29e JAARGANG DONDERDAG '2ö AUGUSTUS 1938 No. ©e NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEERINGEN EN OMSTREKEN t' DE DOKTERSVROUW. REISBUREAU W.A.C.O. WIERINGER COURANT verschijnt elkim dinsdag, donderdag en zaterdag abonnementsprijs per 3 maande© f 1.25. BINNENLANDSCH NIEUWS" UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hlppolytushoef Wlerlngen Telef. Intercomm. No. 19. DE DIEF, DIE TE VEEL STAL En bijna 90 pCt. van den buit terugstuurde. In het begin van de vorige maand deed een inwoner van Baerle-Nassau bij de politie aangifte, dat uit zijn overjas een bedrag van f 3250 was ont vreemd, zonder dat hij kon vermoeden wie de dader was. Het eigenaardige van het geval school echter daarin, dat de dief een bedrag van f 5000 had laten zitten. De berooving moest geschied zijn. terwijl Sm. - een zonderling - in het bosch lag te slapen. Maar nu is op nog vreemdsoortiger wijze een groot deel van het gestolene, namelijk drie bankjes van f 1000, dezer dagen weer terecht gekomen. De directeur van het hulppostkan toor vond in de brievenbus een verfom faaide enveloppe zonder adres, maar waarop toch iets geschreven scheen te zijn geweest, wat niet meer te ontcijfe ren viel. Tegen het licht gehouden ble ken er bankbiljetten in te zitten en dat gaf den directeur aanleiding burge meester Hofland van het geval in ken nis te stellen. Bij opening kwamen drie biljetten van f 1000 voor den dag, waarvan de nummers precies klopten met de noteering van den bestolene Nasporingen omtrent degene, die den brief gepost heeft, bleven tot lie den nog steeds zonder gevolg. DE VERPLEEGSTER GEHOORD. Sprong uit raam in Ziekenhuis te 's-Gravenhage. De verpleegster, die Zondag 14 Aug. na een worsteling met een patiënt uit het raam van een ziekenkamer in het Gemeente-Ziekenhuis aan den Zuid- wal te 's-Gravenhage sprong, is thans zoover hersteld, dat zij door de politie aan een verhoor kon worden onderwor pen. De verpleegster verklaarde, dat zij den patiënt, die een kalmen indruk maakte, had laten drinken, toen hij plotseling zeer opgewonden werd. Hij verbrak de singels, waarmede hij lag vastgebonden, sprong uit zijn bed en gooide de deur in het slot. Daarop nam hij een bakje en sloeg hiermede de verpleegster op het hoofd, waarna hij haar bij de keel greep om haar te wurgen. Hoewel de verpleegster hoorde, dat er hulp was buiten de deur,, begreep zij, dat dit niets zou baten, omdat de deur afgesloten was. Daarop sprong zij uit angst uit het raam. KARIMATA AAN HET WERK. Maandagavond heeft de „Karimata" eenige uren gestopt, omdat de zee-dei- ning te hevig werd. Vanochtend is de wind naar het Oosten gedraaid 'dientengevolge nam de deining af. Men kon dan ook weer vrij spoedig het baggerwerk voortzetten. Thans is de „Karimata" bezig aan .stuurboordzijde van den vroeger ge maakten kuil en wel 25 M. vóór de plaats, waar eenige weken geleden de goudstaaf werd opgehaald, i De baggerdiepte is 13 M. en er wordt 'over een breedte van 45 M. gewerkt i Het ligt in de bedoeling dat de kuil geleidelijker breeder en dieper zal wor den gemaakt. AANBESTEDINGEN, j De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het aanleggen van de aardebaan, met bijkomende werken, van een gedeelte •van den weg no. 43, Groningen-Beet 1 sterzwaag - Heerenveen-Sneek-Afsluit dijk, onder de gemeenten Wonsera- deel en Bolsward. Laagste inschrijf- fster was de N.V. Amsterdamsche Bal last Mij., te Amsterdam, voor f 194.700. De Rijksgebouwendienst heeft aanbe steed de uitbreiding en verbouwing der kazerne van het vliegkamp „De Mok" op Texel. Laagste inschrijver was G. Koning te Schagen, voor f 74.483. KINDERVERLAMMING IN GOUDA EN OMGEVING. Aantal patiënten neemt nog toe. Sinds de laatste opgaaf is te Gouda wederom een geval van besmettelijke ziekte kinderverlamming voorgeko men, waarmede het aantal thans tot 15 is gestegen. In de gemeente Waddinxveen is een tweede geval geconstateerd,, terwijl in Boskoop 5 gevallen zijn aangegeven. Op advies van den