29e JAARGANG DONDERDAG 17 NOVEMBER 1938 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN No. 134- WIERINGER COURANT DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG VERSCHIJNT KLSIH ABONNEMENT8PRIJ» per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wierlngen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIèN Van l 5 regels Iedere regel meer I 0.50 f 0J0 B1NNENLANDSCH NIEUWS. ÏWEE BARAKKENKAMPEN VOOR VLUCHTELINGEN. Nederlandsche Regeering lieeft contract opgenomen met Kopen hagen, Londen. Brussel, Parijs en Bern. In dc Tweede Kamer heeft de minis ter-president dr. H. Colijn Dinsdagna middag het volgende omtrent het Joodsche vluchtelingen-vraagstuk me degedeeld De minister begon met te gewagen van een droevig drama, dat zich in den jongsten tijd in onze omgeving heeft atgespeeld. Eerst antwoordt spr. den heer Ainer da, dat de minister van Justitie voort durend in contact is niet het parket om dc wet tegen de beieediging van volksgroepen waar mógelijk toe te passen. Verschillende leden hebben gevraagd om ruimere toelatingsmogelijkheden in ons land. Van het eerste oogenblik af aan is de Reggering op dit punt ac tief geweest. Van het eerste oogenblik zijn de onder onmiddellijken druk staande Joden over de grens gelaten, liet onderzoek naar aanvragen is ver sterkt en versneld. Kindergroepen, die zich aan de grens bevonden, zijn toege laten. Wat moet nu verder gebeuren On ze berichten zijn, dat het buitenland zijn grenzen potdicht houdt. In België worden volgens oificieele berichten - de Regeering heeft expres iemand naar Brussel gezonden - geen maatre gelen genomen om Joden toe te laten. Als Nederland zijn grenzen open stel de, zouden alle vluchtelingen - door dat ééne gat - Nederland binnen ko men. Hoeveel zullen liet zijn Er kun nen wel lüü.000 Joden in dat geval wor den verwacht. Een dergelijk aantal kan de Regeering niet toelaten. Hoe veel dan wel Er moet een grens worden gesteld. Wat moet er gebeuren als er bijv- 10.000 zijn toegelaten De Nederlandsche Regeering heeft contact opgenomen met Kopenhagen, Londen, Brussel. Parijs en Bern er is nog geen antwoord. Per telegram is om spoed gemaand. De Regeering heeft dus hef hare ge daan en zal het hare doen. Er zullen twee barakkenkampen ko men, waar eenige duizenden kunnen worden ondergebracht. Deze kampen zijn thans reeds in voorbereiding bij de betrokken departementen. De Re geering kan echter niet ongelimi teerd toelaten. In dezen tijd is geen enkel volk vrij van anti-semitisme. In dien men ongelimiteerd een stroom vae Duitsche Joden zou toelaten, zou de stemming van ons volk tegen de Joden ten ongunste kenteren. De vragen van den lieer De Visser zijn hiermede dus beantwoord. FEUILLETON. DE WRAAK EENER VROUW. 16.) Op zijn hoofd droeg hij een kostbaren zil veren helm met een gouden kam, waarvan <een veer neerhing. De helmen der mindere bevelhebbers waren van koper en die der soldaten van leder, terwijl de helmklep zoo laag was neergebogen, dat deze tevens voor vizier kon dienen wij hadden schier verge ten op te merken, dat het paard gedeeltelijk met een stalen net bedekt was, gelijk aan dat van den ruiter, en voor den kop en de breede borst dikke stalen platen droeg, wel ke dienden om er slag en stoot op te doen afstuiten. Laat ons nu tot den ruiter terugkeeren en met weinige woorden nog iets omtrent zijne overige wapenen zeggen. Vooreerst hing, aan een ketting beves tigd, om den hals van zijn paard een korte, maar breede strijdbijl, en aan een met kost bare steenen versierde gordel was een breed zwaard bevestigd, welks gouden gevest een wolfskop voorstelde, terwijl tusschen deze een doiK stak, welks stalen lemmer oogverblin dend in het zonlicht schitterde achter op den rug van den bevelhebber hing in een schuinsche richting een lang zwaard, welks gevest boven den