Uitgebreid Lager Onderwijs Schagen PAARDENMARKT te Schagen op Maandag20Junl' Tassohen SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK ZITTING 2 SEPTEMBER a.s. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. COLORADOKEVERS GEVANGEN. Gedurende de laatste dagen is op eenige plaatsen in het Zuiden van ons land tot op 12 Km. afstand van ae Bel gische grens, een Coloradokever gevon den. Blijkbaar zijn deze kevers door den hevigen Zuidenwind uit België naar ons land overgewaaid. Het bericht van den Plantenziektenkundigen Dienst, om goed naar het insect uit te zien, was dus wel op het juiste oogen- blik uitgezonden Het is van buitengewoon groot be lang voor onze aardappelcultuur en voor onzen uitvoerhandel, dat alle ke vers, die thans op deze wijze ons land bereiken, gevonden en vernietigd worden, ook daar, waar zij eieren ge legd hebben, en de larven op het aard appelgewas optreden, kan, als onmid dellijk op de juiste wijze wordt inge grepen, nog voorkomen worden, dat er haarden gevormd worden, welke voor onze cultuur en handel zoo gevaarlijk zijn. Op dat oogenblik moet men er ook op hedaclit zijn, dat men in andere ge wassen den Coloradokever kan vin den, daar het insect, uit België aanvlie gend, in elk gewas terecht kan komen en dan van daaruit zich naar een aardappelveld gaat begeven. Alleen ipet volle medewerking van alle kanten kan het gevaar, dat in de aanwezigheid van den Coloradokever dreigt, nog bezworen worden. DERTIENJARIG MEISJE AAN HET STUUR. Botsing bij Soestdijk tusschen auto en bakfiets. Zaterdagmorgen te 11 uur naderde op den betonweg tusschen Soestdijk en Utrecht uit de richting Soestdijk een auto, welke zonder nog een poging tot uitwijken te doen, tegen een voorbij rijdende motorbakfiets, waarop een kaasventer uit Huizen (N.-H.) was ge zeten, opreed. De man werd van zijn zitplaats ge slingerd en kwam onder den bak te recht. Hij liep hierbij wonden aan het linkerbeen op. Gebleken is, dat een 13-jarig meisje de auto bestuurde en de aanrijding heeft veroorzaakt. Het ongeval is te wijten aan het feit, dat zij bij het inha len niet uitweek. Haar vader was naast haar gezeten. Een achterop rij dende automobilist kon door tijdig remmen een aanrijding nog juist voor komen. GEMEENTE WIERINGEN. DEN OEVER. Met ingang van 16 Ju ni a.s. is benoemd tot sluismeester bij den Dienst der Zuiderzeewerken te Den Oever, de heer A. de Visser, voordien sluiswachter te St. Andries in de nabij heid van Zaltbommel in Gelderland. Buitenlandsch bezoek. Zaterdagmid dag zijn door -de schutsluizen een 2-tal kannonneerbooten, de „Nordmark" en de „Kiel" gepasseerd, bemand met een groot aantal passagiers, die een plezierreisje gingen maken op het IJsselmeer. Concert-avond „.Apollo." Zaterdag avond j.1. gaf de muziekvereeniging „Apóllo" na vooraf een rondgang te iic ben gemaakt door het dorp, een concert-avond in de groote zaal van den heer Jurrie Lont. Circa kwart voor negen. Heette de heer v. Glabbeek de-talrijke aanwezi gen van harte welkom en werd een aanvang gemaakt met het concert. Na een pittige marsch volgde het con coursnummer, de Slavische Rhap- sodie". Terstond hierop volgend lieten de Nederlandsche Posterijen hun mu zikale gevoelens hoogtij vieren in den vorm van den heer J. Bakker, die een hobo-solo, „Linda-Fantasie" van Doni- zette, ten beste gaf. „Apollo" speelde daarna de ouverture „Finlandia", eveneens concoursnummer en besloot weer met een opgewekte marsch. Na ieder nummer klonk