B. GAZAN 29e JAARGANG DINSDAG 21 JUNI 1938 ÜIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINQEN EN OMSTREKEN TANDARTS ELKEN DONDERDAG VAN 9 --1 UUR. DE DOKTERSVROUW. REISBUREAU W.A.C.O. No.7o WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG UITGEVER Hlppolytushoef Wlerlngen Iedere regel meer f 0.10 ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden t 1.25. CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Telef. Intercomm. No. 19. Van 1 5 regels f 0.50 CAFÉ ROOBOL Markt SCHAGEN blijft spreekuur houden VOOR BELEGGING BESTEMDE KAPITALEN ZOEKEN EEN UITWEG. Overneming van de 's-Gravenhaagsche Hypotheekbank door de Nederlanden van 1845. Den Hypotheekbanken staat een zware strijd te wachten. Hoeveel jaren de bestaande wanorde op monetair gebied nog zal voortduren en of wy ooit weer zullen komen tot een vaste waar deverhouding tusschen het goud en valuta zyn de vragen, waarover men zich het hoofd breekt, doch waarop niemand een antwoordt kan geven. Het is natuurlijk gemakkelijk om de stelling te deponeeren, dat de gouden standaard een verouderde instelling is, waar toe de wereld nooit weer zal terugkeeren, maar het is minder gemakkelijk om den weg te wyzen naar een zoodanig stelsel, dat aan het bestaande wantrouwen en de misstan den op het gebied van rentevoet en beleggin gen een einde zal kunnen maken. Het is een bedenkelijk verschijnsel, dat tengevolge van de creatie van steeds meer vlottende middelen, de mogelijkheid wordt weggenomen, om voor de normale besparin gen van de bevolking een goed rendeerende belegging te vinden, die bovendien voldoet aan redelijke eischen van veiligheid. Men kent de symptomen de beleggings portefeuilles zijn in al te sterke mate inge steld op het overheidscrediet. Men heeft met dezen vorm van belegging tot nu toe zeer zeker de beste ervaringen opgedaan, afgezien dan van het feit, dat tengevolge van de jaren lang voortdurende conversiebeweging de rente-inkomsten met ongeveer een derde zijn verminderd. Maar ondanks deze betrekkelijk gunstige ervaringen, heeft het overheidscre diet zijn bijzondere risico's waarop wij hier thans niet zullen ingaan, doch die toch stel lig ook worden beseft door verzekeringsmaat schappijen, fondsen en andere groote licha men, die regelmatig nieuwe kapitalen hebben te beleggen. Het Is om die reden, dat deze instellingen ieder voor zichzelf trachten een zoo groot mogelijk aandeel te verkrijgen in andere soorten beleggingen en in dit verband wordt de aandacht gevestigd op het groote percen tage aan hypheken en onroerende goederen, die in de beleggingsportefeuilles van zulke instellingen kunnen worden waargenomen. Daar zich echter in zeer onvoldoende mate gelegenheid voordoet tot werkelijk nieuwe belegging, komt de vergrooting van bedoelde percentages in werkelijkheid grootendeels neer op verschuivingen en overdracht van bezit. Zoo hebben de verzekeringsmaatschap- pben in toenemende mate het terrein van de hypotheekbanken betreden. De jaarverslagen van de hypotheekbanken hebben in vele ge vallen een vermindering van het bedrag der uitstaande hypotheken aangetoond, een ver schijnsel, dat verklaarbaar is, omdat de ver zekeringsmaatschappij voor het verkrijgen FEUILLETON. Naar het Engelsch. i.) EERSTE HOOFDSTUK. Een jongman uit een provinciestad. De kleine stad Graybridge aan de Wayver ne, in het schoone landelijke Midlandshire, bezat twee dokters de heer Pawlkatt, die in het midden van de oude Hoogstraat een nieuw groot huis bewoonde, dat veel vertoo ning maakte, en John Gilbert, de armen- dokter, die aan het uiteinde van dezelfde straat eene eenvoudige woning bezat en zeer hard werkte voor een kleiner inkomen dan wat de deftige Dr. Pawlkatt van zijne aristo- kratische patiënten genoot. John Gilbert was een man op jaren, met een eenig zoontje. Hij was op later leeftijd gehuwd en had zijne vrouw kort