Centiaat Oranje - Comité CERESAN Bruin 3e pr. Grietje v.d. Haven 4e pr. Martje Ploeger 5e pr. Jansje Wiegman. Jongens 8 en 9 jaar, Zakloopen. Ie pr. Gerke Mulder 2e pr. Martin Weiland; 3e pr. S. Heidema 4e pr. Tj. Terpstra. Meisjes 8 en 9 jaar, Bal op lei. Ie pr. Greetje Bakker 2e pr. Riek Bakker 3e pr. Hieltje Bijma 4e pr. Janny Sikkema. Jongens 10 en 11 jaar, Hindernisloo- pen. Ie pr. R. Oegema 2e pr. K. v.d. Haven 3e pr. B. van Breugel 4e pr. L. Asjes. Meisjes 10 en 11 jaar, Hindernisloo- pen. Ie pr. D. Donkerbroek 2e pr. M. Sperling 3e pr. E. Aukema 4e pr. M. van der Kreeke 5e pr. S. Laan. Jongens 12 en 13 jaar, Sprietglijden. Ie pr. Kr. Sperling;i2e pr. J. Laan 3e pr. W. Meijer 4e pr. Chr. Borgdorff Meisjes 12 en 13 jaar, Waschophan gen. Ie pr. F. IJzer 2e pr. S. Mulder; 3e pr. E. van der Zwaag; 4e pr. Z. Toren Prijzen in optocht le pr. J. Bakker; 2e pr. C. Laan. O. L. SCHOOL, OOSTERLAND. Meisjes 6 en 7 jaar, Vlaggetjes steken le pr. Nellie Hegeman 2e pr. Antje van Dijk 3e pr. Rigtje v.d. Berg. "Jongens 6 en 7 jaar, Blokje rapen, le pr. Jan Meijer 2e pr. Arie Leijen. Meisjes 8 en 9 jaar, Bal op lei. le pr. Annie Post 2e pr. Marietje de Wit 3e pr. Janna Hooiveld. Jongens 8 en 9 jaar, Zakloopen. le pr. Simon Klein 2e pr. Kees Lont 3e pr. Ab Metselaar. Meisjes 10 en 11 jaar, Hindernisloo pen. le pr. Roelie Kuiper 2e pr. Antje Zoutsma 3e pr. Nelie Rotgans 4e pr. Gerda Steiginga. Jongens 10 en 11 jaar, Ilindernisloo- pen. le pr. Piet Rotgans 2e pr. Dries Berghorst. Meisjes 12 en 13 jr., Wasch ophangen, le pr. Egbertje Hooiveld 2e pr. Antje Roossien 3e pr. Tiny de Beer. Jongens 12 en 13 jaar, Sprietglijden. le pr. Hendrik Bos 2e pr. Japie Kale- veld 3e pr. Wim Steiginga. PRIJZEN IN DE OPTOCHT, le pr. Trijnie Metselaar 2e pr. Tine Post 3e pr. Gebr. Doesburg en Dries Berghorst 4e pr. Antje Zoutsma en Gerda Steiginga 5e pr. Gez. en Gebr. Lont 6e pr. Roelie Kuiper 7e pr. Grieje Zoutsma en Janna Bos. Na afloop volgde prijsuitreiking, waarna de kinderen hoogst voldaan huiswaarts keerden. Een woord van dank namens de schoolgaande jeugd is hier zeker wel op zijn plaats voor de heeren, die zich zoo bereidwillig beschikbaar hebben ge steld, om het feesterrein tot in de pun tjes in orde te brengen. De dag werd besloten met een vroo- lijke avond in de Concertzaal van Jur- rie Lont, waar het eivol was. Evenals vorige jaren werd ook nu weer een heerlijke taart verloot. Deze werd gewonnen door Mej. Molenaar op lotnummer 107. Als bijzondere attractie werd een flesch wijn verloot. Winnaar werd de heer D. Beekendam. De geheele avond heerschte er een echt vroolijke, haast opgewonden stem ming. Een waardig besluit van een goed geslaagde dag. Dinsdagavond werd de slot-feest- avond gevierd, eveneens voor een goed gevulde zaal. Medewerkenden waren de Mandolineclub „Oost-Wieringen", het Symphonie-Orkest „O. O. V." en de Gymvereen. „D. O. S.", welke geza menlijk voor een mooi en gevarieerd programma zorg droegen. En dat na ieder nummer hartelijk geapplaudi seerd werd, bewees, dat hetgeen gege ven werd, in de smaak viel. De avond werd besloten met een tooneelstuk „Geen dubbeltje in z'n Zak" een blijspel in drie bedrijven, van Henk Bakker. Wat het spel betreft niets dan lof. Stuk voor stuk waren de rollen goede handen. Een beter type voor San ders, de boekhouder, had men niet kun nen vinden. Karei Benders was DE man, die tegenslag in zaken had. Jonkheer van Panhuijzen had een air over zich, alsof hij zoo uit de hooge kringen in dit milieu neergezet was, en dan de krantenmagnaat Frits Benders, die zonder één enkel dubbeltje op zak, maar wel voorzien van een chequeboek, de boel steeds maar weer op stang joeg met zijn grappen en er toch voor zorg de, dat de zaak bleef voortbestaan. Neen, de