een hartelijk applaus. In de pauze werden loten verkocht, met als hoofdprijs een heerlijke taart. Daarna traden op als voordracht kunstenaars en conferenciers de hee- ren Jansen uit Den Helder en de heer v. Glabbeek. Ook dit gedeelte van den avond viel uitstekend in de smaak, te oordeelen naar het applaus. _e avond werd afgesloten met een vroolijk bal. Het bestuur van „Apollo" kan tevre den zijn met deze goedgeslaagde con cert-avond. Scheepvaart. Het mistsein van Urk zal 13 Juni a.s. voor ongeveer een week buiten werking zijn. Onderwijs. In verband met de toe neming van het aantal leerlingen op de O. L. School te Den Oever zal aan genoemde school waarschijnlijk een vierde leerkracht worden verbonden. Loop der bevolking. Ingekomen A. Attema en gezin uit Koudum Mw. R. Eskens uit Grijpskerk H. Veen kamp en gezin uit Wieringermeer IJ. Brielinjc ui[t WognUm W. {Dijk stra en gezin uit Oldehove D. van der Heide uit Harlingen C. Roos uit Haarlemmermeer W. van der Heide uit Leeuwarderadeel J. Ansink uit Wieringermeer N. J. Meijer uit Delft; C. van Dijk uit Medemblik L. Terol uit Schagen J. Schurer uit Oldeber- koop Mw. P. Iedema-Hoogesteegcr uit Anna Paulowna R. Pol en gezin uit Zwagerveen P. Nierop-Groot uit Alkmaar R. Koetze e.e. uit Wedde Mw. M. de Haan-van der Slikke uit Texel M. A. A. Roos-de Jong uit iN'ieuwveen G. Bossen en gezin uit Anna Paulowna Mw. G. van Dijk uit Groningen Mw. P. Attema uit Gaas- terland Mw. G. A. Bakker uit Wierin germeer A. J. de Rijk uit Akersloot H. J. Kila uit Delft. Vertrokken personen J. Beets naar Velsen Iv. van Wijngaarden en gezin naar Urk A. Donkernroek naar Anna Paulowna Mw. Wed. P. Nicolai naar Buitenpost J. Th. Meijer naar Wehl f. Ennema naar Barradeel Mw. R. Boontjes naar Slootdorp Mw. M. Spa-Klasens naar Vlagtwedde A. Kerkdijk naar Rotterdam H. G. Lan- ges en gezin en M. Landolt en gezin naar Apeldoorn J. Verpporten en ge zin naar Groede P. A. Plooij en gezin naar Lemmer D. Raatjes en gezin naar Urk Mw. J. Poeze naar Alk maar D. Schoorl naar Schagen Mw. T. Waiboer-Koorn naar Soestduinen H. P. Smit naar Uithuizen Mw. L. A. de Roo naar Vrouwenpolder Mw. M. Terpstra naar Driebergen K. Ottens en gezin naar Den Haag. DR. J. W. DE GOEIE JUBILEERT. Dr. de Goeie, welke zooals aan vele plaatsgenoot-en bekend zal zijn vele jaren op Wieringen practijk uitoefende, herdacht j.1. Zaterdag den dag, waarop hij vóór 40 jaar slaagde voor het art sen-examen. Dr. de Goeie genoot ook op Wieringen veler achting en om deze reden maken wij van dit feit gewag, temeer daar Dr. de G. een bekende en geziene figuur was op Wieringen. Dat ook Zaandam waardeering heeft bleek uit de groote huldiging, die men hem in Hotel Reitsma bereidde, waar diverse sprekers, o.a. de burgemeester van Zaandam het woord voerden. Fraaie cadeaux en tal van bloemstuk ken werden van alle kanten den jubi laris toegezonden. Ook van deze plaats af wenschen wij Dr. de Goeie en zijn gezin van harte geluk met dit 40-jarjg jubileum. Succes-Nieuws. De zomermaanden worden over het algemeen beschouwd als te zijn bestemd voor rustpoos tus schen de officieele competitie's. doch geheel stil ligt het voetballeven in de ze maanden toch niet. wat trouwens voor de te onderhouden training niet wenschelijk zou zijn. Het Succes-be stuur heeft dit ook begrepen en zoo or ganiseert zij op de daartoe geschikte tijd wedstrijden die, én voor training, én voor het publiek de moeite waard zijn. A.s. Woensdag des avonds half acht