TWEEDE BLAD. ZATERDAG 14 MEI 1938. NIEUWS* £N WIERINGEN ADVERTENTEEBLAD VOOR EN OMSTREKEN GEMEENTERAAD WEERINGEN. No. WIERINGER COURANT te werkten dus samen, om de gras- PROVINCIAAL NIEUWS. boer een schrale weide te bezorgen, en j l,alf April waren er dan ook al water-! kamer van koophandel te alkmaak. minnaars die druk inmaalden. I De Kamer van Koophandel Adresseert over Hebben deze inmaalders gelijk gehad de Omzetbelasting. Tot heden nog niet Immers ook zij Da Kamer van Koophandel en Fabrieken hebben geen gras, voorzoover ze niet voor Hollands Noorderkwartier wendde zich vroeg met hun stikstof zijn geweest. met een adres tot den Minister van Finan- Terwijl de boeren, die niet inmaalden, ciën, waarin zij hare teleurstelling uitte over maar wél vroeg en stevig met stikstof diens voornemen om over te gaan tot indie- bemestten, in het algemeen behoorlijk ning van een wetsontwerp, waarbti het hef-' goed gras ,lel)hen fingrpercentage van de omzetbelasting van j Nu zij toegestemd, dat een vroege 4% op 5% zal worden gebracht. Was de Ka- met oorspronkelijk van oordeel, dat de Om- MikstolbemeMmg juist dit jaar alles zetbelastingwet op 1 Januari 1939 zou moe-vo°r had. Het weer m Maart deed de ten afloopen, de inmiddels verhoogde regee- j Stikstof direct tot. werking komen, ringsuitgaven hebben de Kamer ervan over- wat in April niet meer het geval was. tuigd, dat het thans geen zin meer heeft Dit zal niet elk jaar zoo zijn. Verder daarop aan te dringen, alhoewel deze belas ting nog steeds als een zware last voor het bedrijfsleven wordt gevoeld. In wezen bedoeld om op den consument te worden verhaald, is de feitelijke toestand immers zoo, dat deze belasting voor een kleiner of grooter gedeel te door het bedrijfsleven zelve wordt opge bracht en geworden is tot een vorm van za kelijke bedrijfsbelasting, zeer ten nadeele van de rendabiliteit der ondernemingen, niet in het minst van de middenstandsbedrijven, wier uitkomsten toch reeds zoo bedroevend slecht zijn. De Kamer verzocht den Minister Zijn voornemen tot verhooging van het per centage derhalve niet ten uitvoer te willen brengen. Bovendien verzond de bovengenoemde Ka mer een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal in verband met het reeds ingediende wetsontwerp houdende enkele herzieningen van de Omzeetbelastingwet. Voor zoover het Ontwerp de strekking heeft om bepaalde ongewenschte concurrentiever houdingen te verbeteren, aldus lezen wij o.m. in dit adres, wordt dit door de Kamer gaarne aanvaardt. Waar echter in enkele gevallen bepaalde wijzigingen niet zoo zeer voorge steld schijnen te zijn om zekere misstanden te herzien, dan wel om de opbrengst der be lasting te verhoogen, meent de Kamer daar tegen een waarschuwende stem te moeten laten hooren, omdat zij in de voorgestelde herzieningen een verdere verzwaring ziet van de op het bedrijfsleven drukkende lasten zon der dat daartegenover bepaalde voordeelen staan. Zoo maakt de Kamer ernstig bezwaar tegen de voorgestelde schrapping van het laatste lid van artikel 21, door welke wijzi ging alle fabrikanten, derhalve ook zij, die slechts voor een gering bedrag in het al gemeen niet meer dan voor f 1000.zelfver vaardigde goederen afleveren, in het vervolg voor de heffing der omzetbelasting zullen worden aangeslagen. Schrapping van de thans in art. 21 vijfde lid opgenomen bepa ling zal weer een nieuwen last leggen op een groot aantal kleine middenstandsbedrijven, die het blijkt reeds uit hun geringe omzet van f 1000.voor hun fabricageafdeeling moeite hebben het hoofd boven water te hou den. Vooral op het platteland is een groot aantal kleine bedrijven, dat thans van deze vrijstelling kan profiteeren. Klachten, dat hierdoor andere bedrijven in een nadeelige positie