Linnen mantel-costumes Ons patronenhoekje WASCHBARE ZOMERJURKEN Knutselwerk kleintjes WAT DE MODE BRENGT? HET BESTELLEN VAN PATRONEN. KRACHTIGE PERSOONLIJKHEDEN VORMEN HECHTE VRIENDSCHAPS- Patronen van in deze rubriek voorko- BANDEN. „Vrienden in den nood, honderd in een lood", zegt een oud spreekwoord. Ieder mensch zal deze oude volkswijsheid wel meermalen ervaren hebben. We zouden bijna zeggen, dat dit vanzelfsprekend is, want even moeilijk als het valt om het iedereen naar den zin te maken, kan men iedereen als zijn vriend beschouwen. Daar moet een wederzijdsche sympathie bestaan, een zekere overeenkomst van karakter en opvattingen en de vriendschapsbanden moeten onderhouden worden. Het laatste is ongetwijfeld een kunst op zichzelf en iets, waar de goede wil in hoo- ge mate bij betrokken is. Vrienden, en eigenlijk meer nog vriendinnen, die zich maar laten gaan en toegeven aan hun lui men zijn niet zeer gewild. Zij denken het meest aan zichzelf, verplaatsen zich nim mer in het gedachten- of gevoelsleven van anderen en zullen slechts zelden het ge voel van ware vriendschap in practijk we ten te brengen. Vriendschap vraagt verdie ping en wederzijdsch aanpassingsvermo gen. Men moet zich kunnen geven en zijn innerlijke gedachten uitspreken en zoekt vaak onbewust in de vriend of vriendin iemand, die men in moeilijke of blijde le vensomstandigheden deelgenoot(e) kan maken van zijn zorgen of geluk. Ware vriendschap zal vaak eigen verlangens on derdrukken om zich in dienst van anderen te stellen. Vrienden, die op alles ja en amen zeg gen, zijn zelden die echt-goede vTienden, die in nood voor ons klaarstaan. Het zijn onze vrienden juist, die ons onze fouten on der het oog brengen en we mogen er hen dankbaar voor zijn. Men mag onderling van meening over iets verschillen, doch zulks is absoluut geen bewijs, dat een der partijen betweterig of onverdraagzaam is, want door uitwisseling van gedachten ontdekt men veelal eigenschappen, die de vriend schap nog hechter maken. Hoe krachtiger een persoonlijkheid is in voelen en denken, hoe vaster zij ook is in haar vriendschap. Zij laat zich niet beïnvloeden door uiter lijke schijn, omdat zij het wezen der men- schen, hun willen en streven op de juiste waarde weet te schatten. effen en gestreepte weefsels gemaakt, van katoen en linnen, alhoewel toile de soie vele mooie streepdessins geeft. Rechts is een zeer geslaagd model, waarbij de schuine pas zeer afkleedt en met een rits sluit. Op effen japonnen en wel in het bijzonder op wit brengt men een kleu rige note aan door gekleurde knoopen. ceintuurs, zakdoekjes enz., waarbij vooral sprekend rood, geel, groen en blauw do- mineeren. Bolero- costumes ziet men in lichte kleuren geconbineerd met donkere blouse (ouderaan). Een samensteling, die vooral in wit met donker blauw zeer modern is. Eenvoudige katoenen weefsels zullen bij voorkeur vcor zomerjurken verwerkt wor den, omdat zij tegenwoordig licht-, lucht en kleurecht gemaakt kunnen worden. Practisch en gemakkelijk zijn de eischen, die aan de modellen gesteld worden en vooral voor de vacantieweken zal men bij voorkeur iets kiezen, dat niet te gauw vuil is. Voor de kleintjes zijn katoen-kruippak- jes altijd aardig, hetzij men ze van ge bloemd katoen maakt dan wel van effen en ze versiert met galon of met handgebor- duurde motieven. Kinderen, die in huis of in den tuin spelen moeten niet angstvallig behoeven te waken, dat hun jurk vuil wordt, dan gaat het genot van het spel soortgelijke weefsels kunnen telkenmale crêpe-weefsels kunnen na het wasschen weer in den vorm gerekt worden, waar door strijken overbodig zal blijken. Katoe nen mouseline, piqué en verschillende kraag en das. 