heAvn S.D.A.P. N.V.V. VIRGINIA CIGARETTES 10stuks,10cent KWALITEIT VOOR UW GELD MADE IN ENGLAND L. SCHOTTE TIMMER- EN METSELWERKEN. PAARDENVLEESCH KROEB EN ZOON BETAALT HOOGE PRIJS VOOR SLACHTPAARDEN. „DONALD v. MONNEKENHOF" FEESTELIJKE MEIVERGADERING op ZATERDAG 30 APRIL l bezit van die 88.000 dollar, die naai zij meende aan haar en haar dochter tjes toekwamen. De eerste stap, die moest worden gedaan, was de benoe ming: door de Oostenrijksche justitie van een beheerder der nalatenschap. Vervolgens moest mevrouw Laiken bewijzen, dat zij tot de erfenis gerech tigd was. Daarna moest nog de toe stemming van de Oostenrijksche Re geering worden verkregen tot uitvoer van al die „deviezen." Washington werd er ook in gemoeid. Het dossier Laiken-Goldberg was niet meer in een map te bewaren. Het werd geweldig dik. Nu, eindelijk» na acht jaar van wanhopigen strijd, zijn de 88.000 dol lar aan mevrouw Laiken te New York geremitteerd. Men kan niet meer zeg gen, dat zij ze geërfd heeft. Zij heeft ze dubbel en dwars verdiend BINNENLANDSCH NIEUWS. NEDERLANDSCH ADVOCAAT WORDT SCHEEPSMAGNAAT. De 28-jarige advocaat, mr. Ferdinand Kranenburg uit Den Haag, zoon van den gelijknamigen raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, is Donderdag te Londen in het huwelijk getreden met de 26-jarige mevrouw Dorothey uit Belfast, weduwe van majoor Richard G. Heyn, die het vori ge jaar op 48-jarigen leeftijd gestorven is als bezitter van een vermogen van 110.000 pond sterling. Tot het bezit* dat aan de jeugdige weduwe ten deel is gevallen, behooren 16 vrachtschepen Slechts vijftien gasten waren tegen woordig bij het huwelijk, dat in alle stilte in een der Londensche kerken werd voltrokken. De jonggehuwden, die elkaar twee jaar geleden te Parijs voor het eerst ontmoetten, zullen zich te Croach Patrick bij Belfast vestigen. De motorrijtuigen-belasting. Het is op 1 Mei, den datum waarop het nieuwe motorrij tuigen belasting jaar ingaat, niet voldoende als men de papieren heeft ingevuld en gepost, neen, men moet op den eersten Mei in het bezit zijn van een, door den in specteur van de directe belastingen al gegeven geldige motorrijtuigenbelas- tingkaart (de vroegere wegenbelasting kaart) wil men geen gevaar loopen te worden aangehouden en geverbali seerd. Want, aldus schrijft de K.N.A.C., het is zeer waarschijnlijk, dat hoewel de eerste Mei dit jaar op een Zondag valt, reeds op dien datum langs de wegen zal worden gecontroleerd, daar het verzoek van de K.N.A.C. om de contro le eerst eenige dagen na den eersten van iedere maand te doen aanvangen (speciaal voor het geval dat die eerste een Zondag is) door de betrokken au toriteiten van de hand is gewezen. Voorts wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat men niet nog allen tijd heeft om deze belastingzaak in orde le brengen, daar de laatste dag van de maand waarop dit nog mogelijk is, juist op een Zaterdag valt. Bovendien wordt op 30 April de ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana gevierd, zoodat de kantoren reeds om 12 uur zijn gesloten. Men zij dus gewaarschuwd. Zedelijkheid en. het zwempak. Geen gemengd publiek in zwem bad te Waddinxveen. In de Woensdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Wad dinxveen is met 8 tegen 5 stemmen, op grond van 'principieel^ overwegingen, besloten, bij zwemwedstrijden in het zwembad geen gemengd publiek toe te laten, hetgeen beteekent, dat bij nummers van dameszwemmen geen heeren tegenwoordig mogen zijn en de nummers voor heeren niet door vrou welijk publiek mogen worden bijge woond. Een verbod voor gemengd zwemmen werd reeds vastgesteld. De consequentie van het