Voor warme zomerdagen Aan strand' Ons patronenhoekje HET BESTELLEN VAN PATRONEN. mmm- Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Wie even de mogelijkheid hiertoe ziet, zal gaarne zijn vacantieweken buiten door brengen, om frissche krachten en moed te verzamelen voor de donkere maanden, die onherroepelijk op den zomer volgen. Zeer velen huren zomerhuisjes, gaan week enden in de nabijheid der meeren, die ons waterrijk land op verschillende plaatsen in Westen en Noorden bezit. Vergeten wij niet de vele groote en kleine zeebadplaatsen aan te doen en de natuurbaden, die het o a Oosten des lands tegenwoordig bezit. Heel begrijpelijk zullen jonge meisjes en jonge vrouwen, indien zij buiten zijn, eens in bosch en hei plooien aan voorbaan. Voor bakvischjes is de witte lange broek zeer geschikt met blouse van gestreept jersey met ritslui- ting en grooten, strooien strandhoed. Iets gekleeder wellicht zijn de vacantie- jurken, die de drie jonge dames dragej. Effen linnen in zachte zoowel als spreken de kleuren wordt niet minder verwerkt dan bonte, soms zelfs zeer sprekende imprimes. Het doet zelfs meermalen weldadig aan, indien men een groep meisjes ziet, die ge bloemde, gestreepte of geruite weefsels dragen en als afwisseling een effen japon netje. op een ongedwongen wijze genieten van een zalig niets-doen. Passende kleeding, een die afwijkt van het alledaagsche le ven, is gewenscht. Lucht, licht en zon moe ten op de huid kunnen inwerken, daarom zijn meer uitgesneden halzen en korte mouwen, soms zelfs ruglooze japonnen het meest gezocht en zeer geschikt om te zon nen. Het genre kleeding houdt echter ten nauwste verband met de bestemming der reis. Aan het strand zullen meer ietwat andere typen japonnen gedragen worden dan in de bosschen. Moderne badpakken van bontbedrukte tricot weefsels vragen de aandacht, terwijl men behalve shorts de korte wyde broekjes ook lange mo dellen ziet en als laatste nieuwtje wit lin nen pofbroeken, die den indruk maken van plus-fours. Blouses en jumpers, natuur lijk van echt zomersche materialen wor den hierbij gedragen. Parasols, hoofddoe ken, shawls, groote zonnehoeden, badtas- schen, kleurige sandalen brengen alle een levendige note aan. De schets met de beide meisjes geeft links een rokje van bont bedrukt katoen weer met schouderbanden, terwijl een linnen blouse hier aardig bij kleedt. Het opge knipte, korte rokje heeft deels opgestikte De bedrukte katoentjes zullen in zeer eenvoudige modellen gemaakt dienen te worden, aangeizen men te meermalen zal wasschen. Effen linnen wordt zeer veel sierd met hand-geborduurde motieven, zoo als men op het model links ziet, dat echter ook aardig kleedt van effen middel blauw linnen. Veel zorg moet besteed worden aan het wasschen en strijken dezer sportieve zomer japonnetjes, waarvan een eerste eisch is, dat ze er onberispelijk uitzien. Knoop- en ritsluiting ziet men beide toe passen, terwijl de halsuitsnijding zoowel een vierkante als een scherp gepunte lijn aanneemt. Zeer apatt is de bloemenstreep in het midden en alhoewel het model uiterst een voudig is, voldoet het zeer. Hoofdzaak is, dat men aardig mate^al weet te kiezen, want dit moet het gewenschte effect doen bereiken. Wit wordt buitengewoon veel gedragen in de komende zomermaanden en men kan worden, aangezien men ze meermalen zal mits men waschecht materiaal koopt. Twee- deelige japonnen, zooals model drie er een weergeeft, vallen steeds in den smaak en en de mogelijkheid bestaat rok of blouse te combineeren met andere. Welke imprimé's leenen zich voor gezette figuren. Het is voor de meer ge zette vrouwen steeds iet wat ingewikkelder om goed gekleed voor den dag te komen dan voor hare slanke zusters. Onmogelijk is het echter geenzins, al leen heeft men wat te wikken en te wegen en zal men met de keuze van be drukte weefsels ietwat voorzichtig moeten zijn. Grootbloemige motieven en ruiten zijn uit den booze, doen het figuur nog voller lijken. Kleine motiefjes daarentegen en afkleeden- de japonnen zonder cein tuur zijn zeer geschikt. Het prinsessemodel en de hierop