VLAGGEN Loondorschbedrijf Schoonmaakster „CERESAN" IVOROL ORANJE - BLANJE - BLEU J. VAN DER KOOI, ZITTING bezwaar van totale miskenning der draagkracht van de groote gezinnen tegemoet te komen en daarom mag hierop met vrijmoedigheid worden aangedrongen. W ant een toestand, waarhij de Over heid feitelijk met de eene hand terug neemt, wat zij met de andere gaf, is zoo onlogisch mogelijk. De Minister zou aan dezen onzuive ren toestand een eind kunnen maken door de heffing van opcenten op den primairen grondslag in verband met het kindertal van het gezin te beperken Een bepaling die het aantal opeen ten voor ieder in aanmerking komend kind met bijvoorbeeld 20 vermindert, kan tot een noodzakelijken minder zwaren belastingdruk op groote ge zinnen voeren. Van meer dan een deskundige zijde is er op gewezen, dat de personeele belasting,, die de laatste jaren een ge heel andere bestemming heeft gekre gen, feitelijk de sluitpost der gemeente lijke begrootingen is geworden en daar mede een geheel ander karakter 'heeft aangenomen dan bij haar invoe ring door den wetgever is bedoeld De vraag moet dus onder het oog worden gezien, in hoeverre de perso neele belasting geschikt is voor de be stemming, die men in den jongsten tijd daaraan gegeven heeft en of ze in haar werking wel billijk is, wanneer de noodzaak bestaat, ze door heffing van 200 opcenten en meer feitelijk te verdrievoudigen. DESERTEUR AANGEHOUDEN Na zich twee jaar te hebben schuil gehouden. De politie te Texel heeft een 22-jari- gen jongeman, zonder vaste woon plaats, gearresteerd, die in 1936 opge roepen was als gewoon dienstplichtige in het garnizoen te Harderwijk maar die aan dezen oproep geen gehoor had gegeven. Twee jaar lang heeft de jon geman zich bij verschillende vrienden schuil weten te houden. Voor kort ves tigden zijn ouders, die in een woon schuit voeren, zich op Texel. De jonge man is toen eveneens naar Texel geko men, waar hij werd aangehouden. Hij is naar Den Helder overgebracht de militaire politie stelde hem in arrest. KANOVAARDERS IN NOOD. Midden op de Wiester Schelde Twee broers uit Middelburg hebben Vrijdagmiddag een hachelijk avontuur beleefd, dat wel bijzonder goed voor hen is geëindigd. Deze jongelui, 15 en 19 jaar oud en tijdelijk verblijvende te Zoutelande, hadden het plan opgeval per kano de Schelde over te steken naar Cadzand. Het weer was prachtig en het water kalm, dus staken de jongens om half- één vol goeden moed van wal. In den beginne verliep alles naar wensch. Lus tig peddelden de jongens over de zee, totdat zij, in de Wielingen gekomen, tot hun schrik merkten, dat de kano lek was geslagen. Weldra was het kleine, ranke vaartuigje vol water ge- loopen en op ongeveer een Km. uit de kust sloeg de kano om. Gelukkig waren de jongens de zwemkunst zoover mach tig, dat zij zich aan de omgeslagen ka no konden vastklampen. Zoo hebben zij ruim een uur rondge dreven. Gelukkig werden zij opgemerkt door 'n Belgische loodsboot,, die onmid dellijk haar koers wijzigde en te hulp schoot. Het bleek ten hoogste tijd te zijn, want de knapen waren totaal uit geput. De loodsboot zette koers naar Vlissingen, waar de onfortuinlijke ka novaarders in het gebouw van het Bei- gische loodswezen van droge kleeren werden voorzien, waarna ze naar Zou telande zijn teruggekeerd. De kano, die zwaar beschadigd was, is te Vlissingen opgeborgen '4*GRAVENZANDE ZAL TOCH FEESTVIEREN. Comité op uitnoodiging van burgemeester opgericht. Men deelt het volgende mede Wat eerst niet mogelijk leek, thans - na de onweersuitbarsting in de de laatstgehouden