thans genomen besluit is, dat het verbod ook geldt voor school-zwemmen. Nadat het besluit genomen was, heeft een der sociaal-democratische raadsleden de vraag gesteld, of de voor stemmers ook niet met een voorstel willen komen om gemengd loopen op den openbaren weg te verbieden INGEZONDEN STUKKEN PERSONEELE BELASTINGEN. De vorige maal heb ik getracht de onbil lijkheid aan te toonen van de Pers. Bel. op motorrijtuigen, wanneer deze niet gebruikt worden, doch nu wilde ik het eens hebben over de Pers. Bel. in het algemeen. Zooals men weet is de Pers. BeL eene wel standsbelasting. Welstand ontstaat door zui nigheid en spaarzaamheid. Zij dus, die spaar zaam en zuinig zijn, zijn dankbare objecten voor de fiscus. Behalve dat deze personen inkomstenbelasting betalen, zooals iedereen, betalen ze voor het geld, waarvoor ze reeds inkomstenbelasting hebben betaald, ook nog personeele belasting. Zij betalen in werkelijk heid dus dubbel. Ik zal dit hierna duidelijker belichten en beginnen met de grondslag huurwaarde. Als men in een gemeente le klasse meer dan f5.per week verwoont dan getuigt dit van welstand en moet men belasting betalen naar de grondslag huurwaarde en als men in een gemeente 7e klasse (zooals b.v. Wie- ringen) meer dan f 2.per week verwoont dan is dat ook een teeken van welstand en moet men belasting naar de grondslag huur waarde betalen. Nu zal een ieder wel weten, dat men voor f 2.en minder hier geen be hoorlijke woning kan krijgen wil men dus vrij zijn van deze belasting dan wordt men gedwongen om in een krotje te gaan wonen. Dat deze onbillijke belasting vele menschen afschrikt wordt aangetoond door het feit dat in den lande honderden villa's en landhuizen leeg staan. En wat een kostelijke bronnen voor de inkomstenbelasting gaan hierdoor verloren. Immers zij, die dergelijke huizen bewonen, houden er in den regel ook nog personeel op na, die hierdoor inkomsten ge nieten. En wat een armoedig gezicht is het voor het vreemdelingenverkeer als al die mooie villa's leeg staan met een groot bord in den tuin waarop staat te koop of te huur. Er zijn ook nog menschen die liever een bui- tenlandsch reisje gaan maken en in een een voudig huisje wonen, dan in een mooi huis te gaan wonen en de fiscus alles te laten inslikken. Het tweede citroentje, waar de fiscus graag in knijpt is het meubilair. Als men voor zijn opgespaarde duitjes, welke dikwijls met veel zorg bij elkaar zijn gebracht, en waar voor men reeds inkomstenbelasting betaald heeft, zich een eenvoudige inboedel aanschaft, waarvan de waarde f 200.of meer is, dan moet men daarvoor belasting betalen. En dat komt ieder jaar terug. Ieder jaar betaalt men voor diezelfde meubeltjes en stoffeering belasting, totdat ze geen f 200.meer waard zijn. En als het zoover is, is men er zoowat aan toe om nieuw te koopen en dan begint men weer van voren of aan. Wil men dus vrij zijn van meubilaire belasting, dan moet men alweer in een krotje gaan wonen met hoege naamd geen meubileering en stoffeering, want als men in een behoorlijk huls woont is men volgens de wet verplicht, die behoor lijk te meubileeren en te stoffeeren. Of één en ander nu in het belang is van de meubelindustrie, zullen we maar buiten beschouwing laten. Eén ding wil ik hier evenwel nog noemen, t-.w. Schilderijen zijn onbelast omdat men den aankoop van kost bare stukken niet wenscht te bemoeilijken ten nadeele der schilders, en lieer terecht, maar men bemoeilijkt wel den aankoop van andere meubileeringsstukken zeer ten na deele der makers. Hoewel dit niet tot de kern der zaak be hoort, zij nog vermeld, dat men vrij van meubilaire belasting is als men in een 