toegepaste variaties zijn de meest ideale mo dellen, zooals onze schets in het midden aangeeft. Flatteus is het smalle vest en de revers, met plissé afgewerkt, die een spits toeloopende garneering vormen. Sprekende kleu ren zullen bij voorkeur niet gekozen worden, doch in zwart-wit en blauw-wit vindt men een groote keu ze by de bedrukte weefsels. Heeft men een smal bovenlijf en breede heupen, dan zal een ruime reverskraag aanvullend werken, terwijl een in de lengte toegepaste garneering het figuur Janger doet schijnen. Zeer flatteus zijn de lange, in de taille aansluitende mantels, oie niet meer over elkander slaan, doch waarvan de voorpanden elkander in het midden op taillehoogte even raken; slui ting met dubbele knoopen. Tegen deze donkere mantels komen de bedrukte zij den japonnen zeer tot hun recht, aangezien het bovendeel als een fleurig vest werkt. Hechts is een loshangende mantel, die de japon in het midden completeert en een gekleed ensemble vormt. Zeer nieuw zijn deze laatste van imprimé's evenals lange mantels en mantelcostumes, die trouwens ook zeer veel gedragen worden van effen zijde. Reeds dezen winter hebben wij veel handborduursel ge zien op japonnen en blouses, hetgeen een bijzonder per soonlijk cachet verleent. Men kan met handborduursel zeer veel bereiken door een artistieke combinatie van kleuren en motieven, veel omgewerkte gaatjes naar den trant van Engelsch bor duursel ziet men in bloem en bladmotieven gewerkt, soms ook slechts eenvoudige rijen van gaatjes bijv. op kraagjes, die dan langs den omtrek met een feston wor den afgewerkt. Chabots en garnituren van linnen met eenvoudig bor duurwerken, soms ook in fijnere uitvoering van batist vormen een sieraad voor me nige japon. Smaakvol is de middelste japon versierd evenals die, welke geheel ter linkerzijde is afgebeeld. Blouses leenen zich eveneens voor deze wij ze van garneering, zooals men aan beide modellen rechts kan zien. Het mantel tje onderaan heeft kleine ge borduurde motieven aan bei de kanten der ritssluiting. MODERNE VERSIERINGEN, Handborduursel We breien steeds doorl Warme omhulsels voor koele dagen Dat het voorjaar vele koele zelfs koude dagen brengt, hebben wij ook ditmaal weer kunnen ervaren. Zelfs de zomermaanden geven in ons wisselvallige klimaat nog vele koele dagen en vooral avonden. Wollen jas jes en korte manteltjes, die we zelf gebreid hebben zullen ons goede diensten bewijzen en kunnen zoowel over blouses als japon- ren aangeschoten worden De meeste vrou wen hebben een of ander brei- of haak werk onderhanden en de vele kwartiertjes er halfuurtjes, die en passant benut wor den, hebben talrijke practische kleeding- stukken voor groot en klein gewrocht. Zeer modern zijn de wollen jasjes, zoo als onze afbeelding er een weergeeft. Het is gebreid in den tricot steek, doch het groot ste effect wordt verkregen door de onge lijke dikte der wol, die zoo'n buitengewoon geslaagd kleedings'tuk vermag te tooveren. Kiest men een neutrale kleur wol, dan is het mogelijk dit genre jasjes op ver schillende japonnen te dragen of effen zoo wel als geruite, zooals onze schets aangeeft. Zooals gezegd, breid men dit soort jasjes in den meest eenvoudigen steek, n.1. tricot steek, averechte en rechte naalden, 'terwijl de speciaal gefabriceerde wol, die alle hand werkzaken verkoopen, het bijzondere effect geeft dat op kleinen afstand aan een geweven stof doet denken. Het meest aan te bevelen is een grond patroon te later maken in de gewenschte maat, hetgeen de meeste waarborgen geeft voor een goed passend kleedingstuk. Door het werk telkenmale op het patroon te leggen kan men zien of gemeerderd of geminderd moet worden. Voor het geribde patroon worden fijnere naalden gebruikt. De inwerking van de zon op Het haar Onverstandige zonnebaden. Overdaad schaadt. De toenemende zonaanbidding er de ge lukkig steeds sterker wordende vehoeftc aan lucht en sport onder den blooten hemel heeft ook tot zekere nadeelige verschijn selen gevoerd, waartegen de dokter strij- cen moet. Hoewel van het standpunt der gezondheid uit de beweging in