i 30e JAARGANG DINSDAG 7 MAART 1939 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN No. 28 DE BAND DES BLOEDS. W1ERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. v J? BUREAU Hlppolytushoef Wlerlngen Telef. Intercomm. No. 18. ADVERTENTIiN: Van 1 6 regel» I O.M tedere regel meer f 0.10 iSiiMfcftLAfiDSCH NIEUWS. CKlöiö - iSUKt.AU. TUliNBOUWSTGUN Men deen ons van nevoegde zijde me de, dat binnen zeer korten ujd nog een steunuitkeering aan den tumoouw kali worden verwacnt. Door allerlei omstan digiieaen is de linancieele toestand waarin de tuinders zijn komen te ver- keeren slecht. Voorts zijn van verschei dene producten de ter veiling aange voerde hoeveelheden zeer gering, 01 zul len deze door de vorst gering zijn. rie tot op heden uitgekeerde sieunioesla- gen nebben voor ue telers dezer pro ducten geen voldoende verlichting kunnen brengen, in de te verwachten steunuitkeering zal met deze moeilijk heden in den tuinbouw rekening wor den gehouden en zal getracht worden een zoo juist mogelijke verdeeling van de nog beschikbaar gestelde steungel den, als regel te berekenen op grond slag van de meer normale aanvoeren van het vorig jaar, over den geheelen tuinbouw te Dereiken. AANTAL ONBEWAAKTE OVERWEGEN KRIJGT LlUBTSEINEN Ruim 90 flikkerlichten binnen een jaar in werking. Naar reeds eerder werd gemeld zou den de Nederlandsche Spoorwegen zoo veel mogelijk flikkerlicht-installaties doen aanbrengen bij de gevaarlijkste overwegen, een en ander overeenkom stig het systeem dat bij Steenwijk wordt toegepast. Thans zijn, naar men meldt, bij de Alkmaarsche IJzer en Metaalgieterij voor 75 overwegen soortgelijke flikkerlichten besteld. Reed9 nu zijn er vijf in gebruik, twaalf zijn er in uitvoering. In totaal kan men aldus 92 overwegen voorzien, waarbij dan begrepen zijn 20 installaties die door de K.N.A.C. worden geplaatst in overleg met de N. S. De nieuwe installatie is zoodanig ont worpen, dat 45 flikkeringen wit licht per minuut worden gegeven wanneer men veilig kan oversteken. Daaren tegen zal bij de nadering van een trein een rood signaal in werking ko men, dat grooter frequentie telt, na melijk 90 flikkeringen. Mocht onver hoopt een weigering in het apparaat optreden dan komt een geel licht te voorschijn. Verder heeft men nog aangedrongen op een korten leveringstijd, men te Utrecht verwacht, dat binnen het jaar bij de genoemde 92 onbe waakte overwegen althans de ergste gevaren zullen zijn geweken. den afsluitboom van de brug over de Gouwe gereden. De heer Van der Loo reed tegen de zon in en werd hierdoor verblind. Dien tengevolge zag hij niet, dat de afsluit boom van de voor het rijverkeer juist weer vrijkomlende brug njiet geheel omhoog was gehaald. De motorrijder, die met een kalmen gang reed, sloeg er met het hoofd tegen en smakte ver volgens tegen den grond. Hij was op slag dood. HET VOORREELD VAN LOCHEM GEVOLGD Onder lading stroo de grens over; door een val ontdekt. - Een vrouw zwaar gewond. Zaterdagochtend te ongeveer half tien kwam, op den grooten weg Waid- feucht-Echt, even aan de Roermond- sche zijde van de grens, een groote vrachtauto aangereden, hoog beladen met stroo. Nabij de 1'epinusbrug viel een groot bos stroo van den wagen. Een marechaussee, belast met de be waking van de grens, die toevallig pas seerde, maakte den bestuurder van de auto daarop attent. Deze dankte den marechaussee voor zijn attentie,, maar gaf opeens vol gas en verdween met groote snelheid. Een eindje verder reed de vrachtauto met zoodanige vaari door de bocht, dat de geheele lading van den wagen vloog. Tot zijn groote verbazing zag de marechaussee, dat er tusschen de stroobossen eenige men schen op den weg lagen. Het bleken vier Poolsche vluchtelingen te zijn (van wie één een vrouw), die de chauf feur clandestien Nederland trachtte binnen te brengen. De vrouw was ei- slecht aan toe. Zij had een zware her