inspecteur voor de Volksgezondheid zijn thans ook te Reeuwijk, waar 4 gevallen van kinder verlamming zijn, alle scholen geslo ten, terwijl in Boskoop de bewaarscho leii en de twee laagste klassen der la- geie scholen tot en met 3 September gesloten blijven. ARBEIDER DOOR TREIN GEDOOD. Dinsdagmiddag is op liet emplace ment van het spoorwegstation Velp 'n doodelijk ongeluk gebeurd. Een werk man. J. Hekkelman uit Zutphen, die aan de lijn bezig was, had een perso nentrein uit de lichting Arnhem laten passeeren. In de meening, dat de lijn vrij was, liep hij achter den trein om; hij werd door een op hetzelfde oogen- blik uit Zutphen komenden goederen trein aangereden en gedood. KIND DOOR TREIN GEDOOD. Bij wachtpost 38 van de spoorlijn Eindhoven-Valkenswaard is in den vooravond van Dinsdag een doodelijk ongeluk gebeurd. FEUILLETON. Naar het Engelsch. 29.) „Gij schijnt dus alle eergevoel aan kant te zetten Hoe gevoelt gij u wel tegenover dien armen eerlijken kerel, die u naar zijn eenvoudigen standaard gemeten een onbepaald vertrouwen in u gesteld heeft „Ik heb medelijden met hem; ik heb medelijden met de groote dwaling die hij heeft begaan. Maar meent gij dat hij ooit gelukkig zou kunnen worden met die vrouw Ik heb hen bij elkan der gezien en ik weet wat dat groote woord „verbintenis" ten hunnen op zichte beteekent. Het gansche heelal zou geen grooter scheiding tusschen hen kunnen maken dan er nu bestaat. „Moet ik dan het kleinood in zijn be zit laten uit vrees dat ik zijn gevoel zal kwetsen „Fraaie redeneeringen riep de heer Raymond uit. Hoor eens, Roland gij gaaft u in den laatsten tijd uit voor een onverschillige. Laat uwe onver- schillgheid u nu weerhouden een groot kwaad te stichten en iemand een groot onrecht te doen, alleen om een voorbij gaanden hartstocht te bevredigen. „Het is geen voorbijgaande harts tocht," antwoordde de heer Lansdell fier. „Ik dacht dat verleden herfst, toen ik uw ra-ad opvolgde en mij van hier verwijderde. Ik- weet nu beter. Als ergens in de wereld waarachtige liefde gevonden wordt, dan gevoel ik die voor Isbella Gilbert." De heer Raymond zat eenige oogen- blikken in gedachten verdiept hij hield zijne hand voor de oogen, en die hand beefde een weinig. Eindelijk sprak hij „Ik durf zeggen dat ik weet wat liefde is, Roland het is de herinnering daaraan die mij zoo aan u hecht. Ik heb geleden, veel en bitter geleden, want zij die ik beminde - het was uwe moeder, Roland - kon de mij ne niet zijn. Maar ik heb den moed ge had mijne liefde te verzwijgen, hoewel ik nooit, tot dit oogeblik toe, opgehou den heb h-aar lief te hebben en te ver eeren. Ik weet dat ik mijn gansche le ven lang een schaduw bemind heb, ma-ar haar beeld is mij altijd dierbaar der geweest dan eenig levend wezen. Als gij Isabella Gilbert waarachtig lief hadt, zoudt gij h-aar bezit niet willen koopen voor de schande die haar te wachten staat „Schande -" riep Roland uit. „Kan er schande zijn in eene vereeniging door wederzijdsche liefde geheiligd De heer Raymond zag in, dat ver dere redeneering voor het oogenblik ijdel zou zijn,, en nam met een be zwaard gemoed van zijn jongen vriend afscheid. Maar hij hoopte hem althans eenigszins tot nadenken te hebben ge bracht en gaf den moed nog niet ge heel verloren, dat hij zijn verkeerd heid zou leeren inzien. Isabella was gelukkig. Hij was terug gekomen, tot haai* teruggekeerd, om haar nooit, nooit weder te verlaten Had hij niet iets dergelijks gezegd Had hij het leven zonder haar niet on- verdragelijk gevonden Zij werd be mind, voor de eerste m-aal in haar le ven waarlijk, hartstochtelijk bemind, als de heldin in een roman, in weer wil van haar armelijke kleeding, ha-ar burgerlijke voorkomen. Zij was de mystieke geliefde van een dichter, voor wien zij nooit meer kon zijn dan eene aangebedene in den geest. Zoo dacht Isabella over den heer van Mordred, die haar zoo dikwijls in deze schoone lentedagen ontmoette. Er was zonder twijfel iets verkeerds in deze steelsche