na de ge boorte van dien zoon verloren. Dit was waar schijnlijk de reden dat de dokter zijn kind lief had zoo als vaders zelden hunne kinde ren liefhebben met eene teerdere, overdre ven bezorgdheid, die van den beginne af iets vrouwelijks had en toenam toen het kind grooter werd. De kring waarin Dr. Gilbert zich bewoog had hem tot eenigzins bekrom- van hypotheken, naar men weet, in een be trekkelijk gunstiger positie verkeeren dan de hypotheekbanken Toch gaat het verder binnendringen van dit terrein voor de verzekeringsmaatschap pijen te langzaam, dan dat zij door deze methode voldoende beleggingsobjecten zou den kunnen bemachtigen. Een al te sterke uitbreiding op het gebied van belegging in vaste goederen wil men natuurlijk om begrlj pelijke redenen ook vermijden. De dringende noodzaak om voor de beschik baar komende kapitalen beleggingen te vin den heeft de Assurantie Mij. de Nederlanden van 1845 er toe gebracht, een bod te doen op de aandeelen der 's Gravenhaagsche Hypo theekbank. Gaat deze overneming door, dan zal de verhouding waarschijnlijk zoo worden, dat de Nederlanden de 4% pandbrieven ge leidelijk doet aflossen en in 3Vs pandbrie ven doet converteeren. Voor zoover de hou ders van deze gelegenheid tot conversie geen gebruik maken, kan de Nederlanden dan 3Vs pandbrieven der 's-Gravenhaagsche in portefeuille te nemen. B1NNENLANDSCH NIEUWS. CORRUPTIES TE EINDHOVEN? Zeer bezwarende mededeelingen over raadsleden en gemeente-ambtenaren. Te Eindhoven is weer heel wat te doen in verband met ernstige beschuldigingen tegen eenige raadsleden, een directeur van een ge meentedienst en een ambtenaar in dienst der gemeente. Deze beschuldigingen komen voor in een verslag van mededeelingen, in tegenwoordig heid van de rechercheurs Van den Broek en Baken, door den heer E. van der Loo op Maandag 14 Maart j.1. ten gemeentehuize tegenover den burgemeester afgelegd. Dit verslag heet geheim te zijn, doch het heeft ons niet veel moeite gekost er kennis van te nemen meldt het Hlbd. en het schijnt zelfs te koop aangeboden te worden. Indien ook maar de helft van de beschuldi gingen op waarheid zou berusten, zal er aan leiding gevonden worden om vervolgingen in in te stellen. De beschuldiger heeft een broer in gemeentedienst, dien hy ervan beschuit öigd mededeelingen gedaan te hebben aan belanghebbenden inzake voorgenomen grond aankoop door de gemeente, waardoor grond- speculanten in de gelegenheid waren tijdig de noodige gronden te koopen om ze tegen exorbitant hooge prijzen aan de gemeente te verkoopen. Deze praktijken schijnen volgens het verslag eerst toegepast bij de gronden noodig voor het gemeentelijk sportpark aan den Aalsterweg, het vliegveld, den verbin dingsweg GestelStrijp, twee woningen aan den Heezerweg en een boerderij aan den Ham sterweg. Volgens die beschuldigingen zou een raads lid kaarten betreffende stadsuitbreidings plannen aan onbevoegden verstrekt hebben om er hun voordeel mee te doen bij verkoop der door de gemeente benoodigde gronden. Ook zou volgens verklaring van den be schuldiger diens broer zijn benoeming tot opzichter van den gemeentelijken plantsoe nendienst te danken hebben aan een nage maakt diploma. Ook wordt deze opzichter ervan beschuldigd steekpenningen geaccep teerd te hebben voor den aankoop van zaden voor den plantsoenendienst, terwijl diens vrouw een bepaald bedrag zou aangenomen hebben als belooning voor het in gemeente dienst houden van een ambtenaar, die anders j wegens bezuiniging dreigde ontslagen te worden. Al deze beschuldigingen worden in het ver slag omstandig omschreven, terwijl ook het 1 zedelijk gedrag van een hoofdambtenaar ernstig in opspraak wordt gebracht. Uit de mededeelingen blijkt, dat de beschul diger zün beschuldigingen heeft gelanceerd j uit wrok tegen zijn broer, die hem niet heeft laten deelen in de winsten aan de grondspe- culaties