- terson, een ingenieur uit Deensch Slees wijk, die in den oorlog aan Duitsche zijde heeft gestreden, Back Petersen en de secretaris van de nationaal-socia- listische partij in Denemarken, Fritz Clausen. Deze laatste zeide in oen langdurig verhoor, dat hem van de zaak niets bekend was. De huiszoe king in zijn woning leverde niets op. And/er nationaal-socialjsten, o.a. graaf Knuth zullen worden vervolgd wegens bedreiging tegen de regeering. uwe uitspraak, welke die ook moge zijn. Wees zoo goed mijne eerbiedige groeten aan uw vader te doen en wil mij gelooven Uw u zoo innig liefhebbende GEORGE VAN ALMEN. Melbourne, 17 Juni 18. De tweede brief, die blijkbaar eenigen tijd vóór den anderen was geschreven, bevatte alleen een woord van symphatie, geschreven toen hij voor het eerst gehoord had, dat haar vader geruïneerd was. Uit beide brieven bleek dat van Almen haar nog even liefhad als vroeger. Welk eene wel dadige gewaarwording was het, dit te lezen. Voor hem was het dus haar persoon en niets anders, die hij liefhad. Er was uit zijn brief bijna op te maken, dat hij blijde was, dat zij meer zijn gelijke was geworden.. Maar neen, zoo égoïst was hij niet. Ida gevoelde zich in nig gelukkig, er viel een vroolijke lichtstraal op haar zoo donker pad. Maar wat vreesellijk denkbeeld kwam daar bij haar op Hoe had zij een oogenblik kun nen vergeten dat zij de verworpene was, dat zij onder de algemeene verachting gebukt ging Wel was het een roes geweest Want zou hij haar ten huwelijk gevraagd hebben, als hij alles wist. niet alleen dat zij eene zoo ne derige betrekking bekleedde, maar dat zij ge bukt ging onder den smaad der maatschap pij Eene stem in haar binnenste zeide haar „ja hij zou het niet geloofd hebben, hij zou het niet kunnen gelooven." Maar toch, al was zij hiervan overtuigd, mocht zij, zoolang haar onschuld niet ten duidelijkste aan den dag was gekomen, een man, dien zij liefhad, aan zich binden Neen, dat mocht zij niet, zij moest den zwaren last alleen dragen met haar vader dien had zij er niet voor kunnen vrijwaren, maar hij, dien zij beminde, zou daarin niet deelen. Toen de heer Hartema, die den geheelen dag afwezig was geweest, des avonds van Ida had gehoord wat de inhoud van den brief was, dien zij had gekregen, vroeg hij alleen „Wanneer denk je hem te antwoorden „De brief is al klaar, vader," bracht Ida GEMEENTE WIERINGEN. Verkooping. Zaterdagavond had in het Café van den heer Jb. Duijnker, een openbare verkooping plaats ten verzoeke van den hr. Corn. Bakker Sz. Aangeboden werd een woonhuis, erf en tuin, Westerlanderweg 44. kd. Wieringen sectie D 1517, groot 5.60 A., (2 jsnees.) Hoogste bod B. Mostert f 1620. Koo- per dezelfde f 1624. De beste in den lande. Weder heeft „Oefening Kweekt Kunst" 2e Paasch- dag op het Concours te Amersfoort haar roem gehandhaafd als de beste Mandoline-verceniging in den lande. Immers in de eere-afd. uitkomende met 10 zusterverenigingen, behaalde zij het hoogst aantal punten, n.1. 