ontmoeingen, meende zij, maar hare verkeerdheid was niet grooter dan die van de schoone Itali- aansche prinses, die voor haar dichter De lokaabtrein Etndhov-en-Valkens- waard was in aantocht en de wachter had4 reeds beide boomen, die van een hekwerk zijn voorzien, gesloten. Plot seling wrong zich de;3-jarige C. A. van den Heuvel tusschen de spijlen door en liep op de rails toe. Het kind werd door de locomotief van de juist aanko menden trein gegrepen en gedood. De trein, waarvan de machinist van het gebeurde niets gemerkt had, reed door. STAKING TE WORMERVEER. Maandagmorgen is een staking uit gebroken bij de N.V. Papierwarenfa- briek P. Dekker Jzn. te Wormerveer. Vijf en twintig arbeiders hebben het werk neergelegd, aangezien de firma de door de organisaties gestelde eischen inzake loon, vacantie en toe slag bij vroegen dienst niet heeft inge willigd. Ruim een week geleden heeft de Algemeene Nederlandsche Typogra fenbond zich tot de directie der N.V. gewend. De bond werd evenwel naar de Algemeene Werkgevers Vereeni ging te Haarlem verwezen. Toen dit onderhoud werd geweigerd, deelde de bond de directie van P. Dekker Jz. me de, dat, indien Maandagavond nog geer antwoord zou zijn ontvangen, dat de eischen worden ingewilligd, voor Dins dagmorgen de staking zou worden ge proclameerd. PRINSELIJK PAAR TE SOESTBIJK TERUGGEKEERD. HH. KK. HH. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn Dinsdagavond eenige minuten na elf uur per auto uit het buitenland in hun woning te Soestdijk teruggekeerd. Op de auto van het Prinselijk Paar volgde een wagen, waarin waren ge zeten Prinses Armgard en Prins Ascli- win. EEN TOL BESTORMD. De tolgaarder mishandeld. De tolgaarder Blankenstein aan de Lage Vuurscheweg, welke van Hilver sum naar de Vuurscne leidt, moet in deze vacanticdagen nog wel eens uit zijn woning komen om van een auto mobilist of van een fietser tot te hef fen, die hij vooi; zijn patroon moet ga ren. Dinsdagmiddag was het tame lijk druk, zoodat hij bij den tolboom bleef staan. Tot in den treure moest hij met een vroolijk gezicht opmerkin gen over den tol aanhooren de een vond „het ding uit den tijd" en betaal de grimmig twee cent voor een fiets of een dubbeltje voor een auto. De an der had er graag een kleinigheid voor over, omdat de tolboom zoo mooi in de omgeving past. Er verschenen ook twee fietsers, die de rust van de plech tige hoschlaan verstoorden met krij- ADVERTENTIëN Van 1 5 regels iedere regel meer f 0.50 f 0.10 schende protesten de tolgaarder zei dat ze niet gedwongen werden om te betalen, ze konden teruggaan. De hee- ren wilden noch het één noch het an der, ze wenschten vrijen doorgang. Slechts over mijn lijk, sprak de tol gaarder. Zoover is het niet gekomen reeds bij de eerste bloedsporen op het hoofd van den door hen bestormden tolgaar der, zetten de onverlaten het op een loopen. mede omdat er voetgangers naderden. Uit de dichtstbij gelegen vil la is naar de politie te Hilversum gete- foneerd, die met hond, motor en fiets er op uit is getrokken en tenslotte twee mannen met den tolgaarder kon con fronteerden. B. herkende ze, doch zij beweerden onschuldig te zijn. Twee tegen één. De tolkwestie is nog, niet uit. Voor alle zekerheid is proces-ver baal opgemaakt. Als er brood wordt meegenomen Droogt kaas gauw uit Wie het laatste deel van den vacan- tietijd nog wil benutten voor een flin- ken fietstocht of een picnic, zal zich stellig de vraag stellen, hoe de mee te nemen proviand het best tijdens den tocht kan worden bewaard. Boterham men en broodjes, belegd en in boter hampapier verpakt, hebben gewoon lijk nogal wat te lijden, ze worden droog en wat er tusschen de sneedjes is gelegd, verliest veel van de oor spronkelijke frischheid. Kaas is misschien wel de meest ge kozen „belegging", maar.het pakje kaas,, dat er thuis zoo aanlokkelijk uit zag, boet op de reis wel wat van zijn uiterlijk in. Kunnen we daaraan iets veranderen Ja Probeert u het eens met een paar tomaten of een kropje sla - beide ook nog prachtmiddelen tegen den dorst. U legt op een gesmeerde snee brood een paar plakjes tomaat of een frisch blad kropsla daarop komt het plak je kaas en er overheen wordt een twee de boterham gelegd, ook weer eerst bedekt met tomaat of sla. Op die ma nier droogt de kaas niet uit tot het beruchte vettige harde plakje zij blijft zacht en soepel, terwijl én de smaak van de tomaat én het frissche van de sla uitstekend passen bij het hartige van de kaas. 