Stofbrillen Electrificatle WIERINGERMEER" ZITTING DORSCHERS KROEZE'S BAZAR SLOOTDORP. WIERINGERMEER. *1 ten en drukten verkeersweg fietspa den aangelegd. Om de arbeiders, die hierbij aan het werk zijn, te ontwij ken. reed de wielrijder, de 60-jarige H. de Vries uit Niezijl,, tusschen de langs den weg staande boomen op den straatweg. Van de andere zijde kwam op dit oogenblik juist een auto. De wiel rijder werd overreden en in zorgwek- kenden toestand bij omwonenden bin nengedragen. Zijn borstkas bleek inge drukt te zijn hij is korten tijd later overleden. fkf1 het lager onderwijs aan schipperskinderen. Van 11.345 leerplichtige kinde ren slechts 3358 geregeld onder wijs. In het weekblad „De Binnenvaart", het officieel orgaan van het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart, is opgeno men het rapport betreffende het Lager Onderwijs aan schipperskinderen over het jaar 1937, zooals dat jaarlijks door dep heer S. J. van Efferen voor het Onderwijsfonds met medewerking van aïle gemeente- en schoolbesturen in ons land wordt samengesteld. Uit dit rapport blijkt, dat er in 1937 11.345 schipperskinderen van den leer plichtigen leeftijd waren. Hiervan hebben 3358 (29.6 pCt.) kinde ren het geheele jaar een school bezocht Van de overige kinderen zijn er 2960 (26.2 pCt.) gedurende het geheele jaar in het geheel niet op school geweest. 186 (1.6 pCt.) hadden 1 tot 10 school tijden 264 (2.3 pCt.) 11 tot 25 school tijden 428 (3.8 pCt.) 26 tot 50 school tijden 671 (5.9 pCt.) 51 tot 100 school tijden 1452 (12.8 pCt.) 101 tot 200 schooltijden 1219 (10.7 pCt.) 201 tot 300 schooltijden 704 (6.2 pCt.) 301 tot 400 schooltijden en 94 (0.9 pCt.) 401 tot 500 schooltijden. Er is - zegt het rapport - verbetering te constateeren. Het percentage van 0 schooltijden daalde van 28.2 in 1936 tot 26.2 in 1937 en dat van het aantal kinderen, dat het geheele jaar een school bezocht, steeg van 27.6 tot 29.6. Drie schipperskinderen hebben in in het afgeloopen jaar niet minder dan 14 verschillende scholen bezocht. Van het onderwijs hebben ook ge profiteerd 674 kinderen, geboren iri 1931, die dus in 1937 nog niet den leer plichtigen leeftijd hebben bereikt. DE KARIMATA. Lutineschat aangeboord De „Karimata" baggert Spaan sche matten. De Karimata heeft Maandagmorgen een aantal „Spaansche matten" naar boven gebracht. Of deze tot den eigenlijken Lutine schat behooren, staat nog niet vast. Nadere bijzonderheden daaromtrent konden nog niet worden verstrekt. Omtrent de opgehaalde Spaansche matten verneemt men nog, dat naar alle waarschijnlijkheid deze muntstuk ken niets te maken hebben met den eigenlijken Lutine-schat. Aan boord van de „Lutine" bevonden zich zeer vele vermogende personen en ongetwij feld zullen verschillende onder hen aanzienlijke geldsommen bij zich heb ben gehad. De Spaansche matten,, wel ke in de omgeving van de plek, waar het wrak ligt, nogal in grooten getale voorkomen, zijn, zoo neemt men aan, afkomstig van deze reizigers. Wat de werkzaamheden zelve betreft, uit al les wat men ophaalt blijkt wel, dat men aan het baggeren is op de plaats van het voorschip. Aangezien de schat kamer zich in het achterschip bevon den zou hebben, is men nog steeds niet op de eigenlijke plaats gekomen. ALWEER Dn OVERWEG. Schilder gestruikeld en door trein gedood. Op den onbewaakten overweg op het Hoevelakensche voetpad te Amers foort is Maandagmiddag omstreeks kwart over vijf de 6-4jarige schilder en behanger, A. van 't Lent,, wonende te Amersfoort, door een Dieseltrein gegrepen en op slag gedood. Van 't Lent kwam per rijwiel uit de richting Hoevelaken. Zijn bediende, die naast hem reed, maakte hem er op attent, dat uit de richting