verbonden, hetgeen hij, volgens de uitlatingen van den beschuldiger, zou beloofd hebben. De sociaal-democratische raadsfractie heeft destijds schriftelijke vragen gericht aan B. en W. om nadere inlichtingen te verstrekken, l Hierop hebben dezen geantwoord, dat de af- gelegde verklaringen voor de leden van den raad ter inzage zijn gelegd. Voorts antwoord - 1 den B. en W., dat de vraag, of er onder deze verklaringen, welke groote overeenkomst 1 vertoonen met die, welke reeds vroeger een onderwerp van onderzoek uitmaakten, zijn, die aanleiding geven tot het instellen van een justitieel onderzoek, bij de betrokken autoriteiten in overweging is. Tevens deelen B. en W. mede, dat zij in het stadium, waarin deze aangelegenheid momenteel verkeert, nog niet kunnen voldoen aan het verzoek der S.D.A.P. om van hun zienswijze te doen blij ken. Sprekende namens de s.d. fractie concludeer de het raadslid de Jong in de laatste raads vergadering uit het antwoord van B. en W., dat er werkelijk bezwarende mededeelingen zijn gedaan. pen man gemaakt. Hij had zijne eigene pa-j tienten en cfe armenpraktijk van zijn vader i geërfd, die even als hij dokter geweest was,1 en acht en veertig jaren lang in hetzelfde huis gewoond had, met dezelfde roode lan taarn boven de kleine ouderwetsche huisdeur, j Al had John Gilberts eenig kind de be- kwaamheden van een Newton of de eerzucht ■van een Napoleon bezeten, de dokter zou hem desniettemin in zijn apotheek hebben opge-j sloten om zalven en conserven gereed te ma- j ken en dranken te bereiden. Maar gelukkig voor George, hij was zulk een hoogvlieger niet. Hij was slechts een goedhartige jongen met een open, blozend gelaat, heldere grijze oogen, en bruin stoppelig haar dat meer nei ging had om op te staan dan te blijven lig gen hij was flink uitgegroeid, niet tot na deel van zijne spieren, want in alle lichaams oefeningen kon hij zich met de besten me- ten.Hij schreef een mooie geregelde hand, was een uitmuntend rekenaar, en had nog een enkele latljnsche zegswijze onthouden uit de Latijnsche dichters en wijsgeeren wier geschriften eene kwelling voor hem geweest waren op de latijnsche school te Wareham. Hij sprak en schreef vrij goed Engelsch, had Shakespeare en Walter Scott gelezen, en gaf verre de voorkeur aan den laatsten, hoewel hij gewoonlijk de eerste hoofdstukken van zijn romanss oversloeg., om te spoediger aan de intrigue te komen. Hij ging des Zondags getrouw naar de kerk, en nooit zou de ge dachte bij hem zijn opgekomen om een van de Tien Geboden te overtreden, die met fraaie krulletters op een bord geschilderd wa ren, dat tegenover zijne zitplaats hing Hij was zeer braaf, en hij zag er daarenboven zeer goed uitniemand had dit ooit tegen gesproken. Wel was men nooit zoo ver ge gaan om hem bepaald mooi te noemen, maar evenmin had iemand zijn gelaat ooit met den titel van ordinair bestempeld. Hij had dat prettige, gezonde uiterlijk waarvan een ro manschrijver of een dichter, die naar een held zoekt, zich met een rilling zou af wenden, en dat zich In onze geest onwillekeurrig vermengt met de ge dachte aan eene welvarende boerderij of eeii helderen slagerswinkel. Ik zal niet zeggen dat de goede George geen „heer" was, omdat hij de menschen vrien delijk en vertrouwelijk bejegende, en een zeker instinktmatig christendom aan ieder woord dat op zijne lippen kwam, aan iedere gedachte in zijn hart, iets weldadigs gaf. Hij stelde vertrouwen in iedereen en dacht van niemand kwaad hij was even gehecht aan de gevestigde orde van zaken als zijn vader en grootvader vóór hem geweest waren, en voor de groote namen der edelieden in den omtrek die hij van kind af met eerbied had DE „KARIMATA" HAALT KLEI OP. Diepte tusschen 15 en 16 M. De „Karimata" die Vrijdagnacht tusschen 2 en 3 uur haar werkzaam heden heeft hervat, heeft deze gedu rende den geheelen Zaterdag