ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1938 No. 109 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN bet hoogtepunt der leesten ter gelegenheid van Hr. M». regeeringijubileum. De Koninklijke damlltt I» de Nteuwe Iteefc te Ameteeiiew Modena de oifioraele herdenkingsplechtigheid WIERINGER COURANT GEMEENTE WIERINGEN. Nationale Jeugdhulde 6 Sept. te A'dam Dinsdagmorgen 10 uur, als er reeds een echte feeststemming hangt in ons mooie dorp, en de spanning, der ver wachting voelbaar is in allen, heeft er voor het Gemeentehuis een plechtig heid plaats, door slechts weinigen bij gewoond en opgemerkt en toch wel be langrijk. Klokslag 10 uur leidde de Heer Deen drie jonge menschen, vertegenwoordi gende de Jeugorg. onzer Gein., op het plein voor het Gemeentehuis. Burgem. Kolff treedt naar buiten met een prach tige vlag, in de kleuren der Prov. Nrd.- Holland, met het wapen der Gemeente Wieringen en spreekt dan Jongelui, ik zal u zoo meteen de Gemeentevlag overhandigen zijt gij u bewust van i de zware en verantwoordelijke taak] die ge op 't punt staat te aanvaarden? De vlag toch is als het vaandel van het Regiment, dat hoog moet gehouden1 en rein dat is als onze eer. En nu geef ik u onze vlag opdat gij die zult brengen naar Amsterdam, om heden -j avond in het vlaggen-détilé voor Hare Majesteit de Koningin te Amsterdam onze Gemeente of liever de Jeugd onzer Gemeente te vertegenwoordigen. Wan neer ik u de vlag overhandig, is dit 'n bewijs van vertrouwen, ik weet dat gij dit niet zult beschamen. Ik hoop dat u morgen, de vlag met de te Amstcr-' dam aangehechte wimpel weer in mijn' handen zult geven. Dan geeft de Burgemeester de vl g in handen van 1'. Gorter', vertegen woordiger der Vrijz. Chr. Jeugd Bond. die geflankeerd wordt door de Dame-; T. I.ont, afgev. van de Doopsgez. Jon- gerenbond en C. Geusebioek, afgev vu» de Bond van Chr. Jonge Vrouwen en Meisjes. De heer Deen dankt de Burgemees ter voor zijn treffende woorden met een handdruk, waarop wordt afge marcheerd. Namiddags ruim één uur verliet de ze deputatie per auto Wieringen. In het Stadion was het een drukte van belang, een zee van vlaggen, een menigte jonge menschen, de Jeugd van Nederland. Het moet gezegd, onze vlag kon er wezen. Daar marcheerde de eindelooze stoet, de jeugd en kracht van Neder land met hun vlaggen, zingende, la chende en spelende, want vele muziek vereenigingen ook jeugd, liepen mede in de stoet. Het was alsof de jeugd j haar triomfale intocht hield, het ging steeds door, één opeengepakte men- schenmassa. Tijdens de marsch zagen wij langen tijd de Wester toren, sprookjesachtig verlicht tegen de schoone duistere lucht. De Dam opmarcheerende, kwa men we onder de indruk van de ver lichting. Onuitsprekelijk, indrukwek kend is de verlichting. Heel de Dam vol met vlaggen, gehouden door jeug dige sterke handen. De Koningin ver schijnt en daarna de Prinses en de Prins. Als de grootsche spontane ovatie is gebracht, klinkt uit die duizenden jon ge keelen indrukwekkend Wilt he den nu treden." Dan volgt het Wilhel mus, vlugger dan de muziek, dan hoe- ra-geroep en gejuich en gezwaai met de vlaggen. Dan plots door allen tege lijk Lang zal zij leven. En wij willen Holland houden. De jeugd van Nederland huldigde haai* Koningin op haar eigen wijze, en de deputatie van Wieringen deed mee. Nadat de wimpel was aangehecht, en men moe gejuicht was, marcheer den we met de vlag links