DECEMBER - AANBIEDING Sterk Verlaagde Prijzen Klediipmiiazijn Wieringermeer Persii liismiitimid ULSTERS WINTERJASSEN C0STUUMS REGENJASSEN (ook voor Dames) JONGENSKLEDING. TE WIERINGERWERF OP VRIJDAG 16 DECEMBER IN HET GYMNASTIEKGEBOUW. De heer Koorn is het met de fractie der S. D. A. P. eens. Spr. meent, dat een heele- boel menschen hun geld beter in hun porte- monnaie konden houden. Voörz. heeft zelfs vernomen, dat slechts één caféhouder voordeel van de late sluiting zou hebben en spr. is het geheel met Mevr. Wit eens, waar zij zegt, dat het de moeite van kachel stoken en licht aanhouden niet loont. De heer Lont merkt op, dat het voorstel toch op aandrang van verschillende kasteleins moet, zijn geschied. Mevr. Wit zegt nu, dat het voorstel uit Schagen afkomstig is. De heer Bosker zegt, wij weten, dat de café houders, als zoovele anderen, het zwaar heb ben te verduren en er komt veel bezoek van buiten, vooral op Zaterdag. Maar de Voorz. heeft vreemde dingen vernomen en loopt daardoor niet zoo heel erg warm meer voor de zaak. Ik zou zeggen, laten wij, onder de gegeven omstandigheden, de zaak aanhou den tot de volgende vergadering. De heer Tijsen merkt op, dat het verzoek ook speciaal geldt voor menschen, die nog laat bezoek van buiten kunnen krijgen. heeft speciale oorzaken. Deze zijn gelegen in voorbereidende maatregelen. öe visscherij, die absoluut geen toekomst meer heeft, in de toestand, waarin de kleine boeren verkeeren en in de Zuiderzeearbeiders die geen werk hebben. De Regeering doet niets voor ons, terwijl onze noodlij denheid ligt bij de groote werkloosheid. Er schijnt in de N. O. Polder geen plaats te zijn voor deze werkloozen, Wieringen moet er mee blijven zitten. De nieuwe werken worden meer en meer naar het Zuiden verplaatst en als men bij de randgemeenten van de a.s. N. O. Pol der probeert menschen geplaatst te krijgen, dan bestaat voor ons geen enkele kans. Men zal zich moeten wenden tot de leden der Tweede Kamer, laten wij onze tijd niet ver spillen met ons te wenden tot Prov. Staten, want daar trekt men zich er niets van aan, wij worden van het kastje naar de muur ge stuurd, ze verwijzen ons naar Den Haag en in Den Haag verwijst men ons naar Prov. Staten. Het ligt misschien niet in de bevoegdheid van het Dag. Bestuur der Gemeente, zich recht streeks naar de Tweede Kamer te wendén, maar laten wij dan afgevaardigden zenden. Er wordt wel eens gezegd „B. en W. gooien Voorz. antwoordt, dat de koffiehuizen, die maar met geld", maar het is zoo moeilijk, te aan de betonweg liggen, al toestemming heb ben gekregen om later dan 10 uur koffie te schenken. Het punt wordt voor nader onderzoek aan gehouden. 7. Voordracht tot wijziging van het raads besluit van 19 September 1938 betreffen de verkoop van een perceel grond te HLippolytushoef. De heer Doves merkt op (voor prae advies zie vorig nummer; dat de hoek bij het huls van den heer Kuipers, volgens de tegenwoor dige afpaling, niet genoeg zal zijn afgerond. Er is daar maar enkele meters zicht, het is zeer noodzakelijk, dat de hoek ruimer zal wor den gemaakt. De hr. Bosker is 't met de vorige spr. eens. Zooals de paaltjes op het oogenblik staan, zou er minder van de hoek worden afgeno men, dan spr.'s bedoeling was. Spr. stelt voor het besluit in te trekken tot de volgende vergadering. Alzoo wordt besloten. 8. Voordracht naar aanleiding van verzoe ken om ontheffing en bezwaarschriften inzake reinigingsrechten. De heer Lont merkt inzake het punt van reinigingsrechten op waar moet het op den duur heen met de ophaaldienst, als ieder maar begint een putje te maken. Van Duin kreeg altijd verhooging van salaris, naarma te meer menschen bij de ophaaldienst waren aangesloten, maar zoodoende zou er niets meer overblijven. Bovendien zou er met al die rnestvaaltjes een groot gevaar voor besmet ting ontstaan. Verschillende verzoeken worden toegestaan. 