NAJAARSMANTELS COSTUUMS HET BESTELLEN VAN PATRONEN. HET NAJAAR KOMT WEER Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde model]en zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prys der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. De tijd, waarin de boomen kaal worden en de avonden lengen, is weer aangebro ken. Het is ook de tijd, waarin wij, da mes, ons weer meer gaan toeleggen op huishoudelijk werk. In het bizonder hou den we ons dan meer bezig met naaien en handwerken. Het zal onzen lezeressen genoegen doen te vernemen, dat wij speciaal voor den ko menden herfsttijd een modepremie hebben samengesteld, waarin men alles kan vin den, wat men op -het gebied der mode mocht noodig hebben. Ook fraaie handwer ken vindt men erin. Deze premie wordt aan belangstellende lezeressen gaarne toegezonden, indien zij hiertoe schrijven aan de Redactrice Dames rubriek, Postbus 115, Den Haag met tien cents aan postzegels bijgesloten of dit be dragje gireeren op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag. De premie wordt dan omgaand en franco toegezonden. Ons Patronenhoekjje Om een restje jus voldoende te maken voor een volgenden dag lengt men dit aan met water, voegt er een gefruit uitje bij, tomatenpurée, mosterd en fijn gesneden augurkjes, doorkoken en zoo noodig iets binden. KEUKEN WENKEN. Een smakelijke saus voor vleeschlooze dagen is de volgende: Men fruit 1 fijn ge snipperde ui in 50 gr. boter lichtbruin, doet er een eetlepel tomatenpurée bij en een kopje zure melk, naar verkiezing al dan niet binden. Om gehakt in anderen vorm op te dienen, doet men er fijn gesneden, gesmoorde champignons bij, maakt het vleesch op met brood, peper, zout en noot en brengt in het midden van de gehaktbal een hardgekookt ei aan, daarna parieeren en braden. Het aangesneden gehakt ziet er aardig uit en smaakt uitstekend. MODERNE In kleine woningen moet men woeke ren met de ruimte en de wanden van de zitkamer zijn niet steeds zóó breed, dat men er een groote divan of bank kan plaatsen. Het is dan de beste oplossing om het zitje over twee muren te verdeelen, zooals onze schets dit aangeeft. Men kan een bank laten maken, waartegen aan haaks een soort miniatuur bank komt, in MEUBELEN den zelfden stijl, die de plaats in neemt van een fauteul. In den hoek komt een halfronde plank, waarop een vaas met bloemen of een schemerlampje geplaatst wordt, terwijl aan het einde van de lange bank een smal boekenkastje komt. Eenige aardige kussens verhoogen de gezellig heid. taillelijn twee overslagjes zijn, die de plaats van zakjes aanduiden. Overgebleven aardappelen worden op een fijne rasp geraspt, vermengd met wat melk en gesmolten boter, zout en noot naar smaak en gebruikt als garneering van vleeschschelpen of wel opgespoten ais ver siering van groenten en vleesehschotels. Voor dit doel plaatst men de schotels even in den oven, om de p-:rée lichtbruin te krijgen. MIDDAGJAPON. Succespatroon 2769. Prijs 30 cent -f 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. De mode brengt dezen zomer vele ja ponnen, die aangeknipte mouwen hebben en bij voorkeur van souple zijden weef sels worden gemaakt, hetzij effen of be- in enkele uren gereed ie. Het slagen hangt grootendee'.c ai van de stof, die men den :t te koopen en waarvoor wij bedrukt ka toen in streepmotief wel zeer geschikt achten, omdat dit tevens een lange lijn aan het figuur geeft. Inplaats van de knoopsluiting kan men een rits aanbren gen b.v. alleen over de lengte van het lijfje. Hals en mouwen kan men afwer ken met katoen tres, noodig is het niet. Men kan er evengoed een bies langs stik ken. Aan het uitgeslagen patroon links ziet men hoe eenvoudig dit model is, waar voor men slechts zij- en schoudernaden dicht te stikken heeft. Voorzijde afwerken met beleg of zoom evenals de mouwen. Hals met opgestikte bies. Ben. stof 3 M. van 90 c.M. Patronen in de maten 40, 42, 44 en 46. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM STRAAT PLAATS Patroon NoMaat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 13, 5, 10 of 12% cent, doch niet van 6 cent). EN NAZOMER In den nazomer heeft men be trekkelijk weinig dagen, dat men zonder mantel uit kan gaan. Het wisselvallige weer doet menig maal vreezen, dat een zonnigen morgen toch een kouden avond zal geven en daarmede heeft men vooral rekening te houden, in dien men een ganschen dag op stap gaat. De korte rokken maken, dat de lengte van den mantel zich aan heeft moeten passen aan dezen modegril. Slechts weinig mantels slaan over elkander, meestal ko men de zijkanten tegen elkan der en sluiten met een rij knoo- pen, zooals links is aangegeven. Deze mantel is streng getailleerd en geeft bovendeel en rok ge deeltelijk te zien. Behalve effer. wollen stof kan men ook een streepje kiezen b.v. gevormd door een hooger geweven, dikkere draad, doch in dezelfde kleur. In j het midden een model, dat steeds gangbaar blijft, en vooral ge schikt is, wanneer men meerdere jaren met zijn kleeren doet. De opgestikte schuine deelen geven een aparte garneering, terwijl de zakken eveneens schuin zijn in- gezet. Zeer gekleed is de linker j mantel met smalle nervures on der en boven de taillelijn, die een tusschen gezet taillestuk imiteeren, terwijl onder de Wanneer het regent DE IDEALE VACANTIE-JAPON. Succespatroon 2056. Prijs 30 cent 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Uiterst gemakkelijk te maken japon, die De maand September is weer aangebro ken en alhoewel we nog geenszins van plan zijn om thans reeds in een herfststemming te vervallen, zijn we toch allen genoeg „vrouw" om weer reikhalzend uit te zien naar hetgeen de Mode ons brengen zal. Wellicht worden we niet alleen door een zekere nieuwsgierigheid geleid, doch tevens door het feit, dat we met onze bestaande mantels, die nog een jaartje dienst moet doen, niet gaarne uit den toon vallen. Laten wij hierop onmiddellijk als antwoord ge ven, dat de nieuwe modellen volstrekt geen omwenteling op het gebied der mode zullen geven, doch, dat de afkleedende lijn gehandhaafd blijft. Voor de slanke figuren zijn er mantels, die een eenigszins blouse-achtigen indruk rnaken voor zoover het gedeelte boven de taille-lijn betreft. Een nieuwe halsafwer king wacht ons en wel de opgeknipte rug- en voorpanden, waardoor een opstaande „kraag" wordt verkregen, die vooral flat teus werkt, indien men een ietwat langen hals heeft. In ieder geval is deze halsafwer king zeer practisch voor kille dagen, te meer, daar men zonder bezwaar een shawl kan dragen, waarvan de einden over elkan der worden geknoopt. Zakken hebben zich schijnbaar onmisbaar gemaakt en handha ven zich op mantels, zoowel lange als korte modellen. Men gaat in dit opzicht zelfs ver der en brengt op sportieve mantels zakken aan, die aan buidelzakken herinneren. Gladde bontsoorten worden zeer veel als garneering toegepast en aan de fantasie wordt vrij spel gelaten, zoodat men er nu eens kraag en zakken, dan weer voorpan den van ziet. De mantel op een van deze schetsen geeft een nieuwe bontgarneering, die een min of meer ornamentalen indruk maakt. De nieuwe wijze van halsafwerking is hier toegepast, terwijl de sluiting met één sierknoop plaats vindt, die eveneens op de smalle ceintuur gezet wordt. De vlotte mantel rechts heeft een tres- garneering, iets wat tot de laatste nou- veauté's behoort en kleur op kleur wordt toegepast. De costume mantels blijven ta melijk lang, terwijl oudere en vooral ook gezette dames deze een flink stuk over de heupen dragen, steeds echter met aanslui tende taillelijn en glad om de heupen. Voorloopig zijn er geen aanwijzingen, die