vindt er een wel zeer interessante ont moeting plaats, dan komen namelijk de Kampbewoners van Nieuwe Sluis met een elftal uit tegen een Succes combinatie. De Kampbewoners kunnen een aardig elftal op de been brengen en de Successers dienen, indien zij een behoorlijk figuur willen slaan, hun bes te beentje voor te zetten. Om een ieder in de gelegenheid te stellen deze ontmoeting bij te wonen, is de entréeprijs op slechts 10 cent ge steld. POLITIE. VERMIST een heerenrijwiel met terryzadel en vernikkelde lamp, merk Spika. Gevonden een belastingplaatje in étui. Inl. Gem. Bode H.hoef. PATRIJZEN-NEST MET TWINTIG EIEREN. Toen de arbeider Joh. Muit, gister aan het maaien was op een der dijken vloog plotse ling een vogel uit het gras en bij onderzoek bleek dat een patrijs, welke zat te broeden, van zijn. nest vloog en niet minder dan twin tig eieren in het nest had. Voorwaar een pracht gezicht. Het nest met de eieren werd door den heer Muit ongestoord gelaten. KEURINGEN VAN TREKPAARDEN IN DE PROVINCIE NRD.-HOLLAND. Op 7 Juni te Slootdorp in de Wierin germeer en op 8 Juni te De Cocksdorp op het eiland Texel en op 9 Juni te Hoofddorp in d Haarlemmermeer wer den deze keuringen gehouden. Feite- lijk waren 't 2 verschillende keuringen Een keuring vanwege het Nederlands- Trekpaard-Stamboek voor opname in het Keurstamboek en een Premiekeu- ring vanwege de Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noordhol land. Bovendien had de Afdeeling Nrd. Holland van het Nederl. Trekpaard Stamboek ruim 30 medailles uitge loofd en de Firma Zwaardemakers Handel en Industrie te Zaandam en de Fouragefabriek de „Pijl" te Wormer- veer ieder een zilveren wisselbeker. Voor de Stamboekkeuring waren 50 drie-jarige en oudere merries, aange geven. Twee bleven afwezig en 41 stuks werden in het Keurstamboek ingeschre ven, namelijk 17 te Slootdorp en 4 te De Cockdorp en 20 te Hoofddorp. Op Dinsdag 7 Juni om 10 uur werd in de mooie nieuwe Polder, de Wierin- germeei\ te Slootdorp de keuring begon nen met de hengstveulens. Vier stuks kregen ieder een medaille, geldprijzen waren voor deze categorie niet beschik baar. 14 merrie veulens werden voorge bracht, waarvan er 5 werden gepri meerd met f 10, 10, 5, 5, totaal f 38. 15 één-jarige merries werden voorge bracht, waarvan er 7 werden gepri meerd met in totaal f 135, 13 twee-jari gen werden aangeboden. Hiervan kre gen er 7 ieder een premie tot een 10- taal bedrag ad f 175, terwijl de 3-jarige merrie van den heer Adr. Spaans te Kolhorn een medaille kreeg en de zilve ren wisselbeker van de fabriek de „Pijl" voor het jaar 1938-1939 ook aan deze merrie werd toegewezen, in concurren tie met de nummer één geplaatste mer rie in dezelfde categorie te Hoofddorp. De beslissing van deze wisselbeker nam de Jury op 9 Juni te Hoofddorp. De categorie 4-7 jarige merries wer den ook te Slootdorp dit jaar gesplitst in de groote en de kleine maat. V'oor de groote maat zoo wel als voor de kleine maat werden ieder 1' 205 beschik baar gesteld. Bovendien kregen de bei de nummers één geplaatste ieder een medaille en werd de merrie Prinses van den heer J. B. Geerligs te Anna Paulowna kampioene 1938 wan Sloold. De volgende dag werd omrhalf twaan op Texel te Cocksdorp begonnen. Drie hengstveulens kregen j^der een me daille. De menie veulens kregen tien gulden premie. De één—arige merries f 25 de 2-jarige f 20 de 3-jarige f 55 en de 4-7 jarige f 165: I11 totaal werd daar uitgeloofd f 275 aan geld, terwijl