9. Voordracht nopens de voorziening in de behoeften aan kasgeld voor de dienst Kasgeldleening. B. en W. stellen voor bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een kasgeldleening te slui ten van f 125.000.—, ingaande 1 Jan. 1939, voor den tijd van 3 maanden, tegen een ren ten van proc. per jaar. Goedgekeurd. 10. Vaststelling van de begrooting der Zee grasexploitatie voor het dienstjaar 1938— 1939. Goedgekeurd. v - m r a 11. Vaststelling van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1939. BESCHOUWINGEN. De heer Bontkes houdt hierna een algemee- ne beschouwing over de begrooting dienst 1939. -De fractie der S.D.A.P., zoo zegt spr., zou graag zien, dat ernstiger maatregelen ge nomen worden ten bate van onze Gemeente. Bezuiniging is het parool en dit gaat ten kos te vanJiet volk. Men heeft in de Gemeente zoo langzamerhand alleen nog het admini stratief'beheer. De Regeering maakt bezwaar tegen posten op de begrooting, die ten koste van de volksgezondheid afgevoerd moeten worden. Weliswaar is het aantal werkloozen iets minder groot dan het vorige jaar, maar de toestanden zijn heel slecht, het levenspeil van de middenstand, de kleine boer, en van de visschers is beneden het minimum. De versoberingtheorie heeft gefaald. Men heeft vele zorgen door de vele crisisslachtoffers. Er zijn zwarte bladen in onze Gemeentege schiedenis, zoo vervolg tspr., en wel over de volkshuisvesting. Maar er wordt nu tenmin ste iets in de goede richting gedaan, en wor den 20 -nieuwe woningen gebouwd en oude woningen hersteld. Het begin is er en dit al les heeft de volle steun van de fractie. Men verzoekt het College van B. en W. niet3 onbeproefd te laten en de uitvoering van wer ken in de gemeente zooveel mogelijk te be vorderen. Men acht, met het oog op de om vangrijke steunmaatregelen, de tijd rijp voor de stichting van een Vereeniging voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Gezien de vervoerkosten van de leerlingen, die elders scholen bezoeken, verzoekt de frac tie der S. D. A. P., een onderzoek in te willen stellen omtrent de Stichting van een Mulo- school. Met de aanleg van de nieuwe be graafplaats is al in een dringende behoefte voorzien. Tenslootte en misschien ten over vloede, zoo besluit spr. zijn rede, adviseert de fi actie, het streven om de werkloozen in een hoogere steunklasse te brengen. De heer Bosker zegt in aansluiting met het geen de heer Bontkes heeft gezegd, dat er zeer zeker iets moet worden gedaan ten op zichte van de positie van Wieringen. Maar men kan weinig doen, gezien de uitkomsten van de begrootingen der laatste jaren. Men loopt in het gareel van het Prov. Bestuur, wanneer men echter alles toegeeft wat wordt verlangd, dan is Wieringen een noodlijden de gemeente, zonder meer. Er is dikwijls en uitdrukkelijk gezegd, dat de oorzaak van deze noodlij dendheid elders ligt, men heeft dit de regeering onder het oog gebracht, maar de Staat blijft nalatig. De minister zal reke ning houden met de omstandigheden, maar toch moeten er maatregelen genomen wor den, die op een noodlijdende gemeente van toepassing zijn, zoodat dit „rekening houden met de-omstandigheden" wel zeer tweeslach tig is. Wanneer de maatregelen, door Ged. Staten voorgeschreven, worden goedgekeurd, zal het een „berusten in ons lot" beteekenen. De Vrijz. fractie dringt aan op goedkeuring van de begrooting van 1938, dat men daardoor misschien in moeilijkheden zal komen, doet er niet toe. Immers, de algemeene verarming Hierna sluiting, waarbij de Voorzitter den leden een prettig uiteinde van 't Oude-, en een goed