Barneveld een trein naderde. Van 't Lent liep door, doch op den overweg struikelde hij, met het gevolg, dat hij door den trein werd overreden. Het stoffelijk overschot is per zieken auto naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. De trein had ongeveer een kwartier vertraging. door de mond- en klauwzeer-epizoötie heeft geleden. Uiteraard zijn hier de directe verliezen bedoeld, dus de ge storven dieren en de wrakken, welke geenerlei waarde meer voor fokkerij, melkerij of mesterij hebben, en om die reden direct moesten worden opge ruimd., Waar het in dezen uitsluitend de be doeling is, in verliezen bij den melkvee stapel tegemoet te komen (hetgeen reeds hieruit blijkt, dat een extra toe wijzing van vaarskalveren en niet ge- regitreerde stieifcalveren is verfoeiend) zijn voor de slacht bestemde dieren buiten beschouwing gebleven Tevens zijn geen dieren beneden 1 jaar in aanmerking genomen aange zien de identiteitsbewijzen van deze die ren in het algemeen tegen andere inge wisseld konden worden Er zullen dus alleen kalveren worden toegewezen voor de gevallen, waarin le. tot den melkveestapel behoorende dieren boven 1 jaar tengevolge van het mond- en klauwzeer gestorven of in nood geslacht zijn.. 2e tot den veestapel behoorende die ren boven 1 jaar tengevolge van het mond- en klauwzeer zoodanig wrak zijn geworden,, dat zij noch voor de fok kerij noch voor de melkerij of mesterij meer eenige waarde vertegenwoordi gen.. GEMEENTE ANNA PAÜLOWNA. CRISIS - BUREAU. EXTRA-TOEWIJZING V. KALVEREN WEGENS MOND- EN KLAUWZEER Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zullen de extra-toewij zingen van kalveren wegens het in het najaar 1937 en voorjaar 1938 g.e- heerscht hebbende mond- en klauw zeer binnnenkort zijn vastgesteld en ter kennis van de betreffende veehou ders worden gebracht. De grondslag, waarop deze toewij zing rust. is de schade toegebracht aan den melkveestapel. Het begrip schade dient daarbij echter niet in financiee- len zin te worden opgevat. De bedoe ling van deze toewijzing is immers zoo veel mogelijk te voorkomen, dat de teeltregeling belemmerend zou werken ten aanzien van het herstellen der verliezen, welke de melkveestapel Geweldig drukke kermis Druk, als we in geen jaren hebben meegemaakt was de Zondag van ker mis. Alle zaken vol en ook op straat was er geen doorkomen aan. Alles is rustig verloopen; een enkele heethoofd moest tot bedaren worden gebracht, doch het was te doen Verkeersongelukken deden zich ook niet voor; alleen een dame kwam van haar fiets te vallen, zonder zich echter te bezeeren. doch haar rijwiel werd on der de voet geloopen. Ook de Maandag was buitengewoon druk. Kermis Voetbal BKC 2 kon het tegen Oudesluis 1 niet bolwerken en verloor met 0-3 Oudesluis was bizonder sterk en won verdiend. BKC deed het tegen Succes 1 beter en won verdiend met 3-0 Hoewel het Succes niet erg mee zat, vielen ze toch Zonddag wel heel erg te gen; vooral de achterhoede bleek zeer zwak. BKC vormde daarentegen over alle linies een beter geheel. Controle, een handicap Tijdens de kermis werd Zondag con trole gehouden op rijwielplaatjes en ge weldig veel slachtoffers werd hun ker mispret vooraf verstoord omdat ze geen plaatje hadden of niet zichtbaaar droegen. Een dure dag. Ook kwam een autobestuurder op de bon, wegens het rijden van passagiers met een ongekeurde wagen. OVERGANGS-EXAMENS. R. H. B. S. Den Helder. Bevorderd werden van de 3e naar de 4e klasse Frans Nieuwland en Ri- nes Zuidijk van de le naar de 2e klas se Giel Zuidijk. O NIEUWBOUW. Voor rekening van den Heer G. Kooij Balgweg Anna Paulowna zal door de aannemersfirma Gebr. Boersen te Wieringen een burgerwoonhuis