zouden zijn geraakt, hebben de Kamer nimmer bereikt, zoodat zij ernstig betwijfelt of ten dezen inderdaad bepaalde concurren tieverhoudingen zijn gestoord. Schrapping der onderhavige bepaling zal niet alleen een nieuwen last leggen op een groot aantal dwerg-bedrijven, maar de eige naren ervan, die doorgaans niet erg bedreven plegen te zijn in het hanteeren van de pen, «uilen tegelijkertijd onaangenaam worden verrast met de aan de belasting gepaard gaande administratieve rompslomp, waarvan zij thans bevrijd zijn. Eveneens heeft de Kamer ernstige beden king tegen het in het Ontwerp opgenomen voorstel om den geldenden maatstaf van hef fing voor de berekening van het bizonder in voerrecht (omzetbelasting aan de grens) met een vierde te verhoogen. De Kamer is van oordeel, dat de Omzet- belastingwet hierdoor aangewend zal worden als een nieuw beschermend element voor den binnenlandschen fabrikant in den vorm van verhooging der invoerrechten. Met het oog op het groote belang, dat het district der Kamer heeft bij den export van landbouw-, zuivel- en tuinbouwproducten, welke export immers zoo zeer afhankelijk is van den import uit andere Rijken, omdat daarmede uiteindelijk onze export moet wor den betaald, meent de Kamer tegen een der gelijke protectionistische maatregel even eens stelling te moeten nemen. moet worden toegegeven, dat een paar dagen zacht weer met regen snel ver andering geven kan. Maar met dat al valt toch te consia- teeren, dat vroege stikstofbemestinjj in behoorlijke hoeveelheid wat gedaan heett, en nathouden of natmaken van den grond niet De proefvelden, die het Rijksland- bouw consulentschap,, heeft aangezet tot onderzoek van de kwestie water- stikstof in deze polders, hebben een zuiver practijk-doeL Dat van De Vries, Bosweg, Stolpen heeft in April een aardige maaltijd voor het heele veebeslag opgeleverd en wordt nu door jongvee beweid, om di rect met de eerste regen een gift van 300 Kg. kalkammonsalpeter te ontvan gen voor de volgende oogst droogte verschijnselen kwamen op het best behandelde perceel niet voor, al ligt het land zeer hoog. De proefveldhouder II. \V. Jimmink, School weg, Julianadorp, heeft van zijn heele bedrijf slechts gras op het proefveld, dat het hoogste en droog ste deel van zijn boerderij is. Er is daar deels nog niet ingemalen, maar wat het verst van 't water af ligt is even goed, als wat het water dichterbij heeft. Zegt dit wat Het water doet het hem niet, maar de voeding Het veldje van de proefveldhouder D. Hoornsman aan de Rijksweg te Julianadorp, geeft nog geen aanlei ding tot opmerkingen, behalve dat er geen droogte-verschijnselen zijn, on danks niet-inmaling. Er is op het grootste deel der proefvelden slechts 200 Kg. kalkammon gegeven, wat voor een ferme oogst op deze gronden m.i beslist te weinig is. Het feit, dat meerdere veehouders overgaan tot vroegere en zwaardere stikstofbemesting, terwijl de inmaling later en minder intensief gebeurt, zal blijken een vooruitgang van de hoeveel heid en kwaliteit der opbrengsten ten gevolge te hebben. Zoo komen we tot juistere verhoudingen tusschen de landwaarde en de bedrijfswinst. H. PILON, Leeraar R. L. W. S. te Schagen Spreekuur Donderdags, „JDe Roode Leeuw", Markt streken van dSNt^rl. Bond van Hotel- stcunvei/leening, onder handhaving Kiofiiehuis- en Kfstaurantbedrijven4 van zijn belooning voor de hierbedoel- um verlichting, van de lasten voor deze de werkzaamheden op f 2100 per jaar. bedrijven door het verlagen van do De heer Bontkes wil geen aanmer-j Personeele belasting. king maken op het jaarloon van den hr. Daar dit reeds het derde verzoek is Kaaijk, deze immers heeft een zeer; van gelijke strekking wordt het stuk verantwoordelijke taak, zoodat hem' voor kennisgeving aangenomen. zeer