voor de Kon. Familie langs, de Dam af, om nog een tijd te dwalen door de prachtig ver lichte straten. Het was een schoone en een wondere Septembernacht. Nog mooi toen we in de morgen Wieringen bereikten. Om 12 uur werd de vlag terugge bracht met de aangehechte wimpel. De heer Deen dankte namens de depu tatie voor het vertrouwen, en vertolkte de blijdschap, de vlag onbesmet te kun nen terug brengen, waarop P. Gorter de vlag aan Burgemeester Kolff over handigde. Hierna werd de deputatie leden een oorkonde overhandigd. Deze dag is onvergetelijk, want ze was mooi, en graag zullen wij de vlag weer dragen en verdedigen, al was het vandaag. Zoo spraken deze jongeren. Hulde voor hun werk Dn ETALAGE-WEDSTRIJD. Nogmaals komen we thans nog even terug op de Etalage-wedstrijd. Het bestuur der Middenstandsveree- niging heeft naast veel waardeering, ook een paar op- en aanmerkingen ont vangen, en wil thans in dit overzicht hier antwoord op geven. Al staat het Middenstandsbeetuur volkomen buiten de vooiwaarden van de organisatie en keuring der Etalage wedstrijd, immers het ging uit van het Ned. Fabrikaat, toch acht het zich gedrongen op de volgende feiten te wijzen. Voorop dan de „LAKSHEID" van vele zakenlieden, om te wachlen met, hun opgave totdat de termijn verstre ken is. Ook zij die thans aanmerkin gen maken vallen daar onder want slechts óp aandringen van het Midden j standsbestuur werden zij nog toege laten mede te kunnen dingen. Het erg ste was dat daardoor Ned. Fabrik. ook niet meer kon zorgen voor emblemen en wedstrijd-reglementen. Het merkwaardige was, dat op het laatste moment alle winkeliers zorg den, dat hunne étalages het cachet droegen van het jubileum en er wel verzorgd uitzagen, (daarvoor onze waardeering) doch van mededingen m den wedstrijd geen sprake meer kon zijn. Laat men dus een volgende maal wat vlugger activiteit betrachten er was immers tijdig genoeg bekendheid aangegeven. Tevens dient er op gewezen, dat niet alleen de étalage er smaakvol dient uit te zien, maar ook aan de winkel dient alle zorg besteed. Bij avondverlichting is immers ook het interieur voor de Jury zichtbaar. In ons vorig nummer hebben we de eerste prijswinnaars reeds vermeld, 't. Waren er zes waarvan de hoogste in puntenaantal de 3 Medailles van 't Ned. Fabr. krijgen, en de daarop vol gende de 3 medailles der Oranje Vereen. Echter zijn thans door Burgemeester Kolff, de heer L. Col tof van Den Helder elk één en door de Middenstands Ver- ecniging nog 2 medailles beschikbaar gesteld. Voor deze 2e prijzen komen in aan merking R. Blaauboer, D. Doves, Ar-, vvert en T. Kort, allen met 32 punten. Politie. Verloren een zilveren scha kel armband en een gouden broche. Gevonden een huissleutel. Inl. bij den Gem.-Bode. Buraerlijke Stand Wieringen. Van 3 t.m. 9 Sept. 1938. Geboren Geene. Ondertrouwd T. Numan en M. Lont Gehuwd Geene. Overleden Trijntje Klein, 68 jr.. wed. Jn. Rotgans. Werkloosheid. Einde Augustus be droeg het aantal werkloozen in deze jGemeente slechts 68, einde Juli 69. Hiervan waren er 54 bij werkverschaï- fings-objecten tewerkgesteld. Onderwijzend personeel. Ter tijdelij ke voorziening in de vacature Mej. L. van Hoboken, in wier plaats wederom een wachtgeldster zal moeten worden aangesteld, is thans aan de 0:L. School te Den Oever benoemd Mw. M. de Wit, ondei wijzeres te Den Helder. IEPZIEKTE. Na gehouden cintrole is gebleken dat in deze Gemeente niet