sjiicRCM schers en anderen. Lusjkov doet ten slotte een beroep op de Amerikanen om tegen de toe standen in Rusland te protesteeren bij de Sowjet-ambassade, in de bladen, bij ie Amerikaansche Regeeringen, enz. BINNENLANDSCH NIEUWS. DAT IS KRAS De Texelsche Crt. schrijft Een voor ons bestemde brief, 26 Dec. door het K.L.M.-vliegtuig Reiger uit Johannésburg meegenomen en Oude jaarsavond 6 uur te Amsterdam op het Centraal station afgestempeld, kwam 3 Januari 1939 per laatste boot pas in ons bezit (aankomst Schiphol Oudejaarsdag tien voor vijf n.m.) In vijf dagen van Zuid-Afrika naar Nederland i in drie dagen van Amster dam naar Texel. Het kan ook anders denk maar eens aan de post van de Pelikaan, wel ke dezelfde avond nog in alle richtin gen werd doorgezonden en reeds de volgende morgen haar bestemming be reikte. SCHIP OP DE OOSTERSCHELDE IN BRAND Het te Wemeldinge thuis behooren- de motorschip „Resnova" schipper Van Houdt, geladen met vlas en op weg van Colijnsplaat naar België, is op de Oos- terschelde door onbekende oorzaak in brand gevlogen. De drie opvarenden, de kapitein, diens vrouw en een knecht, konden, zij het met groote moeite, door een passee renden schipper Hevdens met een roei boot worden gered. Zij zijn te Wemel dinge aan wal gebracht. Schip en lading moeten als verloren worden beschouwd. Het Bergingsvaar tuig ..Zeehond"- van Van der Tak's Ber gingsbedrijf zal trachten het schip op de gronden te zetten. Alles is verzekerd. BEJAARDE VROUW TE SCHIJNDEL VERMOORD Gistermiddag omstreeks vier uur is de 75-jarige weduwe Van Dungen, wo nende aan den Iieikamp te Schijndel, vermoord in haar woning, aangetroffen De moord werd ontdekt door een zoon van het slachtofer, die op dat tijd stip zijn moeder wilde bezoeken. Hij stelde onmiddellijk de politie van het gebeurde op de hoogte, waarna binnen een uur het parket uit 's-Herfcogen- bosch op de plaats van den moord ve scheen. Deze stelde een onderzoek in, waarna men al spoedig aanwijzingen kreeg tegen een ongehuwden 50-jarigen zoon, die bij het slachtoffer, inwoonde. Naar het schijnt is het motief van den moord geld geweest. Het betreft even wel een luttel bedrag. De dader was gisteravond nog niet aangehouden. URK BEGINT GEBREK TE KRIJGEN Bewoners van het eiland ge deeltelijk op rantsoen gesteld zicht teleurstellend geweest. De wereld handel bleef gedrukt. De politieke span ningen spitsten zich in September zelfs toe tot een crisis. Hierop volgde het bekende accoord van Munchen, dat ge lukkig verademing bracht. Toch acht ik den internationalen toestand nog dermate onzeker, dat ik mij niet aan de voorspelling durf te wagen hoe de gang van zaken zelfs in de allernaaste toekomst zal zijn en liever wil ik den zekeren weg bewandelen door U het verloop te schetsen van den bedrijfs- gang in het afgeloopen jaar in het district onzer Kamer Kaas. De kaashandel liet ook in 1938 veel te wenschen over. Het ziet er he laas niet naar uit, dat hierin eerlang verbetering zal komen. De steun, die door regeeringsmaatregelen aan het product wordt gegeven, leidde er toe, dat de opbrengst voor de produ centen redelijk genoemd mag worden De marktprijzen liggen echter te laag om de productiekosten goed te maken. De uitvoer van 40+ Edammer kaas bedroeg in Jan.-Nov. 1938 14.912 tons ter waarde van f 7.580.000 tegen Jan.-Nov. 1937 15.491 tons ter waarde van f 7.599.000.