rolverdeeling had niet beter kunnen zijn. Als geheel is de avond uitstekend geslaagd. De Dinsdagavond stond in het Oranjeteeken. De voorz. van het comité, de heer M. Bosker, opende met een kort woord en na van het kluchtspel het eerste en tweede bedrijf was gespeeld, sprak de voorz. de feestrede uit, en bracht daar bij naar voren, hoe beleidvol in die 40 jaar ons land door Koningin Wil helmina geregeerd werd. Na afloop van het programma wer den hartelijke woorden van dank ge sproken, voor de opkomst en tot de vereenigingen en dames en heeren, die medewerking hadden verleend. EEN UITBUNDIGE ORANJEDAG. Het door het Oranje Comité ontwor pen feestprogramma is eigenlijk verle den week al begonnen. Immers ook de Etalagewedstrijd was daar een onder deel van en reeds verleden Zaterdag kon men daardoor de prachtig in feestkleedij gestoken winkels bewon deren, die harmonieerde met versie ring, welke ook op straat was aange bracht. Maandagmiddag was het de hoogtij dag voor de schooljeugd, al waren de regenbuien zoo nu en dan spelbreker. Doch de jeugd laat zich niet zoo gauw uit het veld slaan en was 't maar even droog, dan was de echte Oranje- feeststemming er onmiddellijk weer in Ds avonds traden in Cinema De Haan op de Mandoline Vereen. O.K.K. en „Zang en Vriendschap". Jammer genoeg was weinig publiek aanwezig. Het mooie weer lokte namelijk velen naar de vreugdevuren, die overal wer den ontstoken, en ook de straatversie ring met de verlichting deed een drom van menschen op en neder wandelen. Echter, die er waren hebben geno ten van een mooi programma. Dinsdag scheen heerlijk het oranje zonnetje en alles beloofde een prach tige dag. Vroolijk wapperden al vroeg aller- wege de vlaggen, want de optocht zou immers die heele groot e route afleggen Tegen 11 uur was het een drukte van belang in de straten van Hippo. Paarden en ruiters, historische figu ren, alles drentelde door elkaar om dan een plaats in de rij der praalwa gens te worden aangewezen. Ook van Den Oever arriveerden al ras de wa gens met muziek, de wagen der trek kers, een prachtig opgetuigd schip, flora, de Mandolineclub Oost-Wierin gen, in één woord schitterend. Voor alles dient gezegd, dat alles wat hier voor het front kwam in alle onderdeelen goed was verzorgd, het was in één woord afen er was veel We hopen dat we niets vergeten als we nog noemen de praalwagens van de Landbouw, Neptunes en de zeemeer minnen, de Hollandsche molen, Flora, de wagen met het borstbeeld der Ivo ningin, historische postwagen, de re clamewagen van Ten Brinke, de prach tige wagens van O.K.K. en de groepen van de Gym. En dan nog de versierde auto's en groepen versierde fietsen van Westerland. Heel Wieringen deed daadwerkelijk mee. En als een staaltje van spontaniteit dient, dat toen de Hollebalg werd ge passeerd, de heer J. Dekker alle mede werkenden tracteerde op sigaren en chocolade. Overal gejuich en gewuif. En de beide muziekcorpsen, de Kon. Harmonie en „Apollo" zorgden onver moeid voor afwisselende muziek. Te Den Oever sprak Burgemeester Kolff als voorz. der Oranje-Vereen, zijn vreugde uit over zooveel enthou siasme. Deze spontane feestviering was een symbool van de liefde die ook alle Wieringers ons Koninklijk Huis toedragen. Voor dat 's avonds de stoet werd ontbonden, het was inmiddels 6 uur geworden, werd door de Gym onder leiding van den heer Pennekamp, nog een nummer vlaggezwaaien gegeven door 24 dames, een waardig slot van deze prachtige dag. Een hartelijk applaus en een dank- woord van den burgemeester mocht de ONTSMET Gym in ontvangst nemen. Des avonds was Cinema De Haan tot in alle hoeken gevuld. De feestrede werd door burgemees ter Kolff gehouden, waarna de Chris tel. Zangvereen. het Wilhelmus in zette, dat door