linkerschouder uitstak en waarvan de punt tot aan de knie reikte. Dit zwaard moest door beide handen gezwaaid worden en werd over den schouder uitge trokken zulk een dagzwaard was een bij de Noormannen gewoon wapen en juist geschikt om door zulke gespierde krijgslieden gehan teerd te worden. Met haar blanken arm het rijk gelokte hoofd ondersteunende, sloeg Wilfride voor het raam zittende, de schitterende wapenbeschou wing gade. Ook Wilfride deelde in de verandering, die de Noormannen op het eiland Walcheren had den veroorzaakt. Zij was niet meer de blon- HET INITIATIEF VAN DR. COLIJN Te Londen met groote voldoe ning ontvangen. Het bericht uit 's-Gravenliage, dat onze minister-president, dr. Colijn, zich in verbinding heeft gesteld met de Regeering van Groot-Brittannië, Frankrijk, Denemarken, België en Zwitserland om onderhandelingen le voeren ten einde de immigratie te be vorderen van de Joodsche slachtoffers van de terreur in Duitschland is te Lon den met groote voldoening ontvangen. Gevoeld wordt dat Groot-Brittannië zeer zeker veel zal kunnen doen in dit opzicht, daar in de Koloniën en met name in Kenya enorme onontgonnen gebieden zijn, die bij voldoende kapi- iaalsvoorziening, immigratie-mogelijk heden geven aan tienduizenden gezin nen. NEDERLANDSCH INITIATIEF VOOR JOODSCHE KOLONISATIE. Reeds meer dan f 1.000.000 toe gezegd. Dinsdag is de eerste stap gedaan om te komen tot de stichting van de „In ternational Jewish Colonisation So ciety", welke organisatie ten doel stelt de emigratie van Joden uit Midden- Europa én de kolonisatie in voor ves tiging geschikte gebieden te bevorde ren. De stichtingsacte van de organisa tie, welke te 's-Gravenhage zal geves tigd zijn, is Dinsdag voorbereid. Dc eerste toezeggingen hebben reeds het bedrag van 1 millioen gulden over schreden. PRINSELIJK PAAR IN POLEN. Volgens een Havas-telegram uit War schau zou l'rinses Juliana Dinsdag avond ol' Woensdagochtend te Swno (nabij Poznau) aankomen, om haar in trek te nemen op liet landgoed van de graven Mielzynski, die intieme vrien den zijn van Prins Bernhard, die daar reeds Dinsdagmiddag zou zijn aange komen. TRAGISCH ONGELUK TE SINTELBEEK. Bakker door auto, welke zijn zoon bestuurde, overreden. Maandagavond is te Sintelbeek on der de gemeente Wittem (Z.L.) een tra gisch ongeluk gebeurd. De bakker Ben dermaclier liep op eenige honderden nieters van zijn woning op den weg, toen hij plotseling van achteren werd aangereden door een bestel-auto, wel ke zijn eigen wagen bleek te zijn, die bestuurd werd door zijn zoon. De man werd zwaar gew ond en brak beide bee nen. Op last van den dokter werd hij naar het Ziekenhuis te Heerlen ge bracht, waar hij aan de bekomen ver wondingen is overleden. De zoon, die diep onder den indruk van het gebeurde was, verklaarde zijn vader niet te hebben gezien hij werd l door een tegenligger verblind. FRAUDE TE WEESP ONTDEKT. Schoolvereeniging voor f 15.000 benadeeld. Te Weesp is aan het licht gekomen, dat de inmiddels overleden penning meester der Chr. Scholen, C. P. P. ge durende verscheidene jaren verduiste ringen heeft gepleegd tot een totaal bdrag van 1' 15.000. Vooral de kas van de scholen lijdt groote schade. Verder zijn benadeeld de Nieuwjaarsvereeniging (een kleine vereeniging, die de armen bij de jaar wisseling bedacht) en een aannemers bedrijf. Van dit aannemersbedrijf wias in naam de zoon van P. eigenaar-, om dat P. zelf gemeenteraadslid was ge worden. In werkelijkheid bleef de va der de leider van het bedrijf. Zijn zoon was in het geheel niet op de hoogte van den toestand. Zaterdag heeft het personeel voor de laatste' maal zijn loon gekregen daarna is de onderne ming stopgezet. Reeds ongeveer vijftien jaar geleden zijn or onregelmatigheden met de loas der Chr. Scholen gebleken, doch P. is er steeds in geslaagd een controle te