begin in 't Nieuwe jaar toewenscht voldoen aan de behoefte van zoovele men schen, er wordt immers niet eens in de ge wone behoeften voldaan. Wij moeten het geld in heele kleine gedeelten vefdeelen en die ge deelten zooveel mogelijk plaatsen, waar zij behooren. Wat een werk brengt dat alles met zich mee. En wij blijven noodlijdend, het is onmogelijk al het noodige op te brengen, wij verkeeren in een zeer onredelijke positie, de belasting is buitengewoon hoog, wij zitten on redelijk in de misere, het is hoog tijd, om zich tot de Staten Generaal te wenden, uit naam van de heele bevolking. De heer Bontkes heeft met groote aandacht naar de rede van den Heer Bosker geluisterd. De fractie der S.D.AP. is het volkomen met de vorige spreker eens, dat er noodzakelijk iets moet gebeuren. Men moet probeeren de aandacht van de regeering op Wieringen te vestigen. Het werk in de Wieringermeer is anders geworden en Wieringen zit met een groote groep werkloozen en armlastigen opgescheept. Wij moeten zooveel mogelijk ons best doen, zoodat men niet kan zeggen, dat wij onze plicht verzaken. Voorzitter antwoordt hierop, dat er een algemeene ontevredenheid bestaat omtrent de financiëele toestand van de Gemeente. Er wordt gedaan, wat gedaan kan worden, maar het succes is zeer gering. Er worden b.v. men schen in de Wieringermeer aangenomen, ze blijven daar eenigen tijd en als ze dan weer ontslagen worden, schijnen ze in de Wierin germeer niet voor steun in aanmerking te komen, en ze komen naar de randgemeenten voornamelijk in Wieringen schijnt armenzorg beter behartigd te worden dan elders. Er is onlangs gesproken van het geven van een zekere zelfstandigheid aan de Gemeen ten, misschien zal dat eenige verbetering brengen. Er wordt gewerkt aan Volkshuisves ting, er wordt zooveel mogelijk naar werk- objecten gezocht. In de vergadering van B. en W. zal over Maatschappelijk Hulpbetoon worden gesproken. Ongeveer 16 jaar geleden is al over een ULO-School gesproken, toen was het aantal leerlingen te geringrde kosten waren te groot, en de vraag was, hoe aan goede leerkrachten te komen. Men zal nagaan hoeveel leerlingen nu een Ulo-school zouden bezoeken. Wanneer de bespreekingen over Ruilverka veling tot resultaat zullen leiden, zal er ge- ruimen tijd arbeid zijn voor de werkloozen. „Wij moeten waakzaam blijven." De begrooting wordt vervolgens artikelsgewijze voorgelezen. Bij de post f 500 voor onderhoud begraaf plaats vraagt de heer Hulsebos of in verband met de nieuwe begraafplaats er geen nieuwe verordening en een andere regeling komt. Voorz.Zeer zeker zal een en ander worden gewijzigd. Bij de post Schoolbibliotheken zegt voorz., dat dit bedrag van f 110 in f 55 moet worden veranderd. Tevens moet 't bedrag voor bij zonder lager onderwijs ad 3846.63 worden ver anderd in 3646.63. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 471360.77. 12. Voordracht tot bepaling van het verdrag per leerling van de kosten van instand houding der openbare lagere scholen over 1939 in verband met de vergoeding van de exploitatiekosten van de bijzon dere lagere scholen. Goedgekeurd. ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. RONDVRAAG. De heer Doves vraagt of er al lichtpunten in Oosterklief zijn geplaatst. Voorz. zegt, dat dit eerst nog eens moet worden nagegaan. De heer Hulsebos vraagt over de lampen aan de Gesterweg. 