- De aanvoer ter Akmaarsche markt bedroeg in 1937: 3810 stapels wegende 4.737.602Kg. 1938: 3506 stapels wegende 4.267.752 Kg. Landbouw. De opbrengsten van de varkenshouderij waren iets minder gunstig dan in het vorige jaar. Die van de schapenhouderij waren belangrijk ongunstiger. De vetweiderij leverde ook een on gunstig resultaat op. Gelet op al deze feiten, blijkt het dui delijk, dat voor de melkveehouderij de regeeringsmaatregelen tot steun van deze bedrijven, nog niet kunnen wor den gemist. Het mond- en klauwzeer liet ook dit jaar weer zijn nadeeligen invloed gelden en was aanleiding tot menlgen jbelangrijke'n schadepost. Voor de granen waren de prijzen in veel gevallen laag. De kwantiteit dei- opbrengsten was vaak goed, van som mige gewassen echter slecht. De eind-indruk van 1938 is somberder dan die van 1937. Laat elkeen echter zijn best doen om te arbeiden aan de verbetering van de kwaliteit der pro ducten, opdat met succes tegen het buitenland kan worden geconcurreerd en onze afzet verbeterd. Grove tuinbouwproducten. De handel in roode-, witte- en gele kool verliep in het afgeloopen winter seizoen beter dan in het jaar daarvoor. De handel in vroege aardappelen ging in het begin vlot. België nam door vertraging van den eigen oogst direct flinke hoeveelheden, evenals het bin nenland. Toen België zich terugtrok, kwam Duitschland als afnemer, terwijl ook naar Engeland een weinig ging. Alleen op het einde ging de afzet met moeilijkheden gepaard. De onverkoch te partijen vonden echter spoedig af zet naar overzee, zoodat de campagne wat beter. De eendenhouderij had vaak te kam pen met. den afzet. Toch waren de resul taten der eendenhouderij niet onbe vredigend. De piepkuikenfokkerij gaf dit voor jaar redelijke inkomsten. Na het sei zoen waren de prijzen laag. Het bedrijf was dus niet winstgevend. Visscherij en -handel te Den Helder. De visscherij en vischhandel te Den Helder verkeert helaas nog steeds in een kwijnenden toestand. Vooral war. de trekvisch betreft, die vóór de afslui ting der Zuiderzee regelmatig in het seizoen vanuit de Noordzee dóórtrok naar de Zuiderzc^ onze kust aandee Haring en geep niet noemenswa vis toonde bij d< pn bij den terugtocht Het eiland Urk voelt zijn isolement a}s bevredigend beschouwd mag wor- thans meer dan ooit. De K. L. M. noch den Zuid-Amerika trad dit jaar zoo de sportvlieger hebben het de laatste goed als lliet als fc00per op. dagen bezocht. Een verbinling per boot is nog niet tot stand gekomen en de tocht over het ijs is niet meer mogelijk. Suiker is niet meer te krijgen de hoeveelheid melk, die döor de aanwe zige koeien wordt geleverd, wordt broe derlijk onder de eilandbewoners ver deeld en vooral verstrekt aan de gezin nen, waar kleine kinderen zijn. Geen appel, peer of sinaasappel is meer voor handen. Voor uien was de winter 1937-1938 Ti buitengewoon jaar. Er werden hooge prijzen besteed. Door de aansluiting van Oostenrijk en Bohemen bij Duitshland, wordt de oriënteering van onzen export steeds eenzijdiger. Indien Nederland zijn tuinbouwexport in de toekomst ren dabel wil maken, en dit is toch nood- >ijv. zijn dit jaar gevangen. Ansjo iringe vangst van vo rige jaren geen verderen achteruitgang "Hoewel er weinig garnalen te van gen waren, kon door het meer intensief bevisschen de totaal aanvoer op onge veer dezelfde hoogte blijven als in het vorige jaar. Het grootste deel werd in levenden toestand verhandeld. Voor export was er weinig vraag. De sardijn (sprot) visscherij, die de laatste jaren niets had opgeleverd, gaf dit najaar enkele weken onverwacht een goed resultaat en de vangsten kon den vlot tegen bevredigende prijzen worden afgezet. De Noordzeevisscherij was voor dë kustvaartuigen (motorbotters) niet loo- nend. Daarentegen konden de moderne motortrawlkotters, evenals de vorige jaren, voldoende besommingen berei ken. De vloot van dit soort vaartuigen breidt zich langzaam uit en wanneer al hun vangsten aan den gemeente vischafslag te Den Helder verkocht zouden worden, dan zou dit een groot belang