't Is maar een weet een glimlach en een blik 'vol liefde veil had. in dat tooverland, waarin Isabella ronddwaalde, had zonde, zoo als de wereld die opvat, geene plaats. Zij was te onschuldig, laat ik liever zeggen te onwetend, om eenig gevaar te duchten. Roland Lansdell had haar nooit anders dan met eerbied behan deld. De liefde die hij haar toedroeg was naar hare overtuiging eene ideale neiging, waaraan zij nooit het denk beeld van overtreding verbond. Wel droeg zij he_t vage bewustzijn in zich om, dat zij niet volkomen hare plich ten vervulde jegens haren echtgenoot, maar wat kon zij meer doen dan aan zijne wenschen gehoor geven Hij verlangde immers niets meer. Zij had getracht hem verzen voor te lezen, maar hij had te veel getoond, dat hij er niet naar luisterde. Zij had teere witte bloemen in een vaasje neergezet, kun stig omwonden met een rank van klim opbladen, maar de heer Gilbert had verklaard, dat bloemengeur in een vertrek schadelijk voor de gezondheid was. Wat kon iemand doen voor zulk een echtgenoot In deze en dergelijke gedachten ver diept, zat mevrouw Gilbert in de klei ne huiskamer te Graybridge, met eenig naaiwerk in de handen, terwijl de draad telkens op wonderbare wijze verward raakte, en liet het vuur in den haard twee of driemaal op een dag uitgaan, tot groote ergernis van Ma- tliilda Jeffson, die zich telkens de moeite moest geven om het weder aan te maken. Op zekeren morgen, toen de arbeid zame huishoudster om twee uur bin nenkwam om hare meesteres de een voudige lunch te brengen vond zij we der ouder gewoonte het vuur in den haard uitgedoofd. Isabella gaf haar spijt daarover te kennen, en opperde het vermoeden dat een gebrek aan den haard of aan den schoorsteen daarvan de oorzaak zou zijn, want zij kon het vuur niet aanhouden. „Het TROMMEL MET f 1000 VERDWENEN. Stond vier minuten onbewaakt. De bedrijfsleider van Heck's Buffe taria te Hilversum brengt eiken avond als hij de ontvangsten van het kasre gister in de benedenzaal heeft opgeno- men, het geld in een trommel naar vuur placht nooit uit te gaan in den tijd toen de moeder van mijnheer George nog leefde," zeide juffrouw Jeffson een weinig scherp. „en het was toch dezelfde haard. Mijn lieve mevrouw zat altijd ijverig te naaien, maar zorgde er toch w§l voor dat. de dokter als hij thuis kwam, een knap pend vuurtje vond. Zij was een huise lijke vrouw," ging de huishoudster voort, alsof zij tot zich zelve sprak, „en het was een zeldzaamheid als zij verder kwam dan den tuin, behalve op zomer-avonden als de dokter met haar ging wandelen. Zij hield er niet van om alleen uit te gaan, de goede vrouw, want er waren genoeg heertjes in en om Graybridge die er pleizier in gehad zouden hebben om haar na te loopen, en de booze tongen van kwaad willige menschen over haar aan het praten te brengen. Maar zij gaf er nooit aanleiding toe, en was er niet minder gelukkig om, dat zij den gan- schen dag thuis zat te werken voor haar echtgenoot, en altijd klaar stond om op te springen en naar de deur te loopen als zij zijn stap hoorde - God zegene haar Het gelaat van mevrouw Gilbert werd vuurrood, terwijl zij zich heen- boog over een blaadje papier, waarop de woorden „hart" en smart", „ge dachten" en „versmachten", als rijm woorden dienden voor eene treffende weeklacht. Het. scheen dat iedereen zich het recht aanmatigde om haar de les te lezen en haar de deugden van de jonggestorvene te verwijten. Alsof zij niet wenschte, dat zij sterven mocht en betreurd te worden, veel lie ver dan aan verwijten en