245. met moeite uit, want de tranen beletten haar te spreken. Zij gaf haar vader den brief. Deze luidde Waarde George Ik kan u niet zeggen, hoeveel goed uw brief mij heeft gedaan het was voor mij een wa re verkwikking in de groote droefheid, waar in ik nu een half jaar verkeer, te mogen ver nemen. dat uw trouw hart nog altijd voor mij blijft kloppen. Ik durfde daarop niet rekenen, want niets ware natuurlijker ge weest, dan dat op den vreeselijken dag, waar op ik u voor het laatst sprak, uwe oogen zou den zijn opengegaan en gij gezien zoudt heb ben hoe overmoedig en lichtzinnig ik was. Vlei ik mij zelve, als ik geloof dat ik in dit opzicht ten goede veranderd ben Ik weet het niet, maar het is haast niet mogelijk, dat de harde leerschool, welke ik doorloopen heb en die nog steeds moeielijker wordt, zoo ge heel zonder vrucht zou geweest zijn. Dat is zeker, ik gevoel mij heel anders. Ik kan mij nu niet begrijpen, dat ik dezelfde ben van vroeger, maar laat ik niet meer aan dien tijd denken, want dan valt het mij zoo zwaar mijn leed te dragen. Ja, George, gij moogt het weten, ik lijd, ik lijd veel. Ik weet niet wat ik misdreven heb, maar de rampen over stelpen mij. Nauwelijks had ik mij eenigszins geschikt in mijn nieuwe betrekking, toen.... ja, ik kan het haast niet neerschrijven, want gij zult uwe oogen niet gelooven, toen ik be schuldigd werd van twee brieven met valsche handteekeningen gemaakt te hebben, met het doel de betrekking, die ik aan de school be kleedde, te verkrijgen. Dat ik onschuldig ben, wil ik aan u niet schrijven, want gij weet het. Maar het valt zwaar, de algemeene verach ting te moeten verduren, want algemeen wordt geloofd, dat ik schuldig ben en alleen niet gevonnisd word omdat er geene bewij zen zijn. Ik geef toe dat de vermoedens tegen mij zijn. Wie mij dit aangedaan heeft, weet' ik nietik schijn verborgen vijanden te heb ben, maar wie dat zijn, kan ik niet nagaan. Ik behoef u niet te zeggen, hoezeer mijn vader lijdt door de beschuldiging, welke op mij rust. Met een bewonderenswaardige ener gie heeft hij zijn geldelijk verlies gedragen O.K.K. verwierf daarmede een le prijs, maar legde tegelijk weder beslag op dc wisselbeker. Alle hulde aan directeur Jongkind en zijn leden. Politie. Gev. een .kinderhoedje. Verl. een glacé handschoen met bont gevoerd. Inl. hij den Gem.-Bode. Opbrengst Collecte Centraal Genoot schap tot uitzending kinderen Vacan- lie-kolonies, afdeeling Wieringen. Armie Bakker Cd. 30 speldjes f 3 Ali Plooij Pd. 35 sp. f 4.25 D. de Haan Md. 75 sp. f 7.60 M. Geusebroek 18 sp. f 1.80; Gez. Kuut Pd. 20 sp. f 1.93 Gez. Rotgans 17 sp. f 1.70 Annie Dek ker/ R. van der Veen 35 sp. f 3.62 Krijnie Kooi n Jd. 3 sp. f 0.30 Janny Blaauboer 35 sp. f 4.10 Greta Asjes Sd. 23 sp. f 2.30 D. Oudt 32 sp. f 3.15 Marie Lont Jd. 17 sp. f 1.70 G. de Haan Wd. 40 sp. f 4.15 G. Landman Jbd. 11 sp. f 1.10 Gez. Kuiper Jbd. 34 sp. f 3.40; Guus Doves Cz. 30 sp. f 3; Mieke Snöoij Wd. 4 sp. f 3.40 Triene- ke de Haan Pd. 125 sp. f 15.15 Hannie Jansen 29 sp. f 2.90 Gr. Snooij Jd. 15 sp. 1 1.60 Zus Hoving 31 sp. f 3.27; Netty Rotgans Jd. 35 sp. f 3.67 Geer tje Tromp 40 sp. f 4.00 Zus Duijnker Pd. 34 sp. f 