alle aanwezigen staande werd meegezongen. Nog gaf deze Zangvereen. een viertal nummers en toen werd opgevoerd het historische spel „De Spion van den Prins." De historische inhoud van het stuk, doorweven met romantiek, de prach tige costumes en goed spel heeft de be zoekers een genotvolle en waardige avond gegeven. We zeggen met den voorzitter in zijn rede het was een schitterend be- slu|it der Wieringsche Oranje-feesten. ..DE ETALAGEWEDSTRIJD. Als is het ons nog niet mogelijk de gehee le uitslag der etalagewedstijd te vermelden, waar nog eenige medailles extra zullen wor den toegekend alsook diploma's toch kun nen we mededeelen wie de hoofdprijzen ver wierven. Slagers: le pr. G. Rustenburg met 38 p. Bak kers le pr. fa. N. Koorn met 391^ p. Sigaren winkels J. C. de Haan met 34 p. Electri- sche art. Alb. de Haan Den Oever le pr. met 32i/£ p. Meubelen D. Minnes le pr. met 33 p. Kleëding T. Takes le pr. met 35'/2 p. Zooals gezegd: de volledige uitslag in vol gend nummer. De jury bestond uit den hr. L. Coltof van Den Helder, de Heer en Mevr. Kolff en de hr. O. J. Bosker. MARKTBERICHTEN. Paardenmarkt. ALKMAAR, 7 Sept. 1938. Op de ge houden paardenmarkt waren in to taal 482 paarden en 116 veulens en hitten - vorig jaar resp. 449 en 74 stuks aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt rijpaarden f 250 a 400 werk paarden f 150 a 350 slachtpaarden f 100 a 250 hitten f 100 a 225 en veu lens f 60 a 125. Handel redelijk. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 'AMSTERDAM, 7 Sept. 1938. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 204 Vette kalveren, le kw. 2 a 70 cent, enkele hooger 2e kw. 56 a 62 cent wS# kw. 48 a 54 ct. per Kg. levend gewk-j^: 51 Nuchtere kalveren f 8 a MÉf;, 34 Schapen f 13 a 22 171 Varkens, vleeschvarkens, we gende van 90-110 Kg. 66 a 67 cent eware varkens 64 a 65 cent en ONS WIER1NGERMEERHOEKJE. DE VIERING VAN HET REGEERINGS-JUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. Begunstigd door prachtig nazomer- weder heeft Dinsdag de Wieringer- meerbevolking op feestelijke wijze het Regeerings-jubileum van II.M. de Ko ningin herdacht. Het is een dag van eensgezinde feest vreugde geworden. Slootdorp, wat het centrum der fees telijkheden was, had haar beste been tje voorgezet. Keurige eerepoorten, straat- en gevelversieringen, waren dooi- de diverse versierings-comité's uitgevoerd. Vooral op de Brink was het zeer artistiek op verschillende punten aan gekleed. Het Kinderieest. In de groote land- WIERINGERMEERPOLDER MiddenstandscursUs vangt weer aan. De cursisten van den Middenstands cursus worden er op attent gemaakt, dat heden Donderdag de cursus weel een aanvang neemt. De lessen van den heer Van Bavel worden weer in de school te Slootdorp gehouden. Aangezien deze weck de lessen van den heer Radecker wegens de Nat. Feestdag op Dinsdag niet zijn gehou den, zal deze thans worden gehouden op Vrijdag a.s. Volgende week zijn de lessen weer gewoon op Dinsdag en Donderdag. In verband met het op handen zijnde examen wordt nu aangeraden de lessen te komen volgen. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 11 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM. Middenmeer v.m. 10 uur de hr. Korndorffer. Jeugdclub Zaterdagmiddag 2 uur van Sloot dorp. Voor 's Avonds brood meenemen. Naar Houtrust 25 Sept. a.s. Ds. Nijholt deelt mede, dat men zich nog kan opgeven v.d. tocht naar Den Haag. Men rijdt per autobus, kosten f 2.25, entrée inbegrepen. Reeds 'n 20-tal opgaven kwamen binnen. NED. HERV. EVANGELISATIE W.-werf v.m. 10 uur Cand. Nijdam. Slootdorp nam. 2'A uur Cand. Diekhout van Amsterdam. Middenmeer nam. 2.30 Cand. Nijdam. W.