's Zomers zijn de jurken bij zonder aardig van witte waschstof, doch deze laatste geven veel werk wat het strij ken betreft der plooirokjes. Eenvoudige hangertjes met een pas en pofmouwtjes, zooals links is aangegeven, zijn voor de kleintjes wel het aardigst evenals de ge- smockte jurkjes, die men voor kille dagen kan maken van mouseline of vajella. Het hierop volgende jurkje is voor iets groo- tere meisjes en wordt met voile blouses ge dragen. De ruimte aan bovenkant rok wordt verdeeld over kleine plooitjes, die aan den binnenkant gestikt worden en aan het rokje voldoende onderwijdte geven. Hals en mouwtjes worden ingehaald, zoo dat een klein strookje ontstaat. De volgende jurk is van linnen gemaakt en heeft een gamee, ing van geruit mate riaal. Het rechte model heeft in het mid den voor waaierplooitjes. De Zomermode in het teeken van kleurige veelheid bijzonder rijke fantasie blijk geven, meer nog dan de natuur ons brengt. De ontwerpen der zomerjaponnen wed ijveren met die der weefsels in al de groote verscheidenheid betreft en plissé's en ruches vinden veel toepassing. De zeer kleine bloemen motiefjes genieten een ze kere voorkeur en zijn zeer veel als voor een donkere ondergoed met milde hand door een goede fee uitgestrooid. Hals garneeringen in den vouw van ruches zijn modern en flatteus, b.v. zoo als de japon I. aangeeft, waarvan de rok met een breede plissé is afgewerkt. Bole ro's of korte manteltjes van dezelfde stof maken een japon aanmerkelijk gekleeder om op straat te dragen, terwijl midden- zomer de breed gerande hoeden goede diensten bewijzen. Capes vervangen vaak- bolero's en man tels en de lengte hiervan zal in overeen stemming met het figuur gekozen dienen te worden. Al te korte capetjes zijn niet modern meer, minstens reiken zij tot de taille. Lange mantels van bedrukte en èjour bewerkte zijde worden op effen japonnen gedragen en de modellen zijn zeer een voudig, zooals II aangeeft worden zij met enkele knoopen midden voor gesloten. De overslag heeft afgedaan voor zomer mantels en op eenvoudige wijze kan men bestaande modellen moderniseeren. Sportieve japonpen worden meestal van mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Linnen treedt dezen zomer zeer op den voorgrond, zoowel in wit, pastelkleuren als meer donkere tinten en wordt bij voorkeur voor mantel-costumes gekozen. Het is een materiaal, dat buiten gewoon koel is in het dragen en bijna onmisbaar voor de warme zomermaanden. Linnen is zeer sterk en dit weefsel wordt niet alleen kleur echt, doch ook kreukelvrij gefa briceerd, waaraan het toe te schrijven is, dat het steeds meer in den smaak valt. Behalve zui ver linnen heeft men ook nog kunstzijden linnen, dat een bui tengewoon mooien glans te zien geeft. De modellen, welke men van dit materiaal maakt vragen geen garneering dan stiksels en knoo pen en worden zeer eenvoudig van snit gehouden. Opgestikte origineel, terwijl men met de eenvoudigste gegevens veel kan bereiken. De nieuwe ontwerpen, die onze schets aangeeft hebben niet te lange en tamelijk nauwe, gladde rokken, terwijl de mantels om de heupen sluiten. De beide bui tenste modellen hebben een cein tuur, doch de mantel in het mid den is getailleerd en zeer ge kleed. Indien men, wat de rok ken betreft de voorkeur geeft aan ingezette of deels opgestikte plooien, dan laat de -mode een groote vrijheid toe in dit opzicht. Zooals men ziet worden de zakjes zeer willekeurig aangebracht, nu eens onder de taille-lijn, dan weer op buste-hoogte^ soms zelfs op de pas! soortgelijke weefseles kunnen telkenmale weer opnieuw ge wasschen worden. Voor koude dagen zijn gebreide vesten en pull overs onmisbaar