worden gebouwd met daarachter groote bergplaats voor visscherij- benoodigdheden enz. HENGELWEDSTRIJD. Zondag werd in de Molenvaart voor Café Kossen een Hengelwed- strijd gehouden. Vrije deelname. De uitslag was als volgtle prijs D. Pas toor 2e P. Winnubst, 3e J. ter Burg, 4e D. Haverkoorn, 5e P. Rempt, 6e J. Wiegman, 7e E. Oosthof, 8e Martens, 9 W. Muntjewerf en 10 (kleinste visch) J. ter Burg. In het geheel werden 74 stuks gevangen. KERMISWEDSTRIJD. Zondag hield W.V.S. haar kermiswedstrijd in de Molenvaart aan 't Westeinde. Er namen 25 leden aan deel en de prijzen vielen als volgt le pr. F. v. Loon met grootste baars, 23.4 c.m. een taart2e J. Andringa, 16 stuks, groote kaas 3e D. Kunnen, 10 stuks, flesch wijn4e S. Roets, 8 stuks, pond paling5e J. Zwirs 7 stuks, pond paling6e C. Muntje- werf, 6 stuks kilo bananen7e L. Nieuwen- huizen, 5 stuks, blik biscuits 8e B. Zwirs, 5 stuks, 5 gr. Sinaasappelen9e J. Nieuwen- huizen, 5 stuks, doos sigaretten 10e C. Ra ven, 4 st. flesch Ranja lle C. Rozenbroek, 4 stuks, Va pond paling12e P. Nieuwenhui- zén, 4 stuks, doos sigaren 13e H. Roets, 3 st. pond koffie 14e C. Geluk, 3 stuks, doos siga ren. Voor deze wedstrijd kregen de souvellant G. P. Philipsen en de paaltjeszetter J. Lich- tendag ook ieder een prijs toegewezen. De premie werd gewonnen door D. Haverkorn. Er werden in 't geheel 98 stuks gevangen waarvan 22 boven de maat. Wij mogen dit een goed geslaagde kermis wedstrijd noemen. DE KERMIS IN 'T ZICHT. De voorbereidingen voor de Wieringer ker mis zijn kenbaar aan de vele advertenties in dit blad van ^voortvarende zakenlieden. Wij bevelen hunne bedrijven bij 't publiek ten zeer aan. Zooals men uit de bekendmakingen kan lezen zetten zoowel zaal- als tenthouders hun beste beentje voor. Fijne Jazzband in de danszalen, een pracht kermisprogramma in de bioscoop, aantrek kelijke stukken in de schouwburgloge, vele vermakelijkheden langs de straat en op plei nen, kortom het publiek kan een kermis vol variatie tegemoet zien. ONS W1ERINGE RMEERHOEKJE. VOOR AUTOBESTUURDERS. Over richtingaanwijzers en achterlichten. Wanneer men op verkeegsvee rijdt en een zijweg links wil j£^an, zejigien den lin ker richtingwijzer uiPTevèn zijweg) en draait bij den zijweg geko^^^Jhks af. Op deze wijze heeft aan cf£ Ti, voldaan en gaat men dus bij eventueele^aanrij dingen vrijuit. In de practijk is het uitsteken van uw richtingaanwijzer echter niet voldoende. Op een groote verkeersweg vooral, let een u ach teroprij dende automobilist of motorrijder er niet steeds op of uw „pijl" soms uitstaat. Ook doet het geval zich vaak voor dat genoemde pijl voor achteropkomend verkeer slecht te zien is althans niet opvallend is. Vooral bij grootere bontgekleurde vracht auto's is de pijl vaak in verhouding zoo klein en veelal niet voldoende buiten de carrosse rie gemonteerd, dat iemand die er niet spe ciaal op let hem niet opmerkt. Maar ook bij gestroomlijnde personenauto's zijn ze vaak, van achter den wagen gezien, verscholen achter de bolronde carrosserie. Wil men dus op een weg, waar links af slaan niet voor de hand ligt en dus door het u achteroprij dende verkeer niet verwacht kan worden, naar links gaan, steek dan uw pijl uit maar ga tevens na of u niet juist inge haald wordt. Geef desnoods een duidelijker teeken door uw arm uit te steken en er mede te bewegen. Dit zal wél opgelet worden. Wacht intusschen met naar links te gaan totdat u dit zonder gevaar kunt doen, zoowel wat betreft achteropkomend als tegemoetko mend verkeer. Eerst dan gaat u ook moreel vrij uit Intusschen is het verkeer bij duisternis, dank zij het weder intreden van den winter tijd, plotseling aanmerkelijk toegenomen. Het