-werf 8 uur Jongeliedensamenkomst in het Vergaderlokaal. PREDIKBEURTEN MEDEMBLIK. ZONDAG 11 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM. Medemblik v.m. 10 uur Ds. B. de Jong. Nationale Jeugdhulde 6 Sept. te A'dam Dinsdagmorgen 10 uur, als er reeds een echte feeststemming hangt in ons mooie dorp, en de spanning der ver-, wachting voelbaar is in allen, heeft er voor het Gemeentehuis een plechtig heid plaats, door slechts weinigen bij gewoond en opgemerkt en toch wel be langrijk. Klokslag 10 uur leidde de Heer Deen drie jonge menschen, vertegenwoordi gende de Jeugorg. onzer Gem., op het plein voor het Gemeentehuis. Burgem. Kolff treedt naar buiten met een prach tige vlag, in de kleuren der Prov. Nrd.- Holland, met het wapen der Gemeente Wieringen en spreekt de jonge men schen toe, die met deze vlag zullen défi leeren voor H.M. de Koningin. om 1 uur vertrok de deputatie naar Amsterdam om deel te nemen aan het grootsche défilé. Zie volledig verslag in het nummer van Zaterdag. Politie. merk. Gevonden eenig geld. Inl. bij den Gem.-Bode. vettel bouwschuur hebben de 's morgens varkens 62 a 63 cent per Kg. slachtgew. rujm 500 schoolkinderen onder leiding van het personeel der scholen een mooi kinderfeest gehad. Middenmeer en Wieringerwerf werden per autobus naai- het feest vervoerd. Film, tracta- tie, een herdenkingsrede van den hr. Aalders, hoofd der school van Midden meer vulden het programma. Terwijl natuurlijk diverse vaderland sche liederen werden gezongen. „Soli Deo Gloria" zorgde voor het muzikale gedeelte. Het was een goed geslaagde inzet dit kinderochtendfeest aan de orga nisatie haperde niet het minst. Een ge deelte werd opgenomen door de repor tagewagen van de N.C.R.V. 's Middags. Op de Brink weid 0111 2 uur, de Gemeentevlag door Burge meester Smeding overhandigd aan de jeugddeputatie, die des avonds zou deenemen aan het défilé voor H.M. de Koningin te Amsterdam. Het was een plechtig moment, toen Ir. Smeding het spreekgestoelte be klom 0111 zijn rede te houden. De schoolkinderen aan den voet van het spreekgestoelte, daaromheen de vertegenwoordigers van diverse jeugd bewegingen uit den Polder, en daar achter de ouderen. Te voren was een optocht gehouden, waarbij verschillende jeugdvereenigin- gen een keurig figuur sloegen met ver sierde fietsen, voorafgegaan door bei de muziekcorpsen. Torenhoog op de achtergrond een prachtig versierde mast op Vrijheids boom, op de plek die in den Polder reeds historisch is, sprak Burgemees ter Smeding de jeugd van Wieringer- meer, vertegenwoordigd door de da- Ansink en Koekoek en de heer B. Trouw toe. Rede van den Burgemeester bij het uitreiken van de vlag. Geachte aanwezigen, Eindelijk is dan de dag aangebroken, waarnaar zoovelen met spanning heb ben uitgezien, den dag, waarop met oranje en bloemen wordt gepoogd een indruk te geven van wat in aller har ten leeft. Gisteren heeft onder overwel digende belangstelling en groot enthou siasme de „blijde incomste" van Hare Majesteit in Amsterdam plaats gehad, op denzelfden kalenderdag, waarop Hare Kon. Hoogheid dit voor 40 jaren heeft gedaan. Deze intocht is een tri omphale zegetocht geworden. Honderd duizenden langs de wegen jubelden en juichten de Vorstin toe, het enthou siasme kende geen grenzen. Op grootsche wijze heeft de Neder landsche jeqgd H.M. aan den voor avond van den Nationalen Feestdag ge huldigd, door 225 vreugdevuren langs de Nederlandsche kust, langs de lands grenzen en in de Provinciale hoofdste den te onsteken. Door vele duizenden jongeren is hieraan medewerking ver leend, waardoor aan deze symbolische daad groote luister werd bijgezet. En zoo is dan heden de groote dag dag aangebroken, waarop het Neder landsche Volk aan H.M. opnieuw de bewijzen zal afleggen van zijn aanhan kelijkheid en trouw. Ook de Jongeren van Nederland, van hoe