onder gunstigste omstandigheden kunnen voortzetten. De weersvooruitzichten wijzen er op, dat het weer voorloopig bestendig fraai zal zijn. De deining, die er nog stond, als gevolg van den storm der voorgaande dagen, werd in den loop van den dag geleidelijk min der en tegen den avond werkte de ge weldige baggrmolen weer in 't water, dat vooral tegen het keeren van het tij vrijwel vlak was. Door de onderbreking van het werk heeft het resultaat ervan weinig te lij den gehad. De vrees, die bij de Terschei lingers bestond, dat bij het staken van het baggerwerk de gemaakte geul binnen zeer korten tijd dicht zou slib ben, bleek niet gewettigd te zijn. Toen de „Karimata" in het begin van de vorige week het werk bij het „Lu- tine"-wrak moest stop zetten, baggerde Wilt U een heerlijke Vacantie tocht 1 Dan een meerdaagsche reis van het REISGIDSEN GRATIS VERKRIJGBAAR. Reisbureau W.A.C.O. HOORN, Breed 75. Tel. 184. men op een diepte van ruim 12 M. toen men in den nacht van Vrijdag op Zaterdag het baggeren kon hervatten, (zat men onmiddellijk weer op dezelfde •diepte en in den loop van den Zater- jdag schoot men zoo goed op, dat men tegen den avond tusschen 15 en 16 M diepte zat bij ebtij. Voor het eerst heeft men Zaterdag in den loop van den dag den kleibodem bereikt en brachten de bakken, behalve zand en zeer veel schelpen, ook klei mee naar boven. Men hoopt, dat men voorloopig onge stoord verder zal kunnen werken. Du&tscli militair vliegtuig bij Geldermalsen gedaald. Zaterdagmiddag is in een welde nabij het station Geldermalsen een Duitsch militair vliegtuig, een twee-dekker jachttoestel, gemerkt D-EEGA ge daald. Het vliegtuig was bemand met één militair. De burgemeester van Geldermalsen heeft beslag gelegd op het toestel en heeft zich voor nadere orders in ver binding gesteld met de militaire auto riteiten. De vliegtuigbestuurder is naar het gemeentehuis geleid voor nader onder zoek. HET WESTLAND NEEMT PROEVEN. Met nieuwe cultures. Het is de laatste jaren met de teelt van tomaten in het Westland niet bijs ter gunstig verloopen. De groote hoo- pen, die voor de koeien worden gewor pen leveren daarvan het bewijs. De vraag, welke teelt de tomaat zal moe ten vervangen, is niet van belang ont bloot en op den proeftuin Zuid IIoll. Glasdistrict worden proeven genomen, om na te gaan, welke mogelijkheden de Westlandsclie kassen kunnen bieden. De directeur van den proeftuin, de rijkstuinbouwconsulent ir. Riemens, heeft aan de hand van resultaten in 't buitenland nagegaan, welke produc ten voor Nederlandschen bodem ge schikt zouden zijn. De zich steeds meer ontwikkelende champignoncultuur is, evenals die van de aubergines, daar van een voorbeeld. Enkele bedrijven hebben zich speciaal op deze teelten toegelegd en helpen op die manier de groot tomatenproductie ontlasten. Het is niet de bedoeling, dat een massa cultuur wordt toegepast. Een nieuwe cultuur, die thans wordt onderzocht, is die van de Caria Pa paja, een Indische vrucht, die veel lijkt op een meloen en bijzonder ge liefd is in de overzeesche gewesten. De groei van deze plant is tot nu toe gunstig en de vraag is dus, of men ook in ons land de vrucht zal waar- deeren. Een andere vrucht, die op den proef tuin wordt verzorgd, is de Chayotte, af komstig uit Algiers. Dit product lijkt veel op een komkommer en heeft een heel goede smaak. hooren uitspreken, koesterde hij groote ach ting, zonder schaduw van kuiperij. Hij was een oprecht,, eerlijk jongman, die geen aan spraak maakte óp hooge beschaving, zijn plichten met nauwgezetheid waarnam, en eene kleine plaats in een engen kring eervol voor hem en voor zijn vader die hem lief had. De zware proef van een tweejarig studenten leven aan het St. Bartholomeusss-hospitaal te Londen had hem bijna even onschuldig gela ten als een jong meisje, want John Gilbert had zijn zoon gedurende die twee