er op duiden, dat klokkende mantels zich weer in de gunst der Mode mogen verheu gen. Voor slanke figuren ziet men aan de voorzijde afgeronde hoeken, zooals het lin ker costume aangeeft, dat met brande- bourgs sluit en evenals de mantel in het middel 'een opgeknipte halslijn heeft Nieuw zijn de mouwen van dit laatste me del, die op het eerste gezicht aan raglas doen denken, doch die bij nadere beschou wing met een aangeknipte punt opgestikt blijken te zijn. Bijzondere aandacht vragen de „buidel" tasschen. Geruite weefsels heb ben zich een plaats weten te veroveren, die zij voorloopig niet prijs zullen geven. Het model dezer laatste mantels is vlot en kleedt bijzonder af door de wijze, waarop de revers is geknipt, die in scherpe punt vorm tot de taille doorloopen. Onder de taille ziet men twee forsche zakken, ter wijl die, welke op het linkerpand gestikt is een verkleinde editie der anderen is. Van effen stof leent zich dit model zeer goed voor gezette dames, wier figuur door ge ruite weefsels te veel uitkomt. Als modekleuren ziet men behalve ma rineblauw vele variaties gsijs dragen, o.a. de donkere muiskleur. Het zal ons wel een weinig onwennig aandoen, om na de zo- mersc'ne lichte, vroolijke kleuren weer ge dwongen te worden onzen keus te bepa len op de veel stemmiger herfsttinten. We zullen ons in deze slechts hebben te schik ken, niet alleen omdat de Mode het voor schrijft, doch meer nog omdat de weer goden ons hiertoe dwingen! Zelfs in den mooisten nazomer worden ons regenachtige dagen niet gespaard en ook met een dreigende lucht is het ver standig om een regenmantel mede te ne men. Hoe vaak gebeurt het niet met ons wisselvallige klimaat, dat men met stra lende zon van huis gaat om eensklaps door een flink regenbuitje overvallen te wor den. We willen dan ook liefst gewapend zijn tegen de onverhoedsche aanvallen van Pluvius, iets wat tegenwoordig volstrekt niet als een straf beschouwd behoeft te worden. Integendeel, de mode heeft een flatteuse en kleurige regenkleeding voor hare volgelingen samengesteld. Aangezien de kleuren indanthren zijn behoeft men niet te vreezen, dat de mantels verschieten en er onoogelijk uit gaan zien. Dit jaar tre den de zijden impermétables zeer op den voorgrond, tegengevoerd met een uiterst dunne gummilaag of die op andere wijze vaterdicht gemaakt zijn. Sommige model- m hebben slechts een gummivoering voorzoover het bovendeel van rug en voor panden en mouwen betreft en laten vol doende toevoer van lucht toe. De meeste regenmantels zijn hoog geslo ten, hetgeen om practische redenen ge schiedt; doch behalve de omliggende „Bu- bi" kraag heeft men ook wel modellen met een recht, staande boord afgewerkt. Over elkander geknoopte revers maken het mo gelijk de mantel ook in V-vorm te dra gen. De regenomhulsels,, hetzij mantel of cape, ziet men in alle mogelijke kleuren, zoowel grasgroen als kersrooden, citroen geel als vele andere min of meer spreken de tinten verlevendigen het stadsbeeld op den meest somberen regendag. Voor de sa menstelling van contrasteerende kleuren leenen zich de ruitmotieven wel zeer goed. Aan donkere mantels verleenen witte of gekleurde biezen een levendige noot. De ritssluiting blijft ook op het gebied der regengarderobe niet achterwege en heeft in vele gevallen haar practisch nut bewezen. De roestvrije uitvoeringen wor den voor dit doel gekozen en sluiten niet alleen de voorzijde, doch ook zakken en kragen. drukt. Het schouderstuk, dat rug en voor panden verbindt is in zeer aparten vorm en loopt puntig toe in de richting der bo venarmen. De beide banen aan de voorzijde van de rok loopen puntig omhoog, terwijl de ééndeelige achterbaan een ronde lijn aan geeft. Ben. stof pl.m. 4 M. van 1 M. Patronen in de maten 44464850.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 6