minder dan 438 iepen door de zooge- naamde iepziekte zijn aangetast. Bin nenkort zullen al deze hoornen moeten worden verwijderd. Helaas hebben alle maatregelen ter bestrijding der iep- ziekte tot dusverre nog weinig resui-; t.aat gehad, ieder jaar opnieuw vallen: tallooze hoornen onder de bijl. Ons toch reeds vrij boomloos land schap wordt door deze nieuwe oprui ming nog armer aan geboomte. Niettemin moet ieder medewerken aan het behoud van het nog gezonde geboomte. Nogmaals wordt ei* daarom op gewezen, toch vooral alle voorzorgs maatregelen in acht te nemen die wor den voorgeschreven. Iepenhout, gezond of ziek, ONgeschild te laten liggen, is zeer nadeelig. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED. HERV. GEM. ZONDAG 11 SEPTEMBER. Den Oever nm. 2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM H-hoef (Doopsgez. Kerk) v.m. 10 uur Ds. de Wilde. EVANGELISATIE Den Oever v.m. 10 uur de hr. O. Deen. H.-hoef n.m. 4.30 uur de hr. O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef v.m. 10 uur Ds. A. v. d. Leer H.A. H.-hoef nam. 2l/« uur Ds. A. v. d. Leer. Den Oever v.m. 10 uur Cand. v. Eerden. Den Oever nm. 5 uur Ds. A. v. d. Leer. Loop der bevolking. Ingekomen Mw. A. Erkelens uit Sliedrecht W. J. Kwekkeboom uit Amsterdam E. Slijm uit Scheemda Mw. C. C. Dijt uit Texel, W. Posthuma uit Wieringerwerf St.. Lobregt uit. iW.-Moer A. van der Veen uit Munne kezijl A. L. Jagtenberg uit Wamel Mw M. Schiltkamp uit Winschoten ;j A. van Eca uit Gameren H. Mansensj uit W.-Meer; Mw. R. van Dijk uit Haa>* lemmermeer D. Terpstra uit Leeuwar deradeel J. A. van Driel en gezin uit Heinkenszand J. G- Remeling uit Zaandam W. Poelstra uit Slootdorp; W. P. I-Iartog uit And ijk H. Edens uit Bellingwolde B. Vliegenthart en gezin uit Rotterdam H. Hoekstra uit Franeker. Vertrokken H. J. Kila naar Delft Mw. G. II. Kaasenbrood naar Velsen C. Guldemeester en gezin naar Urk Mw. C. van Ekelen naar Middenmeer; C. Burger en echtgen. naar Genemuiden A. J. Molemen en gezin naar Haarlem mermeer Mw. C. Zuiderduin naar Anna Paulowna K. Bijlsma en gezin naar Barradeel Mw. M. Mollet-Krom- medam naar Hansweert Mw. A. Zo merdijk naar Anna Paulowna A. v.d. Starre en gezin naar Urk Mw. L. van' Staande op het balcon van het paleis te Amsterdam temidden der commissarissen van H. M. de Koningin in de verschillende provincies, sloeg de vorstin Dinsdag met H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard het défilé gade tijdens de nationale hulde Een groep vertegenwoordigsters uit Friesland brengt haar hulde aan H. M. de Koningin tijdens het grootsche défilé Yan Dinsdagmiddag op den Dam Iloboken naar Amsterdam Mw. A. van der Vijver-Smit. naar Den Helder. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Nieuwe Zaken Wieringermeer Cr. Venema, Brug straat, 19, Middenmeer, rijwiel- en radio-handel. Wijzigingen Wieringen N.V. Mij. tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, Den Oever. Be stuurswijziging. Eierveiling Schagen, 8 Sept. 1938. Aangevoerd 45000 Kipeieren. Prijzen als volgt 58—60 Kg. f 4.65-^1.80 60—62 Kg. f 4.75—4.85 62—65 Kg. f 4.80—5.15. Kleine Eieren f 3.104.10. Eierveiling Helder, 8 Sept. 1938. Aangevoerd 18053 stuks kipeieren. Prijzen als volgt55— 57 Kg. f 4.30—4.70 58—60 Kg. f 4.60—5.00 61—63 Kg. f 4.60—5.20 64^67 Kg. f 4.90— 5.40 Kleine Kipeieren f 2.903.50 140 Eendeieren f 3.20—3.90.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 3