bovendien aan de merrie Kaballc d' Ahea een medaille werd toegekend. Op Donderdagmorgen, precies kwart voor negen, begon de Jury haar zware taak voor die dag te Hoofddorp. Zes hengstveulens kregen ieder een me daille. Aan de merrieveulens werd f 50 toegewezen, 6 werden er geprimeerd en bovendien kreeg het veulen van A. Haartsen een medaille. Da één-jarige merries kregen in totaal f 170 7 stuks werden er geprimeerd. De 2-jarige merries werd f 235 aan geld toegewe zen, terwijl Erna van de Lente, van Immink en Claironne van Hoek, van de Wed. Granneman en Jolina van de With boven hun premie nog een me daille kregen. Aan de 3-jarige merries werd f 275 toegekend, verdeeld in elf premies van 40 tot f 10, terwijl de viel" hoogst geplaatste bovendien ieder nog een medaille kregen, namelijk Marytje van Gheerels, Corrie van Prinssen, Hec- torine van de Graaf en Stella van Eyken. De categorie 4-7 jarige merries was een zeer belangrijke. In totaal wa ren daar 43 stuks voor aangegeven, waarbij een belangrijk aantal van lioo- ge klasse. Gekeurd werd in de groote en de kleine maat. Aan de groote maat werd in totaal f 365 uitgeloofd, ver deeld over 10 geprimeerden en aan de kleine maat f 395, verdeeld over 11 ge- primeerden, terwijl er nog 6 waren, die geen geldprijzen kregen, maar wel ie der een medaille. De nummer een ge plaatste in de groote maat, de merrie Ida, van Prinssen, en de nummer een geplaatste in de kleine maat, Azalea, van Wed. Granneman, moesten onder ling concurreeren om het kampioen schap van Hoofddorp, waaraan auto matisch verbonden was, datgene, die als kampioene, aangewezen werd, ook de zilveren wisselbeker van Zwaarde maker voor dit jaar kreeg. De beslis sing werd voor de Jury zeker de moei lijkste van de geheele keuring, wat vrijwel door ieder werd aangevoeld. De uitslag was dat Azalea als kampioene werd aangewezen en de wisselbeker kreeg. Vele deskundigen konden met deze uitslag moeilijk meegaan. Begunstigd door prachtig mooi weer waren deze keuringen vlot verloopen en hadden veel belangstelling van vak- menschpn tot, zelfs uit Zeeuwsch- Vlaanderen. MARKTBERICHTEN. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 13 Juni 1938. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 78 Vette koeien f 170 a 300 handel redelijk 8 Vette kalve ren f 40 a 87.50 per Kg. 70 a 95 cent 105 Nuchtere kalveren (slacht) f 6 a 16 37 Schapen, vette f 26 a 31 kalveren f 7 a 22.50 272 Vette varkens 48 a 52 cent' per Kg. Handel stug. De Amsterdamsche Veemarkt. AMSTERDAM. 13 Juni 1938. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 480 Vette koeien le kw. 74 a 80 cent !2e kw. 62 a 70 cent en 3e kw. 50 a 60 cent per Kg. slacht- gew. 73 Melk- en kalfkoeien f 180 a 240 97 Vette kalveren, 2e kw. 50 a 56 cent, 3e kw. 40 a 48 cent per Kg. levend gew. 123 Nuchtere kalveren f 7 a 11 84 Schapen f 20 a 30 3 Lammeren f 18 a 19 508 Vleeschvarkens, wegende van' 90- 110 Kg. 60 a 62 cent, zware var kens 57 a 59 cent en vette varkens 55 a 56 cent per Kg. slachtgew. 2 Veulens prijs niet genoteerd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Hengelsportvereen. „Vischli^st." Zondag 12 Juni hield genoemde ver eeniging een wedstrijd. De uitslag was als volgt le prijs grootste baars A. Kossen 2e prijs P. Winnubst 8 stuks 3e prijs Naastepad 4 stuks 4e pr. J. Terborg 4 stuks 5e pr. Th. Van Bunderen 4 6e pr. R. Geerings 3 7e pr. N. Verver 3; 8e pr. D.d e Wit 2 9e pr. E. Oosthof 2; 10e pr. M.. Tuithof 2 11e pr. P. Borst 2. Schoolvoetbal. Meester Mol trok met zijn schoolelftal Maandagmiddag naar W.