7e kl. gemeente (Wieringen) een huis bewoont van niet meer dan f 130.huurwaarde per jaar, dat is f 2.60 per week, zonder water. Verder hebben we het geval dienstboden. Dat ook hierin een onbillijkheid schuilt be hoeft wel geen betoog. Immers men betaalt deze dienstbode met geld waarvoor men reeds inkomstenbelasting heeft betaald. Nu kan men wel zeggen „die rijke menschen die er dienstboden op na houden moeten maar be talen" maar behalve dat zulks inkonsekwent is, is dat lang altijd niet waar, want ook ar me menschen hebben wel eens dienstboden en dan kan men toch moeilijk van welstand spreken. Een gezin met twee kinderen b.v. waarvan de vrouw ziekelijk of niet sterk is, moet voor een dienstbode van 18 jaar of ou der doch beneden 65 jaar, betalen, omdat dit volgens de wet geen noodzaak is. Een gezin met drie kinderen evenwel (beneden 20 jaar) waarvan de vrouw gezond en sterk is behoeft voor een dienstbode niet te betalen want dat is wel noodzaak. Dan heeft men nog de grondslagen paar den, motorrijtuigen, pleziervaartuigen en biljarten. Het heffen van belasting op deze artikelen, waardoor de handel hierin bemoei lijkt wordt en dus de inkomsten dalen, is naar mijne meening onbillijk, omdat deze worden gekocht met gelden, waarvoor reeds inkomstenbelasting is betaald. Ik ben het roerend met Z.E. den minister van financiën eens waar deze bewindsman een poosje geleden zeide, dat hij het huidige belastingstelsel verre van ideaal vond. Of Z.E. hetzelfde bedoelde als ik, weet ik niet, maar dat het verre van ideaal is, dat is ze ker. Er is volgens mij naar één belasting* die ideaal is, en dat is een streng doorgevoerde inkomstenbelasting. Deze zal natuurlijk ver hoogd moeten worden, want het geld voor de staatshuishouding moet er komen. Maar dan kunnen ook alle andere belastingen en hef fingen vervallen en de belastingadministra tie zou dan ook heel wat eenvoudiger worden en voor iedereen meer begrijpelijk. Nu zullen er velen zijn, die het met deze ideeën niet eens zijn en dat verwacht ik ook niet, maar er zal niemand zijn die het heffen van twee, drie en viervoudige belastingen billijk vindt. Als zulks wel billijk is kan men beter alles op maken, en als men dan niets meer heeft naar het armbestuur gaan. VIJN. Hippolytushoef, April 1938. voerd 26140 Kipeieren. Eendeieren 345 Prijs 52-54 Kg. 280 a 300 55-57 Kg. 280 a 300 58-60 Kg. 300 a 330 61-63 Kg. 300 a 350 64-67 Kg. 330 a 360. Eendeieren 200 a 250. Alles per 100 stuks. Eierveiling Schagen. Bericht van Donderdag 28 April 1938. Aangevoerd 70(.000 Kipdieren. Prijs 56-58 Kg. 280 a 295 58-60 Kg. 290 a 305 60-62 Kg. 295 a 315 62-65 Kg. 310 a 350. Alles per 100 stuks. 4- De Veemarkt. SCHAGEN, 28 April 1938. Op de ge houden weekveemarktj waren aanvoer en prijzen als volgt ,239 mag. Gelde- koeien f 140 a 2" X) 26 vette Gelde- koeien f 200 a 300 40 Ivalfkoeien f 220 a 230 23 Pinken f 75 a 175 232 Nuch tere kalveren f 5 a 14 20 vette Scha pen f 24 a 32 131 Överhouders f 12 23 5 Bokken en Geiten f 0.50 a f 13 7 mag. Varkens f 16 a 26 76 vette Varkens per Kg. 51 a 54 cent Kontj nen f 0.30 a 1.70 Kippen f 0.75 a 1. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND Gem. Zijpe van 22 t.m. 28 April 1938 Geboren Agatha Maria, dochter van Petrus Dominious van der Weij en Maria Smit. Ondertrouwd Antonius Theodorus Johannes van den Berg, 25 jaar, land arbeider te Anna Paulowna en Hende rika Geertruida van der Linden te £ijpe Pieter Jacobus Vriesman, 24 jaar, Gm merman en Tona Rijs» 26 jaar. beiden te Zijpe Johannes de Jong, 22 jaar, chauffeur te Schoorl en Gerritdina Cla sina Doorn, 22 jaar, te Zijpe Gerar- dus Wilhelmus Bodewes, 28 jaar, kap per en Geertruida Koortens, 25 jaar. beiden te Zijpe. Getrouwd Theodorus Cornelis van der Hoorn, 23 jaar, landarbeider en An na Margaretha Tesselaar, 23 jaar,, bei den te Zijpe Theodorus Volkers, 23 jaar, landarbeider en Helena Gouds blom, 22 jaar, beiden te Zijpe. Dirk Albertus Mattheus Bakker, 24 jaar, timmerman en Margaretha Elisabeth Middelie, 23 jaar. beiden te Zijpe. Overleden Adrianus Strooper. 