raadszitting van 's-Gravenzande - geschied. Op uitnoodiging van den burgemees ter is een aantal personen bijeengeko men, die tezamen eeri comité hebben opgericht, dat ten doel heeft aan 's-Gravenzande alsnog een feestvie ring te bereiden. Aan dit comité, dat alle bevolkingsgroepen vertegenwoor digt, heeft het College van B. en W. de vereischte vergunningen reeds ver leend. Het is te hopen, dat het opge richte Comité den steun zaP krijgen, waar liet recht op heeft en dat de beide Oranje-Vereenigingen, met achterstel ling van onoverkomelijke bezwaren, alsnog de bereidheid tot samenwer king zullen ontwikkelen, daar waar die samenwerking wordt geroepen. GEMEENTE W1ER1NGEN. DEN OEVER. Ongeval. Zaterdagmor gan is op de Geniewerken aan de Gesterweg alhier een ongeval gebeurd, dat nog goed afgeloopen is. Eenige werklieden waren bezig met oploopen van een dakspant, toen deze plotseling onderuit gleed, waardoor de timmerman C. Moeijes, het gevaarte op zich kreeg. Medische hulp was spoedig ter plaatse. Geconstateeeerd werd dat drie ribben gebroken waren. De heer M. werd voorloopig per zie kenauto naar huis vervoerd. Nader meldt men, dat Zondag na een plotseling ontstane bloeding de genees heer het noodig oordeelde, dat de heer M. naar het St. Lidwina Ziekenhuis werd overgebracht. DEN OEVER. „Maja." Onder groote belangstelling is Zaterdagmiddag de motorkruiser van den heer J. Bruul te Water gelaten. Reeds eerder gaven wij een uitvoerige beschrijving van het schip, waaraan de heer Bruul, geduren de ruim 2- jaar, al zijn vrije tijd aan besteedde. Het vaartuig draagt de naam „Ma- ja", en zal binnenkort ligplaats kie zen bij de schutskiis alhier. Rondrit. Zondagmiddag hebben 65j Duitsehe automobielen, uit Westfa- len, leden van de D. D. A. C. (Der Deutsche Automobil Club,, welke een rondrit door Holland organiseerde, onder meer ook een bezoek gebracht aan het Monument op den Afsluitdijk. In de greppel. Nabij Texaco geraakte Zondagavond een Friesehe auto, een Adler Junior, in een diepe greppel, die zich daar bevindt, doordat de be stuurder. die benzine laden wilde, mis leid werd door de vele lichten en recht op het station aanreed. De man sloeg met het gezicht op het stuur en be zeerde zich nogal. Reeds vele malen zijn auto's in deze greppel gereden, doordat men daar on bekend was en zooiets niet verwachtte Het wordt hoog tijd, dal vanwege hoogerhand deze gevaarlijke greppel dichtgegooid wordt. Of moet men de put dempen, als het kalf verdronken is? Politie. Veloren: Twee Rijwtfelbelas- tingmerken. Inl. bij den Gem.-Bode. DEN OEVER. Druk bezoek. In een 6-tal groote A.T.O.-bussen hebben on geveer 200 leden van de Interparlemen taire Unie, welke momenteel in ons land verblijf houden, Maandag een be zoek gebracht aan de Zuiderzeewerken. Nadat men des morgens vroeg uit Den Haag vertrokken was, werd per boot vanaf Enkhuizen een rondvaart ge maakt langs de werken van de N.O.- Polder en vandaar koers gezet naar Kornwerderzand, waar men circa vier uur arriveerde. Na bezichtiging van de kunstwerken aldaar, vertrok het gezelschap naar het. Monument, teneinde hier eenigen tijd te pauzeeren. Ongeveer half zes werd de terugtocht naar Den Haag weer aangevangen. De excursie werd geleid door den Hoofdingenieur-Directeur van den Dienst der Zuiderzeewerken en den e.a. Ir. F. J. B. G. Geers. BEKENDMAKING. SLUITING OPENBARE GEBOUWEN. Burgemeester en Wethouders van Wielingen brengen ter openbare ken nis, dat in verband met de viering van de verjaardag en het. -40-jarig Regee- ringsjubileum van II.H. de Koningin, de secretarie der Gemeente, het Kan toor van den Gemeente-Ontvanger en het Bureau der Arbeidsbemiddeling en steunverleening Gesloten zullen zijn op resp. 31 Aug. en 6 Sept. a.s. WIERINGEN, 29 Augustus 1938. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, L.C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Openstelling Postkantoren. De Postkantoren op Wieringen zijn op 31 Aug. voor het publiek geopend tot 10 uur des morgens. Postwissels (uitgez. telegrafische) post bewijzen, kwitantie's, belastingen en stortingen (uitgez. spoedbeh.) worden niet behandeld. Telefoon en Telegraaf is geopend als op werkdagen. De Kon. Harmonie twee eerste prijzen. „Harmonie" heeft. Zondag deelgeno-' men aan het Groot Internationaal Con-^ cours te- Amsterdam en behaalde in de Marschwedstrijd een le prijs met 57 punten, het hoogste aantal van dezen dag, en een le prijs in de Eere-Afd met 347 punten. We mogen zeker, mede namens de; burgerij, onze Koninklijke Muziek- vereen. en inzonderheid den eminen- ten directeur, den heer Kreijger, com plimenteeren met. het. behaalde succes. Op Koninginne-verjaardag zal Har monie des avonds een rondmarsch door H.-Hoef houden, begeleid door fakkels. Doopsgez. Jongerenkring. Donderdag 1 Sept. a.s. bijeenkomst. Uitzending Radio-Centrale. Naai' wij vernemen ^al de feestavond der Oranje Vereeniging door de Radio-Centrale worden uitgezonden. Succes-Nieuws. Als vervolg van de oefenwedstrijden brachten de Succes- sers Zondag j.1. nogmaals een bezoek aan Friesland. De tegenpartij was nu de 2e klasser Rood-Wit van Leeuwar den. Na een pittige wedstrijd werden zijn de kleuren van de verpakking. Haal dit echt Nederlandsche kind Uw huis binnen en het zal 's morgens en 's vonds op koninklijke wijze Uw mond en tanden verzorgen. de punten eerlijk verdeeld en eindigde deze strijd in een gelijk 1-1 spel. Het 2e elftal speelde thuis tegen haar buurtgenoote BKC. Ook hier was de uitslag een gelijk spel n.1. ,3-3. Succes 3 bracht een bezoek aan het immigrantenkamp in de W.-Meer. Met epn nederlaag van 2-1 konden ze weer naar Wieringen terugkeeren. WIELRENNEN. Klink onderscheidt zich wederom. GOEDE KEUZE VAN DE N.W.U. Nadat Zondagmiddag voor een druk be zocht Stadion de 100 K.M. achter den motor waren verreden, waarbij de bekende Groene- wegen no. 2 werd (achter Metze Duitschland) moesten alle bezoekers het terrein verlaten, zoodat des avonebfeweer een geheel nieuw publicum getuigefkóh zijn van de poursuite- wedstrijden, welk! aan deze wereldkampioen schappen zijn toegevoegd. Vol spanning ver beidde men, en vooral op de perstribunes niet het minst, het oogenblik dat het bewijs kon worden geleverd, dat Klink inderdaad thuis hoort onder de groote achtervolgers. Het is bekend, dat men in de groote bladen niets kon lezen toen Klink no. 2 werd na Pijnen burg in de Nationale kampioenschappen. Van onze zijde is daarop hevig geageerd. Het was zelfs zoo sterk, dat de N.W.U. Klink over liet hoofd zag en no's 5 en 6 contracteerden in plaats van no. 2. Dit ging alle perken te buiten. Om kort te gaan op het laatste oogenblik werd Klink ontboden en werd aangenomen om met Pijnenburg, Slaats en Schulte de Nederlandsche driekleur te verde digen tegenover de buitenlanders. Het in hem verstelde vertrouwen heeft hij Zondag niet beschaamd. Integendeel. De sterkste buiten lander werd tegenover Klink geplaatst, n.1. niemand minder dan Richard (Frankrijk) Dezelfde Richard, die eenige weken geleden in een interview verklaarde, dat hij Schulte niet in staat achtte een kans te maken voor het wereldduurrecord (op naam van Archam- baud) te