senschudding gekregen en een arm breuk. Vermoedelijk is zij met het hoofd op den betonweg terecht geko men. Zij moest naar het Ziekenhuis te Roermond worden vervoerd. De overi ge personen hadden vrijwel geen letsel gekregen. Zij zijn door de marechaus see te Echt voorloopig vastgehouden en aan een verhoor onderworpen, even als de chauffeur van de vrachtauto, die eenigen tijd later door de mare chaussee is opgespoord. MOTORRIJDER GEREDEN TEGEN AFSLUITBOOM Op den Rijksweg langs Gouda, naar Rotterlam en Den Haag is Zaterdag middag onder de gemeente Waddinx- veen een uit de richting Gouda komen de motorrijder, de 34-jarige aannemer H. van der Loo uit Rotterdam, tegen GROOTE VERG. IN EDAM. Woensdag 1 Maart. Hedenavond is in het Heerenlogement alhier een drukbe zochte vergadering gehouden door de Nederlandsche Beweging voor Een heid door Democratie. De eerste spre- ker, J. C. van Broekhuizen, hield in zoodat I plaats van Mr. Boon, die door ziekte verhinderd was, een rede over „Anti semitisme en de gevaren daaraan ver bonden", waarin hij de opkomst vau het Duitsche rassenbegrip naging en krachtig waarschuwde tegen de onder neming van het Nedelandsche volks begrip en den Nederlandschen volks geest door de uit het buitenland af komstige antisemitische propaganda. De heer P. van Stam zette vervolgens uiteen, dat wij ons midden in een on- bloedigen oorlog bevinden, waarin door de Duitsche propaganda getracht FEUILLETON TWEE EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Avond vol indrukken door dagen van span ning wordt gij gevolgd 't Was voor het eerst dat ik zulke dagen beleefde, doorgebracht aan het ziekbed van mijn vader. Het wilde bijtje, dat, als de zon scheen, het geen half uur lang in de kamer van den Dierkhof had kunnen uithouden zat thans van '3 ochtends vroeg tot 's avonds laat in de don ker gemaakte kamer zonder een woord te spreken, aan het bed van den zieke, vol angst op elke beweging lettende, luisterende naar het kreunen van den kranke. Ik had zelfs geen oogenblik verlangen naar de heerlijke lucht van Augustus de zon scheen óók in de ziekenkamer, en dat was dan het geval, als ik bij het bed gezeten mijne koude hand mocht leggen op het gloeiende voorhoofd van den zieke, als hij met een glimlach Ilse toe fluisterde dat hij nooit had kunnen denken welk een zegen het was, een kind te bezitten sedert den dood mijner moeder was hij bij iederen aanval van zijn oude kwaal hij leed periodiek aan deze pijn in de hersens steeds dubbel verlaten en dubbel ziek ge weest, omdat hij eene zorgende hand had ge mist, een oog dat vol teedere bezorgdheid over hem waakte hij beklaagde thans, van bitter berouw vervuld, elk jaar van scheiding tus schen vader en dochter als een groot verlies. De lijfarts van den hertog kwam mijn va der zeer vaak bezoeken. Charlotte was óók eenmaal op een avond een half uurtje een bezoek komen brengen, om „het prinsesje" in haar droeve omstan digheden wat afleiding te geven. Het kwam EEN ADVERTENTIE PLAATSELIJK BLAD DE BESTE RECLAME wordt het terrein in Nederland rijp te maken voor een eventueele latere aan tasting onzer onafhankelijkheid. Laat ieder waakzaam zijn en solidair in zijn nationale leven tot afweer van den 011- dermijnenden vijand. Eenheid door democratie is de beweging, die zich de strijd voor de solidariteit en de onaf hankelijkheid van Nederland ten doel stelt. In de pauze gaven zich tal van nieu we leden voor de Beweging op. Na de pauze deelde de heer Van Stam na mens het hoofdbestuur mede, dat de af deeling Edam van E. d. D. was opge richt met 40 leden. De laatste spreker, Ds. Van Wijhé, wijdde een diep treffende rede aan de heilige waarde der de/mocratie voor den menschelijken geest en aan de ont aarding en godslastering, waarin fas cisme en nationaal-socialisme noodza kelijkerwijze vervallen. ERGERLIJK STAALTJE VAN KWAKZALVERIJ BERECHT. Woensdag heeft