-Waard om daar de jongens van de school partij te geven. De school W.-Waard won met 3-0 en kregen een sinaasappel en een ijsco. De verliezers kregen alleen een ijsco. BELANGRIJK BERICHT 1 Groote uitgebreide sorteering BOSKER'S BOEKHANDEL H.-HOEF MIDDENMEER. Plechtige eerste steenlegging Geref. Kerk te Wieringerwerf. Maandagmorgen heeft te Wieringer werf een kleine, maar plechtige gebeur tenis plaats gehad. Men was namelijk zoover gevorderd met de onderbouw van de Geref. Kerk, dat de traditioneele eerste steenlegging kon plaats vinden, welke door Ds. Hoek van Enkhuizen verricht zou worden. Enkele vlaggen stonden in de frissche wind te wapperen. De volgende officieele personen wa ren aanwezig Als generale deputaten, Ds. de Jong van Bunschoten de heer Weerstra, burgem. van Makkum Ds. Schoenma kers van Kampen en de heer Tramp uit Harderwijk. Classicale deputaten waren Ds. Donner,, Broek op Langendijk Ds. Bosman, Krabbedam Ouderling Timmer, Noord-Scharwoude. Verder waren er Ds. v.d. Vliet; Cand. van Twillert Wethouder de heer A. C. de Graaf de heer A. D. van Eek, hoofd boywk. dienst W.-Meer de Ar chitect de heer Rothuizen, de heer Hagendoorn, Opzichter, en de heer L. Schotte, aannemer en de verschillende ambtsdragers van de Geref. Kerk te Wieringerwerf en vele belangstellenden Ds. Iloek verrichtte de plechtige han deling, toen allen zich om het bouw werk hadden verzameld en las daarna voor uit Efeze 2, de verzen 17-22, waar na hij de volgonle woorden sprak Vrienden hol is mij niet mogelijk een verklaring le geven van de beteeke nis van de pechtige handeling die ik zooeven lieb verricht. Ik zal II daarom een oogenblik spre ken over de steen die ik gelegd heb van de vergaderplaats van de jonge ge meente Wieringerwerf, die haar funda menten heeft op de Apostelen en Pro feten waarvan Jezus Christus de uiter- hoeksteen is. Er is blijdschap in het hart, dat spr. namens de deputaten van het IJssel meer deze handeling heeft mogen ver richten, hoewel het eigenlijk niet de eerste steen is die aan deze kerk wordt gericht, doch men moest het zoo zien, dat de bouw van de kerk zoover is ge vorderd, dat zij wortel heeft geschoten. Spr. hoopt, dat als de kerk straks vol tooid is, ook aan den geestelijken bouw gewerkt zal worden. O, God van den hemel, geef straks-aan de bedienaren van deze kerk Uw zegen. Spr. hoopt dat God aan allen die aan deze kerk hun arbeid verrichten, Zijn zegen ^al geven. Namens de deputaten dankt spr. de Wieringermeer directie voor de goede samenwerking en hoopt dat deze sa menwerking bestendigd moge blijven. Spr. richt vervolgens woorden van felicitatie tot de vertegenwoordigers van de kerk te Wieringerwerf. Cand. van Twillert dankt namens de raad der Geref. Kerk te Wieringerwerf. Deputaten Ds. Hoek ingezonderd. De heer A. D. van Eek deelde mede, dat Ir. Smeding was verhinderd, zoo dat spr. de W.