voor de gemeente, den handel en de nevenbedrijven beteekenen en zou de kwijnende toestand in bloei kunnen verkeeren. Binnenscheepvaart. De uitkomsten van de particuliere vaart waren over het algemeen bevredigend te noemen. Dank zij de medewerking en de bemid deling van de Bevrachtingscommissie zijn de uitkomsten voor de schippers, die met modern, prima materiaaal van courante tonnage varen, doorgaans goed geweest. Voor de kleine schepen, waaronder worden verstaan vaartui gen van 30-80 tons, en voor de zeiïsche- ven van grootere maten, was het vaak zeer moeilijk emplooi te vinden. In de maanden Jan.-Nov. werden in liet district der Bevrachtingscommis sie „U" 955 vaartuigen bevracht met een totaal van 105 987 tons goederen. De gemaakte vracht bedroeg f 143.573. De beurtvaart-ondernemingen in ge noemd district verwerkten aan partij goederen (zendingen boven 10 tons per zending) in de maanden Jan-Oct. 32.222 tons met een vrachtsom van 1 143.644. Wieringermeerpolder. Evenals in vorige jaren gaf de Wie- ringermeer aan handel en industrie gelegenheid hun belangen aldaar te versterken. Krimpen de Overheids- bemoei-ingen in door het geleidelijk verpachten van cultuurrijpen Wierin- germeergronden, het aantal pachters gezinnen neemt daarentegen regelma tig toe, hetgeen den aldaar gevestigden neringdoenden, beschermd door vesti gingsvoorwaarden, ten goede komt. Op het oogenblik zijn in pacht uitge geven 268 bedrijven met een gezamen lijke oppervlakte van pl.m. 10.630 ha. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Wierin- germeer brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente ter inzage ligt een van de vereischte bijlagen voorzien adres van S. VRIEND Pzn. te ANDIJK waarbij ver gunning wordt verzocht tot het oprichten van een graan- en zaaddrogerij, met reinigings- en transportinstallatie, op het perceel ka dastraal bekend gemeente Wieringermeer, sectie I, no. 138, plaatselijk bekend Wierin- gerwerf a.d. Robbenvaart, nabij den Wester- terpweg. Op Maandag den 16 Januari eerstkomen de, des namiddags te 14.30 uur, zal in een der lokalen van het raadhuis, ten overstaan van een of meer leden van het gemeente bestuur, gelegenheid worden gegeven bezwa ren tegen het oprichten der vermelde inrich ting in te brengen. Daarbij worden zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteid, die bezwaren mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker els zij, die bezwaren die de Meer destijds onveilig maakte, werd gevat door on» politie. DE GRAANIEURS Op de gehouden Rraanbeurs waren aanvoer en prijzen ais volgt Wintergerst f 7.50 i 8 Zomergerst f 7.75 a 8.30 WitU Haver f 6 a 6.60; Groene Erwten f 9 aj.75 Paarde Boo nen f 9 a 9.25 Duve Boonen f 10.50 a 11 Blauw Maaizaad f 28 a 30 Karwijzaad f 19 a 20.50. KERKDIENSTEN WER1NGERMEER. ZONDAG 8 ANUARI. NED. HER\ GEM. Middenmeer 10 uur de hr. Korndorfler. W.-werf 'sav. 7 uur Ds. B. Nijholt. De Vrijz. Zondagscholo vangen aan Zon dag 15 Januari, de me Kerstmis afwezige kinderen, ontvangen dast de geschenken. Catechisaties vangen wer aan in de week na 8 Januari. NED. HERV. EVAIGELISATIE inbrengen, kunnen, gedurende drie dagen Mddenmee'^nam.' 2™ CaDd' NUdam' een weldaad voor Uw huid GEMEENTE WIERINGEN. DEN OEVER. Renoemd. Met ingang van 1 Januari j.1. is de lieer Jb. Lont, sluisknecht in tijdelijken dienst bij de Zuiderzeewerken alhier, benoemd tot sluisknecht in vasten dienst. Weg opengesteld. De wijziging van de verharding over den Aisluitdijk tusschen Kornwerderzand en Breezand (dijkspaal 19 en 21) is zoover gevor derd, dat men Dinsdag kon overgaan tot openstelling voor liet verkeer. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 8 JANUARI. NED. HERV. GEM. Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. Bevestiging van Kerkeraad. Woensdag 11 Jan. 'sav. 8 uur Herv. Zuster- kring te Oosterland. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Da. S. E. Treffer van Utrecht. PROVINCIAAL NIEUWS. VERGADERING KAMER VAN KOOP HANDEL EN FABRIEKEN VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER De heer S. W. Arntz, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, geves tigd te Alkmaar, hield Woensdag 4 Januari in de openbare ledenverga dering een Nieuwjaarsrede. Wij stippen daaruit aan Ook het jaar 1938 is in menig op- uitkomsten zakelijk, is het een dringende eisch, dat Het resteerende deel zal, op pl.m. 1000 het handelsverkeer met Duitschland'ha> na> die in staatsexploitatie worden toeneemt en de beperkingen tot een mi- gehouden, in 1939 en 1940 worden ver- nimum teruggebracht worden. Duitsch pacht. land begint zich meer en meer op Zuid- Oost-Europa te oriënteeren. Laten wij derhalve trachten ons beste afzetge bied te behouden en maatregelen daar toe bevorderen, voordat het te laat zal blijken te zijn. Bloembollen. Het resultaat van de bloembollenkweekerijen in het afgeloo pen jaar is middelmatig te noemen. De oogst van tulpen was dit jaar buitengewoon groot. Dit had tot ge volg, dat de prijzen voor de meeste soorten tot de door de Regeering vast gestelde minimumprijzen terugliepen. Vooral in late- en darwintulpen bleef een buitengewoon groot surplus over zoodat de 24 pCt., die voor de heffing van de verkochte bollen moest worden gereserveerd, nog niet voldoende wa ren om daarmede het surplus te beta len en nog een extra heffing van f 4 per are noodig was om het tekort te dekken. Eieren. Het jaar 1938 was voor de pluimveehouderij niet bepaald ongun stig. al zijn de betere vooruitzichten, welke in het begin van het jaar beston den, lang niet in vervulling gegaan. De gemiddelde eierprijzen bleven vrij wel onveranderd, zij schommelden nu eens boven, dan weer beneden, die van het vorig jaar. De yoederkosten ondergingen ook weinig verandering. Wanneer de we- reldprijzen van graan en graanproduc ten daalden, werden van Regeerings- wege de graanrechten evenredig ver hoogd. De uitvoer van eieren was grooter dan in eenig jaar tevoren, doch tamelijk eenzijdig, namelijk op Engeland, ge- orënteerd. De eieren-uitvoer naar Duitschland was kleiner doordat min der deviezen beschikbaar werden ge steld. Voornamelijk tengevolge van den technischen vooruitgang in verschil lende deelen van het bedrijf, waren de bij vele pluimveehouders Voor deze uitgifte bestaat een steeds toenemende belangstelling; waartoe de over het algemeen gunstige exploita tie-cijfers in de Wieringermeer verkre gen, stellig bijdragen. Weet Middemeer. met zijn wekelijk- sche Beurs, zich als handelscentrum te handhaven, de beide andere dorpen, Slootdorp en Wieringerwerf, ontwikke len zich tot zuivel- respectievelijk be- stuurs-centrum. Voor den bouw van boerderijen, aan koop van draineerbuizen, landbouw- benoodigdheden, wegenverbetering, ar- beidsloonen enz. werd in het afgeloopen jaar van Overheidswege alleen reeds ongeveer f 4.000.000 uitgegeven. De aanleg van het eleetriciteits- en waterleidingnet huiten de dorpskernen is dit jaar vrijwel gereed gekomen. Steeds duidelijker vertoont de Wie ringermeer het beeld van een zich gunstig ontwikkelend zelfstandig land bouw- en veeteeltgebied, waartoe ook het feit, dat de gemeentelijke belangen sinds 1 Januari 1938 door een eigen ge meentebestuur worden behartigd, bij draagt. Middenstand. De toestand in de Mid- denstandsbedrijven is nog geenszins bevredigend. De koopkracht bleef dalen Dit zal U duidelijk zijn wanneer ik daaraan toevoeg, dat het aantal aan- geslagenen