viel ons daarbij op hoe vele slechte ach terlichten er nog steeds gebruikt worden. Speciaal op oudere vrachtwagens ziet men veelal een „gloeiende spijker" ergens onder aan den wagen bungelen, al of niet bedekt door afhangende lading en veelal zoo met modder bespat, dat er van lichtuitstraling feitelijk geen sprake meer is. Rijdt men op een regendag, half verblindt door een tegen ligger, tegen zoo'n slecht verlichte wagen op, dan zal men zeker te hooren krijgen (wan neer men tenminste nog tot hooren is staat is „Ik weet toch zeker dat mijn achter licht brandde." Ja, waarde heer, uw achterlicht brandde, maar dusdanig dat het niet opviel. Mo- Officieel. KENNISGEVING. De Directie van de Wieringermeer brengt hiermede ter kennis van belanghebbenden a. Tijdelijke afsluiting Oosterkwelweg voor doorgaand verkeer. De dam met koker, die thans gelegen is in de Oom Keestocht, ter plaatse van de krui sing met denOosterkwelweg, zal door een vaste brug worden vervangen. Gedurende de uitvoering van dit werk zal de Oosterkwelweg voor alle doorgaand ver keer moeten worden afgesloten'; het verkeer van den Sluitgatweg eenerzijds en van den Zeugweg anderzijds tot aan de bouwplaats der "brug zal niet gestoord worden. De tijdelijke afsluiting gaat in op Woens dag 27 Juli 1938. b. Tijdelijke afsluiting van de Waardbrug nabij Kolhorn. De Waardbrug nabij Kolhorn zal in den nacht van Donderdag 4 Augustus op Vrijdag 5 Augustus 1938, van 19 uur tot uiterlijk 7 uur, afgesloten zijn voor alle verkeer, behalve voor rijwielen en voetgangers. De Directie van de Wieringermeer, S. SMEDING. Examen diploma melken Maandag zijn de examens voor het diploma melken voortgezet; thans vver den de examens afgenomen op liet be drijf van het Joodsche werkdorp Nieu- wesluis.. Het examen werd afgenomen door de N.H. Melkcommissie t.w. de heeren F. Groot, Ir. H. J. Huisman, C. Pijper en D. Visser, administrateur. Van de stalcommissie Wieringer meer waren aanwezig de heeren J. v.d. Kooi en B. Schalkwijk. De heer A. C. Kemmeren, bedrijfslei der van het werkkamp en de dieren arts de heer P. Reitsma en de heer D. Visser, stalcontroleur in de W.-Meer. waren mede aanwezig. Het diploma werd uitgereikt aan R. Sternberg,, J. de Vries, K. Scholten, H. Silberstein, J. Hoogendoorn', U. Stopper en H. Laufer. De cursus stond onder leiding van den heer D. Visser, stalcontroleur. HUISVERZORGING. Zooals op de laatst gehouden leden- verg. besproken is, zal het bestuur van Huisverzorging op Polderdag (20 Aug.) een oliebollehdag organiseeren ten bate der kas. Dat deze nuttige vereeniging een be roep doet op de leden, is wel gerecht vaardigd. gezien het feit dat sinds 1 Juni j.1.. de datum dat de vereeni ging actief is gaan werken, men steeds 4 verzorgsters aan het werk heeft DE BEGRAAFPLAATS. In de laatste raadsvergadering heeft het lid van de bestuurscommissie, de heer C. L. de Bruijn, aan B. en W. ge vraagd, of de begraafplaats te Midden meer voor ingebruikneming klaar is. Bij monde van den voorzitter werd toen geantwoord,, dat deze aangelegen heid nog steeds niet administratief ge regeld is. Piëteits-ovérwegingen mqken het al tijd moeilijk om zaken als deze te behandelen. Toch meenen wij deze kwestie die thans, de heer De Bruijn doelde er reeds op, plotseling zeer urgent is ge worden, geen langer uitstel kan leiden. In de begrootings-vergadering heb ben onze raadsjuristen Mr. Kamp en Mr. Backer zitten betoogen dat het hebben van een begraalplaats in erf pacht aanleiding kan geven tot veel moeilijkheden en dat men de grond hiervoor in eigendom moet hebben. Dat is natuurlijk heel juist, doch wat er tegen is om de grond in ieder geval voorloopig in erfpacht