3.70 Annie Kooij Pd. 10 sp. f 1 D. Doves Gd. 28 sp. f 2.85 Gien Tijsen Jd. 32 sp. f 3.60 Annie Koom Sd. 25 sp. f 2.53 Marie Lont Gd. 45 sp. f 4.62 Tieny Bosker 48 sp. f 4.80 Reina de Ridder 10 sp. f 1 Trien Koorn Vd. 22 sp. f 2.25 Gezus ters Timmermans 15 sp. f 1.90 Gezus ters Metselaar 3 sp. f 0.30; G. Jansonius en Tiene Post 25 sp. f 2.60. Totaal 1071 speldjes f 112.24. Het bestuur van de afd. Wieringeh verzoekt ons dank te brengen aan dp- dames die zooveel activiteit hebbeu betoond voor de verkoop der vlaggetjes., en aan de burgerij voor haar mildü- digheid. je. DE CONCOURSDAGEN NADEREN. ONZE LIJST GROEIT Het Bestuur der Muziekvcreeniging „Harmonie" verzoekt ons te melde/ia, dat de lijst van toegezegde prijzen weer kan worden aangevuld en thans is Burgemeester Kolff, Zilv. Lauwer krans de hr. Jb. Bruul Zilv. Lauwer krans Muziekvei/eeii. „Apollo" Zilv. Lauwerkrans Uitgever Corn. J. Bos ker Zilv. Lauwerkrans Ileinekeb's Bierbrouwerij (agent J. Haverkor'n) Zilv. Lauwerkrans fa. H. G. Rurr>P Zilv. Lauwerkrans Weled. Heer Obreen Zilv. Medaille firma Gebr. Kos, Zilv. Medaille Coop. Zuivelfa briek Lutjewinkel Zilv. Lauwerkrans. „Harmonie" is dankbaar voor deze spontane medewerking. Echter voor al de 'afdeelingen zijn zoovele prijzen noodig. Wie mogen we in een volgend nummer nog meer op de lijst vermol den maar dit knakt hem. Nacht noch dag heeft hij rust. want hij wil dat mijn onschuld be wezen worde hij zegt niet te zullen rus ten, vóórdat een ieder mij weder in eere er kent. Ik geloof er niet meer aan mij dunkt als er ooiit iets uit zou komen, dan moest dit nu al geschied zijn ik geloof zelfsniet, dat de justitie nog onderzoek doet. Ik zal u, lieve George, want zoo wil ik u gaarne noemen, nu geen antwoord meer be hoeven te geven op uwe vraag, omdat, welke gevoelens ik ook voor u mocht koesteren, ik toch niet uw hoogsten wensch zou kunnen vervullen, want ik heb u te lief, dan dat ik u ook een deel van de schande, die op mij rust, zou willen doen dragen. Geloof mij, dat ik innig dankbaar ben voor uw brief geloof dat die een zonnestraal heeft geworpen in den donkeren nacht, waar in ik verkeer en waaraan ik geen ander eind zie dan daar, waar het eind is van alle kwa len. Na hartelijken handdruk blijf ik, Uw toegenegen vriendin, IDA HARTEMA. Toen de heer Hartema den brief doorgele zen had, zeide hij met bewogen stem „Arm, arm kind, je hadt hem wèl lief „Ik geloof, dat ik hem oneindig liefheb," zeide Ida zacht. „Dus die brief heeft je veel inspanning moeten kosten." „Het is nu voorbij vader. Laat ik daar niet meer aan denken. Ik heb immers gedaan wat ik doen moest, vader „Ja, mijn lieveling, mijn eenige O, dat ik die vervloekte mysterie niet kan oplossen. Weer niets vandaag, Ida, niets, geen spoor, het loopt alles op niets uit." „Ik verwachtte niets anders," zeide Ida somber. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN AD VERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN I Wierlngermeerbode. Wieringor Courant. De Pólderbode. zijper Courant, j JJ

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1