't Is daar zulk een smerig gedoe. Wethouder Tijsen dacht, dat de lichtpunten er al lang waren aangebracht. De heer Bosker 't Heemraadschap heeft er juist een brief van 't P. E. N. over gehad. Spr. zal er over opbellen. Verder dringt de heer Hulsebos er op aan, dat B. en W. maatregelen treffen, dat gauw mogelijk met de aanbouw van een lo kaal, en zoo mogelijk van een gymlokaal aan de O.L. School te Den Oever wordt begonnen. De heer Bosker meent dat dat zoo gemak kelijk niet zal gaan. Bij de bijzondere school te Den Oever is daar ook al een kink in de kabel. Voorz.Ik wil nog, wat de heer Bosker be doeld, even aanvullen, dat de bijzondere school van den Minister een advies heeft ge kregen zich voorloopig nog maar bij 't nood- lokaal te houden. De heer- Hulsebos meent, dat er hier 'n ver schil is, want 't bedoelde noodlokaal is veel verder van de O. L. School af. De heer Bosker Nu we toch een onderwijs praatje houden, wil ik nog even de aandacht vestigen op de desolanten toestand, waarin de School te Westerland verkeert. In een voor bespreking in B. en W. hebben we het gehad over nieuwbouw, doch de secretaris wees er toen op, dat voor voorbereidende maatrege len de erkenning van den Raad noodig was. Spr. zou deze machtiging thans willen vra gen. Voorz. licht nog verder toe, dat de Inspec teur en de Rijksbouwkundige de twee oude lokalen van de school hebben afgekeurd. Zij deden 't voorstel deze lokalen in te richten tot gymlokaal en achter aan de school een nieuw lokaal bij te bouwen. De Raad verleent daarop machtiging voor GEMEENTERAAD A. PAULOWNA. Vergadering van den Raad der Ge meente Anna Paulowna op Dinsdag 13 December, des namiddags 2 uur. Voorz. Mr. M. Th. Mijnlief. Secrtaris de heer C. Keizer. Afwezig de heer Kuiken wegens on gesteldheid. Als de vergadering is geopend, wordt allereerst tot goedkeuring der notulen iovergegaan. Medegedeeld wordt, 'dat van den Mi nister van Finar ;ën bericht is binnen gekomen dat voor landarbeiders plaatjes welke voor 1 Jan. 1932 ge bouwd zijn, her-taxtatie plaats mag hebben. De daaruit voortkomende fi nancieele gevolgen zullen geheel door het Rijk worden gedragen. Vervolgens wordt nog kennis gege ven van proces-verbaal van Kasopna me. Voor kennisgeving aangen. De Begrooting. Aan de orde wordt gesteld de begroo ting voor het dienstjaar 1939. De begrooting wordt artikelsgewijs behandeld. Uitgaven Post 27 zou de heer Dekker gaarne verhoogd zien, teneinde een kapstok te laten maken in de hal van het Raadhuis. De voorz. vindt dit ook iets wat nog noodzakelijk is. De post wordt met f 30 verhoogd. Post 47. Presentiegelden voor leden van het stembureau wordt eveneens, op verzoek van den lieer Dekker, ver hoogd. Er zal f 3.50 per dag per lid voor worden uitgetrokken. Post 55 f 100 vergoeding aan oud Burgemeester Lovink voor het achter laten van een vruchtenboomgaard, kon geen genade in de oogen van den heer Dekker vinden, hij wil de post schrappen. Spr. heeft zich laten ver tellen, dat de boomen weinig zijn on derhouden bovendien. De voorz. bestrijdt dit, juist het te gendeel is waar, de boomgaard is heel goed onderhouden. De heer Lubbert zegt, dat de heer Lovink deze vergoeding toekomt. In het College van B. en W. is indertijd de belofte gedaan dat, als de heer Lovink weg ging hij vergoeding zou ontvan gen voor den aanleg van den boom gaard, die tenslotte de waarde van de tuin heeft verhoogd. Wethouder Op in 't Veld bevestigt de woorden van den heer Lubbert. De heer Dekker legt zich bij dit ant woord neer. Post 55 I, vindt de heer Kloosterman niet sympathiek. Spr. vindt het niet aardig dat de Gem.