zeker een behoorlijke belooning j toekomt spr. wijst er echter op, dat i Regeling periodieke salarfsverhoo-1 naast den heer K. andere ambtenaren' gingen Gemeente-vroedvrouw. op het bureau voor Arbeidsbemidde- Bij besluit van 13 Mei 1937 werd o.m. ling aanwezig zijn en dat naar zijn' de Jaarwedde van de gemeente-vroed-'meening het loon voor de beide laatst- vrouw met 5 pCt. verlaagd, op wensch aangestelde ambtenaren te laag is. van den Minister van Binnenl Zaken. Spr. dringt aan op aanmerkelijke ver- Bij dat besluit werden de periodieke betering hiervan, wedde-verhoogingen, evenals dit vroe-1 Voorz. antwoordt, dat met de opmerj ger het geval was geweest, vastgesteldking van den heer Bontkes rekening- op 4 verhoogingen elk van f 50 om de;gehouden zal worden, twee jaar. De vroedvrouw wijst er op, dat dit j Voordracht tot beschikbaarstelling besluit een dubbele verlaging inhoudt, van een prijs ten behoeve van het op omdat aan haar hij haar aanstelling 2 j 26 en 29 Mei a.s. alhier te houden Con periodieke verhoogingen om de twee jaar elk van f 100 waren toebedacht. WITTER DAN WIT, worden Uw tanden indien wat goeds, namelijk met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. U poetst met IVOROL Toegegeven moet worden, dat het riiet in de bedoeling heeft gelegen haar iri dit opzicht in een mindere positie te brengen. B. en W. stellen daarom voor aan het Raadsbesluit van 13 Mei 1937 de overgangsbepaling toe te voegen, dat aan de fungeerende vroedvrouw, in af wijking van de vastgestelde regeling, zullen worden toegekend 2 periodieke verhoogingen 'elk van f 100, na 2- en 4- jarigen dienst. Aangenomen. Tegemoetkoming vervoerkosten art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. Aan K. Klaver, G. van Bleisenx, H. B. Janmaat, H. Thoma, C. van Eekelen, worden toegemoetkomingen ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet toege- end voor het bezoeken door hun kinde ren van de R.K. school te Hippolytus- hoef aan T. Ippel, P. Wiegman, R. van der Woude, H. Attema, M. J. Boe- kestijn, J. Tijsen en M. Jansen voor de Chr. school te Den Oever. Aangenomen. Jaarwedde van den agent der Ar beidsbemiddeling. Bij besluit van 26 Febr. 1937 werd de iaarwedde van den agent der Arbeids bemiddeling vastgesteld op f 600, met bepaling, dat van deze bezoldiging een bedrag van f 250 per jaar zou worden aangemerkt als vaste aan die betrek king: verbonden jaarwedde en het meer dere als tijdelijke toelage. Tevens werd bepaaald, dat deze regeling voor één jaar zou gelden. Aangezien in den toestand. zooals die zich sedert het vorig jaar voordoet, weinig of geen verandering is geko men, stellen B. en W. voor de destijds getroffen regeling, ingaande 16 Jan. 1938, met één jaar te verlengen. Aangenomen. Voordracht tot benoeming van den ambtenaar van de steunverleening in vasten dienst. De heer J. Kaaijk is reeds enkele ja ren belast met de leiding van het bu reau der steunverleening, waaraan jning verschuldigde bijdrage aan tevens zijn opgedragen de werkzaam- gemeente Wielingen te restitueer» Vergadering van de Gemeenteraad op Vrijdag 13 Mei 1938 des nam. 2 uur. Afwezig is één lid, de hr Hulsebos. Nadat de voorz. de vergadering heeft geopend., worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Mededeelingen en ingek. stukken. Ingekomen zijn Proces-veïjbaal van kasopneming bericht van goedkeuring besluit tot verkoop van bouwterrein aan C. Ivooij Pz. en J. Tijsen Jbz. alsvoren van het besluit tot het aangaan van een kas- geldleening, groot f 50.000 alsvoren van de 2e suppl. begrooting dienst '37 alsvoren van het besluit tot vaststel ling van de huur voor het perceel Belt straat 2 verschillende jaarverslagen. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Aan L. Drenth en G. Nieland wordt ontheffing van hondenbelasting ver leend een verzoek van H. Pathuis wordt afgewezen. Aan C. Wor, L. Bult,, P. C. de Haan, A. Kamst, B. T. Bisschop, A. H. J. van 'L Hof, N. Tijsen Jbz., N. Lont Cz., P. E. Knikman, Jb. Hegeman Jz., H. J. Stulp, J. Schuitema. E. Zetsema, A. van Veen, G. Schimmel, P. Kraak, M. C. van Schilt, A. Polmans, D. van Bloemen- daal en M. Lont Pz. wordt ontheffing van schoolgeld verleend. Verzoeken van D. Nieland, J. H. Dui mering, A. Roossien, IJ. Pathuis en A. Vrieswijk, worden afgewezen. Verder is nog ingekomen een ver De vorst, de koude wind en de droog'zoek van de afdeeling Schagen en Om- heden betreffende de werkloosheids verzekering, de steunregeling voor de de kleine boeren, de steun in natura, de Zuiderzeesteun, de distributie van goedkoope levensmiddelen enz. Deze werkzaamheden zijn in de loop der jaren eerder toe- dan afgenomen. gouts v. Harmonie- en Fanfarecorpsen, Do Muziekvereen. „Harmonie" heeft het Gemeentebestuur verzocht van gemeentewege een prijs te willen toezeggen voor het ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan op 26 en 29 Mei a.s. alhier te houden concours. Aangezien B. en W. met dit verzoek gaarne instemmen, stellen zij den Raad voor tot dit doel, op het voet spoor van hetgeen vroeger reeds eeni- ge malen is geschied, wederom een verguld zilveren lauwerkrans beschik baar te stellen. Tevens verzoeken B. en W. hen in zaken als dezen een meer algemeene machtiging te verstrekken, opdat zij in voorkomende gevallen zelfstandig voor wedstrijden e.d., prijzen kunnen toekennen. Aangenomen. Toelating van leerlingen tot de O. L. Scholen te Alkmaar. Door den Raad der gemeente Alkmaar is, mede als gevolg van de wijzigingen door do Wet van 22 Mei '37 St. no. 323 in de Lager Onderwijswet 1920 ge bracht vastgesteld een nieuwe veror dening houdende bepalingen, waarop die Raad bereid is gemeenschappelijke regelingen met andere gemeenten aan 'e gaap omtrent de toelating van leer Tin-gen uit die gemeenten tot de O. J.- scholen voor gewoon en of uitgebreid tager onderwijs te Alkmaar. B. en W. van Alkmaar hebben het Gem -bestuur naar aanleiding hiervan verzocht te willen mcdedeelen of de Gemeenteraad van Wieringen bereid is de gewijzigde regeling aan te gaan. Hoewel tegenwoordig geen enkele leerling uit de gemeente Wieringen 'n lagere school te Alkmaar bezoekt, heb ben B. en W. er geen bezwaar tegen de in 1931 gesloten gelijksoortige overeen komst te vernieuwen, omdat een even tueel geval zich soms plotseling voor doet. Daarbij zal gehandhaafd moeten worden het eerder gemaakte voorbe houd, dat aan aanvragen om toelating tot de openbare lagere scholen te Alk maar slechts gevolg kan worden gege ven, indien de aanvragers zich verbin den de op grond van art. 6 der verorde de ■en. B en W. stellen voor t.ot aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke regeling op dit stuk te besluiten. Aangenomen. Voordracht tot verlaging van de ren tevoet van een aantal Gem.-leeningen. EET GRASLAND IN DE ZIJPE EN HET KOEGRAS. De mooie en zachte Maart, die heel wat gras beloofde, is gevolgd door een koude, winderige en extra droge April. Dit is wel een bijzondere omstandig heid, daar Maart ook al droog was en er dus practisch in dit voorjaar zoo goed als geen water gevallen is. De regenmeter aan de R. L. W. School te Schagen wijst uit, dat normaal in Maart 44 mm en in April 48 mm regen behoort te vallen, terwijl de eerste 6 dagen van Mei nog een vijfde van 50, dus 10 mm behooren te geven. Samen 162 mm, d.w.z. meer dan een millioen liter per ha. En er is gevallen in die tijd 48 mm, dus nog niet de helft van de normale hoeveelheid. Maart leverde 23 mm en April 25 mm^. terwijl de ee- ste dagen van Mei niets viel, dat op regen leek.. Pas vandaag, 7 Mei schijnt de droogteperiode voorbij te zijn, wat pok te hopen is zoodat zelfs indienstneming van hulp-, B. en W. doelen mede, dat de Coop. krachten aan dit bureau noodzak el ijk'Boerenleenbank bereid is gevonden de is geworden. jlente van een drietal met haar geslo- De lieer Kaaijk heeft het Gem.