verschillende lichting, begin selen of gezindte, zijn eensgezind in hun eerbied en aanhankelijkheid voor Haar, die steeds een voorbeeld was van nauwgezette plichtsbetrachting. Het is daarom, dat de Nederlandsche Jongeren op den dag van heden, gele genheid zal worden gegeven hiervan op indrukwekkende wijze te getuigen. Ik constateer met groote dankbaar heid dat ook door de vertegenwoordi gers van onze nog zoo jeugdige Zuider- zeegemeente zal worden deelgenomen. Wij danken dit aan onze nog zoo kort geleden vierkregen .zelfstandigheid én BIEDT ZICH AAN een flinke Boerenknecht of arbeider. Inlichtingen worden gaarne verstrekt. Brieven onder letter A. Bur. Wieringermeer- bode, Middenmeer. UW ZAAIGRANEN ALLEEN met DROOG- of NAT-ONTSMETTER, de door Wageningen officieel erkende ont smettingsmiddelen. Voor Aardappelontsmetting gebruikt men uitsluitend ARITAN. Verkrijgb. bij D. Parlevliet, Haukes, H. M. BOSKER, SlootdorpP. F. HAM STRA, WieringerwerfA. BOER HAVE, Mid denmeer. Er biedt zich aan met begin Oct. een nette R.K. BOUWKNECHT, (Ook kunnende melken.) Adres A. P. SCHILDER, p.a. A. Stegeman, Waardweg A 10, Slootdorp. GEVRAAGD een VASTE Gemengd bedrijf. ARBEIDER. Woning beschikbaar. J. J. PUNTER, Schelpenbolweg, Slootdorp. 6 SEPT. 1938. Verl. een rijwielbelasting- 1 portemonnaie, inh. Rekeningen TEN LASTE van boven genoemd Comité moeten vóór of op 14 SeDt a s ingeleverd worden bii aan de hler tot s,and «ekome" 1* oepi. a.s. ingeleverd worden dij vereenigingen, waarvan het ons den Secr.-Penmngmeester Th. J. VAN VEGTEN, Brugstraat 23, Middenmeer. Vrijz. Ned. Herv. Vrouwenvereeniging ten laste van de BAZAR van bovengenoemde vereeniging moeten vóór of op 14 September a.s. ingediend worden bij den Penningmeester R. RABBINGE, Raadhuisstraat 38, Wieringerwerf. ge noegen doet zoo talrijke vertegen woordigers aanwezig te zien. Op het bekende Monument op den Afsluitdijk staan deze woorden gegrift: „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toekomst." Het Nederlandsche volk heeft aan zijn toekomst gebouwd, door deze lan den aan de Zee te ontworstelen. Deze landen, door het tegenwoorlige ge slacht gereed gemaakt voor bewoning en bebouwing, zijn en blijven het werk terrein voor U jongeren een levens doel en bestaan te verschaffen. Beseft en waardeert wat hier voor U tot stand is gebracht. Dat deze zegenrijke arbeid tot stand gebracht is kunnen worden, stemt tot groote dankbaarheid. Van deze dank baarheid kunt gij, vertegenwoordigers onzer jeugdorganisaties, heden tegen over ons aller Koningin getuigen, door middel van de hiertoe vervaardigde vlag, die ik U thans plechtig moge overdragen en aanbieden. Deze vlag draagt de Provinciale kleuren, terwijl in de linkerhoek het Gemeentewapen als voorloopig ont werp is aangebracht. Dat deze vlag de diepgevoelde trouw en aanhankelijkheid van de bewoners van dit nieuwe land aan Hare Maje steit moge vertolken. Gij leden der jeugd-organisaties, be denkt bij het aanschouwen van deze vlag, dat het de vlag is van onze Wie- ringermeer, waarvan de belangen wel dra in Uw handen zullen worden ge legd. Dat de Oranje-wimpel de bekrach tiging moge inhouden van Uw wil de eer van het nieuwe land steeds hoog te houden. Leve de Koningin Na het spelen van het Wilhelmus, wat door de groote schare werd mee gezongen, was deze plechtigheid ten einde. Op het Sportterrein werden vervolgens de Kinderfeesten voortgezet en diverse spelen gehouden. Het ging er recht prettig toe en natuur lijk ontbrak ook de noodige tractatie weer niet. Ook hier liep de organisatie op rol letjes en we mogen wel zeggen het personeel van de scholen heeft een zware maar dankbare dag achter de rug. Na de kinderfeesten werden nog volksspelen gehouden voor grooteren. Deze