7 jaar, echtgenoot van Cornelia Schoon (overleden te Heiloo.) Cornelia Anna Koorn, 49 jaar, echtgenoole van Wil lem Eriks (overleden te AUmaar.) WIERINGERMEERPOLDER MARKTBERICHTEN. HELDERSCHE EIERVEILING. Noteerinj? van 28 April 1938. Aange Timmer- een Aannemersbedrijf Telefoon 9 WIERINGERWERF. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Nette vakkundige behandeling. Bill. prijzen. Levert tevens tegen scherp concurreerende prijzen Dam- en Hekpalen, Schalen, Broeiramen, Teer, Carbolineum, Gaas, Puntdraad, Betonbuizen, enz. Beleefd aanbevelend, L SCHOTTE. Het beste adres voor prima kwaliteit is de Medemblikker paardenvleeschhouwerij Nieuwstraat 68 Tel. 74 Medemblik. Wordt dagelijks rondgeleid t. dekking de 3-JARIGE VOSBLES HENGST kl. maat DEKGELD f 15.Donderdags thuis. A. C. DE GRAAF, Koggenrandweg Middenmeer. Telefoon 13 Abbekerk, (doorverbinding). Afd. WIERINGERMEER. 's AVONDS 7Vt UUR IN HOTEL SMIT TE MIDDENMEER. Eerste optreden van de MANDOLINECLUB D.H.V. V.H.V., benevens optreden van het zoo welbekende gezelschap Feestredenaar, de heer P. VAN DER VAART van DEN HELDER. Entrée 40 cent voor ongehuwden, 30 cent voor gehuwden, plus belasting. BAL NA. GRATIS BUSSEN. Bussen vertrek Slootdorp 7 u, W.werf 7»/i u. HOUD DEZE AVOND VRIJ. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. HOLL. MIJ VAN LANDBOUW. Afdeeling Wieringermeer. Onder leiding van den heer K. van Gaaien, hield Donderdagavond bovenge noemde afd. een ledenvergadering in Hotel Smit te Middenmeer. De opkomst was heel goed De heer Van Gaaien opende de verg. met de opmerking, dat dit de eerste officieele vergadering van de afdee ling is die hij zal leiden. Het zal moelijk zijn voor spr. om den vorigen voorzitter den heer P. G. Luth te vervangen hij hoopt echter dat de leden zullen medewerken, om het hem zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Spr. dankt den heer Luth nog voor diens werk in het belang der afdeeling verricht. Spr. sprak de hoop uit dat het zaad wat dit jaar vroeg den (grond is inge gaan een goede oogst mag geven. Hierop worden de notulen gelezen door den heer P. H. Bakker. Deze wor den onder dankzegging goedgekeurd. De voorz. doet vervolgens de mede- deeling, dat Dr. v.d. Wielen een lezing zal houden voor de afd. in samenwer king met de L. T. B. (de C. B. T. B. doet niet mee) over „Bakkeveen." Aan het fonds voor huldeblijk aan den scheidenden Zujvelconsulent Dr. Schey, zal een bijdrage worden gezon den. Het vraagstuk der splitsing. De voorz. geeft hierop verslag van een gehouden bijeenkomst van eenige afdeelingsbesturen uit de kop van Noord Holland te Schagen. Deze verg. was door de Afd. Waard en Groet bij eengeroepen en stond onder 't voorz. schap van den heer Jochem Blaauboer. Op deze verg. werd het woord ge voerd door de heeren Jac. Kistemaker en Ir. Lienesch. Deze sprekers vertel den dat reeds jaren ontstemming heerscht over de gang van zaken in de Holl. Mij. en zagen meer heil lïi twee Provinciale vereenigingen, dus een Noord-Hollandsche en een Zuid- Hollandsche vereeniging. Voor de kleinere vraagstukken uit de afdeelingen is zoo goed als nimmer tijd, terwijl de belangstelling voor de Maatschappij aan het tanen is. Ir. Lienesch vertelde, dat er verschil