verbeteren, daar deze immers door Klink geslagen was. Maurice Richard zelf groot wereldcoureur had op dat oogenblik niet kunnen denken, dat diezelfde Klink hem tijdens de wereldkampioenschappen in Am sterdam overtuigend zou slaan. Overtuigend, want dat is Zondagavond geschied. Klink contra Richarddit klonk door de microfoon en het was de eerste wedstrijd. Klink ging goed van start op z'n nieuwe by- ciclette doch daar kreeg Richard een lekke band, dus overrijden. Nu komen Schulte en Archambaud aan de start. Schulte zit „met laag verzet" in tegen stelling met de vorige kampioenschappen en men kan zien, dat dit tempo hem goed ligt. Op prachtige wijze wint de Nederlander de eerste achtervolging van de wereldduurrecord houder in een tijd van 6 min. 28 sec. Het weer werkte inmiddels uitstekend mede, hetgeen vooral in dit tournooi ten goede kwam. En nu komt Klink wederom aan de start voor de eere-tribune. Aan de overkant staat Maurice Richard, de wereldbekende pistier. Het duurt evenwel slechts eenige rondes of de soepele Klink ligt vele meters voor. En wanneer de finisch gepasseerd is ligt Richard een 150 Meter achter, d.w.z. dat Klink op een 200 M. baan of zooals in Alkmaar op een 166.66 M. baan Richard gepasseerd zoude hebben. De tijd van Klink was 6 min. 27 sec., dus korter dan Schulte, Nu waren er al twee buitenlan ders dus door Holland geslagen. Daar komt den Pijn aansjokken. Hij het zal eens opne men tegen de zwarte Italiaan di Paco. Onte genzeggelijk was dit de gemakkelijkste tegen stander der vier. Pijnenburg won ziender- oogen. Zijn tempo lag o.i. in den beginne lager dan dat van zijn voorgangers. Maar op een gegeven moment ziet den Pijn zijn tegen stander in den rug en dat geeft hem de inspi ratie den Italiaan te passeeren indien moge lijk. Op zoo'n 500 M.-baan is zulks zeldsaam de Pijn lacht eens, hij speelt met den Zuider ling. Doch passeeren laat den tijd niet toe. Had hij nog 1 rónde tijd gehad, dan had hij zeer zeker zijn tegenstander voorbijgegaan. Juist deze laatste ronden deden zijn tempo stukken opvoeren en het gevolg was dan ook dat de loudspeaker zeide tijd den Pijn 6 min. 25 sec. dus 2 sec. korter dan Klink. Zoowel voor Schulte, als voor Klink en den Pijn klonk een daverend gejuich en applaus op. De poursuite wordt dan besloten met de rit tusschen Slaats en Karei Kaers <België). Wel een zeer spannende rit, daar zij de eer ste ronden verhes voor Slaats opleverden daarna gelijk bleven rijden en ten slotte op een overtuigende zege voor Slaats uitdraaide. De tijd was niet snel6 min. 38Va sec. En zoo waren de "vier Hollanders de baas in eigen huis gebleven. Donderdag a.s. de finale tus schen deze vier om de „Grand prix du Mon de." Het behoeft inmiddels geen betoog, dat wij van deze plaats onze wakkere plaatsgenoot gelukwenschen met het groote succes reeds behaald, door den beroemden Richard over tuigend te kloppen. In elk geval is hij nu reeds bij de vier grootste achtervolgers ter wereld. Laten wij hopen dat Klink ook zijn andere ritten wint, dan zoude Wieringen een wereldkampioen bezitten. Het is te mooi om waar te zijn, maar gezien zijn conditie en gemaakte tijden zeggen wij het is zeer goexl mogelijk, dat Klink met de „Grand Prix" naar huis gaat. SPRINTERS. Nederland bracht twee we reldkampioenen n.1. Jef v. d. Vijver (Amat.) en Arie van Vliet (prof.) Derksen werd no. 3 bij de amateurs door OOMS, kampioen van Nederland 1938, te slaan. MEDISCHE WENKEN TER VOORKOMING VAN KINDERVERLAMMING. Men meldt ons van medische zijde het vól gende Waar in ons land meerdere gevallen van kinderverlamming voorkomen, worden aan de ouders de volgende hygiënische maatrege len aangeraden. 