voor den kantonrechter in Hoorn een beruchte kwakzalver terecht ge staan. Aan deze strafzaak ontleenen wij van de N. H. Crt. o.a. de volgende bijzonderheden Aan Petrus Brakeboer, landbouwer te Op meer, was ten laste gelegd, dat hij in de maan den Öctober of November 1938 te Wervershoof zijn kwakzalverspractijken had uitgeoefend. Verdachte gaf ten laste gelegde feiten toe. De patiënt had hem „iets" voor de behande- j noemde. In het bijzonder voor jonge meisjes ling betaald of liever gezegd, gegeven, welk en daar hij daarenboven vernomen had van „iets" uit f 15 bleek te bestaan. j handelingen met vrouwelijke patiënten, waar- Daarna vertelde Sjerps zijn kwakzalvers- °ver hij zich niet verder uit wilde laten. Ten avonturen, waard om er een roman van te overvloedde had de dokter verklaard dat hij l Het geval was al zoo ver heen, dat de be roemde kankerkussentjes geen baat meer zou den geven, maar Brakeboer staat op het geval van kanker nergens voor, hij had een beter middel meegebracht, een flesch met wonder- medicijn, ruikende naar azijn en uien, en met dit vocht werden zwachtels bevochtigd en op den buik gelegd. Ieder half uur twee nieuwe zwachtels. Deze behandeling begon om 9 uur in den morgen en duurde onafgebroken voort tot 12 uur 's nachts. Toen kon de gemartelde ren tenier het niet langer volhouden en vond,; dat het mooi genoeg was, iets, waarmee de wonderdokter accoord ging. Het lijden van den man moet vreeselijk geweest zijn. Zoodra de zwachtels de lichaamswarmte overgenomen hadden begon de azijn en het uiennat te broeien en te bijten. De weefsels op den buik werden volledig vernietigd door het gemeene vocht, zoodat de buik roetzwart opdroegde, de huid in korsten losliet, korsten zoo taai als schoenzolen, niet met de schaar kapot te knippen, waaruit blijkt, dat de rentenier le vend gelooid is. Nog steeds voelt de man pijn van de ge volgen, ook al is deze nu te dragen. Twee groote paarsblauwe litteekens zijn achterge bleven en deze waren oorzaak, dat de kwak zalver in den val liep. Want natuurlijk was Sjerps door al die paardenmiddelen niet ge nezen en nam hij tenslotte het verstandige besluit een specialist te Amsterdam te raad plegen, aan wien de nauwelijks genezen won den natuurlijk niet ontgingen. Deze was zoo geschrokken van de toegepaste gruwelmetho- de, dat hij niet naliet Sjerps er op te wijzen, dat het zijn menschenplicht was om den wonderman aan te geven. Overigens had Sjerps niersteenen, die door den specialist langs heel was zachtzinniger weg waren weggewerkt, zoodat Sjerps zich nu weer kiplekker voelt, behou dens dan de jeuk en de wondpijnen van de paardenbehandeling. Toen had Sjerps, ten slotte het geval voor namelijk aangegeven omdat de Amsterdam- sche specialist de methode levensgevaarlijk ichrijven. Door éen knecht van een neef van een zwager was Sjerps achter het adres van den wonderdokter gekomen. En nadat 2 doktoren hem, die voortdurend leed aan buikpijn, ge cureerd hadden met poedertjes en hij niet van zins was om f 40 voor een foto te betalen, besloot hij eens de behandeling van den won- dermensch in te roepen. De zoon werd naar geen kanker had en nooit gehad had. De ambtenaar hield een uitvoerig requisi toir, waarin hij wees op de ontzettende ge volgen, die de kwakzalverij voor de mensch- heid heeft, verdachte als een geldwolf uit scheldende, die zijn erfelijk handelsobject ten koste van zijn medemenschen exploiteer de om te concludeeren, dat helaas de boete niet hoog genoeg gesteld kon worden en hij Brakeboer gestuurd en den volgenden morgen zlch moest bepalen tot een maxlmum-eisch om half negen was de wonderdokter al pre sent. De diagnose was na eenige knijpen in den buik, natuurlijk voorafgegaan door het beroemde kijken in de oogen, spoedig gesteld. Het was knobbelrotkanker, rotknobbelkanker, in ieder geval een van tweeën, daar werden we niet heelemaal over ingelicht, maar in ieder geval was het verschrikkelijk erg, zoodat direct ingegrepen moest worden. 