in de Rijksinkomstenbelas ting, dat in 1930-1931 bedroeg 1.9 milli- oen, in 1936-1937 gedaald is tot 1.3 mill. terwijl het bedrag der inkomens in die jaren daalde van 4367 millioen tot 2666 millioen guldens. Wanneer men aan neemt, dat circa 50 pCt. van het inko men voor winkelaankoopen wordt be steed, volgt daaruit dat de omzetten in het Nederlandsche winkelbedrijf in die 6 jaren gedaald zijn met 850 mill. gulden. Dit klemt temeer nu de zelf standige kleine middenstand ook nog een belangrijk deel van zijn debiet ver loor aan warenhuizen, grootfiliaal-on- dernemingen, coöperatieve winkelver- vóór bedoeld tijdstip, op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrif turen kennis nemen. Aan de laatstbedoelden wordt in hun be lang aangeraden op meergemeld tijdstip ten raadhuize te komen tot toelichting hunner bezwaren, daar zij, bij gebreke hiervan, ge vaar loopen, dat op deze niet wordt gelet, terwijl volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstigg artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwa ren MONDELING toe te lichten. Wieringerwerf, 2 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, BLAAUBOER. S. SMEDING. Een aanrijding. Dinsdagmorgen onge veer 11 uur, had een aanrijding plaats op het kruispunt Molenweg-Kooltui- nenweg. Een auto vervoerde melk voor de Coop. Zuivelfabriek W.-Waard en kwam uit de Kooltuinweg met bestem mingsrichting Amstelmeerdijk. Op het zelfde moment kwam op het kruispunt de vrachtwagen der Coop. Ac|pkoopvereen. VlDe W.-!Meer" aan. Waar echter door deze bestuurder gere kend werd op voorrang en de chauf feur der melkauto deze niet gaf, was een botsing het gevolg. Beide wagens kregen een beduidende schok, wat tot gevolg had, dat beiden gehavend uit den strijd te voorschijn kwamen. De wagen der Coop. Aank. Vereen, kon, doordat een band sprong, niet di rect doorrijden. Een partij fourage rol de op straat. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Naar verluidt, verklaarde de chauf feur der melkauto, de aangereden vrachtwagen niet te hebben opgemerkt. De politie heeft de zaak in onderzoek MIDDENMEER. Tijdens afwezigheid der geheele familie, is Vrijdagnacht in braak gepleegd aan de Oudelanderweg in de boerderij bewoond door Mw. de Wed. v.d. Schaar. Het feit, dat juist Vrijdagmiddag de familie op reis was gegaan, geeft in dit verband voor de betrokkenen te denken. Slechts een ge ring geldsbedrag alsmede eenige onbe duidende voorwerpen werden vermist De politie heeft de zaak in onderzoek Typeerend is, dat juist vorig jaar Kerstmis, de konijnendief-verzamelaar Cand. Nijdam. W.-werf na.m 2.30 cand. Dickhout. Jeugdbij eenkomst 7Vz uu te Wieringerwerf in het Vergadergebouw. Belijdenis Catechisatie Vijdag 8 uur Kerk straat 55, Slootdorp. GEREF. KERK EOOTDORP. Slootdorp v.m. 9 uur Ds. Hoek van Gaas. Slootdorp nam. 2 uur Ds. v. d. Vliet. Bevestiging van mbtsdragers. GEREF. KERK MDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uu Ds. C. v. d. Vliet. Bevestiging van Imbtsdragers. Middenmeer nam. 2.30 ur Ds. C. v. d. Vliet. Gedurende de maand JKUARI verkoopen wij nog voor speciale prijen Deensche WEIDE - S.EEPEN, TWEE en DRIEPAARDS LEPELEGGEN, AARDAPPEL WIDEGGEN EN GREPPELPLiEGEN. Tevens vestigen wij uw landacht op onze ZAAIVKLEN, in gewone en Alminiui uitvoering voor ZADEN en KUNSTMEST. De levering geschied oder volle garantie op proel van goede werkln. Het is uw belang direct prijzen aan te vragn bij W,HESSELS, FRNEKER, Tel. 2009. eenigingen, eë;nheidsprijzenwinkels, enz. terwijl de zware druk der vaste lasten, samenhangend met de starheid der overheidstarieven, belastingen, enz. onverzwakt blijft gelden. Het verheugt de Kamer, dat de Minister van Econo mische