1. Ga niet met uw kinderen naar plaatsen waar kinderverlamming voorkomt. 2. Drink geen rauwe melk. 3. Eet geen ongeschild en slecht gewas- schen fruit. 4. Eet geen ongewasschtui opgekochte groenten. 5. Eet veel sinaasappelen, nadat zij van de schil ontdaan zijn, drink veed citroensap. 6. Vermijdt contact met hoestende perso nen daar de ziekteverwekker in de keel voor komt en door speeksel overgedragen kan wor den. 7. Verdelg de vliegen in uw huis. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. De W.-Meer Fanfare behaalt te Am sterdam twee eerste prijzen. De kwali teiten van ons Fanfarecorps zijn op het Groot -Internationaal Concours weer schitterend tot uiting gekomen. Een le prijs in de Marschwedstrijd met'55/j pnt. en een le pi', in de '2e Afd. met 355 pnt., ziedaar het resultaat van ijverige studie onder leiding van den ijverigen en kundigen directeur, den heer Glabbeek. Een hartelijke gelukwensch aan het. kranige corps en den directeur mag hier zeker worden geuit. We weten welk een opoffering het den leden kost in de drukke zomersche dagen toch nog ettelijke uren te geven aan repetities, om het koor steeds hoo- ger op te voeren. In een dergelijke toe wijding ligt de kracht van een Muziek vereniging, die door de burgerij niet genoeg kan worden gewaardeerd. Alle hulde aan onze W.-Meerfanfare. Een serenade. Naar men ons meldt, heeft de Wieringermeerfanfare het plan opgevat op Koninginnedag (31 Aug.) des avonds te 9 uur te Wieringer werf voor het Raadhuis een serenade te brengen aan burgemeester Smeding. Politie. Gevonden 2 Sach sleutels en 2 sproeiers. Inl. Politie Slootdorp. KONINGINNEDAG MIDDENMEER. Toen aanvankelijk bekend was dat de jubileum-feesten in Middenmeer ge houden zouden worden, is men direct aan het werk gegaan om die feesten met den grootsten luister te vieren. Ook op de school w as men van plan om de jeugd zooveel mogelijk van liet feest te laten genieten. Daarom was men dan ook intijds aan tiet. werk ge togen. Toen reeds veel voorbereid en klaar was, kwam de tijding dat de feesten op 6 September te Slootdorp zouden gehouden worden. Hoewel dit, ook op school te Middenmeer een min der prettige tijding was, kunnen we de ze maatregel toch goed verklaren van wege bet ruimtevraagstuk en de mooie gedachte den geheelen Polder op één plaats tezamen te laten feesten. Om de reeds gemaakte onkosten en het gedanej werk niet heelemaal teniet te doen, heeft, het prsoneel besloten om vanaf; W oensdag 31 Aug. met de door de leer lingen zelf gemaakte versieringen het schoolgebouw tot en met 6 Sept. ver sierd te houden. Die versiering zal bestaan uit eenige honderden meters slingers, een feeste lijke oranje verlichting van de school van meer dan 200 origineele vetlampen rondom een hooge Oranjeboom. De slin gers van de boom stellen de zegeningen voor van Oranje over Nederland uitge spreid. Ze zijn gemaakt in de bekende kleuren van Kracht, Trouw en Vroom heid. De kinderen zuljën rondom die boom enkele liedjes zingen. Ook anderen zul Ion welkom zijn. Daar de wensch geuit is, dat het feest alleen op 6 September gevierd zal wor- worden, moet veel achterwege blijven vyat eerst op het programma stond. Toch hopen we dat de jeugd 31 Aug. een prettige avond zal hebben temid den van hun eigen werk en hun eigen hulde. Tevens zullen belooningen gegeven worden voor eigen versierde ontwerpen. „Vischverwachting" heeft weer succes. Zondag j.1. had onder prachtige weers-omstandigheden een wedstrijd plaats tegen D.V.S. uil