-Meer directie vertegen woordigde. Spr. uitte zijn voldoening over het feit dat men heeft willen mede werken aan de stichting van het kerk gebouw, wat architectonisch voor de toekomst op uitbreiding berekend is. De kerken zijn het gezicht van de dor pen, ziet naar Slootdorp, aldus spr. wat door het gemis aan torens geen ge zicht heeft. Hierna werd de koffie genuttigd, waarna nog een korte vergadering werd gehouden. Politie. Gevonden een kettingtje met eenige medailles (R. K.) en een bos sleutels. Aan.komen loopen bij den heer Geertsema, Proefboerderij, een witte Angora konijn. I11I. Politie Slootdorp. FLEVO-NIEUWS. Zondag speelde Flevo een wedstrijd tegen het elftal van het Joodsche Werkkamp te Nieuwe Sluis. De rust ging in met een 0-0 stand Na de rust nam Flevo met een goed doelpunt de leiding, die een poos zoo bleef. In het laatste gedeelte van de of ficieele speeltijd wisten de Werkdor- pers een paar doelpunten te maken. Dat het tenslotte 5-1 werd zal wel ge komen zijn, doordat de scheidsrechter minstens 15 a 20 minuten te lang heeft laten spelen. Het was overigens een aardige wed strijd, die zeer veel tot een goede oefe ning van de Flevo-jongens heeft bijge dragen. Hengelclub „Vischverwachting." Op Zondag 12 Juni hield genoemde hengelclub haar eerste wedstrijd in dit seizoen. Voor deze wedstrijd bestond veel be langstelling, niet minder dan 27 deel nemers verschenen aan de start. Te 8 uur 30 werd van het Hotel Boogaarts afgereden naar het kanaal langs de Schagerweg, in welk water de strijd geleverd zou worden. Het weer was prachtig en daardoor de verwachting; hoog gespannen. Toen er 20 minuten was gehengeld, was men al reeds tot de ontdekking gekomen, dat de visch er anders over dacht* dan haar belagers, want de vangst was ge ling. De heer M. Smit die de eerste baars wist te verschalken, legde hier mede beslag op een medaille, die be schikbaar was gesteld voor hem die de eerste baars ving. Tijdens de geheele wedstrijd werden er 16 stuks gevangen. De grootste baars had een lengte van 27^ cm., snoekbaars 33^2 cm. Daar van alle ge vangen snoekbaars geen een de ver- eischte grootte had (^40 cm.) kregen die hun vrijheid terug. De heer J. de Jong mocht het geluk ken een prachtpaling te verschalken. Do drie hoofdprijzen werden gewonnen door de lieeren M. Smit, le, H. Bode- wits 2e, en 11. IJzer 3e prijs. I11 Caio Boogaarts werden de prijzen met een gepast woord door den voorz. Dijksma uitgereikt. In een voorwoord wenschte li ij nog de nieuwe loden een gelukkig clubjaar toe, en wel in het hijzonder J'ichtte hij zich tot de nieuwe hotelhouder. Voor de club is het loch .-.eer belangrijk een thuis te vinden na een wedstrijd, alwaar men een tijdje .-eau napraten over de wedstrijd. Daar de heer Boogaarts zich al direct nad opgegeven als lid, twijfelen wij oiel, of ten dien opzichte is alles voor elkaar zooals de club dat verlangt. En hiermede heeft „Vischverwach ting" haar eerste wedstrijd achter de rug. Het aantal leden bedraagt thans nu reeds 35. „WIERINGERMEER." Zittingsaren TE MIDDENMEER Maandags van 1—4 u. Dinsdag van 14 u. Donderdags 1-4 uur. en 7—8.30 uur; Vrijdags 1—4 uur. Woensdag van 9—4 u. Zaterdags 9-12 uur. TE SLOOTDORP in gebouw Maatsch. Werk Vrijdags 7—8 uur. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 16 JUNI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 15 JUNI nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN maken bekend, dat op de TOELATING ZAL PLAATS HEBBEN VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE SCHOOL VOOR UITGEBREID LAGER ONDERWIJS. De aangifte kan mondeling geschieden bij het Hoofd der school, waarvoor zitting wordt gehouden in de U.L.O.-school op MAANDAG 20 JUNI en DINSDAG 21 JUNI 1938 des namiddags 8H-9VZ uur en op DONDERDAG 23 JUNI des voormiddags 1112 uur, of schrif telijk onder opgave van naam, voor naam, geboortedatum en naam en adres van den verantwoordelijken persoon.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2