spelen waren op korte termijn log ingel.ast en slaagde eveneens goed. lil- weiden eenige nieuwe wedstrij den gehouden die zeer in de smaak vielen. Kussenslaan en stoelendans wa- attractie-punten. Touwtrekken had eveneens veel belangstelling. De uitslag van de diverse wedstrijden was als volgt. Kussen slaan le pr. C. Koster 2e pr. Walters 3e pr. Krans. Hindernisloop le pr. C. Koster 2e pr. L. van Leenen 3e pr. A. Struik. Touwtrekken le pr. Ploeg Struik 2e pr. ploeg A. C. de Graaf 3e pr. ploeg D. Knibbe. Stoelendans le pr. Metje Meijer 2e pr. B. Tilleman 3e pr. T. Krans 4e p r. A. v.d. Schaaf. Ook op het terrein werd door de Fanfares weer volop voor muziek ge zorgd. Prachtig op tijd was het mid- dagfeest afgeloopen, zoodat men zich Ojdig gereed kon maken voor de groote feestavond in de landbouw- schuur. Des avonds in de schuur. Ruim duizend menschen hebben 's avonds het mooiste gedeelte van de ze herdenkingsdag beleefd. Prachtig was de ruimte waarover men had te beschikken. Prachtig was de versiering. Ordelijk verliep het bin nenloodsen van de massa. Kortom, er er is door allen die er mee te maken hadden, keurig werk geleverd. Spontaan stond het publiek op, toen Burgemeester en Mw. Smeding bin nentraden in het feestgebouw, spon taan werden zij met handgeklap be groet. Een indrukwekkend moment. Tot de genoodigden behoorden ver schillende leden van 't Dagel. Bestuur en Raad onzer Gemeente, alsmede ver tegenwoordigers van de Directie en Cultuurmij, geestelijkheid en hoofden van scholen. Als de schuur met aanbehooren zoo goed als gevuld is en de Wieringer- meerfanfare haar eerste tonen heeft laten hooren, spreekt Dr. A. P. Hoog kamer namens het Centraal Oranje- Comité, een kort openings- en welkom woord. Dames en Heeren, Als Voorzitter van het Centraal Oranje comité in den Wieringermeerpolder, geniet ik het groote voorrecht U allen heden avond, namens dit Comité, hartelijk welkom te hee- ten. Gaarne richt ik daarbij een bijzonder woord van welkom tot den Burgemeester der Ge meente Wieringermeer en zijne echtgenoote, tot de leden van den Raad met hunne dames, de Hoofden van Dienst en onze overige ge noodigden. Wij hopen, dat het resultaat van de samen werking der beide Oranj evereen. bij de orga nisatie van dit Oranje-feest U hedenavond de overtuiging zal mogen bijbrengen, dat de Wieringermeerbewoner, individueel genomen, langzaam maar zeker deel wordt van een or ganisch geheel dat Wieringermeerbevolking genaamd zal mogen worden. Het ligt niet in mijne bedoeling, U van de ze plaats een historisch overzicht te geven van 40 jaren, noch een poging aan te wenden cm de beteekenis van H. M. onze Koningin en Haar Huis gedurende deze periode voor ons Land en Volk te schetsen. Sta U mij slechts toe Haren wensch tot nationalen een heid hier nog eens te memoreeren, en wel juist hier waar het begrip eenheid, meer dan elders, van beteekenis moet worden geacht. Gaarne maak ik van de gelegenheid ge bruik, om U Ing. Smeding, als drager van het gezag in onze jonge samenleving, de geluk- wenschen van de geheele bevolking over te brengen, bij de herdenking van het veertig jarig Regeeringsjubileum van onze geëerbie digde Koningin. Wij hopen dat God dit Vorstenleven nog vele jaren voor haar kinderen voor haar land en volk, zoowel hier als overzee zal willen sparen. Na dit openingswoord spreekt onmiddellijk Burgemeester Smeding een herdenkingsrede uit. Toespraak van den Burgem. van W.-meer. Dames en Heeren Feestgenooten, Wij verheugen ons op een dag als deze ge zamenlijk bijeen te kunnen zijn om op waar dige wijze uiting te geven aan het gevoel van vreugde en dankbaarheid dat ons, Nederlan ders, vervult op dezen Nationalen feestdag.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2