-Men geldleeningen, in verband met de bestuur medegedeeld, dat dc tegen-'sterk gedaalde reptestandaard,. met woordige regeling van zijn verhouding,ingang van 1 Juli a.s. te verlagen van tot de gemeente onbevredigend is en|4 1/4 op 3 pCt. per jaar. Het betreft hier wel in dien zin, dat hij elke zekerheid'de volgende geldleeningen mist, ook in de toekomst in zijn tegen-1 Leening 1918-1919 oorspr. f 29000 woordige positie gehandhaafd te blij- (pro resto f 10.000) aangegaan tegen ven. Hij is namelijk als zoodanig niet'een rente van 5 pCt, leening 1926 niet als ambtenaar aangesteld, docliooi spr. groot 7100 (pro resto f 1100) zijn aanstelling is er een op de voet'aangegaan tegen een rente van 5 pCt.; van de burgerlijke arbeidsovereenkomst leening 1926 oorspr. groot f 8500 (pro Een vaste aanstelling, als door be- resto f 3000) aangegaan tegen een rente van 5 pCt. Do leeningen werden in 1935 alle 3 omgezet in 4 1/4 pCt. leeningen. B. en W. stellen voor de rentevoet dezer leeningen ingaande 1 Juli 1938 nader vast te stellen op ten hoogste 3 pCt. 's-jaars. Het komt B. en W. gewenscht voor ook de rentevoet van enkele bij de langhebbende gewenscht, is vroeger ook al eens onder de oogen gezien. Toenmaal) werd. echter geoordeeld, dat. de werkzaamheden als de onderha vige binnen afzienbaren tijd zouden af loopen, omdat verwacht werd, dat de arbeiders der Zuiderzeewerken weer gingen vertrekken, waarna, zoo meen de men, de werkzaamheden van denZeegras-exploitatie gesloten geldleenin- heer Kaaijk voor het grootste deel be- gen, thans nog 4 pCt. bedragende, terug ëindigd kunnen worden. jte brengen tot 3 pCt. Deze leeningen Het laat zich echter helaas aanzien, waren oorspr. groot resp. f 8000 (pro dat het getal werkloozen te Wieringen resto f 3000 1' 17750, (pro resio f 6500 voorloopig: niet in beduidende mate f 5500, (pro resto f 2250); en f 13269.67 zal verminderen, zoodat van beëindi- (pro resto f 5169.67.) De 3 laatstge- ging van ibedoelde steunwerkzaamhc- noemde leeningen werden in 1935 om den geen sprake zal kunnen zijn. gezet in 4 pCt. leeningen. In dit licht bezien achten B. en W. B en W. stellen voor hiertoe te be llet verzoek niet onredelijk. Zij stellen sluiten,, op grond hiervan voor den heer Goedgekeurd. J. Kaaijk met ingang van 1 Mei 1938 een vaste aanstelling te verleenen als verkoop bouwterrein. ambtenaar, hoofd van het bureau voor De Heer Jr. Lont heeft verzocht van de gemeente te mogen koopen een smal stuk grond, gelegen tusschen Voorstraat en Kerk steeg te Den Oever. Voor de gemeente is dit stukje grond van weinig belang, doch voor aanvrager zooveel te meer, omdat het de scheiding vormt tusschen zijn café en zijn daarnaast gelegen feestzaal. De over te nemen grond zal een grootte hebben van 59 ca. 3 en W. hebben tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaren en stellen voor van genoemd perceel 59ca bouwterrein aan den Heer Lont onderhands te verkoopen voor f 3.- per ca. onder voorwaarden door hen nader te bepalen en voorts te besluiten, dat de overblijvende grondstrookjes van dit perceel bestemd worden tot openbare straat, een be stemming dit dit perceel eigenlijk tot nu toe niet had. De heer Kooij noemt de aankoopsom ab normaal hoog. Voorz. antwoordtdat B. en W. deze som hebben voorgesteld en dat de kooper, de heer J. Lont, hiertegen geen bezwaar had. Aangenomen. Vaststelling der 5e suppletoire begrooting voor de dienst 1937. Goedgekeurd. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. B. en W. bevelen ter benoeming aan vacature-de Jong (categorie meerderjarige onderwijzers der openbare lagere scholen) 1. de Heer H. de Jong, aftredend 2. de Heer J. H. Eden vacature Jongkind (categorie ouders van de op een openbare lagere school ingeschre ven leerlingen) 1. de Heer P. Jongkind 2. de Heer J. Tijsen Jbz. De Heeren H. de Jong en P. Jongkind wor den beiden herbenoemd. BENOEMING ONDERWIJZERES O.L. SCHOOL TE HIPPOLYTUSHOEF. Ingevolge het bepaalde in art. 28 der La- ger-Onderwijswet 1920, in de lezing zooals die thans luidt moeten aan een lagere school, waarvan het getal leerlingen tot boven 235 stijgt, verbonden zijn een hoofd en 5 onder wijzers bijstand. Aangezien het gemiddelde aantal leerlingen der O. L. School te H.-hoef over 1937 239'/i bedroeg, dient vanaf 1 Jan. 1938 de leerkrachtenformatie aan deze school gebracht te worden van 5 op 6. B. en W. heb ben daarin voorloopig voorzien door tijdelijke aanstelling van een wachtgeldster de be noeming van een vrouwelijke leerkracht is namelijk wenschelijk, omdat voorheen voor het hndwerkonderwijs in alle klassen slechts één onderwijzeres beschikbaar was, en dit aantal dus noodig uitgebreid dient te wor den. De keus zal moeten worden gedaan uit de lijst van wachtgeldsters. Als eenige candida- te hebben B. en W. op de voordracht ge plaatst Mw. T. Bleeker-Wouda, de thans tij delijk fungeerende onderwijzeres, wier werk door de bevoegde autoriteiten gunstig beoor deeld wordt. Het advies van den Inspecteur van het la ger onderwijs en het bericht van het betrok ken hoofd der school worden overgelegd. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op 1 Mei 1938. Voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. BENOEMING ARMVOOGDEN. Hierna volgt de benoeming van Armvoog den in de vacature, ontstaan, door het af treden van de heeren S. Russelman en Jb. Dekker Pzn. B. en W. bevelen ter benoeming aan 1 S. Russelman, 2. D. Blaauboer, 3. W. Mos- tert Szn. In de vacarute Dekker 1 Jb. Dekker Pz., 2. M. Mulder, 3 W. Mostert Szn. De heeren Russelman en Dekker worden beiden herkozen. UITBREIDING NOORDERLICHT. Vervolgens maakt voorzitter melding van een schrijven namens de Kerkeraad, waarin tot B. en W. een verzoek wordt gericht in verband rnet de uitbreiding „Noorderlicht," het tehuis voor Ouden van Dagen. Het is niet wel mogelijk „Noorderlicht" aan de zijde vaïï de Parklaan uit te breiden, zoodat men de Parklaan een weinig zal moeten omliggen, terwijl dan tevens de bochten aan de kant van de Slingerweg, die vrij scherp zijn, zul len worden afgerond. Voorz. antwoordt, dat er in deze kwestie één maar bestaat, n.1. dat aan deze omligging van de Parklaan, waarbij vanzelfsprekend weer nieuwe bestrating zal moeten plaats vinden., geen kosten voor de gemeente ver bonden mogen zijn. Nadat de heer Bosker heeft verzekerd, dat dit geen bezwaar zal zijn, wordt de toezeg ging gegeven. EXTRA HULP AAN WERKLOOZEN. Vervolgens leest voorz. een gedeelte voor uit een schrijven van de minister over de extra hulp voor werkloozen gedurende het dienstjaar 1938, waarin eveneens wordt ge sproken over de z.g. B. en C.-boeren. Men wil dan f 5.70 aan elke werklooze uitkeeren, waar van 2.is ten laste van de gemeente daar Wieringer 300 werkloozen telt, zal de nieuwe steun voor deze gemeente dus f 620.bedra gen. Het voorstel wordt aangenomen. De Rondvraag. De heer Bontkes merkt op, dat vroe ger de gemeenten, wat het uitvoeren van werken betrof, altijd op de bres moesten springen, om iets van 't Rijk gedaan te krijgen. Maar nu zijn de rollen omgekeerd. Het Departement doet nu een beroep op het Gem.-Be- stuur om werkgelegenheid te zoeken.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 3