lende krachten zijn in Noord Holland, die heel goed een vereeniging voor Noord Holland zouden kunnen leiden. Kortom er heerscht ontevredenheid. De heer J. de Veer, die ook op deze vergadering sprak, gaf ook als zijn meening te kennen dat reeds lang ont stemming heerschte over het werk van de Mij. in den huidigen vorm. De spr. gaf echter in overweging om af te wachten er is een rapport opge maakt en het hoofdbestuur heeft de zaak in onderzoek. Wel bleek dat men wederoprichting van kring-verg. op prijs zou stellen. Vervolgens deelde de heer Van Gaa ien mede, dat de heer Kistemaker een stemming trachtte uit te lokken voor of tegen splitsing. Spr. had echter geen volmacht van de afd. om zich uit te spreken. Spr. had de indruk, dat voor een splitsing in meerderheid niet werd gevoeld wel verwachtte men zeer veel van de Kringen-vergaderingen. De heer P. Blaauboer zegt, dat hij door lid te zijn van een commissie die de splitsing op het tapijt heeft ge bracht, er wat meer van weet. De split sings-gedachte is voortgekomen uit de vereeniging van oud-leerlingen en de vereeniging Holl. Noorderkwartier. Spr.'s indruk is, dat veel te veel tijd verloren gaat in Den Haag met zaken, die een lid in Noord Holland geen be lang inboezemen.. Wanneer men in Alkmaar een zetel hacl van een Pro vinciale vereeniging, dan zou dit heel wat sneller de vraagstuken kunnen af wikkelen. Men moet splitsing niet als een ver scheuring gaan zien, doch als een mo gelijkheid om de belangstelling van de boeren voor hun organisatie te ver- grooten. Speciaal de jongeren voelen zich thans niet aangetrokken tot de vereen, uit twee Provincies. Ook de volksaard verschilt, zegt de heer Blaauboer. De heer Hoogendoorn voelt wel voor kring-vergaderingen, doch in een split sing ziet spr. verzwakking van de org. Thans kan men gezamenlijk nog een secretaris betalen, die invloed heeft bij de Regeering. Wanneer men gaat splitsen, kan dat alleen, als men de organisatie veel duurder maakt. De voorz. merkt nog, op dat men hier niets voelt voor een hooge con tributie. In Groningen en Friesland is men gewend meer voor de landbouw- org.te betalen, daarom kunnen die Provincie's los van elkaar bestaan. De heer K. Schenk vraagt, hoe of men er in het Zuiden van de Provincie over denkt, o.a. de Haarlemmermeer en de IJpolder. Spr. heeft de indruk, dat men zich daar meer op Zuid Holland oriënteert. De heer Van Bergen wijst er op, dat de Wieringermeer zich moeilijk uit kan spreken over splitsing. De leden komen uit alle Provincie's en kunnen dus moeilijk hun instemming betoo- nen met ontstemming over de werk wijze van de Holl. Mij. Nadat nog verschillende leden zich hebben uitgesproken om mee te wer ken aan de oprichting van kring-verga deringen, sluit de voorz. de discussie over dit punt „Paard of Tractor." De voorz. zegt. dat inmiddels een studiecommissie is ingesteld inzake bedrijfs-boekhouding. waarhij dus van zelf de kosten van een paard-uur en tractor-uur in uitgewerkt worden. Spr. stelt daarom voor dit punt voor loopig af te voeren. Contactcommissie. De heer S. Breebaart geeft vervolgens verslag van de gehouden bespreking van de contactcomm. met de directie. Daar dit verslag, huishoudelijk is, kunnen we volstaan met de vermelding Dank werd gebracht aan Ir. Smeding, die het aanvankelijk op 150 vastgestel de indexcijfer voor de grasbedrijven heeft weten terug te brengen op 114. Voor de bouwbedrijven is het index cijfer 94. De algem. verg op 18 Mei. Voorz. deelt mede dat de afdeelingen in de gelegenheid zijn om voor de ai- gem. verg. te Amsterdam, bij het hoofd bestuur voorstellen in te dienen. Spr. zou voor willen stellen om het