voorkomen. In de vergadering der schoolvereeniging, welke eind October is gehouden, heeft een commissie nog rapport uitgebracht over de boekhou ding van P. en toen alles in orde be vonden. Er is in de boeken niet ge knoeid, maar toen men zich op de hoogte stelde van het saldo bij de bank. bleek er geen geld aanwezig te zijn. NIEUWE NEDERLANDSCHE FABRIEK VAN VOLKSGASMASKERS. Bij de Nederlandsche fabrieken, die zich bezig houden met de vervaardiging van volks gasmaskers, heeft zich een nieuw bedrijf ge voegd te Nieuw Milligen. Op dit gasmasker in kapvorm werd de mi- nisterieele goedkeuring reeds verkregen on der nummer 010. Het bestaat uit een naad- looze rubberkap, die het geheele hoofd om sluit, waardoor het gecompliceerde banden stelsel is komen te vervallen. Het mondstuk is voorzien van een in- en uitlaatventiel en verder zoo geconstrueerd, dat het condens- water kan afvloeien door een kanaal in het uitlaatventiel. De filterbus is volgens het type artillerie Inrichtingen Hembrug. Het ligt in de bedoeling, de vervaardiging op groote schaal ter hand te nemen. NOODLOTTIGE STOEIPARTIJ. Na afloop van het ontsteken van een St. Maar; tensvuur te Venlo stoeiden enkele jongelui vanzestien a zeventien jaar. Een daarvan duwde zijn vriend J. Truien uit Blerick op den grond. De knaap bleef daarop roerloos liggen. NAAR AAI STERDAM. dan alleen per W. A. C. O. AUTOBUSDIENSTEN. Snelste en voordeligste autobusverbinding. Vraagt onze winterdienstregeling, verkrijg baar bij de chauffeurs en onze kantoren. de, vreesachtige maand, wier schoone gestalte door een eenvoudig gewaad omsloten werd, neen, wij treffen haar nu in eene kostbar# kleeding aan, die ofschoon zij hare schoon heid nog meer deed uitkomen, haar echter ae bevallige eenvoudigheid scheen ontnomen te hebben. Den lezer behoeft niet gezegd te worden, wie het was, die Wilfrides eenvoudige klee ding voor een meer kostbaar gewaad had doen plaats maken want de schepen, die levensmiddelen en krijgsvolk aanvoerden, hadden ook de door Rollo voor Wilfride ont- bodene geschenken medegebracht. Uitgedost zooals nog nooit een der doch ters van Walcherens strandbewoners geweest was, zat zij de wapenschouwing aan te sta ren, terwijl zij hare oogen onafgewend op dengene gevestigd hield, die, schoon als de God des krijgs, de gelederen der Noorman nen langsreed, en nu en dan een vurigen blik op het venster wierp, waardoor Wilfride het schitterende schouwspel gadesloeg. Everard trad binnen. j Schichtig keek Wilfride om een donkere bios kleurde hare wangen ,en zij sloeg be schaamd de oogen neder, toen zij den jon-j geling in zijn eenvoudig gewaad voor zich' zag staan. „Wees gegroet, Wilfride zeide hij, „ik wensch mij eens vertrouwelijk met u te on- i derhouden, zooals op den avond, waarop wij het leven van den Noorman redden. Sedert dat oogenblik heb ik u bijna niet kunnen naderen. Er is veel veranderd." Wilfride knikte toestemmend met het hoofd het was, alsof zij den moed niet had om Everard te antwoorden. „Herinnert ge u nog, Wilfride vervolgde de jongeling, „wat ge mij op dien avond zei- det „Everard volg mij naar het strand, en redden wij den Noorman, aldus luiden uwe woorden, „het is eene goede daad, en elke goede daad vindt hare belooning bij God ik heb een voorgevoel, dat de redding van den Noorman ons geluk zal aanbrengen." Welnu, Wilfride uw voorgevoel heeft u niet bedrogen. Halpdam is niet meer De dood heeft alles verbroken, die u aan hem hecht- Toen de jongens op hun roepen geen ge hoor kregen, werd geneeskundige hulp in geroepen. Een dokter constateerde den dood. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het ziekenhuis te Venlo. De gemeente politie stelt een onderzoek in. STIER DOODT ZIJN GELEIDER. Zondagmorgen bracht de 56-jarige land bouwersknecht Bouman te Drongelen, Noord- Brabant, voor zijn patroon een stier naar de wei. Toen de man het hek opende, pakte de stier hem op de horens en drukte hem met zoo'n kracht tegen het hek, dat de man op slag dood was. STEUNFRAUDE TE ZAANDAM. Bij de steunverleening te Zaandam is een geval van fraude aan het licht gekomen. Ge bleken is, dat in het stempellokaal van het plaatselijke arbeidssecretariaat aan de Rei gerstraat werkloozen voor elkaar een hand- teekening hebben gezet, wanneer het voor hen niet convenieerde, zelf te komen stem pelen. Dit is aan het licht gekomen bij de contro le van gemeentewege. Het bestuur van het arbeidssecretariaat, waarvan twee R.S.A.P. raadsleden deel uitmaken, is van zijn taak ontheven. De werkloozen, die tot dusver in de Reigerstraat kwamen stempelen, zijn nu verwezen naar het kantoor van de ongeor ganiseerden. Het departement van Sociale Zaken is van het geval op de hoogte gesteld. Indien noo dig, zal ook de justitie in de zaak worden gemengd. Het onderzoek zal moeten uitwij zen, of het bestuur van het arbeidssecretari aat op de hoogte van de knoeierijen is ge weest. Het bedrag van de fraude is nog niet bepaald. RELAAS VAN EEN PASSAGIERE VAN DE „IJSVOGEL." Miss. C. Cleyman vertelt in het zie kenhuis over het vliegongeluk nabij Schiphol. „Het leek alsof de hel was losgebroken." Haar groote t angst het lot van de Joodsche vluchtelingen. Miss Cleyman vertelde eenige bijzonderhe den van het ongeval, voor zoover zij het be merkt had. „Wij hadden het vliegveld reeds zien liggen, maar de steward vertelde ons, dat v/ij nog niet konden landen, omdat juist een ander vliegtuig, ik geloof uit Londen, een landingsmanoeuvre uitvoerde, maar ik herinner mij het niet zoo precies meer. Dit maakte op mij volstrekt geen vreemden in druk, temeer daar ik kon zien dat er een vrij sterke mist hing, die het grondzicht be nam. Daar ik reeds meermalen gevlogen heb, wist ik dus wel, dat men onder deze omstan digheden niet zonder meer kon landen. Ook aan andere dingen merkte ik niet, dat er iets niet in orde zou zijn, en dus maak te ik mij gereed mijn boeken welke ik ge durende de reis had gebruikt, op te bergen. Toen kwam plotseling het eerste vreemde moment. Zonder eenige voorbereiding, begon de „Ijsvogel" ineens ontzettend snel door te zakken. Sneller dan ik ooit in een vliegtuig heb meegemaakt, en hoewel ik de mogelijk heid, dat wij onverwachts dicht bij het ter rein waren gekomen niet uitsloot, bedroop mij toch een groote angst. Maar voor ik iets kon doen, volgde de eerste slag. Vermoedelijk is dat de eerste aanraking met den grond geweest, want even daarna schoten wij weer te. Rollo de Noorman voert hier thans het onbepaaldst gezagéén woord van hem tot uw vader, en ge zijt de mijne Uw voor gevoel heeft u niet bedrogen de redding van den Noorman bracht ons geluk aan." Wilfride hield haar blik strak op de wolfs huid gevestigd, waarop hare voeten rustten, en een traan viel op de ruigharige vacht neer en glinsterde als de dauw, die van de lelie op het aardrijk neervloeit. De wangen van den jongeling werden eensklaps bleek, en onwillekeurig vouwde hij de sidderende handen en deed eene schrede nader. „Wilfride hernam hij met eene stem, die van ontroering trilde. „Wilfride heeft uw gewaad misschien ook uw hart veranderd en toen uit het raam op Rollo wijzende, ver volgde hij „Hebt ge deze» misschien meer lief dan mij Wilfride deinsde terug voor den blik, dien Everard in haar binnenste had geslagen, en haar gelaat met beide handen bedekkende, barstte zij in een luid geween uit. j „O God riep Everard uit, „het is dan waar, ik heb mij niet bedrogen, de vleitaal van den Noorman heeft u verleid, en hij, die mij, naar ik meende, gelukkig zou maken,1 heeft mij mijne Wilfride ontroofd, buiten1 wier bezit er geen geluk voor mij bestaan kan „Everard!" riep Wilfride, terwijl zij den jongeling