te aanvaarden, hebben wij niet kunnen begrijpen. Ook de grond die de Middenstand in erfpacht heeft, behoeft niet eeuwig ei fpachtsgrond te blijven. Deze kan toch ook in eigendom op den duur overgaan, dit is althans in uit zicht gesteld. Wij zullen de laatsten zijn die B. en W. verwijten zullen maken, dat niet genoeg gemeentelijke zaken zijn be hartigd sinds 1 Januari 1938. Integendeel, wij hebben niets dan lot gehad voor de vele zaken die in dit korte tijdsbestek reeds zijn behandeld. Wij zijn echter van oordeel dat de begraafplaats voorrang had moeten hebben boven tal van andere zaken. Het overgroote deel van de bevolking in Wieringermeer heeft zijn toekomst aan den Polder verbonden, de gezin nen die er wonen staan ieder oogen blik, evengoeda als in een oudere ge meente, aan droeve omstandigheden bloot, dat zij een verwant door over lijden zullen verliezen. Het sterftecijfer is nog zeer laag in Wieringermeer, doch zij die tot nog toe getroffen weidden door een verlies, werden voor het feit geplaatst hun doode te doen begraven op een begraaf plaats in een naburige gemeente. Dit is een toestand die veel te lang heeft geduurd en reeds veel eerder ge regeld had moeten zijn. Reeds ten tij de dat Wieringermeer nog bij de rand gemeenten was ingedeeld, had mort hierin moeten voorzien. Afgezien van de financieele kant van deze zaak, wat voor menschen met be perkte inkomens een belangrijke fac- deze oliebollendag daad tor is, dient toch rekening gehouden te door kunnen volgen. reel gaat u niet vrij uit en brengt u het ver- keer in groot gevaar. gehad om hulp te verleenen Het is ons met bekend, of het achterlicht ri___ hnltni aan een zekere lichtwaarde moet voldoen enl die deze oliebollen 0 of bij te geringe lichtsterkte een verbaal zou werkelijk willen steunen, door een .worden met de gevoelskwestie in deze flesch sla-olie beschikbaar te stellen, Izaak. worden verzocht dit aan een der be-| Indien het administratief veel moei- stuursleden te willen berichten. lijkheden geeft om de grond in eigen- Het doel is een massa oliebollen op dom te aanvaarden, laat men dan de Polderdag te verkoopen in de heele grond in erfpacht nemen, het tijdsbe- Polder. |stek waarvoor een erfpacht geldt, gaat De leus zal zijn „eet op Polderdag over een groot aantal jaren. Meii kan n FLEVO-NIEUWS. Zondagmiddag heeft dan eindelijk de thuiswedstrijd plaats gehad tegen een elftal uit het Joodsche Werkdorp. Ditmaal had Flevo de beste papieren en de wedstrijd door de club uit Mid- denmeer met .3-2 gewonnen. De bezoekers hebben geen sympa thieke indruk achter gelaten deze maal zij gaven blijken dat zij verlies zeer slecht weten te verdragen, meermalen moest de scheidsrechter wegens unfair spel ingrijpen. Ook met de tijd was men danig in de war, men kreeg de indruk dat dit af hing van de doelpunten. Bij Flevo vlot de combinatie zoo nu en dan heel goed, er komt aardig ver band in het elftal. Zondag komt zeer waarschijnlijk Kolhorn op bezoek, na deze wedstrijd zal een vergadering worden gehouden. Men rekene er al vast op. oliebollen, steunt Huisverzorging. R.K. KERK TE WIERINGERWERF. De plannen voor den bouw van een R. K. Kerk te Wieringerwerf hebben thans vasten vorm gekregen. Binnen niet al te langen tijd zal het kerkgebouw verrijzen aan het eind van'geval zich voor doet de Raadhuisstraat. Voor den bouw zullen keien worden gebruikt afkomstig van de oude Kog- genzeedijk. Het wordt een kerkgebouw van niet, al te grooten omvang met een pastorie. latera an de hand van de ontwikkeling van de gemeente een andere regeling treffen. B. en W. rnake haast met deze zaak. Het is niet een aangelegenheid, waar over men dagelijks wil spreken in de