-secretaris f 50 vraagt voor boomen die omgehakt zijn in zijn tuin, omdat het Raadhuis daar gebouwd werd. De voorz. zegt, dat de secretaris niets gevraagd heeft, doch dat het een voorstel is, wat spr. persoonlijk in B. en W. heeft gebracht en eenparig door B. en W. op de begrooting is ge plaatst. Het gaat hier om boomen, die de se cretaris zelf geplant heeft. Bovendien heeft de secr. volledig huur betaald voor huis en tuin, waarvan hij niet meer het volle genot had. Dit bedrag komt hem zeer zeker toe. De heer Kloosterman trekt zijn woor den in t.a.z. dat de secr. het zelf vraagt, doch de secretaris zou toch niets meer aan de boomen gehad hebben. De heer Dekker vindt deze post ge motiveerder dan de vorige. De heer Hooijmeijer vraagt, hoe groot of 't stuk tuin was, wat de secre taris moest missen. De voorz. zegt, dat het heele Raad huis er in staat. Er zijn minstens 15 boomen omgehakt. De heer Cornelissen wijst er op, dat de secretaris ook zijn groente moest missen. De heer Kloosterman vraagt waar om de boomen niet verplant zijn. De heer Lubbert zegt, toen de boo men verplant konden worden, wist de heer Keizer nog niet waar hij zou ko men wonen. Er was zelfs sprake van dat hij tijdelijk naar Schagen zou gaan En toen hij wel wist waar hij zou komen, konden de boomen niet meer verplant worden. De heer Kloostèrman blijft de post onsymphatiek vinden, doch legt zich tenslotte bij de raadsmeerderheid neer om de post te handhaven. Bij post 90, dringt de heer Kloostei': man op meer licht aan bij de R.K. Kerk te Breezand. Zal nader in het College worden be zien, alsmede meerdere duistere pun ten te Breezand. Tegen post 99, subsidie aan de Bijz. Vrijw. Landstorm, verzet zich de heer Dekker, daar vele cultureele vereeni- gingen zonder subsidie toe moeten. De voorz. acht de instandhouding van de B. V. L. een belang voor geheel Nederland. Men moet in tijden van nood direct over een betrouwbaar apparaat kunnen beschikken. De heer Dekker meent dat de Ned. Staat over voldoende machtsmiddelen beschikt. Spr. betwijfelt de betrouw baarheid. De voorz. zegt, dat ernstige schifting de B. V. L. inderdaad betrouwbaar heeft gemaakt. De heer Hooijmeijer zegt, dat de Ook in Heren- Mode - Artikelen slaagt U bij ons uitstekend. TELEFOON 35 MIDDENMEER. DE GRAANBEURS. Op de Woensdag gehouden Graan- beurs waren aanvoer en prijzen als volgt Wintergerst f 7.50 a 7.80; Zomergerst f 7.50 a 8 Witte Haver f 6 a 6.50 Groene Erwten f 9 a 9.75 Paardeboo- nen f 8.75 a 9,15 Duive Boonen f 9 a 10.50 Blauw Maanzaad f 23 a 25.50 Karwijzaad f 19 a 20.50. NIEUWE ZENDING DUITSCHE JODEN KOMEN IN DEN POLDER Naar we uit betrouwbare bron ver nemen, zou het contingent Duitsche Joden, zooals we dat thans kennen, door de jongste Duitsche maatregelen ook hier in den Polder worden uitge breid. Echter werd ons verzekerd, dat de( geheele nederzetting: met inbegrip van de huidige bewoners van het Werk kamp te Nieuwersluis niet hooger zou komen dan in totaal 300 personen. Door de W.-Meer directie is bereids aan de Joodsche autoriteiten reeds een complex van 150 H.A. land toegewezen, liggende aan de Zeugbuurt, waarop de amateur-ontginners zich in het ont zuren, ontwateren en op 1 M. diepte los spitten kunnen voor-oefenen. Hun verblijfplaats is, zooals reeds gezegd Nieuwersluis Werkdorp, en zullen deze werkers per autobus of welk ander vervoermiddel. van en naar hun arbeidsterrein worden ver voerd. Een en ander ingaande vermoe delijk per Jan. a.s. dus op betrekke lijk korten termijn. Dit heeft niets uit te staan met een verhoogde uitgifte der W.-Meer gron den, daar een en ander slechts geldt voor onbeperkten tijd. MIDDENMEER. Bij de dezer dagen gehouden controle, uitgevoerd door de Rijks- en W.