smeekend aankeek, als bad zij hem, eene taal te staken, die haar zoo diep! en smartelijk wondde. „Wilfride vervolgde Everard, terwijl hij het meisje met aandoening bij de hand greep. „Wilfride uw stilzwijgen zegt mij meer dan duizend woorden kunnen doen maar antwoord mij nog niet, laat mij eerst uitspreken uw antwoord wil ik nog niet weten. Hedenavond als de maan hare hoor- j npn boven de zee uitsteekt, zal ik terugkomen om uw besluit te vernemen, om mijn vonnis te hooren, dat mij tot den gelukkigste aller menschen zal maken of tot den rampzaligste, die ooit het levenslicht aanschouwde. I „Luister, Wilfride wat ik u te zeggen heb, zou ik u zeggen, al beminde ik u niet, al was ik uw broeder. Zie mij aan, Wilfride uw blik zal mij misschien woorden doen vinden, die uw hart zullen treffen. „Rollo de Noorman is een schoon, welge maakt man, wiens naam met eerbied en ont zag genoemd wordt, schooner en bevalliger dan ik," voegde hij er bij, en een blik op zijn eenvoudig gewaad slaande, ging hij voort „Eene schitterende wapenrusting doet zijne bevalligheid nog des te meer uitkomen, en de fiere klepper, waarop hij gezeten is, ver hoogt de majesteit van zijne gestalte. Ik bei\ op zijne hoedanigheden niet ijverzuchtig, ik weet maar al te goed, dat, als men mij bij hem vergelijkt, het is, alsof men den dag naast den nacht plaatste hij, de schoone schitterende dag, ik de vale nacht „Maar," vervolgde hij, „ik bemin u, zoo als hij of eenig ander u niet beminnen kan, ja, ik bemin u, zooals men een engel bemint, met eerbied en een niet te beschrijven lief de. Ik bemin u, Wilfride Van dat ik smor- gens opsta, totdat ik mij ter ruste begeef, zijt gij mijne eenige gedachte, en 'snachts verschijnt uw beeld mij in eiken droom ge zijt voor mij, wat de sterren voor den vis- scher zijn, en zonder u is mijn leven een donkere nacht, een doornig pad, met u ver- eenigd, eene zaligheid. Rijkdom of eer kan ik niet aanbieden, maar wel een hart, dat van liefde voor u blaakt, en een vasten, on- wrikbaren wil, die niets dan uw geluk be doelt ik ben jong, krachtig en ijverig en zal u voor gebrek behoeden. Het geluk bestaat niet in grootheid, eer of aanzien, Wilfride waaraan ge ook niet gewoon waartmij kent ge van mijne eerste kindsheid af, ge kent mijn hart want reeds als kind openbaarde ik u al mijne gedachten, en een kinderhart veinst niet, dat de leugen mijne lippen nooit bezoedeld heeft, dat ik u teeder en oprecht bemin, en alleen liefde brengt waarachtig huwelijksgeluk en waren vrede aan. „Kan de Noorman, hoe groot en aanzien lijk, hoe machtig ook, u wel alles geven, wat ik aanbied Wilfride zijne vleitaal heeft u bekoord en meegesleept, evenals het fluitje van dén vogelvanger den argeloozen vogel in zijn netten loktmisschien bemint hij u omhoog en onmiddellijk daarna volgde etn tweede klap. Deze momenten zal ik nooit meer vergeten. Het leek alsof de hel was losgebroken; het lawaai van de neerstortende machine over stemde het geschreeuw in de cabine. Iedereen verkeérde in paniekstemming. Wat daarna gebeurde herinner ik mij niet goed meer. Wel bemerkte ik, dat het vliegtuig uit elkaar werd gerukt, maar voor ik dit goed gerealiseerd had was alles stil. Daarna weet ik pas weer, dat ik op het weiland werd gelegd. Toen ik het wrak van het vliegtuig zag vroeg ik mij af, hoe ik het er nog levend heb afgebracht. Mijn grootste zorg was wel, in welk land wij waren. Den eersten man, die in mijn buurt kwam, heb ik het gevraagd, en u kunt zich niet indenken welk een groote gerust stelling het voor mij was, toen de man ant woordde „In Nederland Ik had namelijk den geheelen weg gereisd met die Duitsche vluchtelingen, en daar ik met twee van hen, de beide dames, voorin zat, wist ik de reden van hun reis Duitsch land te ontvluchtén. Wat zou het voor die menschen niet beteekend hebben, indien