kwaadspre kingen bloot te staan Hoe konden zulke gewone prozaïsche menschen zich nu eenig begrip vormen van hare ideale neigingen Hoe durf den zij zich als hare rechters opwerpen, en hare liefde voor Roland Lansdell aan schandelijke bedoelingen toeschrij ven Verontwaardigd stiet zij het zijn woning, die op de bovenverdie ping is gelegen. Zaterdagnacht om streeks één uur, zette hij den trommel zooals hij gewoonlijk doet, even in de gang, die van de boven-eetzaal naar Zijn privé-vertrekken leidt* omv voor dat hij den trommel naar de slaapka mer bracht, nog even de gordijnen van de bovenzaal te sluiten en even de ronde langs de deuren te maken. Toen hij vier minuten later in het gangetje kwam, was de trommel, wel ke pl.m. 1' 1000 aan klein geld bevatte, verdwenen. Hij rende door het huis, kon niets verdachts ontdekken, doch ook niet den trommel en telefoneerde naar de politie. De recherche kwam spoedig met een politiehond maar er was geen sp.oor van den dief te beken nen. De dief kon echter door een ach teruitgang het gebouw hebben verla ten en daarom werden de binnenplaat sen nagespeurd. Het lag voor de hand, dat iemand, die met de situatie en met de gewoonten van den bedrijfsleider op de hoogte was, den diefstal moest hebben gepleegd. Ijet onderzoek is tot heden echter zonder rësultaat geble ven. ONGELUK BIJ ZWEEFVLIEGEN. Zondag is op het vliegveld Welschap bij Eindhoven, tijdens oefeningen met een zweefvliegtuig een ongeluk ge beurd. De 21-jarige leerlinge, mej. J. San ders uit Eindhoven, was met een zweefvliegtuig tot een hoogte van 20 a 25 M. gestegen. Het toestel maakte toen plotseling een duik en stortte na genoeg loodrecht neer. Mej. Sanders kreeg wonden aan hoofd, armen en beenen en werd naar het Binnengasthuis vervoerd. Aanvan kelijk liet haar toestand zich niet ern stig aanzien, doch in het Ziekenhuis geraakte zij buiten bewustzijn. Men vreest voor haar leven. DRIEJARIGE JONGEN IN CASTRICUM VERDRONKEN. Toen Dinsdagmiddag de moeder van de 3-jarige tweeling Kaandorp, wonen de op den Brakersweg te Castricum één harer jongens eenigen tijd miste en niets van hem hoorde, leek haar dit wat vreemd, omdat het ventje al tijd opgeruimd en bewegelijk was. Ze ging op verkenning uit. Doch toen ze niets vond, en roepen ook onbeant- Wilt U een heerlijke Vacantie tocht Dan een meerdaagsche reis van het REISGIDSEN GRATIS VERKRIJGBAAR. Reisbureau W.A.C.O. HOORN, Breed 75. Tel. 184. bord weg dat Mathilda voor haar had nedergezet en trad met wrok in het hart naar het venster. Maar de blos van toorn die Mathilda's woorden had den opgewekt verschoot eensklaps toen zij eene dame in een rijtuig lang zaam naar het hek zag toerijden - eene dame in bont gekleed, met een fluwee len hoed met, veeren. die naar het huis uitkeek, onzeker of zij het rechte voor had. De dame was lord Ruysdale's dochter zij liet hare livereiknecht aan het hek aanschellen, en toen zij de doktersvrouw voor het venster zag staan, groette zij haar even met een trotsclien hoofdknik, gaf de teugels aan den knecht over en stapte het rij tuig uit. Juffrouw Jeffson had intusschen het hek geopend, en de bezoekster ging haar voorbij, den smallen gang dooi en de zitkamer binnen, waar zij Isa bella bij de tafel vond staan, zenuwach tig frommelende aan haar borduur werk, dat slechts in grauwheid toenam tusschen hare werkelooze vingers. Hoe ellendig stak de kale, armelijke zitkamer af bij die prachtige verschij ning van Gwendoline Pomphery, die fiere gestalte, in bont en hermelijn ge dost Mevrouw Gilbert verzonk onder het gewicht van al die aristocratische grootheid. Zij kreeg een stoel voor haar bezoekster, en noodigde haar op be velenden toon uit om te gaan zitten. Het was niet alleen de tegenwoordig heid van dit grootsche wezen die haar deed verbleeken en beven. Het was de vrees tevens dat haar een of andere ramp boven het hoofd hing. Zij bleef staan, haar vonnis kalm afwachtende. Wordt vervolgd. IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1