19 Maart per V/. A. C. O.-toeringcar naar BelgiëHolland te Antwerpen. Vertrek Zaterdagmiddag of Zondagmorgen. Retour f 4.50. Stadionkaarten verkrijgbaar. Inlichtingen W.A.C.O., Kanaalweg 132, Tel. 773, Den Helder. mij evenwel voor, dat zij de afleiding veel meer noodig had dan ik. Er hing een wolk over haar voorhoofd, en het hooghartig zelf vertrouwen in hare gebaren had voor eene zenuwachtige bewegelijkheid plaats gemaakt. Over de ontmoeting met haren oom bij het boschje sprak zij geen woorddaarentegen deelde zij mij mede, dat er voor het oogenblik in huis eene stilte heerschte, die een storm voorspelde. Mijnheer Claudius bracht het plan, om huis en zaak van den daar ingeslopen domperigen geest te zuiveren, met niets ont ziende beslistheid ten uitvoer. Hij had de zen dingsbij dragen van zijn werkvolk, welke door hen reeds betaald waren, grootmoedig den boekhouder laten behouden, doch uit eigen middelen eene gelijke som uitgekeerd ter stichting van een fonds, dat ten doel had de zoons van zijn werkvolk meer uitgebreid lager onderwijs te doen genieten en voor de doch ters den aankoop V&n een uitzet gemakkelijker te maken. Verder deelde Charlotte mede, dat de boek houder natuurlijk allervreeselijkst boos was trouwens dat wist ik aldoor een kier van dc jalousie had ik verscheiden malen zijn zwart gezicht gezien, als Rij met Charlotte en Dagobert den vijver langs liep. De vriend schapsband tusschen die drie menschen was naar het scheen door de gebeurtenissen der laatste dagen nog nauwer toegehaald dat bewezen hun gezamenlijke wandelingen in het bosch. Eindelijk was het ergste geleden de ziekte had een gunstige wending genomen. De ra men van de ziekenkamer stonden wijd open licht en zon hadden vrijen toegang en Ilse veegde en stofte, alsof al het zand der woes tijn hier gestrooid was geworden. Ik had mijn vader weder voor het eerst naar de bibliotheek gebracht, zijne koffie daar gezet, de groene gordijnen half toegetrokken, zooals hij het gaarne had, en om zijne voeten een deken geslagen. Ik wist dat hij goed verzorgd en ge lukkig was, omdat hij zijn gewonen arbeid weer had ter hand genomen, en vloog nu als een pijl uit den boog den tuin in. Ik wist den heerlijken boschgrond, het verkwikkende half donker onder de takken van duizenderlei vorm en gedaante nu al reeds beter te waar- deeren. De zon stond als een schitterende vuurbol boven den tuin het scheen als wilde zii, naar verfrisschende teugen smachtend, al het blauwe water van den vijver opzwelgen loom en mat lag deze daar in zijn ommuring. Ik sloeg den weg in, dien ik sedert langen tijd niet betreden had, en kroop door het kreu pelhout. Ik richtte mijne schreden naar de tuindetfr, van f 300.of 200 dagen. De kantonrechter vond geen termen om den eisch ook maar met een cent te vermin deren, wel werd de vervangende hechtenis tot 100 dagen gereduceerd. BÜITENLANDSCH NIEUWS. DE WINDSORS NIET NAAR ENGELAND. De rang van de hertogin het struikelblok. Volgens zeer betrouwbare Engelsche hof kringen is het bezoek van den hertog van Windsor aan Engeland, dat einde Maart zou worden gebracht, „voor onbepaalden tijd uit gesteld". Men zegt, dat het bezoek zoo goed als geheel afgezegd was, daar het ging om den titel van Right Honourable voor de her togin, op welk punt zoowel de hertog als de mij pijnlijk aan, dat zij dien troost bij den onheuschen ouden man zochten. De wandelaars sloepen het pad in, dat zeer dicht langs mijne schuilplaats liep. Eckhof had zijne stem zeer merkbaar gedemptdoch zijn zwaar geaccentueerde manier van spre ken maakte het mogelijk, dat ik van al zijne steënenwoorden geen enkel miste. Hij liep met zijn hoed in de hand zijn wit hoofd schitterde in al zijn blankheid. „Zwijg in Gods naam met uw troostgron den riep hij niet bijzonder beleefd, terwijl