-Meer politie en bijge- staaan door een belasting-ambtenaar, op de openbare vervoermiddelen, au tobussen, auto's, vrachtauto's, motor rijwielen enz. te Slootdorp en Midden- meer, bleek, dat bij alle gecontroleer de personen, papieren en bescheiden in de beste orde werden bevonden Dus, dit keer was alles safe. EEN GOEDE WILDSTAND Wanneer men de cijfers door 'jagers neergelegde haasjes, in dit seizoen, van een bepaalde streek in den Polder zoo bijelkaar telt, komt men daarbij tot de ontdekking, dat de wildstand bier werkelijk zeer goed moet zijn. Door een bepaald gezelschap in het Oostelijk deel der Polder, werden vier jachtdagen georganiseerd. Geschoten v erden 165, 118, 164 en 161 resp. Dit maakt in een 4-tal jachtdagen reeds het groote aantal van 611, zegge zes honderd-en-elf hazenv Ons iniens, voor een jachtveld, voor beeldige cijfers PERSIL-AVOND. Woensdagavond werd in Hotel Smit te Middenmeer door de fa. E. Oosterman Slo's Handels Mij. N.V. Amsterdam,, in samenwer king met de Bond van Boerinnen en andere PI.-Vrouwen en de Chr. PI. Vrouwen en Meisjesbond afd. W.-Meer Circa 150 Dames waren aanwezig om zich te overtuigen van de diverse producten dezer firma. Overduidelijk werd gedemonstreerd wat kon worden bereikt met „Persii" met verschillende producten voor on derscheidene doeleinden. Al deze producten werden met was- schen, boenen en spoelen overzichtelijk igedemonstrieerd, vanaf de vuilste wasch tot de fijnste zijden stof. Een vertegenwoordiger der fa. gaf op vlotte wijze uitleg bij de demon stratie. In de pauze werd een geurige kop koffie met bijbehooren aangeboden Een verloting had nog plaats, met als prijzen practische huishoudelijke arti kelen. Het was een leerzame avond. Mw. Dorenbos bracht hartelijk dank voor de goede ontvangst. Gaarne verwijzen we de Dames, welke op deze avond niet aanwezig konden zijn, op de a.s. Vrijdagavond tehouden Persil-avond te W.-Werf. Men raadplege daarvoor de adver tentie. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 18 DECEMBER. NED. HERV. GEM. Middenmeer v.m. 10 uur de hr. Korndorffer. Slootdorp 'sav. 7 uur Mej. D. van Vliet, Hoorn (voor Ds. Nljholt.) NED. HERV. EVANGELISATIE: Slootdorp v.m. 9'A> uur Cand. Nijdam. Middenmeer nam. 2 uur de hr. O. Deen. W.-werf nam. 2 uur Cand. Nijdam. Dankzegging H. A. Jeugdbijeenkomst 7l/s uur Dorpshuis, Mid denmeer. Belijdeniscatechisatie Vrijdagavond 8 uur Kerkstraat 55, Slootdorp. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. J.'v. Eerden Hulpprediker te Wieringen. Middenmeer nam. 2.30 uur Cand. J. v. Eerden. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp v.m. 9 uur Ds. Drent, Velp. Slootdorp nam. 2 uur Ds. Drent. B. V. L. over veel cultureele van het Ned. Volk waakt. Er is een tijd geweest, dat het leger niet betrouwbaar was. Het was een ze gen dat men toen over een organisatie kon beschikken als de B. V. L. De post wordt gehandhaafd met de stemmen van Mw. Borst-Liefhebber en de heeren Dekker en Cornelissen tegen De voorz. die over dit voorstel laat stemmen door zitten en opstaan, wordt gevraagd, waarom hij van de oude gewoonte door afroepen voor of tegen, afwijkt De voorz. antwoordt, dat nergens staat dat dit niet mag, en kan direct zien bij deze methode, wie voor of een huisvrouwen-avond gehouden. GRATIS BUS vertrekt van Slootdorp om 7 uur Hotel Smit, 7.15 te Middenmeer naar Wieringerwerf. GEVRAAGD tegen 1 Mei een ARBEIDER, met alle werkzaamheden op gemengd bedrijf op de hoogte, ook genegen op Zondag te melken. Woonachtig in de W.-meer Trekkerchauffeur niet noodzakelijk, wel in staat met paarden om te gaan. Huis zeer waarschijnlijk disponi bel. C. v. d. SAR, Steendijkpolder D 41, MAASLAND. tegen is. De heer Dekker meent echter dat het reglement van orde de andere me thode voorschrijft en zou deze gehand haafd zien. Bij het naslaan van het reglement van orde, krijgt de heer Dekker ge lijk, waarna opnieuw wordt gestemd, met dezelfde uitslag. Post 102, voorzieningen bij gladheid der wegen, zal nader in het College besproken worden. De heer Dekker wenschtte een andere methode. De voorz. betwijfeld of de post dan niet te laag is. Daarna wordt de begrooting vastge steld. Hierna sluiting.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2