om over katoenen jurkjes gedragen te worden. Een model, dat lange jaren min of meer op den achtergrond is geraakt en toch zoo vlot kleedt is de ma trozenjurk, die van donker blauwen wol len stof gemaakt en gedragen wordt met Bolero's worden ook door kleine en groo te meisjes gedragen, terwijl men de jurk b,v. kan combineeren van effen en ge streept katoen. Het kraagje van de blouse valt over de bolero. Ten slotte noemen wij het bedrukte jurk je, dat een rokje heeft, dat iets klokt en als halsafwerking n wit piqué kraagje. Een schier onuitputtelijke rijkdom van kleuren en weefsels vraagt de aandacht voor dezen zomer. Steeds meer zien wij andere dessins, nieuwe ontwerpen in een veelheid, die wij tot dusverre niet kenden. De bedrukte weefsels worden niet alleen verwerkt voor japonnen, doch we zien er tevens mantels, talleurs en blouses dra gen. Bloemen en nog eens bloemen, voor al waar ons oog blijft rusten, De zomer hoeden wedijveren niet deze bloemen weelde der weefsels en op nonchalante wijze worden zij op den bol soms zelfs cp den rand gehecht. Wat ons aan de bedrukte weefsels opvalt is, dat de bloemen ontwerpen van zoo'n BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode- blad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: VOOP de In de vacantieweken zullen de kleintjes op ergenachtige dagen zich aardig kun nen bezig houden met het maken van kartonnen huisjes enz. Wellicht zal eenige hulp van ouderen gewenscht zijn om lei ding te geven en is men eenmaal begon nen met dit aardige werk, dan komt de festftsie te hulp om een boerderij met boomen, dieren, stal en alles wat er bij behoort samen te stellen. Men neemt wit karton en beplakt de r. ..echt muren met enkele steken aan zijkanten vast en snijdt vensters en deuren uit of teekent de eer ste in kleuren. HUISJAPON. Succespatroon 2095. Prijs 30 cent voor adm.- en verzendkosten. De moderne huisjaponnen geven een heel andere ontwerp te zien, dan de vroe gere peignoirs, die evenwel gehandhaafd worden voor de slaapkamer. Deze model len bestaan uit lange, aansluitende banen en worden voor gekleed zelfs tot even boven den grond gedragen. Men kan voor de eenvoudige huisjaponnen katoentjes of cretonne verwerken, terwijl men voor de meer gekleede kunstzijde, soms zelfs satijn kiest. De halsafwerking is met een effen boord terwijl de manchetten van dit zelfde materiaal zijn. Sluiting met knoopsgaten of rits. Patronen in de maten 40—4244 en 46. OVERALLS VOOR JONGENS EN MEISJES. Succespatroon 2565. Prijs 25 cent 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Gekleurd linnen, katoen en jeans lee- nen zich het best voor het maken van deze prachtige lange broeken met opge Patroon No. Maat Hierbij Ingesloten aan postzegel*. Indien u tevens bet laatste nummer 1 .,Het Practisch Modeblad" wenscjit te rangen, gelieve u 10 cent extra in te i ten. (fwtewla ltotet vgj IK. 5. M stikte lijfjes, die met schouderbanden op geknoopt worden. De naden worden alle opgestikt, terwijl de geheele omtrek een versiering van stiksels heeft. Opgestikte zakken aan de voorzijde. Patroon voor 24 en 46 jaar. Voor volwassenen zoowel als voor kinderen worden ef fen en gebloemde weefsels verwerkt. De laatste vragen slechts weinig garneering en worden b.v. verschillende malen ingehaald aan hals en onder de taille, zooals het geslaagde model lings aan geeft. Smockwerk leent zich bij zonder goed voor kinderjur ken, die, indien van effen zijde gemaakt, veelal nog handborduursel hebben in platte- of kruissteek. De bei de meisjesjurkjes geven on ze bedoeling duidelijk weer en worden van voille of ba tist gemaakt.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 6