hij bleef staan. „De gevolgen zijn niet te over- en zie een nieuw slot blonk mij tegen, een1 zien. Dat kunt gij beiden niet beoordeelen, die sterk, stevig hangslot zonder sleutelook wa- j weet welk eene reuzenschrede voorwaarts ren er nieuwe grendels op. I wij gedaan hebben, toen het huis Claudius met Ik klom op den olm dat was ditmaal geen zijn groot aantal ondergeschikten in onze gemakkelijk werk. Ik had die dunne kousjes rtlen trad dat heeft indruk gemaakt, aan, en had mijne heideschoenen aangetrok- menigeen, die weifelde en op twee gedachten ken, die nu veel te groot waren en telkenshinkte, de kerk weer in de armen gevoerd.... eene poging deden om mij trouweloos te ver- En nu wordt de moeilijke opbouw met zooveel koninklijke familie even onwrikbaar waren. Het definitieve bericht, dat het bezoek niet zou worden gebracht, is bekend geworden na het zeer particuliere onderhoud, dat majoor Ulick Alexander, de bewaarder van het per soonlijk vermogen van den koning, die ver antwoordelijk is voor het inkomen van den hertog van Windsor, hem uitgekeerd door de koninklijke familie, de vorige week met de windsors in Parijs heeft gehad. Naar men ver neemt, heeft Alexander den hertog van Wind sor medegedeeld, dat de koning nog steeds niet bereid is aan de hertogin den titel van Right Hon toe te kennen, waarop de hertog voor den laatsten keer zeide, dat hij dan niet zou komen. Toen de hertog van Windsor voor de eerste maal plannen maakte, het vorig jaar voor een bezoek aan Engeland verklaarde hij, dat de mogelijkheid bestond, dat zijn vrouw de titel zou worden gegeven, niet alleen omdat zij denzelfden rang moest hebben als haar echt genoot,maar ook omdat er anders onvermij delijk verwarring zou ontstaan tijdens het bezoek. In weerwil van de herhaalde verzoeken van den hertog werd hem telkens medegedeeld, dat de koning niet bereid was den titel te verleenen naar men verneemt is de ko ninklijke familie het erover eens, dat de her togin niet dezelfde rang kan hebben als de andere schoonzusters van den koning. Na het bezoek van den hertig van Glouces- ler echter geloofde de hertog teekenen te be speuren van een matiging in de houding van den koning zoodat hij plannen maakte voor zijn reis in het eind van Maart, maar nog maals werd hem duidelijk gemaakt, dat hij welkom was, maar dat zijn vrouw niet den titel kon krijgen en dat het „aan te raden" was haar niet méde te brengen. Dit, zoo verneemt mij, moest Alexander den hertog vertellen, die toen zijn plannen liet varen. In hofkringen is men van meening, dat de kansen op een bezoek van de Windsors aan Engeland thans kleiner zijn dan ooit. Men voorspelt dat Edward zijn vaderland niet zal terugzien, voordat een lid van de Koninklijke familie, b.v. koningin Mary, komt te sterven. WRAK VAN VLIEGTUIG GEVONDEN. Waarschijnlijk het Duitsche vlieg tuig dat eenige dagen geleden vermist werd. ELF LIJKEN GEBORGEN. Uit Nice wordt gemeld Het wrak van het Duitsche vliegtuig, waarvan eenige dagen geleden werd gemeld, dat het vermist werd, is gevonden op anderhalf uur loopen van de wintersportplaats Beuilvalberg, ten zuidoos ten van Huberture, dat slechts drie of vier berghutten telt en in dan weinig wordt be zocht. Hierdoor komt het, dat het wrak eerst een week na het ongeluk werd gevonden. Men kan echter eerst met volledige zeker heid zeggen, dat het gevonden wrak is van het toestel, dat verleden week is verongelukt, wanneer men de registratieletters weet. In October van het vorige jaar is nl. een vlieg tuig van de route Frankfurt am MainMilaan verongelukt, aan boord waarvan zich ook tien personen bevonden. Dit toestel is nooit terug, gevonden. Het wrak is gevonden door een patrouille Alpenjagers op ski's. Uit het toestel werd het geheel verkoolde stoffelijk overschot van ne gen personen geborgen. Op twintig meter af stand van het toestel werden de lijken van twee