geduchte jaren bij eene stille Wesleyaansche familie in den kost gedaan, en de jongman had te wei nig vrijen tijd gehad om zich veel met gevaar lijke makkers af te geven. George Gilbert was nu twee en twintig, en in al die twee en twintig jaren had zijn vader zelden reden gehad om zelfs een bestraffenden blik op hem te slaan. De jonge dokter werd in de stad Graybridge voor een model-jongman gehou den en men fluisterde elkander in 't oor. dat, indien hij zich verstoutte de oogen op te slaan naar miss Sophronia Burdock, de twee de dochter van den rijken bierbrouwer, hij geene vergeefsche moeite zou doen. Maar George was volstrekt geen fat, en koesterde geen groote bewondering voor miss Burdock, wier wenkbrauwen alleen bij zeer helder licht zichtbaar waren. De dokter was jong, en de wereld lag nog voor hem open, maar hij was niet eerzuchtig hij voelde zich te huis in de enge Hoogstraat te Graybridge, en als hij in de kleine huiskamer naast de apotheek Ry- rons hartstochtelijk dichtstukken zat te le zen kon hij op zijn manier sympathie gevoe len met Roovers en Zeeschuimers zonder eenig onstuimig verlangen in zijn borst te voelen opwellen, of eenige gedachte te koesteren aan opstand tegen zijn eentoonige levenswijze. Er zijn gevangenen, die in het venster van hun cel bloemen verplegen, die zich hun verblijf aangenaam zoeken te maken door allerlei kleine uitvindingen, die eten en drinken en slapen in kalme onverschilligheid omtrent die groote wereld buiten de wreede muren van hun kerker. Er zijn andere gevangenen die altijd voor de tralies van hen venster zitten, starende naar het kleine hoekje buitenlucht, Een flink veld is beplant met suiker mais, die reeds eenige bekendheid ook in ons land bezit. In Amerika wordt deze vrucht heel veel gegeten. Men heeft onlangs in de omgeving van Ter Aar proeven genomen met het kweeken van pepermuntplanten ten behoeve va*i de pepermunt-oliefabri- cage. Op den proeftuin te Naaldwijk worden deze planten eveneens ge kweekt, doch dan als proef voor het kruid, dat de Engelschen veel in sau sen gebruiken. Het is mogelijk, dat er exportkansen zijn. ARTS ZWAAR GEWOND BIJ HUISBEZOEK. Toen dr. V, Duyssens uit Greven- bicht (L.) Vrijdagmiddag in de haven van het Julianakanaal te Stein een patiënt op een der daar ter plaatse ge legen schepen wilde bezoeken, sloeg plotseling de loopplank om met het gevolg, dat de dokter in het water te recht kwam. Hij viel met zijn hoofd tegen de steenen kade, waarbij hij een diepe hoofdwonde opliep. Onmiddellijk toe geschoten hulp bracht den drenkeling aan land. Nadat hij naar Sittard was gebracht, bleek dat hij ook nog twee wervels had gebroken. Zaterdagmorgen was de toestand van den patiënt nog steeds zorgwekkend, hoewel er een lichte verbetering was ingetreden. ONDER DE VESTIGINGSWET VALLENDE BEDRIJVEN. In verband met het groot aantal ver zoeken om inlichtingen, die de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar omtrent het bovengenoemd onderwerp bereiken en de daaromtrent nog aller- wege bestaande misvattingen, brengt de Kamer ter kennis van belangheb benden, dat de onderstaande branches momenteel onder (ie Vestigingswet- Kleinbedrijf vallen, te weten Slagers, Bakkers en broodverkoopers Schoenherstellers Schoenverkoopers; Maatschoenma kers. Handelaren in Kantoor-, School-, Schrijf- en Teekenbehoeften. Handelaren in Kruideniers- en aan verwante artikelen. Handelaren in Automobielen, auto- onderdeelen, auto-accessoires en auto banden, alsmede zij die herstellings- of onderhoudswerkzaamheden aan au tomobielen verrichten. In al deze branches is het zonder speciale vergunning van den Minister van Economische Zaken (bij slagers, bakkers en broodverkoopers zonder vergunning van de Kamer van Koop handel) onder meer verboden een be drijf te vestigen, voort te zetten (waar onder overdracht van vader op zoon) of wijziging