Zaken heeft verklaard, dat het vraagstuk der warenhuizen en filiaal bedrijven zijn aandacht zal hebben en dat hij zich bereid heeft verklaard maatregelen tegen eventueele uitwas sen te willen voorstellen. Erkentelijk kunnen wij tevens zijn voor het door onze Regeering in uitzicht gestelde werktuigencrediet" ad. 500.000 ten be hoeve van kleinere nijveren en am bachtslieden, alsmede voor het verge makkelijken van de voorwaarden voor de bijzondere credietverleening aan middenstanders, waarvoor indertijd 2 millioen gulden werd beschikbaar gesteld. De Vestigingswet, welke thans van toepassing is verklaard op een tiental bedrijfstakken, geeft in dit district over het algemeen reden tot voldoe ning, al blijven er terzake nog wen schen en klachten.. De commissie uit onze Kamer, die namens haar de wet uitvoert, heeft veel en moeilijk werk verricht, onder leiding van haren be kwamen voorzitter Mr. M. Moens. Na mens de Kamer dank ik hem en zijn commissieleden daarvoor ten zeerste. De Kamer betreurt het, dat de Minis ter van Economische Zaken nog geen aanleiding kon vinden met voorstellen een wettelijke regeling van het cadeau stelsel te komen. Zij vertrouwt even wel, dat Zijne Excellentie hierop eer lang zal terugkomen, en dat het, in af wachting van eene landelijke regeling, mogelijk zal blijken te zijn plaatselijk, of missphien voor het geheele district het verfoeilijke cadeaustelsel af te schaffen. Dat binnenkort ook in den markt- en straathandel door een wette lijke regeling zal worden voorzien, heeft ongetwijfeld de instemming der Kamer. Volledigheidshalve zij nog ver meld, dat de ernstige politieke span ningen in l}et najaar van 1938 bij en kele zaken tot een „run" om mondvoor- GEVRAAGD begin Mart VASTE AR1EIDER, goed kunnende ploegen en iet alle landbouw machines om kunnen gaai A. BESHEUVEL, Tusscheweg, Middenmeer. GEVRAAGD tegei 1 Maart EEN VAST AIBEIDER, MET ZOON, Wieringermeeiewoner op ge mengd bedrijf, best kunnede melken. Woning disponibel. J. HOGSCHAGEN, Kooltinweg, Slootdorp. raad en enkele andere artikelen leid den, terwijl de cliëntéh van vele an dere winkels daarentegi een zeer ver flauwde kooplust toond GEMEENTE IJPE. Officieel PAARDENFOKIRIJ. De Burgemeester van Zie (N.H.) herin nert, dat volgens artikel 2&er paardenwet 1918 (staatsblad no. 419) i<er, die eigenaar of houder is van een tweejigen of ouderen hengst, verplicht is hierva: b(j den Burge meester der gemeente zijni inwoning aan gifte te doen binnen een nand, nadat de hengst twee jaar is geword< of in zijn bezit is gekomen, alsmede vóór d< eersten Febru ari van elk jaar. De Burgemeester geeft vi deze aangifte- kosteloos een bewijs af. Overtreding wordt gestra met geldboete van ten hoogste tien gulder Ingevolge artikel 24 der is de eigenaar of houder van een merrie, 5lke een veulen heeft geworpen, verplicht, Dlang het veu len niet is gespeend, om op rdering, onmid dellijk het betreffende dekWijs (waarmede een verklaring, gewaarmerktoor 't bevoegde gezag eener buitenlandsche meente, dat de merrie in die gemeente is gekt, wordt ge lijkgesteld) te vertoonen aarte in het eerste lid van artikel 37 bedoelde ïbtenaren. Het is dus noodzakelijk, d bedoelde eige naars of houders bij de deklg van de mer rie een dekbewijs van de hders der heng sten vragen. Overtreding wordt gestraimet een geld boete van ten hoogste f 100. Zijpe, 2 Januari 193S De Burgemees- voornoemd, BREEBAART. FILMNIEWS. Zaterdag- en Zondagand 8 uur ih Cinema de Haan de film „LONDEN BIJ Kf/HT" Een film die het leverebergeeft van een milioenenstad bij itffi in al haar schakeeringen en die r boeit door haar raakheid. Q Als 2e hoofdnummt film

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2