anderen gevonden onder de sneeuw. De motor was losgeslagen en lag vijftig meter verder. laten en daar beneden mij in het dichte struik gewas te vallen. Eindelijk zat ik gelukkig boven in den top van den olm. Ik verliet den top en gleed van tak tot tak naar beneden daar kwamen men schen uit Carolina's-lust dezen kant op zij waren al vrij dicht bij den boom verschrikt kromp ik ineen, toen ik de stem des boekhou- de eerste plaats gebruiken, om de diep be ophef, met zooveel bemoeiing, die niets ont ziet, weer omvergehaald. „Oom geeft zich zeiven een slag in zijn ge zicht met zijn dwaze gril," merkte Dagobert koeltjes op. „Had ik over geld te beschikken, viel Char lotte haar broer in de rede, dan zou ik het in ders hoorde in mijn oor klonk zij, alsof hij reeds onder aan den voet van den boom stond. Den top kon ik niet weer bereiken, zonder dat men beneden het gedruisch, dat ik, bij 't klimmen maakte, had gehoord. Ik had een stille hoop, dat het onweder spoedig zou zijn overgedreven ik sloeg mijne armen om den boomstam, want ik zat op een dunnen, wie gelenden tak en luisterde met kloppend hart, naar hetgeen ik daar onder mij hoorde. Hetgeen ik het eerst door de bladeren heen zag, was Charlotte's purperkleurig doekje, dat zij meestal over haar hoofd sloeg waar Charlotte was, was ook Dagobertbroeder en zuster hadden weer eens de vlucht genomen uit het huis, waar het onweder nog steeds dreigde, naar het bosch zij waren ongeluk kig en hadden troost noodig toch deed het schamende, vernederende duisternis op te heffen, waarin het verleden onzer familie gehuld is ik wil de bruidkruimels niet lan ger eten, die mij worden toegeworpen, omdat mijn gevoel mij ten duidelijkste zegt, dat dit mijner onwaardig is, dat ik mij daarover te eeniger tijd wellicht zal hebben te schamen. Ik zal van nu af bijeenschrapen wat ik kan, en sparen „Juffrouw Charlotte sparen merkte Eck hof sarcastisch ongeloovlg op. „Ik zeg u," hernam zij met verheffing van stem, „dat ik in zak en asch zal loopen, om de middelen bij elkaar te krijgen voor eene onderzoekingsreis naar Parijs „En als gij niet eens zoo ver behoefdet te gaan, om het raadsel op te lossen Elk zijner woorden maakte op mijn gehoor, op mijne zenuwen den indruk van zwaar ge schut. De man, die deze woorden langzaam en met klem had uitgesproken, stond plotseling daar, als had hij zich met eenen enkelen be- slissenden slag van. een zwaren innerlijken last bevrijd. „Ga mee," zeide hij kort en ge biedend tot de jonge dame, die hem sprakeloos en werktuigelijk volgde. Hij nam plaats op de bank, waarop ik Zondags had gezeten en ge zongen, recht tegenover mijne schuilplaats. Wee mij, in wel een vreeselijken toestand was ik geraaktIn doodangst klemde ik mij, half tusschen hemel en aarde zwevend, aan den stam van den olm vast ik vreesde, dat de dunne tak, waarop ik zat door mijne zwaar te zou afknappen daarbij waren die ongeluk kige schoenen bezig langzaam maar zeker van mijne heen en weer bengelende voeten af te glijden, en ik kon niets daartegen doen. „Ik zal u eene geschiedenis vertellen," sprak de boekkouder tot broeder en zuster, die naast hem hadden plaats genomen. „Doch ik moet u eerst een onbewimpelde verklaring doen Hetgeen k u zal mededeelen, verneemt gij niet ten gevolge van mijne vrienschap voor u het zou een leugen zijn, wanneer ik dat wilde beweren. Ik spreek ook niet uit wraak zucht. 't Was inderdaad dat blinde fanatisme, waar door Eckhof bezield werdhet was hem angstwekkende ernst met hetgeen hij zeide. Men moest dat onheilspellend glinsteren der oogen zien. „Gij hebt mij herhaalde malen verzekerd, dat gij, wanneer gij in 't bezit zoudt zijn van vermogen en een wijdklinkenden naam, ter stond een der onzen zoudt zijn," zeide hij tot Dagobert. (Wordt vervolgd). t BLADEN ADVERTEEREN YOOR EENMAAL BETALEN Wierlngermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 1