de open lucht nuttig is, toch kan overdrijv t.g scha den. Regelmatig in het begin van het warme jaargetijde ziet de arts zon verbrandingen, aie volstrekt niet altijd onschadelijk zijn, naar dikwijls een blijvende storing van ce huidorganen beteekenen. Eveneens ver gist men zich in de meening, dat een krach tige en meedoogenlooze bestraling door de zon goed is voor een zwakke haargroei. Men kan niet ongestraft het grootste deei van hei jaar de hoofdhuid door Dedekking verwen nen en vertroetelen, en deze dan zonder meer aan zon en wind blootstellen. Haar uitval is een z;ekte met een chronisch ver loop, zooals zoovele andere, en men moet bijzondere ondervinding en overleg nebben, om deze ziekte, die licht te beïnvloeden is. te doen beteren Want de oorzaak var. haar uitval kan van zeer verschillenden aard zijn- De meest voorkomende oorzaak van haar uitval is b.v. de zoogenaamde seborrhoe, een sterk ingrijpende storing van dc wer king der talkküeren, die, wanneer ze niet zorgvuldig geleid wordt, tot een langzaam maar onvermijdelijk haarverlies moet wee- ren. Evenals een al te dikwijls wasschen van het haar er al te veel vochtigheid wel iswaar voorbijgaand verlichting verschaft, doch eigenlijk de werkelijke oorzaa.< verer gert, zoo zou ook de zonbestraling voorbij gaand de afscheiding der talkklieren gun stig beïnvloeuen, op den duur echter de storing in de functie slechts verergeren. Het beteekeut daarom een wezenlijke verrijking van de middelen, die tot nog toe ter beschikking stonden, dat een zekere soort stralen, de ultraviolette, den haar uitval gunstig beïnvloeden en die een arts ten dienste staan in de Hanauer Hoogtezon Bijna altijd gelukt het, het chronische pro ces van den haaruitval ten minste te ver langzamen, of, als men op tijd ingrijpt, vol komen tot stilstand te brengen. Het be langrijkste geneesmiddel echter is de zorg en het geduld van den patiënt bij het remen van au fond eenvoudige maatrege len. DE PRACTISCHE HUISVROUW MOET WETEN DAT.... .zij koffiedik moet bewaren om de goot steen uit te boenen, daarna bijeen vegen en door de pijp verwijderen, waardoor tevens het aanhangende vet "meegevoerd wordt; .geplisseerde kraagjes heel goed aan huis gewaschen en gesteken kunnen worden, in dien men bij smalle plissé's twee en by breede drie rijen rijgstreken werkt voor het wasschen. Na het strijken verwtfderi men de draden en strykt de plissé'a nog maals; zij van tijd tot tijd gootsteenen, bod- kuipen en vast waschtafels met een heete sterke sodaoplossing moet doorspoelen; aan hangende zeepresten en eventueel vet wordt opgelost en weggespoeld. JONGE DAMESJAPON MET BOLERO. Succespatroon 2076. Prijs 30 cent plus 5 cent voor administra tie- en verzendkosten. Lichte rok en bolero en donkere blouse b.v. van saumon-kleurig linnen met bleu blouse of van grijze wollen stof met staal blauwe shantung blouse. Opgeknipte rok met bretels, die in de kleur der blouse be werkt zijn met bloemen in platte- of kruis steek. De blouse heeft aan hals en mou wen ingehaalde ruimte, terwijl de bolero lange mouwen heeft. Ben. stof rok en bolero pl.m. 3 ys m. Voor blouse 1.50 M. Patronen in de maten 4046. ■HÜJ ZOMERJAPON. Succespatroon 2877. Prijs 30 cent plus 5 cent voor administra tie- en verzendkosten. 't Effen ensemble is zeer gekleed en be staat uit een japon met openhangend man teltje, een der nieuwste modellen. De rok heeft een vierdeelige voorbaan, waar door een even klokkende onderlijn verkre gen wordt en ééndeelige achterbaan. Slui ting bovendeel met twee knoopen. Apafia mantel, waarop de schulp zich herhaalt vea het rechtervoorpand. Ben. stof pl.m. 5 M. Patronen in de maten BON VOOR GOEDKOOPS PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad". Postbus 36, Den Haag, giro 203201, NAAM: STRAAT: lUMUIMIHMiMMllMH,, PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij Ingesloten »«n postzegels. Indien u tevens het laatste nummer vaa ,Het Practisch Modeblad" wenscht te ont» «rangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postieï«ls Hebt v*n 8, IQ r*

Wieringer courant | 1938 | | pagina 6