hoofdbestuur te verzoeken, zooals dit te Groningen gebeurt, vragen die door de leden of afdeelingen van be lang worden geacht, en in worden ge zonden, voor te leggen ter beantwoor ding aan de afdeelingen. Wanneer dan de antwoorden zijn binnengekomen, een resumé-commissie te benoemen die de antwoorden verzamelt en een eindoordeel geeft. De heer Luth merkt op, dat meestal deze vragen van technischen aard zijn en spr. maakt zich bevreesd, dat het II. B. geen tijd heeft hiervoor. De heer Feitsma Waarom in Gro ningen wel De heer Schenk zegt, dat het hoofd bestuur geen kans krijgt voor de technische zaken van 't landb.-bedrijf. De algemeene vergaderingen staan in het teeken van de crisis. Als de een het over kalveren heeft gehad, begint een ander weer over varkens. Het zijn drie a vier menschen, die de geest op de algem. verg. beder ven en steeds aan het woord zijn. De heer Hoogendoorn die ook al eens de algem. verg. heeft bezocht beaamt dit. De afdeelingen zelf zullen weer opbouwend werk moeten leveren. TJe voorz. zelf is bereid het voorstel toe te lichten op de algem. verg. De heer Poot dringt op meer aan trekkelijke artikelen in het Landbouw weekblad. Zal op gewezen worden. RONDVRAAG. De heer Hannema vraagt of de landbouw organisaties zelf om een Stalcontroleur ge vraagd hebben. Spr. kan zich dit niet goed voorstpllen. De heer Hoogendoorn zegt, dat helaas ge bleken is dat in de Wieringermeer, de melk smerig werd afgeleverd, wat de prijs voor de producten drukte. De uitslag van een persoonlijk onderzoek op de stallen, door Ir. Smeding was van dien aard, dat verschillende pachters voor een herpachting niet meer in aanmerking zouden komen. De zaak is toen besproken met de land bouworganisaties, die door middel van een stalcontroleur verbetering in de toestand wilden brengen. Het resultaat na een half jaar werk van den controleur is, dat er ver beteringen gekomen zijn en dat de fabrieken hebben geschreven dat de melk beter is en de prijs dus hooger wordt. De heer Hanema kan zich niet voorstellen dat dit na de strenge selectie door de direc tie nog noodig was. De heer Jb. Slagter vraagt of het bestuur weet, dat de controleur iedere week rapport moet uitbrengen op het domeinkantoor. Dit is toch niet de bedoeling geweest van de controle. De heer Hoogendoorn weet hier niets van, doch zal er naar informeeren. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken wa ren besproken, volgde sluiting. BEKENDMAKING. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het gewone spreekuur van de Burgemeester van Wieringermeer zal in plaats van Maan dag 2 Mei worden gehouden op DINSDAG 2 MEI a.s. in het raadhuis te Wieringerwerf. Namens wederzij dsche Ouders hebben G. J. HAARSMA S] en JANNA N. BLIJDORP de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 12 Mei. Kerkelijke bevestiging te 15 uur in de Geref. Kerk te Middenmeer, door den Wei- Eerwaarden Heer Ds. Chr. v. d. Vliet. Kolhornerweg Middenmeer Oudelanderweg, 28 April 1938. Gelegenheid tot gelukwenschen Oudelander weg Dinsdag 3 Mei van 3—5 en van 7—9 uur. DE EERSTE FRIESCHE ONDERL LANDB. PAARDEN VERZ. MIJ. TE HEERENVEEN. OPGERICHT 1905. RESERVE ONGEVEER f 35.000. VERZEKERT UW PAARDEN, OOK VEULEN MERRIES, voor ongeveer 1 V* PREMIE en geen andere kosten dan eenmaal hoogstens f 1.75 inschrijfgeld. Gunstige voorwaarden. Uitbetaling verliezen binnen drie dagen. Agenten J. ZEEMAN en G. KOS, Schagen. BIEDT ZICH AAN BOERENZOON, 26 jaar, met diploma L. W. S. om op BOUW BEDRIJF werkzaam te zijn ALS KNECHT, (extern.) Brieven bureau Wieringermeerbode onder letter B. Middenmeer.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2