zij toch in Duitschland waren terecht gekomen, en dan natuurlijk temidden van de politie die er zich natuurlijk mede bezig zou houden. Pas later bedacht .ik weer, wat ik al lang daarvoor wist, dat wij vlak bij het Amster- damsche vliegveld moesten zijn." Na dit verschrikkelijke v relaas van miss Cleyman was haar eerste vraag, hoeveel men schen er bij het ongeluk het leven hadden verloren. Zij wist niet beter, of buiten haar waren alle dertien passagiers gedood, terwijl ook van de bemanning er geen het leven had afgebracht. Een flauwe glimlach verscheen op haar verbonden gelaat, toen haar werd medege deeld dat er elf van de inzittenden niet le vensgevaarlijk waren gewond. VRACHTAUTO VERONGELUKT. Een doode, een zwaar en twee licht gewonden. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Bijsteren op den rijksweg Amersfoort Putten een ernstig verkeersongeval gebeurd, waarbij een doode, een zwaar- en een licht gewonde zijn te betreuren. Een vrachtwagen van de meubeltransport firma Langstraat en Van Veen uit Rotter dam, bestuurd door den 25-jarigen chauf feur Bontje uit Rotterdam kwam van Zwart sluis en was op weg naar Rotterdam. In de capjhe van den wagen waren behalve de chauffeur gezeten de 43-jarige heer Van Veen met zijn echtgenoote en negenjarig kind. De auto kwam met groote snelheid uit de rich ting Putten. Ongeveer 5 km voorbij deze plaats raakte de chauffeur de macht over het stuur kwijt, reed in volle vaart tegen 'n links van den weg staanden boom. Zijn snelheid was evenwel zoo groot, dat de wagen nog ruim dertig meter doorreed en tegen een boom aan de rechterzijde van den weg tot stil stand kwam. De gevolgen van deze botsing waren ontzettend. De cabine werd aan weers zijden geheel in elkaar gedrukthet bovenste gedeelte was naar beneden gekomen met het gevolg, dat de inzitenden geheel bekneld raakten. De heer Van Veen werd dood uit het wrak van de cabine gehaald. Hij moet op slag zijn overleden. De chauffeur Bontje was zwaar aan zijn hoofd gewond en werd in bewusteloozen toestand bij omwonenden bin- maar zijne liefde kan niet duurzaam zijn, hij jaagt te zeer grootheid, eer, roem, macht en gezag na, dan dat zijn hart voor de zachte aandoeningen der liefde vatbaar zou kunnen blijven. Misschien, ik herhaal het, bemint hij u maar.Och, Wilfride een meisje is zwak. Zou zij den man, dien zij bemint, die haar liefde zweert, wel iets kunnen weigeren Niet altijd staat onze goede engel aan onze zijde. Indien eenmaal, in een onbewaakt ogenblik, zij, die hij thans zijne lelie noemt, mocht vallen en van haar luister, den glans der onschuld, beroofd werd, dan zou hij mis schien u, die hij thans bemint, vergeten en verachten, die hij nu aanbidtEn gesteld eens, Wilfride dat de liefde van den Noor man oprecht is, dat hij, bekoord door eene schoonheid, u tot zijne gade neemt, zal hij er dan later geen berouw over gevoelen, dat hij met een meisje getrouwd is, dat hem noch eer, noch aanzien, macht of rijkdom aanbracht Dan, Wilfride als het vuur van den hartstocht is uitgebluscht, als de tijd hem aan uwe schoonheid en hemelsche bevalligheid heeft gewoon gemaakt, als de gewoonte de vlam der liefde verflauwd, zoo niet uitgebluscht heeft, wat zal dan uw lot zijn Indien Rollo u al niet verstoot, zal hij u toch verwijten, hem liefde te hebben inge boezemd, en ge zult het moeten aanhooren, dat hij er zich over beklaagt, eene gade te be zitten, die niet in staat is, hem tot een hoo- geren rang of meerdere waardigheid op te voeren want de Skald had gelijk, toen hij zong De trotsche adelaar voegt niet bij de schuwe duif dat de wolf niet pare met het vreesachtige, weerlooze lam Wilfride eene verbintenis met Rollo den Noorman, hoe schitterend deze ook schijnen moge, kan u niets dan ramp en wee aanbrengen. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1