gemeente, doch als onverhoopt het dat men er mee CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 27 JULI nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. GEMEENTE WIERINGEN. overgangs-examens. R. H. B. S. Den Helder. Bevorderde werden van de 3e naar de 4e klasse Bert van 't Hof van de le naar de 2e klasse Johan Parlevliet; van de le naar de 2e klasse Inie van 't Hof. Verkeers waarneming en. Zondag is door het geheele land de eerste dag gehouden van de groote drie-jaariijksche verkeerstelling. ten behoeve van de statistiek. In onze Gemeente waren telpunten opgesteld bij de Hollebalg en op de Betonweg nabij Den Oever. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 28 JULI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER ln het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk Slootdorp. ER BIEDT ZICH AAN EEN BOERENZOON, liefst op TRACTOR of LANDBOUWMACHINE. Met motorkennsi bekend. Brieven onder letter D. Post Slootdorp. BESCHERM UW OOGEN. in diverse prijzen. DE VOLKSHOOGESCHOOL. Naar aanleiding van de cursus aan de Volkshoogeschool „Allardsoog" bij Bakkeveen, die gehouden werd van 4-18 Juli j.1. en die ik gevolgd heb, zou ik graag onderstaande in LTw blad „De Wieringermeerbode" geplaatst zien. Bij voorbaat mijn dank. Mijn bedoeling is om meer bekend heid aan bovenstaande cursussen te geven en ieder op te wekken, die maar eenigszins in de gelegenheid is, eens een cursus te volgen. Het doel van de Volkshoogeschool is om persoonlijke inzichten te krijgen en om je karakter te vormen. Ook dat de menschen elkaar beter leeren be grijpen. Je kunt hier met de meisjes van gedachten wisselen en we praten er over wat we zoo allemaal doen. De één is op kantoor, een ander weer om thuis in de huishouding te helpen, te;weer een ander is dienstbode, en als je er dan zoo over zit te praten, leeren we een ieders werk waardeeren. Ik zelf heb heel wat geleerd op genoemde school, van del lezingen en ook van de meisjes. Maar ik zou meisjes,, die jon ger zijn dan de leeftijd, die de Volks hoogeschool bij de Verschillende cur sussen aangeeft, aanraden, om er dan niet heen te gaan. Beter is het in dat geval nog een jaar te wachten, want dan heb je er veel meer aan. We hebben hier een ruimer inzicht gekregen over de taak van de vrouw in gezin en vereeniging. Het is zoo goed, om contact te zoeken met ande ren, en zoodoende een beter inzicht te krijgen in de gewoonten en moeilijk heden vooc anderen. Je leert hier niet alleen voor jezelf te leven, maar gemeenschap met anderen te zoeken, wat ons persoonlijk weer ten goede komt. GRETA GEERTSEMA. te maken krijgt,, dan ligt deze kwestie, de£een die het treft, na aan het harte. concert w.-meer-fanfarel: A.s. Zaterdagavond zal de Wieringer- meer-Fanfare een concert geven van af het terras van Hotel Smit te Mid denmeet*, wat ongetwijfeld veel belang stelling zal trekken. Overgangs-examen. De jongeheer Nico van Vegten te Middenmeer werd bevorderd naar de 2e klas van de R.H.B.S. te Den Helder. Heden overleed tot onze diepe droef heid, door een noodlottig ongeluk, ons geliefd Zoontje en Broertje JACOBUS NICO SCHONEVELD, in den jeugdigen leeftijd van ruim elf jaren. Zijn diep bedroefde Ouders, Broers /en Zusters, FAM. SCHONEVELD. Middenmeer, 22 Juli 1ËJ38. Havenstraat 24. Ondergeteekende houdt zich. beleefd aan bevolen voor de LEVERING van Waschmachines Radio Stofzui gers Str(jk(jzers Lampen enz. Alle verdere Elecirische Apparaten, Gloeilampen Philips, Jeve&a en andere merken, met garantie. OPHANGEN VAN LAMPEN GESCHIEDT VAKKUNDIG EN ZONDER PRIJSVERHOO- GING. Beleefd aanbevelend, H. J. EICHMER, Slootdorp.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2