te brengen in de personen van ondernemers of beheerders (waar onder in- of uittreding van vennooten.) die heerlijke lucht die zich over een vrije we reld uitstrekt, ongelukkigen, die langzaam verteerd wordèn door het vuur in hun eigen boezem. George Gilbert nam het leven zoo als hij het vond en wenschte niet dat het anders mocht zijn. Grybridge aan de Wayverne was zijn wereld. Hij was te Londen geweest, en had met een zeker gevoel van verbazing de drukke straten, het rumoer en getier gade geslagen, maar hij had weldra ontdekt dat de groote hoofdstad een vuile en slechte plaats was, vergeleken met Graybridge aan de Wayverne, waar men wel van lederen drempel in de Hoogstraat zijn middagmaal kon gebruiken, wat de zindelijkheid betrof. De jongman was meer dan tevreden met zijn levenslothij schiep er vermaak in. Het was hem een genoegelijke gedachte dat hij zijns vaders deelgenoot zou zijn, dat hij zou wo-i nen en trouwen, en kinderen krijgen, en sterven in de welbekende kamers waarin hij1 zijn eerste levensjaren had doorgebracht. Hij was zeer vasthoudend van natuur en had de dingen meer lief omdat ze oude bekenden van hem waren, dan omdat ze eenige verdien ste voor hem hadden of omdat hij ze schoon vond. De twintigste Juli 1852 was een gewichtige dag voor George Gilbert en voor de stad Gray bridge in 't algemeen, want op dien dag reed er een pleiziertrein van Warecham naar Lon den voor een zeer matige vracht en nam een aantal gelukkigen mede, die een bezoek van een week lang wenschten te brengen aan de groote hoofdstad. George had een week vacantie en zou die doorbrengen bij een ou den schoolkameraad, die schrijver geworden was en kamers had in de Temple, maar bij een familie te Camberwell, een van Londons voorsteden, kost en Inwoning genoot. Op den bepaalden dag, een helderen zomerochtend, vertrok de jonge dokter uit Graybridge in het rijtuig van den bierbrouwer, en in gezel schap van de jonge dames Burdock, die aan eene deftige tante te Londen een bezoek gin gen brengen en dien aan George's zorgen werden toevertrouwd. De jonge dames en haar cavalier waren in eene zeer opgeruimde stemming. Londen is niet de onaangenaamste stad in de wereld, als iemands tijd verdeeld is tusschen het St. Bartholomeus-hospitaal en eene woning aan een uithoek van de stad, maar voor een jon- geman uit een provinciestad, met een week vacantie en vijftig gulden op zak, neemt het een geheel ander voorkomen aan. George was niet opgewonden van natuur,, maar hij ge noot toch in het vooruitzicht zijner vacantie- dagen en luisterde met het meeste geduld naar de tafereelen die de dochters van den bierbrouwer ophingen van de schitterende partijen, die haar tante en de vrienden van hare tante gewoon waren te geven. Maar hoe beminnelijk de jonge dames ook waren, Ge orge was blijde toen de trein het station bin- uenstoomde en hij zijn post van bewaker kon neerleggen in de handen van eene zwaar lijvige en prachtig uitgedoschte dame, die hare nichten met een rijtuig stond op te wachten, en zich wel verwaardigde hem zeer plechtstatig voor zijne goede zorgen te be danken. Zij ging zelfs zoo ver om hem uit te noodigen haar een bezoek te brengen tijdens zijn verblijf te Londen, waarbij Sophronia bloosde, Maar ongelukkig was Sophronia's blos geene aanvallige en strekte zich over haar gansche gelaat, zelfs ter plaatse waar hare wenkbrauwen hadden behooren te staan, om dit dan zeer langzaam weder te verdwijnen. Als haar blos die nauw merkbare voorbijgaande gloed was gèweest, kort als het weerlicht op een zomeravond, zou George Gilbert niet ongevoelig gebleven zijn voor zijn vleiende beteekenis maar nu meende hij dat de oorzaak van de ontroering der jon ge dame aan haar gestel moest worden toe geschreven. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVBRTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1