Anna Paulowna De wedstrijd'werd gehouden in het Oeversche Kanaal. In totaal werden ge vangen 178 baarzen, waarvan 115 door V.V. en 63 door DYS. Voor deze wed strijd was door V.V. een beker beschik baar gesteld. Na afloop bad in Hotel Smit de prijs uitreiking plaats dooi- den heer Dijks, voorz. van V.V. die er op wijst, welk een groot succes V.V. weer heeft, be reikt, en feliciteert, de leden met de prachtige beker welke is gewonnen. Aan de voorz. werd als 2e prijs een plaquette uitgereikt, beschikbaar ge steld door den heer Geelen uit Scha- gen. Hierna werd aan de leden dei- bei de verenigingen die de meeste baars hadclen gevangen, een doos sigaren uit gereikt.. Dit was voor V.V., J. v.d. Pep pel met 21 stuks en voor DVS J. Termij hele met 11 stuks. Door de voorz. van DYS werd een kort woord van dank gebrach! aan de leden der beide vereenigingen voor hun prachtige sportieve wedstrijd. Heden overleed ons Dochtertje en Zusje innig geliefd JENTJE, in den ouderdom van bijna 3 jaar. FAMILIE SCHAAPMAN. Slootdorp, 28 Aug. 1938. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ANTHONIA. L. SCHOTTE A. A. SCHOTTE - v. d. Kooy. Wieringerwerf, 26 Aug. 1938. met houder en stok compleet 1.20 m. x 2.00 m. f 3.75 ORANJEWIMJEL f 0.75. ORANJE - ARTIKELEN. Manufacturenmagazijn Slootdorp. met 8 complete dorschstellen w.o. een groote Borga Dorschkast met draad pers, prima werk leverende, VRAAGT DIVERSE GRANEN ENZ. TE DORSCHEN. Adres K. Bregman, Schoolweg 50, Tel. 26, Julianadorp. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Middenmeer. DONDERDAG 1 SEPT. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 29 Aug. 1938. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 2 Paarden, prijs niet genoteerd 111 Vette koeien f 175 a 285 handel matig 38 Kalve ren Vette f 60, per Kg. 80 cent en gras kalveren f 28 a 50 47 Nuchtere kalve ren, slacht, I' 9 a 20 31 Vette schapen f 21 a 24 277 Vette varkens 53 a 56 cl. per Kg. Handel matig, De Amsterdamsche Veemarkt. AMSTERDAM, 29 Aug. 1938. Op de beden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 479 Vette koeien le kw. 74 a 78 cent 2e kw. 62 a 72 cent 3e kw. 50 a 60 cent per Kg. BEZOEKT DE FEESTWEEK TE AMSTERDAM 5-10 Sept. per WACO autobusdiensten Iedere nacht extra diensten vanaf Amsterdam Vraagt hiervan dienstregelingen aan onze chauffeurs. ONTSMET UW ZAAIGRANEN ALLEEN met DROOG- of NAT-ONTSMETTER, de door Wageningen officieel erkende ont smettingsmiddelen. Voor Aardappelontsmetting gebruikt men uitsluitend ARITAN. Verkrijgb. bij D. Parlevliet, Haukes, H. M. BOSKER, SlootdorpP. F. HAM STRA, Wieringerwerf A. BOERHAVE, Mid denmeer. GEVRAAGD voor de te openen Scho len te Slootdorp en Middenmeer een UITSLUITEND SCHRIFTELIJKE aanmelding met opgave van verlangd salaris bij den Heer H. TEN HAVE, Secretaris van het Schoolbe stuur, Dolfijnweg, Slootdorp vóór 7 SEPTEM BER a.s. slachtgew. 78 Melk- en kalfkoeien f 200 a 270 85 Vette kalveren, '2e kw. 54 a 60 cent en 3e kw. 42 a 52 cent per Kg. levend gew. 74 Nuchtere kalve ren f 8 a 13 1040 Schapen en Lamme ren, resp. f 20 a 25 en f 14 a 17 Vleesch varkens, wegende van 90 tot 110 Kg. 67 a 68 cent Vette varkens 64 a 64 cent per Kg. slachtgewicht. KAPTALE BOERDERIJ AFGEBRAND TE CALLANTSOOG. Vrijdagavond ongeveer hall' zeven brak door hooibroei brand uit in de kapitale boerderij, eigendom van jhr. H. J. Laman Trip en bewoond door den heer G. Jimmink, aan de Lange- vliet, en den Polder Koegras. In een oogwenk stond het gebouw in lichter laaie. De landbouwer was op

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2